"GROTE VIER" RUKKEN ZICH LOS DOL-FIJNE WATERPRET VAN 14 TOT 21 NOVEMBER 1987 BELGISCHE TITEL VOOR MICHEL VAN ASSCHE (ASAHIKWAI) BASKETBALKALENDER LIEFHEBBERS VOET BA L MINIVOETBAL ZWEMMEN In dit zeventiende Lieftiebbersvoetbaltornooi van Stekene is het nu duidelijk geworden dat er vier ploegen zijn die minstens één trapje hoger staan dan de overige deelnemers. En dit ondanks het feit dat twee van deze "grote vier" één wedstrijd minder hebben gespeeld dan de rest van het deelnemersveld. Voorlopig leider Atlantic heeft na iets minder dan één derde van de kompetitie reeds zeven punten meer dan het kwartet KWB Stekene, Sint-Andries Vagebonden, KWB Hellestraat dat gelijk op de vijfde plaats geklasseerd staat. Met één wedstrijd tegoed heeft Cado 6 punten boni, Bosdorp telt 5 punten meer dan de middenmoters en Anker tenslotte - toch nog bij de grote vier - heeft nu een driepuntenkloof geslagen. Dit terwijl zich bij de rest van het deelnemersveld allicht een nivellering naar onder toe heeft voorgedaan. Hoe is het anders bijvoorbeeld te verklaren dat ploegen als KWB Hellestraat en Sporthal respektievelijk slechts 6 en 4 puntjes tellen uit 7 wedstrijden. Het is trouwens opvallend dat de 6de in de klassering na 7 gespeelde matchen "amper" 6 punten telt. Alweer Sint-Andries Sint-Andries heeft (alweer) voor de verrassing van de dag gezorgd door Vagebonden naar Bosdorp terug te sturen met een verdiende 3-1 neder laag. Door dit prachtig resul taat komt Sint-Andries inder daad terug postvatten "bij de mensen": op een gedeelde 5de plaats. De blauw-zwarten zijn inderdaad opgeklommen tot de status van midden moter. In zijn thuiswedstrijd tegen Vagebonden begon Sint-An dnes zeer snel en er werden openingen getrokken langs de op rechts mee oprukkende Peter De Smedt. Omdat en kele halve kansen niet werden benut, bleef het lange tijd 0-0. Tot Luc Bosman een door velen gemiste bal kon indu wen: 1-0. De vreugde was echter van korte duur want even later lobde Ivan Suy de thuiskeeper prachtig en alles was te herdoen. Juist voor rust een ongelooflijk tafe reeltje voor het Vagebonden- doel: Bosman knalde op de linkerpaal, de keeper was ver slagen en in de herneming kanjerde hij... op de rechter- paal. De terugspringende bal werd terug voor doel gebracht en... door Vagebondenspeler Erik Bchiels in eigen doel verwerkt: 2-1. Na rust werd Vagebonden de betere ploeg en ze gingen zelfs druk uitoefenen op het rhuisdoel. Doelman L'ytten- dale stond echter goed te kee pen. redde een paar keer ge past en wanneer hij dan toch gepasseerd was werd hij door een verdediger bijgespron gen. Met nog zo'n kwartier te spelen kon Peter De Smedt doorgaan en scoren. Opluch ting bij Sint-Andries, terwijl Vagebonden nu alles in het offensief gooide. Zonder suk- ses evenwel: het bleef bij 3-1 na een goed geleide partij voetbal. Van de ploegen KWB Ste kene en Anker kregen we alweer geen nieuws. We ver namen wel dat Anker het niet zo gemakkelijk had, al kon den de blauw-gelen zich de weelde veroorloven om een strafschop te missen. De eind stand was reeds bij de rust bereikt. Tweemaal drie Rima blijft goed spelen en maakte het kandidaat-kam pioen Cado zeker niet gemak kelijk. Tot de rust ging het spel zelfs gelijk op met enkele onbenutte kansen voor de thuisploeg, terwijl Cado het met afstandsschoten van vooral Steenhuyze probeerde. Rimakeeper Van Spitaels is evenwel een betrouwbaar sluitstuk. Na rust kende een fel offensief van Cado snel sukses, want Erwin De Clercq kopte een aangeven van Van Overloop binnen. Rima sloeg evenwel terug en na mooie vrije trap van Bo De Meyer kon Pascal De Wever er zelfs 1-1 van maken. Rima trachtte nog meer te halen, doch ook de Cadokeeper toonde zich alert. Naarmate de wedstrijd vorderde trok Cado steeds meer de lakens naar zich toe en nadat hij - na een enorme flater in de thuisverdediging - eens op de staander had ge mikt, zette Erwin De Clerck zijn ploeg in de 70ste minuut op 1-2 winst. Even later voor kwam keeper Spitaels een grotere kloof door knap te redden op omhaal van alweer diezelfde De Clercq die in de laatste minuut zijn hattrick rond maakte na een solo-ak- tie. Verdiende zege, maar... er werd even gebibberd tot het uur. De tweede - zij het onech te - hattrick kwam er van Wim Verschueren, die met Bosdorp een onkennelijk zwak en verzwakt KWB Hel lestraat (inderdaad, de ploeg met hoogten en laagten) een zware 5-0 pandoering ver kocht. Thuisploeg Bosdorp toonde zich onmiddellijk de betere ploeg, al zagen we van de wit-zwarten evenmin grootse voetbaldaden. Na 10 minuten opende Verschueren de stand en daarna kwamen de bezoekers een beetje mee spelen. Er kwamen zelfs en kele doelpogingen via Jo Van Den Bussche Op het halfuur slalomde Erik Janssens "sier lijk" over de groene mat en z'n inzenden werd door "goeie ouwe" Pat Geerinck omgezet: 2-0. KWB kwam toch enkele keren gevaarlijk aandringen, maar op een ver re pas legde Wim Verschue ren de derde treffer in de "verste" hoek. Na rust domi neerden de wit-zwarten, al hoewel weinig geïnspireerd, rustig de match maar hadden een "goedkope" strafschop nodig om verder uit te lopen. Mark Van Hoye ging alleen op keeper Van Sevcrcn af, ontweek de laag uitvallende keeper met een spektakulaire duik en hij mocht scoren vanop de 11 meterstip. Even voor het einde mocht Wim Verschueren uit buitenspel stand met zijn derde goal de forfaitcijfers vastleggen. Onbeslist Ook van het duel om de rode lantaarn te ontlopen, dus de wedstrijd tussen Gouden Leeuw en Schuttershof, kre gen we weinig of geen nieuws. We hoorden dat thuisploeg Gouden Leeuw, die van ons een lichte voorkeur kreeg in ons vooruitzicht, bijna door lopend de dominerende ploeg was al werd Schuttershof nooit overspeeld. Na zowat 20 minuten bracht Jan De Sutter de thuisploeg verdiend op voorsprong, doch even na het halfuur zorgde Gunther Adam voor betaald ant woord. Na rust zocht Gouden Leeuw naar de volle winst, doch het bleef bij een punten- deling. Atlantic trok, met een ge havende ploeg, alle registers open tegen Sporthal en trok van in het begin in de aanval. Na een tiental minuten schoot Michael Boone een hoek schop strak tegen de Sport- haltouwen en meteen 1-0. De onuitgegeven tweemansvoor hoede Boone-Stroobandt kas tijdde de 5 man sterke Sport halverdediging en Sporthal wist niet wat het overkwam. Na een mooie kombinatie tus sen De Jonghe en Stroobandt, speelde laatstgenoemde Boone aan die er 2-0 van maakte. Bijna was even later de wedstrijd gespeeld, doch Stroobandt mikte op de staak nadat hij héél de Sporthalaf- weer in de wind had gezet. Voor de rust werd het dan toch nog 3-0 want kapitein Rudy De Jonghe mocht, na fout op Valent, z'n zoveelste penalty verzilveren. Na de rust ging Sporthal vrijuit zijn kans en drong At lantic op eigen helft. Regy De Maeyer en Eddy Janssens kreëerden de doelkansen, doch de afwerking faalde jam merlijk. Wat meer is: aan de overzijde ontsnapte Sporthal aan zwaardere cijfers want De Landtsheer en Stroobandt za gen hun schot gestuit door het doelhout. Met een prachtige, verre vrijschop redde Redy De Maeyer méér dan ver diend de eer voor Sporthal, doch even voor affluiten legde Ivan Stroobandt de 4-1 eind stand vast. MV La Ruelle - Optiek De Bisschop 3-7 Met deze zege rukken de be zoekers op naar de tweede plaats! Dirk Van Uytfanghe 3, Michel Dauwe en Marnix Boeykens elk 2 maal. Standen 0-3, 0-5, 2-5 en 3-7. Baro Karei 2 treffers en Dirk De Vlieger één. Arsenal - Shamrock 11-3 Met deze zege wordt Arsenal alleen leider! Piet Abbeel 6 treffers, Berkens J. 4, Bart De Kegel één. V. Doorselaer E.. V. Dorp Ph. en Chri- stiaens G. elk één goal. Stan den: 2-1, 6-1, 8-2 en 11-3. hAn-Hyp - De Pik/De Kroon 4-5 Ondanks veel goede wil ge raakt thuisploeg maar niet op het goede pad. De Waele Paul 2, Robert V. Dorpe en Rudy Bruggeman elk één goal. De Vleeschauwer D. en G. V.d. Haegen elk twee maal, J. Steeman éénmaal. Standen: 0-0, 0-1, 1-3 en 4-5. Atletico - Topspin 4-9 Bezoekers de runner-up in het klassement! P. V. Dries- sche 4, L. V. Damme, V. Acker W., elk tweemaal, J.P. MV Oosterlinck - MV Durmen 8-7 Eerste zege voor thuisploeg! Waghemans Al. en P.v. Buynder elk 3 goals, J.C1. Verschueren en L.v. Elsuwe- ge elk éénmaal. Martin Ver hulst driemaal. De Maer- schalck, V. Laere B 2 en Tom De Wilde éénmaal. Standen 1-0, 5-1. 6-4 en 8-7! 't StriKje - Klodde 0-4 Bezoekers houden vol. V.d. Velde H. 2 maal. De Smedt V. en Vehent Rik elk cénmaal. Standen: 0-2, 0-4, 0-4 en 0-4. Albo/Poppe - MVZ Telelec 3-3 Energieke bezoekers halen een 3-0 achterstand op! De Graef H. 2 treffers en Luc Poppe 1. Jan Van Cauteren, Chris De Waele en Paul Quintyn elk éénmaal. Stan den: 0-0, 2-0, 3-1 en 3-3. Verzek. V.d. Straeten - De Balans 5-5 Geen wedstrijd voor hartlij ders. V. Kerkhove G. 4 maal, Willockx K. éénmaal. J.M. V. Hille, Seumortier Pr., Ver- beeck M. elk één goal en V.d Straeten Guy 2 maal. Standen 0-3, 2-3, 4-3 en 5-5!!! Waterpolo. De heren van W.Z.K. komen stilaan in vorm (dw) De Vlaamse Zwemweek is een initiatief van het Instituut voor Sportbeheer en wordt dit jaar voor de negende maal georganiseerd. Traditioneel hebben alle zwempro- motie-evenementen plaats gedurende de derde week van november, van zaterdag 14 tot zaterdag 21 november. De eerste Vlaamse Zwemweek in 1979 is gestart met een vijftigtal zwembaden. Nu noteren wij een recordaantal van 153 openbare zwembaden uit 116 Vlaamse steden en gemeenten. Voor de nationale aanko diging heeft het Instituut vo Sportbeheer, via de deela mende gemeenten, 12.0 gewe vensteraffiches 130.1 Judoklub Asahi Kwai is een nationale kampioen rijker. De 19-jarige Zelzatenaar Mi chel Van Assche, sinds twee seizoenen lid van de Zeelse judoklub, veroverde in Etter beek tijdens de nationale jeugdkampioenschappen de Belgische titel. Hij spreidde bij de junioren in de -86 kg. gewichtsklasse een duidelijk meesterschap tentoon. Van Assch'e behaalde dit seizoen ook de provinciale en Vlaam se titel. In zijn eerste wed strijd won hij van zijn Waalse uitdager met ippon. Ook Ma rio Pont van Jigo Antwerpen delfde tijdens het volgende gevecht het onderspit na wa- za-ari. De finale met Slam- brouck uit Kortrijk nam slechts tien sekonden in be slag. Een zegedriftige Michel Van Assche betrad de tatami en vloerde zijn Westvlaamse tegenstander met een indruk wekkende ippon. De presta ties van de Zelzatenaar zijn opmerkelijk omdat hij met zijn 81 kg. in de middenklasse steeds met een handicap in gewicht het gevecht dient aan te gaan De Zeelse judoka Edwin Van de Cauter, vorig seizoen uitgeweken naar Kor- temark, is terug van wegge weest. Hij legde beslag bij de junioren op een bronzen me daille in de —71 kg. gewichts klasse. Van de Cauter startte met een yuko-zege op een Waalse tegenstander. Hij ver loor daarna met ippon van de latere kampioen Haesen uit Sint-Truiden. Na een zwaar gevecht om de derde plaats beklom Edwin Van de Cauter na yuko-winst toch het po dium. Joachim Jacobs, goed voor zilver op de provinciale en regionale kampioenschap pen, drong bij de kadetten voor de eerste maal tot de nationale eindstrijd door. De Zeienaar won zijn eerste kamp op beslissing van de scheidsrechters maar leed na dien tweemaal verlies in zijn volgende wedstrijden. Een gebrek aan ervaring speelde deze jonge belofte parten. (a.j.z.) BRONS VOOR JUDOKA MARIO BAUWENS IN BELGRADO In het Joegoslavische Bel grado, waar een internatio naal tornooi plaats vond ver overde de Zeelse judoka Ma rio Bauwens brons in de open klasse. De tweevoudige kam pioen van België 1986 alle kategorieën in de -95 kg. ge wichtsklasse verving in dit laatste onderdeel de gekwet ste Robert Van de Walle. De klasrijke Zclcnaar boekte er een knappe vijfde plaats. (a.j.z.) De originele idee om een gemeenschappelijke aktie ter bevordering van het zwem men te organiseren kwam van Mathieu Lambrechts - sport- direkteur stad Hasselt en ge wezen voorzitter van het In stituut voor Sportbeheer. Zijn idee werd gekonkretiseerd door een kommissie ad hoe o.l.v. Jan Van Damme, direk- teur Intercommunale Olym- pos Dendermonde en Erik Roelandt - algemeen direk- teur v.z.w. Gemeentelijke Sportcentra Beveren en hui dig voorzitter van het Insti tuut voor Sportbeheer. Deze kommissie is aangevuld met de provinciale promotors voor Antwerpen. Guido De Cleyn uit Schoten, voor Vlaams-Brabant Emiel Schaelaecken uit Kapelle-op- den-Bos, voor Limburg Wi- nand Vandelaer uit Bilzen, voor Oost-Vlaanderen Marcel Van Brande uit Sint-Niklaas en voor West-Vlaanderen Ju dith Van Hoe uit Tielt die samen met de heren Paul Fa- maey, adviseur bij het Ge meentekrediet en Robert Buggenhout, direkteur Are na, verantwoordelijk zijn voor het hele projekt. Doelstellingen Het voornaamste doel is de entoesiaste zwemfanaten, de trouwe baantjeszwemmers, de kritikasters. de twijfelaars en de onwetenden kennis te laten maken met alle facetten van het zwemmen. De zwembaddirekties heb ben, trouw aan de slogan van de Vlaamse Zwemweek "Zwemmen is dol-fijn", een gevarieerd aanbod van allerlei zwemevenementen... want zwemmen is tof, de gezonde vrijetijdsbesteding bij uitstek en het zwembad uit uw buurt doet ook mee. De Vlaamse Zwemweek is ook een signaal naar de poli tieke beleidsmandatarissen om aktieve promotie te voe ren voor het zwemmen. Hier voor kunnen wij beroep doen op de zwembaddirekties die door de bekendmaking van alle akties een grote keuze hebben aan zwempromotie- aktiviteiten. Alzo worden alle gemeentelijke en openbare zwembaden gezellige en spor tieve ontmoetingsplatformen voor jong en oud, voor het ganse gezin. Twee gemeenschappelijke zwempromotiekampagnes Praktisch alle zwembaden nemen deel aan de twee ge meenschappelijke zwempro motiekampagnes: de aktic voor 6-12 jarigen en het spor tieve zwemgezin. Alzo kunnen alle kinderen tussen 6 en 12 jaar en elk sportief zwemgezin (hieron der verstaan wij ofwel man én vrouw ofwel één ouder met minimaal 1 kind) deelnemen aan een gratis tombola met veel mooie prijzen geschon ken door het Instituut voor Sportbeheer, Arena en het Gemeentekrediet. Het prij zenpakket bestaat uit bad handdoeken, sportpetten, zonnekleppen, opblaasbare dolfijne dolfijnen, strandbal len en -kussens, rugzakken, sporttassen, rekenmachines, telefoonrepertoria, reisnaai- etuis, gezelschapsspelen, beachboxen enzomeer. Bij elke zwembeurt. op uren voorbehouden aan het publiek zwemmen, gedurende de ganse Vlaamse Zwemweek vullen de bezoekers een deel nameformulier in dat zij afge ven aan de kassa. Na de Vlaamse Zwemweek wordt er ter plekke de trekking gedaan én kan elke bezoeker één of meerdere prijzen winnen. Bijzondere akties en zwemevenementen vierkleurenstickers versprd sii over gans Vlaanderen. Elke gemeente stelt volt dig autonoom een eigen gramma samen. Buiten de lijklopende akties van 6-11 rigen en het sportieve gezin kunnen de bez< kiezen uit een rits bijzoi zwempromotie-akties en mevenementen. Beveren watervolleybaltornooi zweminstuif seniorenswimming met I gelrecital middernachtzwemmen discoswimming Zweeds zwemspel Bevcren-Kieldrccht natte speeltuin ii seniorenswimming met tpft gelrccital sjoffelwedstrijdzwcmmetfl avonddiscoswimming Dendermonde zweminstuiven jeugd met reuzetombola verkleed zwemmen mi prijzentombola scholencross met graf zwembeurt interscolair zwemfeest Spel zonder grenzen Lokeren hydrobic waterspelen in wedstrijdfl voor scholen Caribian Swimming Pal met mooist verklede zwi mers en schattenduik eskimoteren en diepze duiken aperitiefzwemmen Sint-Niklaas klasrally demonstratie jazzdans aerobic initiatie kajakvaren en est motage watervolleybal onderwater- en bovenw» terslalomproeven zwemmen met onderwat» verlichting en muziek interscolairc zwemwed strijden Nieuwelingen passen zich goed aan! Corthals M. 2 en Coen W. 1 treffer. Vermeir Roger tweemaal en Luc V. Cauteren 1. Standen 0-0, 0-2, 2-2 en 3-3. SV Telelec - O. N./MJ Sport 1-5 Geen verrassende uitslag. J. De Mets 2, Tranoy E., Tul- kens W. en V. Acker L. elk één treffer. Baert Et. één maal. Standen 1-2, 1-4, 1-5 en 1-5. Slag. De Strooper - De Raedt 14-0 Formaliteit! V. Lembergen M. 5, Bosmans A. 4, Goossens M. 3, Meyskens Fr. en Dirk Schatteman elk één. Standen: 3-0, 8-0, 9-0 en 14-0. Videokautheek - Patrik Shop 6-2 Met 3 schutters naar de zege. Luc De Beule, V. Lokeren Eddy en John Coles elk 2 maal. V. Elsuwege Léopold en Jaak Fierens elk één goal. 1-0, 4-0, 5-1 en 6-2. Bouwb. Van Akeleyen - Satraco 4-4 Even sterk: Verdonck A. tweemaal. Melis en V. Hed- degem elk één. Platinck, Bux, Verkest en De Plus elk één maal. Standen 0-1, 1-2, 4-3 en 4-4. B.A.C. - De Stube 3-5 Verrassende zege! Mertens J. en V.d. Velde P. elk 2 doelen, Camiel De Meyer één. Paul Roels, De Paepc A. en Fred dy Massart elk éénmaal. Standen: 0-1, 2-2, 3-4 en 3-5. Willy Vercruyssen 2' afdeling heren 18.00 u. (01.11) BC Zclc - Leuven 20.30 u. (31.10) Runxtcr Hasselt - Okapi Aalst 3* afdeling B 20.15 u. (31.10) Panters Baasrode - Marchienne 15.45 u. (0111) Scheldejcugd Tcmse - Herseeuw 4* afdeling 20.15 u (31.10) Vlierzele - Hermes-Waasland St. Niklaas 1' provinciaal 20.15 u. (31.10) Erpe Mere - Lede 20.00 u. (31.10) Akron Ronsc - Hcmaco Dender monde 20 15 u. (31.10) Gembas - Wasocub Waasmunster 20 30 u. (31.10) The Tower Aalst - Hansbcke 20.30 u. (31.10) Sleidinge - Berger du Nord 2* provinciale B 20.30 u. (31.10) Melselc - Grcmbergen 20.15 u. (31.10) Modu - Cibo Zclc 16.00 u. (01 11) St. Niklase - Terlindcnboys Aalst 20.30 u. (31.10) Bazel - Moerzeke 20.00 u. (31.10) Dendermonde - Silaba Zelzatc 20.45 u. (31.10) Beveren - White Star 3' provinciaal 10.30 u. (01.11) Bolas Dendermonde - Grcmbergen III 20.00 u. (31.10) Lokcrcn - Rubac Rupclmondc Waterpolo. De dames van W.Z.K. doen het bijzonder goed (dw) De ti hoev doch mine toals zend deelf waar De hadd onze beste versf en zi 32 - 30.10.1987 - De Voorpost EERSTE ZEGE VOOR MEUBELEN OOSTERLINCK!!! Tornooi van Stekene. VK Gouden Leeuw, dat tegen Schuttershof zijn tweede puntje kon sprokkelen (t&t) LIEFHEBBERS VOETBALTOR NOOI VAN STEKENE O. N./Bontinck - Ford Neyt 4-5 Op 7 maart verleden seizoen verloor de thuisploeg van Young Piccadilly Shotters. Nu na 14 wedstrijden niet verlo ren te hebben, komt Ford Neyt een einde te stellen met een verdiende zege, dit voor een ruime belangstelling! Ar- mand Christiaens zo maar 4 rozen en Osabu Richard éént je. Frank De Daele en Luc De Mets elk 2 maal. Standen: 0-1, 1-2, 2-2 en 4-5. Christiaens éénmaal. Sanchez M. 3 en Clappaert G. éénmaal. Standen 0-0, 0-3, 2-6 en 4-9. Young Piccadilly Shotters - Aveve Colman 4-2 Thuisploeg komt in eerste helft van het klassement met deze zege. Guy Goossens, Raes E., Roosendans M. en K. Vernimmen elk één goal. Erik Kint tweemaal. Standen 2-0, 2-0, 3-1 en 4-2.

De Voorpost | 1987 | | pagina 32