OM HET EVEN HOE RIEMEN DIE MEN HEEFT VOLSTAAN NIET MEER SK LEBBEKE WIL VERRICHTING OVERDOEN OOK GUIMARAES VERLIEST... De Voorpost - 30.10.1987 - 17 De Voorpost tren-Cercle 1-2. Rosez keept zeer sterk maar kan ook niet alles tegenhouden (Iv) rainer Novak was echt een goede doelman Rosez dat de sen kreëreri en het was h "y Somers ,(rvulde zij en we nog eens winnen?". Wanneer de Beverse spelers volgende week de boekenbeurs bezoeken moeten ze maar eens naar dat werk uitkijken want •lauwe voetbalgezelschap ziet er geen kop meer aan. In kompetitieverband met SK Beveren dit seizoen blijkbaar volkomen fout. Cercle Brugge kon SK Beveren zondagavond niets oogsten en de nederlaag Waaslanders naar een gedeelde laatste plaats in de rangschikking. Na een i de kompetitie had men SK Beveren eerder bovenaan verwacht. EEN MAGERE TROOST... Beveren zat zondagavond in zak en as. In het Waasland kan men de huidige positie van geel en blauw in de rangschikking moeilijk verwerken en de supporters zelf hadden na de nieuwe nederlaag tegen Cercle al verschil lende oplossingen klaar Eén lichtpunt. Ook de Europese tegenstander voor woensdag doet het in zijn kompetitie niet goed. Vitoria Guimaraes ging zondag immers met 3-1 verliezen op het veld van Chaves, nieuwkomer in de Portugese eersteklasse maar voor zijn eerste seizoen daar toch erg goed begon nen. Na negen kompetitiewedstrijden telt Guimaraes negen punten en dat zijn er ook al zes minder dan leider FC Porto. Guimaraes krijgt van zijn vroegere leidsman Raymond Goethals volgende week de nodige gastvrijheid. De Portu gezen kunnen op het veld van Racing Jet oefenen en van tovenaar Raymond krijgen we wellicht ook nadere uitleg over de toestand bij SK Beveren. (H.A.) Beveren-Cercle Brugge 1-2. De Beverse verdedigers hadden meer dan de handen vol (dw) een man na de nederlaag. "Tegen en tegen Standard t er nochtans op of en weer het goede ritme 'en zou krijgen en ook aaraes deden de spe lgoed. De kentering is niet gekomen en Europese mid- stcken is ook onbeschikbaar- Maes en Lemoine al meer. Ik heb niet gekregen die ik had Roeien met de rie men heeft dus en Cercle viel dat lelijk SK Beveren kon nooit wedstrijdritme pak- verdedigend werden wat fouten gemaakt, trouwens dankzij een goede doelman Rosez dat de thuisploeg aanvankelijk over eind bleef. Cercle speelde verrassend fris en inventief en met bijvoorbeeld Kalusha had de ploeg een ware balgooche laar in huis. Het was dan ook Cercles zwarte parel die rond het halfuur een afgeweerde bal toch voorbij Rosez trapte. Cercle bleef de wedstrijd kon- troleren en op de Beverse tribunes was men echt ont moedigd. Alleen Frank Pee- raer kon immers wat voet zet ten naast het betere bezoe- kerswerk. Na de pauze haalde Novak Van der Heyden, helemaal niet goed zondagavond, uit de ploeg en met Francois leek het dan toch wat meer aan- valskracht te hebben. Cercle bleef nochtans de beste kan sen kreëreri en het was hele maal tegen de zin van het spel in dat Beveren iets na het uur gelijk kwam. Peeraer werd toen in het strafschopgebied van de voet gelopen en Fran cois schoot de strafschop on houdbaar binnen. Pas dan leek Beveren beter mee te spelen en Cercle kreeg het wat benauwd. Zo was er een goede save nodig van doelman Devriendt op een hard schot van Fairclough en Beveren kreeg onverwacht zelfs uitzicht op een langver- hoopte zege. Tien minuten voor tijd bracht Borloo met D een droge trap voorbij Rosez Beveren-(-ercle 1~2- Toch een Beverse aanvalmaar de bezoekende doelman Devriendt toch gerechtigheid op het sco- S'VPl gepast in (dw) rebord. Cercle Brugge had de i zege meer verdiend dan een laks onmondig SK Be.eren CLUB BRUGGE - LOKEREN 2-1 Hugo Aerts Vivian Bogaert Henk Houwaart had. vóór het trefTen Club Lokeren, in niet mis te verstane bewoordingen te gegeven dat een nieuwe nederlaag voor de zwarten ten allen prijze diende vermeden, n om het even op welke manier" was dan ook het de Bruggelingen nu de unieke kans zich om over Anderlecht te wippen in de klassering s de aansluiting met koploper Antwerp niet te ploeg bakte er, globaal gezien, zeer weinig van. 5 gedurende een halfuurtje zag men het echte Club i het werk en dat resulteerde in die periode in aan twee doelpunten. Lokeren van zijn kant bleef negentig minuten lang verdienstelijk voetballen, goed georgani seerd ook. Het streefdoel was minstens de 1-1 stand - na tachtig minuten wedstrijd - op het bord te houden. Mare Degryse zag het een ietsje anders en met een late flits tien minuten vóór tijd bezorgde hy zijn teamgeno ten de overwinning. De Daknammers mochten - onver diend - puntenloos huiswaarts. Wim Jansen was na afloop wél ontgoocheld over de ne derlaag, niet over de presta ties van zijn jongens, al gaf de Lokerse trainer ootmoedig toe dat de thuisploeg in de tweede helft wat beter uit de verf kwam. "Wij probeerden met ge groepeerd voetbal Club de ruimte te ontnemen, stelde de Nederlander, Dat leek voor mij de enige manier om de Brugse machine te stoppen. Wij geloofden stuk voor stuk in een puntendeling en de late treffer van Club betekende fameuze opdoffer. Loke- scoort momenteel moei lijk, anders was het Brugse vonnis al vóór de rust vol trokken. Als je tegen zo'n team een paar schitterende kansen krijgt, moet je die ook kunnen verzilveren. We ver dienden alleszins een punt", dixit Jansen. Henk Houwaart van zijn kant vond dat Club in de eerste helft nooit tot een be hoorlijk niveau was geraakt. "Te weinig beweging bij de spelers die niet in balbezit waren en anderzijds teveel ge loop mét de bal, konstateerde de Brugse trainer. Over de tweede helft ben ik dan weer tevreden, alles liep stukken beter en de overwinning noem ik, op basis van die tweede periode, verdiend." ftffp»» Enkel Nijskens, Meszaros, llppf Timoumi en libero Didier S 'v M'Buyu - als vervanger voor - de gekwetste Ronny Somers - .V werden door trainer Jansen 'SIP' met ccn v"Je ro' het veld 8 ingestuurd. De rest van het SC Lokeren 2-1. Door de afwezigheid van spelerspotentieel diende zich werd Didier M'Buyu de vrije verdediger, te beperken tot wat storings- opdracht vlekkeloos (ds) werk 'n de Brugse rangen. Schoofs en Laroy hadden de handen vol aan het duo De- gryse-Brylle en op de flanken legden de broers Versavel Ki- moni en Creve aan banden. Geen doelpunten in de eer ste helft, wel een paar kansen. Zo zag Degryse op de 20ste minuut zijn schot gestuit door de paal en net voor rusten knalde Nijskens een gemeten kopbal van Patrick Versavel onbegrijpelijk over. Dat wa ren de enige noemenswaardi ge wapenfeiten uit een matige eerste periode. Na de rust kreeg de toe schouwer aanvankelijk het zelfde inspiratieloze vertoon te aanschouwen. Tien minu ten waren in de tweede helft al weggetikt toen Club einde lijk wakker schoot en dat re sulteerde meteen in de ope ningstreffer. Creve zwiepte vanop de flank een lange in swinger voor hel Lokerse doel, Degryse miste maar Brylle was bij de pinken en via de voet van Patrick Van Veirdeghem trapte hij het le der voorbij een machteloze Hoogenboom: 1-0. Het Brug se gejuich was amper ver stomd toen de 1-1 op het bord flikkerde. Uit een identieke fase puurde Lokeren de ge lijkmaker: Patrick Versavel trapte een vrijschop tot bij Nijskens en de Zeeuw schreef meteen zijn vijfde kompetitie treffer op z'n naam. Twee goals in amper 60 sckonden. Voor de Bruggelingen was al les te herdoen. Lokeren van zijn kant liet duidelijk merken dat het met de puntendeling best tevreden was. Aangesla gen door de gelijkmaker be gon de thuisploeg echter plots het Wase team te domineren en Hoogenboom hield in die periode zijn maats overeind. Op de 80ste minuut dan kregen de trikolores de gena deslag. Querter trok voorbij Brylle, die voerde een kop- duetje op met Degryse en terwijl de Lokerse verdedi gers niet goed wisten waar eerst te springen, lag de win ning-goal al in de Wase netten. Sporting Lokeren mocht toch met opeeheven hoofd het terrein verlaten. Het was tegen een weinig imponerend Club héél lang dichtbij een gelijkspel geweest. Een posi tieve vaststelling - na de logi sche ontgoocheling - was het feit dat de Waaslanders op Olympia hun gretigheid in de akties hadden teruggevonden. Die strijdlust was trouwens al een poosje zoek. Lokeren speelde fris en met overgave tegen een bijwijlen mak en onmondig Club. Alleen al op basis daarvan was eeri punten deling logischer geweest. Club Brugge - SC Lokeren 2-1. Angelo Nijskens schreef zijn vijfde kompetitietreffer op z'n naam. Eén meer al dan vorig jaar en dat is positief (ds) SK Lebbeke behaalde vorige zondag een flinke over- winnig en wil tegen Latem in dezelfde zin reageren. Voorzitter Eric Buytaerl: Ik verwacht dat de bezoekers defensief van stapel zullen lopen. Ze staan onderaan de reeks gerangschikt en zullen op hun hoede willen zijn voor een ploeg die vier keer tot scoren kwam. In feite hadden we tegen SK Aalst nog een paar goals meer kunnen maken. Als we nu tegen een bescheiden Latem de punten aan huis kunnen houden, wat logisch zou zijn, dan dwingen we een flinke rangschikking af en vatten post in het achtervolgend peloton. Het is evident dat de ploeg van vorige zondag behouden blijft. Voorlopig ontbreekt alleen nog Frankie Van Hecke. Eerder liep hij een verrekking op. Verwacht wordt dat hij binnen een dag of tien de trainingen kan herbeginnen. Voor de rest gaat alles goed met SK Lebbeke. Niet in het minst met onze jeugdploegen. De preminiemen zijn doorgedron gen tot de 32ste finale van de Beker van België. Drie spelers die tot de kern behoren, beginnen volgende week hun militaire dienst. Dat zijn Johan Vinck, Leo Van Damme en Marnix Van Cauter. Na hun opleiding worden ze dicht bij de deur gekazerneerd, zodat we beroep op hen zullen kunnen blijven doen. De ploeg: Vinck, Van Doorselaer. Matthijs, Coore- man, Hals, Van Damme. De Malsche, Van Bladel, Geens, De Kinder, Van Hecke (Van Overberg, Hes ters). K.A.V.D. ONGEWIJZIGD Er viel nauwelijks nieuws te rapen deze week in de Dendermondse voetbalkringen, ledereen bleek fit en dat betekent dat oefenmeester Pfaff zijn team ongewij zigd laat. De trip naar Temse wordt niet lichtzinnig tegemoet gezien. "We zullen op ons tellen moeten passen", zegt klubleider De Mulder. "De scheepsbouwers zullen niet ongemotiveerd aan de aftrap verschijnen na een recente nederlaag. Toch moeten we er overeind blij ven. Na Temse wacht ons de zware brok tegen Heirnis. Veertien dagen later krijgen we met Standaard Wette ren te maken. Er liggen dus zware opdrachten voor de boeg. Ik reken op een overwinning in Temse. In dat verband zal er ten opzichte van vorige zondag wel beter moeten gevoetbald worden." Guy De Baere hervatte inmiddels de trainingen bij KAV Denderrnonde. Van een wederoptreden is echter geen sprake. Althans niet binnen de eerste veertien dagen. Misschien dat KAVD op hem beroep kan doen voor de schok tegen Standaard Wetteren. In Wetteren koestert men geen vrees voor de Dendermondse paars- blauwen. Net als Heirnis Gent, krijgen ook zij van hetzelfde laken een broek, wist men er ons deze week te vertellen. Van Meirvenne, Cooreman, Moens, Jacobs, De Schrijver, Michelet, Pringels, Bordui, Lobijn, Rodri- go, Dhaen (Laureys en Baert). ROBUR WIL WINNEN De hoop van Robur Moerzeke is gevestigd op een tweede opéénvolgende overwinning. Tegen Appelterre won de tweede provincialer met de kleinste cijfers, maar dat was voldoende om eigenaar van twee punten te worden. Als we nu aan huis tegen Heldergem, de hekkesluiter, kunnen winnen, kan er allicht worden gewag gemaakt van een heropstanding, zeggen de klublijders. Vorige zondag in Appelterre was er alvast heelwat meer strijdlust aanwezig dan voordien. We liepen voorzichtig van stapel maar zo*een opvatting is logisch, vooral nu het op verplaatsing was en gelet ook een beetje op onze situatie. Na de hervatting zijn we offensiever gaan reageren. Op zo'n tien minuten van het einde lukte Eddy Huylebroeck de winning-goal. We rekenen erop dat komende zondag ook Leo Wuytack zal tot scoren komen. Misschien dat we dan wel echt gelanceerd zijn. De groep: Laureys, F ons en Luc Vercauteren, Raem- donck, Mettepenningen, Verhelst, Eddy en Benny Huylebroeck, De Vos, Wuytack (De Graaf). ('■■<-) SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Denderrnonde. Tel. 052/21.40.60 -CERCLE BRUGGE 1-2

De Voorpost | 1987 | | pagina 17