LLEYOVERZICHT HEREN ACHTSTE WANDEL-MEE-DAG TE TEMSE MET 13-3 VOOR EN NOG VERLIEZEN... MET ERIK MOENS ALS UITBLINKER De Voorpost - 30.10.1987 - 27 VOLLEYBAL 3-15, 15-11 !>ci oor V.K. oerwinning «cl van de ovenes Woensdag 11 november is het weer zover. De traditie die reeds ver scheidene jaren is gegroeid, wordt ook dit jaar verderge- zet met de organisatie van de Achtste Wandel-Mee-Dag. De mensen van de Ge meentelijke Sportdienst (in samenwerking met de plaatse lijke Wandelklub Temse) hebben opnieuw een aange name wandeltocht uitgestip peld langs rustige maar ter- zelfdertijd leerzame wegen en dreven van de gemeente. Daar waar er vóór 2 jaar 227 deelnemers werden ge teld, wil men dit jaar zelfs het rekord van vorig jaar, nl. 362 deelnemers, overtreffen. Het startpunt van deze wandeling is gelegen in het klublokaal van de "Temse Watersport Vereniging" aan de Wilford- kaai onder de Scheldebrug en het startuur is vrij te kiezen tussen 11 en 14 uur. Ook dit jaar is er keuzemo gelijkheid tussen 2 afstanden nl. 8 of 16 km. met tussenin, voor beide tochten, een rust punt. De deelnemers betalen voor de inschrijving 20 fr.. doch diegenen die een Sport- is-Tof-kaartje kunnen voor leggen, kunnen gratis deelne men. Dit inschrijvingsgeld omvat tevens een verzeke ring, bevoorrading, herinne ringssticker en eventueel een groepsaandenken. Opnieuw zullen er de tradi tionele prijsvragen zijn. Zo te zien en te horen zal het ook dit jaar een groot Wandel- feest worden voor jong en oud. Dus indien U er vorige ja ren niet bij was, kom dan nu uit uw zetel, trek je wandel schoenen aan en noteer de afspraak voor 11 november voor de Achtste Wandel-mee- Dag van Temse. Voor diegenen die reeds vorige jaren hebben meege wandeld moeten we enkel de afspraak van vorig jaar even in herinnering brengen om hen opnieuw aan de start te mogen begroeten. Tot op 11 november. (M.S.) VOLLEYBALKALENDER HEREN Ere afdeling 1.11 17.30 u Knack Rocsclarc - Vitesse Kruibcke Eerste nationale 31.10 20.00 u. V.C. Zele - Athus Eerste landelijke B 31.10 20.30 u.: Zcllik - Spectrum Mocrbeke Waas Tweede landelijke A 31.10 19 u.: Assebroek - Toff Steendorp 1.11 16.30 u.: Pardaf Kruibcke - VTB/VAB Mechelen Derde landelijke A 31.10 20 u Knack Rocselarc - V.C. Kcmzckc 16 u.: Den Haan - V.K. Aalst Vierde provinciale 1.11 15.15 Leeuwerik Lede - Unie Herzcle Beker van Oost-Vlaanderen 31.10: 14 u Heusden - KontaktTemse 15 u.: Vitesse Kruibeke - Sibok Sinaai 16 u.: Mcllc - ATB St. Niklaas 17 u.: Mcerbeke - St. Gillis Waas 19 u.: Zclzalc - Mclvoc Melsele 19.45 u Zwijnaarde - K V B. Bevcren 20 u.. Hygicna Stckenc - Steenhuize 1.11: 15 u.: Overboclarc - V.C. St. Pauwcis 18 u.: Urscl - Danny Hofstadc 18.30 u. Adec Baasrode - Denderwindeke 19.45 u.: V.C. Oudcgcm - Kalken. werd het 14-11. Na een paar thuisflaters verscheen een spannende 14-14 score op het bord, Christiaens werd voor Van Den Berghe op het ter rein gebracht. Maar het kalf was al verdronken. De twee de set ging op dezelfde manier van start (3-0). Ondanks een goed begin liet de thuisploeg het afweten en Zele kwam achter met 3-8. Bij 5-10 vroeg de Zeelse coach zijn eerste time-out. Toen zijn aanspo ringen woorden in de wind bleken te zijn. vluchtte hij voor de tweede keer weg in een spelonderbreking bij 5- 13. Het mocht niet baten. Steemans ingekomen voor Van den Berghe, probeerde de lakens nog verzetten Alle inspanningen waren tever geefs. De laatste faze duurde maar 15'. Zele kwam weer eens 3-2 voor. Maar het be- Landelijke Aalst - Bellegein: 3 - I 15-11, 15-11, 15-1) V.K. Aalst komt deze op tijd. Het mo- spelers kan een opgevijzeld worden na zeer slechte kompetitie de eerste set sprokkelden thuisspelers een 10-2 voor- bijeen, maar de bezoe- punt per punt Bij een 13-10 liep Lieven De Schrij- een pinkkwetsuur op en moest tijdelijk het terrein Zijn vervanger Luc Huffel deed zijn best, de gasten profiteerde van elke Aalsterse Met 0-1 achterstand in tesamen met de opge- 7-11 achterstand zag het zo schitterend uit voor gastheren. Gelukkig kon "roer omgegooid worden, werd in één ruk uitge- De derde set was ge- Beidc ploegen elkaar geen duimbreed kon Aalst in de doorzetten en uit- de vierde set stond er één ploeg op het terrein, was éénrichtingsvol- volgende wedstrijd is te- outsider Den Haan. Het van dc kustjongens ligt beter. Maar men weet Zele - V.K. Aalst: 15-7, 15-1). vt jeugd van Juvenes is bezig (vh) aan de voorbereiding van een overgang naar de hoge- reeksen. Ze hadden nog uur nodig om hun tegen- Ier met droge 3-0 cijfers ikken. Na een ijzersterke [start; liet de thuisploeg dc aistander nog tot 11-10 ien. Maar daarmee was de af, had de smaak goed te ;en en liet V.K. Aalst schijn van kans meer: en een vernederend 15- 3 Landelijke (Brum Moerbeke rvik: 2 - 3 16-14. 15-7, 11-15, 5-15, 10- thuisploeg begon schittc- 1 tegen de Westvlamin- Wervik werd totaal ver door het wervelend spel de Spectrumboys. Moer- :ke stond vlug 10-5 voor in eerste set. Na een bikel- ird duel konden de thuisspe- tot 13-9 uitlopen. De be- :kers slaagden erin een :ks van 5 punten (13-14) te ren en ze geraakten aan de ;te setbal. Onverdiend kon rbeke in extremis nog uit- :ken met 16-14. In de twee set bleken dc bezoekers it aangeslagen door deze iffer en ze brachten er rinig van terecht. Moerbe ke, dat nu een riante voor ga sprong had uitgebouwd, leek ■jelanceerd voor de zege. Het moest echter in de derde set :t initiatief aan de bezoekers laten. Acht gesprongen opsla gen zaaiden paniek in de loka le rangen. Ze brachten voor "Ie gasten evenveel punten op een beslissende set noodzakelijk was. In de vijfde set werd er bij 3-8 van kamp- gewisseld. Moerbeke slaagde er niet meer in deze kloof te ft dichten. Spectrum gaf zo de 2 voorsprong meteen ook de to taalzege prijs. Tweede Landelijke A V.C. Toff Steendorp - Pardaf Kruibeke: 2-1 (13-15, 16-14, 15-8, 15-7). In het Wase derby blijft Stcendorp steeds de boeman voor Pardaf Kruibeke. On danks hun 0-1 voorsprong slaagden de gasten er niet in de "zege te pakken. Bruno Muyldermans zorgde ervoor dat Pardaf de eerste set in de wacht sleepte. Zelfs in de tweede set waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd maar Pardaf verzuimde de tweede set uit te maken. Vanaf de derde set was het al Steen dorp wat de klok sloeg. Par daf kreeg geen vat meer op het TOFF-spel. Aan het net was het nu Chris De Wolf die de hamer bovenhaalde, hij was zelfs de beste man op het terrein. Zijn broer Gerard De Wolf steunde hem goed en onder hun beide maakten ze Pardaf af. Dit allemaal zonder de overige medespelers enig te kort te doen. Steendorp speelde een grandioze wed strijd. Ze staan momenteel nog altijd ongeslagen aan de leiding. Speelt de euforie Steendorp hun nu parten tij dens de volgende wedstrij den. In het raam van de beker van België verloor Steendorp weliswaar met 2-3 tegen Sipi- co Leuven, na een schitteren de wedstrijd van de Steen- dorpboys. Eerste Provinciale Borsbeke - Nidak Nieuw- kerken 0-3 1-15, 13-15 en 8-15. Een snellcrspelend Nieuwker- ken kon in de eerste set een 2- 0 achterstand goedmaken om nadien vlot afstand te nemen van zijn tegenstander. De tegenstand van de thuisploeg was heelwat ernstiger in de tweede set. Met goed samen spel kwam Borsbeke aan een 12-6 voorsprong. Nieuwker- ken verzwakte niet en gaf de moed niet op. Het slaagde erin punt per punt terug te komen. De derde set bleek een formaliteit voor dc bezoe kers. Wachtebekc - Oltisj Bazel: 3 - I (12-15, 15-10, 15-6). Dc eerste drie sets waren spannend. Het geleverde spektakel was hoogstaand en het viel in dc smaak van het publiek. Bazel snoepte de eerste set af; maar kreeg dan twee sets tegen. Beide teams hebben geknokt tot de laatste snik en het waren de bezoe kers die zich moesten geven in de laatste set Wachtebeke profiteerde hiervan om ge makkelijk met 15-6 te win nen. Het spel van dc thuis ploeg bleef snel en geva rieerd. Derde Provinciale A Filoes Oudcgcm - Wette- ren: 3 - 2 7-15. 14-16, 15-5. 15-4. 15-11. Coach Rogiers kon voor de wedstrijd niet rekenen op de gekwetste spelverdeler Ro land van Beveren. En hij ver ving hem door Gerd Hof- mans. Wat op papier een ge makkelijke wedstrijd ging worden kon dc trainer-coach zich veroorloven een en ander uit te proberen. Hofmans kreeg echter mooi het ver trouwen van de hele ploeg, zodat Wetteren in de eerste set tot 0-8 uit kon lopen. Me de door 'brokkelpak' Hout- hooft die achteraan alweer veel ophaalde kwam Filoes tot 5-8. Toch was het Wette ren dat met 7-15 de setwinst binnenhaalde. In de tweede set was Oudegem evenmin overtuigend. In deze lange set bleef het steeds heugelijk op gaan: van 1-1 tot 14-14. Oude gem speelde te stereotiep en de thuisploeg beging enkele belangrijke fouten om te win nen. Filoes maakte onder an dere wel handig gebruik van dc dweilpauzes maar het mis te op 14-14 echter twee opsla gen. Frans van den Abbeelc werd erin gebracht maar de bezoekers kwamen op 0-2 met 14-16. Zelfs de betrouwbare Cool kon zijn stempel niet drukken. Het was duidelijk dat de thuisploeg iets ander moest verzinnen, wat ook ge beurde, Oudegem liep uit tot 5-1 en 10-3 score. Waarop Schellebelle telkens een time out nodig had. Maar het bracht geen aarde aan de dijk: 15-5 voor de thuisploeg. Het ijs was gekeerd. Onder impuls van vooral Gino Rombaut kwam de klasse boven. Via 5- 0 en 7-2 ging de vierde set tot 5-0 en 7-4 en men stevende af op een 15-4 Oudegem rook de overwinning, iets waar de ploegverantwoordelijke Etienne Couvent heel blij kon zijn, vooral Tassent en De Roos op kant waren niet te verslaan. De laatste set was weer deset van Rombauts. Het ging echter niet zo ge makkelijk. Van 5-5 naar 13- 11. Schellebelle had weer twee time-outs nodig maar Fi loes won na twee uur en 15 minuten met 25-11. Vooral 'Brokkelpak' Houthoofd tilde de ploeg door zijn onver schrokken inzet op naar een hoger niveau. Filoes is ook dank verschuldigd aan de 'ze vende man' in deze mooie wedstrijd. Hopelijk is hij ook aanwezig volgende week voor de bekerwedstrijd tegen Kalken. Tweede Provinciale A Heren Kontakt Temse - Hamvoc Hamme: 3-1 (12-15, 16-14, 15-12. 15-12). Temse kon zijn 5-1 voor sprong niet verder uitbouwen en de thuisploeg moest toe zien hoe Hamvoc Hamme bij 10-10 op gelijke hoogte kwam. In de eindfaze van de ze eerste set kon Hamme be ter zijn stempel drukken (of hielp de scheidsrechter een handje). De tweede set was de spannenste van de partij. De skore was gelijkopgaand tot 14-14. In de derde set zagen de thuisspelers een 7-0 voorsprong wegsmelten. De bezoekers konden tot 10-12 uitlopen maar dan vielen ze stil. Eenzelfde spelbeeld in de eindfaze van de vierde set na een evenwichtige 10-10 stand. Een heel matte wedstrijd van de twee ploegen. Reken daar bij een te zwakke eerste scheidsrechter en we hebben alle ingrediënten om anti pro paganda voor de volleybal- sport te voeren. Gegoochel met gele en rode kaarten ho ren hier thuis. Kontakt heeft het spelritme nog altijd niet te pakken. Het spelpeil verloopt met horten en stoten. Tweede Provinciale B Nilco Lebbeke - Ronse 3 - 0 15-4, 15-8, 15-3. De reservewedstrijd werd ge wonnen door de thuisploeg en dit met overtuigende 3-0 cij fers 15-2, 15-9 en 15-7. Wat de hoofdwedstrijd be treft, dat was een makkie voor de gastheren. Na drie nederlagen heeft Nilco zijn eerste zege binnen. Tegen een zwak Ronse (stijger naar tweede provinciale tegen wil en dank) haalden dc spelers van voorzitter Carolien de Jaegher hun eerste punten binnen. Het samenspel vlotte iets beter dan in de voorgaan de wedstrijden. De gebrekki ge organisatie van de ploeg op sommige plaatsen verhinder de, dat het volle rendement gehaald werd. De aanvalsop bouw vanuit het achterveld blijft een zwakke schakel Al bij al is er heel wat beterschap waar te nemen. Mits voldoen de training (Nilco wordt stief moederlijk behandeld door de sportraad) en een aanpas sing van het spelritme in twee de provinciale kan Lebbeke in daze kompetitie meer dan ooit vechten voor het behoud. Over individuele kwaliteiten beschikt de Nilcoploeg vol doende. De talentrijke spe lers zoals R. Cruyplandt, P. Moens, L. Obis blijven nog altijd onder hun normaal spel- Volleybal. ATB-Melsele. De smash van Dubois wordt Adriaenssens-Onghena van Melsele (Iv) opgevangen door het blok niveau. Tenslotte blijkt uit de reservewedstrijd, dat jonge spelers staan te trappelen om de deur naar de eerste ploeg in te beuken. Spelers zoals Mare en Jan Vierdedeels; Dirk Van Kerckhoven en Jan Pieters zijn tot rijpheid geko men bij de reserven en Nilco heeft zo een wissel op toe komst. De morele opkikker, die Lebbeke dringend nodig had wettigt hun optimisme voor volgende wedstrijden. Derde Provinciale Heren Kangoeroes Aalst - Meupal Eine: 2 - 3 (17-15, 14-16, 13-15, 15-8, 12- 15). Het zat de heren niet mee op de eerste thuismatch van het seizoen. Volgens de coach van Appelterre zouden ze de bezoekers uit Eine gemakke lijk de baas kunnen. Niets was minder waar. Het werd bijna ;en strijd op leven en dood. Buiten de vierde set waar Kangoeroes Eine voor schut zetten, werden alle vier de andere sets tot de finisch hard. zeer hard bevochten. De eerste set kon Kangoeroes binnen halen met 17-15, dus zeer nipt. De tweede set was dan voor de bezoekers: 14-16, De derde set eveneens voor Eine. en opnieuw met het kleinste verschil: 13-15. De vierde set was dan terug voor Kangoeroes met 15-8. Dacht iedereen dat na zo een sterk gespeelde vierde set, de vijfde alleen nog een formaliteit zou zijn, kwam bedrogen uit. Het was nochtans Kangoeioes die sterk van start ging en gauw een voorsprong had opge bouwd van 4-1Maar Eine liet niet zo maar begaan en kwam terug tot 5-5 en zelfs 5-8 bij de terreinwissel. Kangoeroes kon niet meer bijbenen: 9-11, 10-13 en uiteindelijk 12-15. De thuisploeg behaalde wel het hoogst aantal punten: 71- 69, maar dit is maar een ma gere troost. Een punt was ver loren gegaan. De wedstrijd kon evengoed voor hetzelfde geld gewonnen geweest zijn. Dit vergt natuurlijk betere concentratie en winst honger van Kangoeroes. Geen enkele wedstrijd is op voorhand ge wonnen. Reservewedstrijd: 1- 2, 4-15, 15-13, 5-15. Kangoeroes Aalst - Won- tergem 3-1 (15-11, 15-4, 15-17, 15-8). Wontergem, was in het verle den steeds eenlastige tegen stander voor Kangoeroes. Dus is het ook meer dan nor maal dat Kangoeroes een ze kere angst voelde voor Won tergem In de eerste set toon de de Kangoeroesspelers hun faalangst. De bezoekers ston den vrij vlug op een 2-8 voor sprong. Wanneer Kangoeroes bemerkte dat deze voor sprong te wijten was aan ei gen fouten vochten ze terug en ze kwamen via 9-9 en 11-11 op gelijke hoogte De eind spurt was de thuisploeg met 15-11. De tweede set was een vluggertje. In slechts negen minuten stond een 15-4 op het skorebord. De derde set was de meest bekampte zet en door de bezoekers gewonnen met het kleinste verschil en dit na een werkelijk hard duel. Geen enkele ploeg gaf zich gewonnen en Kangoe roes liet zelfs drie set en matchballen onbenut. Won tergem had aan één setbal genoeg om: uit te maken. Maar het was een uitstel van executie voor de bezoekers. De vierde en laatste set werd door de thuisploeg gewonnen met 15-8. Na een voorsprong van 3-0 kon Wontergem aan sluiten bij 4-4 maar kon dan de puntendans van Aalst niet volgen en ze moesten afha ken: 12-5 en 13-7, wal Kan goeroes dan ook dc gelegen heid gaf om te besluiten. De reservewedstrijd werd even eens door Kangoeroes gewon nen met 3-0, 15-5, 19-17 en 15-12. Derde Provinciale A Juvenes Zele - Ursel: 0 - 3 (14-16, 5-15, 9-15). De reservenwedstrijd liet ons al proeven van het goede vol- Icywcrk dat ging volgen. Na drie spannende sets (15-17, 15-6 en 10-15) beslechtte Ur sel het pleit en het ging met een met een 1-2 zege aan de haal. In de eerste set van de hoofd- wetstrijd ging de thuisploeg uitstekend van start. Zele kon van bij de aanvang een 6-2 voorsprong uitbouwen. Later werd de kloof nog groter ge maakt, zodat Urscl een 11-6 te verwerken kreeg. Dit was voor het bezoekend zestal het sein; dat ze zich moesten her pakken. Ze rukten op tot 12-9 en de Zeelse coach achtte het moment gekomen om een ti me-out aan te vragen. Het leek de goede kant op te gaan. maar Ursel gaf zich zo maar gewonnen, via 13-9 Volleybal. ATB-Melsele. Vi buiten (Iv) gon zenuwachtig te spelen, voortdurend ontstonden er discussies op het terrein. Ze ker en vast niet bevorderlijk voor het spel! Het was dan ook voor Ursel een gemakke- het blok Beckers-Koutskaal lijke opdracht om de leiding met 3-5 over te nemen. Het licht sprong op oranje bij Zele en twee time-outs op 3-5 en 4-9 probeerden verande ring te brengen. Het tij keer- gaat de smash van Lokeren de en Zele kwam tot y-u (langs 6-12). Ursel kon niet afwerken, maar na een eerste setbal en minder dan éen uur spel klonk het laatste fluitsig naal. 2® provinciale Adec Baasrode - Stekene 3-1 Gilvoc-Eksaarde 2-3 Setstanden: 16-18, 15-3, 13- 15. 15-1, 13-15 Na een zenuwslopende partij die tweeënhalf uur duurde, moest Gilvoc het onderspit delven na een toch zeer even wichtige wedstrijd. De eerste set kon Eksaarde binnenrijven met 16-18 na ve le balwisselingen en vervan gingen. De tweede set was een lichtpunt voor Gilvoc. Eksaarde werd van de sport- vloer geveegd: 15-3. In de derde set stevende Gilvoc op een gemakkelijke zege af. doch bij 13-3 stotterde de Gil- vocmotor, zodat deze set hoe is het mogelijk? verlo ren ging met 13-15. De vierde set was zoals de tweede. Op het superieure Gilvoc stond geen maat. De 15-1 behoeft voc 0-7 achter, doch het zestal nog rotsvast in de positieve beste eindspurt te beschikken vocht verbeten terug en draai- afloop. Via 12-10 werd het 13- in een spannende eindstrijd: de bij 4-8. Iedereen geloofde 13. Eksaarde bewees over de 13-15. Volleybal. Damesklub Gilvoc uit Sint-Gillis-Dendermonde wil er dit seizoen wat van ptH p 'tleo In rti» hp ..k w.hh jiiu-uiiiM-i/nratiminiut wil Cl uil ieiiueil nul vuil slissende vijfde' sef stond Gil- maken- Hfl daarbij de volledige steun van sportschepen Van Damme die op de eerste wedstrijd van de kompetitie aanwezig was (vh) woord hebben want het werd met 15-11, 3-1. Verdiende overwinning van Baasrode dat nu uitkijkt naar de volgen de wedstrijden want 3 op 4 halen is niet slecht. Voor de kompetitie zal men moeten wachten tot over veertien dagen want volgende wedstrijd krijgen we op 1 no vember en dat is een beker wedstrijd tegen Denderwin deke om 18.30 u. A. De eerste set van deze wed strijd duurde precies 23 min. en dat voor een 5-15 uitslag. Het was overigens een vrij zenuwachtige partij waarin men het meer van een vecht- wedstrijd moest hebben. De tweede set werd bij Adec uit een ander vaatje getapt en dan kreeg men Erik Moens op zijn best te zien. Met een paar rake smashes over het blok wees hij zijn ploegmaats de weg. In deze set die met 15-7 werd afgesloten kwam ook Ivo Meskens op het voorplan. De derde set was een van de meest spannendste want men ging hier naar een 17-15 stand zodat het een gelijkopgaande wedstrijd werd met twee ploe gen die mekaar geen duim breed toegaven. Karei Moens werd ingebracht in de plaats van Guy De Mulder en Jery Burm kwam in voor de ge kwetste Kris Meert. Naar het einde van deze set bracht coach Dirk Nobels ook nog Franky De Blende in, die en kele goede fazen uit zijn mouw schudde. Ook in de vierde set bleef Adec vechten want hier kreeg men weldra met een 1-7 achterstand af te rekenen. Dan werd Karei Moens ingebracht en toen de stand weer wat meer in de lijn lag, werd Wim De Maes- schalck terug ingebracht. Adec bleef echter het laatste Volleybal. Het bestuur en de sponsors van Adec Baasrodesamen met schepen Jan Van Damme. Toch zijn er nog enkele problemen in verband met de Baasroodse sporthut (foto p. hermans Volleybal. Het moet er niet altijd gespannen aan toe gaan voor de match. De Adec-speler krijgt hier in elk geval een stevige aanmoediging (foto p. hermans)

De Voorpost | 1987 | | pagina 27