I Een pluim voor Mannen met Baarden van nieuw Aaigems toneel Herdenkingskoncert Armand Preud'Homme inderdaad «onvergetelijk» Hofstaads «Vast als Eik» met «Beddek westes» Tentoonstelling Visieven in Aalst Louis Persoons in het Kultureel Centrum Affligem De Voorpost - 23.10.1987 - 9 ^^3 i iker .C.V.-herfstwandeling zondagnamiddag 25 oktober programmeert ACV-Erembo- iem een herfstwandeling te Waasmunster, het programma: 3 uur: vertrek met autobus aan de A.C.V.-lokalen, Kaai te ■rembodegem. /andeling te Waasmunster, offie met gebak. vondmaal in «De Lekkerbek» te Waasmunster, eelname in de kosten: 250 fr./persoon. Vooraf inschrijven! ACV-lokaal, Kaai). A.A. «Om Mekaar» 1/ergadering woensdag 28 oktober te 20 uur in het Parochie- '8.38%is (bovenzaal) tober pK.B.G.-Erembodegem Voetverzorging, donderdag 29 oktober te 13 u. in het Paro- isdag hiehuis (wachtzaal). lRuilnamiddag De Belgische Gambrinusklub organiseert op zondag 25 okto- te 14 uur een ruilnamiddag voor bierviltjes, stopsels, sen, glazen, bierpotten en allerlei publiciteitsmateriaal dat landelt over bier en brouwerijen, in zaal Eekhoorn, Brusselse- 74J steenweg 155, Erembodegem. Nieuwerkerken eze Tik v^ b. herfstwandeling )p zondag 25 oktober maakt K.W.B. Nieuwerkerken een 1 ,,Jwrfstwandeling in het Muziekbos te Louise Marie. Vertrek om 1.32.55 330 u. op het Dorp in Nieuwerkerken met eigen wagens. Ifstand: 9 km. Laarzen gewenst! ledereen welkom. Niet-leden '.b.-leden en hun gezin is de if 20 oktob «talen 30 fr. Voor leelname gratis. K.W.B.-kookkursus voor mannen lessen worden gegeven op vrijdagavonden 23 en 30 oktober 6, 13 en 20 november, telkens om 19 uur in het 'arochiaal Centrum. 27 november wordt een feestavond met rieei. menu, opgesteld volgens de opgedane ervaringen. nschrijvingsgeld: 1.200 fr. (voor de voedingswaren, lessen en feestavend). -14.2Dringend inschrijven bij de wijkmeesters of bij Marcel Van 'dag 1 Mulders, tel. 053-70.21.76. Kermis Zondag 25 oktober: Dries-kermis. Herdersem Dodenherdenking 16.00 uur: Plechtige H. Mis in de O.L.V. Hemelvaartkerk, opgeluisterd door de Kon. Harm. Concordia et Docilitas. :ht via Grote Baan en Kouterbaan naar de begraafplaats; iloemenhulde. De heer Schepen Paul Stockman zal het Stadsbestuur vertegenwoordigen. MSiU Herdenking Wapenstilstand p 9.45 uur: Bijeenkomst aan Café Sint-Antonius. 6 9.55 uur: Ingang O.L.V. Hemelvaart. Bloemenhulde. Uitvoe ren van The Last Post. 10.00 uur: H. Mis gevolgd door Te Deum. Na de dienst optocht begeleid door de Kon. Harm. Concordia el Docilitas, via Grote Baan en Kouterbaan naar de begraaf plaats. Jr J Bloemenhulde. st- A Uitvoeren van het Te Velde. ®enlf Toespraak door een afgevaardigde van het VVV. Toespraak door de heer Schepen Paul Stockman. waafl Eventuele uitreiking van eretekens. veJj \Ktaeren van de Nationale Hymne en de Hymne van de P Nefctendse Kuituurgemeenschap. OpMi. Kouterbaan, Kapelleommegang. I KVLV \Mursus a.s. maandag 26 oktober van 19.30 tot 22.30 uur. ieniorenfeest eest van K.B. Gepensioneerden a.s. woensdag 28 oktober in et parochiaal centrum opgeluisterd door KAV-Wieze. oetbal thuis Saterdag: 10 u. S.K. prae-miniemen - E. Meldert. U u. S.K. miniemen - Lede. Zondag: Patro Overgangsklasse - Esse. Patro Kad. - S C. Doorslaar (10.30 u.) Patro min. - S.C Doorslaar (9.15 u.) S.K. reserven A - Lebbeke B (10 u.) S.K. I - Wichelen (15 u.) Wandelen en zoeken met Biblioteek Op zaterdag 24 oktober organiseren de Openbare Biblioteken M van Groot-Aalst wandel- en fietszoektochten doorheen de ganse stad. Deze tochten hebben tot doel het hoofdlokaal, de TlJiialen en uitleenposten beter te leren kennen op een leernjke ontspannende wijze. Ze verstrekken tegelijkertijd informa- over de omgeving. De deelname is gratis. De hoofdprijs is aal4.een "Verschuerens modern woordenboek en encyclopedie»; 9fln verder zijn er als prijzen 50 boeken- en platenbons. Elke Twelnemer ontvangt een herinnering. De fietsers en wandelaars zijn verzekerd door Bloso. Inschrijven kan in elke biblioteek van Groot-Aalst, vanaf 13 *09*56 zaal ■ijveit otM I Hofstade Arbeiderskunstenaars De Culturele Centrale Hofstade organiseert in haar lokaai «De 'ode roos», Blektestraat 41 een tentoonstelling van de kunste naars Felix De Groot, Richard Breckpot, Simon Van Exter- iem, Julien Liesaerde, Mariette Goedvriendt, Henry de wedt, Pol Simoens, Felix De Meerleer, Laura Vidy, Jan Meert en Raoul Leyman. Opening te 20 u. na een welkomstwoord door OCMW-raadslid Nia Eddy Dierickx door volksvertegenwoordiger Mare Galle. Verder toegankelijk op zaterdag 7 november van 14 tot 20 u. zondag 9 november van 10 tot 19 u. Meldert Wapenstilstandsherdenking 00 uur: Bijeenkomst Dorpsstraat 36 t hi.20 uur: Oplbcht begeleid door de Fanf. St. Cecilia naar de 1. Tl Valburgakerk. Inert ).30 uur: H. Mis gevolgd door Te Deum. ier T™ d® dienst toespraak door een afgevaardigde van het VW 11 !!ÏP PöQnaafp'aats. Bloemenhulde. Uitvoeren van The Last seinpost. Toespraak door Mevrouw Schepen De Maght. j<3 uur: feestmaal in «De Mooie Molen». ijkHetrekkersavond in to zaterdag 31 oktober in het Affligems Kultureel Centrum maÜ van de pas °P9ench,e wandelaarsvereniging van VTB- AB '0 19 u. met o.m. diareportages van reizen. j. üiiEetfestljn kÜ ^°°rdele van V C. Eendracht Meldert groot eetfestijn op li 9 24 oktober van 18 tot 22 u. en op zondag 25 van 30 tot 14 u. in de kantien aan de Hoogstraat. Najaarstentoonstelling Georges Teugels Kunstschilder Georges Teugels stelt van 30 oktober tot 15 november tentoon in het Kultureel Centrum Affligem, Abdij straat 6. Verwelkomingswoord op vrijdag 29.10. te 20 u. door recen sent G. Verkest. Toegankelijk tijdens de weekends van 14.30 tot 20 u. Op 2 november en 11 november eveneens van 14.30 tot 20 u. Vrijgesproken Oktaaf Fieremans, eigenaar van de vier Duitse doggen die op 25 september '86 in de Kerkweg de 77-jarige Gustaaf Van Marcke verscheurden werd door de rechtbank van eerste aanleg te Dendermonde vrijgesproken. De eigenaar werd ervan beticht de honden uit nalatigheid te hebben laten loslopen in de tuin. Ze ontsnapten echter door een gat in de haag en Van Marcke kostte het zijn leven. Vreselijk toegeta keld, letterlijk verscheurd, overleed hij even later. Voor de prokureur waren de genomen voorzorgsmaatregelen onvol doende. De verdediger stelde dat volgens de buren deze honden niet kwaadaardig waren en dat ze ook buiten de omheining nooit iemand kwaad hadden gedaan. Toch maakte de dierenarts hen na het tragische gebeuren af. Aan de naastbestaanden van het slachtoffer werden de voorziene bedragen uitgekeerd. De rechter wees de beschuldiging van de prokureur af en motiveerde zijn vrijspraak met te zeggen dat de eigenaar onmogelijk de agressieve reaktie van de honden kon voorzien en dat Duitse doggen inderdaad niet als agressief staan gekend. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Ernest en Maria Jacobs-Court- mans. Moorsel Elf november te Moorsel 9.30 uur: Bijeenkomst aan het dienstcentrum. 9.50 uur: Optocht naar de St. Martinuskerk. 10.00 uur: H. Mis gevolgd door Te Deum. Na de dienst optocht begeleid door de Kon. Fanf. De Jonge Garde. Aan het monument: bloemenhulde. Uitvoeren van het Te Velde. Vervolg van de optocht via Kloosterstraat, Beugemstraat naar de begraafplaats. Bloemenhulde. Uitvoeren van The Last Post en verkorte uitvoering van de Nationale Hymne en de Hymne van de Nederlandse Cultuur gemeenschap. Vervolg van de optocht via Beugemstraat en Kloosterstraat naar het Dorp. Receptie in het dienstcentrum. De heer Oscar Redant, gemeenteraadslid zal als afgevaardig de van het Stadsbestuur de plechtigheid bijwonen. Zondag 15 november 1987 - Feest van de Dynastie 10.30 uur: Plechtig Te Deum in de St. Martinuskerk. Eventuele uitreiking van eretekens. Uitvoeren van de Nationale Hymne en de Hymne van de Nederlandse Cultuurgemeenschap. Jeugdklub Alewin Ter gelegenheid van «Twintig jaar Alewin» komt Raymond van het Groenewoud naar Moorsel in zaal Katholieke Kring op zondag 8 november. Deuren te 18.30 u. Voorprogramma: Fake Band. Toegang: 200 fr. In voorverkoop: 150 fr. CMBV De turnlessen gaan verder vanaf 26 oktober elke maandag te 20.30 u. in de Tinnenhoekschool. Info: Isidora Van der Borght- Carlé, 053/21.63.57. Oude ambachten In de rijksbasisschool, Statiestraat 11herfst-expo van leerlin gen, hobbyisten en oude ambachten, morgen zaterdag 24 oktober. Info via 053/21.74.62 (Coppens) of 053/70.34.13 Van Wesemael. Toegang kosteloos. Bulgaars kinderkoor Het kinderkoor van de Bulgaarse radio en televisie treedt op te Baardegem op zondag 25 oktober te 20.30 u. in de Sint- Margaretakerk. Toegang 200 fr. in voorverkoop. Aan de kassa 250 fr. Dorpsplein Er komt nog dit najaar terug laag- en hoogstammig groen op het Dorp en in de plantvakken die verhoogd worden komen heesters. De boompjes krijgen elk een steunpilaar. Jaarprogramma KVLV Zondag 15 november: jubelviering 50 jaar KVLV-Baardegem. Donderdag 19 november: om 20 u. samenkomst voor de ouders van de vormelingen. Dinsdag 1 december: om 19 u. kookles: «Meer over witloof». Zondag 31 januari 1988: om 15 u. ledenvergadering en bestuursverkiezingen. Dinsdagen 9,16, 23 februari: naaicursus II: «Bloes en kleed». Zondag 24 april 1988: om 20 u. samenkomst voor de ouders van de eerste communicanten. Gezins- en jongerenwerking Woensdagen 7, 2128 oktober en 4 november 1987: kookcur sus «Ik leer koken II». Hun vierde speeljaar hebben de akteurs van 't Nat ingezet met een fijne komedie waarbij niet alleen knappe mannen met baarden een glansrol wegga ven maar op een sierlijke manier bijgestaan wer den door aktrices, zij het dan zonder baard. Aangezien zij een uitzonderlijk spektakel vertolk ten mag geen enkel toneelliefhebber uit de omge ving dit gebeuren missen want de «Mannen met Baarden», van de alomgekende R. De Coninck is een lonend toneelwerk dat een gezellige avond waarborgt. huishoudster die achter hun schijnheilig masker hun ware aard ontdekt... drie andere «mannen-met baarden». Ook al is het onderwerp van het toneelstuk een lo nend tema, toch moet men erkennen dat de akteurs van het NAT er het beste van gemaakt hebben en met dit stuk bewijzen dat ze enorme vooruitgang ge boekt hebben tegenover de vorige opvoeringen. Het geheel werd gedragen door Proost Bustels (G. Raes) die na zijn autoritai re houding moest inbinden voor zijn subliem spelende huishoudster Sidonie (E. De Winter). Zij was in feite de draaischijf van het hele stuk en heeft een meer dan behoorlijke prestatie weer gegeven. Haar vrouwelijke medespeelsters Titi (A. Thijs), Florette (L. Van Melckebeke), en Philome- ne (N. Breckman) waren perfect in hun rol en dat Het mag dan al op leest geschoeid zijn als vele van die kluchten maar toch vindt men er altijd iets nieuws in en ook hier ontdekt men dat het «weer iets anders» is. Men maakt kennis met vier paren, die weliswaar een late bloei kennen, maar het toch nog wagen om het leven met een part ner te delen. Dat dit niet zonder slag of stoot vooral een stoot gebeurt is te wijten aan drie ge broeders, de Bustels, die het symbool zijn van een hypokriete wereld. Zij, of tenminste de oudste en ba zige Proost, dikteren de moraal en voeren een hefti ge strijd tegen het gebruik van alkohol en de zeden verwildering. Maar de be koring is een zware be proeving en gelukkig wordt het zwakke vlees niet erg zwaar bestraft. In tegendeel, zij profiteren er allemaal van dank zij de belooft voor de volgende opvoeringen. Stuk voor stuk hebben zij aange toond dat zij plankvast zijn en op weg zijn om bovenbe- ste amateurs te worden. De drie «baarden-broe ders» waren geknipt voor hun rol en het bleek al vlug duidelijk dat zij in feite geen moraalridders waren zoals hun domine rende broer. Boele Bustels (M. Lievens) betoonde dit op grandioze wijze met de vaas van zijn grootvader die een fles drank herberg de en Tsippe (D. Malfroy) met zijn verdoken geflirt met de huishoudster. Ook de jonge neef Alfons (Jos De Maere) vervulde zijn rol opperbest ook al was hij grootste slachtoffer van de hele zaak met zijn zange res Florette. Een betere Plattinck had men niet kunnen kiezen in de per soon van J. Liessens die geen moeite had om de stijf deftige moraalfilosoof uit te hangen. Omzeggens de enige bijrol werd vervuld door regisseur An toon De Clercq die de grootste ver dienste heeft door het to neelstuk, oorspronkelijk in het Gents geschreven, met een paar mensen her werkt heeft in een be schaafde omgangstaal. Niemand viel uit de toon, wel integendeel, elkeen heeft een zeer verdienste lijke prestatie weggegeven en als men dit spelerspo- tentieel kan behouden ligt er voor het Nieuw Aaigems Toneel nog een rooskleuri ge toekomst voor de boeg. Het peil van de akteurs is ongemeen snel gestegen tegenover vorige seizoe nen en wellicht is dit niet alleen te wijten aan de keu ze van het stuk maar even eens aan de gepaste type ring van de personnages. Alleverliep vloeiend en zelfs het optreden van sommogen als zangers was een meevaller In al deze lofbetuigingen dient men zeker al die an dere mensen achter de schermen niet te vergeten want eens te meer hebben zij voor een prachtig dekor gezorgd, vooral in het tweede bedrijf waar een prachtige «keet» geënsce neerd werd. Het kleur- en lichtspel was gewoon tech nisch volmaakt en dankt men aan E. Verhaegen door Ghi8 De Bondt en M. Van Steenberghe. Y. Haegeman zorgde voor de «nieuwe gelaten» die zelfs van de «oude Bustels» een onherkenbare figuur maakte. Wie de spetterende kome die nog wil bijwonen kan dat op 24 en 31 oktober om 20 u. en op 25 oktober om 18 uur. JV Voorzitter van de organiserende Marnixring Iwein van Aalst Jan de Mey stelde dat deze huldiging kadert in de doelstellingen van de Ring: het verspreiden en bevorderen van de Ne derlandse kuituur, het instandhouden van de Vlaamse liederensohat en het eren van grote Vlaamse kunstenaars. De Keizershallen liepen dan ook eivol. Van de ÏOOO stoelen bleef werkelijk geen enkele onbezet. Integendeel, achteraan moesten tientallen het nog reohtstaans doen. Met een zeer valabele bezet- avond waarop het publiek ting, duidelijk niet meer zich op zijn best toonde, aan hun proefstuk en met Luisterbereid, attent, ak- de liederen van Armand tief meezingend op het Preud'homme moest het minste seintje en vooral inderdaad een onvergete- dankbaar om het gebrach- lijke avond worden. Een te dat insloeg omdat het Vlaamse heimatavond bij werk van eigen bodem muziek en zang die melo- was. dieus klonken en door hun Elk aanwezige kreeg zo- eenvoud de harten van de wat een Kempens mede- vele enthousiaste toehoor- voelen en waande zich or ders veroverden. Een gens «op de hei». De akoestiek was nu stuk ken beter dan bij het Festi val van Vlaanderen. Toen het Belgisch Kamerorkest optrad was het podium achter of voor) in de zaal opgesteld doch in de breed te as. Nu stond het te mid den tegen de wand in de lengteas wat duidelijk veel beter effekt sortert. De avond verliep in zeer vlot tempo met tussen de optredens in passende bindteksten gebracht door Jef Burm. De solisten kwe ten zich goed van hun taak. Gust Teugels die ook de samenzang leidde een koor van ÏOOO enthou siastelingen en Will Fer- di die duidelijk eeuwig jong blijft en flink van stem was stalen de show. Het saxofonenorkest paar de de warme, sonore klankkleur aan de edele klanken van de scherpe kopers onder zwierige lei ding. Edmond Proost en «The Vocals» vormden een vokaal kwartet dat de background bij solistische optredens verzorgde. Lokale inbreng was er van het zangkoor «Laat blijde weergalmen» dat reeds ak- tief was bij «Adagio» van Fèlix Timmermans en nu een aantal liederen bracht op muziek van Preu d'Homme. Het allerlaatste, «Mijn heerlijk leieveken» maakte fantastische indruk o.m. door de zeer genuanceerde uitvoering. Het was trou wens een tekst van de va der van Karei Van Daele, de dirigent van «Laat blij de weergalmen». LH Vanuit onze biblioteek heeft men twee mogelijkheden, nl. Herdersem - Gijzegem - Herdersem: 8 km en Herdersem - De Arend - Herdersem: 7 km. ^Ile inlichtingen kan men bekomen in onze plaatselijke ^wtpblioteek, Kouterbaan 11 -VP-feest Vanavond vrijdag 23, CVP-feest in het Parochiaal Centrum, Grote Baan. KWB-raadsvergaderlng Vrijdag 23 oktober om 20 uur in het KWB-lokaal, Volkskring, Dreefstraat. Op het programma: Bezinning. Verslag voorbije werking en voorstel komend werkjaar. Financiële toestand. Aankondiging verkiezing voorzitter en dagelijks bestuur. Eetmaal Spelprogramma: «Wedden dat...» Ontspanning: kaartwedstrijd en bakschieting. Informatie: Godfried Verhoye, Kasteeldreef 59, Nieuwer kerken. Let wel: Elke vrijdagavond kan men tafeltennis spelen in het lokaal. Maandagavonden 9, 16, 23 november zijn er informatie- en doe-avonden over houtbewerking. Leo Van Cauwenbergh In Hof te Puttens Leo Van Cauwenbergh heeft het genoegen U uit te nodigen tot een bezoek aan zijn tentoonstelling die nog loopt tot 25 oktober in 't Hof te Puttens, Wichelsestraat 20-22 te Lede. Deze tentoonstelling is toegankelijk op vrijdag van 19 tot 22 uur en op zaterdag en zondag van 14 tot 22 uur. Akwarelist Van Cauwenbergh stelt er landschappen, hoekjes, steegjes, pleintjes, kerkinterieurs... uit Frans-Vlaanderen tentoon. Wandelhappening In het kader van de Bloso-aktie «Wandel-Mee-Dag» organi seert het gemeentebestuur in samenwerking met de Kommis sie Wandelpaden, Vakantiegenoegens Lede, de Sportdienst van Lede, VTB-VAB Lede en de Gemzen een wandelhaooe- ning op 15.11.87. Deelnameformulieren tussen 13 en '14 u. aan Kultureel Centrum waar ook vertrek en aankomst. Einde 18 u. Prijsuit reiking 19 u. Inschrijfgeld: 50 fr. waarin ook gratis consumptie zit. Brevet voor iedere deelnemer. Prijzenpot 10.000 fr Info: 053/80.60.39 - 053/80.15.10 In de lokalen van de Generale Bank in de Nieuw- straat 20 te Aalst organizeert de Vlaamse Vereni ging van Hengelsportverbonden een tentoonstelling «Visieven». De tentoonstelling kreeg als ondertitel «De waarborg van een goede waterkwaliteit». Wat natuurlijk een noodzaak is, anders is er geen sprake van vis. De tentoonstelling heeft plaats van 6 tot 12 november en kadert in het Europees Jaar voor het Leefmilieu. Men kan de tentoonstelling gaan bezoe ken tijdens de weekdagen van 9.00 tot 12.00 u en van 14.00 tot 16.00 u en op zondagen van 9.00 tot 12.00 u. De expo wordt georganizeerd in samenwer king met het Visserijfonds, de Visserijdienst en de Provinciale yisserijkommissie en met medewerking van het Instituut voor Hygiëne en Epidemiologie, de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij, Leefmi lieucampagne, enz. Elke bezoeker aan deze tentoonstelling ontvangt een gratis brochure en een poster van het visieven. 's Zaterdags van 14.30 u. tot 20 uur, 's zondags van 11 uur tot 13 uur en van 14.30 u. tot 20 uur, van 24 oktober tot en met 8 november, kan je in de zalen B van het Kultureel Centrum Affligem terecht voor een kennismaking met de Aalsterse kunstschilder Louis Persoons. Louis Persoons werd geboren te Aalst op 2 februa ri 1923. Hij volgde kunstopleiding aan de Akade- mie voor Schone Kunsten te Aalst: 4 jaar dag school, 7 jaar avondonderwijs, in de specialiteiten natuurtekenen, sierkunsten, grafiek, kunstschil deren, figuur, landschap, stilleven. Vast Als Eik opent het sei zoen met «Beddekwestes» naar Bedside Story van Alan Ayckbourn. In deze komedie beschrijft de au teur gebeurtenissen uit het leven van vier echtpa ren met telkens de slaap kamer als lokatie. In feite gaat het om manklopende relaties. Ayckbourn be handelt deze problematiek echter op een luchtige iro niserende wijze, zodat er heel wat te lachen valt. Vast Als Eik brengt «Bed dekwestes» in het dialect waardoor het stuk aan le vendigheid en realisme wint. Ook werd heel wat couleur locale ingebracht. De regie is in handen van Erik De Corte. De echtpa ren worden vertolkt door Myriame Arijs, Dirk Dael- man, Hugo Roels, Ingrid Daelman, Ann Daelman, Erik Meuleman, Svenia Maesschalck en William Guns. Opvoeringen op 7, 13,14 november in het Pa rochiaal Centrum telkens om 20.00 uur en op zonda gen 8, 15 november om 19.00 uur. Reservaties bij William Guns (tel. 053/77.67.67) tussen 18.00 en 19.30 u. Als tweede produktie re gisseert Roger De wilde «Klokslag negen», een knappe thriller van Jack Popplewell. In dit stuk be handelt de auteur het eeu wige probleem van een man die van zijn vrouw af wil. Aangezien dit niet lukt op een wettige, be schaafde wijze, denkt hij aan de ultieme oplossing. Of hij daar in slaagt kan u zien op 19, 25, 26, 27 maart 1988. Met dit stuk neemt Vast Als Eik deel aan het Provinciale Klasse- ringstornooi. Vorig jaar rekruteerde Vast Als Eik tal van kandi daat-spelende leden. Om iedereen gelegenheid te geven in minstens één produktie op te treden, werden twee nieuwe initia tieven genomen. Op 23 ja nuari 1988 brengt Vast Als Eik een éénakter ter gelegenheid van de loten- trekking in het Parochiaal Centrum. Regie: J. Van der Biest. Ook werd een werkgroep «Jeugdtoneel» opgericht. Een eerste produktie werd in de loop van 1988 ge pland. Ondertussen werd reeds kontakt opgenomen met mensen die ervaring hebben op het gebied van toneel voor de jeugd. Ver melden we tenslotte nog dat de naam «Vast Als Eik» in 1987 50 jaar bestaat. Vast Als Eik vierde dit ju bileum reeds in 1985 sa men met het 25-jarig jubi leum van het «nieuwe» Vast Als Eik. LH Het kultureel jaarboek van de provincie Oost-Vlaanderen is klaar. Het is de 40" maal dat het jaarboek wordt uitgege ven en daarin wordt onder meer aandacht gevraagd voor de diverse manifestaties die door het provinciebestuur werden georganizeerd. Het jaarboek kan besteld worden door overschrijving van 400 fr op rekeningnummer 091- 0059890-70 van de provincie Oost-Vlaanderen, (Culturele Publikaties en Aktiviteiten, Bisdomplein 3 te 9000 Gent.

De Voorpost | 1987 | | pagina 9