Dienst Verkeersveiligheid aan Albrechtlaan Uit het stadhuis Laureaten en Kadetten van de Arbeid nt E.H. Bosteels pastoor te Herdersem Nog een lichtpunt voor horecabedrijven Aalst OCMW-begroting niet realistisch 2 - 30.10.1987 - De Voorpost Appartementsgebouw Parklaan Tijdens de perskonferentie ten stadhuize beslechtte schepen Anny De Maght de diskussie of er nu 4 of 5 verdiepingen zouden komen aan bewust apparte ment. De situatie is als volgt. Er is vanzelfsprekend aan gelijkvloers en daar bovenop komen vier bouwla gen. vier verdiepingen die de minimale hoogte overschrijden en samen toch onder de toegelaten 16 m hoogte van aan de Parklaan te meten blijft. Er is echter omdat het terrein dermate afbelt dat achteraan de bouw het niveau reeds 2,14 m lager ligt een verdieping «-1». Dat is konform met de reglementering voorzien in het Biezonder Plan van Aanleg Stadspark. De verdieping -1 zal dienen enerzijds als techni sche ruimte voor installaties en anderzijds als woon ruimte. Er komen enkel ramen langs de achterkant. Bloembakken Om het opstellen en afbreken van de zaterdagmarkt te vergemakkelijken wordt de plaatsing van het straatmeubilair herschikt. De meest ekonomische en meest verantwoorde wijze zou erin bestaan drie bloembakken in lijn vóór het hoofdportaal van het belfort te plaatsen en de andere aan het parkeerge- deelte. De bakken iedere week voor de markt verplaatsen is niet haalbaar. Een dergelijke beurt kost 7000 fr. Wel werden nu lichtere bakken besteld die makke lijker behandeld kunnen worden. Eerstdaags in de binnenstad, o.a. op de Grote Markt. En in de Kattestraat aan de parking komt een plantsoentje en wordt de bodem verder gestabi liseerd met steenslag. Glascontainers Over het ledigen en rein houden van de glascontai ners is het stadsbestuur regelmatig in kontakt met de firma De stad is er echter niet onverdeeld gelukkig mede. O.m. met het te weinig wassen van de groene containers wat zorgt voor visuele vervui ling. Het kontrakt met de firma in kwestie loopt echter nog tot over een paar jaar. Ondertussen is de omzet van glas in stijgende lijn en werden er zelfs vier containers bijgeplaatst. Waar mogelijk werden er ook op vraag van buren die stelden er last van te ondervinden enkele verplaatst naar een minder hinderde plaats. In principe staat de glascontainers op stadseigendom. Wat met het «verkeerssas» in de Ronsevaaldreef? Reeds op de raadszitting in mei 11. zou de aanleg van een verkeerssas in de Erembodegemse Ronsevaal dreef worden ware er geen vergissing van straat naam met Ronsevaalstraat geweest. Later stelde het stadsbestuur tevreden te zijn met het door de buurt gewenste verkeessas waarover ook de verkccrskom- missie unaniem akkoord ging. Afremmen van de snelheid en toch toegankelijk blijven voor het openbaar vervoer waren positieve argumenten om het verkeerssas te realiseren. Er was echter een kink in de kabel gekomen. «Zou een vrachtwagen met aanhangwagen door het ver keerssas geraken om een verkoopscentrale in de buurt te kunnen bevoorraden?» werd gesteld. Maar daarmee was interpellant D'Hondt het niet eens. De bevoorrading kan ook gebeuren via de Hogeweg en als er auto's in de Ronsevaaldreef geparkeerd staan, kan die vrachtwagen evenmin door. Op de perskonferentie bleek nu dat een proef was genomen met de elevator van de brandweer en die was positief. Hij kon er door. De burgemeester wilde nu echter eerst nog eens laten uitproberen of ook een vrachtwagen met aanhangwagen er door heen kan. Het is belangrijk omdat het hier een straat betreft met zeker 100 kinderen en die lopen door snel verkeer alleszins gevaar. Copavuil naar Rotterdam De Openbare Vlaamse Afvalmaatschappij (ovam) heeft maatregelen getroffen om het giftig afval opgeslagen in de Copal-tanks te Terjoden Erem- bodegem te verwijderen. Vanaf 15 november zullen 23 tankwagens de afvoer van het afval verzekeren naar een verwijderingscentrum te Rotterdam. Aan nemer n.v. Smet Jet uit Oevel beschikt daarvoor over 100 kalenderdagen. Op 22 februari moet de opdracht alleszins voltooid zijn. Men voorziet trans port van maximaal 1 tankwagen per dag voor zover er zich daardoor in het verwijderingscentrum geen problemen voordoen. LH De bisschop van Gent benoemde zopas E.H. Her man Bosteels tot pastoor van de O.L.V. Te Hemel opnemingsparochie Herdersem in vervanging van de verleden maand overleden en er zo betreurde pastoor Armand Mussche. Herman Bosteels is geboren te Denderbelle op 8 februari 1933 en is dus goed bekend met de streek. Zijn humaniora volgde hij aan het H. Maagdkollege te Dendermonde en hij werd priester gewijd in 1958, bijna dertig jaar terug. Als jong priester deed hij aanvankelijk enkele interims in kolleges, doch sinds 1 september 1959 is hij vast verbonden als leraar aan het Sint-Maarteninstituut Aalst. Aanvan kelijk gaf hij er algemene vakken als Nederlands, Frans en geschiedenis doch hij specialiseerde zich in het godsdienstonderwijs dat hij verstrekt aan stu denten van derdes en vierdes. Sinds 12 jaar is E.H. Bosteels ook medepastoor te Erondegem. Met de erg snel wisselende ambten stond hij er vaak alleen voor de pastorale taken. De nieuwe herder is een man met brede kulturele interesse en met veel belangstelling voor de jon geren. Vermoedelijk wordt hij op zondag 6 december, een klaasgeschenk, tot pastoor van Herdersem aange steld. LH Aalst. Het Davidsfonds Aalst Mijlbeek nodigde Rik Gorissen uit om enkele humoristische luisterliedjes te zingen in de parochiale feestzaal (a) De dienst Verkeersveiligheid werd van het politiekom- missariaat aan het Colinetplein overgebracht naar een gerenoveerd pand, stadseigendom, aan de Albrechtlaan 81. Die verhuis was nodig gezien het grote plaatsgebrek in het politiekommissariaat: de dienst beschikte er niet over een eigen werkruimte Het gebouw op de Albrechtlaan waar momenteel 1 hoofdinspekteur, 1 politieagente en 3 administratieve medewerkers werken werd als bureau ingericht. Op de benedenverdieping werd een ruimte voorzien voor een verkeersklas, die binnen een paar maand zal inge richt en geopend worden. Voor meer verkeersveiligheid De dienst Verkeersveilig heid poogt, door het bij brengen van een korrekt en veilig verkeersgedrag, een bijdrage te leveren tot de globale verkeersveilig heid. De wekelijkse verkeer- stips in de stadsberichten worden door de dienst ver zorgd. Ouders, leerkrachten en leerlingen die dokumenta- tie en informatie wensen om en rond verkeersop- voeding kunnen bij de dienst terecht. In de loop van het voor bije jaar werd door de po litie zelf een programma voor de lagere school uit gewerkt. Dit programma bevat 3 diareeksen voor de le, 2e en 3e graad van de lagere school. Voor de leerlingen van het 5e en vooral 6e leerjaar werd een mobiel verkeers park opgebouwd. Wie een fietsenkontrole wenst kan bij de dienst terecht. Dergelijke kon- troles zijn niet alleen nut tig voor de lagere en se cundaire scholen maar ook voor jeugdverenigingen die een fietstocht organise ren. Een telefonische aan vraag op het nummer 053- 78.83.23 volstaat. Een vei lig en reglementair uitge ruste fiets is immers, een belangrijke voorwaarde voor een veilig verkeersge drag. De dienst Verkeersveilig heid beperkt zich niet tot de scholen. Herinnert U zich de affiche in de plani- meters van de stad tijdens de maand juli «Vakantie opgelet de kinderen spele- n»? Dat was een initiatief van de dienst. Ook seniorenverenigingen deden reeds een beroep op de dienst. Het ouder wor den brengt bepaalde pro blemen met zich mee, ook op het vlak van een veilig verkeersgedrag. Via een onderzoek «Veili ge schoolomgeving» dat in september 1985 in de ba sisscholen van Groot- Aalst gevoerd werd, kwa men «de als gevaarlijke er varen punten» op de weg van en naar de school aan het licht. Die verkeerspun ten worden op dia vastge legd, onderzocht en indien mogelijk wordt naar een oplossing gezocht. Er wordt gestreefd naar het gebruik van videoband in de nabije toekomst. Be wegende beelden geven immers een duidelijke kijk op het verkeersgedrag en/ of verkeerstechnische in grepen die zich opdringen. De verkeersongevallencij- fers voor Groot-Aalst zijn voor de dienst een belang rijk gegeven. Zij zullen in de toekomst meer gede tailleerd worden bijge houden. De jeugdverkeersbriga- diers die nog aan een vier- Aalst. Een akademische zitting zet de viering van 60 jaar Vlaams Kruis meer li (a) Uitbaters van horecabedrijven kregen verled1, week een koud stortbad te verwerken. De stede ke taks op de drankslijterijen leek immers opgetrokken. Tot 30.000 fr. voor bepaalde ge*oe nJ tal scholen in Groot-Aalst de kinderen helpen bij het oversteken vallen onder de verantwoordelijkheid van de dienst. Een nieuw artikel in de verkeerscode geeft een beperkte be voegdheid aan de gemach tigde opzichters. Er wordt aan gedacht de leerkrach ten en de ouders te betrek ken bij dit nieuw initiatief. In maart 1987 trachtte de dienst met de organisatie van de fietsgravering. Om op de hoogte te blij ven van de aktiviteiten van andere gemeenten woont de dienst regelmatig de werkvergaderingen van de Vereniging van Belgische steden en gemeenten bij. LH len. Samen goed voor zowat 800.000 fr. kan z Bijna vanzelfsprekend werd gedacht aan het sta "e va bestuur. Dat was er echter voor niets tussen. zozee De Dienst Douanen en Aksijnzen heeft inderda de kadastrale waarde van bedrijven op basis v naar verkoop van sterke drank fel opgedreven en daar K)Sltie worden dan de stedelijke (400) opcentimes hei er ni kend. Automatisch zonder enige beslissing aan V( stadswege uit. Op de perskonferentie stelde sd 1 zlJn pen van financiën niet dat hij er geen weet van hi P Wel dat de stad er voor niets tussen zit. Toch wil 'aint stad als een nieuwe Pontius Pilatus haar handen i in onschuld wassen. Er zal getracht worden aanj verhoogde nota die 68 horecalieden in hun kregen een mouw te passen. O.m. ook o volgend jaar de provinciale belasting op drank: rijen toch zal worden afgeschaft. Voor horecabedrijven blijft er dus hoop op aanneembare oplossing. "de p< •Mart fpkend «meer (licht Ktrei Dat de begroting van het stedelijk ziekenhuis eindigt op een boni van 3.096.000 fr. is volgens OCMW-raadslid Eddy Dierickx niet realistisch. Argumenten - Het toegestaan ligda genquotum bedraagt voor 1988 93.410. In de begro ting worden er 102.390 voorzien. Dit zonder enige rechtsgrond. Volgens het kabinet Dehaene moeten de onderrichtingen rigou reus gevolgd worden. - Op de personeelsbegro- tingslijst wordt voor 12,9 miljoen gesaneerd op ad ministratief, technisch en personeel van de centrale werkhuizen. Het gaat hier om vastbenoemd perso neel. Men hoopt het te transfereren naar De Werf. Heeft men daarvoor zekerheid? Of gaat men die mensen afdanken? Dan moeten ze op wacht geld geplaatst worden en dat is in de begroting niet voorzien. - Volgens Dierickx is de meer-ontvangst van 20 miljoen voorzien door de nieuwe overeenkomst veel te weinig. Er is praktisch geen kontrole mogelijk. Dokters presteren wel meer maar hoeveel houdt het ziekenhuis er aan over? Nieuwe onderhan delingen met de artsen vindt Eddy Dierickx drin gend nodig. - Voor maatregelen voor de wasserij is geen geld voorzien alhoewel die dringend nodig zijn. - Voor Eddy Dierickx is ook het akkoord met de kloostergemeenschap aan herziening toe. - Ondertussen werden toch reeds ingrepen op het nieuw stedelijk ziekenhuis verricht op het personeel van de dienst prematuren en ook op de struktuur van deze dienst. (l.h.) A.s. dinsdag 3 novem ber worden in de Trouw zaal van het stadhuis di ploma's aan laureaten en kadetten van de arbeid uit gereikt te 19u30. Burge meester Maurice De Ker- pel zal er de laureaten feli citeren en daarna volgt een receptie. Laureaten Gouden ereteken De Bruyn William, Kerk- hofbaan 4. Erembodegem; De Rycke Kamiel, Groen straat 64a, Erembodegem; De Waele Jozef, Gentse straat 157; Goevaerts Her man, Hoezestraat 26; Roelandt Petrus, Twijn- derstraat 1; Seghers Paul, Gentsestraat 69; Van der Vurst Petrus, Heilig Hart- laan 93; Van Wouwe Frans. Val. De Saedeleer- straat 23 en Vercauteren Louis, Botermelkstraat 128. Zilveren erekenteken Blomme Astrid. Goud bloemstraat 30; De Ghendt Romanic. Beek straat 1De Schrijver Christoffel, Ninovesteen- weg 159; Goedvriendt Ma- riette, Vooruitzichtstraat 74; Peeters Jeanne, Voor uitzichtstraat 69; Van der Vurst Andreas. Vooruit zichtstraat 179; Van Dor- pe Lucien, Oude Gent- baan 100; Van Hoefs Wil ly, Bronlaan 25, Erembo degem; Van Tichelen Jo ris, Lindenstraat 175; Ver doodt Francois. Molen- hoekweg 36; Witzoreck Jozef, Welvaartstraat 60. Bronzen erekenteken Arys Julien, P. Ras- schaertlaan 28, Erembo degem; Baeyens Linda, Welleweg 55, Erembode gem; Bombeeck Anita. Hageveld 35, Erembode gem; Borms Anny, Varent 9, Erembodegem; Bosch mans Magda, Oude Den- dermondsesteenweg 148; De Greve Christiane, Kleistraat 107, Erembode gem; De Ridder Roger, Steenweg op Dendermon de 58, Hofstade; De Ry cke Jaak, Keizerlijke Plaats 68; Goetvinck Gui- do, Kortestraat 11, Erem bodegem; Coolaerts Da niël, Anjerstraat 28. Hof- stade; Haerens Beatrijs, Marktweg 182; Hoebeke Liliane, Papestraat 56A, Nieuwerkerken; Linda, Kouterbaan fitfer Erembodegem; brecht Ary. Populieitestc straat 2, Moorsel; Sch< nalig William, Welleweg t he Erembodegem; Schep va Frida, Ledebaan 289; hij moens Joseph, Terlindi oudij straat 16; Sonck Elise.S on lebeek 17, Erembodegi Steenhaut Freddy. Mi dreef 33, NieuwerkeM| Van Slycke Yolanda, rstenbaan 15; Vertongl Jaak, Varent 9, Erem| degem. Kadet van dc Arbeid De Bruecker Kathkl Regelsbruggestraat 371 2; Wauters Alfons, T^| hagenstraat 2/2. Eredekens: De Ridder René. StwgJ Dendermonde 80. Hot" de; De Waen Paul. Kal straat 15; Gilbos GeorJ Bredestraat 228; Frans, Geldhofstraat 1 Van Boxstacl Albq Heuvel 18; Van Broeck Leon, Zonnesl 59; Van Langenhove F ciscus, Kerkstraat Baardegem. Aalst. De laureaten en enkele verdienstelijke leden van het Vlaams Kruis het 60-jarig beslaan in de bloemen gezet (a) Aalst. In de Mikisclub kan men kijken en luisteren naar een avond met Marokko* muziek en poëzie. Er was ook een tentoonstelling over dat land (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 2