RUIME WINST VOOR AVANTI MAAR ORLOSWKI KRIJGT ROOD LOGISCH, MAAR TOCH... E.V. AALST SPEELT GOED MEE ANJA MAES IN GLANSROL II MOOI RESOLTAAT VOOR GEHANDIKAPT WAASMUNSTER H.C. LOKEREN BOEKT PUNTENWINST HANDBALKALENDER !:EE Re DAT KRIJGT NOG EEN STAARTJE UNTGOOGHELEND VOOR ROBUCO KATASTROFALE EERSTE HELFT 4* afdeling h.B.C. DENDERMONDE LUKT STUNT IN. HASSELT TE STERK DC SPORTARENA START MET VIERDE TORNOOI 24 - 30.10.1987 - De Voorpost HANDBAL Avanti Buggenhout 23 Evere 12 Een ontstellend zwak leidend scheidsrechtersduo heeft er voor gezorgd dat de wedstrijd Avanti - Evere nooit het ni veau haalde dat men mag ver wachten in eerste nationale. Evere speelde ontstellend zwak en was nooit een partij voor een bijwijlen vlot spe lend Avanti dat enkel tijdens het tweede kwartier ging deel nemen aan de nepvertoning. In dat tweede kwartier deed er zich dan nog een incident voor dat de Avanti trainer- speler een rode kaart kostte. Orlowski had terecht een 2' straf opgelopen en tijdens het verlaten van het veld moet hij, zo beweren de scheids rechters toch, een scheld woord naar het hoofd van een scheidsrechter geslingerd heb ben. Meteen heel wat tumult maar de zich onschuldig voor doende Pool mocht toch naar de kleedkamer. Wellicht zijn de scheidsrechters daar niet in de fout gegaan maar dat was dan zowat de enige keer in de wedstrijd... De thuisploeg was bijzonder goed gestart. In aanval speel de J. De Pauw aen opgemerk te rol en Avanti werkte af aan een bijzonder hoog percenta ge. De 3-2-1 defensie deed het wel iets minder goed met vooral fouten op de rechter hoek en «gaten» tussen Or lowski en de linkerhoek maar Evere kon hiervan slechts sporadisch gebruik maken. Zo werd het 4-3 na 10' maar toen De Pauw eerst Megos voortreffelijk aanspeelde en even later Orlowski voor de assist zorgde aan De Pauw, werd het 6-3 en na een kwar tier zorgde diezelfde Orlowski met zijn vierde treffer voor 9- 4. Het werd zelfs 10-4 langs Van Mol maar enkele ploeg- wijzigingen deden het Bug- genhoutse raderwerk vastlo pen en via 11-6 werd het 12-8 aan de rust. Avanti was dui delijk de «pedalen» kwijtge raakt tijdens het laatste kwar tier. Tijdens de rust even on rust bij de Avanti-supporters. Wat ging het in de tweede helft worden zonder Orlows ki. was de vraag. Lang liet het antwoord niet op zich wach ten. Ondanks numerieke min derheid startte de thuisploeg voortreffelijk en gedurende de volle 30' werd met werve lend aanvalsspel. dat soms aan het «grote» Avanti deed terugdenken, een resem open doelkansen gekreëerd. Er ontbrak echter een echte af- werker zodat een zwak Evere er echt nog goed vanaf kwam. A. Maes blokte zijn tweede lijn voortreffelijk uit, num mertjes zorgden voor uitge speelde doelkansen en na 45' leidde Buggenhout met 16-11. Evere scoorde nog amper vier doelpunten in die laatste 30' en Avanti dreef bestendig de voorsprong op. In de slotfase zorgden Jaichi en Van Rans- beeck nog voor zes treffers waarin vooral de laatste een kombinatie tussen Ag- neessens - Van Mol - Van Ransbeeck, van uitstekende kwaliteit was. Het werd een ruime 23-12 zege waarmee Buggenhout oprukt naar een vierde plaats in de rangschik king. Zaterdag in Herstal wacht hen echter een bijzon der zware opdracht. Kan Or lowski daar het verschil make- n? Avanti: Vinck, Maesen, El Hafi, Jaichi 3. Rathmes, Maes 1, Van Mol 5, De Pauw 1, Orlowski 5, Van Ransbeeck 5, Agneessens 1, Megos 2. Reserven: Avanti - Evere: 19- 22 Twee zenuwachtig akterend ploegen maakten er een hard nekkig betwiste wedstrijd van. De Maeyer startte met drie opeenvolgende treffers maar de Buggenhoutse defen sie stond op winkele benen, zodat Evere met 10-13 kan gaan rusten. Ook in-de twee de helft bleef een nochtans te nerveuse De Maeyer scoren (14-16) maar drie 7-m worpen missen en blijvende fouten in verdediging kostten Buggen hout de overwinning. Avanti: J. Maesen, Vinck. Vlassen- root 3. Brouillard 1, Vereec- ken, De Hauwere. De Maeyer 9. De Smet 4, Mun- dazi 1. J. Waumans, W. Van Langenhove 1. EVA 2nationale Eupen 22 Ajax LebbekeVerliezen te gen titelkandidaat Eupen lijkt logisch voor de neo 2* klasser Ajax Lebbeke en toch over heerste een onvoldaan gevoel in de Ajax-rangen na de 22-18 nederlaag. Bij Lebbeke was men er inderdaad van over tuigd dat de ploeg niet opti maal had gespeeld. Vooral in de eerste helft akteerde Ajax ruim onder zijn mogelijkhe den en neem daarbij dat het keepersduo De Bruyn - Ver- meiren in een mindere dag verkeerde en U begrijpt de reactie van voorzitter Van Biesen. Trainer-coach De Vlieger was het eens met de visie van zijn president Hij wees ook op de individuele flaters in verdediging en op een weer te hoog aantal keren balverlies. «Dat is nu juist het verschil tussen derde en twee de klasse, elk foutje wordt onverbiddellijk afgestraft. Eupen was gewoon beter 'maar de jonge ploeg kan het nog niet de ganse wedstrijd volhouden. Kijk maar naar de tweede helft die Ajax won met 10-13», besloot De Vlie ger. Toch nog vermelden dat A. Verlinden er niet bij was wegens een vingerkwetsuur en dat D. Luypaert pas uit kwetsuur wederoptrad. In die eerste helft kon Lebbeke en kel tijdens het begin weer stand bieden aan de thuis ploeg (2-2). Daarna ging het fout en het sneller en hard nekkiger spelend Eupen liep tot 9-2 uit na 24'. Na een goed begin was Vermeiren in de fout gegaan en het inbrengen van De Bruyn op 7-2 bracht ook niet de verwachte kente ring. Rust 12-5. In de tweede helft ging het gelukkig voor Ajax wat vlotter. Vooral F. De Ridder, ondanks een per soonlijke lijfwacht, zorgde voor heel wat aanvalskracht bij Ajax en naar het wed strijdeinde toe waren het zelfs de bezoekers die gingen do mineren. Een katastrofale 14- 5 in het begin van de tweede helft werd uitgewist en via 17- 12 na 50' strandde Ajax op 22- 18 eindcijfers. Ajax: De Bfliyn, Vermeiren, Quidé, Christiaens 1, Luypaert 2, De Ridder 8, Van Biesen De Man 2, Vlassenroot 1, De Proft 3, Cooreman, Baeyens 1- Reserven: Eupen - Ajax Leb beke: 17 - 17 Beide ploegen hadden nog geen enkel punt prijsgegeven en blijven dus ook nu op gelij ke hoogte. Het werd een zeer degelijke wedstrijd waarin voor Ajax D. Bosteels en B. Cooreman op het voorplan traden. Na een 9-10 ruststand raakte Ajax 14-17 voor maar moest tijdens de laatste 8' toch nog zijn voorsprong prijsgeven. Ajax Lebbeke: Van Rossem, Van Bosbeke, Cooreman 7, Moens 3, Bos teels 3, Van Gucht 2, Cley- mans 1, Van der Jeught 1, Bosman, Vercammen. Ver- heyden. Ap. Kortrijk 21 E.V. Aalst 16 Kortrijk, de uitgesproken ti telkandidaat in 2' nationale B liet op E.V. Aalst een minder sterke indruk dan kon ver wacht worden. Meer nog, Aalst toonde zich kwa spel- concept de evenknie van de West-Vlamingen maar op nieuw slaagde Eendracht er niet in de kansen in doelpun ten om te zetten. Meteen is het duidelijk dat het eindre sultaat eerder gevleid kan ge noemd worden voor de thuis ploeg. Vooral in de eerste helft, als Aalst nog aan een normaal percentage afwerkte, kreeg Kortrijk het bepaald moeilijk. Moens toonde zich weer bijzonder autoritair in het Aalsterse doel en lanceer de op voortreffelijke wijze de tegenaanval zodat tot vier mi nuten voor de rust de stand gelijk bleef (7-7). Enkele fou ten bij Eendracht lieten de thuisploeg nog toe onver wacht mep 10-7 te gaan leiden na de eerste helft. Deze drie doelpunten achterstand heeft Aalst nooit meer kunnen op halen. Integendeel het werd zelfs 16-10 na 42' maar als Eendracht dan toch ietwat be ter ging afwerken verliep de wedstrijd opnieuw gelijkop- gaand. Aalst peuterde in het laatste kwartier nog één punt je af van zijn achterstand maar moest uiteindelijk toch berusten in een 21-16 neder laag. E.V. Aalst: Moens, G. Van Malderen 5. W, Bomon 3° afdeling H.K. Duffel 14 H.C. Lokeren 21 Tegen een zwak Duffel blijkbaar het enige zwakke broertje in de reeks boekte Lokeren de puntenwinst die er nodig was om het moreel op de vijzelen. Alle ploegen lijken aan elkaar gewaagd en het ziet er naar uit dat de kompetitie erg spannend gaat verlopen Met 4 punten uit vijf wedstrijden telt Lokeren amper 2 punten achterstand op de derde geklasseerde maar de voorlaatste in de rangschikking telt op zijn beurt maar één puntje achter stand op de ploeg van trainer J. De Proft! In Duffel ging een ontspan nen spelend Lokeren bijzon der goed uit de startblokken. Na 13' wees het scorebord 3-8 aan en alles leek erop te wij- jen dat Van Vaerenbergh en C° op een gemakkelijke over winning afstevenden. Maar iet viel stil bij de overmoedi ge bezoekers die de collectivi- :eit gingen opofferen aan per soonlijke hoogstandjes en het resultaat liet niet op zich wachten. Duffel kwam op nieuw in de wedstrijd en via 7- 11 aan de rust werd het zelfs 10-11 na 35'! Gelukkig besefte men dan bij de Waaslanders dat het zo niet verder kon en men ging de zaken opnieuw ernstiger aanpakken. Het werd 13-17 na 50' en met een H.B.C. Dendermonde 22 D.B. Zwijnaarde 20 Tegen de gedoodverfde titel kandidaat Zwijnaarde bracht H.B.C. Dendermonde de stunt van het weekeinde. De bezoekers werden verslagen door een collectief bijzonder sterk spelend H.B.C. dat in P. Hertsens de figuur vond die bepalend was voor het eindre sultaat. Diezelfde P. Hertsens zorgde niet alleen voor negen treffers maar hield ook T. Janssens uit de wedstrijd en meteen was Don Bosco het grootste gedeelte van zijn aanvalskracht kwijt. Maar ook doelman Van Renter- ghem en het duo P. Impens - K. Sanders zorgden voor een prestatie die af was in het collectief sterke geheel. Het wedstrijdbegin had nochtans deze voor H.B.C. voortreffe lijke afloop niet laten veron derstellen. De bezoekers leid den na een kwartier inder daad met 2-5 maar dan begon H B.C. verrassend sterk te spelen, haalde de achterstand op en aan de rust werd het 11- 10. In het begin van de twee de helft ging Zwijnaarde dan hard drukken maar eerst stop te Van Renterghem twee 7-m worpen en even later deed ook Van Hecke op dezelfde manier zijn duit in het Den- dermondse zakje. H.B.C voortreffelijk geleid door coach W. Timmerman ging dan uitmuntend spelen, speel de bijzonder verstandig en met 18-13 na ongeveer drie kwart wedstrijd, lag de zege voor het grijpen voor de thuisploee. Zwijnaarde ont- Heren 1' Nationale zat, 31.10 te 20 u. H.C. Herstal - Avanti Buggenhout 3' afdeling zat. 31.10 te 18.45 u. Izegem - H.K. Lokeren 4' afdeling zat. 31.10 te 20.15 u. Robuco Buggenhout - H.B.C. Dendermonde. Provinciaal zond. 1.11 te 15.15 u. Denderbelle - Robuco Bug genhout 2 zat. 31.10 te 17.45 u. Tcmsc - Gr. Bijgaarden 2 zat. 31.10 te 21 uur Eeklo - H.B.C. Dendermonde 2 zond. 1.11 te 20.15 u. Bcrlarc - D.B. Zwijnaarde 2 zat. 31.10 te 16.15 u. H.K Waasmunster 2 - E.V. Aalst 2 Dames 1' nationale zond. 1.11 te 17 uur Fem. Visé - Nopri Lebbeke Groot Bijgaarden 20 H.K. Waasmunster 20 Een tevreden trainer-speler De Vlieger na het gelijkspel tegen Groot-Bijgaarden. Men zou het voor minder want de gekwetstenberg van H.K.W. loopt bomvol en wel zo erg dat Waasmunster slechts met één wisselspeler in Groot-Bij- 2, De Ketelbutter 1, Van Nuf fel, B. Arijs 2, Steeman 1. Van der Borght 1, D. Bayens 1. R. Arijs, Brixhe 3. Reserven: Kortrijk - E.V. Aalst: 25-11 Aalst maakte geen kans tegen een jeugdiger en sterker Kort rijk dat via 4-4 na 9' met 13-5 leidde aan de rust. E.V. Aalst: J. Coen, K. Bomon 2, Van Huffel, R. Arijs 2, De Don- ckcr 2, B Arijs 1, De Gendt 1, De Jaegher 2; G. Corthals 1. EVA 14-21 eindstand had het score- Dord opnieuw de normale proporties aangenomen. H.K. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Lenaerts 1, Verhof- stadt 3, Bocklandt 1, Versele 3, Verguit 2, Ingels 4, Van Cauwenbcrghe 2, Van den Berghe, Van Hille 2, De Brauwer 3. EVA 3.C. Dendermonde - Gent. gaarden aantrad. Als na een tiental minuten ook R. Gys- sels definitief naar de bank moest met een voetkwetsuur, moest H.K.W. verder met de zelfde zes veldspelers! In die omstandigheden nog een puntje weghalen is natuurlijk schitterend. Groot Bijgaar den liep wel uit tot 6-4 maar onder impuls van een schitte rende J.P de Bode werd het even later 6-8 en met een 11- 10 ruststand kon H.K.W. op nieuw beginnen. In de tweede helft was de 16-jarige De Bo de uiteraard door zijn beste krachten heen maar zijn rol werd overgenomen door het duo Borgers - De Vlieger. Het bleef spannend tot einde en de sportief betwi*. wedstrijd eindigde op een nitf onlogisch gelijkspel. Hlp^i Waasmunster: De Gracvtp i D'Hanis, Borgers 8, De Vlitf ger 5. Du Tré 2. De BodeU Van Mele, M. Verdurmenl Gyssels. PROVINCIAAL WEDSTRIJDTELEGRAMMEN H.B.C. Dendermonde 2 D.B. Zwijnaarde 2 22 Rust 9-19. H.B.C. Dendermonde: Van Hecke, Van Renterghem, P. Van Gaever 1, L Van Ren terghem, Verhofstadt 1, Ve- kemans 3; Van Steen, Mer- tens 1, Hoorelbeke 2, De Smedt 3, Bouteille 5, Claes- sens. H.K. Waasmunster 2 24 Evergem 13 H.K.W. leidde met 7-0 na een kwartier en ging rusten met 11-8. H.K. Waasmunster: St. Des- seaux. De Graeve, F. D'Ha nis 1, Van Der Stappen 4. De Clercq 3, Willaerts 2, Gijssels I. Thierens 2, Van Mele, D'Hooghe 9, Verdurmen 1 Brabo Denderbelle 2 17 Robuco Buggenhout 17 Aan de rust leidde Dender belle met 9-4, bleef aan de leiding tot de 53c minuut maar moest dan toch een gelijkspel toestaan aan de bezoekers. Denderbelle: D. Van Goe- hem, Cassiman 1, R. Van Keer 1, D. Van Goethem 7, Iamineau 3, Uyttersprot 4, Caudron, W. Van Goethem, Van Der Poten, Cooreman 1. Robuco Buggenhout: Jans sens, De Troch 3, Trienpont 3, De Smedt 1, Moeyersoon 2, De Vuyst 1, F. Mannaert 2, Van Moer. EVA JEUGDHANDBAL Vliniemen H.K. Waasmunster 1 40 Ajax Lebbeke 3 Een te sterk Waasmunster leidde reeds met 22-1 aan de rust. Het werd dan ook een «monsterscore». Voor Ajax scoorden: Van Bie sen 1, Mertens 1, De Cock 1. H.K.W.: Maes, Ver- helst 1, De Grote 14, Baert 9, C. Desseaux 3, De Graeve 7, Van Uden 3, Goris 2. Gent 9 H.K. Waasmunster 2 11 Knappe wedstrijd van de «H.K.W.-pupillen» die aan de rust reeds met 5-7 leidden. H.K.W.: Rom- bout. Van Uden, G. De Grote 2, Daelman 2. P. Verhelst 1, De Wolf 5, Verhoeven, Goris 1, Col- paert, Dauwe, Jacob, Wa terschoot, Dupon. Kadetten Lokeren E.V. Aalst Aalst, zonder de door trt ner Agneessens geschorst W. Vinck, speelde ee zwakke wedstrijd in Loki len. Aan de rust leidc. Lokeren met 10-4. Voor Lokeren scoorden Deh* Neef 5, De Bondt 5, Gok- "lope bulut 9, Baetens 1, Cools 1. Voor Aalst: Bayens Cardoen 2, Bosman Amelinckx 1. asketi EVA fdBo nnih Indie irden astei eede el me DAMESHANDBAL Nopri Av. Lebbeke - Meeuwen: 25-13 Meeuwen, de Limburgse re velatie in 1* nationale, maakte zaterdag geen kans tegen een superieur spelend Lebbeke waarbij Anja Maes een voor treffelijke wedstrijd speelde. De jeugdinternationale zorg de niet alleen voor vier tref fers van uitstekende makelij maar was in aanval de spil waarrond Nopri echt floreer de. Coach Orlowski was na de wedstrijd dan ook vol lof over de prestatie van Maes en deze uitgesproken zege opent be slist perspectieven voor het verdere kompetitieverloop. Voor de wedstrijd was men er toch niet helemaal gerust in. Meeuwen had slechts een maal verloren en bij Lebbeke ontbraken Bleyaert en V. Lis- sens wegens kwetsuur. Bleyaert, gewrichtsbanden gescheurd op het Holland-tor nooi met de nationale ploeg, wacht zelfs een lange inactivi teit. Lebbeke startte echter voortreffelijk en met doel punten van Brixhe. Biese- man. Van Damme en Segers werd het 4-1 na 10'. De be zoekers bleken echter niet aangeslagen door dit sterk Lebbeekse wedstrijdbegin want via 4-3, 7-4 en 10-8 ble ven zij aanklampen tot de 23* minuut. Kort daarna sloeg Nopri echter definitief toe en met snel en krachtig spel be reikten zij de rust met een 14- 8 voorsprong. Na de rust be gon het Lebbeekse festival nog maar voorgoed. De be zoekers werden in alle domei nen overklast en alle speel ,|cn sters droegen hun steentje bij c Geleid door een dominerend: i6_i3> Maes kwam Lebbeke 19-i net :j voor na 41' en het werd uil eindelijk een 25-13 afstraffing voor de bezoekers. Nopri Av. Lebbeke: Van La genhovc, De Backer, Brixh« 5, Terroir 2, Van Damme i Segers 4, Maes 4, Hermant De Rijcke 3, Biesemans 2. leken omer iriteit 2* afdeling Opglabbeek - E.V. Aalst: 12-11 Een weliswaar zwak spelend Aalst meent dat deze wed strijd moet herspeeld worden wegens scheidsrechterlijke vergissing. De wedstrijd was 17 seconden aan gang toen men konstateerde dat de offi ciële tafelchrono niet was aan gezet. Eendracht had onder tussen gescoord maar tot een ieders verbazing besloten de scheidsrechters "dit doelpunt niet in rekening te moeten brengen als er opnieuw ge start werd zij het met 17 se conden minder speeltijd. Uiteraard zal Eendracht klacht indienen en hoopt men aldus de verloren punten toch te zullen halen. De bezoe kers, zonder Peckstadt, ston den nochtans gedurende vrij wel de ganse wedstrijd aan de leiding. Een degelijke eerste helft werd afgesloten met een 5-7 voorsprong en na drie kwart wedstrijd leidde Aalst met 8-11. Toen liep het echter verkeerd met C. Simal en C°. Hoe goalie Iris Van Den Bor- re zich ook inspande en M. Van Den Borre bleef hame ren, de ploeg zakte in elkaar als een pudding en Opj beek slaagde er nog in maal te scoren zonder Aalst kon repliceren. V< Eendracht scoorden:C. Sim: 3. De Croock 2, K. Van Mal deren 1, M. Van Den Borre4. Buyle 1. M. Gent - Robuco Buggenhout: 11-5 Na de overwinning tegen Ui lenspiegel, een week vroeger, rekende men er bij Buggen hout op ook tegen Gent het puntentotaal te kunnen op drijven. Het is helemaal an ders afgelopen, de ploeg van een ontgoochelde trainer De Vuyst slaagde er nooit in Gent zelfs maar te gaan be dreigen en aan de rust (5-1) zat men al in zak en as. In het tweede wedstrijdgcdeelte ging het wel wat beter bij Buggenhout maar de thuis- gekomen, ploeg bedreigen zat er natuur- Robuco Buggenhout: Jat lijk niet meer in. Met tussen- sens, Vertongen, Cooreman standen als 8-3 en 10-4 werd Bleyaert 2, Vereecken 1. Ca het uiteindelijk een 11-5 ne- luwacrts 2, L. Caluwaerts 1, derlaag die er duidelijk op De Freyne. een ongelegen moment is EVA Vilvc BC2 Hechtel - Squadra Fem. Lebbeke: 22-11 Tegen het sterk en agressief spelende Hechtel leed Squa dra de eerste seizoenneder laag. Trainer J. Van Hout vertelde ons dat zijn team totaal verrast werd door het agressief spel van de Limbur gers. Hechtel pakte uit met een hard verdedigingssysteem dat te lang getolereerd werd door de zwak leidende scheidsrechters. Voor Squa dra van zijn verbazing beko men was, telde het reeds eer 10-2 achterstand (20* minuut' en de Squadra trainer bc treurde op dat ogenblik no{ meer de onbeschikbaarheic van K. Moonen. Moonen zoi wellicht in staat zijn gewcesi de rust in haar team te bren gen waardoor het nu veelvul dig balverlies kon voorkomer, worden. In elk geval, aan de rust leidde Hechtel met 14-4 en ook in het begin van de tweede helft ging de thuis ploeg sterk door (18-5 na 40'). Toen keerde het tij toch voor Squadra, dat in de laatste 20' zijn evenwicht had hersteld. De schade werd toen nog re latief beperkt en trainer Van Hout wil in de terugwedstrijd bewijzen dat het klassevcr- schil tussen beide teams lane zo groot niet is als nu einduitslag laat uitschijnen. Squadra Fem. Lebbeke: Ha» wclaert, De Meersman, Vai Den Broeck 6, Luypaert Steppe 2, Van Hauwermó ren. Muylaert 2, Heuvind Bosteels. lezoi «amr den strijd dersf Berii Vilvt ketende echter nog een bij- Renterghem, BOVan Hecke, zonder zwaar eindoffensief Hertens 9, Asaert 5, Wese- maar H.B.C. hield toch twee macl 1, Bouteille. Sanders 3. doelpunten over om de zege De Swaef, Impens, Hoorelbe- te pakken. Zaterdag wordt ke, Y. De Smedt, Grijp 4. Robuco Buggenhout - H.B.C. Dendermonde gespeeld, of de EVA leiders tegen de tweede ge klasseerde. Dat belooft! H.B.C. Dendermonde: Van R.B. Dendermonde - In Hasselt 2: 5-18 Clubleider Dirk Verheyden was erg bondig in zijn kom- mentaar: Hasselt viel te sterk uit voor Dendermonde dat vooral verdedigend het ont breken van de gekwetste Lombaert sterk aanvoelde. Een snelle en technisch ster ker Hasselt telde reeds een 3- 9 voorsprong aan de rust en in de tweede helft bleef het spel- beeld ongewijzigd. Ros Bei aard kon slechts sporadisch tegenscoren en Hasselt dreef stelselmatig de voorsprong naar omhoog. Voor Dender monde scoorden Van Hemcl- rijck 1, Hofman 2, Van Boven 2. EVA 2' afdeling zat. 31.10 te 19 uur Robuco Buggenhout - R.B. Dendermonde zond. 1.11 te 18.15 u. Squadra Lebbeke - Uilen spiegel zat. 31.10 te 19.30 u. E.V. Aalst - Ar. Hechtel. 3' afdeling zond. 31.10 te 15.30 u. Dcsselgem - Lokeren zat. 31.10 te 13.40 u. Nopri Lebbeke 2 - Merkscm 2 zond. 1.11 te 16.45 u. Squadra Lebbeke 2 - Daza. Jeugd Miniemen zat. 31.10 te 15 uur H.K. Waasmunster 1 - H.K. Waasmunster 2. zat. 31.10 te 14 uur D.B. Zwijnaarde - Lokcrcn zat. 31.10 te 15 uur Ajax Lebbeke - Eeklo zat. 31.10 tel" 3* afdeling Groot-Bjjgaarden 15 Squadra Lebbeke 2 9 Het jeugdige Squadra speelde een sterke eerste helft wat resulteerde in een 6-7 voor sprong aan de rust. In de tweede helft liep het echter verkeerd en het fysiek sterke Gr. Bijgaarden won nog met 15-9 cijfers. Squadra Lebbeke 2: A. Van Cauwenberghe, Steppe 4, Wandelseck, Cooreman, Bijl 4 Van Hove, Guns, Heuvinck 1, De Waegeneir. Kadetten zat. 31 10 te 14.30 u. Kortrijk - H.K. Waasmunster zat. 31.10 te 15 uur D.B. Zwijnaarde - Lokeren zat. 31 10 te 16 uur Ajax Lebbeke - Avanti zat. 31.10 te 15 uur E.V. Aalst Gent DARTS Kortr(jk Norpi Av. Lebbeke 2 Nopri 2, zonder wisselsped sters en met de debuterend Brandt in de basis maak» geen kans tegen Kortrijk. Erv kei Y. De Smedt kon voa echt weerwerk zorgen mar een 4-2 ruststand werd toet nog een 16-6 nederlaag. Nopri Av. Lebbeke: Quarin, Y. De Smedt 4, Var Handenhove 1, Brandt, G Lisscns 1, Walraevens. EVA Volgende weck start dartsclub Sportarena, uit het gelijk namige lokaal op het Hamse Tweebruggenplein, met hun vierde tornooi dat weer heel wat darts-liefhebbers zal aantrekken. Eind april 1985 stonden een paar dartsliefhebbers aan het buffet van Sportarena een praatje te slaan toen het gedacht geopperd werd een klub te stichten. En het lukte. Op 1 mei 1985 kwam men een eerste maal officieel bij elkaar cn de klub kon beginnen. Nu al beschikt men over ruim 60 leden. Deze klub, die aangesloten is bij de Belgische Dartsfe deratie, is schier elk weekend op stap naar tornooien. Gelukkig zijn de verplaatsingen niet zo ver, het Waasland, Meetjesland en het Gentse. Veel verder trekt men niet. Dat men dan vaak verschillende trofeeën meebrengt is duidelijk. Ook al gaat het niet altijd even vlot. Want in elke klub komen stilaan maar zeker sterke spelers. Deze klub kent geen stoptijd. Alle weekends wordt er gespeeld. In de kermisperiode is het iets zwakker, maar toch blijft men doorgaan. Meestal speelt men het spel 501, waar twee deelnemen tegen elkaar uitkomen. Er is nog het 701-spel waar er gekoppeld gespeeld wordt. Voor een leek zegt dat alle maal niet veel. Maar iedereen zal die ronde blokken wellicht al gezien hebben waarop men speelt. Daar staan verschillende ringen op die een puntenaanta! hebben van 1 tot 20. In de kleine ring worden de punten vermenigvul digd met drie, de buitenring is het maal twee. Als prijzen geeft men op elk tornooi verschillende tro feeën, maar de laatste tijd is er eep trend waar te nemen dat men ook geldprijzen schenkt, en dat trekt meer spelen aan. Het is duidelijk dat een dartsclub in leven houden heel wat geld kost. Denk maar aan de verplaatsingen die er toch elke week zijn. Maar hier wisselen de Sportarena* spelers elkaar af om de verplaatsing te doen. Voorzitter van de klub is momenteel Patrick De Clercq. ondervoorzitter Georges Verschelden, sekretaris Erik Ga briels en raadgever Peter Pieters. Lokaalhouder is Mare Van den Berghe.

De Voorpost | 1987 | | pagina 24