MOEIZAME THUISZEGE VIER DOELPUNTEN VAN ROBBIE SMET [ROBBIE SMET: [WE BEVEN NIET VOOR SINT-NIKLAAS K.A.V.D. IS OP ZIJN STERKST EN NU NAAR HAMME H 11- mBrr-i je De Voorpost - 27.11.1987 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Op een doorweekte St.-Nikla- doelpunten de wedstrijd kon se grasmat kwam Sportkring afsluiten, met dezelfde ploeg aan de Poederlee was duidelijk met aftrap die vorige week zo forse intenties op het veld goed voor de dag kwam op verschenen. Vooral Joris Cor- Vorst en met een karrevracht net was de gevizeerde man. In S.N.S. opnieuw op zondagnamiddag Het angstwekkend terugvallen van de supportersaantallen heeft de raad van bestuur van de Wase club ertoe doen besluiten van vanaf de eerste wedstrijd van 1988, de eerste thuiswedstrijd dus, terug op zondagnamiddag te laten Hnnro :i an K.S. ST.-NIKLAA5POEDERLEE 2-1 Ondanks de zege hebben de Klaasjes het niet hreed gehad tegen een bijwijlen hard akterend bezoekend team. Een veel te laks optredende ref. Van de Venne sterkte de bezoekende agressie nog meer zodat vele thuisaanvallen in de grond werden geboord. Gelukkig, voor de thuisploeg, kon Eric Lacroix net voor rust de bezoekende versterkte defensie uit haar evenwicht halen om zo van de wedstrijd toch een aangenaam kijkstuk te maken. zoverre zelfs dat Luc Ver- wimp van Poederlee al in de 12e minuut tegen een eerste gele kaart aankeek. Na dit incidentrijke begin kwam St.-Niklaas toch even in de buurt van doelman Kris Fissers. Het duo Daniël Maes-Joris Cornet was op rechts doorgegaan en kon op rukken tot bij Fissers, maar de inderhaast teruggekomen verdediger Dirk Martens kon het gevaar weren. Al was dat maar half want de slecht ont zette bal belandde weer bij Maes die strak voorzette waar Erik Lacroix stond te wachten en krachtig inkopte. Doelman Fissers was echter nog maar eens de reddende engel voor Poederlee en pakte Eriks kopbal in twee tijden. Nadat Joris Cornet in de 22e minuut nog een kansje had afgedwongen kwamen de gas ten voor het eerst hun op wachting maken bij doelman De Maeyer. Vooral de twee enorm snelle spitsen Geert Mariman en Wim Van Leu ven waren op de counter le vensgevaarlijk. De Maeyer was-echter steeds attent uit zijn doel gekomen. 1-0 nét voor de rust Toen St.-Niklaas hetzelfde wapen als de bezoekers wou hanteren was er altijd wel ie mand die stokken in de wielen kwam steken, maar dan bijna letterlijk. Scheidsrechter Van de Venne mocht in deze fase wel wat kordater opgetreden hebben. Nadat Struyf was onderuitge- trapt door kamikaze Verwimp kwamen de bezoekers nog dicht bij de openingstreffer. Van der Eycken kon samen SS ITION füjlff Zaterdagavond tegen Poederlee waren duizend supporters getuige van de overwinning. Voor een ploeg met een infrastruktuur als St.-Niklaas is dat onvoldoende. Merk ook op dat Sportkring haar beste resultaten bij daglicht bijeen heeft gespeeld zodat dit misschien nog zo geen slecht idee is. Smeets niet te spreken over de scheidsrechter Trainer Maurice Smeets was na de wedstrijd niet te spreken over de leiding van de heer Van de Venne. «Met zo een scheidsrechter gaat het voetbal kapot. Hebt ge gezien? Joris Cornet heeft meer op de grond gelegen dan dat hij recht stond. Een kordater optreden met enkele fel gekleurde kaarten zou wellicht het temperament van Poederlee getemperd hebben. En in de tweede helft ziet de scheidsrechter dat Verwimp al een gele kaart gekregen heeft en steekt een nieuwe gele die gelijk was aan de uitsluiting terug in zijn zak», aldus Smeets over de ref. Smeets was ook heel tevreden over zijn ploeg die volgens hem een héél goede kollektieve match gespeeld had, met veel karakter en een sekure verdediging. Patrick Vinck werd, en terecht, de beste man van de ploeg genoemd. Over de wedstrijd tegen VW Hamme, dé grote schok in bevordering, wilde Smeets nog kwijt dat hij met dezelfde intenties zal aantreden. Een sterk middenveld met 4 A 5 mensen mag dus in Hamme op het veld verwacht worden. Terwijl Danny Bonny als laatste man zijn beide sekundan- teri Vinck en Macs moet ondersteunen als het nodig blijkt. M'rabet, Cornet en Quintclier blijven wellicht in de spits omdat de trainer naar Hamme trekt om te winnen. M.S. St. Nikhas-l oederlee 2-1. Cornet, omringd door vijf verdedigers, komt net iets te laat de Poederlee-doelman te belagen (dw) met Vervoort doorgaan maar 2 strafschoppen bepalen ze werden foutief gestopt eindstand /fyï Z' h"f R°"d he< d« ga- f™ S1 *f" s,c" dan hu" <<ans. len was. Dc daaropvolgende Van der E k vrne tran werd door-Luc Ver- 8 Niklaas-Poederlee 2-1. Cornet en Vijlders, vermoeid maar tevreden (dw) vrije trap werd door Luc Ver wimp in de muur getrapt en de hernemende Verhelst vond De Maeyer op zijn weg. De aanslag op Werner Struyf had ergere gevolgen dan eerst verwacht want een wissel met de jeugdige Hans Everaert drong zich op. Werner die een paar jaar geleden een been- fraktuur had gehad werd ge spaard. De laatste vijf minuten van de eerste helft waren dan bijna zo denderend en explosief als de eerste 40 samen! Eerst kon bezoeker Danny Vervoort doorgaan op links tot in het strafschopgebied van St.-Niklaas, doch in plaats van zelf te besluiten gaf hij een achterwaartse pas naar Geert Mariman die de bal naast de paal buitenzette. In de 43e min. ging St.-Ni klaas dan resoluut door en zo liepen Joris Cornet en Peter Quintelier elk achter een reu zekans aan. Doelman Fissers was echter tweemaal bij de zaak en hield zijn doel onge schonden. Toch moest hij de bal nog uit zijn netten halen alvorens men de verwarmde kleedkamers kon opzoeken. Patrick Vinck legde de basis van het eerste thuisdoelpunt. Maeyer maar hij kreeg het voor mekaar om de bal naast de linkerpaal buiten te zetten. Het was echter maar uitge steld. Hun ijver en kamplust werden beloond in de 63e minuut. Erik UScroix, de maker van het eerste doelpunt, wou met enkele schijnbewegingen de opzittende Danny Vervoort van zich afschudden, maar de kwieke Vervoort kon het le der bemachtigen en op De Maeyer afgaan. De klaarkij- kende Danny Bonny kon in laatste instantie niets anders meer doen dan Vervoort in het natte gras doen bijten, met een strafschop tot gevolg. Dirk Verhelst wachtte geen ogenblik en bracht Poederlee naast de thuisploeg. St.-Niklaas aangeslagen, dat was duidelijk, kon zich geen nieuw puntenverlies meer veroorloven nu de topper te gen VW Hamme met de dag nadert. Daarom trok men met allen die nog konden, ten aanval en belegerde elke beschikbare kracht het doel van Fissers. De volgende vijf min. zagen Op rechts zijn flanh afgaand ïfe" kon h,, enkel nog gestuit wor- voorze, Ucroix den door Jef Van Gastel. De vrije trap leverde St.-Niklaas geen doelgevaar op maar wel een hoekschop. Vijlders bracht de bal voor doel en een slecht ontzetten bracht het le der bij de vrijstaande Erik Lacroix die krachtig uithaalde en doelman Fissers kansloos liet: 1-0 op slag van rust. Iedereen verwachtte natuur lijk dat de Klaasjes zouden doorgaan tijdens de tweede helft. Het eerste kwartier kwamen deze gissingen uit want zowel Vijlders, Nijs als Cornet geraakten in schietpo sitie maar telkens ging er het een of ander mis. Een reeks hoekschoppen getrapt door Vijlders bracht evenmin de verdubbeling van de stand op het bord, zodat het ergens normaal leek dat de gasten meer en meer in de partij kwamen omdat de Klaasjes het spel niet konden maken. M'rabet van de sokken gelo pen toen hij maar in te duwen had. De geclaimde strafschop wordt van de hand gewezen door ref. Van de Venne. Niet getreurd want. één minuut ter zette Vijlders een voorzet van Lacroix op de lat en nog 60 sec. later kon de nog maar eens mee opgerukte Patrick Vinck na een lange solo Vijl ders bereiken doch deze laat ste werkte slecht af. Met nog een kwartier te spe len haalde Poederleeverdedi- ger Luc Verwimp nog maar eens zwaar uit. Scheidsrechter Van de Venne riep bewuste speler bij zich maar zag dat hij reeds geel had gehad en liet het bij een vermaning. Patrick Vinck, duidelijk moe gestreden, werd terecht ver vangen door Tim Huychen ii de slotfase van de wedstrijd. Terwijl iedereen zich dan toch verzoend had met het gelijke spel gaven de bezoekers op domme wijze het punt uit handen. Een slechte terug speelbal kwam in de voeten van M'rabet, die direkt ge pakt werd door twee bezoe kende verdedigers. Straf schop: 80e min. Peter Quintelier nam de toch zware taak op zijn brede schouders. Met een onhoud baar schot tegen de grond (doelman Fissers ging naar de goede hoek) zette hij de zege van de Klaasjes op het bord. Dolle vreugde bij de thuis ploeg die deze moeizame zege best kon gebruiken. Een dubbele wissel bij de be zoekers bracht geen noemens waardige problemen meer voor de thuisploeg die rustig uitbolde tot het eindsignaal. Mare Stevelinck Het is niets dan voetbal wat momenteel de klok slaat lin Hamme. Onderwerp van gesprekken vormt als ^vanzelfsprekend de derby van komende zondag tegen Sportkring St.-Niklaas. Vigor Wuitens wil winnen. Dat staat vast, of kan je soms YVilly Meersman niet? Onder de spelers heerst het volste vertrouwen. Zeker na een flinke verrichting tegen Hoboken. Daarbij werd Robbie Smet auteur van vier doelpunten. Een huzarenstukje, dat h(j voor de tweede keer opvoerde in deze kompetitie. Eerder tegen Willebroek had hij al eens vier treffers voor zijn rekening genomen. Robbie Smet is een knappe voetballer die met zijn linker keihard kan uithalen. Al van by de jeugd deed myn linker het biezonder goed. zegt de joviale Wanslander. Als ;r een penalty moest worden omgezet of een vrijschop getrapt, was ik kandidaat. Hoewel ik in de middenlinie evolueer, kwam ik vaak tot scoren. In deze kompetitie heb ik al dertien doelpunten ge maakt. Drie goals waren het resultaat van een penalty. Vier keer doorboorde ik het doelvlak uit een Stilstaande faze. Robbie met is een werklustig voetballer, hoewel h(j vaak een prikkel nodig heeft. Willen we tegen Sportkring St.-Niklaas twee punten ■nastreven dan is een algeheme inzet onontbeerlijk, ■vervolgt de Hamse prjjsschutter. I Hoopvol is dat we de laatste weken beter voethallen j«n sterker aan bod komen. In tegenstelling niet 1 vroeger beschikken we over een stevige afweer die ■overeind blijft, zelfs wanneer een zware storm ■Opsteekt. Kollekticf zijn we een hecht blok. Dat hebben we bewezen in een bekermatch waarin we eersteklasser St.-Truiden deden beven. Met Sport kring St.-Niklaas krijgen we te maken met een vaardige opponent die moet winnen om in de tred van leider Diegem te blijven. Voor ons geldt eenzelf de parool. Vandaar ook dat ik twee offensieve ploegen verwacht, wat de kekers ten goede zal komen. Wij kunnen ons niet veroorloven om op eigen veld een punt prijs te geven. Vandaar dat Willy Meersman al de opdracht heeft gegeven om alle aanvalsregisters open te trekken. Wi|ly Meersman heeft ons opgepept. HU kan dat als geen ander. Bovendien is hij op de hoogte van de principes die Sportkring St.-Niklaas huldigt. In die zin heeft hij al de nodige richtlijnen gegeven. Het is alleen maar jammer dat Paul Vermeir ont breekt. Hy is geschorst. Met hem ontbreekt er een stevige pion op het middenveld. Niettemin beogen we ook zonder hem een overwinning. Vergeet niet dat we van de wedstrijd een erezaak willen maken. Ik hoef niet te zeggen dat ik graag tol scoren zou komen. Als ik aan de match denk, krijg ik de kriebels in mijn linker. Natuurlyk vormt de topper tegen Sportkring nog niet het einde van de kompetitie. De week voor Kerstmis staat ons de konfrontatie met leider Die gem te wachten. Ik wil dan afrekenen met oefen- meester Etienne Borré. Ik was een seizoen lid van KAV Dendermonde toen hy er trainer was. Ik kwam er niet aan de bak. Daarom wil ik bewjjzen dat ik meer kan dat wat Borré over my dacht. E.G. HOBOKEN - HAMME 1 -4 VW Hamme behaalde in Hoboken een vlotte en bovenal verdiende overwinning. De vierdeklasser demonstreerde tijdens het grootste gedeelte van de match een overwicht en met vier doelpunten op zjjn aktief werd Robbie Smet uiteraard de centrale Figuur. Ook een aantal andere voetballers vertolkten een opmerkelijke verrichting. Dat kon o.a. worden gezegd van Paul Vermeir en Franco Pirelli. klaarde de taak. Het derde en het vierde doelpunt zou hij ook op zijn naam brengen. De derde treffer was ook het gevolg van een strafschop. Die werd ons terecht toege kend na een flagrant hand- spel. De Hobookse doelman vroeg Robbie Smet vooraf om de bal niet pardoes op zijn lichaam te schieten. Iedere keeper is blijkbaarop de hoogte van de kracht waar mee Robbie kan uithalen. Robbie Smet was na afloop van de wedstrijd uiteraard voor zijn kollega's het feest varken bij uitstek. Opmerke lijk is dat hij in deze kompeti tie vanuit de middenlinie al dertien keer tot scoren kwam. Voor een paar weken tegen SV Willebroek werd hij ook al auteur van vier doelpunten. Vooral op stilstaande fazen weet de ex-Beverse voetballer krachtig uit te halen en wan neer hij de opdracht krijgt om een elfmetertrap om te zetten is het de doelman geraden om beter weg te springen dan de bal op het lichaam te laten botsen, In het vooruitzicht van de topper tegen Sportkring Sint- Niklaas van komende zondag komt deze zege de Hamse vierdeklasser goed gelegen. Al geruime tijd is de konfron tatie met het team uit de hoofdplaats van het Waasland voer voor allerlei gesprekken. Wie zich overigens nu al in de handen wrijft, is de Hamse penningmeester... (e.g.) Langs de andere kant kon Vigor Wuitens met Johnny Lenaerts weer in zijn rangen, offensiever reageren, wat on getwijfeld invloed had op het eindresultaat. "Met Lenaerts er weer bij was onze aanval sterker ge stoffeerd, zegt Willy Meers man. We hebben hem drie weken moeten missen door een schorsing. Nu hij er weer bij was, konden we vooraan meer gewicht in de schaal leg gen. We zijn trouwens vaak in het offensief geweest. In de eerste minuut kwamen we al dicht bij een doelpunt maar op het door de regen biezon der glad geworden terrein verloor Lenaerts de bal op het ultieme moment. We hebben snelle akties ontketend. Dat was het middel bij uitstek om een technische vaardige, maar trage opponent te overtroe ven. Halfweg de eerste helft trapte Robbie Smet een vrije trap binnen. Kort daarna moesten we, tegen de gang in, de gelijkmaker toestaan. Een dekkingsfout lag aan de basis van het doelpunt. We hebben hel daarna even wat moeilij ker gehad om onze ideeën te realiseren. Pas na de hervat ting hebben we daadwerkelijk initiatieven genomen. Dat leidde tot een overwicht, doelpunten en een overwin ning. We scoorden een twee de maal uit een penalty. Een sanktie die het gevolg was van een zware overtreding op Eric Diels binnen de zone van de waarheid. Robbie Smet VOETBAL S.K. LEBBEKE: KNOKKEN TEGEN RACING GENT Het hoeft niet gezegd dat de sfeer bij de Dender- mondse eersteprovincialer uitstekend is. Er werd deze week druk nagekaart over de verrichting op Standaard Wetteren. Oefenmeester Toon PfafT gaf zyn spelers de wijze raad om met beide voeten op de grond te blijven. Wij totaliseren meer punten dan verwacht, wat niet wil zeggen dat we ze in de komende matchen te grabbel moeten gooien, zegt Pfaff. Wy hebben hard moeten werken om leider te worden. Het zal ons nog moeilijker vallen om die positie te handhaven. Ik heb de spelers gefeliciteerd om hun inzet maar hen langs de andere kant ook gewaarschuwd. Iedereen moet blijven voldoen aan de principes. Het is een vaststelling dat we over een ruime kern beschikken. Dat wil zeggen dat er altijd voetballers zullen zyn die bij de selektie naast de prijzen vallen. Zy die erby zyn moeten beseffen dat in geval ze niet voldoende presteren, ze de kans lopen om hun plaats te verliezen. Gekwetste of onbeschik bare voetballers hebben we in de voorbije weken moeiteloos kunnen vervangen. Mare Van Keer, Alain Moens, Guy De Baere en Jan Polyn treden zaterdag aan met de invallers. Op basis van de verrichtingen zal ik de wisselspelers aan duiden. Tegen Olsa Brakel moeten we met eenzelfde inge steldheid knokken als tegen Wetteren. De tegenstre vers voerden recent een trainerswissel door. Wat invloed kan hebben op hun algehele inzet. Vandaar ook dat we op onze hoede moeten zyn. We genieten het voordeel om twee keer na mekaar voor eigen publiek te mogen aantreden. Na Brakel is immers S.V. Temse te gast. Dat wordt opnieuw een topper die allicht een grote belangstelling opwekt. Van Meirvenne, De Schrijver, Jacobs, Cooreman, Pringels, Lobyn, Michelet, Bordui, Baert, Van De Perre, Rodrigo, Dhaen. NICO VAN BOGAERT DEBUTEERT METV.W. HAMME Zoals al gemeld ontbreekt Paul Vermeir voor de topper tegen Sportkring St.-Niklaas. In zijn plaats debuteert de jonge Nico Van Bogaert. Ingevolge kwetsuren en een slepende verkoudheid kwam hy in deze kompetitie niet veel aan de bak by V.W. Hamme. De laatste weken evolueert hy gunstig bij de invallers. Vandaar dat hij de voorkeur geniet van Willy Meersman. Deze week was iedereen paraat op de trainingen. De Hamse penningmeester wrijft zich intussen ver genoegd de handen. De hoofdtribune is al uitver kocht en ook voor andere overdekte plaatsen werden er al honderden kaarten aan de man gebracht. Vigor Wuitens verwacht vier tot vijfduizend toeschouwers, tenminste wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn. Over de belangstelling in zyn geheel genomen heeft de vierdeklasser tot nu toe geen klagen. De bekermatch tegen de eersteklasser St. Truiden werd met 3.000 toeschouwers overigens al een kasstuk. - Andere ploegen moeten het met veel minder doen zegt Willy Meersman. Ik las in het clubblad van Hoboken dat er voor de wedstrijd tegen Vorst amper 150 betalende toeschou wers werden geteld. Ik vraag me af hoe men daar hun broek moet ophouden. Tot slot nog even vermelden dat de wedstrijd tegen Sportkring St.-Niklaas om 14u30 begint. De Wilde, D'Hondt, Verbustel, De Paepe, Geldof, Diels, Van Bogaert, Smet, Van Nieuwenhuyse, Pirel li, Lenaerts, Van Hemelrijk, Moens, Van Buyten of Van Geyte. S.K. LEBBEKE OPGEJUT S.K. Lebbeke verloor vorige zondag op Olsene. Eerder een wat onverdiende nederlaag zegde men ons aan het Konkelgoed. Er had best wel een puntendeiing ingezeten. Een paar tekortkomingen van de toch nog bitter jonge spelers werden afge straft. Nu zondag is Racing Heirnis Gent te gast in Lebbeke. Het wordt voor Matthys en zyn maats een zware opgave om deze ploeg,'die toch tot de tenoren wordt gerekend op afstand te houden. In de Leb- beekse voetbalmiddens wordt minstens op een gelijk spel gerekend. Dat zou in geen geval een ongunstig resultaat betekenen voor de blauwwitten. Bruno Van Bladel en Garry De Kinder die er vorige zondag niet bijwaren, zijn opnieuw beschikbaar. Intussen doen de Lebbeekse pré-miniemen het uitstekend. Ze zyn na een overwinning tegen Dikkelvenne doorgedron gen tot de derde ronde in de beker van België. De ploeg: Segers, Van Doorselaer, Matthijs, Coore man, Hals, De Vis, De Malsche, Geens, Van Bladel of Werner Van Hecke, De Kinder, Gesters (Vinck, De Feyter). ROBUR: GEEN WIJZIGINGEN Robur Moerzeke voert geen wissels door. Iedereen is paraat. Bovendien kwam men in twee recente wed strijden 12 keer tot scoren. Geen reden dus om de ploeg te wijzigen. Laureys, Fons en Luc Vercauteren, Raemdonck, Mettepenningen, Verhelst, Ost, Benny en Eddy Huylebroeck, De Vos, Wuytack, (De Graef, Jurgen Huylebroeck en Moerenhout). E.G.

De Voorpost | 1987 | | pagina 17