ZWEMMEND WAASLAND MET RESULTATEN IN ANTWERPEN UITSTEKENDE EEN ONTGOOCHELEND W.Z.K. IN ANTWERPEN... 1 e in Z.V.C. BRIDGE SCHUDT DE KAARTEN! F.C. STATION BELSELE IN HET NIEUW.. De Voorpost - 23.10.1987 - 31 ZWEMMEN ZAALVOETBAL furnen. Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas bestaat 90 jaar en dat moest natuurlijk gevierd worden op het stadhuis (Iv) tWMIUlfJ F i «rrma W Mau :M )oor de zwemklub Scaldis uit ^IXntwerpen werd vorige zon- ag in het gemeentelijke irembad in Berchem, een in- eressante meeting georgani- eerd. Centraal stond daarbij internationale wisselbeker lauritz Blitz» en vooral de Alleen benjamins en Jpemen kwamen hiervoor 8roe n aanmerking en het jonge *i sikje, vertegenwoordigde er ook een flink aantal klubs. Blikvanger daarbij werd het Duitse Wuppertal en enkele ploegen uit Nederland. Ook iet Waasland was er sterk ertegenwoordigd door de le den van de Wase Zwemklub, 3 ii Beveren en Temse. 0 21 Meisjes: benjamins en mi rt 2t jiemen 3 21 individueel werden er zelfs een aantal merkwaardige prestaties geleverd en zwem- nend Waasland, heeft zich barbij opvallend doen op- Berken. Vooral op de 100 m. schoolslag van Kathy De Wit te van de Wase Zwemkring. Zij won met een duidelijk verschil en Ann Wittock uit Beveren. werd er glansrijk derde In de 200 m. wisselslag verde Dominiek Govaert in W.Z.K. zelfs een bijzon dere prestatie In deze disci pline zwom zij meteen haar beste persoonlijke tijd en werd tweede na Eva Verach ten uit Mol. In deze reeks werd Mieke Smet van de Be- verense zwemklub ook eervol derde Nederland bovenaan de 100 m. vrije slag met "ten Ramselaar en voor Waasland, werd het een j sierde plaats met Britt Deck van de W.Z.K. Een Waas sukses werd het echter bij de lm. vlinderslag met Ilse De de Wase op het hoogste schavotje en als twee de, Nathalie D'Hollander van Temse. Duitse winst met Sa bine Liebig in de 100 m. rug slag waar Angie Van Handen- hovc van dc W.Z.K. vierde werd. Belangrijk voor deze laatste werd echter de drie sec. verbetering van de eigen beste tijd en van de Wase tiener Angie, werd het trou wens een schitterende presta tie evenals voor Kristel Segers van- de zwemklub uit Temse welke vijfde werd. In de 4 x 100 m. crawl behaalde de W.Z.K. met Ilse De Kimpe. Dominiek Govaert. Kathy De Witte en Britt Deck, een bij zonder schitterende tweede plaats. Het Sint-Niklase vier tal werd er slechts vart de zege gehouden door de Duitse meisjes uit Wuppertal. De vertegenwoordiging uit Tem se werd zevende terwijl de Beverense delegatie, op de tiende plaats eindigde. In de eindklassering bij de dames werd de W.Z.K. uit Sint-Ni- klaas duidelijk primus voor Wuppertal en werden Beve ren met Temse. respektieve- lijk negende en twaalfde. Jongens: benjamins en mi niemen... Ook bij de jongens werd de Duitse ploeg tot de algemene favorieten gerekend. Die heb ben daar trouwens niet ont goocheld en met Mark Wiese- mann, werd reeds de winst in de 100 m. schoolslag ver overd. Vierde werd hierbij Mario Geleyn uit Temse, een negende plaats voor Joeri Herremans van de Wase en tiende, werd de Beverense Jo- han Vergrauwen. De Neder lander Roy Van De Veen won in de 200 m. de wisselslag en met de Temsenaar Dave Kie kens als vierde. Zesde en ze vende werden Bert Cap uit Beveren en Christof Van Overloop van de W.Z.K. De 100 m. vrije slag werd dan een nipte winst voor Yves Per- daen van Temse voor de Duit ser Sascha Opdam. In deze reeks behaalde Christophe Geerinckx voor de Wase een vijfde plaats en voor Jo Cap uit Beveren, werd het een achtste. Weer Wuppertal bo ven met Holger Jahnke in de 100 m. vlinderslag en de dichtste Waaslander werd de Temsenaar Luk Moerman als derde. Hierin werd Zen Van Puyvelde van de Wase met een negende 1 plaats opgete kend. De 100 m. rugslag werd een afgetekende zege voor Medhi Vander Eecken uit Temse. De zwemklub van Be veren tikte als tweede aan met Joris Van Eynde en Gert Ver- cauteren, veroverde voor de W.Z.K. nog een vierde plaats. Ook bij de jongens werd Wuppertal duidelijk de betere ploeg. Die wonnen dan ook zonder veel problemen en voor de tweede plaats werd Temse met Yves Perdaen, Mario Geleyn. Medhi Vander Eecken en Dave Kiekens, ook niet bedreigd. Vijfde werd de W.Z.K. uit Sint-Niklaas, en als negende, werd de Beverense zwemklub geklasseerd. In deze wedstrijd bleef ook het distriktrecord van de W.Z.K. overeind dat destijds in '77 op 4. 12.00 werd gesteld. Zoals verwacht won Wuppertal ook de eind klassering bij de heren en werd de groep uit Temse, ui terst verdienstelijk tweede. Behoorlijk werd het nog voor de W.Z.K. als zesde en dat werd ook de negende plaats van Beveren. Toen werd het uitkijken naar de algemene klassering waarin het bijzon der sterke Wuppertal vooraan stond en W.Z.K. Sint-Ni- klaas, met een schitterende tweede plaats al de andere ploegen achter zich liet. Al leszins een triomf voor het Waasland trouwens welke verder werd doorgetrokken met Temse op de vijfde rang en de klub uit Beveren als achtste... Technische resultaten Meisjes: 100 m. schoolslag: le Kathy De Witte. W.Z.K. 1.16.77 3e Ann Wittock, G.B.Z. 1.27.54 15e Kirsten Van Moeseke. T.S.Z. 1.37.36 200 m. wisselslag: le Eva Verachtert, Mol 2.37.18 2e Dominiek Govaert, W.Z.K. 2.39.36 3e Mieke Smet, G.B.Z. 2.44.05 100 m. vrije slag: le Heieen Ramselaar, Ned. 1.07.67 4e Britt Deck, W.Z.K. 1.11.06 11e Veerle Perdaen, T.S.Z. 1.19.47 100 m. vlinderslag: le Ilse De Kimpe, W.Z.K. 1.19.75 2e Nathalie D'Hollander, T.S.Z. 1.24.70 100 m. rugslag: le Sabine Liebig, Wupper, 1.14.45 4e Angie Van Handenhove, W.Z.K. 1.21.85 5e Kristel Segers, T.S.Z. 1.22.76 14e Kathleen Rombaut, G.B.Z. 1.32.1 4 x 100 m. crawl: le Wuppertal 4.38.16 2e W.Z.K. Sint-Niklaas 4.41.15 7e T.S.Z. Temse 4.54 10e G.B.Z. Beveren 5.02.68 Puntenklassement: le W.Z.K. Sint-Niklaas 7502 2e Wuppertal Duitsland 7626 9e G.B.Z. Beveren 8393 12e T.S.Z. Temse 8507 Jongens 100 m. schoolslag: le Mark Wiesemann Wup. 1.17.80 4e Mario Geleyn T.S.Z. 1.20.79 9e Joeri Herremans W.Z.K. 1.29.35 10e Johan Vergrauwen G.B.Z. 1.35.71 200 m. wisselslag: le Roy Van De Veen, Ned. 2.27.35 4e Dave Kiekens T.S.Z. 2.34.84 6e Bert Cap G.B.Z. 2.40.59 7e Christof Van Overloop W.Z.K. 2.40.96 100 m. vrije slag: le Yves Perdaen T.S.Z. 1.01.54 5e Christophe Geerinckx W.Z.K. 1.09.30 8e Jo Cap G.B.Z. 1.12.15 100 m. vlinderslag: le Holger Jahnke Wupper 1.13.07 3e Luk Moerman T.S.Z. 1.14.94 9e Zen Van Puyvelde W.Z.K. 1.26.11 100 m. rugslag: le Medhi Vander Eecken T.S.Z. 1.12.00 WATERPOLO 2e Joris Van Eynde G.B.Z. 1.17.76 4e Gert Vercauteren W.Z.K. 1.21.25 4 x 100 m. crawl: le Wuppertal Duitsland 4.05.20 2e T.S.Z. Temse 4.14.41 5e W.Z.K. Sint-Niklaas 4.31.89 9e G.B.Z. Beveren 4.50.29 Puntenklassement: le Wuppertal 6882 2e T.S.Z. Temse 6984 6e W.Z.K. Sint-Niklaas 7590 9e G.B.Z. Beveren 8014 Eindklassement: le Wuppertal Duitsland 14508 2e W.Z.K. Sint-Niklaas 15092 5e T.S.Z. Temse 15491 8e G.B.Z. Beveren 16407 Roger Van Laere DULPOP IN BAZEL Het voorbije weekend was de verrassing van de dag in de Dulpopkompetitie het verlies van Vriendenkring dat vorige week nog zo knap het Nova Team wist te verslaan. Nu lieten de jongens van Julien Moorthamer echter een steek vallen en de mannen van «den Blok» uit Steendorp, uitkomend voor Bridge, klopten op hun beurt zijn ploeg. Een algemene hergroepering bovenaan de rangtabel is hiervan het gevolg, want zowel K.W.B. Kruibeke als F.C. Droms komen aanslui ten. F.C. Droms dat, zij het met enige moeite, won van Mercator is trouwens de énige ploeg die nog ongeslagen is. Nova, Mercator en Mini Ster behoren tot de middenmoot, terwijl het dit seizoen tegenvallend Koolmijn, Club 67, Fergu- sonboys en Schaudries volgende speeldag dringend punten moeten sprokkelen willen ze niet meer voeling verliezen. Volgende speeldag Vrij. 23.10 21 u.: KWB Kruibeke - FC. Droms Vrij. 23.10 22 u.: Schaudries - Club '67 Zat. 24.10 10 u.: ZVC Koolmijn - ZVT Mercator Zat. 24.10 11 u.: ZVT Bridge - Mini Ster Zat. 24.10 12 u.: Vriendenkring SM - Geel Blauw Zat. 24.10 13 u.: Ferguson Boys - Nova LIEFHEBBERSVOETBAL Bij Walivo speelt V.K. Trap pen Steels uit Belsele in de Jfurnen. Uittredend voorzitter De Corte met de nieuwe voorzitter en de voorzitter van de Kjkmesajdeling (Iv) Thans werd het een duidelijk mindere wedstrijd van de Waaslanders waarbij vooral in de afwer king werd gefaald. Mannen zoals Jan Foubert, Vincent Gerard en Franky Lyssens, waren helemaal niet bij de zaak en daarvan heeft Macca- bi, tenslotte volledig van ge profiteerd... Maccabi Antwerpen W.Z.K. Sint-Niklaas 9-8. Eerste time, 2-2: Tijdens de eerste periode zouden de gastheren het eerst skoren en langs Franky Lijssens, stelden de Waaslanders terug gelijk (1-1). Deze wedstrijd welke slechts weinig kon bekoren, bereikte trouwens ook geen hoog spelpeil. Het bleef bij enkele betere flitsen en nadat Maccabi nogmaals had ge- skoord, kon Stefaan Thibaut voor de W.Z.K. weer het evenwicht herstellen (2-2). Tweede time, 5-3: De lokalen hadden de gasten blijkbaar óók 'anders verwacht en lang zaam, steeg bij Maccabi het zelfvertrouwen. Dat resul teerde naar een nieuw doel punt en voor de Waaslanders, stelde Franky Lijssens ander maal gelijk (3-3). Toen wer den de eerste symptonen al merkbaar dat de Sint-Niklase ploeg het moeilijk ging krij gen en door Maccabi, werd dat ook tweemaal afgestraft (5-3). Derde time, 7-5: In deze pe riode werd de voorsprong van de Sinjoren eerst nog aange zwengeld en met doelpunten van Jan Foubert en Stefaan Thibaut, geraakte de Wase toch aan enkele goede reak- ties (6-5). Het werd voldoen de voor weer enige spanning en door Maccabi, werd er te rug afstand genomen (7-5). Vierde time, 9-8: Langs Jan De Maesschalck schoven de Waaslanders andermaal dich terbij en toen was alles nog mogelijk (7-6). Voor niet lang echter en met twee nieuwe doelpunten, stonden de Ant werpse winstkansen wéér gunstig (9-6). Dat was toch de algemene opinie en in een wanhopig eindoffensief, zou den de Waaslanders nog tweemaal met Jan De Maes schalck, aan de lokale voor sprong knabbelen (9-8). .Te laat echter om nog méér te bereiken en tenslotte skoorde de Wase een ontgoochelend resultaat in het Antwerpse zwembad... Resultaten van het weekend: Maccabi - W.Z.K. 9-8 Moeskroen - A.Z.C. uitgesteld Z.V.T. Bridge Vriendenkring Dat Bridge terug met de sterkste formatie kan aantreden konden de ongeslagen leiders uit de Dulpopcompetitie, Vrien denkring, aan de lijven onder vinden. Al vrij vlug in de partij haalde thuisspeler Ronny De Leenheer verrassend uit en de bal verdween onder het lichaam van Vriendenkring portier Freddy Nonneman. Toen Geert Verhelst en Patrick Riské even later ook de weg naar het Vriendenkring doel hadden gevonden en de 3-0 op het Bazelse bord plaatsten zag het er vrij benard uit voor de bleke leiders. Gelukkig was Ronny Peeters op peil en kon hij Vriendenkring net voor het rustsignaal van scheidsrechter Lardon alvast een eerreddend doelpunt scoren. Na de rust kon het bezoekende vrienden kring echter geen vat meer krijgen op de wedstrijd. Het moest zelf lijdzaam toezien hoe Patrick Riské zijn tweede doelpunt wist te scoren en zo de eindstand op 4-1 bracht. Geel Blauw 4 Schaudries 7 Duidelijke overwinning van de ploeg uit Rupelmonde die toch slechts in de tweede periode over een sterk aanklampend Geel Blauwe ploeg kon geraken. De score in de eerste helft ging zelfs gelijkopgaand. Toen eerste Walter Felix Geel Blauw twee doelpunten bezorgde deed bezoeker Felix Danny juist hetzelfde en bracht de 2-2 ruststand op het bord. Na de kampwisseling vlotte het dan wat beter bij Schaudries en vooral Courbet Bernard was in zijn dagje. Niet minder dan viermaal wist hij de bezoekende doelman te verslaan na evenveel soloaktie's. 2-6. Guido Eeckelaert en Van Bogaert Herman brachten de Geel Blauwe formatie uit Kruibeke nog wel even terug met elk één doelpunt, maar Danny Felix had het jaatste woord in deze partij door de 4-7 eindstand te laten noteren. Mercator F.C. Droms Spannende partij tussen twee toonaangevers in de Bazelse Competitie. F.C. Droms wilde vlug iets forceren maar het waren integendeel de Mercatorboys die het eerste op voor sprong kwamen toen Ronny Perciau sfporde, F.C. Droms zette dan naargelang de wedstrijd vorderde de zaken recht zodat het aan de rust al leide met 1-2 door doelpunten van Peter Van Landeghem en Francky Van Drom. Dit ene winstdoelpunt van voor de rust konden de bezoekers behou den want na de rust zouden beide teams elk nog tweemaal weten te scoren. Vercouteren Kamiel voor Mercator 2x en Peter Van Landeghem samen met van Drom Patrick voor de gelijknamige ploeg. Zo werd de eindstand beslist op 3-4 en blijft F.C. Droms met het maximum der punten in de race bovenaan de klassering. Uitslagen en stand: van de 4de speeldag Club 67 - Ferguson-Boys Mini Ster - KWB Kruibeke ZVT Mercator - FC Droms Nova - ZVC De Koolmijn Geel Blauw - ZVT Schaudries ZVT Bridge - Vriendenkring turnen. Kracht en Geduld kon natuurlijk niet op de markt komen zonder de traditionele Wase ballons (Iv) zaterdagse tweede afdeling. Een aantal spelers waaronder Gerry Van Gheem, Dirk Ver cauteren en Frangois Thys op teerden ook voor het zondag se voetbal en verleden jaar was de kogel al door de kerk. Toen werd volledig onafhan kelijk als V.K. Oud Belsele gestart in Walivo's zondagse tweede afdeling en alleen in het bekervoetbal werden er merkwaardige resultaten be haald. Door V.K. Oud Belse le werden S.K. Slachthuis en V.K. Volksunie als eerste klassers uitgeschakeld en uit eindelijk, speelden de Belse- lenaren de halve finales van de zondagse beker. Deze werd echter verloren tegen het toenmalige F.C. Bonapar te uit Lokeren dat nadien ook nog de finale zou winnen. In kompetitieverband ging het toen minder goed met V.K. Oud Belsele en mede door de talrijke kwetsuren, geraakte de ploeg niet altijd aan het voldoende aantal spelers met als gevolg van enkele noodge dwongen forfaits en de regle mentaire uitsluiting. Een voetbalschip op de klippen dus. maar een uitstekend klubtornooi in augustus heeft de amateurs uit Belsele weer nieuw leven ingeblazen. Nieu we moed ook en de initiatief nemers van toen vormden nu de bestuursgroep: Gerry Van Gheem (voorzitter), Dirk Vercauteren (onder-voorzit ter), Frangois Thys (sekreta- ris-coach) en Ronny Pauwels als penningmeester. Als klu- bnaam werd thans voor F.C. Station Belsele gekozen en voor de toekomst staan de kansen nu bijzonder gunstig. De spelerskern omvat al een 17-tal namen: Jos Thys, Mark Beniers. Mario De Smedt, Frangois Thys. Omer Orhan, Gerard De Mol, Gerry Van Gheem, Gerrit Van Langen- hove, Ronny Pauwels, Luk Smet, Dirk Vercauteren, Jo han Van de Walle, Karei Ter nest, Mario Van Den Berghe, Etienne Heyndrickx, Manu Valent, Luk Stevenheydens en straks ook weer Kris Maes. De thuiswedstrijden van F.C. Station Belsele, voorlopig nog zonder klublokaal, worden gespeeld op het terrein van 't Sportcentrum in Sinaai. Voor die ploeg stond vorige vrijdag dan een aangename traktatie op de kalander: reeds voor de tweede maal kreeg F.C. Sta tion Belsele een stel nieuwe shirts aangeboden door Hugo De Smet van de Mazda-gara- ge uit de Blokmakerstraat in Sint-Niklaas. Daaraan werd ook nog een gezellige receptie gekoppeld met vanwege F.C. Station Belsele een spontaan bloemtje en een knap klu- baandenken voor de sympa thieke sponsors Maria en Hu- go De Smet, die echter geen stadsprominenten konden be groeten. Een aantal daarvan waren verontschuldigd, en de anderen hadden, evenals Wa livo, hun spreekwoordelijke kat gestuurd. Roger Van Laere Stand 1. Vriendenkring 4 3 1 0 38 11 6 2. KWB Kruibeke 4 3 1 0 30 13 6 3. FC Droms 3 3 0 0 22 6 6 4. ZVT Bridge 4 2 1 1 22 14 5 5. Nova 3 2 1 0 26 8 4 6. ZVT Mercator 4 2 2 0 12 18 4 7. Mini Ster 4 2 2 0 21 30 4 8. ZVT Schaudries 3 1 11 9 16 3 9. Ferguson Boys 4 1 3 0 9 14 2 10. Geel Blauw 4 1 3 0 15 24 2 11. Club 67 4 1 3 0 13 37 2 12. ZVC De Koolmijn 2 0 3 0 6 32 0 ZAALVOETBAL A.Z.V.A. Ten Bos - Sporting Aalst 3-. Speelhol 10 - Denderdal 3- Jol 84 - De Pollekens 1-' Rcpublieksken 82 - De Kanaries 3-: De Muis - Macva Fortuna - Forum 9-' Erembodegem 04 - Republiekskens 84 4- De Kluizen - Juventus 3- Pompfaff - De Sportvrienden 2- 55743 252 Zaalvoetbal in Bazel. FC Bridge (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 31