Plasmaferesecentrum beantwoordt aan de verwachtingen in Erpe-Mere Taks op drankslijterijen afgezwakt naar 310 opcentiemen Groot-Aalst herdenkt Wapenstilstand iffrffi? Hulp aan Polen even verdaagd «Feest der vier gecroonden» VKAJ-Verbond Aalst met denderende Cardijnmusical Vervolg van biz. 1 Bloed geven mag slechts vier maal per jaar maar geluk kig kan men nu tussendoor ook terecht in het plasma- feresecentrum en dan nog zonder schadelijke gevol gen. Men hoeft er niet in de rij te staan vermits een afspraak vereist is maar toch is het er in de avondu ren vrij druk en ziet men er mensen van alle rangen en standen uit Erpe-Mere en uit de omgeving om een reddende hand toe te ste ken, gemakkelijk in een zetel liggend, hetzij in ge sprek met een buurman of kijkend naar een video film. Het centrum is bijge volg geen oord van verve ling ook al duurt de afna me ruim langer dan het gewone bloed geven. Sommigen komen er elke week maar de meesten ko men één tot twee keer per maand (niet speciaal om een film te zien natuur lijk... en heus niet om het drankje dat men aangebo den krijgt noch om de waardebon voor later een geschenkje te kopen.) Men komt er beslist voor het goede doel, om men sen te helpen. Tijdschrift Als donor van het plasma- feresecentrum van Erpe- Mere, en Geraardsbergen kan men zeker niet de in druk hebben dat men aan •zijn lot overgelaten wordt want niet alleen de opvang is prima verzorgd, ook wordt om de drie maand kontakt gehouden via een tijdschriftje dat vooral door P. De Cock verzorgd wordt. Hij is de man van de redaktie die zich in spant om teksten van aller lei slag in «Plasma» te la ten afdrukken. Ook nu weer is een overvloed aan informatie, dit bij een eer ste verjaardag van het cen trum in Erpe-Mere. Er is o.a. een artikeltje van Dr. Matthieu over het ontstaan van plasmafere- se, een inleiding van Dr. Lust, die tevens handelt over het doel en gebruik van plasma. Dr. Cooman verzorgt een rubriek over EHBO en Dr. Cassiman heeft het in het laatste nummer over de medische wetenswaardigheden bij plasma- en bloedonder zoek. Vervolgens was er ook nog nieuws uit Ge raardsbergen en Erpe-Me re. twee centra die het uit stekend doen en een enor me aanwinst zijn voor het Rode Kruis. Naast de statistieken van een volledig jaar publi ceert men ook een derde lijst van donors die al dik wijls op bezoek geweest zijn: opnieuw een vijftigtal met tien giften maar ook een groot aantal die 25 keer naar het centrum ge weest zijn: E. Souffriau. P. Callebaut. D. De Dur- pel, R. Sauwers. R. De Vuyst, H. Van Daele, E. Lemmens, R. De Schrij ver, K. Van Gutte, G. Temmerman. R. Hans- sens. M. De Decker, R. Van De Velde, V. Rent meesters, A. Cavijn, A. Laenen, F. D'Haeseleer, D. Praet. P. De Cock, H. De Jaegher en G. Van Der Meulen. Het plasmaferesecentrum is gehuisvest in een daar toe ingericht gebouw aan de Oudenaardse steenweg 426 (Mere) waar men een afspraak kan maken door te bellen op nr. 053/ 78.88.26. Met uitzonde ring van woensdag kan men alle terecht, nl. op maandag van 17 tot 21 u., dinsdag van 13 tot 21 u.. donderdag van 9 tot 21 u. en vrijdag van 13 tot 21 uur. Met de oprichting van het plasmaferesecentrum in Erpe-Mere is men een nieuwe weg ingeslagen om nog meer bloed te geven. Wellicht moet deze manier om aan het tekort van bloed te verhelpen de goe de richting zijn. Wat de organisatie in Erpe-Mere betreft ken man alleszins het beste verhopen want uit de statistieken blijkt duidelijk dat er een gunsti ge evolutie merkbaar is. Nu is het wachten op de kaap van de 5.000 plasma- afnames. Wie gemeend had dat de jongste gemeenteraadszitting met minder dan 50 punten op de agenda van de openbare vergadering er een van het korte type zou worden, kwam enigszins bedrogen uit. Vyf supplemen taire interpellaties van Danny Denayer, Roger D'Hondt, Marc Galle en Eddie Monsieur, zorgden ervoor dat het dan toch naar middernacht toeliep. Voor Aalst wel een aanvaardbare norm. Luc Latoir, nieuw raadslid Vermits André Vermassen uit Nieuwerkerken ver huisde naar de kust wordt hij opgevolgd door eerste opvolger Luc Latoir, een veertigjarige van de com puterbranche uit de Gijze- gemse Mimosastraat, va der van drie kinderen. Al gemeen applaus op alle banken en vanwege de PW bloemen voor het raadslid en eveneens voor zijn echtgenote. Voor Jan Caudron is het politiek be drijf een moordend be roep. Luc Latoir is in deze koalitie inderdaad reeds de tiende die als opvolger aantreedt. Van de tien reeds drie sterfgevallen. Voor Edgard Hooghuys betekent het nieuw raads lid wellicht een versterking van de gemeenteraad. Hij betreurt wel dat André Vermassen zijn ontslagna me niet vroeger bekend had gemaakt. In hem ver liest Hooghuys een colle ga-pijproker. Ook door de CVP en zelfs van «de frak- tie van Baita Dolores» wordt het nieuw raadslid gunstig verwelkomd. Taks afgeslankt Horecabazen werden de jongste tijd geplaagd met een verhoging van hun taks. 61 onder hen kregen een verhoging te verwer ken van minstens 3.000 fr. en voor sommigen ging het zelfs tot 30.000 fr. Een verhoging die niets te ma ken heeft met enige beslis sing van de gemeenteraad, preciseerde Ghisleen Wil- iems. Het is inderdaad zo dat de dienst Douanen en Accijnzen de kadastrale waarde van deze bedrijven verhoogde en vermits de provinciale belasting daar op stoelt ging die mee om hoog en dan ook de eraan verbonden opcentiemen voor de gemeente die nu een supplement van 813.000 fr. in de stadskas brengen. Die 813.000 fr. zullen wor den omgezet in opcentie men wat het dan mogelijk maakt van 400 opcentie men af te zwakken tot 310. Een gelijkmatige vermin dering voor iedereen. Ech ter niet een evenredige volgens de vermeerdering waardoor men gevat is. Iets wat door raadslid Alois Adriaenssens wordt betreurd. «Alle Belgen zijn gelijk voor de wet» zegde financieschepen Ghisleen Willems en de koek anders verdelen kan gewoon niet. «Misschien hebben, wie nu veel meer heeft betaald, lang zeer weinig betaald, omdat ver hoging van de kadastrale waarde zolang op zich liet wachten», voegt de sche pen er nog aan toe. SP-fraktieleider Edgard Hooghuys verwondert er zich over dat deze afschaf fing in een drafje wordt afgehandeld en vraagt dat in het vervolg belastingen en begrotingen afzonder lijk zouden worden behan deld. Iets wat de burge meester beloofde te zullen onderzoeken. Ook Jan Caudron is na mens de VU wel tevreden met het principe van de afschaffing doch moet er varen dat er individuele konkrete onrechtvaardig heden in voorkomen. LH De zoveelste reis naar Po len georganiseerd door S.P.E.S., begaan met le ven en werk van de Kerk in Oost-Europa en uitge ver van «De stem van de Hoop» voor verleden week gepland, moest wor den afgelast. Kanunnik Staf Van de Vreken, initiatiefnemer, bezieler en verantwoorde lijke voor de aktie werd immers, vlak voor het ver trek getroffen door een hartinfarkt. Spanningen allerlei en het zenuwslo pend werk dat telkens elke trip naar Polen vooraf gaat, hebben hem geveld. Gelukkig zijn de moeilijk ste momenten voorbij en kunnen we de kanunnik een spoedig herstel toe wensen. De Raad van Bestuur S.P.E.S. v.z.w. zal nu trachten de zeer dringende geneesmiddelen die in Po len nodig waren, zo vlug mogelijk ter bestemming te krijgen. Een nieuwe af reis wordt eveneens in het vooruitzicht gesteld. De organisatie S.P.E.S. (Societas Pro Ecclesias Speranti) v.z.w. die reeds jaren de brug slaat tussen de katholieke kerk uit de West- en Oosteuropese landen, door geestelijke en materiële bijstand dankt nogmaals allen voor de sympathieke solidari teit en medewerking voor de Kerk in Oost-Europa. Een speciale informatie brochure en het informa tiemedium: «De stem van de Hoop», kunt u beko men op het sekretariaat: Arbeidsstraat 42 te 9300 Aalst of door storting van een kleine gift op één van de volgende rekeningnum mers: 000-0448814-92, 293-0188062-34 of 068- 0472220-51, met de ver melding «kennismaking S.P.E.S.». LH Op woensdag 11 novem ber is het niet alleen Sint- Maarten met in Aalst- Centrum de fameuse Sint- Maartensjaarmarkt en te Moorsel de viering van de parochieheilige wat ook in de dekenale kerk te Aalst het geval is maar het is vooral de herdenking van de wapenstilstand in alle deelgemeenten. Aalst-Centrum 9ul5: Bijeenkomst op de binnenkoer van het stadhuis 9u25: Optocht naar de St.- Martinuskerk 9u30: H. Mis gevolgd door Te Deum. Na de dienst optocht naar het monu ment van Koningin Astrid. Bloemenhulde. Optocht naar het monument van het Vredeplein, Overhan diging van de Vredefak- kel. Toespraak door de voorzitter van de Oud- Strijders. Bloemenhulde. Optocht naar het stadhuis. 11 u,: Toespraak door de heer Burgemeester in de trouwzaal van het stad huis, gevolgd door re ceptie. Baardegem 9u40: Bijeenkomst aan ca fé Fies, Dorpsstraat, 9u45: Optocht naar de St.- Martinuskerk 10 u.: H. Mis gevolgd door Te Deum. Na dienst op tocht naar de begraaf plaats. Bloemenhulde aan het monument van beide wereldoorlogen. Erembodegem-Centrum 9 u.: Bijeenkomst Dender- straat 9ul5: Optocht naar de O.L.V. Hemelvaartkerk 9u30: H. Mis gevolgd door Te Deum. Na de dienst bloemenhulde aan het mo nument van de gesneu velden. 11 u.: Receptie in het dienstcentrum. Terjoden 10 u.: H. Mis gevolgd door Te Deum in de St.-Jozef kerk Na dc dienst aan hel mo nument van de oorlogs slachtoffers vóór de kerk: Naamafroeping van de mi litaire en burgerlijke oor logsslachtoffers door de vaderlandse verenigingen. Bloemenhulde. Optocht. Gijzegem 10 u.: H. Mis gevolgd door Te Deum in de St.-Marti- nuskerk. Na de dienst optocht naar de begraafplaats. Aan de monumenten: Naamafroe ping van de gesneuvelden door de afgevaardigde van het V.V.V. Bloemen hulde. Herdersem 9u45: Bijeenkomst aan ca fé St.-Antonius. 9u55: Aan de ingang van de O.L.V. Hemelvaart kerk: Bloemenhulde aan de gedenksteen van de oorlogsslachtoffers, Na de dienst optocht naar de be graafplaats. Bloemenhul de. Optocht. Hofstade 10 u.: H. Mis gevolgd door Te Deum in de O.L.V.- Hemelvaartkerk. Na de dienst aan het monument van de oorlogsslachtoffers: Bloemenhulde, Optocht naar de begraafplaats. Rondgang langs de graven der oorlogsslachtoffers. Meldert 9 u.: Bijeenkomst Dorps straat. 9u20: Optocht naar de St.- Walburgakerk. 9u30: H. Mis gevolgd door Te Deum. Na de dienst plechtigheid op de be graafplaats. Bloemen hulde. Moorsel 9u30: Bijeenkomst aan het dienstcentrum. 9u50: Optocht naar de St- Martinuskerk. 10 u.: H. Mis gevolgd door Te Deum, Optocht naar het monument hoek Nieuwstraat-Statiestraat. Bloemenhulde. Optocht naar de begraafplaas. Bloemenhulde aan de mo numenten van beide oor logsslachtoffers. Receptie in het dienstcentrum. Nieuwerkerken 9u45: Bijeenkomst in het lokaal Volkskring. vern cndlei Optocht naar de Hemelvaartkerk. 10 u.: H. Mis Te Deum. aan het monument oorlogsslachtoffers: menhulde. Zondag 15 november Feest van de Dynastie 10u30: Plechtig Te I ijksreg in de St.-Martinusl Aalst-Centrum. Men begeve zich streeks naar de kerk. Moorsel: Te Deum St.-Martinuskerk hoogmis van 10 u. Meldert: Te Deui St.-Walburgakerk Hoogmis van 9u30 Hofstade: Te Deui O.L.V. Hemelval na de Hoogmis van Gijzegem: Te Deunfl St.-Martinuskerk i Hoogmis van 10 u. Erembodegem: Te in de O.L.V. Hemel kerk en St.-Jozefkerk- de Hoogmis van 10 ulUQH Baardegem: Te Deut de St.-Margarethakerl de Hoogmis van 10 u. Iwl Nieuwerkerken: Te D in de O.L.V. Hemehj e kerk na de HoogmisL 9u30 ln b" Herdersem: Te Deun ^e'e de O.L.V. Hemelvf het kerk na de Hoogmis 10 u. De Syndikale Kamer der Verenigde Aannemers voor de Bouwnijverheid in het arrondissement Aalst viert op zaterdag 21 november andermaal het feest der «Vier gecroonden». Uitreiking van eretekens aan verdienstelijke werk gevers en werknemers uit de bouwnijverheid in Salons Carlton, Zonnestraat 32-34 te 15.30 u on middellijk gevolgd door een receptie aangeboden door de Kamer. Te 17.30 u eucharistieviering in de dekanale Sint- Martinuskerk, te 18.30 u aperitief in Salons Carlton waarna feestbanket en gezellig samenzijn geani meerd door Ludwigs Discotheek en gratis verras singstombola. mvvil raft ere d an de tnde iterst orde» ingki 'Een enig aanbod', zo werd de musical enkele weken geleden aangekondigd: het werd enig. Een greep uit de reaktics: «'t was tof, 'k kreeg er kippevel van, blijven voortdoen hoor, doorzetten met jullie wer king,...». De Cardijnmusical werd echt een deugddoende ervaring: zowel voor de meer dan 300- aanwezigen, voor de organi satoren. maar in 't bijzonder voor dc hoofdrolspelers: de kajotsters, de kajotters en an- an o nanc dere jongeren van Dc houtcm. Deze jonge mensen bra iaart> een boodschap, een uil War ging, een uitdaging i volwassenen toe. n jeugd. Zij getuigden: digc levenssituaties zie |njs dikwijls nogal somber ffl oa| jongeren zijn wij zoekt maar laten wij er samc» aan doen!! Laten we v een beweging uitbouwa tr d; in beweging blijft. W; jonge mensen hun kr samenbundelen, dan st sterk in hun strijd tegen» Waar onrechtvaardig is, dan nen zij samen zoeken- nieuwe wegen. Wc kunnen dit sament met een treffende uit*[ van Cardijn: 'De echte nicuwing komt niet vat venaf, maar van onderu) nu vooruit'. Geïnteresseerden in de nu kunnen contact opnt met: VKAJ, PaleizenS 90. 1210 Brussel, tel 216.50.29. Aalst. Enkele van de tentoongestelde poppen (a) Aalst. Veel belangstelling voor de opening van de tentoonstelling «Poppenteater in Aalst vroeger en nu» (a) De Regie der Posterijfl de jaarkollektie Belj postzegels uitgeven ii fraaie map waarin alle sche postzegels in dc loof het voorbije jaar uitgeg en voorgesteld op klas kaarten, een biczondett druk van twee speciale zegels en een blaadje itld overzicht van het progra» De map kan vanaf 14 do ber worden bekomen en' 600 fr. :dii ivielt 'erkj ivfaar 4 - 30.10.1987 - De Voorpost

De Voorpost | 1987 | | pagina 4