STREEMIEIJWS Dendermonde BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.6 ÏT 10 - 30.10.1987 - De Voorpost ie euchc aarvoor ial -De d. neei jneuve iheidst de K. sluiten nfare Berlare Hobbytentoonstelling Ziekenzorg Berlare De plaatselijke hobbyafdeling der CM Berlare houdt op zondag 1 november en maandag 2 november in de zaal van het parochiehuis een hobbytentoonstelling met verkoop der werken ten voordele van de langdurende zieken en gehandicapten der gemeente. De tentoonstelling is open van 9 tot 19 uur op zondag en van 14 tot 19 uur op maandag. Wipschietingen Vrijdag 30 oktober te 19.30 uur bij St. Hubertus Donk Berlare Zaterdag 31 oktober te 15 uur bij Strijpwegel te Uitbergen en bi) K.M. Donk Eendracht. Zondg 1 november te 9.30 uur bij St. Hubertus Donk Berlare. En te 15 uur bij Rodeo Overmere en bij Kermisvogels te Uitbergen. Maandag 2 november te 15 uur bij K.M. Donk Eendracht Berlare Donk. Dinsdag 3 november te 19 uur bij Kermisvogels te Uitbergen. Volkstuin Berlare in feest De Volkstuin Berlare houdt op vrijdag 30 oktober in de zaal van het Parochiehuis zijn jaarlijks feest met volgend pro gramma. Feestmaal. Vervolgens spreekbeurt door de inspekteur dhr. Michiels. Daarna proklamatie van de uitslag der hofkeuring van het voorbije jaar met huldiging der laureaten. Ledenfeest bij VVV Donkmeer Vrijdag 6 november houdt de VW Donkmeer in het Nieuw Palinghuis bij Andre Baert en Marita haar jaarlijks ledenfeest. Aanvang te 20 uur. Oud papier in Berlare Woensdag 4 november wordt het oud papier opgehaald in Berlare. ZATERDAG 31 OKTOBER 10.00 u. «Klavertje vier»: gevarieerd programma met mu ziek, interviews, socio-cülturele info, dokters en apothekers met wachtdienst, dierenbescherming, op radio 't Ros - 103.9 FM, tot 12 u. 20.00 u.: GALA 87: groots Gala uitgevoerd door Big Band Studio 10 Dansgroep EOS, in zaal Koningshof te Dender monde. ZONDAG 1 NOVEMBER 8.30 u.: Wandelen: wekelijkse wandeling door WTC. De Morgenstond. Vertrek aan het lokaal «Welkom» St. Gillislaan 58 te Dendermonde. 10 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v, Allerheiligen, opgeluisterd door de Denderkantorij, in de parochiekerk van Oudegem. 10.30 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. Allerheiligen, opgeluis terd door het St. Gregoriuskoor, in de kerk van St.-Gillis- Buiten. 10.30 u.: PI. Eucharistieving: t.g.v. Allerheiligen opgeluisterd door het St. Gregoriusgilde, in de O.L. Vrouwekerk te Dender monde. 11.00 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. Allerheiligen, opgeluis terd door het St.-Apolloniakoor, in de St. Apolloniakerk te Appels. 11.00 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. Allerheiligen, opgeluis terd door het St.-Jozefskoor, in de St-Jozefskerk te Dender monde. 16.00 u.: PI. Dodenwake: t.g.v. Allerzielen, opgeluisterd door het Resurrexikoor, in de O.L. Vrouwekerk te Dendermonde. 17.00 u. Sport op zondag: informatief programma met sportuitslagen Presentatie: Dany De Groot op radio Delta 105.6 GM. MAANDAG 2 NOVEMBER 9.30 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. Allerzielen, opgeluisterd door het St. Gregoriuskoor, in de kerk van St. Gillis Buiten. 13.30 u.: Vraagstelling debat: 1* les. 'Voel je thuis in je lichaam' en praktische oefeningen, ingericht door K.A.V. Grembergen, in het Parochiaal centrum. 19.00 u.: Avonddienst: t.g.v. Allerzielen, opgeluisterd door het St. Apollonlakoor, in de St.-Apolloniakerk te Appels. 19.00 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. Allerzielen, voor over leden parochianen, opgeluisterd door de St. Gregoriusgilde, in de O.L. Vrouwekerk te Dendermonde. 18.00 u.: Sportrubriek: informatief programma met sportuit slagen, interviews, verslagen en kommentaar van Ruud Meyer en Kris Babbelaar, op radio Delta - 105.6 FM. 19.00 u.: 't Ros sportlef: informatief programma met sportuit slagen, wedstrijdverslagen en interviews van sportvedetten, op radio 't Ros - 103.9 FM. 20.00 u.: Gespreksavond: «Hoe nieuwe leden en kernleden aanwen/en?» ingericht door K.A.V. Dendermonde-centrum, in de Mariakring te Dendermonde. DINSDAG 3 NOVEMBER 19.00 u.: Studiekring: doorlichting van de groep 'ledenwer- vingsaktie' met gesprek en debat, ingericht door K.A.V. Grembergen, in het Parochiaal centrum 19.00 u.: Info Lebbeke en St.-Gillis: Informatief programma met info kalender en kruidenpraatje met Adrienne Marckx. Presentatie Luc Van Tuinwijk op radio Delta 105.6 FM. 20.00 u.: «Focus»: informatief programma, stadsberichten, socio-culturele info-kalender en persberichten van Dender- mondse verenigingen op radio 't Ros - 103.9 FM. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: in het stadhuis te Den dermonde, ingericht door de groep A A. 20.00 u Algemene Vergadering: over het thema «Jeugd getuigt over Geloof», met als spreker E.H. Smet G. ingericht door de Kon. St-Raphaelsgilde in het Gildenhuis te St. Gillis. WOENSDAG 4 NOVEMBER 19.00 u.: 7* kookles: voor K.A.V. Keur-Dendermonde, in zaal 't Klokske. 19.00 u.: Demonstratie: 'Kip een vaste plaats in je voeding', ingericht door K.V.L.V.-Schoonaarde, in de Opstalstraat 4A te Schoonaarde. 19.00 u Kookreeks: Koken II. voor K.A.V.-Oudegem, in het Parochiecentrum te Oudegem. 20.00 u.: V.V.K.B.-Reynout: samenkomst voor Reynout in het lokaal. 20.00 u. Dansgroep EOS: opname Gala 87, in zaal Konings hof te Dendermonde. 20.00 u.: Fotografie: bestuursvergadering voor de Fotografi sche Kring, in de Kerkstraat 26 te Dendermonde. 20.00 u.: Het briesend paard: informatief programma waarin u terecht kan met te koop aangeboden of gezochte zaken. Presentatie: Hans Dobbelare op radio Delta - 105.6 FM. 20.00 u Kennismaking- en ontmoetingsavond: alle al leenstaanden tussen 21 en 55 jaar zijn vriendelijk uitgenodigd op deze avond. Durf de eerste stap te zetten. Ingericht door RA VAL, in Trefpunt, Bogaerdstraat 24 te Dendermonde. DONDERDAG 5 NOVEMBER 19.00 u.: Informatief programma: met info over Grember gen, Appels, Oudegem, Mespelare, Schoonaarde en Hamme. Presentatie: Harry De Graef op radio Delta 105.6 FM. 19.30 u.: St. Maartensfeest: met als thema «Jaloersheid, boosheid, en angst bij kinderen» spreker: Dr. De Decker, ingericht door het N W.K. 'Onze Kleintjes', in het gemeen tehuis te St.-Gillis. Berlare. KWB Overmere organizeerde een sportkwis die Schoonaarde glansrijk werd gewonnen (jj) 20.00 u.: Voordracht: over het thema 'Zij wordt toch zo vergeetachtig' gegeven door dhr. Van de Ven (K.U.L.), ingericht door B.G.J.G.-Oudegem, i.s.m. het Davidsfonds en C.M.B.V. in het Parochiecentrum te Oudegem. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: opvangvergadering voor mensen met drankproblemen, in het stadhuis te Dendermon de, ingericht door de groep A.A. Voor inlichtingen: schrijven naar PB 12 Dendermonde 2. VRIJDAG 6 NOVEMBER 18.30 u.: Bijwonen: van de opera 'La Bohème' van Puccini, door C.M.B.V.-Baasrode, in de opera te Gent. Vertrek aan het Dorpsplein te Baasrode te 18.30 u. 19.00 u.: Informatie programma: met informatie over Den dermonde en Baasrode. Presentatie: Bert De Groef op radio Delta 105.6 FM. 19.30 u.: Dansronde: voor V.V.K.B.-Reynout, in het lokaal. 21.30 u.: Open festival vergadering: voor V.V.K.B. Reynout. 20.00 u.: Gala 87: groots Gala uitgevoerd door Big Band Studio 10 en Dansgroep EOS, ook op 7 november te 20.00 uur. door de ploeg Tiemuit Berlare. De vissersclub Donkvissers huldigde zijn kampioen Emiel Smekens ïze"vei koning Ivan Verbeken (jj) "JJP renners TV-blad en de oudleiding van de Chiro. De renners woensdag 18 en 25 november, 13 en 20 januari en 10 er !Lkr( zijn versterkt met enkele gastrenners ondermeer Vander Poel, februari. Prijzen 120 fr. of 450 fr. voor een abonnemert n Chalr Kelly en de coach De Bardemaecker. Na de wedstrijd is er een Klokhuis, De Ring organiseert bij elke vertoning een beaj0 Abt gezellig samenzijn met spelers, supporters en sympathisan- aan deze films. Er wordt gezorgd voor vervoer. ten in café Sportwereld bij beroepsrenner Etienne De Beule, Stationstraat. Het koud buffet aldaar kost 380 fr. per persoon. Inschrijvingen kunnen al gebeuren bij E. De Beule, Statio nstraat of Luc Bonnaerens, Slangstraat 33. Gespreksavond Wegenwerken Hamme Brandweer De Hamse gemeentelijke vrijwillige brandweer heeft dringend een tankwagen van tienduizend liter nodig. Volgens brand- weerkommandant Chris Waterschoot is deze vooral noodza kelijk omdat men buiten het centrum van de gemeente Hamme, steeds te kampen heeft met een te lage waterdruk. Vooral voor het industrieterrein Zwaarveld is dit gevaarlijk. Recente oefeningen van de plaatselijke brandweer hebben uitgemaakt dat de watertoestand bij een grote brand daar onvoldoende is. Naar verluidt staat het Hamse gemeentebe stuur positief tegenover de aankoop van een der gelijke wagen. Playback-show Radio Forest organiseert een monster Sound-mix en play- backwedstrijd in de zaal «Vlaamse Schouwburg», Peperstraat 6. De schiftingen gaan door op zondag 15 en zondag 22 november telkens vanaf 19 uur. De finale gaat door op zondag 28 november eveneens vanaf 19 uur. Inschrijvingen moeten gebeuren mits betaling van een voorschot van 100 fr. voor 14 november e.k. Zelfverdediging De club Bujin-VTB en Jusutsi Club nodigen alle belangstellen den uit op hun samenkomsten elke dinsdag van 18.30 u. tot 20 u., donderdag van 19 tot 20.30 u. en zondag van 10 u. tot 11.30 u Dit telkens in zaal «Den Bond», Kapellestraat 1. ledereen is van harte welkom. Wandel-mee dag De Gemeentelijke Sportraad, wandelclub 't Hoeksken en Bloso organiseren een eerstegemeentelijke wandeldag op woensdag 11 november. Start en aankomst telkens aan sporthal «Meulenbroek» Markt. Men heeft de keuze tussen twee afstanden 6 of 12 km. Inschrijvingen en start tussen 13 en 14 uur De deelnameprijs is vastgesteld op 20 F, Sticker inbegrepen. Trofee voor de grootste groep. Deze wandel-mee dag geldt ook als sport-is-tof-aktie van Bloso. Renners tegen oudleiding Chiro Op vrijdag 6 november organiseert de Chiro een voetbalwed strijd vanaf 19 u. op het Gemeentelijk Speelplein tussen Vanaf eind deze week wordt in de wegenwerken Pepersh jn uit of Kapellestraat de derde faze ingezet. Een faze die loopt tot ondag v november. Dat betekent dat vanaf heden de voertuigen en issen 1( en alleen de Kapellestraat kunnen bereiken via de Hosdiü )e eerst De Sint-Jozefsgilde van Hamme Sint-Anna organiseert een straat. ovembe buitengewone gespreksavond over de «Volksdevotie en de Vanaf 2 november kan dat ook gebeuren via de Hof oor met verering van Sint-Jozef» dit onder leiding van Fernand Etien- Bossen. Fietsers mogen nog in de Kapellestraat langs be irecht b ne. Deze eminente woordvoerder is voorzitter van de vereni- richtingen eveneens de voetgangers. Parkeren in de Kape ebbeke ging «Vrienden van Sint-Jozef» te Brugge. Daarna staat er op straat is nu reeds toegelaten het programma een schitterende dia-montage met als titel Het zijn de werken die nu worden aangevangen vanaf de- uiC7 «Een wandeling te Brugge». Dit alles heeft plaats in het Sint ter Bossen tot het begin van de Peperstraat WICÉ Annacentrum te Hamme Sint Anna op vrijdag 30 oktober te 20 Onder het motto «Onze straatzorgen uw geluk» blijft u. Toegang gratis. tombola georganizeerd door de neringdoeners in deze stra KWB H Hart verder lopen. Eén lot per aankoop van 100 F. Er is 200.00^®^'®"' te winnen. Deze week werd op de jaarlijkse algemene vergadering het bestuur van KWB H. Hart verkozen. Uit de wijkmeesters die Gemeentelijke begraafplaatsen van rechtswege kandidaat zijn werden de volgende funkties Het gemeentebestuur deelt mede dat ter gelegenheid vastgelegd: voorzitter: Colman Willy, onder-voorzitter Van feestdag van Allerheiligen, de aandacht van de be\ Puyenbroeck Freddy, secretaris Bogaert Dirk, schatbewaar- wordt getrokken op de bepalingen van het politiereglemr der Nelis André, Bestuurslid De Rechter André. Gewestleider: zegt: de begraafplaatsen zijn toegankelijk: op de werki Goossens Paul. Verder maken nog deel uit van het bestuur van 1 april tot 30 september van 8 tot 18 uur en van 1 ol. Drieghe Etienne en Ruys Willy. Naderhand werd het werkpro- tot 31 maart van 9 tot 17 uur. Op zondag en feestdagen vi gramma voor het komende werkjaar voorgesteld dat start tot 17 uur en op 1 en 2 november van 8 tot 17 uur onder het motto «Nu samen toekomst maken». oktober en op 1 en 2 november is de uitvoering van Katechese-avonden even welke werken verboden, uitgezonderd het reinigt plaatsen van bloemen, planten en kronen. Opnieuw organiseert het dekanaat Hamme een drietal vor mende avonden: maandag 9 november. Basiel Maes «Kerk in Ballonwedstrijd deze tijd: engagement van de leek». Dinsdag 24 november: Uitslag van de ballonwedstrijd gehouden ter gelegenhei. «Marcel Vereist», Ik wil wel geloven... maar wat? «Dinsdag 8 de braderij: 1. Ruth Beeckman, Meerstraat 10 te Ti._ december Jan Van Reeth «Wie is Maria voor mij?». Deze (vindplaats ballon Neu-UIm Duitsland), 2. Van Kersavond K Deegm avonden gaan telkens door in zaal «De Greve» Kerkstraat te Evangeliestraat 20B (Weinsberg-Duitsland), 3. Van Bosstr; 19.30 uur ten Saartje, Plezantstraat 9 (Frankfurt), 4. Verbeke Vredesklokjes Hooirt 128 (Karbeu-Duitsland), 5. Rasschaert Andy, Da straat 94, Assen-Nederland, 6. Truyens Davy, Broekstra gr -.j-a--ijn vredesymbolen voor de Japanse (Emmen-Nederland), 7. D'Hauwe Bart, A. Rodenbachlaan - vredesbeweging. Bij de atoombom op Nagasaki zwegen de (Dierdorf-Duitsland), 8. Van Erdeghem Liesbet, Drapstraat klokken voor een maand. Later werden ze door enkele (Heuberg-Duitsland), 9. Leemans Joris, Meerstraat 102 (A jongeren opgegraven onder het atoompuin. De klokken waren bach-Duitsland), 10. Heirwegh Marco, Pater Vertentenstra G-J-G- een 50-tal meter naar beneden gevallen en niet gebroken. Het 43 (st. Augustrid-Duitsland), 11Vander Meulen T., Braeck ii lede heldere geluid van de klokken was er weer. Hun boodschap straat 26. Kraainem, 12. Van Goedsenhoven Kelly, Hofl rembr van vrede en zegening galmde weer over de stad. De Bossen 33, Van Goethem Eva, Toekomststraat 30, Van Hav rnwooi vredesbeweging heeft nu klokjes laten aanmaken met een Vanessa, Achterhofstraat 48, 15. Van Hasselt Marino, Ge» n de E speciale belegering gietijzer en hebben een uitgesproken straat 98 doordringende klank. Wat het een tikje bijzonder maakt. Er hangt een windvlagje aan de klepel met een japanse tekst die zegt «geen nucleaire wapens meer». Dit klokje kan besteld worden in 't Klokhuis, De Ring 65 aan de prijs van 300 fr. 11.11.11 kwis Heden vrijdag 30 oktober heeft er in zaal De Ring een Moerzeke Fakkelloop De jaarlijkse Fakkelloop heeft plaats op zaterdag 31 oktoté a.s. en zal aankomen op het Dorpsplein te 15 uur, waa 11.11.11-kwis plaats om 20 uur Het is de inzet van de rondgang om het plein. Daarna een korte plechtigheid aar- 11.11.11 aktie. Al de vragen die op deze kwis worden gesteld gedenkteken van de gesneuvelden 1914-1918 en overhai zullen verband houden met het door Hamme gekozen projekt ging van de Fakkel aan de afdeling van Kastel te 16.15 uu za,e «de promotie van de plantengeneeskunde in Bangladesh. De r»_lim ande E ploegen worden samengesteld uit vier deelnemers. Al heel Ie ueum s volgt wat organisaties hebben met een club ingeschreven. Het Te Deum voor het Vorstenhuis zal gezongen worden uur. de hoogmis van 15 november in de St. Martinuskerk te 10 u Jurmet Na de mis zullen bloemen neergelegd worden aan hel g 1 avon Filmforum De katholieke Filmliga en de Centrale voor Socialistische Cultuurbeleid organiseert een paar filmavonden in cine «Se- lekt» te Sint-Niklaas. Het zijn meestal geselekteerde films die een onderscheiding gekregen hebben. Ze hebben plaats op van weerstander Leon Jacob en aan de gedenkplaat 1 schrijv Koning Albert aan het oud-gemeentehuis. n Katl De inwoners worden verzocht op al deze dagen hun huizen bevlaggen met de Belgische driekleur lel kolk Dendermonde. De wielertoeristenclub 53-13 huldigde haar kampioenen: John Jans- sens, André Schepens en Patrick Van Eetvelde (vh) Dendermonde. Het ging er echt gezellig aan toe tijdens de kampioenen van wielertoeristenclub 53-13 (vh) Te koop aan UITZONDERLIJK LADE prijzen: Partij alu., P.V.C. ramen en deuren. 3 modelveranda's. 15 garageboxen z w Mobelec BVBA Stwg. op Scherpenheuvel 81 3280 ZICHEM 41/0070-PC De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST r BENDERMONBSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- W Dendermonde a Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat <W Groep De Cuyper in ee' eenvoudig begrip wortJ omgezet, Raadpleeg specialisten.

De Voorpost | 1987 | | pagina 10