ELEKTRO EECKHOUDT OP VOLLE TOEREN! WIE STOPT VJLG. DE KLOK EN O.V.B.K.? TOPSPINKAMPIOENE SABINE APPELMANS STREEFT PLAATS NA BIJ WERELDTOP I 7i - iaa i 30 27.11.1987 - De Voorpost ZAALVOETBAL «(toni ICBERT MtwscrK RODCRT \0QWt HAMSE LIGA - AFDELINGEN I EN II Weer heel wat bedrijvigheid in sporthal de Wuiten de afgelopen week. In de hoogste zaalvoetbalreeks van de Hamse Liga zijn er weinig problemen «gerezen» voor de Bakker van Patiserie Antoine. Sanitair De Mulder moest ook het lot van de sterkste ondergaan zoals heel wat voorgangers. Verrassend was wel het verlies van het hoog geklasseerde M.G.B. tegen Elektro Eeckhoudt. Het Elektro team won trouwens verder op de week nog pen inhaalwedstrijd tegen de Verzekering De Clippeleir en komt zo weg van de staart der klassering. Die plaatsen worden nu broederlijk gedeeld door Vleeshal Thierens dat verloor van Verz. De Clippeleir, en Sportwereld het vroegere Van Gaeveren dat toch zijn nieuwe Sponsor al een gelijk spel kon aanbieden tegen Jumo D'Holda. Gima I dat won van de Styve Laars zet zyn indrukwekkende remonte verder en schuift naar de tweede rang. Ook Seghers Meirsman deed een prima zaak door te winnen van Desmecht de lijstaanvoerders van het eerste uur. In de tweede Afdeling is er bovenaan weinig te beleven. De eerste vijf ploegen wonnen hun wedstrijd. Garage Michta en Chrono, en Royal. Onderaan zullen Tivoli, Patsy Boys en de Atletico Brothers op hun tellen moeten gaan passen om niet bij het keerpunt van de competitie al met één been in derde te staan. HAMSE LIGA DERDE AFDELING A EN B Zaalvoetbal. Hamse Liga: het team De Doncker (vh) In de derde afdeling van de Hamse Liga staat er momenteel geen maat op da zegedrang van VAG De Klok in de A reeks. Nu moest zelfs Picca Frieds er een geloven. De Doncker leider in deze reeks, en de énige herenploeg in de Hamse liga die nog geen puntje moest afstaan won, zij het niet probleemloos tegen de Ware Vrienden. Voeders Cloet blijft ook bovenaan de rangta bel na een incidentrijke wedstrijd tegen Van Huychem A. Onderaan deed Gima II de beste zaak door recht streeks konkurrent Den Trap te verslaan. Den Trap blijft wel in het gezelschap van De Sjotters die niet konden optornen tegen de trefzekere ploeg van De Deurdrijvers. In de B-reeks blijft Concordia aan de leiding. De Spyker, dat wél tussen de lynen kwam, kon niet profiteren van deze kans om mee aan het bewind te komen. O.V.B.K. dat verleden week de eerste punten in deze kompetitie bijeen kon rapen, kon de Spykers in bedwang houden. Ook V.K. Post en Pelemanie schuiven wat dichter door overwinningen op resp. Ipso Boys en Centrum Elversele. De Elverselenaars zakken nu wel erg diep weg in de rangrabel nadat ze lang met het maximum gestaan hebben. Onderaan een eerste zege van de V.P. Boys tegen Verzekering Van Huychem B. Deze laatsten komen nu in het bezit van de rode lantaarn die hen hopelijk toelaat hun inspiratie wat bij te lichten in de komende partyen. de spelbeeld. Wie dacht dat O.V.B.K. zou leeglopen na dat het tegen de Spijkermuur steeds opbotste kwam bedro gen uit. Rudy Heirwegh maakte de kloof zelfs groter en prikte voor O.V.B.K. de 4-6 op het wuitensbord. Een verrassing stond in sporthal de Wuiten te gebeuren. Ge lukkig voor de Spijkers kon den Peter Van Rijseghem en Stefaan Thierens in al deze O.V.B.K.-euforie nog elk éénmaal scoren en zo de 6-6 eindstand in extremis nog uit de brand slepen. O.V.B.K. werd echter de «morele» win naar van dit treffen. We vroe gen ons altijd al af waar de benaming O.V.B.K. wel van daan kwam, maar nu ligt het antwoord voor de hand: On der Vrienden Beter Knallen... V.A.G. De Klok Picca Friends zijn en zo de vijf doelpunten van zijn ploeg rond wist te maken. In de slotfase wist maal Gimadoelman Geert Van Moeseke te verslaan langs Johan De Ridder. strijd op rij en de Picca E>en Trap dan toch nog één- doelman Friends verloren hun derde 1 r-"'' J partij eveneens achter elkaar. Nochtans waren de Picca's goed begonnen. Met doelpun ten van Stefan Matthijs, Dan ny Van Ranst en Jean Pierre Erpels stond het 0-4 voor. Een niet afgevend V.A.G Pelemanie 5 Centrum Elversele 3 Tijdens de eerste helft gaven beide ploegen elkaar geen duimbreed toe. Vooral de doelmannen lieten zich fel op merken. Zo stopte Elversele- beste start en scoorde vlug Elektro Eeckhoudt daarente- twee goals langs Kris De Smet gen stond onder «hoogspan- v A G won zi:n vierde wed. en Glenn Keymolen voorbij ning» en prikte de ene goal na - Donalds doelman Martin de andere tegen de M.G.B. Bontinck. De Donalds bleven netten. Zo moest doelman niet met de handen in het Quintelier Guy zich nog liefst haar zitten en zetten in een zeven maal omdraaien. Rudy minimum van tijd de zaken Ronsmans 3x, Smet Stefaan terug recht. Van Boterdael 2x, Johan Beirnaert en Kris Peter. Blindeman Gerrit kon- De Keuninck waren de schut- den onder hun beidje de Ver- ters met dienst bij de Eeck- beke netten drie maal doen houtboys. In de slotfase kon- trillen. Deze nietszeggende den Guy Bogaert caTheo stand nQg mi|dere"n door £>o"nckcr het" knap" lastig ge- tnun wisten beide doelman stand stond nog steeds op het Dienckx dan nog elk een tweemaal te score iangs Wal- had in deze wedstrijd. Met nen te verslaan in de eerste bord toen beide ploegen terug doeltje scoren voor M.G.B.- - in vol ornaat aan de tweede maar dan was de nederlaag Ware Vrienden De Doncker Ondanks deze ruime zege te gen de Ware Vrienden heb- Jurgen Van den Branden mooie pogingen van Maarten Hofman. Terwijl zijn collega van Pelemanie Leeman Mamick zich liet on derscheiden op afstandscho ten van Chris Keymolen en David Hermans. Énkel Dirk Peleman van Pelemanie en kon voor het rustsignaal de ben de leiders uit derde A, De Freddy Vermorgen Van Cen- Zaalvoetbal Hamse Liga. Stijve Laars vh) periode begonnen. Beide lang een feit. ploegen bleven ook dan sterk aan elkaar gewaagd. Glenn Segers Meirsman Keymolen en Kris Puylaert Desmecht scoorden zo met elk twee doelpunten voor Super Lux en Mare De Picker, Jan Van Tivoli Royal Lebbeke 11 De Tivoliboys hebben de lei ders in tweede afdeling Royal Lebbeke, ondanks de neder laag toch voor heel wat weer werk gezocht. Het verschil in talent was echter te groot om puntenwinst te kunnen versie ren. Tijdens de eerste helft kon het Tivoli team goed stand houden tegen de aan valsdrift van Royal. Doelman Wimmeke De Smedt van Ti voli had hierin wel de meeste verdienste. Met knappe safes ranselde hij menigmaal de harde schoten uit zijn doel- vlak. Toch moest hij zich in de eerste helft driemaal ge wonnen geven, ten Royal wist te scoren langs Verleyzen Jan, Verheyden Francky en Jan Van Weyenberg. Rust 0-3. Toen kort na de pauze Luc Verleeuw zijn klauwen liet zien aan de Lebbekenaars en hun doelman Eddy Tonnelier wist te verslaan hing er een verrassing in de wuitenslucht. Jan Verleyzen van Royal be sliste er echter anders over en in zijn eentje wist hij Tivoli keeper Wim De Smedt vier maal te verslaan. 1-7. De be slissing was meteen gevallen. Hoe thuisspelers Hans Baert en Alain Maes zich ook in spanden ze konden niet ver hinderen dat de leiders verder uitliepen tot ccn 1-11 eind stand langs Andy Florijn, Francky Verheyden en Jan Van Weyenberg. Super Lux Verbeke 7 Donalds Grembergen 8 Beide middenmotors in de tweede afdeling hebben er een spannend en aangenaam kijkstuk van gemaakt. Kunst meubelen Verbeke nam de Zaalvoetbal in de Hamse Liga. «De Spijker(vh) TENNIS Op de kampioenenviering van tennisklub Topspin Zele ging de belangstelling vooral uit naar de aanwezigheid van de 15-jarige Sabine Appelmans uit Erembodegem. De jong ste kampioene van België al ler tijden was terecht de blik vanger nadat ze voor pri meurs had gezorgd in de ten- nisgeschiedenis. Zij won de nationale titel op de B-kam pioenschappen zowel in- als outdoor. De meest besproken prestatie leverde Belgies ten- nishoop op de nationale A- kampioenschappen waar ze Sandra Wasserman in twee sets ontroonde en kordaat te rugwees... Deze eerste natio nale titel bij de seniors was er graag bijgenomen..., aldus Topspin glorie. Ik had me voorgesteld Belgisch kam pioen te worden op de B- kampioenschappen. Toen dit een feit was kon ik zonder complexen naar het A-kam pioenschap toeleven. Een hal ve finaleplaats zou gezien de konkurrentie mijn verwach tingen hebben ingelost. De overwinningen tegen Schuur- mans, Van Damme en Du- mont bezorgden me een on verhoopte finale met Sandra Wasserman en een eerste kampioenstitel. Het is wel jammer dat Ann Devries op het appèl ontbrak. Het zou de titel nog meer glans bezorgd hebben temeer omdat ik nog nooit tegen Devries in een officiële wedstrijd uitkwam. Ook op het internationale vlak tenniste de jeugdige Ap pelmans een benijdenswaar dige palmares bijeen. Haar prestaties in de Youth Cup, Astrid Bowl, de Belgian Open Ladies in Knokke en de 10.000 dollartornooien in Koksijde en in Joegoslavië leidde Sabine Appelmans naar een 281ste plaats op de Wita-lijsten. Haar meest spre kende prestatie lukte Sabine in Aix-en-Provence tijdens de Europese jeugdkampioen schappen. Slechts in de halve finale werd ze door de latere winnares Conchita Martinez teruggestuurd. In het VTV- centrum te Wilrijk werkt de nieuwe kampioene thans sa men met coach Csoknay aan het verbeteren van haar vol ley en opslag. Noodzakelijk elementen die er zullen nodig zijn voor een Europese door braak en de drang eens tot de wereldtop te kunnen beho ren. De tol van de nationale titel zal evenwel zwaar op het programma doorwegen... Dat was reeds te merken tijdens de laatste interklubkampioen- schappen. Mijn opponenten hadden immers niets meer te verliezen. Toch wil ik de grote uitdaging om eens te kunnen doorstoten tot de groep van de vijftig beste speelsters in de wereld niet uit de weg gaan. De opbouw zal in sa menspraak met mijn begelei ders geleidelijk gebeuren. Vooral seniorestornooicn ko men volgend jaar op het pro gramma. Daarin zal ik trach ten mijn plaats op een ran kings te verbeteren al blijft mijn jeugdige leeftijd voorals nog een handicap. In deze optiek reist Sabine Appel mans op 10 december naar Miami af. Daar wachten drie juniorestornooien met onder meer de Continental Cup voor landenploegen, de Oran ge Bowl bekend als het we reldkampioenschap voor speelsters onder de 16 jaar en het Port-Washington-tornooi in New-York. Enige rust is voor deze jeugdige wereldrei zigster blijkbaar niet wegge legd. (AJZ) Boterdael en Peter Van Bo terdael met elk een treffer voor de Donalds een 6-6 stand op het bord. Met het einde van deze partij steeds dichter bijkomend steeg de spanning ten top, beide ploegen ver zoenden zich dan ook al met de puntendeling toen er toch nog drie treffers te noteren vielen. Kris De Smet dacht eerst de winningsgoal voor Verbeke te scoren maar Eddy Coen dacht er anders over en zette met een knappe bewe ging de beide teams weer naast elkaar. In de slotsekon- den wist Donalds speler Mare De Pieker dan nog de win ninggoal te scoren voorbij een onthutste Super Lux doelman Dirk Joostens die deze nipte nederlaag in extremis voor zijn ploeg niet kon verhinde ren. Gezien de inzet van bei de partijen had een gelijk spel een juistere weergave geweest van deze match, die sportief geleid werd door scheidsrech ter Van Handenhove Jef. 't Gangsken 15 De cijfers zeggen genoeg in deze wedstrijd. Het verleden seizoen net niet gepromoveer de team van 't Gangsken liet in deze wedstrijd niets aan het toeval over. Rush noghtans met de volledige kern ter plekke keek al vrij spoedig tegen een grote achterstand aan. Zo was aan de rust het lot al bezegeld van de Rush- formatie. Joris De Nijs en Gunther Van Extergem had den immers onder hun beidjes al vijf maal de netten bol gezet bij Rush-doelman Paul De Clercq. Na de rust ging het festival De Nijs verder. In grootse stijl vond deze speler nog vijfmaal zijn weg naar de thuisnetten die al enig spoor van slijtage begonnen te ver tonen. Gelukkig kon voor de .thuisploeg Jan De Bruyne al vast dan de eer redden want Mare De Brabander, Gunther Van Extergem en Peter Meys- man zorgden nadien voor de ruime -15 eindcijfers voor 't Gangsken. Seghers Meirsman tegen De smecht die nu bijgehaald wordt in de rangtabel. De Schilderjongens bleven al van bij de eerste helft baas over het Desmecht team dat, de goede prestaties van het com- petitiebegin niet meer kan evenaren. Cois Verstappen speelde weer eens als in zijn beste tijd (bij Temse) en scoorde zo de eerste drie doelpunten uit de partij voor Seghers Meirsman. De bezoe kers wisten echter nog terug te komen langs Ivan de Key- zer 2x en Erik Van Eynde tot 3-3 maar konden niet verhel- wedstrijd. ter Roelandt en Luc Van de knappe kombinaties overtrof- helft: rust 1-1. Na de kamp- Walle rust 2-4. Etienne Wa- fen enkele Ware Vrienden wisseling vond de thuisploeg terschoot leek dan dé boeman hun eigen kunnen en brachten dan direkt de weg naar de te worden voor de Picca De Doncker in de problemen. Elverseelse netten. Van Dur- Vrienden. Met drie doelpun- Aan het rustsignaal leidde het me Wouter 2x en Van Gucht ten op rij wist hij V.A.G. Ware Vriendenteam zelfs met Johan zetten zo een mooie 4-1 over de verbolgen bezoekers i_o door een mooi doelpunt op het bord. De Frituur-jon- te hijsen: 5-4. Danny Van van Franklin De Vogel, de gens uit Elversele konden dan Ranst trachtte het tij nog te kapitein. Na de rust evenwel n°g even tot 'n hef spoor doen keren voor de Picca's zetten de leiders de zaken komen van Pelemanie door maar verder dan het gelijk stellende doelpunt kwam hij niet. Vooral omdat Luc Baert knap stond te kepen in het V.A.G.-doel, ondanks een kwetsuur aan de duim. Dit lichaamsdeel ging rap dc hoogte in toen medespeler Luc Van de Walle in de slotfa se de winninggoal kon scoren. Mache Patrick scoorden al vlug onder hun beidjes vier doelpunten: 1-4. De Ware Vrienden lieten echter zien dat ze werkelijk ook Ware VrojVrienden zijn en Da niël De Rauw kon terug mil deren tot 2-4. In de slotfase stond er geen maat op de leidersploeg en Danny Eve- raert en Patrick Herrebout legden de 2-6 eindcijfers vast. De Spyker 6 O.V.B.K. 6 Nagels met koppen werden hier geslagen op een mooie Gima II 5 Den Trap 2 Dit duel in de onderste regio nen van de derde afdeling A pen dat de ruststand toch be- werd een spannend kijkstuk, reikt werd in het voordeel van Gima II nam direkt het initia- het Sigma-team, want kapi- tief en kon vrij vlot uitlopen tein Henri D'Hoey had een tot 2-0 langs Etienne Roels en vierde treffer voorbij De- Armand Oste. Den Trap was tweede plaats in het klasse- smechtdoelman Ronny De echter niet zinnens ziel te la- ment van derde afdeling B, Nil weten te krijgan. Franqois ten «inzepen» en kon vlug de was zelfs gedurende heel de Verstappen had van de rust- aansluitingstreffer scoren wedstrijd op achtervolgen pauze'blijkbaar goed gebruik langs kapitein De Graeve gemaakt want nauwelijks wa- Frankie. Toch wisten de tech- ren de ploegen terug op het nisch sterkere spelers van Gi- veld of daar was de aalvlugge ma om net voor de rust sig- (nog steeds) Francois weer. naai van scheidsrechter Van Liefst viermaal achter elkaar Uytenhouwe Georges uit te zette hij de netten van De- lopen tot 3-1 langs de altijd smecht bol zodat hij in zijn vlot scorende Theo Waege- eentje de wedstrijd besliste, man. Na da kampwisseling Al dienen we de fouriers zochten de spelers van Den Eeckman en Peelman ook in Trap met heel wat risico's om de hulde te betrekken. Met terug in het spoor te komen deze 8-3 stand op het bord van Gima II. Nelis Johan, was dc wedstrijd natuurlijk Sartijn Dirk en Van Der Vre- gespeeld. Zelfs al kon in de ken Mare misten van een niets slotfase de ploeg van De- hun doel. smecht nog drie maal Seghers Deze offensieve instelling van doelman De Donder ver- Den Trap gaf Gima II dan In de het n party al evc S.O.i II de» blijve In al aanvt eerde laten Rock' spelei verloi In de: verde de tv Walk De Z< De p heeft speelc door r het ev de Re ke. T de plc kende de di Temst was voor met C De K» voors| team. echtei zien Jurgei één d zaken en zo het bc Beide ten ve voelin ft Vlie tweed op zo aangewezen O.V.B.K een bescheiden middenmoter, liep ongeloof lijk van start. Vooral Johan Michiels die viermaal Spijker doelman Geert van Buyten kon verslaan liep in de kijker. pe en Guy De Vos. 4-3. Maar tegen de eindjump van Dirk Peleman konden de Elverse lenaars niets inbrengen want met het vijfde thuisdoelpunt was de partij meteen beslist V.P. Boys Ver. Van Huychem B Eerste overwinning van de V.P. Boys in de lopende com petitie. Meteen wordt tegen stander Verzekering Van Huychem B de rode lantaarn in de handen gestopt. Vooral Ivens Fred was dé boeman voor de verzekeraars waai geen «polis» tegen bestam was. Met drie doelpunten oj rij wist hij immers in de eerst» periode de basis te leggan vai de thuisoverwinning. Verze kering Van Huychem kon no^ wal terugkomen tot in het voetspoor van de V.P. Boys langs Peter Timmermans di< beide doelpunten op zijn ak- tief nam, rust 3-2. De V.P. j Boys konden na de korte rust- De Spijker, als aan de grond pauze ook hun stempel op de genageld, bij het zien van dit wedstrijd drukken en Wery aanvalsgeweld kon zich geluk kig naar het einde toe van de tweede periode wat herstellen van de opgelopen schade langs Willem Van Buyten en Benny Stalpaert die elk twee maal scoorden. Toch wist O.V.B.K. nog voor het rust signaal van scheidsrechter slaan. Ferdi Steels, Walter heelwat countermogelijkhe- Roger De Backer opnieuw op Van Goethem en Ivan De den. Het was op deze tegen- voorsprong te komen langs Keyzer waren de gelukkigen, aanvallen dat Maurits Heire- Freddy Michiels, rust 4-5. Na Elektro Eeckhoudt M.G.B. Verrassende uitslag in de hoogste afdeling van de Ham se Liga. Elektro Eeckhoudt tot nu bescheiden in de onder ste regionen van de rangtabel klopte, met overduidelijke cijfers, het hoog geklasseerde M.G.B. Reeds van bij de aan vang was het duidelijk dat M.G.B. het moeilijk zou krij gen tegen het voor het eerst volledig aantredende Elektro Eeckhoudt Team. Kris De Keuninck en Rudy Ronsmans hadden immers di rekt na de aftrap voor een 3-0 stand gezorgd voor de elek- triekers. Gelukkig besefte ka pitein Roland Willox van M.G.B. dat en wat moest ge daan worden maar enkel zijn doelpunt was het enige ver meldenswaardige van zijn ploeg in deze eerste helft. Rust 3-1. Na de kampwisse ling kon M.G.B. al evenmin greep op de wedstrijd krijgen. In de slotminuut legde thuis- speler Van den Bossche dan de eindcijfers vast door het negende thuisdoelpunt te scoren. Patiserie Antoine Sanitair De Mulder 3 Nieuwe overwinning voor de leiders in de Hamse Liga, Pa tiserie Antoine. Nu konden de Patserieboys de scalp van Sanitair De Mulder op hun speer van marsepein steken. Van bij de aanvang werd het duidelijk dat het Sanitair Van de Mulder het lastig zou krij gen tegen de zoetigheidspe cialisten Met een verzwakt team wist de thuisploeg zelf uit te lopen tot 3-0 langs Hans D'Hollander, Marc Van Brus sel en Kris Van Couteren. Herman De Mulder van de gelijknamige ploeg kon in de ze moeilijke fase voor zijn ploeg alvast een tegendoel punt scoren. Wat tevens de ruststand werd. Nadat Mare Mettepeningen van de Bak- kcrsplocg dan enkele pogin gen had gestopt van Water schoot Jef in de tweede perio de braken de Bakkersknech ten dan weer los. Kris Van Couteren, Hugo Van Geute en Hans D'Hollander schop ten zo hun ploeg naar acht eenheden. In de slotfase kon Sanitair De Mulder nog wel wat van de achterstand afkna gen toen Raemdonck en Schoonvliet de juiste richting vonden maar de Patiserie Boys echt bedreigen was er niet meer bij zodat deze wed strijd ruim in het voordeel van Antoine beslist werd. M.S. wegh ttfee maal sukesrijk kon de kleine pauze terug eenzelf- Willaert kon samen met Jur- gen De Smedt de score nog |j opdrijven naar 5-2. Het doel punt in de slrtfasc van Jan De Blende voor Van Huychem B kon zijn ploeg geen punten-v' winst meer opleveren in deze P: partij zodat de gelukkige V.P. Boys een eerste winst in dc K Hamse Liga konden laten op- v» tekenen. Hopelijk het begin g van een lange reeks. pauuerit RO0HIT Zaalvoetbal in de Hamse Liga. Sportwereld (vh) Liefhebbersvolleybal in Hamme. De ploeg van Hamme-Centrum (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 30