Computerklas In SMI uniek e Urbanus «Hector» te gast in Aalst 65 jaar B.G.J.G. Gewest Aalst: stijlvolle viering Hofstaads zuiveringsstation op een derde van kapaciteit Heemkundige Kring Erpe-Mere bezoekt Vlekkem Agenten opgesloten in eigen kommissariaat Nieuw Luc Latoir Veel sportievelingen bij Dido Erpe 4 - 23.10.1987 - De Voorpost worden aan- Vervolg van blz. 1 kantoormachine, kreeg enorme edukatieve moge lijkheden door toevoeging van de grafische kaart, die het mogelijk maakt om zeer gedetailleerde teke ningen op het scherm te brengen. Daarna werd ge werkt aan de koppeling tussen een reeks edukatie ve computers in een net werk. Ook dit onderdeel van het systeem werd ge heel ontworpen om aan de eisen van het onderwijs te voldoen. Er werd gekozen voor een tweeledige bena dering: zelfontdekkend le ren en interaktief leren. Zelfontdekkend en inter aktief Voor een eerste kennisma king met de computer werd het programma 'De Schoolcomputer' uitge werkt dat aan de leerlin gen toont wat een compu ter zoal kan en dat de 'knoppenvrees' voor eens en voor altijd tot het verle den doet behoren. De programmeertaal LO GO die internationaal wordt erkend, is op het netwerk van MCll-com- puters geïnstalleerd. Met deze taal kunnen leerlin gen op een kreatieve ma nier het brede terrein van de informatica verkennen op hun eigen manier en in eigen tempo. Ook de leer krachten waarderen de vrije en experimentele werkwijze van LOGO veel meer dan een starre oplei ding over de computer die noodzakelijkerwijs op de technische ontwikkelingen achterop moet raken. Het netwerk met de daarop aangesloten teken-schild pad voegt een dimensie toe aan het LOGO-gebeu- ren: de leerlingen zijn alle maal en met elkaar aktief! Het interaktieve leerpro ces met doelgerichte edu katieve programma's ver eist een heel ander soort van basisprogrammatuur. Immers, de leerling wordt hierbij gekonfronteerd met traditionele leerstof die wordt gepresenteerd in een individueel werkpro ces met de computer. Het auteurssysteem 'Schoolge- reedschap' geeft een leer kracht de mogelijkheid om zelf computerlessen op te stellen. Naast een enorme bespa ring van tijd en moeite levert het systeem als be langrijk nevenresultaat op dat lessen die door de ene leerkracht zijn opgesteld, begrijpbaar en aanpasbaar blijven voor anderen (en voor hemzelf). Zo kan edukatieve software wor den uitgewisseld tussen scholen met een verschil lend leerplan en kan effek- tief worden gewerkt aan een omvangrijke program- mabiblioteek. De didactische software die reeds werkt op dit computernetwerk werd opgesteld onder de zeer aktieve begeleiding van in- spekteur W. Poelman, die als pedagoog voortdurend heeft gezorgd dat de edu katieve doelstellingen wer den gerespekteerd. Bij de uitvoering van informati- ca-onderwijs en computer- ondersteund-onderwijs moet deze benadering al tijd centraal blijven staan: de computer als gereed schap, als middel (en dan enkel als het apparaat goe de diensten kan bewijzen), maar nooit als doel in zich zelf. Voorzitter van het Ouder- komitee André Van der Eist verheugt er zich over dat niet wordt terugge schrikt van het aanwenden in het onderwijs van eigen tijdse middelen. Hij heeft dan ook woorden van feli citaties en dank voor al wie meewerkte aan het totstandkomen van deze merkwaardige computer klas. Aalst. De langverwachte film van Vlaanderens lolbroek nummer 1 is eindelijk uit. Nadat hij op het Filmfestival in Gent op gunstige kritiek werd onthaald, werd de film in meerdere steden van Vlaanderen in omloop gebracht. Onder meer in Aalst, waar Urbanus erbij was toen in eer. van de zalen voor het eerst Hectorwerd vertoond. Achteraf werd in café Den Uzer een receptie aangeboden. Ook daar was Urbanus het middelpunt van de belangstelling. Hij heeft er zelfs een pak vrouwelijke fans die hem in de watten legden (foto's In de veelzijdige werking toon gesteld of krijgt men van de heemkundige kring de «nieuwe Lambertus» van Erpe-Mere zijn er ook van beeldhouwer H. De leerrijke uitstappen voor- Somer te zien. Trouwens, zien; hierbij organiseert na het bezoek aan de kerk men korte tochten die ka- is men te gast bij deze Vervolg van blz. 1 afgevaardigden in het cen traal bestuur. Zo kostte het o.m. het Provinciaal Ver bond heel wat moeite om Aalst te kunnen inlijven want Aalst was van mening een positieve inbreng van het Gewest Aalst in de nationale werking. Blyvend gemotiveerd? Van Landuyt voelt zich blijvend gemotiveerd. Hij dragen aan een overkoepe lende organisatie. Anderzijds was het Gewest goedaardig want de richl- lijnen en normen van bet r»oi^ n centraal bestuur werden ten Dale om 13.45 u. met s|eeds Aa)s, d eigen wagen, maar wie over geen vervoer beschikt Jan **ossen: In die geluk- e komt uit een groot gezin. ——"6 iwuu»u® k™ h M'h J"r ff maak'e de wereldoorlog v00r studenten tot de leef- kon besleden dan ze af te t.:..S tiid van 34 i... ,n~d se te Bambrugge Men vertrekt aan het Hof kan ook wel mee, mits een deren in de verkenning laatste in zijn atelier, waar bestuurslid van de heem gen. Er is samenkomst aan anderzijds toch voldoende de kerk van Vlekkem om 14 uur. JV van het eigen heem. de Erpenaar zijn laatste kundige kring te verwitti- Na hun bezoek aan Velze- creatie zal tonen. ke enkele maanden gele- In de late namiddag is er den, brengt men nu een ook nog tijd om een kijkje bezoek aan de kleinste ge- te nemen in het Sint-An- meente uit de fusie, Vlek- namuseum van Jef D'Hae- kem. Op zondag, 25 okto- paar bestuursleden en pas" Met Aalst naar de Vredesbetoging toor rondgeleid in de Sint- Lambertus-kerk waar men Vredeshuis en Vaka roept De bus vertrekt te Aalst kige dualiteit van de Aal- stenaar die zich vaak in het verweer voelde gedrukt en kreatief was om zelf iets te realiseren ziet Van Rossen mede, is een kindervriend (40 jaar in de klas) en, wanneer de moed hem even in de schoenen zakt, schenkt kontakt met de basis hem weer vers bloed. Van Rossen: Voor mij zit dat in de vrouw. «Cher- chez la fempie». Koeke- vrouw was moeder die koeken bakte. Klaveren staat voor vruchtbaarheid. Met de eigen vrouw schiep hij de kondities om in de Bond te kunnen worden opgenomen en «harte- vrouw» blijft voor hem de BGJG. opgang zowel aan het meubilair op tot deelname aan de als aan de kerkschatten zal vredesbetoging a.s. zon- aandacht schenken. Het is dag 25 oktober te Brussel, een unieke gelegenheid Het ABW legt bussen in. om met het eigen patrimo- Op voorhand kaarten ko- nium kennis te maken, pen is gewenst. Die zijn te want niet alle dagen wordt koop in Volkshuizen en een processievaandel ten- Wereldwinkel voor 100 fr. aan de Houtmarkt te 13.25 u. De bus is reeds te Lede (Markt) te 12.15 u., te Hofstade (Volkshuis) te 12.30 u., te Herdersem (Café Klein Dorp) te 12.50 u. en te Gijzegem (café Royal) te 13.05 u. Ook een bus te Burst (Sta- Ty'd van snelle voorbij Voor beide pioniers is de tion) te 12.30 u., te Bam- tijd van verovering en brugge «De Fijnen te snelle opgang voorbij. 12.35 u., te Mere (Dorps- Voor de huidige bestuur- plein) te 12.45 u. en te ders komt het er vooral op Erpe (Oud-Gemeen- aan het verworvene te tehuis) te 12.55 u. konsolideren, te bewaren Het ACW legt geen bus- door blijvende inzet. «De sen in doch vraagt dat de taak is niet af. De BGJG is eigen leden gebruik zou- wel 65 doch niet pensioen den maken van het open- gerechtigd.» baar vervoer. Bij de NMBS kunnen in Gedenkboek Vervolg van blz. 1 tijd van 25 jaar. «Goed. maar onvoldoende» had Van Landuyt gerelati veerd. «De ingesteldheid van het Gewest Aalst komt uit de positie waarin het gewest zich vaak voel de gedrongen» zegt een begrijpend nationaal voorman. De toekomstperspektie- ven vallen volgens Van Mechelen best mee. De belastinghervorming is hu- welijksvriendelijk en de beleidslijnen van de Vlaamse Exekutieve zijn gunstig voor het «Woning fonds» en voor «Kind en Gezin». Bij de komende gemeenteraadsverkiezin gen zal de BGJG gewoon tegetrouw een inventaris opstellen en een evaluatie doorspelen aan politici op elk echelon opdat ze de noden van de gezinnen be ter zouden kennen. Rika Steyaert Voor gemeenschapsminis ter Steyaert die met de Bond heel wat te maken heeft is de BGJG nooit een makkelijk maar steeds een loyaal partner. Het is voor de BGJG inderdaad op te vatten als een plicht dat ze hun invloed bij de diverse besturen aanwen wegens budgettaire rede nen achterwege gelaten. Zolang de biochemische zuurstofaanvoer binnen de landbouw de grootste ver vuiler die de bodem hoe langer hoe sterieler maakt, het biologisch evenwicht perken blijft in de nabije verstoort en de volksge- toekomst zal door vér zondheid bedreigt. Dat doorgevoerde beluchting bleek onlangs o.a. zonne- de slibstabilisatie aërob klaar uit een TV-debat (met zuurstof) gebeuren in waaruit elk zinnig mens terzuiveringsmaatschappij het beluchtingsbekken, moest besluiten dat met het zuiveringsstation over- Naarmate meer kollekto- vervuiling op elk vlak ren zullen worden aange- moet gestopt worden, legd en de aanvoer dus toeneemt, zal worden Werken overgeschakeld naar sli- Over een paar weken is bgisting. Slib ziet eruit als het kompleks klaar, zowel «natte peperkoek». We- het eigenlijk zuiveringssta- gens mogelijke aanwezig- tion als het administratief heid van toxische bestand- gebouw, delen uit de nijverheid is In de koliektor Linkeroe- het alleen geschikt voor ver ontbreekt nog de ver- afvoer naar een stortter- binding Villanderstraat- rein. Werf. Een werk dat vol- gende week wordt aanbe- Zuivenngsstation een steed noodzaak maar geen mirakeldoener Problemen Ook als het zuiveringssta- Daarmede zijn dan alle tion Hofstade op volle toe- problemen lang niet van ren zal draaien, wordt dit de baan. alleszins geen reden om Zo weet nog niemand naar hartelust om het even waarheen met dat slib wat in oppervlaktewateren waarvan men over enkele te lozen. Met 67% is de maanden 105 mJ per week LH i_ te Aalst zal overhouden en dat te Ninove en Dender- monde reeds present is. OVAM heeft nog steeds in samenspraak met de ge meentebesturen geen be stemming gevonden... Wanneer de Vlaamse Wa- neemt en exploiuteert is er personeel nodig. Men stelt zich vragen of dat met vier man (en eventueel een mobiel team) kan gerund worden. Ook over zware metalen rijst er een moeilijkheid. Die kunnen er te Aalst alleen komen van een leer looierij. Als die binnen de perken blijft is alles prima. Zoniet? Wat betreft fosfaten blijft er ook na zuivering nog meer dan de helft over. Redenen te over dus om het zuiveringsstation een handje toe te steken en zelf minder vuilafval te produceren. alle stations spoorkaartjes Hoofdredaktuer Achiel worden gekocht tegen het Haers stelde het Gedenk- speciaal weekendtarief, boek voor. Een lijvig do- De eerste reiziger van een kument waarin U de histo- gezelschap krijgt 40% kor- riek de evolutie en de hui- ting (van Aalst en terug 60 dige stand van zaken van fr.). de andere reizi|ers de BGJG met zijn 16.000 den ten £?te ,ran betalen 130 fr. leden en 1000 kaderleden z'nnen: echclo.ns terugvindt. Ook de ge- schiedenis, samenstelling en werking van de vele tientallen afdelingen. Te Verleden maandag viel de moderne toegangspoort tot het politiekommissariaat plotseling potdicht. Er was geen pardon meer aan. De agenten zaten in het eigen kommissariaat opgesloten als de muis in de klassieke val. Weliswaar was er uiteraard een ach terdeur - ook in stadsdiensten zijn «achterpoortjes» vaak dienstig - doch dat maakte de rekening van het publiek niet. De stadsdienst die gealarmeerd was en vlug ter plekke verscheen met het nodige materiaal werd echter de loef afgestoken door de eigen mensen uit de garagewerkplaats. Mensen met een technische knobbel die erin slaagden de poort die zo geheim zinnig hermetisch dichtviel los te krijgen. De politie kon terug buiten en de bevolking terug binnen. Het leven gaat voort. moet de BGJG verder sig nalen blijven geven, zegde Rika die tenslotte stelde dat de Hoge Raad voor het Gezin aan herstrukter- erine toe is. koop voor 100 fr. Frans Van Mechelen De algemeen voorzitter had woorden van dank en felicitaties voor minister De Croo voor de door voering van de reduktie Aalst. Onderling overleggen voor het scherm. De de meester kan nog altijd geraadpleegd worden (II Door het ontslag wegens verhuis van raadslid An dré Vermassen is de PW-fraktie van de Gemeenteraad opnieuw aan een vervanging toe. In de plaats van de heer Vermassen zal nu de heer Lui Latoir als raadslid worden aangeduid. Luk Latoir woont in de Mimosastraat 14 te Gijzl gem, is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij b zaakvoerder van Fem Computersystems NV en vai Professional Software NV. De heer Latoir heeft in de politiek ook al heel \i. sporen verdiend. Hij is nationaal kongreslid van d PW, ondervoorzitter van de PW Groot-Aalst eL.. ondervoorzitter van de PVV-afdeling Gijzege* Hij is verder bestuurslid van de PW-jongeren jÉi- het arrondissement Aalst en bestuurslid van d§]|j PW-jongeren, afdeling Aalst. ■P' Hij fungeerde in 1982 voor 't eerst op de zingslijst van de PVV, n.a.v. de kiezingen. Luk Latoir zal als gesteld tijdens de gemeenteraadsvergadering van oktober eerstkomend. Aalst. Luc Latoir, het nieuwe gemeenteraadslid (Ih) De jongste uitgave van de Bij de scholen werd de sportieve namiddag bij grootste afstand afgelegd jeugdhuis Dido te Erpe door de gemeenteschool heeft weer eens aan be- van Aaigem, nl. 322 km. langstelling gewonnen, tegenover 36 km. voor de want vergeleken met vorig Kloosterschool van Erpe, jaar is ook het deelne- 30 km. voor de gemeen- mersveld uitgebreid. Het teschool van Erpe en 6 aan'a' 's b°ven de km. door deze van Eron- 200 gestegen en dit wil degem. men niet alleen behouden, Bij de jeugdbewegingen maar men streeft naar ho- was de KSA de sterkste gere cijfers in de toe- met 285 km, gevolgd door komst, om een massale Chiro Mere met 111 km., opkomst van de jeugd te Chiro Erpe met 96 km. en bewerkstelligen. De 206 Chiro Aaigem met 60 km. deelnemers legden samen Nilston Badminton was de een totaal van 1.540 km. af beste sportvereniging met maar dit gebeurde door 60 km. voor Dido's turn- een weldoordachte inde- club met 40 km., Sportina ling in kategoneën en Erpe legde 11 km. af en groepen. sona Bambrugge 10 km. Als socio-culturele ging won 11.11.11. met een van 92 km. voor KAV 16 km. De individuele joggers, in aantal, legden samen km af. Daarnaast was er lijk opnieuw de Kwartmaraton die bij vrouwen door M. uit Burst gewonnen Bij de heren kregen volgende uitslag: A. Jaffl sens, R. Meuleman, Rottiers, R. Moreels, l Persoons, A. Cobbaut, Jacqmijn, S. De Swaef.D Goessens, D. De Crood e.a.

De Voorpost | 1987 | | pagina 4