'rovinciale Fedekamkampioenschappen ran hoog niveau «Zele tijdens de grote oorlog» nieuw boek van Etienne Quint ij n ouise Markham ^aste op Gala 87 2 ran Big Band Studio 10 r* .T*- 1 Schoonaarde amateurtoneel in de lift Iff De Voorpost - 30.10.1987 - 13 Lruin van Oostvlaamse majoretten en drumbands te gast in Baasrode a punten toe te kennen. Immers de verschillen- drumbands, majorettenkorpsen en individuele «antwoordde, onderstreept dan ook dat de dames heren het er goed vanaf gebracht hebben. wedstrijdjury zal het zondag in de Pantershal zich netjes aanmeldde bij problemen oplevert. De ju- Baasrode lang niet gemakkelijk gehad hebben ?e iury en na a*?°?P ,an de vond hlfr en daar„tooh twee nummers telkens uit- nog een schoonheidsfoutje erst beleefd en elegant en oordeelde dat 75,5% ge- vroeg om te mogen aftre- noeg was voor deze presta- •lers waren zo sterk aan elkaar gewaagd, dat den. Dat gebeurde pas na- tie. Lang niet slecht dus. oen inderdaad een specialist moest zijn om een dat de juryvoorzitter zijn Minder goed verliep het uist en onaanvechtbaar oordeel te vellen. Het feit instemmend hoofdknikje Rik De Troyer van Sint- at een talrijk opgekomen publiek de resultaten had gegeven. Kampioen- Cecilia uit Eichem-Appel- an de jury-beoordeling met stormachtig applaus schappen met stijl dus. terre die blijkbaar last had - - - De Drumband de Tamboer- van de zenuwen. Ook dat kes uit Oordegem komt uit was de aandachtige jury in eerste afdeling en was niet ontgaan. Hij kreeg staande en een loopmars, overdonderend mooi met voor zijn eerder matige werd gehonoreerd met zijn loopmars die in feite prestatie 70,8%. Het trio 84% op de te verdienen een presentatie van het Mirella Audenaert, Vicky punten en dat was lang trommelkorps inhield. Steels en Dorothy Roels, niet slecht. Maar ook het koncert- zowat het beste wat de Fle- De drumband Sint-Cecilia werk, een schitterende mish Girls uit Lokeren te uit Overboelare kwam als drum-medley, mocht er bieden heeft (en dat is heel tweede op het terrein. Hun wezen. Voor de jury goed wat), waagde zijn kans in loopmars en het koncert- voor 82,7% van de punten, de reeks juniores twirl. Al is wagen veel te zwak, Solowerk want met hun drietjes be- Daarop was het uitkijken wezen ze van het allerbeste de reeks. En wat naar het solowerk van de hout te zijn gesneden. De de mannen van twirlers. Een adempauze 85,5% van de jury was die door de organizatoren meer dan verdiend te noe- en Provinciale Fedekam unpioenschappen voor rumbands en majoretten i steeds een drukke he ining. Niet alleen omdat niet slecht, ink wat korpsen zich inbieden, maar ook al ndat die korpsen een inke schare supporters leebrengen. Men heeft een ideale sfeer om irgelijk gebeuren te laten jtgroeien tot een groot nber ggt. Wat het ook gewor- efna nis. en feest dat geel-blauw erd geopend met de Ko- nklijke Katolieke Har- lonie De Eendracht uit eigen Baasrode dat ch meldde met een stap- lars. Hun prestatie, een werk resulteerde in een enorm puntenaantal Met 87,3 procent overigens de beste meer i Overboelare het meest ook uit in hogere afdeling. Zij bewees dat ze die klas sering waard is met 88% van de jurypunten. En ten slotte een magistraal op treden van de showgroep «Sint-Martinus» uit Oorde gem. Ook al een groep uit hogere afdeling die met 91,6% van de punten de eerste plaats mee naar huis mocht nemen en de trofee van de stad Dender- monde als welverdiend kleinood mee mocht ne men. Vermelden we ook dat de showband «Jeugd- belang» uit IJzendijke in Nederland het zien tot wat een goed geoefende groep jongens en meisjes in staat is. Daaraan kunnen vele van onze bands zich spie gelen en hun gastoptreden Dendermonde. Wachtend op hun beurt, de spanning is zo te lezen (foto Piet Hermans) is dan ook een stimulans om het ooit zover te brengen. al plezierde: men steeg van uiterst goed was ingelast, men. Ook de Pauwekens Kredietbank bovenop. Opvallend bij dit hele ge beuren was dat elke groep tweede naar eerste afde- Mirella Audenaert van de uit Wette ren die met ling en kreeg als toemaatje Lokerse Flemish Girls tiental jongeren hun kans er nog de trofee van de mocht de rij openen en de- waagden, hadden te hoog monstreerde ten over- gegrepen. De stokjes vie- vloede dat het twirlstokje len meer dan eens en de voor haar geen of weinig jury kan niet anders dan 70,3% van de punten toe kennen. Het achttal van de Flemish Girls, jawel uit Lokeren, stak er dan weer met kop en schouders bo venuit. Met 91,6% een schitterende prestatie. En dan opnieuw De Pauwe kens die het nu nog min der goed deden dan bij hun eerste optreden, al vermoe den we dat hier de zenu wen en de stress voor de kompetitie meer kwaad hebben aangericht dan ge brek aan oefening. De jury bedacht dat optreden met een schamele 66,7%. Na de pauze werd opnieuw gekeken naar de Show groep De Eendracht uit Baasrode die in middelbare afdeling opereert en met attributen en life muziek niet ten volle overtuigde. Met 71,8% van de punten toonde men zich echter ook tevreden. Andere kost Katolieke Harmonie De Eendracht aan het werk (foto Piet ren, maar die komt dan ypermonde BStans) Etienne Quintijn is te Zele als boekschrijver zeker niet aan zijn proefstuk. «Zele tijdens de grote oor- 3. De oorlog dichterbij. 4. De krijgsverrichtingen in en rond Zele (van 4 au gustus tot 8 oktober 1914). s het vierde boek dat 5 De aftocht naar de Ijzer. hij publiceert. Zijn interes- sepool had altijd wat met Zele te maken. Alhoewel hij te Zottegem geboren werd is hij een Zeienaar, Hl. Onder het juk 1 De stellingenoorlog 1914-1915. 2. Het Comiteit. Honger «The Commission for Re- die zich altijd al aange- lief in Belgium» Het plaat- trokken heeft gevoeld om selijk comiteit. Volkssoep. de geschiedenis, de heem- Hulpverlening. Liefdadig- kunde, en zelfs de voetbal- heidsfeest. Noodgeld. As a sport van Zele door te lich ten. Veel zal te maken heb ben of had met ofwel zijn beroepsaktiviteiten, als schoolhoofd te Zele-Dur- gift of their gratitude from the Belgian children of Zele. 3. De Frontblaadjes. Aal moezenier Van Kerckhove. men of met zijn hobby's: de Bloemlezing uit het Zeelse voetbalsport (sekretaris nieuws. Eendracht), de heemkunde en de fotografie. In 1975 nam hij het gouden jubi leum te Zele te baat om «Zele, 50 jaar voetbal» te schrijven. Dendermonde. De jongens van Sint-Martinus Oorde- In 1981 bracht hij het gem weten blijkbaar al dat ze een fantastische show plaatselijk gebeuren tij- hebben gebracht (foto Piet Hermans) 4. Vier lange oorlogsjaren. 5. De Zeelse opgeëisten. De catastrofe van Bousbè- de voetbalsport cque. 6. Achilles Hanselaer. 7. Het front in 1916-1918. 8. De kant onder de oorlog. Hongerloon. De kant- dens de tweede wereldoor- school. Het leven in de log in boekvorm met «Tus- kantschool. sen pletwals en bookha- 9 Het bevrijdingsoffen- en-o kee lansgroep Eos brengt zijn nieuw programma ei] Iet behoort stilaan tot de geplogenheden dat de "5 Band Studio 10 en de dansgroep Eos elk jaar en Gala brengen. Een hoogstaande kulturele ok luzische avond die er telkens weer voor zorgt dat we a de ruime zaal van het Koningshof in de Dijk eden ka*1 te Dendermonde geen plaats onbezet blijft, lerti tok voor dit jaar zijn twee van de drie voorstellin- s fig en praktisch helemaal uitverkocht, erna I iet Ga van Big Band muzikaal feest in het Den- de J Itudio 10 en van de Dans- dermondse Koningshof, rid d roep Eos is in het Dender- dat onlangs werd omge- londse kulturele leven doopt tot Ckomilfoo oon en vaste waarde. Het is Net zoals de vorige jaren is ovendien een formule er ook nu weer een gastve- I fig faarop blijkbaar geen dette De keuze viel kant heeft voor dit Gala een aantal nieuwe dansen in petto. Daarin is voor elk wat wils te vinden. Toch wordt de klemtoon gelegd op het sprookjesachtige en de droomwereld. Koreo- graaf Carina De Smet zorgt voor de hedendaagse noot met onder meer het frisse tema uit «The Wiz- zard of Oz», terwijl Mauri ce Nobels met «Pavanne» en «La Valse» van Ravel voor een meer klassieke in breng zorgt Gala 87 zal ongeveer drie uur duren en wordt net zoals de voorgaande jaren If&W n; toet komt. Iedereen die keer op vokaliste Louise een hoogstaand gebeuren gai «n keer een Gala bijwoon- Markham. Zij begon aan- dat men echt niet mag die wil er geen editie vankelijk een karrière op missen begint om 20.00 uur stipt. Men kan gaan kijken op zaterdag 31 oktober (prak tisch uitverkocht), vrijdag 6 november en zaterdag 7 november (praktisch uit verkocht). De toegang be draagt 150 fr. en kaarten kunnen besteld worden bij Roef Louis (052/22.30.40) of Leo De Man (052/ 21.44.18). van missen. Dat zegt te bouwen als fotomodel. Het Gala heeft plaats in de devjtenoeg. Dat komt omdat maar koos dan voor de we- zaal Koningshof, Dijk- muzikale kwaliteiten reld van het entertaine- straat te Dendermonde en n an de Big Band Studio 10 ment en de muziek. Haar ver buiten de grenzen zwerversnatuur bracht ijdafvan de Dendermonde be- haar naar de verste uithoe- zct tend zijn en ook omdat de ken van de aarde. Zij werk- 18.0 lansgroep Eos reeds heel te samen met onder meer ssa? wat suksessen wist te Eartha Kitt en Stan Getz, ;r a boeken. klinkende namen in de jtiai Voor de tiende maal brengt showbizz. Met haar warme de Big Band onder leiding jazzy-voice en haar stekeli- mb^pn dirigent Leo De Smet ge humor, heeft ze reeds met de zangers vele fans weten te boeien, istiane en Eddy, een Dansgroep Eos van zijn Dendermonde. KAV toneel in Schoonaarde. Zelfs Sint-Maarten kwam op bezoek (foto Piet Hermans) «Mirakel te Schoonaarde» Naar jaarlijkse gewoonte programmeerde de toneel groep K.A.V.-Schoonaarde ook dit jaar een blijspel. het geheel aan te merken: belichting en dekor waren funktioneel, de regie legde de juiste aksenten en de de heemkunde en de foto grafie beklemtoonde hij met een diamontage «Zele nu en de tijd van toen» en later met het prentenboek «Zele in oude prent kaarten» Het vierde boek kwam eer der toevallig tot stand. Een bijdrage voor het jaarboek oud-strijdersbonden, van de Heem- en Oudheid- laatste oud-strijders, kundige Kring was de aanleiding ertoe. De schrijver verzamelde met zijn legendarisch geduld gegevens en fotomateriaal. Voerde gesprekken en kon beschikken over het dag boek van Eugène Burm, van het kasteel van Zele- Dijk. Het werd een lijvig en gedokumenteerd boek met circa 260 foto's en il lustraties, 124 dood- sprentjes van gesneuvel den en opgeëisten. Het is in kunstleder gebonden met goudstempeling en een tweekleurige bandbe- schermende omslag. Het boek telt vijf hoofd stukken: I. Zele voor 1914 1. Van verenigingsleven tot politiek 2. De laatste vredesjaren n. De rust wordt verstoord 1De oorlog breekt uit schap dat Schoonaarde 2. De Duitse inval in Bei- rijk is m.n. de toneelgroep g-ie. De forten van Luik. De Sfinx die haar voorstellin- Belgische terugtocht. De gen volgend jaar in maart vesting Namen en Duitse hoopt te geven. terreur. De vesting Ant werpen. IV Eindelijk vrede 1. De rust keert terug. 2. De sluier voor de koningin 3. Grote vaderlandse fees ten. Huldefeest van de oud strijders en opgeëisten. De Cantate. 4. Onze oud-strijders. De De De wederopbouw. 6. De onthulling van het monument der oorlogs slachtoffers. Beeldhouwer Alois De Beule. Onthul ling van het monument. In memoriam Honoré Staes. De jubel viering van pas toor-deken De Stoop. V. «Als ge vanzeleven in de Westhoek passeert» Voorstelling Op donderdag 5 november 1987 om 20 u. wordt het boek officieel voorgesteld in de raadszaal van het ge meentehuis, ter gelegen heid van de Zeelse kulture le dagen. Prof. Dr. Mare Van Uytfanghe zorgt voor de inleiding. De voorintekenprijs be draagt 875 fr. en kan ge stort worden op bankreke ning nummer 083- 1795313-40 van Etienne Quintijn, Minister Edm. Rubbenslaan 15, 9140 Ze le. Op 5 november is het boek te verkrijgen in de raadszaal aan 1.050 fr. Beno Dit jaar poogde men de toe- verschillende pomtes kwa- schouwers te lokken met men goed uit de verf. De «Mirakel te Schoonaarde» een vrije bewerking van akteurprestaties, ten slot- moesten voor dit alles het volkse en vrolijke zeker niet onder doen en spektakelstuk, in drie be- ontlokten bij een enthoe- drijven, «De Paradijsvo gels», naar Gaston Mar- siast en talrijk opgekomen pubhek verschillende open tens, de suksesauteur uit doekjes. Wij vermelden Zulte die tweemaal de Drie- nog de voornaamste ver- jaarlijkse Staatsprijs voor tolkers: Daisy Mertens als Toneel kreeg en met «De Goeleke (dochter van Bolle Paradijsvogels» triomfen en Flavie), Richard Vlae- vierde over de gehele we- minck als Bolle Verbuyck, reld. Literatuur-liefheb- Eliane De Pauw als Flavie, bers zagen in zijn stukken de vrouw van Bolle, Lau- wat hen typisch Vlaams rent Van Keer, de koster, toescheen de geest van Breugel en Uilenspiegel, Dirk D'Hondt als Rietje Rans, Caroline De Beucke- n Zo te zien werd er flink genoten van het koncert van de Jonge Denderlingen Denderbelle (foto G. Breckx) een volkse humor die een laere als Manse Lappers, boertige lach met een Jozef Timmerman als de zweem van weemoed vere- barbier, en Bart D'Hondt nigt. Er werd dus duide- als Veerke, zoon van Rietje lijk hoog gegrepen door Rans De bewerking van regisseur Mare De Decker de Paradijsvogels was van en zijn akteurs. Een ver- de hand van W. De Decker heugende vaststelling om- en vermelden we nog dat dat er sterk werd gespeeld in Schoonaarde nu al door de verschillende ama- wordt uitgekeken naar de teur-toneelspelers. Al bij al toneelvoorstellingen van was er dan ook weinig op het andere toneelgezel- Dendermonde. KAV toneel in Schoonaarde. Het ging er uitermate gezellig aan toe (foto P. Hermans)

De Voorpost | 1987 | | pagina 13