Aalsterse Luc II Prins-Karnaval van Oost-Vlaanderen Twee eeuwen «oude garde» te Aalst MAGAZINE P Weekblad tas Bender - ft Zuiveringsstation Hofstade wordt geopend J GRATIS TIP ekens De Voorpost VRIJDAG 20 NOVEMBER 1987 40' JAARGANG NR. 16 e Koninklijke Harmonie «De Oude Garde», voorheen «Les Vrais Amis Constants», Ide eerste muziekvereniging van Klein-Aalst die de leeftijd van twee eeuwen haalt, lit werd haar in de deelgemeenten reeds voorgedaan te Herdersem door «Concordia |Docilitas» en te Moorsel door «Sint-Cecilia». •den inderdaad om te vieren. bbileumkoncert heid van het 200ste Ceci- king van sopraan Jeannine maandag 23 november liafeest. «De Oude. Gar- Martony en tenor Koen !eft in de feestzaal van de» speelt er onder leiding Crucke, verbonden aan de Kt stadhuis een Jubileum- van haar dirigent Edgard Opera voor Vlaanderen, loncert plaats ter gelegen- Branckaert met medewer- Ook de Koninklijke Har- r rist if De Oude Garde in groot ornaat monie «Kunst en Broeder min» uit Sint-Lievens Esse verleent haar medewer king en met Eric Van Hoe zen is de presentatie in valabele handen. Het koncert vangt aan te 20 u. en de toegang is gratis. Ceciliafeest De 200ste Ceciliaviering heeft plaats op zondag 6 december. In de feestzaal van het stadhuis akademische zit ting met toespraak door vide-voorzitter van de Vlaamse Regering Louis Waltniel met muzikale omlijsting door het «Cla- rus Klarinettenkwartet» o.l.v. Francois Schollaert. Te 11.30 u. volgt een re ceptie aangeboden door het stadsbestuur en te 12.30 u. start de optocht door het centrum van de stad met bezoek aan «De Graaf van Egmont» bij Erna en Eddy. Te 14 u. in de Salons Carl ton Jubileumbanket, ape ritief, Portugese room, millefeuille van zalm in champagne, varkenscarré «Zingara» met aardappel- kroketjes, pronkgebak. Tijdens het banket toe spraak door volksverte genwoordiger Willy Van Renterghem? Deelname: 950 fr. Inschrijven bij sekretaris Alois Adriaenssens, Oude Gentbaan 63 te 9300 Aalst of te melden in «De Graaf van Egmont ten laatste op 27 november (053- 70.27.31). «De Oude Garde» in een note(n)dop De Harmonie werd opge richt in 1787 onder ken spreuk «Les Vrais Amis Constants». Zij was voor die tijd het enige muziek gezelschap van koperen blaasinstrumenten in de stad. Onder de muzikan ten treffen we aanvanke lijk meer gegoede burgers en middenstanders aan. De meier of burgemees ter, Egidius van Boter- dael, was een van de eer ste voorzitters. In 1822 ontstaat een scheuring in de maat schappij. Een tweede mu ziek ziet aldus het licht onder de benaming «De Jonge Garde», met als kenspreuk «Al Groeiend Bloeiend». Vervolg op blz. 4 Aalst. Een zielsgelukkige nieuwe prins van Oost-Vlaanderen met zijn echtgenote Danielle (a) dig dat ook de werken in de Koolstraat ten spoedig- als de geldmiddelen zulks toelaten kunnen worden aangegeven ten einde verdere moeilijkhe den te voorkomen. LH Drie dagen lang had de Aalsterse brandweer werk met dermondsesteenweg. Het het overtollige water uit de rioolbeken te pompen. Het 's de eerste van de twee was inderdaad zo dat kelders van woningen aan het die de Wateroverlast aan Keizerlijk Plein water moesten slikken met alle gevolgen het Keizerlijk Plein ver- vandien voor voorraden, archieven, als werkplaatsen of oorzaakt. aan installaties van centrale verwarming of van Inter- Nu de riolen er liggen aan stoom. Dendermondsesteenweg en tot aan de Meulleschet- In de ingang van de toe- een andere naar de Den- tekapel wordt het hoogno- gangshall tot de Keizers- 1 ir hallen aan het Keizerlijk Plein stond in de nabijheid van de Ekonomische Dienst inderdaad appara tuur opgesteld om het overtollige water weg te krijgen. Aanhoudende regenval was er de oorzaak van. Trouwens lang niet de eer ste keer vermits het water- evenwicht verbroken was voor de Hoeze- en Siese- gembeek sinds de Siese- gemlaan werd aangelegd. De twee beken komen sa men aan «'t Sluisken», een door vele Aalstenaars ge kend oord dat wel eens als rendez-vousplaats wordt gebruikt. In de buurt Kwa lestraat - Regelsbrugge- straat splitst zich de geka naliseerde hoofdriool in twee. Eén ervan loopt Aalst. Het Keizerlijk Plein had af te rekenen met wateroverlast. Kelders liepen onder naar de Zeebergbrug en en de brandweer moest hard werken om alles netjes te krijgen (a) Gouverneur van de provincie Limburg H. Vander- meulen, voorzitter van de Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij en de leden van de raad van bestuur zullen a.s. dinsdag 24 november te 15.30 u present zijn bij de inbedrijfstelling door gemeen schapsminister Jan Lenssens, verantwoordelijk voor Volksgezondheid en Leefmilieu, van hei riool- waterzuiveringsstation «Spuimeersen» aan de Hek- kestraat te Hofstade-Aalst. U leest er meer over volgende week. LH Zie blz. 11-12-13-14 Aalst heel wat drukte en ambiance gebracht door tal van Aalsterse karnaval- prominenten. De «Sjiëpe- rekes» toonden zich langs hun beste zijde met o.m. «hun Strangers» en «hun Eddy Wally» doch ook de regerende en niet-meer re gerende prinsen kwamen op het podium waar Luc Peirlinck zorgde voor de presentatie en Discobar Mi Amigo voor sfeer. Vier kandidaten Volgens de lottrekking traden de vier kandidaten op in deze volgorde: Wil liam Van Bulcke uit Lede en Jaak I uit Geraardsber- gen die o.m. Eddy Wally ten tonele voerden. Het was vlug duidelijk dat van beide volgende kandi daten meer werd verwacht wat dan ook het geval werd. Johan Herman als Johan I uit Oudenaarde was de afgevaardigde van de Oudenaardse slaapmut sen die in eigen regio reeds bier- en karnavalprins werd en in de komende Rosenmontag in Keulen te gast is. Hij had heel wat attributen bij zich, ver plaatste zich zowel in een triporteur als in een race wagen en voerde figuren als José Happart en Gas ton Rahier ten tonele. Een valabele kandidaat de titel alleszins waardig. Laatst optredende was stadsgenoot Luc De Wae- geneer die een ode bracht aan het Aalsterse Bier en daarbij en voor andere es battementen op assistentie van de «(H)Orde van de Ajuinprinsen» kon rekenen. De jury samengesteld na lottrekking uit een 20-tal prinsen uit allerhande re gio's en met diverse plui mage, ten getale van 11 - «elf» is het narrengetal - gaf finaal de voorkeur aan Luc De Waegeneer die daarmede in de voetspo ren loopt van presentator Luc Peirlinck die eveneens Ajuinprins was en Prins Oost-Vlaanderen maar ook Prins-Karnaval van Aalst, uiteraard de meest begeerde titel. Voor hun beoordeling stoelde de jury op wijze van opkomen en dekore- ren, op kostumering en at tributen, op wijze van af scheid nemen maar vooral op hun vrij optreden naar eigen keuze. Finaal kreeg Luc II hoed. cape, staf en lint in de Oostvlaamse kleuren Daarmede is dan de start gegeven van de komende karnavalperiode die Aalst weer in de traditionele ra ge zal onderdompelen. LH t Aalsterse bankbediende uit de Sint-Annabuurt Luc De Waegeneer is de nieuwe rins-Karnaval van Oost-Vlaanderen. Een organisatie, reeds voor de zestiende keer in de «Gaa Lowies» onder de auspiciën van het Nationaal Komitee-Comité National die recht geeft op deelname aan de verkiezing voor de nationale titel. ^ergeschakeld naar zaal tie kon het gebeuren blijk- waar deze verkiezing tra- Kapelleken» in de baar niet meer plaatsheb- ditiegetrouw plaatsvond - uleschettestraat - na de ben in de HRITO-feest- heerste er bij deze aanloop randering van de direk- zaal aan de Welvaartstraat naar de 60e karnaval te VekAjist. Prins Popoll ook present op de prinsenverkiezing van de Gaa-Lowies (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 1