it,** De PW betreurt... jpeciale postzegel kommunikatie ii Aalst in voorverkoop BELGIË BELGIQUE9 OCMW moet huiswerk hermaken Nieuwe brochure «Ik wil voor eigen rekening werken dentifikatienummer Rijksregister p nieuwe identiteitskaarten nog) niet verplicht ngkommunisten Aalst isen uitbetaling gewetensbezwaarden Jan Caudron: lichamelijke opvoeding stiefmoederlijke behandeling in het onderwijs Vierde «Prijs Willy Van Mossevelde» Ghisleen Willems wil volksvertegenwoordiger blijven De Voorpost - 30.10.1987 - 5 Wie van het verleden van de gemeente houdt, waar hij geboren is of woont, houdt ongetwijfeld ook van oude prentkaarten van die gemeente. De Wieze- naars worden weldra op dat vlak verwend. De CVP-sektie Wieze brengt immers een kunstig uitgegeven kalender 1988 op de markt, waarin dertien foto's van oude prentkaarten rond verdwenen of nog bestaande bezienswaardigheden van Wieze werden opgenomen. Het realiseren van deze prachtige kalender was mogelijk dankzij de sponsoring van een twaalftal Wiezenaars en dankzij Pierre Van den Abbeele ook, die de initiatiefnemers zijn unieke verzameling oude prentkaarten ter beschikking stelde. Deze kalender wordt te Wieze huis-aan-huis aangeboden tegen de prijs van 100 fr. per eksemplaar. Oud-Wiezenaars of verzamelaars kunnen zich, zolang de voorraad strekt, bevoorraden bij Roger Cami, Nieuwstraat 61 te 9380 Wieze 053/77.78.28 14 december zal de der Posterijen twee iale postzegels uitge- gewijd aan de kommu- ;atie. De zegels willen it honderdjarig bestaan de kranten «Le Soir» «Het Laatste Nieuws» herinnering brengen, e zegels zullen een waar de hebben van 9 fr. en brengen een grafische evo- katie van beide kranten. De zegels worden in voor verkoop aangeboden op 12 en 13 december van 10 tot 17 u. in de feestzaal van het stadhuis op de Grote Markt 3, te Aalst, in het trefcentrum Ukkel in de Brugmannlaan 433 te 1180 Brussel, in de Laken halle in de Scholenstraat 5 te Diest, in het Instituut Saint-Charles aan het Weerstandsplein 10 te Dottenijs en in Fayt-lez- Manage in de gemeentelij ke scholen. In een open brief aan de persmedewerkers betreurt het bestuur van PW- Groot-Aalst samen met al le PVV-mandatarissen dat in een tweewekelijks pu- bliciteitsblad duidelijk on waarheden werden gesteld. «Op grond van pure ver zinsels, al dan niet ingege ven door slecht geïnfor meerde of met kwade trouw bezielde tipgevers zou getracht zijn de nauwe samenwerking tussen PW en Liberale Sociale Wer ken te ondermijnen, de PW te doen overkomen als een onbetrouwbare koalitiepartner en twee dracht te zaaien tussen de gemeenteraads- en de OCMW-fraktie. De PW betreurt daarenboven dat de steller van het artikel aan geen enkel mandataris bevestiging van deze «ge ruchten» heeft gevraagd.» Deze open brief is ge- naamtekend door de par tijvoorzitter en alle PW- mandatarissen van Groot- Aalst. LH t\ -- T lp ,1 j ,-j In de OCMW-raadszitting werd op vraag van de voorzitter de bespreking van de begroting van het stedelijk ziekenhuis van de agenda afgevoerd. Vol gens raadslid Eddy Dierickx omdat deze begroting niet realistisch zou zijn en er voor zowat 50 miljoen besparingen in werden opgenomen die niet waar konden worden gemaakt. Alvorens echter kwestieuze begroting kon goedge keurd worden op de OCMW-raadszitting moest ze (zoals wettelijk verplicht) nog worden goedgekeurd op de Overlegvergadering van het College van Burgemeester en Schepenen met het Vast Bureau van het OCMW. SP-raadslid Eddy Dierickx voerde hier opnieuw een hele waslijst argumenten aan die aantoonden dat het begrotingsobjektief niet kon worden harflge- maakt en ook het stadsbestuur was die mening toegedaan. Beslist werd dan ook'dat de begroting van het stedelijk ziekenhuis moet hermaakt worden. Een sluitende begroting opstellen is wel moeilijk maar blijft een must want tegen eind 1988 moet het stedelijk ziekenhuis kostendekkend werken. Ondanks de duidelijke opdracht tot saneren werden toch nog bijkomende personeelsleden aangenomen wat de oplossing uiteraard iets vergemakkelijkt. (l.h.) De Ekonomische Dienst van de stad liet zopas een brochure met 47 pagina's verschijnen onder de titel «Ik wil voor eigen reke ning werken». Deze publi- katie richt zich dan uiter aard meer speciaal naar hen die zich als zelfstandi ge willen vestigen. Vooraleer met een eigen zaak kan gestart worden, dienen heel wat formalitei ten te worden vervuld en moet men met vele aspek- ten van het zelfstandig zijn rekening houden. De brochure behandelt eerst de administratieve formaliteiten die een be ginnende ondernemer moet vervullen en be spreekt ook de reglemen tering inzake vestigings voorwaarden, vergunnin gen, handelshuur, enz. Informatie over de juridi sche vorm van de onderne ming, de zelfstandige als werkgever en steunmaat regelen voor de KMO, maakt dat de brochure ook nadat men met een zaak gestart is nog nuttig blijft. Het spreekt vanzelf dat in de brochure niet alles wat met het zelfstandig onder nemen verband houdt kan Deze brochure is gratis te behandeld worden. Waar verkrijgen op de Ekono- mogelijk is wordt verwe- mische Dienst van de stad, zen naar de bevoegde Keizerlijk Plein 21. 053- diensten in Aalst, of el- 77.11.11 toestellen 220 en ders, waar men terecht 221. kan voor meer gedetail leerde informatie. S vermelding op de nieuwe ititeitskaarten van het itificatienummer bij het jjksregister is niet verplicht, lij het ondertekenen van het ipingsformulier leest de rger best even de tekst die de achterzijde van de op- ling staal bijgedrukt, wordt namelijk gepreci- :td dat het identifikatie- ler bij het Rijksregister vertoon van de identiteits- mag worden gebruikt de openbare overheden daartoe gerechtigd zijn art. 8 van de wet igustus '83 tot regeling Rijksregister praktijk kan in één handeling op het kla- van de computer het dos sier van die persoon worden opgevraagd. Indien het iden tificatienummer niet voor komt op de identiteitskaart, zijn er twee handelingen no dig. Dat houdt echter geen belemmering in voor het per soneel van bijvoorbeeld de bevolkingsdienst om vlug toe gang te krijgen tot het dossier. Indien de burger vergeet of weigert op het oproepingsfor mulier het desbetreffend vak in te vullen, dan wordt die verklaring op de bevolkings dienst als ontkennend be schouwd. Op het zelfklevend etiket wordt dan geen identifikatie- nummcr ingevuld. Indien een identifikaticnum- mer op het etiket is aange bracht kan de burger nadien steeds vragen een nieuw eti ket aan te brengen waar het nummer dan niet op vermeld staat. Bij de aanmaak van de Sociale Zekerheidskaarten is de ver melding van het identifikatie- nummer bij het Rijksregister wel verplicht. Indien men het systeem van de Sociale Zekerheidskaart blijft aanhouden, zal over en kele jaren de gehele beroeps- actieve bevolking een (ver plichte) kaart hebben waar dan wel het identifikatienum- mer op vermeld staat. LH fket 10 Dei a kei 10 u. re D nelv^ jongkommunisten stel jmis net van binnenlandse za ken. De jongkommunisten pet dag komen voor ver- n vast dat het ministerie voer en huisvesting. Van tn binnenlandse zaken al deze uiterst bescheiden eisen dan ook dat er een 3eu!fkeIe maanden financieel verhogingen hebben de einde gemaakt wordt aan het^ krijt staat bij de gewetensbezwaarden nog geen frank ontvangen. nelv ;mis aar duizend dienstdoen- gewetensbezwaarden dit politieke spel ten koste van de gewetensbezwaar- Daar het dossier reeds de den. Zij eisen de toepas- et is genoegzaam bekend goedkeuring kreeg van het gewetensbezwaarden ministerie van financiën, menen de jongkommunis ten dat het niet-uitbetalen een gevolg is van politieke an de miliciens) en gedu- obstruktie door het kabi- tnde de dienst tot een imwille van hun keuze be taft worden met een lan- :re diensttijd (het dubbel middellijke uitbetaling met terugwerkende kracht van de voorziene wettelij ke verhogingen. Aalst. Druk overleg in de werkhallen, opkuisen van de ruimte (a) waar men met man en iterst sober bestaan ver- ordeeld worden. Voor de •ngkommunisten is het an.ook ergerlijk dat de nanciële vergoedingen bra#aatop de gewetensbe- uiijpaarden recht hebben :n door het bevoegde mi- naaiftsterie onthouden orden. erui^nds 1 maart '87 hebben, •och 0a's de miliciens, ook de I..1M ewetensbezwaarden ve y £cht op 50 fr. extra soldij dag en vanaf 1 augus- Wai us '87 op 43 fr. extraver- krai oeding voor voeding. s,a' 'oor de gewetensbe- lan waarden d'e n'et bij de piele bescherming erkgesteld zijn, moet ïenvi bar bovenop nog 33 fr. uitsf :hl« Provincie- en gemeen teraadslid Willy Van Mos sevelde organiseert reeds zijn «Vierde Prijs Willy Van Mossevelde» ter gele genheid van karnaval op zondag 14 februari a.s. Grootte en lengte van een eventuele wagen of aantal van de deelnemers zijn hierbij ondergeschikt aan de getoonde vindingrijk heid. Voor officieel inge schreven groepen is er teit. 10.000 fr. te verdienen en VU kamerlid Jan Caudron mingskomponent in het heeft minister Coens de onderwijs. Er bestaat in de stiefmoederlijke behande- school een onevenwicht ling van het vak lichamelij- tussen de ifttellektuelq en ke opvoeding in het onder- technologische kennis wijsbestel voorgelegd tij- enerzijds en de muzische, dens een interpellatie in de motorische en fysieke vor- kamer. Het vak is er dui- ming anderzijds. «Onze delijk op achteruit gegaan, scholen vormen geen har- aldus het kamerlid dat zegt monische mensen meer», dat in de derde graad van zo stelt Caudron het het algemeen secundair scherp. Hij vindt het trou- niet-ingeschrevenen onderwijs van het ge- wens totaal verkeerd dat plande eenheidstype men de bal zou doorspelen een uurtje LO naar de sportclubs waar voor of individuelen 5.000 fr. Vorige laureaten waren slechts reeds in '85 «Sjik» en «De voorzien is. Dat kan toch dan het kompetitie-aspekt kerkzonnebank», in '86 niet, zo meent Jan Cau- de bovenhand heeft en bo- «De Blaa Biskoppen» en dron die eraan toevoegt vendien doet geen 10% «O.L.V. van Haaltert» en dat de minister blijkbaar van de middelbare scholïe- laatst «De St. ploillekes» geen rekening houdt met ren aan sport buiten de en «Noig». een brief van het Hoger school. Caudron spreekt Aalst, feest bij AKV Sjoekroet (a) Ter gelegenheid van de Komitee voor de Lichame- uit ervaring: zijn kinderen gaan naar de middelbare school. Zijn zoon zegt dat het uurtje LO in feite maar 20 minuten duurt en zijn dochter vertelde dat ze al gedurende drie jaar geen zweipbad meer heeft gezien via de school. Het wordt dus de allerhoogste tijd dat LO in eer wordt prijsuitreiking demon- lijke Opvoeding dat streert Van Mossevelde spreekt over een verre- dan wel de eigen kreativi- gaande desinteresse ten overstaan van LO als vor- LH In strijd met sommige artikelen in de pers, wordt de bevestiging gegeven dat de kandidatuur van volks vertegenwoordiger Ghis Willems voor de C.V.P - Kamerlijst opnieuw gesteld is in het vooruitzicht van de eerstkomende parlementaire verkiezingen. Het is de wil van zijn politieke vrienden dat hij zijn parlementair mandaat, dat bijna 20 jaar duurt, voortzet om tal van redenen en onder meer omdat zijn kandidatuur voor de C.V.P.-lijst zoals in het verleden, telkens een versterking betekent van ongeveer 10.000 stemmen. De fysische tegenslagen welke een aantal C.V.P.- jeden van het Schepencollege te Aalst de jongste jaren moesten ondervinden, hebben volksvertegen woordiger Willems ertoe verplicht een tijdelijk niandaat in dit Schepencollege op te nemen. Alhoewel deze tijdelijke opdracht heel wat energie- en tijdsverbruik vergt, heeft hij zijn politieke op dracht in het parlement steeds verder naarstig blijven verder zetten. In die zin zal de C.V.P. opnieuw op hem mogen rekenen bij de komende parlementaire verkie zingen. Ook het N.C.M.V. heeft steeds volle vertrouwen in hem gehad en heeft hem zelfs nu reeds aangeduid als haar kopman op de C.V.P.-lijst van de gemeen teraadsverkiezingen Indien het nodig zou blijken dat hij na 1/1/89 een definitief mandaat van schepen dient op te nemen, zal zich het probleem van zijn opvolging in de Kamer van Volksvertegenwoordigers stellen. De C.V.P. zal daarom uitzien, bij het bepalen van zijn eventuele opvolging, naar een gepaste kandidatuur. In die zin wordt reeds de naam van mevrouw Nelis- Van Liedekerke naar voor geschoven. LH hersteld, zo vindt hij. Hij pleit daarbij voor een in voering van het pedago gisch halftijds systeem dat de VU aankleeft en waarin in de voormiddag teoreti- sche vakken aan bod ko men, terwijl in de namid dag sport, spel, muziek, dans, gymnastiek, tekenen en andere opvoedende en artistieke expressievormen- een plaats krijgen. En ten slotte nog: een betere kon- ditie van onze landgenoten zal ook onze berooide schatkist ten goede komen aangezien het deficiet van het RIZIV daardoor ver- Aalst. Opgeruimd staat netjes, ook in de werkhalle (a) mindert.

De Voorpost | 1987 | | pagina 5