Gouden jubileum voor Wase reserve-officieren Lebbeke Stekene Temse De Voorpost - 30.10.1987 - 11 ■1 November-viering oensdag 11 november, Nationale Feestdag, heeft de plech- Kge eucharistieviering plaats in de St. Martinuskerk om 9 uur. Taarvoor wordt de Oudstrijdersvereniging afgehaald aan de Jaal «De Vier Gekroonden» door de K. Fanfare De Eendracht, landweer en Civiele Bescherming. Na de kerkelijke plechtig- Ijd, neerleggen van bloemen aan de gedenkplaten van de ïeuvelden en opgeëisten van 1914-18. Vervolgens gele- feiheidstoespraak door Ere-Burgemeester G. Lemmens [(voeringen van liederen door de schooljongens en meisjes ji de K. Zangmaatschappij «De Scheldegalm» en om te Jsluiten wordt het Vaderlands Lied gespeeld door de K. fanfare «De Eendracht». ronostiekersclub |)nder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Deze week 4 Tinaars elk met 10 punten: Albert Coen, Marleen De Clercq, Klis Lambrechts en Emelie Claes. De top van de rangschik te: 1. Mariane Van Riet 61 punten, 2. André Hermans en teer Huylebroeck 59 punten. jnmekaar viert feest ilkring "Ommekaar", aan wie sommigen al een "zaliger ■htenis" toematen, nodigt iedereen uit op een groot iekaar-feest" dat gevierd wordt op 14 november a s., if 20 u. in zaal "'t Poelderhof" langs de Baasrodestraat te ike. Alle ingrediënten voor een gezellige avond zullen i dit feest voorhanden zijn: het lessen van de dorst, het terken van de inwendige mens, het 'placeren van een ike', het genieten van intiemere geneugten in een bodega het deelnemen aan een tombola, waaraan prachtige jzen verbonden zijn. De toegang is gratis de loop van de voorbije septembermaand koos Ommekaar tijdens een algemene vergadering - een nieuw bestuur. Dat S er nu uit als volgt: Mare De Vlieger (voorzitter), Lena De il (sekretaresse), Julien Lootens (schatbewaarder) en Marl enen n Chalmet, Didier Bosman, Cornel Leunis, Francis Lissens 1 bea jo Abbeloos, leden. mnesty-international-Lebbeke nodigt uit s plaatselijke schrijfkern Amnesty International nodigt ieder- 'erstafefi uit op haar maandelijkse briefschrijfakties, die elke eerste """Indag van de maand in Huis Blancquaert, Laurierstraat 4, ien 10 en 12 u. doorgaan. eerstvolgende aktie gaat evenwel door op zondag 8 ovember. Alle belangstellenden zijn van harte welkom, tor meer informatie i.v.m. Amnesty International kan men be ifecht bij Geert Van Weyenbergh, Korte Breestraat 12 te Kape ebbeke, tel. 052/35.56.10. depflEZE blijft Werk van den Akker prijsuitreiking van de hofkenskeuring 1987 bij het Werk der Ikstuinen te Wieze heeft plaats op donderdag 29 oktober in et Cultureel Centrum aan de Schoolstraat. Op die avond «rdt ook de uitslag van de prijskamp om de zwaarste prei bekend gemaakt. In de loop van de dag zullen bestuursleden 0VOl], kanjers» voor weging komen ophalen, nenti Boekenbeurs oto |i®amse Klub Wieze nodigt uit tot haar 18de Boeken- beurs, die plaats vindt in de Muziekzaal aan het Wiezeplein op Q, zaterdag 31 oktober van 17 tot 22 u. en op zondag 1 .jHHpber van 10 tot 13 u. en van 16 lot 22 u. in de vorige jaren is er weer een hele gamma leesmate- Éa)voorhanden, hobby- en geschenkboeken, kinder-, jeugd volwassenenlektuur; strips, literatuur, romans, weten- isppelijke naslagwerken, zodat iedereen er aan zijn trekken ej(j totomen. Vergeet de gouden raad niet: «Een boek blijft een Tgj: OTiüare gids en is steeds een trouwe vriend!» nd K Oeegmen tweedaagse Jss'r£ Saterdag 7 en zondag 8 november organiseert de judoklub Da r° Kwa'" van Wieze in de gemeentelijke turnzaal ctoolstraat) voor de tweee keer een eetfestijn met op het 'aan 110 sPa9heH' en pannekoeken, alles aan demokratische zen. Dit deegwarenfeest is toegankelijk 's zaterdags vanaf 32 u. 's zondags van 15 u. af. itra G.J.G.-feest aec* t ledenfeest van de Bond heeft plaats op zaterdag 7 Ho! I member in het Gildenhuis. Op het programma wel- Hav nwoord. werking over gezinsvakantie en vakantiehuizen Gesjnde Bond, koffietafel, attrakties en bezoek van de Sint. J.V.L. St.-Gillis-Waas GJG-feestvergadering 5 nf zaterdag 31 oktober heeft de jaarlijkse feestvergadering in de BGJG-Sint-Gillis plaats Het feestprogramma ziet eruit volgt. den 1 uur. welkom met aperitief 19.30 uur: gezellig tafeien met 10 li wmet. Tussendoor een woordje van de voorzitter, later op iet? iavond gezellig navieren. Deelnameprijs: 450 fr./persoon. latschrijven bij de wijkverantwoordelijke. Plaats van het gebeu- n: Katholieke Kring, Kerkstraat 64. Jizer aschoolse omvang jet kollege van burgemeester en schepenendeelt mee dat de ineenteraad besloten heeft, het tarief voor de voor- en fchoolse opvang van leerlingen in alle deelgemeenten, met Isng van 1 oktober vast te stellen als volgt: opvang enkel 's morgens of 's avonds: 70 fr./week of 280 fr./ land. fpvang 's morgens en 's avonds. 100 fr./week, 350 fr./ ind, 30 fr./dag. betaling dient op voorhand te geschieden. ^A.V.-Meerdonk Jp 13 januari start de KAV een lessenreeks (10 lessen) breien I haken, «se lessen gaan door in de Saleghemkring, telkens op pensdag van 19.30 u. tot 22.30 u. Inlichtingen en inschrijvin- bij de kernleden voor 20 november. wminderingskaarten BGJG IK aanvragen en hernieuwen van de verminderingskaarten '88 kan gebeuren op zaterdag 7 november van 9 tot 18 uur iRudi Van Dorsselaere, Polderstraat 71, Meerdonk. Gelieve P trouwboekje mee te brengen. De financiële bijdrage (waagt 180 fr. per gezin 1.11.11-kwls lwerkgroep 11.11.11 van Sint-Gillis organiseert op vrijdag 6 TOmber te 19.30 uur in de voetbalkantine, Buitenstraat, de J*nge een kwisavond. Er zal eveneens een omslagenaktie Wvoerd worden. projekt werd verkozen: Senegal-oprichting van een kre- Wfonds voor jonge boeren. Pfen'9'ngen van Sint-Gillis en personen woonachtig in deze \fcemeente kunnen deelnemen. Men schrijft in per ploeg van Yp personen. Het inschrijvingsgeld bedraagt 100 fr./ploeg. f® Ploeg ontvangt hiervoor één themadossier 1987 gratis. npien de ploeg meerdere exemplaren van het themadossier P bekomen, kan dit tegen de prijs van 30 fr./stuk. 6«fchrijvingen tot 2 november bij Hugo Van Pottelberghe, llj*^ Van Hovelaan 5, De Klinge, Roger Bauwens. School- 86, De Klinge; Edy Depoorter, Nieuwstraat 27, Sint- Honoré Verstraeten, Krekeldijkstraat 4, Meerdonk, Re- Audenaert. Pastorijwegel 10, Sint-Pauwels, Paul Vereec- hafP1' Margrietstraat 11Meerdonk. 7® organisatoren trachten aan alle deelnemers na afloop een fjisaan te bieden Hiervoor wordt aan alle financiële instellin- Jj" gevraagd deze kwis-avond te willen steunen met een zodat de opbrengst integraal aan het projekt kan ^schonken worden. Sint-Niklaas. Zoals elk jaar werden bij de oudleerlingen van de moderne humaniora Berkenboom de zilvervossen gevierd. Sint-Niklaas. Bij Het Wase Neerhof werden prijzen uitgereikt (dw) KVLV-kursus KVLV-Sint-Gillis organiseert een kursus lintjeskant vanaf maandag 9 november. In zes lessen van drie uur wordt een motief in mintjeskant gemaakt, dat kan gebruikt worden als onderlegger, of kan ingewerkt worden in een kledingstuk. Inschrijven bij uw wijkverantwoordelijke. Kursus tekenen De Klinge organiseert een kursus tekenen voor beginnelingen en gevorderden. Dit zou 's morgens, 's middags of 's avonds ingericht worden in De Klinge. Wie interesse heeft voor de kursus kan zo vlug mogelijk kontakt opnemen met Elly op het nummer 770.77.82. KVLV-Sint-Pauwels Op maandag 16 november organiseert KVLV-Jongeren van Sint-Pauwels een gespreksavond met als onderwerp: «Met kinderen spreken over de dood». Dit thema is bedoeld voor al wie met kleinere kinderen te maken heeft. In bijzonder dus voor ouders met kinderen tot zowat 13 jaar. Deze avond gaat door in de /aal boven de bibliotheek om 20 uur. ledereen is welkom. Sint-Niklaas Wandelzoektocht De Federatie Socialistische Gepensioneerden organizeert een wandelzoektocht ofte voetrally in Sint-Niklaas in novem ber. Je kan op speelse wijze kennismaken met heden en verleden van de stad. De tocht kan door elke 50-plusser in november worden aangevat. Info viatel. 777.55.75, toestel 226 of 227. Begraafplaatsen Vrijdag 30 oktober vóór 17 u. moeten alle voertuigen, herstellingsmaterialen en gereedschappen verwijderd zijn van de stedelijke begraafplaatsen. De kerkhoven zijn zaterdag 31 oktober van 8 tot 17 u. toegankelijk en ook op I en 2 november, uitsluitend voor het neerleggen van bloemen en andere grafversierselen. Hulde aan gesneuvelden Zondag 1 november organizeert het stadsbestuur een optocht naar de stedelijke begraafplaats, waar de jaarlijkse plechtig heid tot herdenken van gesneuvelden en slachtoffers van beide oorlogen zal plaatsvinden aan het monument. De optocht wordt om 9.30 u. vooraan aan het stadhuis gevormd. De dries in Sinaai VU-Sinaai houdt een debat over de al dan niet leefbaarheid van de dries in Sinaai, op 30 oktober om 20 u. in De Kroon te Sinaai. Sprekers zijn schepen Marc Huys en Fons Van Hoydonck, voorzitter VU-Sinaai. Playback en soundmix Wijkklub Het Rode Begijntje organizeert een playback- en soundmixwedstrijd in het Schuttershof, Begijnestraat 192. Er zijn heel wat prijzen te winnen De wedstrijd begint om 20 u. maar de deelnemers worden al een halfuur vroeger verwacht. Deelname en inkom zijn gratis. Griekenland Vrijdag 30 oktober om 20 u. stelt foto- en diaklub Don Bosco een Griekenlandavond voor, met globetrotter-fotograaf Guido Vervoort. Poëzieavond In de zaal van De Vlasbloem, Gijselstraat 9 in Nieuwkerken, vindt zaterdag 31 oktober om 20 u. een poëzieavond plaats, ingericht door de Sint-Niklase kultuurraad en m.m.v. Kallipè- gè Meer gegevens wellicht op een andere plaats in dit blad. Café-chantant Zondag 1 november vanaf 10.30 u. in De Vlasbloem te Nieuwkerken café-chantant met akkordeonist Patrick Van de Voorde en een violist. Er is ook vrij podium voor muzikanten, dichters en voordrachtkunstenaars. Gratis toegang in de Gijselstraat 9. Omgaan met elkaar Bij het Centrum voor Man, Vrouw en Gezin in de Kollegestraat 5a te Sint-Niklaas wordt een cyclus van vijf avonden gegeven rond «Omgaan met elkaar». Jeanne-Marie Aerts, lesgever, bazeert zich op een model dat werd ontwikkeld door dr. F. Cuvelier en dat «axenroos» heet. Start op 5 november om 20 u. Info via tel. 777.14.00. Oudstrijders Zondag 15 november om 12 u. wordt door het stadsbestuur aan alle oudstrijders 1914-1918 een feestmaal aangeboden. Oudstrijders kunnen zich daartoe tot uiterlijk dinsdag 3 no vember aanmelden bij de dienst plechtigheden en feestelijk heden op hel stadhuis, eerste verdieping. Tweede kunstsalon RBS Van 31 oktober tot en met 8 november loopt in de Rijksbasis school het Tweede kunstsalon van Stekene. De vernissage gaat door op zaterdag 31 oktober vanaf 15 u. en deze unieke tentoonstelling is vrij toegankelijk vanaf 1 november, op zaterdag en zondag telkens van 10 u. tot 12.30 u. en van 14 u. tot 20 u., op andere dagen telkens van 14 u. tot 20 u. Ware Vrienden en de Sint In de loop van de maand november vergezellen De Ware Vrienden de Sint en Zwarte Piet naar het rusthuis van het OCMW. Dit is een jaarlijkse traditie. Natuurlijk worden de bejaarden van lekkers voorzien, terwijl er nog een gratis tombola is. Samen met de muziekakademie zullen De Ware Vrienden enkele nummers in samenspel brengen. CMBV-nieuws Op dinsdag 10 november organiseert de kontaktklub van de CMBV, afdeling Stekene, vanaf 13.30 u. een interessante namiddag in de gemeentelijke sporthal. Op het programma: wenskaarten maken voor alle gelegenheden. KVLV-Nieuws Voor de sportievelingen loopt ezn turnlessenreeks van 10 weken, die doorgaat onder leiding van Pascale Franckaert op maandag van 20 tot 21 uur in de turnzaal van de jongens school. Ruysscheveldekoor De koorherhalingen van het Stekense Ruysscheveldekoor zijn reeds gestart in het nieuwe werkjaar. Al wie interesse heeft om zich aan te sluiten bij de vereniging is van harte welkom: de repetities van het koor gaan door elke dinsdag vanaf 20 uur in de zaal van de vrije lagere jongensschool. Kerkstraat 63 te Stekene. Kerkkoor Voor de leden van het kerkkoor van de H. Kruisparochie is er op donderdag 5 november, met begin om 19.30 u., zangher haling in de kerk. KVLV-programma Hieronder kort de aktiviteiten van de Stekense KVLV-afdeling voor de maand november. Maandag 2: turnen, woensdag 4: breien, maandag 9: turnen, woensdag 11: breien, maandag 16: turnen, dinsdag 17- breien, woensdag 18: kookles over «feestmenu», maandag 23: turnen, woensdag 25: kookles over «feestmenu» en maandag 30: turnen. Kookdemonstratie Het bestuur van KAV-Stekene organiseert op donderdag 5 november de jaarlijkse kookdemonstratie «Ons feestmenu». Alle geïnteresseerden worden verwacht ofwel vanaf 13 u. ofwel vanaf 19.30 u. Het Gildenhuis, Dorpsstraat 42 te Stekene. Mevrouw De Cubber heeft een feestelijk menu uitgewerkt en stelt het voor... De kernleden van KAV-Stekene worden voor de kernvergade ring verwacht op woensdag 4 november vanaf 19.30 u. in het Gildenhuis. Op dinsdag 3 november organiseert Milac-Temse voor alle zestienjarigen van groot-Temse een introduktieavond over de werfreserve als zeventienjarige in het leger. Deze vergadering gaat door in de zaal De Leewerck. Gasthuisstraat 72 te Temse om 19 uur. Spreker is kommandant Johan Vermeire van Milac Oost-Vlaanderen. Persoonlijk kontakt en vragen stellen is mogelijk na de vergadering. Meer informatie bij de heer De Cauwer, Akkerstraat 56 te Temse. telefoon 03/771.06.81 of bij de heer Perdaen, Gelaagstraat 85 te Steendorp, telefoon 03 774.32.82. Wandeldag Voor de achtste keer organiseert de gemeentelijke sportdienst van Temse in samenwerking met de plaatselijke wandelklub Temse de «Wandelmeedag» op woensdag 11 november. Men wil dit jaar zelfs het rekord van vorig jaar. 362 deelnemers overtreffen. Het startpunt van deze wandeling dit jaar is gelegen in het klublokaal van de Temse Watersport Vereni ging aan de Wilfordkaai onder de Scheldebrug. Het startuur is vrij te kiezen tussen 11 en 14 uur. Ook dit jaar is er keuzemogelijkheid tussen twee afstanden, namelijk 8 of 16 kilometer, met tussenin voor beide tochten een rustpunt De deelnemers betalen voor de inschrijving 20 fr, maar diegenen die een «Sport-is-tof-kaartje» kunnen voorleggen, kunnen gratis deelnemen. Dit inschrijvingssticker en eventueel een groepsaandenken. Meer informatie op de gemeentelijke sportdienst, Markt te Temse. Viering Naar aanleiding van de 11 novemberviering doet de burge meester van Temse naar jaarlijkse gewoonte een bijzondere oproep tot de scholen en verenigingen van groot-Temse tot deelname. De plechtigheden naar aanleiding van de jaarlijkse vaderlandse hulde aan de gesneuvelden en slachtoffers der beide wereldoorlogen 1914-1918 en 1940-1945 zullen plaats hebben in de onderscheiden deelgemeenten van groot- Temse. van de jaren '70 doet nog verder snoeien, dit keer door te stellen dat inter- machten oefeningen niet meer kunnen. De NVRO ervaart dit als een zware klap voor de samenhorig heid. Vanaf 1988 zou dit onderscheid terug onge daan gemaakt worden. Antoine Van Daele bracht hulde aan zijn voorgan gers: de stichter en eerste voorzitter Lt. kol. Vermei re. Lt. kol. Heirwegh en Kdt. Lauwers. Het huidige bestuur buiten voorzitter Van Daele, bestaat uit Lt. kol. Van Mechelen (on dervoorzitter) en de leden majoor Huy. onderluite nant Inghels. Lt. Ooms en Kdt. Geboes. H.V. De Nationale Vereniging van Reserve-Officieren (NVSR) vo geeft een sterke impuls van de Wase regio bestaat een halve eeuw. Daarom werd aan de reservisten. Het ze vorige zaterdag ontvangen en gehuldigd in de verzus- Belsische leoer richt de teringszaal van he, stadhuis van Sin,-Niklaas. Sgmene frekhe voor Uit de brochure die het meenschap veel geld in vervolmaking van het re- bestuui van de reservaten hen had gestopt. Bekeken servekader» op. Het le- voor deze gelegenheid vanuit de tijdsgeest toen is denaantal groeit en ieder heeft samengesteld, verne- de oprichting ook makke- jaar worden voordrachten, men we dat de NVSR ont- lijk te verklaren: in Spanje oefeningen, nationale en staan is uit nood om de woedt de burgeroorlog en internationale (schiet-) jonge reserve-officieren na Duitsland is een machts- kompetities georgani- de eerste wereldoorlog sa- overname in Europa aan seerd. De groep uit het men te brengen met de het plannen. De tweede Waasland staat vooraan vriendenkring van officie- wereldoorlog kondigt zich hij de organisaties. Men ren die aan de IJzer heb- aan. Al vrij vlug verlamt organiseert in 1960 voor ben meegevochten. Natio- de beweging door de mo- het eerst 'n Vlaanderen naai werd deze verbroede- bilisatie. Het merendeel een nationale oefening on- ringskring geboren in van de leden wordt gemo- der de naam «Reinaert». 1935. Al vlug zouden her biliseerd. Tijdens de be- 'n 1972 kreeg de vereni- en der nieuwe regionale zetting zitten veel leden in fPnê een zware klap toege- kringen ontstaan waar re- het verzet. Na de tweede tracht door VDB. Als mi- serve-officieren van de wereldoorlog nemen veel nister van landsverdedi- verschillende wapens en reserve-officieren vrijwil- g'n8 bedankte hij 16.000 diensten elkaar regelmatig lig dienst in het leger of reserve-officieren. Er konden ontmoeten. worden onder de wapens volgde een krisis in alle Gastdame De Boever, die geroepen. plaatselijke kringen. De de gehospitalizeerde bur- De organisatie van de Na- olieschaarste op het eind gemeester moest vervan- gen, bracht al meteen haar fS] vrouw zijn ter sprake in I f jffti - '11 haar verkoming tot de mi- |§r W 1 litairen: «Sinds de vrou- wen ook hun stem hebben BjÉrlÈ/W J in het Belgisch leger, al- WsËlr IflL I hoewel ik niet weet hoe liF'«ra ^iBÉk onze vertegenwoordiging reserve officieren- korps er uitziet, zult u het I zeker niet ongepast vinden mij als gastdame te tref- I fen». Ze had ook voor 1 I de brochure, ze noemde I studie. Ten- X""" slotte zei ze nog over de Vs "'1^ «Wan- neer ik de vele namen van reserve-officieren over- onmid- hun^ daTehj k"e^ profes^io" Sint-Niklaas. De vereniging van reserve-officieren bestaat vijftig jaar. Voorzitter A. nele aktiviteiten hun ver- ^an ^ae^e ontvangt een waarnemend burgemeester Jeanine De Boever een medaille antwoordelijkheid als in- woner en mens van de 20ste eeuw telkens op nieuw opnemen». Na De Boever mocht voorzitter luitenant-kolo nel Antoine Van Daele een overzicht geven van een halve eeuw werking van het NVRS in het Waasland. De jonge officieren van 50 jaar geleden willen hun militaire verantwoorde lijkheid een permanent karakter geven. Ze be schouwen dit als een mo rele plicht omdat de ge- Sint-Niklaas. Goudenreserve-officieren ten stadhuize (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 11