met «Industriële Trefdagen» Bouwbedrijven herdenken "Vier Gecroonden" Oppositie niet akkoord met «Jaarverslag» Aalst minder vrijgevig voor 11.11.11 WaelMai au Dender litwMiitratfc limii - tl Met goede buren kom je verder... De Voorpost C£-t*m GRATIS TIP C£4T*Al De «Kamer van Koophandel en Nijverheid Aalst en Gewest» en de «Jonge Ekonomische Kamer Aalst» organiseren op donderdag 3 en vrydag 4 december in de Aalsterse Keizershallen «industriële trefdagen». Een gebeuren waarbij niet op het ote publiek wordt gemikt, maar het niet gaat om een kijkshow maar wel om een aatbeurs tussen producenten en collega's afnemers en waar de stadshailen eigenlijk woon «kontaktkantoren» zijn. Een echt interprofessioneel gebeuren naar het rbeeld van onze noorderburen waar dergelijk evenement reeds hoge toppen heert. 1 alst. Een toelichting bij de doelstellingen van de tref-dagen (a) KEF wordt bewust zeer tekenort gehouden. Slechts :n Sp, ivee namiddagen toegan- rbij elijk voor het publiek op ers a onderdag 3 en vrijdag 4 erde. lecember telkens van 14 ot 19 u. Bedrijven hebben Stek{fnderdaad onvoldoende jd om dergelijk gebeuren ver bvb. een week uit te 'p' trijken. Toegangsprijs: bon 00 fr. :zoel rofessionele bezoekers pcrio unnen er gratis terecht op geva ertoon van een door een 1 lc' eelnemende firma uitge- 4es 1 eikte toegangskaart. "'tsep| [atalogus te bekomen 'kena ?or PrÜs van 100 fr. cr m ieleide schoolbezoeken tten.*jn echter niet mogelijk. 1 legionale trefkansen ledrijfsleiders uit de regio voc'Palst-Dendermonde-Ou- lenaarde weten uit erva- ing welke voordelen dicht ij huis kopen biedt: kor- lêerdere aanvoerlijnen, vlotte wamt trvice, snelle levering, la- ige a ere kostprijs. ■kers TREF wijst u waar u kan de th open in de onmiddellijke aktfe lmRev'nS wat u vr°eger ■eke- wellicht buiten de regio, zelfs buiten de landsgren zen kocht met alle gevol gen van dien. TREF brengt u zakelijke kontak ten zonder franjes. Dat de Keizershallen vol ledig bezet zijn met ruim 100 stands spreekt voor zich zelf. Dat er momen teel nog steeds vraag naar plaats is waaraan spijtig genoeg niet kan worden voldaan is verder het be wijs dat deze vorm van beurs anders dan anders duidelijk aanslaat. Drievoudige kans Voorzitter van de Han delskamer Eric Huyle- broeck stelt dat TREF de bedrijven kans geeft «live» op te treden, dat de bedrij ven erdoor meer bewust worden gemaakt, dat er een groeiende markt is voor hun industriële pro- dukten en diensten in het stadium van de toelevering en dat in de eigen buurt vaak kan worden gekocht wat anders van ver weg moest komen. «TREF» staat dan ook zo wel voor ontmoeten als voor doel bereiken. Onder stoom Ruim 10.000 bedrijven uit de regio werden tweemaal aangeschreven i.v.m. TREF. De deelnemende bedrijven stuurden zelfs 9000 gratis toegangskaar ten aan hun klanten in Vlaanderen. Op 25 indus trieterreinen werden 1300 affiches, repetitief, aange plakt. Banken stuurden aan hun rekeninghouders samen met de rekeninguit treksels aankondigingen van TREF. Ondertussen verspreidden exposanten 30.000 promotiezegels en verzorgt «Vraag en Aan bod» een speciaal thema nummer gewijd aan de Denderstreek, aan de Vlaamse Ardennen en aan TREF. Te verschijjen op 1 december a.s. Op die da tum komen er ook 4500 nummers van het O-num mer van «Trefpunt» van de pers te verspreiden over de werkgevers van het arrondissement Aalst. En tenslotte komen er ook nog 2500 katalogi. De machine staat nu onder stoom. De gloednieuwe direkteur van de Kamer van Handel en Nijverheid Jan Van Gijseghem is de kondukteur van de trein met een 100-tal wagons goed voor trips door onze bedrijven door duizenden gemotiveerde reizigers. Mogelijk gemaakt door de logistieke steun van het stadsbestuur Aalst, de col legiale belangstelling van de Kamers van Dender- monde en Oudenaarde en het Fonds voor regionale ontwikkeling dank zij Gomov. Een nieuwe, goede wind Voorzitter van de Jonge Ekonomische Kamer Hu- bert Meert stelt dat duide lijk een nieuwe, frisse wind waait in de Handels kamer die een groeiende rol in het ekonomisch ge beuren in de regio op zich wil nemen. TREF speelt in op de nieuwe trend. Enerzijds naar beurzen met een steeds groeiend internatio naal karakter en gevorder de specialisatie wat tijd en geld kost en anderzijds de wetenschap dat alle bedrij ven een pakket goederen en diensten moeten aan kopen. TREF wil dan ook bewust regionaal werken met min der kosten voor een betere service. Ook tijdens de recepties aangeboden door de Kre dietbank, de BBL en de Generale kunnen kontak ten worden gelegd die TREF tot een sukses moe ten leiden zodanig dat het Om de twee jaar kan wor den georganiseerd. Aalst. De vereremerkte leden van de Syndikale Kamer voor het Bouwbedrijf (a) Verleden zaterdag vierde de Syndikale Kamer van de Verenigde Aannemers in de Bouwnijverheid haar jaarlijks feest der Vier Gecroonden in de Salons Carlton. Voorzitter Emile Rombaut stelde daarbij vooraf dat de relatie tussen een werkgever en werknemer uiterst belangrijk is voor het welslagen van ondernemingen. Vooral dan nog in de bouw. De overheid zou maatregelen moeten treffen om een bouw vriendelijk klimaat te scheppen en zelf een bouwgericht beleid uitstippelen en vooral realiseren. Vervolg op blz. 4 Bouw naar kruissnelheid toe Burgemeester Maurice De Kerpel memoreerde en parafraseerde de slogan "Als het in de bouw goed gaat, gaat het overal goed". Een cliché die wel eens wordt omgedraaid waarbij dan wordt gesteld dat het in de bouw goed gaat als het overal elders eveneens goed gaat... Bouwbedrijven doen vaak aan schaalvergroting. Toch blijft persoonlijke in zet en onderlinge relatie primordiaal. In de bouw nijverheid die verregaande technologische evoluties ondergaat is de permanen te aanpassing en inspelen op eigentijdse noden en behoeften een must. Na de krisisperiode en het geleidelijk herstel zegt de burgemeester dat de bouw geleidelijk terug op kruissnelheid zal geraken. De wind in de zeilen Edwin Jacobs, direk- teur-zaakvoerder van de Nationale Konfederatie van het Bouwbedrijf, stelt dat de toekomst voor een gedeelte zal worden wat we er zelf willen van ma ken. De Confederatie heeft van haar kant een driejarenplan in petto en samen met de verbeteren de konjunktuur krijgt de bouwnijverheid terug de wind in de zeilen. Dyna misme, beroepsbekwaam heid en -ervaring, vernieu wing en verjonging zijn daartoe eveneens noodza kelijk. Memorandum naar politieke party en De Confederatie be zorgde de politieke par tijen een memorandum om de bouwnijverheid te rug op peil te helpen bren gen en erop te houden. Een programma dat de wegen en de middelen aangeeft om bestaande be hoeften om te zetten in effektieve bouwvraag. Het memorandum han delt in de eerste plaats over het beleid dat inzake overheidsinvesteringen moet gevoerd worden. En onder druk van de behoef ten zal dat ook gebeuren. Vervolgens wordt er ge fundeerd in gepleit voor een belastingshervorming die aan beleggers in vast goed een fiskale behande ling waarborgt die, in ver gelijking met het inkomen uit roerende beleggingen, een onrechtvaardige toe stand rechtzet. Met verwijzing naar de lopende kollektieve ar beidsovereenkomst, waar in de beheersing van de loonkost centraal staat, wordt er meer bepaald in zake jongerentewerkstel- ling een origineel voorstel gedaan, namelijk de in voering van een soort "vrijstellingskrediet" voor sociale lasten. Dit krediet zou het eerste jaar totaal zijn om vervolgens, over een termijn van 3 4 jaar, progressief te verminderen naar een normale toepas sing van de gekende lasten. Tenslotte wordt voor al lerlei reglementeringen, of het juridische kader waar binnen de bouwaktiviteit wordt uitgeoefend, een realistische aanpassing ge vraagd aan de op velerlei gebied geëvolueerde om standigheden. Ik vernoem de erkenningsregeling, de registratie, de vestigings reglementering, de wet- Breyne, de wet van 1939 houdende bescherming van de titel en het beroep van architekt, de aanspra kelijkheid en - zeker niet Vervolg op blz. 4 De jongste 11.11.11-aktie werd geen topper. Ruim 100.000 fr. werd inderdaad verki Opgehaald over heel Groot-Aalst. Enkele deelgemeenten kenden een spektaku- laire afgang, een paar klommen fel of minder feïomhoog en voor een aantal werd het ongeveer status quo. tck Meldert werd andermaal de koploper en scoorde over de totaliteit als tweede 10 p kleinste deelgemeente van Aalst het viervoudig gemiddelde t.o.v. dat van heel Groot-Aalst. 56 fr. per inwoner tegenover 14 fr. Een resultaat behaald door de 1 "dynamische inzet van de ploeg van Luc D'Hooghe, het meedoen van de middenstanders en het beroep doen op de verenigingen. Hierbij de cijfers, de tweede kolom betreft 1986. Aalst Baardegem •Erembodegem Terjoden Gijzegein Herdersem Hofstade Meldert 'as's Moorsel Nieuwe rkerken 1.089.000 29.519 32.342 20.799 60.424 19.934 65.130 152.411 12.443 56.369 1.235 629 27.678 59.992 27.835 32.372 20.507 59.989 142.000 66.104 61.143 (l.h.) De eerste gemeenteraadszitting van de tweedaagse op dinsdag 24 en woensdag 25 november werd er een van het lange type. Een marathonzitting die uitliep tot na 2 u. Afwezig was raadslid Antoon Blommaert die slachtoffer was van een verkeersongeval waarover we momenteel nog geen verdere détails kennen. Na de goedkeuring van het verslag van vorige zitting zonder enige opmerking kwamen er des te meer opmerkingen bij het Jaarverslag. Een boekdeel over wat gebeurde in 1986 aangevuld met een tweede als aanvulling tot einde juni 1987. «Hoe durven ze?» Edgard Hooghuys (SP) die van het Jaarverslag een van zijn geliefkoosde stok paardjes maakt nam het zwaar op de korrel. Toen hij het onder ogen kreeg voelde hij zich erg be kocht. Hij had gehoopt op een nieuw koncept. Had zelfs zijn medewerking aangeboden doch wat nu werd gebracht ontlokte hem de uitroep «Hoe dur ven ze?». «Het kan niet zijn dat het college dit stuk heeft ge zien, want dan had men, tenzij stekeblind vast gesteld dat dit verslag, op enkele gegevens na, de klakkeloze kopie is van dit van 1985-86 dat wij verle den jaar als waardeloos hadden afgekeurd. De kopie is zo nauwkeurig dat men zelfs de fouten waarop wij verleden jaar hadden gewezen, zorgvul dig heeft overgenomen. In mijn betoog verleden jaar heb ik gevraagd in het verslag opsomming te ge ven van het aantal verga deringen van de verschil lende kommissies en Ad viesraden, met vermelding van de aanwezigheidslijst en daarenboven de naam te vermelden van de res- pektieve vervangingen die zich in de loop van het jaar hebben voorgedaan Hoe wel deze informaties voor alle frakties zeer nuttig zouden zijn, vinden wij, zoals verwacht trouwens, want dit vergt nogal wat werk, vinden wij terzake in dit verslag niets terug. De andere desiderata die ik verleden jaar in naam van onze fraktie had ge steld, ga ik niet meer her halen. Daarom, waarde collega's, ga ik u ook de verdere analyse van het voorliggend jaarverslag besparen, maar getroost u eens de moeite thuis even dit stuk te vergelijken met dat van verleden jaar, dan zult u toegeven dat, we gens het groot aantal on volledigheden, fouten, blunders die er in voorko men, mijn opmerkingen piéér dan gerechtvaardigd zijn en dit gedrocht dat men het jaarverslag noemt, niet meer verdient dan een «classement ver tical». Ook Erick Arijs (VU) had heel wat kritiek op het gepresenteerd jaarverslag. «Verscheidene jaren heeft het CBS zich verstopt ach ter de vage omschrijving van inhoud en periode van het jaarverslag, zoals in artikel 70 van de Gemeen tewet wordt vermeld. Het jaarverslag is een doku- ment waaruit zou moeten blijken dat de opties geno men in de'begroting wer den verwezenlijkt en ter- zelfdertijd is het een doku- ment dat de fundering vormt voor een volgende begroting en de bespre king ervan. Het jaarverslag is een be- leidsdokument en is het verslag van het bestuur van de Stad, opgesteld door het CBS. Het komt dan ook eigen aardig over in het begin van het verslag uitsluitend de leden van het College te vermelden en de leden van het hoogste bestuurs orgaan, namelijk de Ge meenteraad, pas nè de in houdstafel en na 16 blad zijden algemene informa tie omtrent openingsuren van de diensten voor het publiek, de adressen en telefoonnummers van de stedelijke diensten, de lijst van interkommunale ver enigingen en andere ver enigingen waarvan de Stad lid is, met vermelding van de afgevaardigden van het Stadsbestuur, te ver melden. De periode waarover het verslag volgens de richtlij nen moet lopen is zowat het enige wat gerespek- teerd werd of wordt. Ook de bijkomende informatie over het eerste semester van het lopende jaar wordt ons ter beschikking gesteld. Vervolg op blz. 4 VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 40' JAARGANG NR. 47 - 40 F

De Voorpost | 1987 | | pagina 1