VOLLEYBALOVERZICHT DAMES SPANNEND VERTOON SPANNEND RENILDE PAKT SET VAN ZW. PANTERS!!! 3 NEDERKOÜTER AAN DE LEIDING IN EERSTE B PROBLEEMLOOS HAMME SPEELT PETANQUE 26 - 30.10.1987 - De Voorpost DAMESVOLLEYBAL Vierde Provinciale A VC Oostakker 1 VC Buggenhout 3 (15-13. 8-15. 9-15. 12-15). De reservewedstrijd werd door de thuisploeg gewonnen met 2-1. Setstanden 15-9. 15-5 en 10-15. Voor de Boskrabbers een eer ste zege ondanks een misera bel spel. In de eerste set keil den de bezoeksters en in het bijzonder Creyelman de bal len vanuit de opslagruimte in het net of buiten. Buggenhout kon een 10-5 achterstand weg werken door de Croock te vervangen door Carine Pas. Bij 14-12 werd Creyelman naar de bank geroepen voor Van Ransbeek. De bezoek sters konden echter bij gebrek aan dekking de set niet in hun voordeel beslechten. Vanaf de tweede set begon de thuisploeg ook te krasselen in de opslag. Buggenhout kon tot 2-7 uitlopen. Bij 5-9 kwam Carine Pas de cijfers op 8-14 brengen en na twee setballen was de setstand in evenwicht. Tijdens de derde set kreeg Buggenhout een 5-2 achter stand en een 5-11 en 9-14 voordeel. De vierde set zag het er bij een 10-4 achterstand weinig rooskleurig uit voor de gasten. In drie rotaties bracht Buggenhout de stand op 10-9 De thuisspeelsters zagen de zege binnen hun bereik en ze begonnen zenuwachtig te spe len. Bij 12-13 en 12-14 kon den de gasten na drie setbal len de eerste zege veilig stel len. Gewonnen, maar dan is ook alles gezegd, dixit Kris Van Damme. Alleen Hilde Heuvinck en Ann Van Cae- ckelbergh waren de enige lichtpunten. Volgende wed strijd op en tegen St.-Pau wels, een nieuwe damesvol- leybalklub in het Waasland. Kangoeroes Aalst 3 Borsbeke o 15-9, 15-6 en 15-12. Er staat voorlopig geen maat op de dames van Kangoeroes. Reeds de twee vorige uitwed strijden werden gewonnen met zuivere 3-0 cijfers en er kon niets misgaan in de eigen zaal tegen het vroeger zwakkere Borsbeke. De dames van Aalst startten dan ook met een blitz-aanval. Vlug stond het 12-6. De be zoekers konden de Aalsterse pletwals niet tegenhouden en ze legden de duimen in de eerste set met 15-9. De twee de set zag men nog een ster ker Aalst op net terrein, in een mum van tijd stonden de Kangoeroe-innekens opnieuw aan de leiding: 10-2. Borsbe ke kon dan nog enigszins te rugkomen tot 14-5. Om uit eindelijk de setwinst met 15-6 aan de thuisploeg te laten. In de derde set nam Aalst het gemakkelijker en het liet toe dat Borsbeke aan de leiding kwam 15-9 en 8-11. Dat was dan welletjes. Aalst won ook de derde set met 15-12. Dit is de derde opeenvolgende 3-0 overwinning. De reservewed strijd werd gewonnen met 3- 0, 15-4, 15-3 en 15-2. Eerste landelijke Pardaf Kruibeke 3 Voortwaarts Ternat 1 15-7, 16-14, 13-15, 15-9. Na het duel tussen de twee ongeslagen ploegen in eerste landelijke blijft Pardaf nog altijd ongeslagen. In de eerste set pakte Pardaf uit met snel en gevarieerd spel. Dit resul teerde in een vlotte eerste deelzege. Door deze gemak kelijke winst in de eerste set vierde het de teugels en zo kon Ternat meer en meer in de wedstrijd komen. Pardaf won nog wel de tweede set met de kleinste mogelijke ver schilpunten maar de set ging naar de Brabantse meisjes. De thuisploeg, nu gewaar schuwd voor het nakend ge vaar, herpakte zich in de vier de set. Een voortreffelijke An Moens (als uitblinker van de match) zorgde ervoor dat Pardaf ongeslagen bleef 2-15. 12-15. 15-2, 15-12, 11- 15. De klaasjes brachten er in de eerste set weinig om niet te zeggen niets van terecht. Dit kwam uit schrik van de zo sterk gewaande Gentse ploeg. In de tweede set verliep het al iets beter voor de thuisploeg. In de derde set werden de bezoekers ter plaatse gelaten en ze slaagden erin om zelfs de vierde set binnen te halen, zodat een vijfde beslissing moest brengen. In de beslissende set werd er bij 6-8 van kamp gewisseld in het voordeel van Gent. ATB slaagde er nadien in om in één ruk naar een 10-8 voorsprong te komen. Om de eindfaze deed een reeks opslagen van de bezoeksters hen de das Eerste provinciale ATB St. Niklaas Log een Gent AVO Melsele 3 Sigivok St.-Gillis-VV. 0 15-12, 15-11 en 15-10. De kersverse eerste provin- cialer heeft het gestalterijke Sigivok geen kans gelaten. Werkelijke uitblinkers zijn moeilijk te vermelden. Ieder een heeft de opdracht goed vervuld met uitstekende op slagen en puik aanvalswerk aan het net werd Sigivok nooit de kans gelaten om in 2® provinciale Moderna Lebbeke - Aaigem 3-1 15-10. 15-9, 12-15, 15-4. Het werd zondagavond een genietbare partij volley waar in beide teams tot het uiterste gingen. Lebbeke dat in de eerste set tot 10-4 kon uitlo pen moest nadien enkele pun ten toegeven en de bezoek sters kwamen tot 12-6 terug. Voordien hadden we kunnen kijken naar een serie beste opslagen van Iris Ravijts en Jose Claassen dat de bezoe kende receptie in moeilijkhe den bracht. We kregen ook nog prima aanvalswerk van Els Huyck en een degelijk blok van Liliane Breuckelaers dat meteen voor setwinst /.uigue. Aaigem had wel de grote verdienste om bij een grote achterstand te blijven vechten. In de tweede set ging het in de aanvangsperiode niet zo vlot bij Moderna dat op een 1-5 stand werd gespeeld. Maar de thuisploeg herpakte zich en met degelijk aanvals werk werd terug geslagen. Ann Tilley op kort aange speeld scoorde weer en op 9-9 stonden de ploegen gelijk. Lebbeke ging door en Els Huyck weer goed in de aanval kon het beslissende punt maken. We kregen dan de derde set die voor heel wat spanning zorgde. Moderna ging goed van start en van 5-2 ging het naar 10-2 en waar eenieder zich aan een vlotte winst ver wachtte was het Aaigem dat voor de stunt zorgde. De Leb- beekse motor viel stil en de bezoeksters gingen door en namen punt voor punt terug; op 12-12 stonden de ploegen naast elkaar. Aaigem sterk aangemoedigd door zijn sup- portersschare nagelde Lebbe ke aan de grond dat nu alles miste. Aaigem ging door en won ten slotte met 12-15. Lebbeke begon nu duidelijk beter gemotiveerd aan de vierde set en zowel in de aan val als in receptie ging het nu heel wat vlotter. Liliane Breuckelaers pakte nu alles in receptie en Jose Claas sen werkte keurig af en in een ruk ging het van 5-4 naar 15-4. Beste wedstrijd ook van pas- seur Ann Van Steen. Reserven: Moderna Lebbeke- Aaigem: 1-2 14-16, 15-4, 13-15. Voor de Lebbeekse reserven was dit de eerste nederlaag van deze kompetitie. Het werd globaal genomen een mindere wedstrijd. Een paar speelsters acteerden beneden peil. A. Geraardsbergen - Oudegem 1-3 11-15. 15-10, 13-15, 10-15. In het Oudegemse team is het duidelijk nog zoeken naar de juiste opstelling zodat wij in iedere set wat anders te zien kregen. Maar de vierde set was beslist de beste, dan kre gen we weer een regelmatig Oudegem te zien dat recht op de zege afstevende, een over winning die trouwens nooit in gevaar kwam. De eerste set was geiijkop- gaand met Oudegem iets be ter in de afwerking. Maar wat bij Oudegem te wensen over liet was de opslag waardoor Geraardsbergen telkens de kans kreeg om terug bij te komen en op 9-9 stonden bei de teams naast mekaar, maar dan ging Oudegem door en kon uitmaken met Gerdy De Kimpe als de betere in deze beginfaze. In de tweede set was Oude gem goed op weg om ook deze set in de wacht te slepen toen het een 4-10 voorsprong nam. Annick De Kimpe die in deze set was ingekomen liet zich opmerken door een goed spel vooral aan het net was zij bij de zaak. Maar Geraards bergen was een team dat niet afgeeft en vooral onder druk van een goed spelende Mat- tens (die we vorig seizoen nog bij Leeuwerik Lede aan het werk zagen) kwam de thuis ploeg terug 10-10 en coach Regine Hofman bracht Peggy De Coeyere in maar Ge raardsbergen ging sterk ge motiveerd door en won deze set. Ook in de derde set bleven beide ploegen aan mekaar ge waagd en we kregen ze weer naast elkaar op 9-9 en 11-11. De thuisploeg nam nu voor sprong 13-11 en Regine Hof man haalde terug Annick De Kimpe in en Oudegem been de bij 13-13 en liet niet meer begaan en Yvonne Spitaels op haar best maakte uit. In de vierde set kreeg Oudegem het dan niet meer moeilijk, we kregen zowat de type opstel ling tussen de lijnen die ook meermaals knappe uitslagen zagen halen. Zaterdag was dat ook zo, Oudegem bleef op voorsprong tot de set en match- binnen was. Christin Van Cauwenberghe smashte nu raak en Christel Caudron en Dina Van Medegael toon den zich bij de zaak. Yvonne Spitaels, sekuur in de aanval en Gerdy De Kimpe, prima in de receptie zorgden voor de volle buit. de wedstrijd te komen. Dit wil niet zeggen dat Sigivok niet meegespeeld heeft. Niets is minder waar. Sigivok slaag de er maar niet in door te drukken in de eindfaze. KALENDER DAMES Ere afdeling 31.10 20.00 V.C. Temse Dames - Herentals Eerste landelijke 31.10 21.00 Pardaf Kruibeke - Houthalen 01.11 17.00 Kortrijk - VC Stekene dames Tweede landelijke B 31.10 20.15 Aslerix Kieldrecht - Nova Smash Gent Derde provinciale B 01.11 10.45 Leeuwerik Lede - Oudenaarde Vierde provinciale A 31.10 20.00 St. Pauwels - VC Buggenhout JEUGDKALENDER Jongens kadetten 31.10 10.30 Eine - Hamvoc Hammc Jongens scholieren A 01.11 13.00 Pardaf Kruibeke - Melvoc Melsele Jongens scholieren E 31.10 13.30 V K Aalst-Thunderballs Berlare 01.11 15.00 Leeuwerik Lede - Juvenes Zele Meisjes kadetten 31.10 16.00 V.C. Berlare - Scorpio Aaigem 01.11 15.00 Meerbekc - V.C. Oudegem Meisjes scholieren A 01.11 13.00 Pardaf Kruibeke - Snuffel Grembcloor V trde Li .K. Ai 3-15. 1 LIEFHEBBERSVOLLEYBAL HAMSE VOLLEYBALLIGA lerwim :l van Deze speeldag kwamen alleen de heren in aktie in de Hamse Volleybal competitie. Reeds op het vroege zondagochtend uur rond de klok van negen gaven vier ploegen elkaar par tij in deze succesvolle compe titie. Leider Zwarte Panters kwam uit tegen Renilde en O.C.M.W. moest het opne men tegen V.C. WAS. De Zwarte Panters toonden zich als ware leiders in deze reeks al mochten ze toch heel wat weerwerk ondervinden van het Renilde Team dat blijkbaar op afzondering was geweest. Nadat de Renilde boys de leiders regelmatig uit verband hadden weten te spe len kon de niets te verliezen ploeg zelfs één set binnenha len tegen de ongeslagen lei ders. Toch toonden de Zwar te Panters uit welk volleybal hout zij gesneden zijn en maakten genadeloos de partij uit met 3-1 cijfers in eigen voordeel. De WAS boys namen hun wedstrijd tegen het O.C.M.W. wellicht iets té ge makkelijk op want al hoewel ze de eerste twee setten kon den winnen was er heel wat weerwerk bij de pas gekomen van het O.C.M.W. team (15- 9) en (15-8). In de laatste set waren de O.C.M.W. jongens echter leeggespeeld want na hun twee mooie setten kon den ze in de derde enkel de eer redden met één beschei den puntje (15-1). Iets later op de morgen kwa men dan Hamvoc en Contra samen met De Molen en B.G.J.G. tegen elkaar te staan. Hamvoc - Contra was volgens de eerder al behaalde resulta ten van eerstgenoemde slechts een formaliteit dat even «tussen de soep en de patatten» zou geklaard wor den. Met een droge 3-0 stand in het voordeel van Hamvoc kwam daze voorspelling dan ook uit. Hamvoc blijft daar om zeker te volgen in het latere titeldebat terwijl Con tra toch wat tegen valt bij het «kennerspubliek». B.G.J.G. nam de beste start tegen het noch slaperige team van Molen dat slechts wak- kergeschud werd nadat het de eerste set verloren had. Toen kwam de Molen scoringsma- chine echter op gang en ging men op én over het moedige B.G.J.G. heren team dat nu hun opponenten moet laten voor gaan in de rangschik king. UITSLAGEN EN STANDEN Uitslagen Renilde - Zwarte Panters O C M W - WAS B G.J.G. H - De Molen Contra H - Hamvoc Volgende speeldag Contra D - Jef, 8.11.87 9 u. B.G.J.G. D - A T B.8.11.87, 9 u. The Pool - Coconuts, 8.11.87, 9 u. Hamvoc - De Molen. 8.11.87, 10.30 u Duvels - B.G.J.G. H, 8.11.87, 10.30 u. Zwarte Panters - Contra Heren. 8.11.87, 10.30 u Renilde - O.C.M.W 8.11,87 - 10.30 u. RANGSCHIKKING 1Zwarte Panters 2. Hamvoc 3. V.C WAS 4 De Molen 5. B.G.J.G. 6. Hammc Center 7. Renilde 8. Contra 9. Duvels 10. O.C.M.W. 4 4 0 12 2 8 4 3 1 10 5 7 4 3 1 9 5 7 3 3 0 9 2 6 4 13 8 115 2 2 0 6 0 4 3 1 2 5 8 4 4 0 4 2 12 4 3 0 3 2 9 3 2 0 2 0 6 2 Café tZonneken Café tiantieke- cHtueencf'. Cafe f Zanneken etuuect* Cafe tZannem onger uvent 0 15-10 be jcuj Hamse Liga. De ploeg De Molen (vh) Volleybal in de Liefhebbersvolley in Hamme. De ploeg "Duvels" heeft een vrouwelijke speelster (vh) PET AN QUE 2* landelijke Asterix Kieldrecht - Schorvoort 3-0 Een wedstrijd die geen moei lijkheden inhield voor de thuisploeg. In iedere set voch ten de bezoeksters wel terug maar moesten uiteindelijk in Kieldrecht de meerdere er kennen. In deze wedstrijd kregen we ook een andere ploeg te zien. Kieldrecht dat in zijn vorige wedstrijd tegen Torhout be neden peil akteerde tapte nu uit een ander vaatje, stuk voor stuk werd er nu beter gespeeld. In de eerste set ging het gelijk op tot 6-6 maar dan sloeg Asterix toe. Met een goede service van Carina De Cock en een sterk aanvallende Elly De Theye werd de set binnen gehaald. Ook in de 2' set was Kieldrecht dc betere ploeg en haalde vlot ook deze set binnen. Voor de derde set kregen we een 15-4 op het bord wat duidelijk maakt dat we hier een Kieldrecht aan het werk zagen dat een te sterke klant bleek voor het moedige ploegje uit het Antwerpse. Schorvoort had zich duidelijk vergalopeerd en Asterix ste vende rustig op de zege af. De bezoekers konden zelfs geen vuist meer maken en haalden amper 4 punten. In deze wedstrijd vielen er van de kant van Kieldrecht geen mindere prestaties te no teren. Grazyna Boniewska was wel de uitblinker maar met grote verdiensten wees men ook naar Carina Vly- minck. Setstanden: 15-7, 15-8, 15-4. Zaterdag: Kieldrecht - Nova Smash St.-Amandsberg. Zaterdag 31 oktober komt Nova Smash St.-Amandsberg op bezoek. Het fanionteam speelt om 20.15 u., de reser ven om 18.45 u. A. Twee overwinningen voor Alosta in Ere en Tweede A. Vooral de overwinning in de hoogste reeks op verplaatsing bij Mistral bewijst dat Alosta terug bij de favorieten be hoort. In Tweede A staat Alosta op de tweede plaats na koploper Patijntje. Eveneeens twee overwin ningen voor Reynaert uit Lo keren, in Eerste A tegen Ver broedering en in Derde A tegen het sterk gestartte Eeklo werden hoge cijfers be haald 7-2. Reynaert organi seert in de eerste weken van november zijn wintertornooi. Finale op 11 november om 14.30. Apollo won in eerste A op verplaatsing bij Heirnis en veroverde daarmee de derde plaats in de klassering Zware verliescijfers thuis in Tweede A voor Apollo tegen Pa tijntje. Nederkouter won thuis te gen Heirnis en veroverde daarmee 4 punten op 4, en leidt daarmee de klassering in Eerste B. Lebbeke - Hof ter Burst verloor andermaal nipt bij Verbroedering 5-4 (-1). Wan neer en 0-3 voorsprong verlo ren gaat bewijst dit een ge brek aan ervaring. De ploeg van voorzitter Semal bezit wel de nodige kwaliteiten, aan hen om zo snel mogelijk naast degelijk spel ook punten te oogsten. Uitslagen: Ere-afdeling: Mistral-Alosta 3-6 Eerste afdeling A: Reynaert-Verbroedering 5-4 Hcirnis-Apollo 3-6 Alosta-Schorpioen 3-6 Eerste afdeling B: Nederkouter-Heirnis 6-3 Tweede afdeling A: Mistral-Alosta 2-7 is gele» Naast sporthal Meulebroeck in Hamme werden enkele petanqueterreinen d die openstaan voor het publiek vh) BsPjj Pétanque, een sport vanuit Frankrijk naar ons land over gewaaid, is nog niet doorge drongen in Hamme, alhoewel velen een soort pétanque vaak aan het strand spelen. De gemeentelijke sportinstel lingen hebben daar iets willen aan doen. Want stilaan dringt deze sport onze gewesten bin nen en Hamme wil meezijn. Vanaf heden kan ook deze sport in het Hamse beoefend worden. Naast de sporthal Meulen- broek werden nu drie petan- quebanen aangelegd die vol doen aan alle eisen van deze sport. Het zand dat daarvoor werd gebruikt is het zoge naamde dolomietzand dat daarvoor uiterst geschikt is. Deze drie banen zijn van el kander gescheiden door mid del van spoorwegplanken Nu dc akkomodaties er zijn hoopt de gemeenteijke sport- dienst dat deze discipline ook in de Wuitensgemeente zal burgerrecht verkrijgen. Om deze sport te lanceren worden een paar initiatielessen gratis gegeven. In november zal een gerenommeerd speler aan alle belangstellenden de eerste be grippen en ook de knepen van deze sport aantonen en leren. Daarna zal daar elke woens dagnamiddag iemand aanwe zig zijn ter begeleiding. De gemeentelijke sportin stellingen stellen dat het ge bruik van deze drie banen volledig gratis zal zijn. Wie echter kompetitieballcn daar bij wenst te gebruiken zal een kleine huurprijs moeten beta len. Deze sport is eigenlijk geschikt voor elke leeftijd en het is een sport die men zeer lang kan beoefenen en die weinig geld kost. Hopelijk start binnenkort in Hamme een petanque-klub. Onder tussen is men volop bezig aan het aanleggen van een betere parking rond sporthal Meu- lenbroek. De eerste faze van deze aanleg is schier volledig gerealiseerd. Men wil binnen kort ook opnieuw werk ma ken van dc fit-o-meter die dc laatste tijd nogal verwaar loosd werd. Er zullen daarin een paar wijzigingen worden doorgevoerd. Het vertrek punt aan de atletiekpiste op het gemeentelijk speelplein zal wellicht behouden blijven. Het eindpunt van de fit-o- meter zal verplaatst worden naar de omgeving van de nieuwe petanque-banen. fHVC) Apollo-Patijntje Tweede afdeling B: Moeskroen-Rcvnaert Alosta-Houtland Derde afdeling A: Reynaert-Eeklo Verbroedering-Lebbeke Derde afdeling C: Harelbckc-Reynacrt Het lokaal van Alosta is ^.vj- in het domein Beukenhof, Lat gestraat 16 te Aalst. Verao' woordelijke is Van Damn* Louis, Geraardsbergsestr# 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in dcS J Geerinckx 2 te Aalst (Kasiet Tcrlinden). Tel. 053/77.34.9J TLidiuwuOiuenjKe is KoelaiW C., Botcrmelkstraat 45. Aalst Tel. 053/21.97.12. Reynaert Lokeren hun tcrreii zijn gelegen in de Oude Br-, laan 35 te Lokeren. Vera# woordelijke is Guy De Ma# schalck, H. Gcestmolenstnl 131, Lokeren. Tel. 091 48.12.24. Nederkouter Wichelen sped hun wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelijk* is Impens Erian, Nedcrkoulfl 37. 9298 Wichelen. Tel 051 42.29.90. Petanqueclub Lebbeke «Hof Ta Burst» hun pleinen zijn geleg# in het Tcnniscentrum Hof T« Burst. Hof Ter Burstbaan 3.td 052/35.59.29. Verantwoorde^ ke is Robert Van Overloop. D* Dammcnlaan 54, 9330 Dender monde. Tel. 052/21.64.73. Vrijdags vanaf 19 u. en 's z» dags vanaf 14 u. is er speelgek- genheid. degas Volle\ Mr ia

De Voorpost | 1987 | | pagina 26