as Siervogels te Denderbelle in het Gildenhuis Monique Muylaert en Herman Muys Kunstschilder Georges Teugels meester van de landelijkheid expozeren in Aalst Met een onverpakt «Play pakte PACT zijn publiek Tuur De Rij bel te gast in Haaltert Dtse vogé Provincial zijn De Witl kontaktadresi informan 8 - 30.10.1987 - De Voorpost In kultureel centrum te Affligem Aalst. Herman Muys Een ploegend tweespan Monique Muylaert en Her man Muys vormen een merkwaardig kunste naars-echtpaar. Hebben ze een aantal kenmerken ge meen, toch zijn ze lang niet identiek. Beiden wer ken met keramiek en beoe fenen ze meer bepaald skulpturale keramiek. Bei den geven ze aan hun werk een heel apart persoonlijk tintje mee. Monique Muy laert maakt wandreliëfs die uitblinken door hun subtiel spel van tinten. Het zijn zeer geraffineerde werken. Bij Herman Muys valt het op dat hij de na druk wil leggen op enkele verscheidenheden van de mens in deze maatschap pij. Hij brengt werk met veel details, die de kera- mieken een totaal andere dimensie geven. Kunstkri- tici zeggen over het werk van Monique Muylaert dat het een mikrokosmos van aarde en van materie is. In al haar werken zit een boodschap verscholen en het is aan de kijker om die te achterhalen. Haar werk spreekt de kijkers aan, het gaat heel wat verder dan de loutere benamingen en de formuleringen. Het is meer dan steen en steen massa. Het is ook emotie. Monique Muylaert werd geboren in 1946 in Kerks- ken. Ze studeerde aan de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst waar ze de Prijs Valerius De Saede- leer in de wacht sleepte. Vervolgens kreeg ze een verdere opleiding in het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Antwerpen, waar ze ook laureaat werd. Monique Muylaert geeft nu les in de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst. Haar werk is zowel in bin nen- als in buitenland be kend. Zo werd in 1981 een keramisch reliëf van haar aangekocht door het Ro ckefeller Art Center te New York. Ook in Amsterdam was ze te gast. Ze expozeer- de er in de Brakke Grond. Herman Muys' beelden be zitten een dubbele bodem. Een dubbel ritme van de fundamentele of basisbe weging en dan vele neven- ritmes die zich nestelen op de gestalte en die men niet meteen ervaart. De details in zijn werk re leveren een veelheid aan emoties, versteende opwel lingen die de geboorten van het bizarre wezen heb ben vergezeld, Men kan zich afvragen of zijn werk koele spot of bedekte glim lachjes brengen. Herman Muys werd gebo ren in Sint-Amands aan de Schelde in 1944. Hij stu deerde aan de akademie voor Schone Kunsten en aan het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Antwerpen waar hij laureaat werd. Via een werkbeurs van het ministerie van Nederland se kuituur kon hij in New York voor het Rockefeller Art Museum een kerami sche skulptuur maken. Wie het werk van deze twee kunstenaars wil zien, kan terecht tot eind no vember in Taverne Zwarte Kast aan de grote Markt te Aalst en bij binnenhuisin richting De Neve in de Zoutstraat, eveneens te Aalst. JM Heyman Aalst. Monique Muylaert In de raadszaal Warande te Haaltert wordt op vrij dag 30 oktober om 20 uur door schepen van kuituur Wilfried Kiekens de ten toonstelling met schilder werken, kunstzeefdruk ken, keramiek en monoty pes van De Rijbel geopend. De tentoonstelling is toe gankelijk op zaterdag 31 oktober en zondag 1 no vember van 15 tot 20 uur. De bezoekers wacht er een prachtig geschenk onder de vorm van een kunst zeefdruk met dorpsge zicht. Lebbeke. In Denderbelle werd een vogeltentoonstelling georganizeerd (foto Breckx) karakterstudies en gaan dus heel wat verder dan het gewoon borstelen van een doek dat uiterlijk ge lijkt op het origineel. Men vindt er evenzeer het ka rakter van de geportret teerde in terug. Ze druk ken stuk voor stuk een puur en indrukwekkend vakmanschap uit dat door zijn meesterlijke beheer sing van de zo moeilijke clairobscure techniek en uitzonderlijk talent, een grote bewondering op wekt. Georges Teugels heeft een grote Europese vermaardheid met een klassieke stempel, zijn oeuvre vindt erkenning en bewondering zowel op na tionale als internationale kunstsalons. Georges Teugels heeft heel wat binnen- en buitenland se prijzen gekregen voor zijn indrukwekkend werk. Hij wordt algemeen ge roemd als schepper van schoonheid die uitge groeid is tot een waar meesterschap. Een niet al ledaagse verschijning in onze Vlaamse schilder kunst, dat staat vast. De tentoonstelling die een lofbetuiging is aan het boe renleven heeft plaats in het Kultureel Centrum van Af fligem, Abdijstraat 6 te He- kelgem (Abdij van Affli gem) en kan bezocht wor den van vrijdag 30 oktober tot en met 15 november op de zaterdagen en zonda gen en op 2 en 11 novem ber telkens van 14.30 u. tot 20 u. Trekzakspeler In «De Bathyscaaf» pakt het Aalsters Progressief Collectief Theater in «Play Strindberg», naar de makabere Dodendans van Strindberg, zijn pu bliek in een... boksmatch in een dozijn ronden. Zonder veel attributen, zonder literaire franjes werden de toeschouwers gekonfronteerd met wrange toestanden met als uitgesproken onder toon dat elk huwelijk finaal een misère is of wordt. In een regie van Achiel ghe en vooral Dirk Van Van Malderen groeide deze Vaerenbergh het volle reeds tweede produktie pond van hun kunnen van het PACT-seizoen uit brengen. Een aangrijpen- tot een volwaardige presta- de voorstelling met alles- tie waarbij Gracienne Van zins, wel gerelativeerd, Nieuwenborgh, gas tak- vaak herkenbare toe- te ur Guido Van den Ber- standen. Een tot op de spits gedre ven uiteenrafeling van si tuaties waarin man en vrouw in een voortdurend verbaal en psychologisch gevecht elkaar partij ge ven met als Dritte im Bun- de, de vroegere kameraad die «gearriveerd» is. Een stuk wrange, wreed aandoende realiteit waarin elke partner niet alleen vecht voor behoud van de eigen identiteit, doch bo vendien zich alleen vol waardig voelt als de ande re tot in de diepste roerse len gekleineerd is. l dietsti oe de usie, t die doe fcsore kt St. Een stuk dat het repert «klier van PACT, dat toch telk| wur anders dan anders is, volle waardig is. U kan nog meemaken in de schettestraat 74 vrijdag 30 en morgen terdag 31 oktober en n der op Allerheiligen en lerzielen telkens te 20 Toegangsprijs: 200 fr. denten en 3-plus 150 fr. Liefst reserveren via 055 77.62.94 van tiek De Kaft. Noem een tafereel uit het leven op het platteland, breng een figuur uit het volkse leven inherinne- ring, kunstschilder Geor ges Teugels uit Lebbeke heeft daaraan een of meer dere echt prachtige schil derijen aan gewijd. Geor ges Teugels wordt dan ook door de kunstkritici te recht de meesterkunst- schilder van de landelijk heid genoemd. Zijn ten toonstellingen zijn een ode aan het dagelijks leven op de buiten, aan de natuur, de dieren, de landschap pen en aan de mens die door het werk in die lande lijke omgeving in het zweet zijn aanschijn zijn boterham moet verdienen, maar die ook nog tijd vindt voor spel en vermaakt. Of het nu om een boeren- span gaat, om een boerde rij, een figuur uit het volk, Georges Teugels weet ze even meesterlijk op het doek te brengen. Daarmee hebben we ook de meest voorkomende tema's van zijn werk genoemd. Maar het boereleven is ruimer dan dat. Er zijn ook de bloemen er zijn de weidse velden, de beemden en de vergezichten, de paarden koppen die een niet onbe langrijk deel uitmaken van zijn oeuvre. Reeds vroeg ontwikkelde Georges Teugels dank zij zijn enorm tekentalent een eigen stijl die kwa tech niek en kleurenharmonie aan de oude meesters doet denken. De portretten die Georges Teugels weet te schilderen zijn in feite juweeltjes van Algemeen klassement per vyf vogels 1Van Keer Roger 2. Pannekoeck Rudy 3. Maeckelbergh Mark 4. Uyttendael Willy 5. Roels André 6. Triest Hubert 7. Geerinckx Patrick 8. Minnebo Alfons 9. Mannaert Jozef 10. De Prins Mare Algemeen klassement per klub 1. De Geelgors Oudegem 1.825 2. De Dendervink Denderbelle 1.823 3. De Nachtegaal St. Gillis 1.821 4. De Appelvink Appels 1.818 5. De Witte Mus Wichelen 1.813 6. Berlaarse Vogel- vrienden Berlare 1.775 7. Vogelvrienden Moorsel 8. De Scheldevogel Schoonaarde Behaalden een kampioe- nentitel 5 kampioenen: Van Keer Roger, De Den- dervink 4 kampioenen: Uyttendael Willy, Berlare 3 kampioenen: Pannekoeck Rudy, De Witte Mus; Maeckelbergh Mark, De Nachtegaal; Triest Hubert, De Nachte gaal Stam per 4: Geerinckx Pa trick, De Geelgors 2 kampioenen: Minnebo Alfons, Appelvink, Van Damme Frans, De Na chtegaal, Roels André - Geelgors, Mannaert Jozef - Appelvink. 1 kampioen: Mannaert Marita, Van Riet Rudy, Van Akoleyen Jos, Lede- gem Jan, Ringoot Patrick, Poppe Amina, De M., Verhofstad A., Va Boven L De Decker Verhelst St., Roels Vernaien Petrus, Gabie, Van Keer G., Paepe J., Huyck Michiels Hubert Volgende gre show in het Domein te Wichelen Inrichters zijn De Mus en het W. De Coninck, J. Troetselstraat 17, aarde. Steeds meer bridgers ken over een home Topbridgers zijn er nu slaagd een programma te stomen zodat men tegen de computer kan len. Voor meer Bridgesoft, Nachtegaallei Kapellen (03/666.73.23). Zondag verleden waren de vogelkwekers opnieuw op post. Ditmaal in het Gildenhuis te Denderbelle. De inrichters: De Dendervink, onder de bevoegde leiding van de heren P. De Cock, P. Lambrechts, J. De Paepe, Minnebo en andere bestuursleden, mochten zich verheu gen op een deelname van ruim 1300 siervogels. Van jaar tot jaar kan men bestatigen dat de kwaliteit systematisch verbeterd. Vooral bij de Hybrieden is er dapper vooruitgang geboekt. Zo zijn de kruisingen van Blauw-Fazantje met Gra- naatastrilde en omgekeerd echte pareltjes, mooier dan Moeder Natuur zelf kan leveren. Aan de vo gelkwekers komt de eer toe de natuur te helpen zichzelf te overtreffen. Daarom is het aanschou wen van een tentoonstel ling zo leerzaam en nuttig voor schoolgaanden, le raars en voor iedere na- tuurminner. Hier volgt nu de uitslag van de wedstrijd te Den derbelle in zitt 1 Aal: talr

De Voorpost | 1987 | | pagina 8