«ONZE LOWIE», HET GEVAL APART EEN BEHOORLIJK SUKSES VOOR HET 13e INTERNATIONAAL DEGENTORNOOI IN SINT-NIKLAAS. W.Z.K. SINT-NIKLAAS: KNOKKEN VOOR HET BEHOUD... TURNKAMPIOENSCHAPPEN IN TURNHOUT MET WASE TOPPRESTATIES... VAN D.Z.O. DOELPUNTENFESTIJN VOOR LOKERSE WATERPOLO TURNKRING KERELS EN DUITSE KLUB UIT SHANEBERG ERKLENZ VERBROEDERDEN 28 - 20.11.1987 - De Voorpost Sportiva ZWEMMEN Schermen. Prijsuitreiking na de degenkampioenschappen in Sint-Niklaas (dw) De stadszalen in Sint-Niklaas werden tijdens het vorige weekend door de schermspor- ters ingenomen. Toen werd ook het 13c Internationaal de- gentornooi betwist en deze uitstekende organisatie van de Sint-Niklase schermkring, is inmiddels al tot een klassie ker uitgegroeid. Bij deze tweedaagse werden zowel de heren als de dames betrokken en reeds tijdens de schiftin gen. zou al een hardnekkige strijd worden geleverd. De «Trofee der stad Sint-Ni- klaas» of de wisselbeker Ro- main Verbrugge per ploeg en de tweede wisselbeker «Mai- tre Simon», zijn inmiddels ook al fel begeerde trofeeën geworden. De belangstelling van de schermsporters is voor dit Wase degentornooi, dan ook bijzonder groot. Toch werd het aantal deelnemers van vorig jaar niet overschre den, alhoewel met een 150-tal schermers ook nog een be hoorlijk getal werd bereikt. België werd er het sterkst ver tegenwoordigd en onder dit vaandel, werd ook de finale bij de heren betwist met Joos als eindlaureaat. Voor de titel waren er bij de heren 89 kan didaten en bij de dames wer den dat er 56. Ook in die reeks zou België triomferen met Hulin welke in een wer kelijk boeiende finale de Duitse Brinckmann versloeg. Ook één der beteren trou wens op dit 13c Internationaal degentornooi van de Sint-Ni klase schermkring, waar ook een zestal verschillende natio naliteiten werden opgemerkt: Duitsland, Luxemburg, Schotland, Nederland, Frank rijk en natuurlijk... België. Het officiële sluitstuk van de ze schermtweedaagse in Sint- Niklaas, werd dan nog een gezellige receptie met de uit reiking der trofeeën. Technische resultaten: Heren (89 schermers) 1. Joos, België 2. Stock, België 3. Ganeff, Nederland 4. Kardolus. Nederland 5. Driessen, Nederland 6. Foulquier. Frankrijk 7. Klimus, België 8. Cazaerck, België 9. Prins, Nederland 10. Collard, België Dames (56 schermsters): 1. Hulin, België 2. Brinckmann. Duitsland 3. Jacques, België 4. Gross, Frankrijk 5. Ernould, België 6. Rosenov, Duitsland 7. Michiels, België 8. Nieland, Duitsland 9. Max-Maden, België 10. Frankson, België Roger Van Laere Schermen. De wisselbeker Romain Verbruggen werd gewonnen door de ploeg «Caldero- ne» (dw) WATERPOLO gingen van de West-Vlamin gen werden echter allen verij deld door een wanhopig ver dedigend W.Z.K. met Vin cent Geeraert nogmaals on feilbaar tot op een tiental se conden van het einde. Toen skoorde Kortrijk de overigens verdiende gelijkmaker tegen een verdienstelijk W.Z.K. Sint-Niklaas dat met een laat ste poging van Yves Thiébaut, nog vruchteloos naar de volle winst greep (9-9). Speelden voor W.Z.K. Sint- Niklaas: Vincent Geeraert, Franky Lijssens, Nest De Maesschalck. Lieven Maris, Yves Thiébaut. Stefaan Thi- baut. Jan Foubert. Hcrvé Schelfhout, Chris Stevens, Wim Meganck en Peit De Maesschalck. De Waaslanders staan nu in de rangschikking op een ze vende plaats met drie punten uit vijf wedstrijden; Tijdens het volgende weekend een verplaatsing naar het nog steeds puntenloze Scaldis uit Antwerpen en Sint-Niklaas, wordt er zeker niet als kans loos beschouwd... Roger Van Laere In vele families wordt er allicht gesproken over «onze Lowie» en daarmee wordt dan een door iedereen gekend familielid bedoeld. Ook bij de Dendermondse zwemmers kent men een «Lowie» en in die grote familie die de zwemklub is, weet men dan ook direkt wie ermee bedoeld wordt: Louis Van Hemelrück. Ere wie ere toekomt en «onze Lowie» mag al eens in de bloemetjes gezet want het is een figuur die zijns gelijke niet kent in het Dendermond se als het op zwemmen aankomt. Van bij het ontstaan van de klub was en is hij nog steeds paraat om voor het belang van «zijn» zwemmers te ijve ren, trainingen te leiden, ie dereen bij te staan met zijn goede raad en nuttige advie zen, altijd op de bres als er wedstrijden moeten gezwom men worden, een supporter van de zuiverste soort die door zijn aanmoedigingen de prestaties ten top kan drijven, een troostend woord als het wat tegenviel, kortom, het is ongelooflijk wat hij allemaal realiseert. Een echt standbeeld kan de klubkas zich allicht niet ver oorloven, maar «onze Lowie» heeft er een levensgroot in het hart van allen die in Dender- monde met de zwemsport be gaan zijn! In deze hulde kunnen we ge rust alle andere trainers be trekken die dag in dag uit het beste van zichzelf geven om de klub op te tillen tot een niveau dat velen haar benij den. Met een degelijk trai nerskorps zoals dat van DZO mogen er van de zwemmers en zwemsters dan ook klin kende resultaten verwacht worden en de hooggespannen verwachtingen werden ruim schoots ingelost. De jongste weken mocht de klub niet minder dan vier kersverse A-zwemmers be groeten: na Filip de Boeck en Sarah Moens namen Wendy Roelandt en Steve Claessens de B-kampioenschappen te baat om het duel met de se- konden in hun voordeel te beslechten. Een opmerkelijke prestatie waarop zij terecht fier mogen zijn. want alleen door hun lovenswaardige in zet en nooit aflatend doorzet ten konden zij het gestelde doel bereiken. Op die B-kam- pioenschappen lieten de DZO-zwemmers zich trou wens nog eens langs hun beste zijde zien. Mirel Huau behaalde er twee maal een zilveren medaille in rugslag en crawl en legde ook nog beslag op een eervolle vierde plaats in schoolslag. Zij is dus duidelijk van alle markten thuis. Voor tweemaal brons tekende Sven Vekemans met een der de plaats, zowel in dolfijn als In de eerste reeks van het nationale waterpolo, heeft Ghent Swimming de leiding weten te behouden. De Strop pen speelden na een werke lijke propagandamatch. gelijk bij A.Z.C. Een tweetal logi sche titelkandidaten trouwens en onderaan in de rangschik king, wordt er met evenveel overtuiging voor de punten gestreden. In die omgeving is de W.Z.K. uit Sint-Niklaas wéér verzeilt en voor het be houd. wordt het nogmaals knokken... W.Z.K. Sint-Niklaas K.Z.K. Kortrijk 9-9 Voor het begin van deze be langrijke match, stonden de verwachtingen bij de Waas landers niet bijzonder gun stig. Door de onbeschikbaar- heid van Stany D'Hooghe, Fi lip De Meulenaer en Jan De Maesschalck, was de ploeg ook fel verzwakt en coach Rudy Van Mieghem startte met de jonge Lieven Maris in de basisopstelling. Het zou nochtans een uiterst boeiende wedstrijd worden en tegen Kortrijk de revelatie van het huidige seizoen, kon aanvan kelijk gelijke tred worden ge houden. Met twee doelpunten van Franky Lijssens stond er na de eerste periode ook 2-2 op het bord. Nadien zouden de Kortrijkzanen met drie doelpunten een ruime 2-5 voorsprong verwerven en al leen Franky Lijssens. skoorde toen nog tegen (3-5). Onder tussen was Jan Foubert na drie persoonlijke fouten defi nitief uitgesloten, en moest klubcoach Van Mieghem, verder beroep doen op de wisselspelers Chris Stevens Hervé Schelfhaut, Piet De Maesschalck en Wim Me ganck om het hoge speiritme van Kortrijk enigszins te neu traliseren. Ook tijdens de der de periode waren de gasten meestal in balbezit en de loka le defensie met een uitsteken de doelman Vincent Geeraert als het voornaamste sluitstuk, kon toen meermaals verhin deren dat Kortrijk de voor sprong verder opdreef. In tegendeel zelfs en met doel punten van Yves Thiébaut, Franky Lijssens, Chris Ste vens en Stefaan Thibaut, werd met een 7-6 lokale winst voo^ de laatste maal gedraaid. In de vierde periode zou Kortrijk nog een tandje méér steken en met zwemkampioen Franky De Groote. Henk De Jonckheere en Goethals met Callewaert als de internatio nalen. werd dat ook duidelijk de betere ploeg. Na twee mi nuten spel stond Kortrijk trouwens al terug aan de winst met 7-8 en Sint-Niklaas, werd toen volledig naar de verdedi ging gespeeld. Hierin werd doelman Geeraert met een aantal saves de absolute blik vanger en aldus werden de Waaslanders in de wedstrijd gehouden. Een stimulans blijkbaar voor de W.Z.K. en met doelpunten van Stefaan Thibaut en Franky Lijssens na een uitstekende koliektieve aanval, stond Sint-Niklaas op een drietal minuten van het einde wéér aan de leiding (9- 8). In een bijzonder spannend slotoffensief zou Kortrijk nog duidelijker aandringen en de enigszins vermoeide lokalen, konden toen nog amper een vuist maken. De vele doelpo- Boogschieten. Leo Willaert werd koning van de Moerzeekse liggende wipmaatschappij "De Vier Gekroonden" (vh) SCHUTTERSVERBOND OVERMERE-DONK: STAND NA VOORLAATSTE VERBONDSCHIETING: Ploegen: Individueel heren: 8. De Geest Achiel 1. Donkhoeve 62 1. Verdonck Hugo 27 Dames individueel: 2. Weekendschutters 60 2. Vermaeren Frans 23 1. De Bisschop Elly 3. Black Gold 56 3. Herremans Legrad 17 2. Cotman Fabienne 4. De Blauwe Duivels 40 4. De Wael Rony 17 3. Pensaert Julienne 5. Rodeo 37 De Sadeleer Frans 17 4. Van Geirt Carine 6. K.M. Donk Eendracht 26 Melon Patrick 17 Colman Ilse 7. SK Klappel 17 7. Ringoir Luc 16 6. Copejans Gilberte Zwemmen. Louis Van He- melrijck, een DZO-trainer die er wezen mag. in crawl. Sinds de ongunstige beursberichten der voorbije weken is Ann Vernimmen aan het hamsteren geslagen in gouden penningen. Dit keer legde ze beslag op twee eerste plaatsen in vrije slag en in dolfijn. In diezelfde twee diciplines werd Steve Claessens twee maal tweede met een bekro ning als A-zwemmer bovenop. Ook Wendy Roelandt mag zich voortaan A-zwemmer noemen. Zij beklom de hoog ste trap van het ereschavotje voor haar prestatie in school slag. Alles bij mekaar geno men werden de B-kampioen- schappen voor DZO een dui delijk sukses en een bewijs van de kwaliteit waarover de klub beschikt: met vijf deel nemers die aantraden in veer tien koersen werden niet min der dan negen medailles bin nengerijfd en dat in een kom petitie waar de konkurrentie sterk aan mekaar gewaagd is. De Dendermondse zwemklub is blijkbaar op de goede weg. Hoop doet leven en wij dui men voor de toekomst. LOKEREN WILLEBROEK 2: 20-8 Zaterdag jl. werd in het Lo- kerse Durmebad een eerste inhaalwedstrijd van de drie gespeeld. Willebroek 2 (WWPC) was voor Lokeren in kompetitieverband een to taal onbekende ploeg. Maar toch lieten de Durmejongens zich niet doen en was deze wedstrijd goed voor 28 doel punten waarvan 20 voor Lo keren en 15 uitsluitingen. De eerste periode was al goed voor 11 doelpunten, 2 uitslui tingen en 1 penalty. Wille broek sloeg na amper 20 se conden spelen al raak zodat de openingsscore 0-1 werd in het voordeel van de bezoe kers. Lokeren begon van dan af aan de revanche. Wille broek volgde nog eventjes maar de fysiek en taktiek van de Durmejongens waren zo sterk zodat de bezoekers wer den overklast. De ene na de andere bal verdween in het doel van Willebroek. Zo werd de stand na een prachtig sa menspel en een blitz-start van Lokeren op 8-3 gebracht. In de tweede periode verliep het Lokerse spel minder vlot, maar er werd uitstekend ver dedigd zodat Willebroek van deze numerieke meerderheid geen gebruik kon maken, Lo keren van zijn kant buitte de ze unieke kans goed uit. In de eerste periode faalden beide ploegen bij de man-meer si tuaties. Toch werden prachti ge aanvallen gecreëerd zodat Lokeren de stand op 12-4 bracht. In de derde periode stelde men orde op zaken, maar on danks de penalty die aan Lo keren werd toegekend verliep het spel niet naar wens. Loke ren moest herhaaldelijk in verdediging trekken omwille van verscheidene Lokerse uit sluitingen, maar Willebrock kon geen gebruik maken var. deze verscheidene man meer situaties. Lokeren verkwan selde ook zulke 2 kansen maar kon toch de stand op 15- 6 brengen. In de laatste periode kreeg Willebroek al vrij vroeg een verdiende penalty toegekend en skoorde. Ook daarna kwam Willebrock nog twee maal aan de beurt, maar van dan af was het beste eraf en werd de bezoekende ploeg naar huis gezwommen. Loke ren nam alles voor zich, buitte de man meer situaties uit, zorgde voor verscheidene counters en legde de eind stand na een prachtig samen spel op 20-8 vast. Een uitstekende wedstrijdlei ding, dhr. Keyman R., zorgde voor een sportieve wedstrijd en een verdiende overwinning voor de Lokerse waterpolo die nu al 4 op 4 punten heeft Zaterdag 21.11.87 wordt de wedstrijd Lokeren-Seraing betwist. Deze wedstrijd gaat door in het Lokerse Durme bad en kadert in het program ma van «De Vlaamse Zwem- wcek», het startsein wordt ge geven om 19.45 uur. Lokeren wil deze wedstrijd winnen om door te stoten naar een derde plaats in het klassement. Tot zaterdag en supporters op post!!! De ploeg: 1. Wettinck Peter (2), 2. De Blook Patrick (3), 3. Peetcrs Eric (3(, 4. Maes Guido (1), 5. Wauters Yves (2), 6. Vanhovc Alex (5), 7. Vcrtonghen Mark, 8. Van Puymbrocck Eddy (2). 9. Blockland Jan-Willem, 10. Bleyaert Peter (2), 11. Hul- laert Geert en 12. Moens Ronny. gba hebben daar de Sint-Niklase ^asj an d edcr gehouden. Vooral bij de jon- de. De beste prestatie voor J°ngens: kategorie 1 (37 deel e Di gens werd er hoog geskoord Sportiva Sint-Gillis werd daar nemers) al met Jeroen uit Sint-Niklaas, geleverd door Katrijn Colman 1- ®art Beukelaers G.D.O fism; als de grootste blikvanger. In die er zevende werd. In de 3 ®art C°'man Sint cer de tweede kategorie met 37 vierde kategorie met een 52- G'"'s 4?.45, 4^ Bert Vcrhels Jat deelnemers, klom Bart Ca- tal turnsters, zou Ann De Jeroen 40.65,5. Esbjorn Fier snog thoir op het hoogste schavot- Grave van Rust-Roest uitzon- Jcroen 40.20. 9. Wannes Da :ls m Nogal logisch eigenlijk derlijk presteren. Tijdens de ncel Jeroen 34.85. J5 _Stijfndr want bij drie van de zes disci- Oostvlaamse kampioenschap- plincs - paard, sprong en pen onlangs nog in Sint-Gillis, rek -, behaalde Bart Cathoir behaalde ze al een schitteren- ook al de eerste plaats. In de derde plaats met een tame- deze reeks werd Bert Janssens lijk hoog puntenaantal. Dat van Rust-Roest Sint-Niklaas werd nu nog duidelijker opge- vijfde en klasseerde Nico Van dreven en alleen Inge Eve- Daele van Sportiva Sint-Gillis raert van T.V. Nazareth wel en David Ellet van Rust- ke trouwens ook in het Waas- Roest. zich respektievelijk als land won, zou Ann De Grave de nummers veertien en vijf- van de titel houden. Ook een tien. In de derde reeks werd beter puntenaantal voor Sisi het Waas meesterschap zelfs Van Moeseke van Rust-Roest uitzonderlijk. De eerste twee met als resultaat, een verdien- plaatsen waren voor het Sint- stelijke achtste plaats. In de Niklase Jeroen met Robby De vijfde kategorie met 126 turn- Munck en Geert Verhclst. sters werd Ilse Sannen uit Jongens: kategorie 3 (14 dee c" B Ook Joeri De Mayer van de- Koersel de kampioene. Ook nemers) zelfde turnkring deed het uit- de Dendermondse turnkring stekend: hij eindigde als vijf- W.B.K., zou in deze reeks de achter Johan Van Stee- met een beperkte kern aan landt de turner van Rust- treden en voor Lesley Ver- Roest, welke vierde werd. Al- meulen, werd het zelfs een. leen in de eerste kategorie schitterende vierde plaats, zouden Bart Beukelaers van G.D.O. en Sven Christiaens Verdienstelijk werd ook Na- van Leopoldsburg, de Wase dia Van Osselaer als elfde. turners voorafgaan. Die wer- terwijl Ellen Van Êetvelde de Bart Van Mele Sint-Nikla Aen den dan ook één en twee met prestatie op de Oost-Vlaamse 35.65, 14 Tom Vervaet Sii als derde. Bart Colman van kampioenschappen, niet kon Niklaas 33.15. Sportiva Sint-Gillis. Met Bart evenaren en' in Turnhout Meisjes: kategorie Verhelst en Esbjorn Fiers bei- enigszins ontgoochelde. In den van Jeroen, werden de het eigen Waasland werden volgende plaatsen ingeno- Isabelle Van Landeghem en men. De deelname van de Cindy De Boes beiden van turnsters aan deze VTL-kam- Rust-Roest onlangs nog de pioenschappen in Turnhout, nummers één en twee. Door was werkelijk opvallend. Niet deze twee beloftevolle turn- minder dan 236 ingeschreve- sters werd in Turnhout bijna nen van 6 tot 18 jaar en in de hetzelfde puntenaantal bc- verschillendc reeksen, werd reikt en het werd voldoende het dan ook een bijzonder voor een achtste en twaalfde turnsters): - spannende strijd. Daarin plaats. Ook nog een behoor- j Carinc Van Eyck Sint- werd dan Rust-Roest uit Sint- lijk aantal andere gymnasten k|aas 34.00, 4. Inge De Week uit het Waasland werd met Sint-Niklaas 31.85 wisselend sukses bij de Turn- houtsc turnkampioenschap- pen opgetekend en Rust- Roest met vooral Jeroen. TURNEN De turnkampioenschappen in Cock als vierde geklasseerd, hebben daar het kader van het VTL-krite- Vierde werd ook Marijke Van turnkleuren, met opmerkelij- rium, hebben tijdens het vori- Steelandt in de derde katego- ke bijval, verdedigd ge weekend in Turnhout een rie A. met Erika Baert even- merkwaardig Waas sukses in- eens van Rust-Roest, als vijf- Technische resultaten: Huyghc Dendermonde 32.45 luks 25. K. Jonckers, Sint-Gilli t zal 31.05, 32. F. Van Macle Den ijft o dermonde 28.45. 34 J. Bra igens cke Sint-Gillis 27.95. 36. Ton dc Van der Heyden Dendcrmon 'men dc 27.05. 'gen Jongens: kategorie 2 (37 dce ze nemers): dit. 1. Bart Cathoir Jeroen 49.91 n 5. Bert Janssens R.R. Sin aakte Niklaas 47.40. 14 Nico Va lijk c Daele Sportiva 41.05. 15. D den vid Elet Sint-Niklaas 39.801 "ten 31. Sven Homblé Sint-Nikla met 33.20. ki'kc Robby Dc Munck Jeroe 48.70. 2. Geert Verhelst Jtiensta 48.20, 4. Johan Vt arc 3" Steelandt Sint-Niklaas 45.2 ren- 5. Joeri De Mayer Jerot 5 "ef 43.90, 7. Sven Beek Sporti* 500 '5 42.70. 8. L. Van Royen Sinn ,ra" Niklaas 42.30, 11. W. Schoe luwc maekers Sportiva 36.60, 1 n "1 nilde lassen turnsters "fsc Sofie Vandenbraemb ,c e sche Brugge 34.25, 4. Marij ook Van Steelandt Sint-Nikli nalcn 32.75, 5. Erika Baert Si vold Niklaas 32.50, 7. Katrijn C ,e_ man Sportiva 31.80, 19. P cale Goedcmont Sport rvi"t; 29.85. ,P,obl Meisjes: kategorie 3 B Niklaas met de betere presta ties opgetekend en primus in haar reeks, werd Carine Van Eyck. In diezelfde derde B. werd teamgenote Inge De spelers Meisjes: kategorie 4 (53 til ®'J' c sters): :nsdc I. Inge Everaert T.V. N: JPP"? roth -KT 7n T Ann IV C,t 0Cn In kasteel Blauwendael te Waasmunster had er een ont vangst plaats van dc plaatse lijke turnkring Kerels en een Duitse ploeg uit Shanebcrg Erklcnz, ter gelegenheid van het 10 jaar verbroederen met deze ploeg. Deze verbroede ring is ontstaan toen bestuurs lid Paul Van Hese van Waas munster met verlof was in Frankrijk en daar in kontakt kwam met de trainer van de Duitse turnclub. In zijn toe spraak wenste burgemeester Strobbe turnkring Kerels veel geluk met deze verbroede ring. Turnkring Kerels doet hierdoor aan uitstraling bui ten de grenzen. Aan dc voor zitter van de Duitse ploeg overhandigde burgemeester Strobbe een prachtig kunst werk en vroeg aan dc aanwe zigen ter dezer gelegenheid het gulden bock te tekenen. Paul Van Hese dankte nadien het gemeentebestuur voor de ze ontvangst in kasteel Blau wendael. In de namiddag had er in Hoogendonck een wed strijd Olympisch turnen plaats tussen de twee clubs, Kerels en Erklenz. De wedstrijd per ploeg werd gewonnen door Shaneberg. Dc individuele wedstrijd werd gewonnen door turnkring Kerels en het ploegcnklassemcnt ging ook naar Shaneberg. In de reeks plus 15-jarigcn werd Danny Varendonck winnaar, bij de - 15-jarigcn was het Peter Vereccken die beslag legde op de zege. Nadien volgde er een gezellig samenzijn. Bur gemeester Strobbe hoopte dat deze verbroedering nog vele jaren mag plaats hebben. Tot slot wenste hij de Duitse gas ten een behouden thuiskomst en nog vele successen met hun vereniging. (V.G.P.) reth 37.70, 2. Ann De Gt Sint-Niklaas 36.10. 8. Sisi Moeseke Sint-Niklaas 3' 17. Nathalie De Smet Niklaas 33.10. 23. Sar; Cauwer Sportiva 32.70J Kim Vervaet Sint-Nil 31.60. 44. Tina Ruts, Sp< 29.60. Meisjes: kategorie 5 turnsters): 1. Ilse Sannen Koersel 4. Lesley Vermeulen D< monde 36.30, 8. Isabelli Landeghem. Sint-Nij 36.00, 11. Nadia Van laer, Dendermonde 35.1 Cindy De Boes Sint-Nl 35.65. 33. Katrien berghc Sint-Niklaas 34. Ellen Van Eetvelde monde 33.85. 54. Hove Sint-Niklaas Joke Mertens 84. Vicky Niklaas 31.95, 89. Van Laere Sportiva 31 Mart Colman en Wendy Sportiva 31.40, 96. Mcls Sportiva 31.35 Anouk Franckacrt 30.45, 116. Katrijn Sportiva 30.15, 124. Hove, Sint-Niklaas 28.1 Roger Van BBC ten 28-2 'erd het i

De Voorpost | 1987 | | pagina 28