DE RUIMTE IN ELSELE BORDUI MAAKT ZAAK BIJKAVD CHRIS MATTHIJS WAKKERT VERTROUWEN VAN SK LEBBEKE AAN OPNIEUW THUISVERLIES VOOR K.S.V. wissa FC WIEZE BLIJFT MEE OP KOP De Voorpost - 30.10.1987 - 19 VOETBAL aftrap. Niet- ve langs Bert i voorsprong, waarvan de M OVERSOW jHY l&SHAHÖÊL tunt van Theo E stand kwam na voorbereidend ivLobijn. e! idens de rust spi geen grote indruk D Bordui trapte via een tweede doelpunt |Het enige wapenfeit ■tweede periode die «was maar evenmin fcoed" kon worden lad op een mi hg gerekend, ze Jer Pfaff. Ik pt Olsene zich c 2-0. Pringels won wel dit duel, maar meestal schitterde hij niet. Bij zijn in de tweede helft kreeg hij toch applaus van het publiek vh) - OLSENE 2-0 ^lijveijl Dendermonde heeft tegen Olsene eigenlijk een minder goede wedstrijd gespeeld, tijdens de eerste helft vond paarsblauw nooit het recept om een georganiseerde te omzeilen en een vuist te maken. Olsene hield slechts één voetballer in de bovendien zijn maats in de afweer af en toe nog een handje moest toesteken. eerste helft was onder- de enig vermeldens- gebeurtenis was een van Theo Bordui dat kwam na uitmun- werk van jst sprak oefen- in Pfaff eventjes met 1'. J voetballers, wat invloed de verrichting tijdens helft. Toen demon- KAVD een uitge- overwicht, hoewel indruk liet. via de mnt bin- sief zou organiseren. Hetgeen deze ploeg liet zien had niets met voetbal te maken. Je kon het alleen als 'trap weg' om schrijven. We hadden moeite met hun opvattingen en zijn Dp een gegeven ogenblik het spelletje gaan meespelen. En- <ele voetballers lieten een ze nuwachtige indruk. Zij had den te snel op een doelpunt gerekend dat er niet kwam. We zochten te vaak onze toe vlucht door hoge ballen voor het doel te gooien. Tegen hoogopgcschoten voetballers konden we niet wedijveren in de lucht. In de tweede helft ging het beter. Er werd rus tiger gekombincerd en sneller gevoetbald. Dat resulteerde in een overwicht, een tweede doelpunt cn een verdiende overwinning. Voetballen tegen ploegen die onderaan de ranglijst evo- Olsene 2-0. Rodrigo was voortdurend een bedreiging voor de bezoekers. Deze M ging nipt naast vh) feest voor de loka- uurslui onder aanvoe rt sckretaris Jos Aps! Malende toeschouwers ngen zich rond het trrein om het derby "ivclta en gebuur Kallo Svelta kwam met de -» elf aan de aftrap die kan opstellen dit seizoen, ■is Mare Bosman terug afspraak en viel Mare y 0|>jon terug naar de re- Mank die hij deelde met >no De Kerf die toch dc achter de toverhand .genoemd worden van M Heinz Schönberger, eei f die nog steeds ver- Eed 'aan ach'Hcspees aan 'trap kwam. Erger was «leid met Kallo. Liefst [asispionncn moest trai ler Janssens vervangen suksesformatie van ver- 1 jaar. Van Remoortel. Looy, Ongena, Van de en sinds vorige week fP ïlinck bevolken nog de ziekenboeg. Mare happen, de zesde hcr- nde basisspeler, was het lichtpunt bij Kallo want toch al plaats op dc ge strafschop tiaar pas had scheids- De Keizer de wed- °P §ang gefloten of daai 1 de offensieve Svelta- °Pgang. Peter Van Mie- slalomde door de Kallo- ®ging en kon gepast Utken naar Mare Bos man die een haartje tekort kwam om al sukses te hebben. Het was echter maar uitge steld voor de thuisaanhang want in de zesde minuut was het alweer Peter Van Mie- >hem die het zestienmeterge- Died van Kallo was binnenge- Irongcn. Doelman Danny *ijsbrack stopte de aanstor- nendc Van Micghem en met ten lag de bal op de stop. Dirk Smet, stralend van zclf- /ertrouwen, liet deze kans tiet ontglippen en meteen itond het 1-0. Een betere start kun je als huisklub natuurlijk niet in denken. Temeer daar Kallo vooraan toch al zo fel ver zwakt was dat het een wonder mocht heten wie tot scoren zou komen. Toch weerden de polderjongens zich heftig en zaten ze hoegenaamd niet in zak cn as na deze vroege op doffer Vooral Mare Janssens wierp zich met volle overgave in de strijd. Toch was het Svelta dat na een kwartier opnieuw mocht juichen. Ken ny Van Spittacl trapte op links een hoekschop en de goed gevolgde Dirk Smet knikte zijn tweede doelpunt van de wedstrijd binnen: 2-0, 16de minuut. Meteen leek de beslissing gevallen. Toch bleef het ge handicapte Kallo zich goed verdedigen en er was zelfs een prachtige parade nodig van 'huisdoclman Van Gheem oen de grote Luc Rotthier /rij en ongehinderd mocht in soppen nadat Alain Verdoodt :en vrije schop haarfijn op iet hoofd van deze lange voorstopper had geschilderd. Dat we voorstopper zeggen wijst nog maar eens op het feit dat Kallo zeker geen af wachtend voetbal produceer de. Iedereen die dacht offensieve aktie op te kunnen zetten mocht van trainer Jans sens vrij zijn kans gaan. Heinz Schönberger, gerust it de goede afloop, gaf er na een halfuur de brui aan en liet zich vervangen door Margino De Kerf. De achillespeeskwet suur van de lokale trainer lijkt maar niet te helen. Doch met de belangrijke verplaatsing naar Borsbcke op het oog zal de ex-Beverenvedette wel licht geen risiko's hebben wil len nemen. Zonder de spelverdeler kan Melsele echter ook aardig uit de voeten. Dit bewezen Dirk Smet en Mare Bosman die op slag van rusten nog maar eens achter een thuiskans aanlie pen Bosman werd onderuit gehaald net voor het zestien metergebied. Dirk Smet plaatste de vrijschop echter in handen van doelman Rijs- back. Met de 2-0 stand werd er dan gerust behalve in de plaatselijke kantine waar men nog nooit zo hard gewerkt had eer alle dorstigen bediend waren. Kallo vecht terug Wie gedacht had dat Melse le na de rust over eehuur SK LEBBEKE - SK AALST 4-0 SK Lebbeke kwam tegen i SK Aalst vier keer tot scoren een wedstrijd waarin het, voornamelijk tijdens de twee de helft, de betere ploeg was en ook de meeste kansen afdwong. Chris Matthijs vierde zijn wederoptreden na een lange afwezigheid door een slepen de kwetsuur en een heelkun dige ingreep. In de afweer liet hij een goede indruk en zijn optreden wakkerde het ver trouwen aan van zijn maats die geruster dan ooit uit de startblokken schoten en of fensieve impulsen gaven aan een team dat geen moeite had om de punten te veroveren. De eerste helft kende noch tans een middelmatig ver loop, zegt klubleider Willy Meert. "We waren wel de betere ploeg zonder overtuigend te zijn. Garry De Kinder ver tolkte toen als bedrijvige voetballer een opmerkelijke rol in de middenlinie. Wat ook na de hervatting het geval zou zijn. Met de rust in zicht zijn we een eerste keer tot scoren gekomen. Bruno Van Bladel werd auteur van een doelpunt waarvan Chris Mat thijs de basislegger was. In de tweede periode zijn we voluit gegaan. Garry De Kinder zette een penalty om. Een sanktie die volgde nadat Werner Van Hecke van de voet was gelopen. Toen Jean- Pierre Hals twee minuten la ter een derde keer tot scoren kwam, was het hek van de dam. SK Aalst bestond niet meer, leek als betoverd en was niet eens meer bij machte om daadwerkelijk een vuist te maken. Een vierde treffer te gen de touwen prikken was later maar een koud kunstje. Mits wat geluk hadden we misschien nog een vijfde of wie weet een zesde goal ge lukt. Uiteraard waren we met die 4-0 overwinning dik tevre den. Vooral nadat we een periode achter de rug hadden waarbij de punten achterwege bleven en het door al de ne derlagen even onrustig werd in onze rangen. Uiteraard werd gekeken Mauhijs'nadaf'hif een toge Vo"bal- Opstal - Opdorp 3-0. De thuisploeg had geenmoeite met hun dorpsgenoten (gb) periode afwezig was geweest. Ik had vertrouwen, vooral na enkele flinke verrichtingen bij de invallers. Mag ik er overi gens aan toevoegen dat Fran- kie Van Hecke ontbrak en zijn afwezigheid was beslist een handicap. Hopelijk is hij binnen de kortste keren speel- klaar en dan kunnen we met ons sterkste team uitpakken, aldus Willy Meert. (e.g.) lueren worden voor ons moei lijke opdrachten. Dat hebben we met Olsene ervaren. Be langrijkst is dat je dergelijke matchen wint. Voor de rest mag je er niet meer van ver wachten. "Het was moeilijk optornen tegen een defensief georgani seerde opponent", aldus Ben ny Lobijn, onbetwist één van de betere voetballers bij KAV Dendermonde. Waarom hij nu beter aan de bak komt dan vorig jaar? "Gewoon omdat ik nu naar hartelust mag aan vallen. Ik ben een offensieve voetballer. Toon Pfaff heeft dat begrepen. Vandaar dat ik een aanvallende rol kreeg toe bedeeld. Ik voel er mij ontzet tend mee in mijn sas." (E.G.) LTA MELSELE - SK KALLO 3-1 Ondanks een verliespunt wedstrijd ons twee punten bij Kerksken blijft FC Wieze moeten opleveren. Niettemin mee de leiding aanvoeren in mogen we de zaken niet al te derde provinciale. Jean-Pier- lichtzinnig opvatten. In voet- re Lippens en zijn maats had- bal weet je immers nooit." den te maken met een gemoti- In Wieze worden er inmid- Voetbal. Opstal - Opdorp 3-0. Door deze nederlaag prijkt Opdorp nog steeds op de laatste veerde opponent die de leider dels al spekulaties gemaakt plaats (gb) poogde een hak te zetten. over de afloop van de kompe- "We hadden het eerlijk ge- titie. Jean-Pierre Lippens: de weg nog erg lang is. Er kan titel zullen grijpen, indien de ons eerst echter met beide zegd niet makkelijk met een "Er zijn nog 22 wedstrijden "Vs no8 vee' gebeuren. Het is kans zjcj1 zou voordoen Laat voeten op de grond blijven." team dat beneden zijn waarde te spelen. Wat wil zeggen dat u,teraard evident dat we de (e.g.) staat gerangschikt, meent spe- Ier-trainer Jean-Pierre Lip pens van FC Wieze. Hun intenties waren duide lijk van bij de aftrap. Niet temin kwamen we De Schrijver op Een doelpunt thuisploeg geenszins onder de indruk kwam maar waarin ze blijkbaar inspiratie vond om offensief te ontketenen en voor de rust twee keer te scoren. In de tweede helft nam de lokale storm af en hadden we gelegenheid om initiatieven te nemen en langs Chris Ferket de gelijkmaker te realiseren. Ik meen dat het gelijkspel ook de logische uitslag is. Kerks ken speelde zijn beste match van het seizoen. Dat werd door hun klubleiding na af loop uitdrukkelijk onder streept We zullen in deze kompetitie als leider nog va ker met soortgelijke oppo nenten te maken krijgen. Wie wil er nu niet de leider doen struikelen? Tot nog toe verloren we ;een enkele wedstrijd. De mntendeling betekent geen Jechte zaak. We blijven mee >p kop. samen met Hofstadc, Temse-Aalter. Patrick Van de Vel moest alweer gekwetst het veld verlaten (dw) :n twee punten voor op de Jcrdc gerangschikte. Nu zon- K.S.V. TEMSE - E. AALTER 2-3 Jag krijgen we het onderaan gerangschikte Burst op be- ^°'c na "eze muisbeurt kan overwinning voorleggen aan doek. Logischerwijze zou die K.S.V. Temse geen thuis- de trouwe supporters. Nu TWEEDE PROVINCIALE werden omgedraaid. Kruibeke daarentegen lijkt de moeilijke periode te boven direkt zijn kans cn neemt door het verlies van gaan. Temeer FC Denderleeuw nu terug Kallo zou wandelen kwam deerlijk bedrogen uit. Het was Kallo zelf dat het initia tief nam probeerde omdat Marc Van Stappen dan plaats op de tweede rang in toch aan zijn wederoptreden het klassement. Thuisspeler toe was in deze tweede helft. Seghers lag aan de basis van Svelta, dat dacht dat de buit al het openingsdoelpunt toen hij lang binnen was, kreeg het in de 35ste minuut aanzette nog knap lastig tegen een ont- voor een lange solo. Deze ketend Kallo. Peter De Mid- werd overgenomen door Co- delaer en Mare Janssens wa- cheyt die met sukses Guy ren trouwens heel dicht bij de D'Hondt wist te verslaan die aansluitingstielïer geweest, nog steeds het Vrasenedoel Toch wist Kallo dan in de verdedigt: 1-0. 57ste minuut langs de weder- Vrasene speelde goed en optredende Verstappen de v'ot mee maar eens in de zone verdiende aansluitingstreffer van de waarheid stokt het spel te scoren cn zo de thuisploeg en komt er weinig of geen nog voor bange minuten te dreiging meer uit de zwart- zetten. witte formatie. Vijf doelpun- Gclukkig voor Melsele ,en scoren in acht wedstrijden vond Dirk Smet nogmaals zijn is te weinig om een vooraan- doelschuttersinstinkt terug kon hij, zij het pas in dc 85ste minuut, Melsele op 3-1 bren- staandc rol te spelen in deze reeks. Kruibeke kon voor rust echter ook geen noemens- gen wat meteen dc eindstand waardige kansen op de mat werd in deze partij die ver- 'e8gen zodat er met 1-0 gerust diend, zij het met wat over dreven cijfers, gewonnen werd. K.V. Kruibeke H. Vrasene werd. Na de kampwisseling het zelfde spelbeeld met Vrasene nu wel een ietsje aanvallen der. Het was echter Cocheyt die het eerst tot scoren kwam voor de thuisploeg maar het Ondanks de uitslag heeft ™or aemuispioeg maar net Jong Vlaanderen hel lasl.gcr wegens du,ste- gehad dan verwacht om Her leving Vrasene te overwin nen. Een stug verdedigend Vrasene kon achteraan zeker zijn mannetje staan maar was voor de zoveelste keer dit sei zoen onmondig voor doel. waar de meeste kansen de nek re redenen afgekeurd door scheidsrechter Anica. Terwijl iedereen de 1-0 eindstand al had genoteerd zorgde Kris Stitsels voor de 2- 0 toen hij een laatste algeme ne aanval nog in extremis voorbij Guy D'Hondt kon trappen. Herleving moet zich nu dringend gaan bezinnen want enkel het zwakke Hel- dergem staat nog achter de Vrasense klub genoteerd zo dat liefst punten dienen ge sprokkeld in de komende matchen. Met de komst van Appelterre moet Hugo Bracm dan maar een truuk'uit dc hoge hoed schudden om het vertrouwen in de ploeg te houden. SV Zelzate 2 KI. Kemzeke 1 Onverwacht verlies van de Klauwaerts in Zelzate nadat het vorige week Melsele nog zo goed aan banden wist te leggen. Met een doelpunt in het begin van dc partij en helemaal op het einde hielden de Zclzatcspclcrs echter de buit aan huis. Kemzeke begon omzeggens met achterstand aan deze partij want een hoge voorzet van Laureys werd door De Poortere suksesvol overgenomen en voorbij Jan Smet gejaagd. Toch wisten de Klauwaerts nog net voor de rust de gelijkmaker te netter toen een samenspel tusser Stremersch en Van Himste door deze laatste in de bene denhoek werd geduwd. Rusi 1-1. Na de kampwisseling kwa men de Waaslanders dan goed weg toen de thuisploeg een strafschop miste langs Pauwels die naast besloot. Het was echter maar uitge steld, al diende de thuisploeg scheepsbouwers die amper 2 punten op 8 kunnen voorleg gen op eigen bodem Toch was de eerste kans in de partij voor de thuisploeg Patrick Waem plaatste zijn eindschot echter tegen de kruising zodat Aalter hier wel goed weg kwam. Tegenslag voor K.S.V. in de 34ste mi nuut toen Patrick Van de Vel gekwetst het veld diende te verlaten. Zo kwam Kurt Mi- gom meteen tussen de lijnen en schoof Bert Brijs naar ach teren. In de 42ste minuut dan toch bijna dc openingstreffer voor Temse toen Frank Van Buynder in één tijd uithaalde maar Aalterdoelman Ame- loot stond op de goede plaats en weerde met de vuisten in hoekschop. Terwijl iedereen een doel punt verwachtte bij deze faze van de thuisploeg viel de goal... aan de overzijde. Toen de snelle Aalsterse spits Van Hove met de bal aan de voet ïrvandoor mocht gaan. Met :en harde gerichte schuiver Dnder Verberckmoes zette hij de 0-1 op het bord op slag van kwam Eendracht Aalter de rust. volle buit weghalen bij de Nog maar nauwelijks her- vooralsnog niet verslaan. In ste'd van deze opdoffer in het de 67ste minuut wisselde trai- begin van de tweede periode ner Goossens dan nog Bert moest K.S.V. al opnieuw een Brijs en bracht Van Haver in s'ag onder de gordel inkasse- als vierde aanvaller. Toch ren- 1° de 47ste minuut kan moest de plaatselijke aanhang bezoeker De Breuker immers wachten tot in de 88ste mi- na een massale aanval nog- nuut, alvorens Kurt Migom maals doelman Verberck- op strafschop de aansluitings- moes verslaan met een grond- treffer kon scoren nadat Jan scherend schot en Aalter zat Pieters foutief werd gestopt meteen op rozen, door Ameloot. Dat de chaos niet meer te In de laatste sekonden luk- overzien was bij de thuisploeg te Temse dan nog bijna de blijkt eruit dat de anders zo gelijkmaker toen Rudi Peers- soliede defensie nu enkele mi- man een kogel afvuurde naar nulen later in de 51ste minuut het Aalterdoel maar de bal op betrapt werd op een enorme het doelhout uiteenspatte. Jekkingsfout wat Van Hove Een professionele wissel bij toeliet nummer drie te netten. Aalter van Coene en De Foch, en dat is een van de Bruyne was het laatste wa- pluspunten van Temse, gaven penfeit in deze aangename de thuisspelers de moed niet maar voor Temse katastrofale °P cn Frank Van Buynder zag match die het nu op een ach- a's eerste zijn inspanningen terstand brengt van 7 eenhe- beloond toen hij in de 57ste den met kleppers als Dender- minuut met een halve retro monde en Wetteren. zodat ,ot 1*3 kon milderen. De weg het voor blauw-wit dit jaar was n°g 'ang maar er was heel moeilijk zal worden om duidelijk nog hoop. Vooral zich in de kop te nestelen. Van Buynder en Jan Pieters Toch is er voldoende talent maakten het de Aalsterse ver voorhanden om een spekta- dediging heel moeilijk maar kullaire ommezwaai te kun- bet betrouwbare sluitstuk, nen verwezenlijken. Mis- doelman Amaloot, liet zich schien dat nu zondag met de nen die eindigt hoog in de komst van Dendermonde aan rangtabel. een come back wordt begon- wel te wachten tot de 85stë minuut eer De Poorter het winnende doelpunt voor zijn ploeg kon scoren. Kemzeke, dat in de tweede helft zeker niet onder lag. probeerde de bakens nog te verzetten maar het einde was té dichtbij om nog onver hoopt een gelijkspel mee naar het Waasland te brengen. Kemzeke moet deze week weer buitenshuis voetballen en maakt zijn opwachting in Sint-Kruis-Winkel waar toch minstens een gelijkspel moet worden gehaald door Herre- mans en Co. Marc Stevelinck

De Voorpost | 1987 | | pagina 19