of 10 dagen GRATIS naar Alternerend leren: niet allemaal voordelen Man met rijke talenten in dienst va LEES deze week in TV-EKSPRES TV-EKSPRES De Voorpost Gespreks- en infoavonden over onderwijs Diocesaan inspekteur Georges Dutré nam afscheid Bridgetornooi voor paren in Dendermonde if UT n n if Zij wonnen reeds 50.000 frank cash met TV-EKSPRES «ütajoutt OfSpRES De dikste vriend van uw tv. COOCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCOft 16 - 30.10.1987 - De Voorpost Het Verbond van Kristelijke Werkgevers en Kaderleden organizeerde in samenwer king met de Dendermondse Kamer voor Koophandel en Nijverheid een info-avond rond «deeltijds onderwijs». Deze vorm van onderwijs, ook wel eens alternerend leren genoemd, werd vastgelegd in een KB 495. En volgens mevrouw Vancoillie, sekretaris van de Hoge Raad van het Technisch en Beroepssecundair onderwijs, zijn er nogal wat voordelen verbonden aan deze vorm van onderwijs. Uit haar voordracht heb ben we begrepen dat er nogal wat kinderen school- moe zijn. Om uiteenlo pende redenen. Vaak om dat ze op jonge leeftijd thuis worden ingeschakeld om bij te springen, omdat ze het niet meer zien zit- Wat la dat eigenlijk, een jobclub? Een jobclub is een plaats waar mensen die één jaar of langer werkloos zijn, samen kunnen komen om samen werk te maken van werk zoeken. Wat Is het doel -van een jobclub? Doel is dat ieder lid van een jobclub de BEST mogelijke job vindt binnen de KORTST mogelijke tijd. Wat stelt een jobklub ter beschikking van de leden? Iedere jobclub stelt telefoons, briefpapier, schrijfgerei, brief omslagen, postzegels gratis ter beschikking van de leden. Hoe werkt een jobclub? De jobclubleider traint de le den in efficiënte methodes om werkgevers te contacteren en de sollicitatieprocedure te doorlopen. De leden verbinden er zich toe aan elke sessie, minstens vier halve dagen per week, deel te nemen. Je kan lid blijven tot je werk gevonden hebt. Hoe kom Ik meer aan de weet? Bij het plaatsingskantoor van de RVA vind je meer info. Daar kan je je ook laten in schrijven voor een jobclub. Adressen plaatsingskantoren RVA Dendermonde: Geldroplaan 1Dender monde. Lange Kouterstraat 14A, Wet- teren. Welkom in de jobklub Exclusieve bijdrage over Prins Kareihoe en wie hij écht was Mode met Margriet Hermans en een overzicht van 25 jaar Rob De Nijs. Het beste en volledigste programma-overzicht van radio en TV72 blz. dik I 50.000 frank cash of een waardebon voor 10 dagen GRATIS Spanje Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120 172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1 040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper ten, of gewoon omdat ze niet meekunnen met de normale lessen. Die kinde ren. aldus mevrouw Van coillie, hebben ook recht op een degelijke vorming, op een voorbereiding die het hen moet mogelijk ma ken om in de maatschappij hun mannetje te staan. Deeltijds onderwijs, of al ternerend leren zo je wil, probeert die kinderen op te vangen door hen een deel van hun tijd in de school en een deel - groter deel - in het bedrijfsleven in te schakelen. Niet zo eenvoudig, want de pa troons staan nogal huive rig tegenover het halve systeem. Nochtans biedt het vele voordelen. Er is bijvoorbeeld de tijdelijke vermindering van de werk geversbijdrage bij de in dienstneming van een eer ste werknemer, er is de tijdelijke ten laste neming voor de rsz, van de bijdra gen voor administratiekos ten verschuldigd aan het sociaal sekretariaat voor tewerkstelling van een tweede werknemer en er bestaat zoiets als een toe lage van het Europees So ciaal Fonds. In principe kan iedere werkgever die een jonge werkzoekende, die ouder is dan 18 jaar en jonger dan 25 jaar, minstens half- tijds aanwerft, genieten van een vermindering van werkgeversbijdragen voor sociale zekerheid voor de duur van de overeen komst. Die overeenkomst moet ten minste een jaar en maksimum 3 jaar zijn. De jongere dient een op leiding te volgen van min stens 500 uur per jaar. De bedoeling van het systeem is dat jongeren door het stelsel van alternerend werk en opleiding hun kansen kunnen vergroten bij het zoeken naar werk en ook hun opleidingspeil verhogen. De achterliggende idee is dus schitterend te noe men. Maar de praktijk wijst uit dat deze formule niet helemaal aanslaat. Dat komt omdat deze jon geren vaak vakonbe- kwaam zijn, een lage intel ligentiedrempel hebben, verkeerd geschoold zijn of Dendermonde. Een dertigtal aandachtige toeschouwers voor de info-avond over deeltijds leren (vh) gewoon omdat hun han den zogezegd verkeerd staan. Gelukkig zijn lang niet alle kandidaten zo. En wat nog meer verheugend te noe men is, het bedrijfsleven doet heel wat inspannin gen om jongeren de kans te geven zich via een dage lijkse praktijk te vervol maken. De heer Pieters van het gelijknamig bouw bedrijf ziet in die samen werking wel wat, al voegt hij eraan toe dat deze sa menwerking ook voor het bedrijfsleven nuttig moet zijn, renderend dus. In Vlaanderen zijn er 48 centra voor deeltijds on derwijs. Men vindt die zo wel in Aalst, Assenede, Dendermonde, Gent. Ou denaarde, Sint-Niklaas wat de provincie Oost- Vlaanderen betreft. Voor Aalst verlenen het HRITO uit de Welvaert- straat en het VTI uit de Vakschoolstraat hun me dewerking. In Aalst zijn er een 5-tal bedrijven die zich voor dit systeem van deel tijds onderwijs interesse ren. In Dendermonde is er het VTI aan de Van Win- ckellaan die bij 9 bedrij ven jongeren heeft kunnen plaatsen. In Sint-Niklaas doet het KTA aan de Noordlaan en het VTS aan het Onze-Lieve-Vrouwe- plein mee. Men heeft er liefst 32 bedrijven bereid gevonden om in het sys teem te stappen. Wie voor het deeltijds le ren belangstelling heeft kan steeds terecht op vol gende adressen: Voor Aalst: K. De Wolf, Keizerlijk Plein 17B, tel. 053-21.26.91 Voor Dendermonde: me- Dendermonde. Zowel vanuit de onderwijswereld als vanuit het bedrijf v mogelijkheden toegelicht (vh) vrouw H. De Wilde, Gel- 21.32.73 tionsstraat 13, droplaan 1. tel. 052- Voor Sint-Niklaas: Sta- 776.72.15. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Zaterdag werd in de Dendermondse abdijschool op een feestelijke wijze afscheid genomen van Georges Dutré. De diocesane inspekteur vierde er temidden van vele vrienden en kennissen zijn opruststelling. De initiatief nemers voor deze viering, mevrouw De Graeve uit Lede, de heren J. De Smet uit Wetteren, G. Willocx uit Hamme, J. Van Mol uit Temse en P. Van Baveghem uit Dendermonde, hadden voor een echt feestelijk program ma gezorgd dat door velen met veel entoesiasme werd bijgewoond. Na een eucharistieviering, waarin hoofdinspekteur P. Van Papegem en diocesaan inspekteur G. Huys de voorgangers waren, werd in de abdijschool een akade- mische zitting gehouden waarop hulde werd gebracht aan de persoon en het werk van Georges Dutré. J. De Smet hield de feest- Muziekconservatorium te rede en doorliep de beroe- Antwerpen waar hij onder psaktiviteit van de inspek- meer het Hoger Diploma teur die in 1942 aan de Zang wist te behalen. Normaalschool te Sint-Ni- Georges Dutré is een man klaas het diploma behaal- die steeds op zoek is ge- de. In 1960 werd hij kanto- weest naar de innerlijke en naai inspekteur. Hij begon diepere waarden van het als inspekteur in het leven en voortdurend be- hoofdgebied Leuven, kan- gaan is met het hogere in ton Tervuren, maar al vlug de mens, het beschouwend werd hij overgeplaatst denken. Niet zo verwon- naar het hoofdtoezichtsge- derlijk dus dat hij een di- bied Sint-Niklaas, Kanton ploma behaalde aan het Zele. Dat was in 1968. Hij Diocesaan Hoger Instituut zou er blijven tot in 1981. voor Godsdienstweten- in 1944 behaalde hij voor schappen. Zijn grote de centrale eksamenkom- dienstbaarheid gestoeld op missie te Brussel het diplo- evangelische en eucharisti- ma lichamelijke opvoe- sche waarden, heeft hem ding. Hij studeerde ook ook geleid tot het perma- aan het Koninklijk Vlaams nent diakonaat. Op 1 sep tember 1981 nam hij af scheid als kantonaal in spekteur om met pensioen te gaan. Maar op 1 decem ber 1983 keerde hij terug, dit keer als diocesaan in spekteur als opvolger van de heer Bogaert. Op de hem eigen wijze leidde hij de muzische konferenties en bracht hij een brochure wereldoriëntatie tot stand. De laatste jaren leidde hij twee nieuwe inspekteurs op. Diocesaan inspekteur Georges Dutré is een rus tig man die zijn rijke talen ten aan het onderwijs heeft gewijd. Als vakman en als mens was hij ratio neel en gevoelsmatig den kend, eerlijk en taktvol waar het nodig was. Hij kon ook vermanend uit de hoek komen, maar ieder een die met hem in kon- takt kwam zal in hem ze ker en vast de relativeren de, beschouwende en ge voelige mens hebben leren kennen. Inspekteur Dutré ontving een waardevol en mooi ge schenk als afscheid, een bronzen beeldje van een zingend kind. Ook me vrouw Dutré werd niet vergeten. Zij kreeg een bloemenstuk. In zijn kort en bondig dankwoord prees de ge vierde de initiatiefnemers en de vele aanwezigen. In een gemoedelijke sfeer kon de familie Dutré ken nismaken met de leer krachten en inspektiele- den uit de onderscheiden kantons. van de Katolieke Ve ging voor Gehandica K.VS Brussel speelt van 29 november «Rennen André Velghe. Het is stuk dat gaat over de drang die de familiale ondermijnt. Kaarten k gereserveerd worden op nummer 02/217.69.37 Naar welke school zal ons kind gaan, gaat die school ons kind ook aan vaarden. zal de school, het kind, de ouders het ook aankunnen? Vele vragen die leven bij ouders die kinderen met een handi cap hebben. Immers alle kinderen willen deelne men aan het leven, ook kinderen met een handi cap. Dat is niet zo gemak kelijk, omdat kinderen met een handicap veelal in aparte scholen worden op gevoerd. Op dat terrein zijn er keuzemogelijkheden, of die zouden er althans moe ten zijn. Auditief, visueel en motorisch gehandicapte kinderen kunnen dankzij het Gon-projekt les volgen in het gewone lagere of secundaire onderwijs. Onder het motto "On derwijs en Gon" zal de heer Friant, koördinator van Gon, een studieavond leiden over deze proble matiek en vragen die ge steld worden vanuit het publiek beantwoorden. Deze tweede avond in een reeks van vier, met nog later meer informatie over erfenis, voogdij, geldbe heer enz. start telkens om 20 uur in het Gildenhuis, Hendrik Heymanplein 7 te 2700 Sint-Niklaas (verant woordelijke daar is de fa milie Verschaege-De Mey, Zwaanaardestraat 32c te 9190 Sinaai (03)772.41.02) op 13 novemoer voor Ver bond Waasland. Voor het verbond Dendermonde is er een dergelijke avond voorzien op 17 november in de Sint-Renildezaal, Hooirt te Hamme (verant woordelijk de familie Van de Sompel-Vercauteren. Pater Vertentenstraat 71 te 9160 Hamme (052)47.02.19). Gezin en Handicap is lid Voor 100.000 F aan prijzen j In samenwerking met de Bridgeclub Ros BeiaaJ I Dendermonde organizeert Marnixring Ros Beiaaa I Dendermonde in Hof Tersig, Hoeksken 3 te Lebbd ke-Wieze een groot bridgetornooi voor paren. H j tornooi heeft plaats op zondag 6 december j begint om 14.30 uur stipt. Het is gedoteerd i 100.000 fr. aan prijzen. Men kan inschrijven tot 5 december bij Roobroeck op het telefoonnummer 052/21.2 Het inschrijvingsgeld bedraagt 400 fr. per persot Inschrijven kan ook nog op de dag zelf ter plaa| tot 14.15 uur. Men speelt volgens het barometersysteem integral top. De gebroeders Christiaens zullen instaan vofl de computerrekening. Deelnemers aan het torn® kunnen ook inschrijven voor een avondmaaltijd du aanvangt om 20.00 uur. Op het menu staat een fort a aperitief, hazepeper op franse wijze, pannekoe) tiers Normande en Mokka. Twee glazen wijn en watc I-" als drank. De prijs bedraagt 750 fr. Wie aan dedie maaltijd wenst deel te nemen, moet inschrijven voor 1 december bij Tony Roobroeck, Brusselse straat 46 te 9330 Dendermonde. Dendermonde. Diocesaan inspekteur Dutre en zijn echtgenote. Verdiende rust na een lange loopbaan in het onderwijs (foto Piet Hermans) Elke week vallen er mei het GRATIS geluksgetallenspel van TV-EKSPRES heel wal fraaie prijzen te winnen De hoofdprijs bedraagt 50.000 frank cash en deze week zitten er 10 GRATIS reizen naar Spanje in Hiernaast ziet u 3 gelukkige winnaars van 50 000 frank. Zo hoort u het ook eens van een anderTV-Ekspres houdt woord Koop deze week uw TV-Ekspres en speel GRATIS mee met ons geluksgetallenspel Op de foto P. Vanderhelst Antwerpen met zijn buurvrouw Hij kocht rV-Ekspres voor hem en l voor haar Die met het geluksgetal van 50 000 fr cash kwam bij hem terecht Maar buurvrouw gunt het hem van harte In leper moet je er als de kippen bij zijn om je TV-Ekspres op de kop te likken. Dat zegt ons Agnes Pierloot Zij heeft niet gewacht tot het te laat was en haar geluksgetal leverde haar dan nog de prijs van 50 000 frank cash op De vrouw van P. Michiels springt gewoonlijk nogal slordig om met de ge luksgetallen Nu kreeg soort ingeving en het was raak Zij deed de prijs van 50.000 fr cash in Schepdaal belanden Vanaf nu wordt ze in elk geval oplettender Buiten de geluksgetallenwedstrijd heeft TV-Ekspres nog andere pijlen op zijn boog het volledigste duidelijkste programmaoverzicht radio- en TV, boeiende reportages, humor kortom alles waar heel het gezin wat aan heeft Een GRATIS snoepreisje naar Spanje, da's met niks Met een luxecar komt Costa Tours je oppikken om je 10 dagen te gaan verwennen, op de datum en de plaats van jouw keuze Het kost ie geen cent Dendermonde. De schoolhoofden uit Hamme, Dendermonde, Wetteren en Lede waren er bij om diocesaan inspekteur Dutre te vieren (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1987 | | pagina 16