0 X, KWB HELLESTRAAT EN VAGEBONDEN WINNEN VERRASSEND SLECHTE WEEK VOOR ENKELE TOPPLOEGEN WETTERS LIEFHEBBERSVOETBAL 30 - 23.10.1987 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL L1EFHEBBERSVOETBALTORNOOI VAN STEKENE Van de «grote ploegen» die speelden de wedstrijd Anker tegen Cado werd naar 13 december verschoven wegens bal van de Klein-Sinaaienaars kwam geen enkele ploeg tot een overtuigend resultaat. Tegen Bosdorp kwam Gouden Leeuw op het uur zelfs terug tot 2-1 en pas in de laatste minuut werd de enigszins riante 4-1 overwinning op het bord gezet. Kampioen Atlantic geraakte tegen «klein duimpje» Schuttershof wel nooit in de problemen, maar de paarsen kwamen zeker niet tot een overtuigende overwinning. Integendeel zelfs. De verrassende resultaten kwamen er evenwel van andere ploegen. Vagebonden won bgzonder gevleid met 1-2 op KWB Stekene, terwijl KWB Hellestraat dat de week voordien onverdiend had verloren van KWB Stekene nu verrassend met 1-3 won op Sporthal. Voetbaluitslagen kunnen toch raar én «onrechtvaardig» zijn. Door het niet spelen van Cado en Anker geeft de voorlopige klassering natuurlijk een vertekend beeld, met Atlantic op kop vóór Cado en Bosdorp op slechts 2 punten van de leider. Realiteit daarentegen is wél het feit dat zowel Vagebonden, Rima als KWB Hellestraat een «goede zaak» deden en twee plaatsen naar voor schuiven. Dit ten nadele van Sporthal en... Sint-Andries dat z'n spektakulaire opgang niet kon bevestigen tegen Rima, want met duidelijke 3-0 cijfers de boot inging op Hellestraat. «kleine» Gouden Leeuw. In nooit echt gevaarlijk worden de slotminuut maakte Ver- en diep in de tweede helft schueren er evenwel nog 4-1 zorgde Warrens voor de 3-0 Verrassend Sporthal begon bijzonder sterk en speelde bezoeker KWB Hellestraat gedurnede een kwartier van het kastje naar de muur. Het bleef ech ter bij enkele schaarse doel kansen. Op het kwartier stuurde een klaarkijkende Gentiel Vercauteren een ver re bal naar Geert Smet die. volledig tegen het spelbeeld in, KWB op voorsprong schoot: 0-1. Even later mocht Riggy De Maeyer een bijzon der lichte strafschop Manu De Bruyne werd uit even wicht gebracht in het straf schopgebied, doch de bal was reeds in de handen van de KWB-keeper! omzetten tot 1-1. KWB Hellestraat ging nu beter meespelen en even later kwam E. Geerinck een ietsje tekort om de bezoekers terug op voorsprong te bren gen. Op het halfuur klom JWB wél op voorsprong, weer langs een sterk spelende Geert Smet: 1-2. Sporthal was nu blijkbaar de pedalen kwijt en begon te krasselen en de akteurs gingen rusten met overdreven 1-3 cijfers. Inder daad, op een lange bal van Lucien Rollier mocht Erik Van Buynder (al/of niet uit buitenspelpositie) alleen doorgaan en scoren. Na rust werd" KWB zelfs de betere ploeg, doch keeper Vermai- ren hield Geerinck 2 keer van een doelpunt. De thuisspelers kregen het meer en meer aan de stok met de arbiter die heel wat problemen had met de buitenspelregel en zeker niet z'n beste wedstrijd floot. Er werd 2 keer geel getoond en op sportief gebied was de match al langer om zeep. Wat KWB Stekene vorige week «te veel» kreeg heeft het tegen Vagebonden moeten af staan, namelijk de twee pun ten. Voor rust kon Vagebon den nog ongeveer gelijke tred Rima heeft tegen Sint-Andries getoond dat de voetbalwaar den (voorlopig?) nog over eind blijven in het Tornooi van Stekene. Door dit (zwa re) verlies tuimelt Sint-An dries van de 7de terug naar de 10de plaats, evenwel met ge lijke punten als Sporthal en met 3 punten meer dan Gou den Leeuw en Schuttershof. Even na het kwartier opende Guido Marin voor thuisploeg Rima de score en na het half uur zorgde Patrick Warrens voor een geruststellende 2-0 voorsprong. Sint-Andries kon einduitslag. Volgende week kan Anker het moeilijk krijgen op KWB Stekene, terwijl Cado zeker niet met gerust gemoed naar Rima reist. Net zomin trou wens als Atlantic de komst van Sporthal tegemoet ziet... Indien KWB Hellestraat «goede dag» heeft mag ook Bosdorp niet volledig gerust zijn, terwijl het tussen Gou den Leeuw en Schuttershof een «strijd op leven en dood» uitslagen van 18/101987 wordt om de rode lantaarn te KWB stekene-Vagebonden vermijden. Een interessante Sporthal-KWB Hellestraat speeldag dus. Bosdorp - Gouden Leeuw T T Rima-Sint-Andries Anker - Cado Schuttershof - Atlantic MINIVOETBAL KWB op zoek naar een ver- 5 minuten later 3-1 van. Ver diende voorsprong, doch rond der kwam het «grote» Bos- het uur kon de vaardige Ivan dorp voorlopig niet tegen het Suy op snelle tegenaktie Va gebonden op een onverhoop te 1-2 voorsprong brengen. Van dan af werd het een ware KWB-belegering van het Va- gebondendoel, doch het re sultaat van deze hard betwiste er werden liefst 5 gele kaarten getoond wedstrijd bleef 1-2. Zwak Atlantic kwam met slechts 10 spelers naar Schuttershof afgezakt en speelde z'n zo veelste zwakke partij. Er werd gewoonweg slecht ge voetbald en enkele Atlantic- De zesde speeldag in de Dendermondse minivoetbalkompetitie is joor enkele ploegen kers vertoefden in gedachten ur de bovenste helft van de rangschikking op een sisser uitgedraaid. In de hoogste MINIVOETBALKOMPETITIE DENDERMONDE blijkbaar nog in één of andere kroeg... Het was dan ook dankzij de inzet van enkelen dat er uiteindelijk toch een 0- 4 uitslag op het bord kwam. Gedurende een 20-tal minu ten kon een moedig Schut tershof standhouden, doch houden op spelgebied, doch dorp eveneens een twintigtal de thuisploeg schiep zich heel minuten standhouden en dan wat doelkansen. Ze werden scoorde Danny Dieleman on evenwei allemaal gemist. De houdbaar: 1-0. Wanneer Stekense KWB'ers begonnen Mark Van Hoye even later de nochtans alweer suksesrijk voorsprong verdubbelde, le- aan hun wedstrijd, want reeds ken de wit-zwarten naar een in de eerste minuten scoorde moeiteloze en ruime overwin- Van der Heyden: 1-0 uit vrij- ning te voetballen. Het bleef schop. Even voor het halfuur evenwel lange tijd bij 2-0 en. kon Karei De Saegher na hoekschop de gelijkmaker binnentrappen en ondanks nog tal van doelkansen voor de thuisploeg werd er met 1-1 gerust. Na de pauze ging DE VRIENDSCHAP 7 voerde Torenboys het hoge TUFTUF 2 woord, maar de afwerking X3>e"".'a.ogcf,,INaTr» pen de lokalen de kansen ?erre uittrap kwam de bal op maar het waren de bezoekers [ec|m bjj £,eil|eman Diens reeks verloor leider Rudy Cars z'n eerste puntje in de topper tegen Sportivo. Maar toch kunnen we hier spreken van een winstpunt want grote konkurrent Huize Goossens verloor zwaar van Botterboys, dat in enkele weken is opgeklommen tot de top van de rangschikking. Caxtus, dat op gelijke hoogte van H. Goossens staat, ging eveneens onderuit. Lada de Leu scoorde één keer meer in een gelijkopgaande wedstryd. Onderaan behaalde Okapi z'n eerste punten na een nipte zege tegen Young Boys, dat toen kopte Martin Merckx nu ook in zware problemen komt te zitten. Sporthuis gaf voor de tweede keer dit een korner prachtig binnen:0- seizoen forfait, Filosoof kreeg de punten cadeau. jV«n voor Tu k"alde Ro" In tweede wonnen de beide leiders met duidelijke cijfers. Chiro Wieze II pakte Club land Poppe staalhard nummer g3 jn terw-j, Regentboys wachtte tot de derde periode om St. Arnout opzij te zetten. Gino Valent.°Ditzelfde duo No8 één P,oe8 in het zo8 van het leidersduo, het is Rijkswacht. Wat een moeilijke was, in dezelfde volgorde en wedstrijd zou worden tegen Pappenheimers werd enkel een formaliteit zodat we op de volgens bijna hetzelfde scena- zevende speeldag rijkhalzend uitkijken naar het duel Regentboys-Rijkswacht, rio ook verantwoordelijk voor Minisparta moet afhaken na een nederlaag tegen Rond Punt, dat zich na twee het derde doelpunt even voor opeenvolgende nederlagen herpakt lijkt te hebben. Bobby's is niet meer herkenbaar het uur. Meteen was de wed- het Bobby's van vorig jaar. Toen haalde het op een heel seizoen zeven punten en strijd gespeeld, jvant ^Schuit- SCOorde het de minste doelpunten. Nu heeft het na zes wedstrijden reeds zes punten en „c wn. scoren betreft, ook dat lijkt geen moeilijke opgave meer te zijn. Hopelijk doen ze op die weg voort. Rudy Cars 4 Sportivo 4 Voor de leiders betekende de ze puntendeling tegen Sporti vo het eerste verliespuntje dit seizoen. En het is tevens het bewijs dat de Lebbeekse club niet onklopbaar is, zoals wij links en rechts reeds horen zeggen hadden. Met doelpunten van De Smedt, in de eerste periode, en De Man, vroeg in de twee de periode, was de leider op een riante 2-0 voorsprong ge klommen. Maar Sportivo vocht verbeten terug en met doelpunten van Bosteels en Reid werd van kamp gewis seld met een gelijke stand: 2- 2. Rudy Cars zou in de derde periode z'n vierde corner af dwingen, aanvoerder De Bruyn kopte de daaruit vol gende strafcorner kalm bin nen: 3-2. De rood-witten on der leiding van Franky Van Beveren kwamen nogmaals langszij, ditmaal door een doelpunt van De Block. Maar met z'n tweede doelpunt van de avond zette De Smedt Ru dy Cars nogmaals op voor sprong. Sportivo ging tijdens de laat- tershof kon tegen dit «slapen de» Atlantic zelden of nooit een vuist maken. Wanneer ze dan toch eens aan de bezoe kende kooi kwamen, toonde keeper Bart Geussens zich pa raat. Wanneer Rudy De Jong- he even voor inrukken alleen doorging, werd hij foutief ge stuit en hij zette zelf z'n zo veelste strafschop feilloos om 0-4, werd dus de uitslag van deze flauwe partij onder zeer goede leiding. Gouden Leeuw kon tegen Bos- even na het uur kwamen de «leeuwkes» zowaar terug in de wedstrijd: 2-1 via Gunter Jansegers. De spanning duur de evenwel niet lang, want Wim Verschueren maakte er die scoorden. Een eerste maal met een afstandsschot en dan langs een own-goal. Toch mil derde De Vriendschap tot 1-2 voor de rust. De tweede helft dikteerden de gastheren na drukkelijk de wet met de wind als bondgenoot wat re sulteerde in nog zes doel punten. Scoorden: Grillaert (3), Eddy Vermeersch, Dirk Van Wese- mael. Weneer Troch en Johan De Wilde. BONANZA 1 TEN EDE 1 Ten Ede scoorde langs Pa trick Vervondel na amper twee minuten, wat meteen de ruststand werd. Na de rust eenzelfde scenario aan de overzijde met Mario Stevens als akteur van de vroege treffer. 'T HALF MAANTJE 1 TORENBOYS 0 In een sportieve topper heeft de thuisploeg aan een doel punt van Kris Van der Biest op de 61e minuut genoeg ge had om samen met de volle winst ook de leidersplaats te grijpen. In de eerste helft nam 't Half Maantje resoluut het initiatief maar echt gevaarlijk was het niet. Na de koffie schot kon door de doelman niet voldoende weggewerkt worden en Van der Biest moest maar inleggen. CLUB 72 0 TIVOLI 6 De eerste helft was vrij even wichtig met maar één doel punt. Filip Pauwels zorgde na 13 minuten voor de 0-1. Na de pauze werd Club 72 volledig overspeeld en Tivoli kwam langs Bockstaele (2), Lippe- velde (2) en Monsecour aan het half dozijn. BOSKANT 4 BREUGHEL 4 Spannende wedstrijd waarin Boskant na 13 minuten via Luc Van Kerckhove de score opende en Johan Renneboog vijf minuten later de stand verdubbelde. Bart De Brem- me bracht Breughel na 20 mi nuten terug op 2-1 en dat bleef de stand aan de rust. Luc Van Kerckhove en Rolf Delanghe diepten nadien de score uit tot 4-1, maar dat was niet naar de zin van de moedi ge bezoekers die met treffers van Bart en Maurits De Bremme en van JP Van den Abeel, alsnog een punt uit de brand sleepten. WEDSTRIJD VAN DE WEEK Huize Goossens-Botterboys 5-9 Voor uittredend kampioen Huize Goossens zijn het zwar te weken de laatste tijd. Na gelijke spelen tegen Caxtus en BI. Duivels werd tegen Botterboys, de laatste weken goed op dreef, een zware nederlaag geleden. Dat betekent dat Etienne Goossens en zijn 'Manschaft' na zes speeldagen reeds meer punten verloor dan vorig jaar in een volledig seizoen. Tot halverwege de tweede periode liet niets uitschijnen dat de kampioenenformatie zo'n nederlaag zou oplopen. Op dat moment leidde het immers met knappe 5-2 cijfers. Vanaf dan vonden de schutters geen opening meer in de sterke Botterboys-afweer, de Baasrodenaars daarentegen benutten elke kans om er voor Huize Goossens een pijnlijke avond van te maken. Met twee doelpunten van ex-internationaal Piet Abbeel en ééntje van Jempi Vehent nam Huize Goossens in de eerste periode een 3-0 voorsprong. In de tweede periode scoorde Botterboys twee keer tegen, maar telkens na dat doelpunt kwamen ook Abbeel en De Kegel tot scoren zodat we dus een 5-2 op het bord kregen. Maar Botterboys werd sterker naarmate de tijd vorderde en nog voor rust kwam het naast z'n tegenstander. Doelpunten voor Botterboys van Willaerts, Daman, Kae- kelbergh en tweemaal Van Keer, de nieuwste aanwinst van de club. Tijdens de derde periode verliep het spel beeld nog gelijicopgaand, de beide doelmannen bleven toen ook baas in hun doelgebied, zodat met 5-5 de laatste periode werd aangevangen. Eddy Van Keer kwam in die vierde periode twee keer tot scoren, zodat Huize Goossens wel risico's moest nemen. Botterboys kon naar hartelust counteren, wat resulteerde in nog twee doelpunten, eerst één van Kaekelbergh, daarna nog ééntje van Van Keer, z'n vijfde in deze wedstrijd dus. Weinig spelers kunnen vertellen dat ze tegen Huize Goossens vijf doelpunten lukten! In deze wedstrijd toonde de goed leidende scheidsrechter Pierquet de gele kaart aan Kaekelbergh, Goossens (2) en De Kegel (2). Laatste twee mochten zich dus vroeger gaan omkleden. Huize Goossens speelde met Goossens Etienne, Corthals Mare, Abbeel Piet, Vehent Jempi, Praet Danny en De Kegel Paul. Botterboys kwam opdagen met De Smet Franqois, Cal- laert Peter, Willaerts Pierre, Daman Johan, Meersman Werner, Kaekelbergh Franqois, Van Keer Eddy en Goossens Dirk. eressante intern FC Schuttershof is niet meer dat zwakke ploegje» van weleer, al tellen de grot voorlopig slechts één puntje. Tegen Atlantic verdedigden ze zich flink en... zondag het dé grote slag: het duel tegen Gouden Leeuw met de 11de plaats als inzet. jok een 3:ik'..!iw Duitse V ploegen et Waa TORNOOI GEMEENTE STEKENE 6 2 3 1 13 IJ 6 2 4 0 13 11 Beveren 6 2 4 0 10 21 Meisjes 6 0 5 1 6 24 6 0 5 1 3 29 8. Rima 9. Sporthal 10. Sint-Andries 11Gouden Leeuw 12. Schuttershof Wedstrijden voor KWB Stekene - Anker Sint-Andires-Vagcbonden Rima - Cado Klassering 1. Atlantic 2. Cado Bosdorp 4. Anker KWB Stekene 6. Vagebonden 7. KWB Hellestraat 6 5 0 1 24 4 11 5 5 0 0 23 3 10 6 4 11 5 3 1 6 3 3 0 10 17 6 2 2 2 12 6 2 2 2 10 11 perken Bosdorp - KWB Hellestraat Gouden Leeuw-Schuttershof ie van c Atlantic - Sporthal derde I terd tw ten uit Zaalvoetbal in Dendermonde: Mimbond vh) Zaalvoetbal in Dendermonde. De Romeo Boys MVC Mouton Tuitvrienden w Heuvinck (2), Van Damme Mertens. Van den Steen, al- ste periode op zoek naar de en Van Driessche de weg naar weer de gevaarlijkste speler gelijkmaker, die er ook viel de netten zodat bij de rust, 5- bij St. Arnout, zou voor 1-1 via Van Cauteren. In de slot- o, de wedstrijd was beslist. zorgen waarna D'Hondt een Mouton kon Voor deze v fase wou Bosteels nog een Chiro Wieze maakte er daar- strafcorner, gelobt door Ja- strijd s|echts beschikken 0 strafcorner toegewezen krij- na een demonstratie van, nog cobs, binnenkopte om Re- vier spe|ers maar dat beid gen maar de spelleider trapte bekroond met treffers van gentboys zodoende met voor- njet dat het Tujtvrienden «r daar niet in. Bosteels zelf Heuvinck (2), Van Caken- sprong de eerste periode te di_ partjj gaf in de i kwam met een verwittiging bergh (2) en Van Damme (2). doen afsluiten. periode hield het de bordj goed weg als hij tegen de Aan de overzijde kon Core- Via alweer Van den Steen, op q-0, dat is al een I* ging aan- mans de eer redden voor Club volledig ongedekt, kwam St. verdienste. In de tweede pi riode echter zorgden De Do® der (2), Baetens en De Cral cker voor 0-4, waarna Vijj Boterdael aan de oven kon tegenscoren. scheidsrechter leunen. 83. Arnout voor de tweede keer Rudy Cars: De Bruyn, Tas Chiro Wieze II: Van Dries- langszij, maar door balverlies Theo, De Man Pascal, Tilley sche Ludo, Coppens Jos, Van van één der verdedigers kon André, Van Handenhove Boven Luc, Heuvinck Dirk, De Sutter alleen op doelman Pierre en De Smedt Daevy. Van Cakenbergh Rudy, Van Merckx afgaan en voor nieu- Sportivo: De Loose Guido, Damme Jo, Lambrecht Luc we voorsprong zorgen Van Beveren Frankie, Bos- en Van Driessche Hans. teels Ronny, Reid Steven, Club 83: Colman Marc, Van Van Cauteren Jan, De Block Wiele Glenn, Geerinck Rudy, André, Coeman Frank en Hcirwegh Guy, Coremans Eénrichtingsvoetba) dm in de S Zaalvoetbal. OKA-KSA uit de NOMB-kern Dendermonde (sd) Van Parijs Guy. Chiro Wieze II 11 Club 83 1 Geen problemen voor Chiro Wieze II, één der leidersploe- gen in tweede afdeling, tegen een ontzettend zwak preste rend Club 83, dat nochtans veel verwachtte van deze wedstrijd na de eerste sei zoenszege van vorige week. In de eerste periode hield de Grembergse club wel gelijke tred met Chiro Wieze II, slechts één doelpunt, ge scoord door Van Caken bergh, maar nadien vond Wieze geen tegenstander meer op weg naar de zege. In de tweede periode vonden Robert, Van Damme Herwig, Roels Eric en Rottiers Walter. St. Arnout Regentboys derde per,ode, beloond pret doelpunten van Mertens, De tnogebjUreden om llel td c i r-»'T ischil nog kleiner te mai® Sutter en tweemaal D Hond., doch zjj TuitvritnJ scoorde wel, via Vernimüf zodat met 1-5 de laatste p waarvan één op strafcorner. In de vierde periode zou D'Hondt z'n vierde doelpunt aaneevat scoren waarna Van Ranst nog een derde tegendoelpunt scoorde. Lecocq zou in die laatste riode voor een tweede Mo^l ton-doelpunt zorgen, waart Gedurende twee perioden gaf Op het einde van de wedstrijd Smetrijns en Dennis aan St. Arnout de indruk de leider zou ook De Sutter z n vierde andere' kant de cindcijfe goed partij te kunnen geven, doelpunt scoren de eindstand hfit s^^bo^ schoten. Maar als Regentboys in de vastleggend op 3-9. derde periode even het gaspc- St. Arnout: Van den Steen Mouton: Brasseur Geert, daal indrukte liep het zo van Gert, De Smedt Peter, Van Boterdael Jan. Lecocq St. Arnout weg, en was het Nuffel Kris, Willems Guido, en Mouton Dirk. vooral te danken aan hun Michem Mare, De Wolf Kris, doelverdediger Jan Merckx, Van Ranst Jo, Merckx Jan. Tuitvrienden; Smetrijns fl geen familie van de bekende Regentboys: Van Damme do, Permcntier Dirk. Batj Eddy, dat de score niet nog Kris, Jacobs Rudy, Mertens Guido, De Donder Frao hoger opliep. Het begon alle- Steven, Stallaert Frankie, De Vernimmen Dirk, maal met een doelpunt van Sutter Danny, Kindermans Philip, De Craecker Bert De Sutter op aangeven van Rudy^i D'Hondt Chris. Smet Mare.

De Voorpost | 1987 | | pagina 30