MAGAZINE F Alleen Meldert Klaarhaag- en Dorpstraat en Sint-Apoloniastraat en Cie. Gouden KVLV te Baardegem Heel Erpe-Mere bij Vredegerecht Aalst? Woonbehoeften in arrondissement Aalst Wü LimeeRaen verwijdering giftige stoffen uit Copaltanks uitgesteld OCMW-Aalst mag nieuw rustoord bouwen Bedrijvencentrum regio Aalst n.v. hog haalbare wegenwerken voor gemeenteraadsverkiezingen ia 50 JAAR K V.L. V. BAARDEGEM 1937 - 1987 111 nC Voor wie iets beter zoekt VRIJDAG 13 HOVEMBER 1987 40' JAARGANG NR. 45 - 40 F GRATISTIP Zieblz. 11-12-13-14 r>ng, leen a krt Welke openbare werken aan de wegenis nog voor de gemeenteraadsverkiezingen van mentering is de situatie voor oktober 1988 zullen worden uitgevoerd wordt een kompleks probleem. Niet in het een aantal wegenis- en riole- minst door het invoeren van het Investeringsfonds dat operationeel wordt op 1 januari nngswerken te Aalst als volgt 1988. Esplanadestraat Openbare werken aan wegen, riolering, parkeerplaatsen, columbaria en dergelyke meer die, BTW inbegrepen, onder de 10 miljoen blijven worden door de nieuwe voot; procedure van het Investeringsfonds gevat. Tenminste zo de procedure niet reeds in een zeer ver gevorderd stadium is geraakt. Een werk waarvoor reeds een principiële belofte is gedaan zou aan de nieuwe reglementering niet onderheving zyn. Iwa «t ,k dit iteindelijke bedoeling van delijk dat men twee werken Wegenwerken te Aalst I Investeringsfonds zou erin die elk de 10 miljoen benade- Rekening houdende met bo- estaan de «kleinere werken» ren de koek op is. venvermelde nieuwe regele- Het aangepast dossier is we liswaar goedgekeurd door de gemeenteraad op 16 decem ber 1986 en door de provincie eveneens goedgekeurd doch er is nog geen principiële belofte van toelage. Dit dos sier valt dus onder het Inves teringsfonds en zal in 1988 moeten hernomen worden. Vaartstraat bespreking van de komende Dit dossier waarin ook een begroting in de gemeen- deel van de Graanmarkt voor- teraadszitting van 24 novem- komt werd door de gemeen- ber a.s. teraad goedgestemd in fe bruari 11. en aan de Vlaamse Sint-Apollinia, Linden- en Pa- Regering overgemaakt op 2 Jernosterstraat augustus 1987. Het is even- dossier waaraan reeds pa- assen ,e vangen en voor deze die n tr niet voor in aanmerking omen omdat ze te omvang- .sten 'i'c z'Jn omdat het quotum rustij raarop de stad recht heeft lor tteds is opgebruikt de proce- j (gp dure doorzichtiger en vooral lg (fo sneller te maken. «Princi piële beloften» zouden wor den afgeschaft. Men zou di- rekt overgaan tot «vaste be loften». Binnen het jaar van ie aanvraag zou de aanvrager kond worden gedaan van de *oqi itspons van de overheid op zijn vraag. Iets wat in de hui- ige situatie zeer, zeer lang (i aanslepen. t via het Investeringsfonds kunnen gebeuren moet lic- niet overschat worden it het gaat om relatief ne bedragen. s men op de perskonferen- e in het stadhuis niet vollc- g akkoord over het totaal tdrag van het Investerings- mds voor dit jaar op het Dogste echelon (men sprak owel van 1 als van 2 miljard), iinen Ker ^et deel van de koek leso wr Aal t was men wel ak- 1,1 va oord. Aalst zou recht heb- aPf* tn op 12,6 miljoen «trek- 1 "ea bngsrechten» I tod Us men weet dat de betoela- Aalst. In Meldert werd nieuwe verkeerssignalizatie aan- Boerinnenbond» drie jaar fferi"g via dit Investeringsfonds gebracht. Zware vrachtwagens zijn er niet gewenst in vóór wereldoorlog II liep paub kan bedragen is het dui- deze straat (a) niet van een leien dakje, •n Ja :s koe eens te hernemen. Molendreef en Nieuwstraat Deze werken worden wellicht opgenomen in de begroting. Zulks zal finaal blijken na de ternosterlange besprekingen werden gewijd kreeg reeds een principiële belofte van Vervolg op blz. 4 A.s. zondag 15 november viert het Katholiek Vormingswerk voor Landelyke Vrouwen, de K.V.L.V., haar 50-jarig bestaan. Deze bloeiende vereniging werd inderdaad in 1937 opgericht door Mevrouw Blinde man, de schoondochter van Meester Blindeman, bezieler van de snybloementeelt in de streek. Deze dame die haar leven in funktie van «De Boerinnenbond», die later de «K.V.L.V.» werd, had gesteld kon echter haar vurige betrachting het halfeeuwfeest van KVLV te kunnen meemaken niet waarmaken. Ze ontviel Baardegem inderdaad in januari II. Wel zijn er nog zeven van de stichtende leden present: Arsene De Dobbeleer, Jeannette Hofman - Aelbrecht, Irma Raemdonck - De Wever, Maria De Smedt - Coorcman, Angèle Van Langenhove - Verstraeten, Maria Blindeman - De Clerck en Cecile Willems - Roggeman. Te 11 u. is er een plechtige eucharistieviering opge luisterd door het kerkkoor in de Sint-Margaritakerk en te 13 u. volgt een recep tie in de parochiezaal. Le den zitten te 13 u. aan de feesttafel. Moeilijke bevalling De stichting van «den eventuele herindeling van de Vredegerechten in de regio Aalst heeft reeds heel wat ikt doen vloeien. «Wakkere burger» André Emiel Bogaert maalt zich sterk dat zyn n tktie van augustus 1986 niet alleen de kat de bel heeft aangebonden doch dat ze er de nrzaak van is dat er schot in de zaak is gekomen. Hij schreef immers naar de cc: ninister, naar de parlementairen van de regio, naar de gemeentebesturen, naar de batselijke partijvoorzitters, naar de stafhouders en noem maar op. liermede zou slechts op uit het arrondissement Zottegem worden overge- et nippertje een voor Aalst was hen echter voor. heveld, op heden nog Aalst nadelige hervorming Dit zonder enige onderlin- steeds het kanton Herzele. <an het ambtsgebied van ge ruggespraak. Er werd A.E. Bogaert verheugt er 'Vredegerecht aldaar inderdaad afzonderlijk zich over gelijk te krijgen jorkomen. een amendement inge- dat Erpe-Mere juridisch, Dadelijk na deze aktie diend. sociaal en kultureel bij de pdl locht hij inderdaad van Dit amendement houdt in regio Aalst behoort. Dit prlementairen toezegging dat de gemeente Erpe - amendement wordt dan Wtvangen van onvoor- Mere die momenteel een kluif ter diskussie in *aardelijke samenwerking slechts gedeeltelijk tot het de Kommissie van Justitie, op dit vlak. Er zou zelfs tweede kanton van Aalst Wanneer dergelijke kom- aa) ten ogenblik sprake zijn behoort er helemaal zou missievergadering zal peest van een gezamen- worden bij ingeschakeld, plaatshebben is in de hui- ijk initiatief van alle par- De gemeente Haaltert die dige situatie bezwaarlijk kmentsleden uit Aalst. reeds tot dit kanton be- nu reeds te vermoeden. Eén ander parlementair hoort zou naar dat van Wat Haaltert zelf betreft blijft het een open vraag. Volgens Bogaert behoort ook Haaltert, zij het dan in minder uitgesproken mate, tot de regio Aalst. Tot hiertoe zou Haaltert echter nog geen standpunt in deze materie hebben in genomen. Moest Haaltert via haar gekozen gemeen telijke besturen behoren tot de invloedssfeer van Zottegem en Oudenaarde dan kan de overheveling naar het Vredegerecht Zottegem een feit worden. Zoniet beschikt Haaltert over voldoende politieke zwaargewichten om het tij alsnog te doen keren. LH Het werd eerder een moei lijke geboorte. Niet in het minst omdat het lang, zeer lang zou duren alvorens deze vereniging die reeds bij de start een 50-tal le den telde valabel onder dak zou vinden. Dat aan tal is momenteel zowat verdrievoudigd. Van een leegstaande boer derij in de Hoogstraat werd overgeschakeld naar een kleuterklas. Stoelen waren er nog niet. Wel bankjes. Vervolg op blz. 4 Hoogstraat 28 Aalat Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie In de derde industriezone te Erembodegem-Aalst wordt de eerste steen gelegd van het «Bedrijvencen trum Regio Aalst n.v.» in de nabijheid van de vestiging De Geyndt. Eigenlijk is deze eerstesteen legging eerder symbolisch. De werken zijn immers reeds een tijdlang aan gang. Te dezer gelegenheid wordt in de feestzaal van het stadhuis Aalst een akademische zitting gehouden op maandag 30 november te 17 uur waar U verwel komd wordt door voorzitter Van de Raad van Bestuur H. Pycke. Er zijn toespraken voorzien door direkteur-gene- raal van de GOMOV, de Gewestelijke Ontwikke lingsmaatschappij voor Oost-Vlaanderen, W. Rons- se en door schepen voor ekonomische zaken en middenstand Ghisleen Willems. LH V olksvertegenwoordiger Mare Galle publiceerde zopas een studiebevinding van de GOMOV de Ge westelijke Ontwikkelings maatschappij voor Oost- Vlaanderen die de woon behoefte in Oost-Vlaande ren voor de periode 1985- 1995 op de korrel nam. De behoefte van nieuw bouw met inbegrip van de wederopbouw van de te slopen woningen is voor het arrondissement Aalst voor de periode 1985-1990 te ramen op ongeveer 3.720 eenheden en voor de periode 1990-1995 op circa 2.620 eenheden. Een bij komende opgave van gro te omvang is echter de re habilitatie van woningen, die volstrekt moet gebeu ren wil men vermijden dat na het jaar 2.000 de ver krotting van het woning bestand een onoplosbaar probleem wordt. Voor de groei van het aan tal gezinnen in het arron dissement Aalst (respe ctievelijk ±3.150 eenhe den in de periode 1985- 1990 en ±1.760 eenheden in de periode 1990-1995), moet minimaal voorzien worden in een even groot aantal woningen. De bo venmatige (±330) leeg staande woningen van vol doende kwaliteit die het arrondissement Aalst telt, dienen eveneens in aan merking te worden geno men. Ook de leegstaande woningen die niet voldoen aan de normen van be woonbaarheid (raming van ±500 in de periode 1985-1990 en evenveel in Vervolg op blz. 4 Dat er zich in de tanks van de firma Copal aan de Ninovestraat geen gewone olie doch afvalolie die bovendien giftige stoffen bevat kwam slechts volle dig toevallig aan het licht toen er in de buurt van de stad Kortrijk een verkeersongeval de kat de bel aanbond. Op verslagen van de gemachtigde ambtenaar van OVAM, de Openbare Vlaamse Afvalmaatschappij liet burgemeester Maurice De Kerpel dan ook de betreffende tank verzegelen. De vierde in de rij van Twee reeds eerder verzegelde tanks waarvan de verzegeling echter was beschadigd werden door de stadspolitie herverzegeld. Over de verantwoorde lijkheid voor de hele affaire was er weinig duidelijk heid. De vroegere uitbater en de nieuwe, neef van de vroegere, kaatsten de bal van de verantwoorde lijkheid steeds naar elkaar toe. Een welles-niettes spel. Het verwijderen van deze materie zou moeten beginnen op 15 november. Daar zou gebleken zijn dat men in het verwijderingscentrum te Rotterdam op dit tijdstip geen blijf ermee wist werd het vervoer erheen uitgesteld tot 1 december. A rato van 1 vrachtwagen per dag zou de firma Smet - Jet uit Oevelen de giftige stof overbrengen naar Rotter dam. Elke tank heeft een kapaciteit van 25.000 liter. Het moet gebeuren met explosievrij materiaal en het personeel moet beschikken over veiligheidskle- dij. Het hele transport van dit goedje mag hinder noch gevaar meebrengen voor personeel. Yoor bureii^voor het publiek noch voor het leefmilieu in het algemeen. De klus moet geklaard zijn in de tijdspanne van 100 werkdagen. Dat het allemaal zou dienen te gebeuren op kosten van de gemeen schap omdat de uitbater zou verklaard hebben niet over de nodige geldmiddelen te beschikken om dit vervoer te bekostigen zal wellicht door OVAM niet worden aanvaard. Het is dus gewoon omdat uit een vrachtwagen olie «lekte» dat het hele geval is «uitgelekt». LH Is de lijdensweg om te komen tot het bouwen van een nieuw rustoord in vervanging van het totaal verouderd Sint-Lieven voorbij? Er is alleszins een zeer valabele stap gezet naar konkrete realisatie toe. Het OCM-bestuur heeft inderdaad van gemeen schapsminister voor gezins- en welzijnszorg na an derhalf jaar wachten de toelating bekomen om dergelijk rustoord te bouwen. Met dan nog 24 bedden meer dan Sint-Lieven dat er 96 telde wordt het een gebouw dat 120 residenten kan opnemen. Het OCMW-bestuur wil met voorzitter Richard Goossens op kop er alles opzetten om nu ten ipoedigste de goedkeuring van het ontwerp te bekomen opdat binnen de kortste keren tot bouwen kan worden overgegaan. Albrechtlaan? Keerpunt blijft nog steeds de bouwgrond die nog niet verworven is. Voorzitter Goossens kreeg echter de verzekering dat aan de Albrechtlaan alle afrem mende faktoren uit de weg worden geruimd. Er staan nog serres op, doch die zullen naar het stadsbestuur verzekert tijdig uit de weg worden geruimd. En wat betreft de kwaliteit van de onder grond wijzen sonderingen uit dat deze van dezelfde aard is als die van het stedelijk zwembad in de buurt. Uiteraard zal op palen moeten worden gebouwd doch dat was ook reeds het geval van het stedelijk ziekenhuis aan de Siesegemlaan. «Alle heibel destijds tijdens de zitting van de gemeenteraad oveF deze materie werd een maat voor niets», zegt voorzitter Richard Goossens. Elders? De door de gemeenschapsminister verleende toela ting houdt allerminst in dat uitgerekend aan de Albrechtlaan zou moeten worden gebouwd. Wan neer een betere, meer geschikte vestigingsplaats nog zou kunnen gevonden worden kan het even goed dèar. Wel te verstaan zou nu opteren voor een andere vestigingsplaats de datum van konkrete realisatie nog verder achteruit schuiven... LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 1