Vrijetijdsbeurs nog alleen als er werkelijk iets te tonen is Van Kommissies en Personeelsbeleid Roger D'Hondt: «Karnavalmuseum, een miskleun» Gaa Lowies met verkiezing Prins van Oost-Vlaanderen Aalsterse harnavalkriebels Gemeenteraadszitting Erpe-Mere Johan, Luc of William? p Vlaamse Kruis Gewest Aalst organiseerde E.H.B.O.-wedstrijd Voor meer verkeersveilighel 2 - 23.10.1987 - De Voorpost Ook volgens raadslid Dolores Baita was de jongste Vrijetijdsbeurs mooi aangekleed en kon gerekend wor den op de inzet van de organisatoren, op die van de stadsdiensten en die van de deelnemers. Toch oppert interpellate twijfels over het antwoord op de vraag of de huidige formule, zonder aanpassingen, kan verder worden gezet. Via een vijftal suggesties wil ze de Vrijetijdsbeurs op een nieuw spoor zetten. Half gelukt, half mislukt «Een siikses werd de Vrijetijdsbeurs niet. Met een wordt de reeks half gelukte halfmislukte beur zen weer wat langer» zeg de Dolores. Het aantal be zoekers was laag. Dat aan tal werd gelukkig opge krikt door geleide school bezoeken. Met de twee jaar geleden geformuleer de opmerkingen werd geen rekening gehouden. Positief waren wel de fraaie verzorging, de zes- Roger D'Hondt noemde het karnavalmuseum in te richten op de zolder van het museum Oud-Hospitaal een miskleun. Om twee redenen. Om er te geraken moet U twee steile trappen op wat voor senioren wellicht geen makkie wordt en voor anders validen is er geen lift. Anderzijds stelt spreker dat de architektonische waarde van deze zolder door de gedane ingrepen fel is afgezwakt. De binnenafwerking noemt hij een ware kata- strofe. Tussen de monu mentale roestbruine ge binten heeft men witte pa nelen aangebracht met een kitscherig resultaat. Of ligt het uiteindelijk in de be doeling het allemaal in het wit te brengen? Dat konservator Ignace De Vos bij de renovatie- plannen over het hoofd werd gezien is voor inter- pellant onbegrijpelijk. Vooral omdat deze man onder schepenen Van Hoorick en Claus de res tauratie van het Oud-Hos pitaal suksesvol heeft ge leid. Voor de jaarlijkse restauratieprijs van de WAK zou de stad zich best kandidaat stellen. Ze zou reeds op voorhand van de lijst van valabele kandi daten worden afgevoerd... De binnenafwerking van het museum is inderdaad echt een katastroof. Dat de trappen inderdaad steil en niet makkelijk zijn gaf schepen De Maght graag toe. Niet echter dat de geuite kritiek gefun deerd zou zijn. Alle wer ken door de gemeenteraad gevraagd en goedgekeurd werden uitgevoerd: isole ren was een must. De zol- hoekige modules en de realisaties van de groen- dienst. Het entoesiasme bij de deelnemers is echter nu fel afgezwakt. Velen stellen hun deelname aan een eventuele volgende beurs reeds in vraag. Dan ko men er minder exposan ten, wordt de beurs nog minder attraktief en komt er nog minder volk. Voorstellen De beurs verruimen is haar eerste suggestie. Van het sportleven, toch een van de voornaamste vrije tijdsbestedingen was wei nig te merken, met uitzon dering dan van de sport- dienst van de stad, een balboogschuttersvereni- ging en een wandelklub. Dolores vroeg zich af waar de informatica bleef en zette zich af tegen het niet- kommercieel karakter van de beurs. Naast niet-kom- merciële- zouden er ook kommerciële stands moe ten komen. «Borduurwerk maken mag je wel bekij ken, doch je kan het niet kopen». Ze had eveneens vragen over muziekbeoe fening en fotografie die even weinig als vrijetijds besteding aan bod kwamen. Wanneer? Dolores vindt het voor jaar, met de zomer als per- spektief, beter geschikt voor de organisatie van een Vrijetijdsbeurs dan het najaar. Vrijetijd wordt nogal vaak geassocieerd met buitenleven, met zo merse aktiviteiten na een lang streng winterverblijf. Ze opteert dan ook voor maart-april. Jaarlijks vindt ze iets van het goede te veel en tien dagen is haar te lang. Mis schien een viertal dagen. Of twee opeenvolgende weekends. Nieuwigheden Belangrijk wordt ook geacht de beurs meer be- zoekersvriendelijk te ma ken, zich meer te oriënte ren naar nieuwigheden die kunnen verbazen. Niet ge woon een beurs opzetten omdat een collega-sche pen er ook een heeft geor ganiseerd. Alleen organi seren als men werkelijk iets te tonen heeft dat niet kan gezegd worden «ze willen wel maar kunnen niet». Bovendien zou een beurs niet projektmatig aan één departement ge bonden zijn maar liefst in- terdepartementeel gebeu ren. Wat trouwens reeds in zowat alle beurzen te Aalst dan toch reeds ge deeltelijk het geval was. Schepen Gilbert Bourlon Voor schepen Bourlon was het lang allemaal niet zo weinig positief. Er kwa men alleszins 7.749 beta lende bezoekers, wat dan toch lang niet niets is en de klemtoon lag op animatie en demonstratie. Vanzelfsprekend kan er inhoudelijk nog aanvulling en verbetering komen en wat betreft de formule, zijn we reeds aan het denkwerk bezig voor nieu we ideeën. LH der werd gerevaloriseerd volgens de haalbare moge lijkheden. En als er een lift moest komen zou de trap hebben moeten ver dwijnen... «Het is misschien allemaal niet zo fraai maar wat ge beurde is realistisch en funktioneel verantwoord». Voor Roger D'Hondt gaat architektonisch het geheel echter mank. «Het resul taat is niet wat we er had den van verwacht». Over het funktionele heeft Willy Van Mossevelde echter vragen. De trap is levensgevaarlijk en de keuze van inplanting van een museum op een zolder is niet alles. Hij vraagt zich trouwens af waarover men beschikt om in dergelijk museum te zetten en maakte er zijn beklag over dat de Werkgroep karna val geen funktie meer heeft. Schepen Borms ant woordde dat over een paar weken als de zolder volle dig zal zijn afgewerkt kan begonnen worden aan de voorbereiding van een karnavaltentoonstelling en van de opening van het karnavalmuseum. LH Van rumoerige zittingen kan men in Erpe-Mere amper spreken want meestal worden de agendapunten met unamiteit goedgekeurd. Zijn er dan al eens diskussies dan worden die zonder veel geruzie afgehandeld en tegenmoties eindigen altijd op een stemming... in het voordeel van de meerderheidsgroep uiteraard. Dit scenario kon men in de gebeurde. laatste raadszitting eens te meer ervaren toen men Duur bergplaatsje akkoord ging om goedkeu- Voor de begraafplaats van ring te verlenen aan de Bambnigge dient zo nodig begrotingswijziging 1987 en aan de begroting 1988 van het OCMW. In verge- om zal men een houten - konstruktie laten aanbren- m\ Voor dit een bergingsplaats ge creëerd te worden. Daar- lijking met dit jaar voor ziet men een stijging van 8en v.an.. 860.000 fr. als gevolg van de hulpverlening aan vijf kandidaat-politieke vluch telingen, waarvan er intus- materiaalhuisje zal even wel 70.000 fr. moeten be taald worden wat geen spotprijs is tenzij het plat sen één teruggestuurd ^ak voor ^oge ^ost werd en een tweede zox&- zal een hoogstwaarschijnlijk volgen. Als bijzonderste uitgaven zijn te noteren de bejaar denhulp voor bijna drie miljoen, de warme maal- Wilgendreef Burst In vroegere zittingen is de ze straat al ter sprake ge komen maar na de goed keuring van het onteige- nings- en rooilijnplan Op zaterdag 14 november organiseert de Aalsterse karnavalgroep «De Gaa Lowies» voor de veertien de keer de verkiezing van Prins Karnaval van Oost- Vlaanderen. Dit vanaf 20 u - niet meer in de HRITO-feestzaal - doch in feestzaal «'t Kapelle ken», Meuleschettestraat te Aalst. Ook de titel «Doctor Humoris Causa» wordt dan toegekend. Het wordt in karnavaleske sfeer een avondvullend programma met uiteraard als uitschieters het optre den van de drie mededingers naar de titel. Johan I, Prins van Oudenaarde (Johan Herman), Luc II, Ajuinprins van Aalst (Luc De Waegeneer) en William I, prins karnaval van Lede (William Van Bulck), wagen dit jaar hun kans. Het optreden wordt onder meer omkaderd door de «Sjiëpeire- kes» met hun «Oilsjterse Strangers» en «Eddy Wally» en de titel Doctor Humoris Causa gaat naar een verdienstelijk karnavalist erelid van de Gaa Lowies. Uiteraard worden nog heel wat meer optredens gepland. Om elke zweem van enige partijdigheid te ontgaan wordt de jury in extremis verkozen uit een twinti gtal vóórgeselekteerden uit de karnaval wereld. De winnende kandidaat die de Oostvlaamse titel in de wacht sleept ontvangt bovendien hoed, cape, lint en staf in de kleuren van de provincie Oost- Vlaanderen. Maar ook de andere kandidaten wor den met waardevolle prijzen verwend. Bij voorgaande edities, en wellicht evenzeer op 14 november a.s., waren er prinsen present uiteraard uit Aalst maar bovendien uit Lede, Wetteren, Ninove, Oostende, Geraardsbergen, Zottegem, Ronse, Zelzate, Assenede, Sint-Amandsberg, Le- deberg, Sint-Gillis-Dendermonde, Baasrode, Loke ren, Elversele, Waasmunster e.a. Discobar Mi Amigo zorgt voor ambiance. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. Reservatie kan gratis gebeuren via 053/21.02.11. Voorbehouden plaatsen worden wel te 21 u vrijgegeven. Voor meer informatie: William Hereman, Postbus 1, Werf 8 te 9300 Aalst, tel. 053/21.02.11 te 9300 Aalst. LH tijden voor 1,7 miljoen en moet men overgaan tot de verzekering van het be- gr0ndverwervingen. Vol- staansmimmum aan be- sch De Grave paalde personen voor 6,5 WOrdt de werkwijze hier i. miljoen, Vervolgens werd gunstig advies gegeven aan het twee delen opgesplitst maar toch wilde Et. Bliki weten waarom er twee voorstel om. de reeds^vroe- verschillende akten aan te pas komen wat volgens hem niet noodzakelijk blijkt. Als uitleg hiervoor dient opgemerkt dat er twee verschillende gron- herstel en de aanpassing den zijn: met en zonder van de geluidsinstallatie erfdienstbaarheid. Het is die niet in de oorspronke- steeds de gewoonte ge- ger goedgekeurde begro ting 1987 van de kerkfa briek Sint-Martinus Bam- brugge te wijzigen. Dit ge beurde omwille van het lijke begroting voorzien was en waarvan de kost- weest gratis grond te ver werven maar nu wordt het prijs op 66.000 fr. geraamd beschouwd n wel. voegli jkheidspremie De grondverwervingen Het adviseren van de be groting 1988 voor de pro testantse kerk te Aalst vormde evenmin proble- biljoen kosten" men wat eveneens het ge val was voor de kerkfa brieken van de onder scheiden deelgemeenten. de Wilgendreef te Burst zullen samen ruim verbreed Losweg Vlekkem In de raadszitting werd Zo stemde de raad een ook een ontwerp van over- gemeentelijke toelage van eenkomst goedgekeurd 460.000 fr. voor de kerkfa briek van Erondegem, 168.000 fr. voor deze van voor het gebruik van de toegangsweg van de ge meente naar de lokalen Burst, 102.000 fr. voor Er- pe; Bambrugge zal 116.000 fr. krijgen, Vlek kem 311.000 fr. en tenslot te te Mere zal het met 0 fr. gens dit ontwerp krijgt de VZW toelating om de be staande losweg te verbre den. De tegenprestatie die hem hiervoor moet leve- stellen ondanks het feit dat ren bestaat in het ter be- men ruim 600.000 fr. in de schikking stellen van en i - lokaal die aan de ingang van het gebouw gelegen is. De gemeente zal van dit gebouw gebruik maken voor het uitvoeren van de stempelkontrole. Ook de feestzaal moet op bepaal de ogenblikken ter be schikking staan om even tueel te gebruiken bij ver kiezingen en het kontrakt wordt voor de duur van dertig jaar gesloten. Kommissies op papier Het al dan niet bijeen roe pen van kommissies is al eigen begroting voorziet. Pastorie Erondegem In de gemeenteraadszit ting van juni dit jaar had men reeds beslist om de pastorie van Erondegem op te knappen. Hiervoor was een raming van 440.000 fr. voorzien maar van de zeven conforme fir ma's lag de laagste prijs- bieding toch 60.000 fr. ho ger zodat de gemeen teraad de uiteindelijke toewijs moest goedkeuren wat andermaal unaniem meermaals het voorwerp van harde diskussies ge weest en de oprichting van een «gemeentelijke kom missie voor straatnaamge- ving» heeft andermaal aanleiding gegeven om er te doen aan herinneren dat er weinig of niet vergaderd wordt. Genoemde kommissie was in feite al opgericht maar ze moest opnieuw inge steld worden waarbij de verschillende frakties één persoon mogen voordra gen en de CVP zelfs twee. Het College steunde zich op het verleden om de schepen van openbare werken als voorzitter aan te stellen, maar raadslid H. De Wilder deed een tegenvoorstel met de bur gemeester als kandidaat. Daar ging de meederheid niet op in en de stemming wees uit dat het toch sche pen De Grave is die deze kommissie zal voorzitten. De oppositie maakte van de gelegenheid gebruik om te beweren dat de ver- keerskommissie nog niet samengekomen was wat echter door schepen J. De Wolf gelogenstraft werd. Toch drong Van Wilder aan om de gemeentelijke politie te helpen door ge machtigde opzichters aan te stellen om toezicht te houden tijdens de spitsu ren aan de scholen... maar daarvoor moet de ver- keerskommissie samenge roepen worden. Werken in Erondegem Iedereen ging akkoord om riolerings- en verbete- ringswerken aan de Zand en Kuilstraat in Eronde gem te laten uitvoeren. Het wegdek dat verhard is met de ons goed bekende kasseistenen is in de loop der jaren vervormd ge raakt. Om deze werken uit te voeren dient men echter de rooilijn aan te passen met daarbij enkele nood zakelijke onteigeningen. De kasseiverharding blijft maar wordt afgeboord met een kantstrook en een trottoirband. Zonder ont eigeningsvergoedingen noch erelonen zal dit pro ject ruim 23 miljoen frank kosten. Ottergem, 66.000 fr. voor van de VZW Parochiale Aaigem, 211.000 fr. voor Werken Vlekkem. Vol- Aalst. De drie kandidaten voor de titel v AKV D'Onderkruipers prins van Oost-Vlaanderen (a) ken be n kulti Verf zij AKV D'Onderkroipers organizeert op 31 oktober vanaf 18.00 uur en op zondag 1 noven °°r van 11.30 tot 19.00 uur een eetfestijn in 't Zaaltje in de Dompelstraat 23 te Aalst. eek. D; ,7 milj eriaal ocht. Prijs Willy Van Mossevelde VU-raadslid Willy Van Mossevelde geeft een aanmoedigingsprijs met de bedoelini Aalsterse karnavalgroepen aan te zetten tot meer spirit en humor. Er is een bedrag van 10. fr. voorzien voor de origineelste idee en uitbeelding bij de ingeschreven groepen en van 5. w- fr. voor de niet-ingeschreven groepen en individuelen. ^e] Arend karnaval In café De Pluim kwamen de verantwoordelijken van Onze Arendbijeen. Er langevr overeengekomen dat tot maandag 9 november nog kandidaturen kunnen ingediend Won »'erd da voor de sterrenparade en voor de verkiezing van Arendprins. Dat geldt ook voot verkiezing van de jeugdprinsen. De Arend-sterrenparade heeft plaats op 8 januari a verkiezing van de prinsen op 9 januari. Beide manifestaties hebben plaats in de stadsmtaf steeds school in de Binnenstraat te Aalst. Karnavalagenda 7 november: playbackwedstrijd met Paco Milou, voorzitter van het AKV en Snottebellen, in de zaal Sint-Anna, Roklijf te Aalst. 12 december: karnavalbal van AKV De Schramoillekrabbers in 't Kapelleken in Meuleschettestraat. 23 januari: afscheidsbal van Prins Popoll in de Sint-Annazaal. 23 januari: verkiezing van de Ajuinprins en koningin in de Keizershallen. 13, 14 en 15 februari: karnaval in Aalst. 20, 21, 22 februari: karnaval Arend Aalst. JM Hl Tijdens de «Week van de Vrijetijdsbesteding» orga niseerde Het Vlaamse Kruis Gewest Aalst een meerkeuze-vraagwedstrijd rond het medium EHBO. Zij mochten 73 antwoor den ontvangen waarvan slechts 6 formulieren vol ledig juist ingevuld waren. De winnaars mogen hun prijs afhalen op de Acade mische Zitting die georga niseerd wordt tgv het 60- jarig bestaan van de vere niging. Deze festiviteiten gaan door op vrijdag 23 oktober '87 in de ridder zaal van Kasteel Terlinden (te Aalst). Aanvang van de aktiviteiten is 20 u. De winnaars: Pemel Willem. Flone- gemstr. 11, 9410 Erpe Mere. Fam. Caulier, Pr. Daens- laan 20, 9473 Dender leeuw. Van de Meersch Nicole, Steenland 26, 9310 Lede. Dierickx Katia, Mevr. Courtmanspark 107, 9320 Oudegem Keymeulen Michel, J. Me- ganckstraat 37, 9300 Aalst. De Neef Gino, G( straat 16. 9300 Aalf Permei Erika, Si. straat 52, 9300 Aalst.j De Smet Fr Pontstr. 7, 9300 Ai Nieuwlandt Anja, dries 15, 8392 Mei. Meer informatie i lakr I het Vlaamse Kruis rquas B.O.-aangelegenhed steeds te verkrijgen Vlaamse Kruis - ge«j lijk sekretariaat, Ri 1 dreef 165/30, Aalst, "aa? wordt Aalst. Bij het Vlaamse Kruis werd het vierde eetfestijn opnieuw een geweldig sukses layer men i Begrotingswijzigingen Men ging wel akkoord met het stemmen van begro tingswijzigingen maar toch wilde Et. Bliki weten waarom er een bepaalde verhoging van 26.000 fr. was voor de sportinrich ting. Als verklaring hier voor stelde schepen J. Van Den Steen dat dit moest dienen voor het in orde zetten van de sporthal voor de zaalvoetbal. Ook de voetbalterreinen moes ten bij hoogdringendheid gedraineerd worden even als het nivelleren van de neventerreinen. D. Vinde- voghel kwam tussen om dat er «in de gemeen teraad nooit beslist ge weest is over aanleggen van pleinen «en hij was verwonderd dat men over «ontwerpen spreekt waar bij de raadsleden steeds in het ongewisse gelaten wor den». Deze terreinen zou den echter al vroeger geni velleerd zijn maar dit blijkt nu de definitieve fa- ze te zijn. Tewerkstelling Steunend op de organieke wet van juli 1976 heeft de gemeente een samenwer kingsovereenkomst afge sloten met het OCMW om een paar gerechtigheden op het bestaansminimum te werk te stellen als ge subsidieerde kontrak- tuelen. Hierbij looft D. Vindevo- ghel het initiatief van het College maar kan niet be grijpen dat langs een be paald stelsel om deze men sen na een zekere periode weer in dezelfde toestand kunnen vervallen; volgens de bedoeling was om hem is een goedkoop pro- het OCMW te ondt jekt voor de gemeente en delen en aldus een vindt het een besparings- effekt te bekomen middel met een weinig so- ker niet om de i ciaal voelend karakter, later aan de deur te Schepen De Lange be weert echter dat het nooit )at er Énige Ie' ooche en les me Bi ge 'iezor 'g St: bepaal maxim -4Hn Wie als leerling, leer kracht of gewoon als ou der met enig probleem worstelt omtrent verkeers veiligheid te Aalst kan te recht aan de Albrechtlaan 81. Politiekommissaris Van Vaerenbergh leidt er een team met hoofdin- spekteur Roger Derijcke, agente Veerle Vermeir en administratieve krachten Gonda De Winter, Aline Van den Bossche en An- nemie Ledeghem. ond De dienst is er bracht in ccn gerend c, pand, eigendom stad. Met dia's, videotaj een mobiel verkeei^){ wil de dienst v< ligheid de Aalsterse len bezoeken om de keersveiligheid in Aalst aan te zwei Ook de dienst vooi graveren van fietsen daar worden ond( bracht. foogh 'Ristori Kerpe 'Pjduel i W tellen k'an gt i lelijk! „jBelasti oen 'a m aadsl

De Voorpost | 1987 | | pagina 2