Been tweede watertoren meer noodzakelijk Minister Lenssens opende symbolisch «Spuimeersen» 1 Opcentiemen op prov. belasting drankslijterijen verlaagd Verkiezingen legie voor Grond- en Bouw leleid ten dode opgeschreven «Consensus over Concessie» en «Moorsels Onderonsje» Verkiezingen De Voorpost - 27.11.1987 - 5 Bij de bespreking van de begroting 1988 van het stedelijk bedrijf voor waterbedeling bleek dat afgezien wordt van de bouw van een tweede watertoren en dat het merendeel van de gespaarde gelden van deze regie nu over zal vloeien naar de stadskas. De begroting vermeldt door de regie een winst van 13,5 miljoen en voor de TMVW die de deelgemeenten van water voorziet een verlies van 6,7 miljoen. Veiligheidshalve werd bij deze ramingen rekening gehouden met een waterverlies oplopend tot 13%. Uit deze gegevens distil- vergadering vernam dat er leert Danny Denayer de geen tweede watertoren suggestie of het niet beter ware ook de deelgemeen ten water te laten krijgen kas zou terugvloeien. Van van de stedelijke dienst, de spaarpot die de regie Schepen Willems kan daar wel enigerlei inkomen joen^blijft de wettelijke re lets wat burgemeester De Kerpel zal laten onderzoe ken doch waarbij hij over de echtheid van deze be wering twijfels heeft. «Dat de brandweer onvoldoen- had gemaakt van 130 mil- de geleid en opgeleid zou meer nodig was en dat het geld in fasen naar de stads- worden te Aalst en dat de door de brandweer gehan- doch zegt dat overname serve over en de rest gaat 0 van TMVW-installaties naar infrastruktuurwerken teerde normen onvoïdoen- momenteel zeker niet of naar de stadkas. De de streng zouden zijn is haalbaar is. Hij stelt daar- Naeyer heeft er wel vragen enboven dat het begrijpe- over of de doorpersing on- lijk is dat in een dichtbe- der de Dender er zal kun- volkt gebied als een stad nen voor zorgen dat er op waar de huizen praktisch de Rechteroever voldoen- aan elkaar aansluiten de de druk op de leidingen zal uitbating lonender is dan in deelgemeenten waar de huizen veel meer verspreid staan. Dat de werken van de doorpersing onder de Dender zowel door de stad als door de Waterzuive ringsmaatschappij worden bepaald (elk 17 miljoen) voldoende water om te blussen steeds zou be schikbaar zijn. Ze klagen aan dat brandweerlieden zitten. Dat was toch de bedoeling waarom ter plekke een supplementai re watertoren zou worden opgetrokken. Denayer, maar ook Gracienne Van Nieuwenborgh en Edgard Hooghuys wijzen op de dringende noodzaak dat er verwondert hem alleszins. Geen tweede watertoren Hel was voor Roger de watervoorraden niet al- D Hondt alsof hij het in lemaal kennen cn illustre- Keulen hoorde donderen als hij op de kommissie- ren zulks o.m. met de brand van het Volkshuis. het laatste wat men dit korps zou kunnen verwij ten» Roger D'Hondt stelt vast dat nog steeds Inter- stoom en Amylum genie ten van een speciaal laag tarief wat de stad elk jaar ruim 10 miljoen inkomsten doet derven. Terwijl kleinere firma's en KMO's de volle pot wél betalen. Hij wijst er bovendien op dat. als de trend zich door zet, de regie ook in de rode cijfers zou kunnen belanden en dat zulks niet als voorwendsel zou mo- gen gebruikt voor een eventuele tariefverhoging Aalst. Het kruispunt Keizerlijk Plein-Nieuwstraat zal heraangelegd warden (a) van «stadswater». 06 LH Tweede gemeenteraad deze week De gemeenteraadszitting van verleden woensdag werd er, in tegenstelling met die van de voorgaande dag die uitliep tot 02u30, een van het korte type. Ze startte in een ludieke sfeer. Raadsleden hadden er duidelijk zin in zich enigszins door heel wat kwinkslagen af te reageren. Zo stelde Caudron dat zijn partijgenoot «nog niet in konditie was om een raadszitting te kunnen mee maken» (hij bedoelde daarmee Antoon Blommaert die zelden present is doch nu betrokken werd van een weinig ernstig ongeval). Hij had het verder over een rally van motorrijders die plaatsheeft te Wieze in «Voermansrust» en ook andere raadsleden deden hun humoristische duit in het klassieke zakje. Op de vergadering zelf kwam het tot een paar opmerkelijke gebeurtenissen waarover u meer leest volgende week. Zo kon Baïta het reglement voor de concessie van cafétaria, restaurant en buffet en vestiaire in De Werf ombuigen en quasi de unanimiteit voor een paar van haar amendementen overhalen. Anderzijds werd het met interpellaties van Louis Saerens (SP) waarop Willy Bosteels (CVP) positief inspeelde en ook andere Moorselaars of ex-Moorselaars Oscar Redant (PW) en schepen De Maght (PW) een reële inbreng hadden. LH Met één druk op de knop in het dispatchingcentrum van waterzuiveringsstation «Spuimeersen» te Hofstade-Aalst aan het industrieterrein ter hoogte van de Hekke- straat, zette gemeenschapsminister voor volksgezondheid en leefmilieu, Jan Lenssens, verleden dinsdag in de late namiddag het Aalsters zuiveringsstation symbolisch in werking. Gewoon symbolisch want er verlopen nog enkele weken vooraleer nog aansluitingen zullen gerealiseerd zyn en definitief komt het station pas in bedrijf na proefdraaien. Eerst droog en dan met afvalwater. Gehoopt wordt dat het bedrijf rond draait in mei 1988. Uiteraard nog niet op voUe kracht met een kapaciteit van 80,000 Kandidaten van de In de gemeenteraadsver- geciteede herziening van gadering van 27 oktober de huurwaarde van de slij- 1987 werd beslist, voor de terijen. Zowel de provin- periode van 1 januari 1987 ciale belasting (5% van de- tot 31 december 1987, de ze huurwaarde) als de ge- gemeentelijke opcentie- meentelijke opcentiemen men op de provinciale be- bleven immers ongewij- lasting op de drankslijte- zigd (400 opet. of 20% van rijen te verlagen van 400 de huurwaarde). (sinds 1978 ongewijzigd De uitkomst van de herbe- behouden op dit getal) te rekening kwam, om deze verlagen naar 310 opeen- overbelasting te temperen, tiemen. neer op 310 opcentiemen, Aanleiding daartoe was of, voor de stad, 15,5% dat, ingevolge een herzie- van de huurwaarde. Dit ning van de huurwaarden percentage zal, afgerond op basis van het K.I. (basis tot 15 procent, opgeno- van de provinciale belas- men zijn in de nieuwe ge- ting 5%), de bedragen meentelijke verordening, verschuldigd als provincia- die aan de raad zal voorge le belasting in veel geval- legd worden op de verga len fors omhoog gingen dering van 24 november en, daaruitvolgend, de 1987. stadskas een onverwachte Op die manier behoudt de méér-ontvangst van ruim stad de inkomsten die tel- 800.000 fr. in de schoot kenjare ongeveer geraamd kreeg. - en ontvangen worden, en De raad achtte dit «ca- toch zullen de uitbaters, deau», dat begrijpelijker- ingevolge de afschaffing wijs bij veel uitbaters erg van de provinciale belas kwaad bloed zette, een on- ting, 5 procent minder op gevraagde en ongewenste de huurwaarde betalen, verhoging van de belas- Nu de provincie deze be- tingsdruk. lasting afschafte en Aalst Aan de dienst belastingen dus geen opcentiemen werd dan ook opdracht ge- meer kon heffen werd de geven te berekenen hoe- stad verplicht om haar in- veel opcentiemen zouden komstenpeil welig te stel- dienen geheven te worden len deze belasting zelf in te om de aanvankelijke ra- voeren en te innen. Naar ming in de beg/oting te ons werd verzekerd komt behouden, vermits'de ho- de horecasektor er alles- gere belasting enkel en al- zins niet bekocht uit. leen te wijten was aan de T LH oger D'Hondt zegt b(j gebrek aan enig beleid voor de de mogelijkheden dié ze egie van Grond- en Bouwbeleid, - Willy Van Mossc- heeft is overleven onmo- :1de heet ze de Regie zonder Grond- en Bouwbeleid - gelijk. Kreeg de Regie de il via een aantal suggesties voorkomen dat deze regie opbrengsten van verkopen )u worden opgedoekt. Deze Regie werd opgericht om wél in kas dan waren er e evolutie van het bouwbeleid te kunnen volgen en om kansen. Dan had ze in '85 •ciale diskriminaties te voorkomen. Grondbezit mag en '86 samen alleszins 23 iet spekulatief worden gehanteerd. miljoen in kas. alst ontvolkt aan Aalst te ontglippen, degelijk inwoners-equivalent. Er is wel reeds afvalwater R.W.Z.I. «Ossemeersen» maar over 3 jaar, ruim ter beschikking doch het in Gent te kunnen afwer- voor de gestelde tijdsli- water komende v.an aan ken evenals de inwerking- miet juli 1995, zwemmen Amylum moet nog naar stelling van het eerste pro- er weer vissen in de het station geleid worden jekt voor de toeristische Dender», door werken in de Burcht- Leie (systeefn Evens op de straat tot de Vilander- Rosdambeek te Sint-Mar- straat waarvoor 220 werk- tens-Latem). dagen voorzien zijn. Wat Als wij aan deze lijst nog niet noodzakelijk inhoudt de start van de werken in dat zo lang op dat water de Zwalmstreek kunnen moet worden gewacht, melden, de reeds aanbe- Water afleiden heeft in- stede werken van het ge- derdaad niets te maken bied rondom Kluizen, de met de later komende geplande werken rond de istraatbedekking. Ook van Zuidlede en Moervaart, Gijzegem moet nog water evenals de werken ter be- Kommunisten VOOR DE KAMER: 1. De Geyter Jos, Aalst licentiaat Voorzitter KP-Dender, 54 jaar 2. Thienpont Roland, Ninove bediende, 40 jaar 3. Herregodts Chantal, Geraardsbergen bediende, 28 jaar OMOV. et minimaal aanwezige intal projekten wordt elselmatig afgebouwd. b worden bvb. verkave- igskosten van Hof ter de P"v^-sektor maar ko- zou de huur snel meer dan Eindprodukten.zijn zuiver een bepaalde termijn, eeuwergem op rekening men daar evei).min aan 1-600 (zestienhonderd) fr. water dat naar de Molen- Vergunningen afleveren is .1- T, hun trekken til Mn cn. nar r>~ hppt Vlnpit Tmiinar Iiratar il daar ook nog PVDA bij. Voor de provincie kiesdis- trikt Aalst zijn er nu 7 lijsten. De zelfde als voor de Kamer min SAP. In 1985 was SAP er wel bij. ebrek aan rondbeleid is volgens ireker één van de oorza- Raadshd :n van de ontvolking van Wél sociaal Met klem zegt schepen Doorns dat de verkoop Betaalbare huurwoningen Patrick De van ^medt beklemtoont de van sociale kavels van Hof stad. Dat werd zopas nood aan betaalbare b"ur- ter Leeuwergem alleszins Dg bevestigd in een studie woninêen voor meest-be- een sociale daad was en igemaakt door de hoeftiëen- Het beleid van verder zegt hij dat de de stad zou meer gericht EFRO-gelden tijdig zullen moeten zijn op woonkom- kunnen worden ontvan- fort en woonzekerheid gen. «Moesten we onze voor meest-behoeftigen. 149 woningen overdragen Kansarmen moeten naar aan om het even wie dan Voor de Kamer, aldus blijkt uit de tijdens vorig 4- Verbeeren Victoire, weekend neergelegde do- kumenten, zijn er in het arrondissement Aalst nu 8 lijsten: CVP, SP; PW, van Denderland en van scherming van de kreken Vu- KP- Agalev, Vlaams het scholenkompleks wor- en de verdere sanering van Blok en SAP> het vroegere den afgeleid maar daartoe de Kalkense meersen te RAL- Verleden keer was zijn er eerst nog riolerings- Wetteren. werken door de stad uit te voeren. 'Het water uit Twee sporen Hoeze- en Siesegembeek Voor zijn beleid wat be- voor zover het hemelwater treft waterzuivering stoelt is komt direkt in de Mo- minister Lenssens, een lenbeek en zo verder in de Dendermondenaar, op Dender aan het sas van twee sporen: enerzijds in- Denderbelle. Geopteerd vesteren en anderzijds de werd voor het langere tra- lozingen k'ontroleren. jekt om meer kans te heb- Voor de investeringswer- ben nut te trekken uit het ken is een gemeentelijk zelfreinigend effekt van rioleringsbeleid vooraf- water. gaandelijk noodzakelijk. «Spuimeersen» zal ruim De Vlaamse Regering 330 miljoen hebben gekost helpt daarbij via subsidië- maar zal een valabele bij- ring en technische onder steuning. Wat betreft de lozingen zijn aan heel wat bedrijven saneringsprogramma's op gelegd te realiseren binnen drage leveren voor de zui vering van het oppervlak tewater van dé Dender. Eindprodukten Kamer van Volksvertegenwoordigers In 1985 haalde de CVP 30,62% van de geldige stemmen, de SP 28,37%, de PW 21,74%, de VU 14% en Agalev 5,09%. Koplopers waren Galle 19.620, Van Renterghem 13.040, Willems 9.101, Van Wambeke 7.244, De Loor 6.681, Caudron 5.839, Van Eeckhout 5.494, Van der Maelen VOOR DE SENAAT 4.329, Lievens-Borms Vanderborght Michel, Aalst bediende, 37 jaar 5. De Gelas Willy, Geraardsbergen brugpensioen, 55 jaar 6. Gavel Jos, Aalst journalist, 29 jaar Opvolgers 1. De smet Mare, Aalst bediende, 41 jaar 2. Iwagnenko Alexandra, Ninove pensioen, 65 jaar 3. De Neef Pierre, Aalst pensioen, 65 jaar 4. Baevegems Willy, Aalst bouwvakker, 46 jaar 5. Stuyver Franqois, Ninove bediende, 32 jaar 6. De Decker Petrus, Aalst installateur, 55 jaar pensioen 2. Jacquet Raymonde, Aalst pensioen 3. Baudewijns Jules, Ninove pensioen 4. De Waele Yvonne, Aalst huisvrouw 5. Bautsoens Fernand, Geraardsbergen bediende 6. Veldeman Marie- Louise, Ninove pensioen 'bracht van de Regie ter ijl opbrengsten naar de worden gedrai- :erd. e Regie van een «glazen «is» zijn voor grond- en tuwbeleid zoals onder uk van «Wakkere Bur- r» enkele jaren terug ■or het stadsbestuur :rd geponeerd, een kommissie kondig schepen Willems aan it het bestuur stadsgron- n wil te gelde maken. Is t noodzakelijk en op Hke basis zou dat kun- !n gebeuren? begroting beperkt ch tot een paar miljoen, geschreven om te voor- talen dat er een «zéro» 'u moeten staan. Ook projekt «Lion d'Or» ilandde bij de sneuvel- ojekten alhoewel betoe- ig via EFTO-geld in gedrang komt zo het et vóór 1989 gereali- erd wordt. Een bedrag Bij een so- per maand bedragen. Bo- ciale bouwmaatschappij vendien heeft de stad nare moet een stempelaar of ervaringen als ze zelf wilde een OCMW-steuntrek- optreden als bouwheer, kende bijna één derde van Ghisleen Willems preci- zijn inkomen aan huur seerde dat in de kommissie besteden... Hij pleit dan inderdaad over verkoop 3.742, Van Mossevelde 3.721 en De Kegel 3.586. Provincie: distrikt Aalst Voor de provincie werden ongeveer dezelfde percent tages gescoord. Koplopers ook voor de oprichting van een sociaal verhuurkan toor. Uit de lange wacht lijsten blijkt bovendien dat de 149 sociale woningen van de stad verre van vol doende zijn. Suggesties van die woningen is ge sproken als één van de vele mogelijkheden. Personeelskader Eddie Monsieur ziet alleen reeds in het personeelska- der dat de Regie ten dode staat opgeschreven. Er is beek vloeit (zuiver water is reeds iets.~ Ze daarenbo- geen synoniem van drink- ven ook kontroleren is een water), 2 m' zand per dag noodzaak. Bedrijven doen en 105 m3 slib per week. betalen voor de waterzui- 6wo^,lu. «.v, Dat slib kan gestort wor- vering heeft reeds een zeer waren* Uytterspro^7 727 den te Vlierzele of zo het i--j - - r aan de gestelde normen kwalitatief voldoet, ge bruikt worden in de land bouw. Reeds heel wat gepresteerd Gouverneur van de pro- Patrick De Smedt sugge- een kader van 3 perso- reert dan ook de oprich- neelsleden en als jaarlijkse ting van een sociaal ver huurkantoor, een systeem van huurkompensaties en de aankoop door de stad van goedkope sociale wo ningen voor de minstbe- goeden. Voor Willy Van Mossevel de dient de Regie enkel om de lasten van Hof ter Leeuwergem en Lion d'Or te dragen wat ze dan ech- "i 41 miljoen dat dreigt ter zelf nog niet kan. Met personeelslast staat in de begroting 50.000 fr. Moet er nog zand zijn? Monsieur stelt bovendien dat het huidig bestuur aan die 149 woningen behalve 10 aan «den Tir» er geen enkel toevoegde. En van die 149 huizen is er geen enkel met nog maar een klein badkamertje. 0h) positieve invloed uitgeoe fend op de kwaliteit van de oppervlaktewateren. Op de goede weg Minister Lenssens keert zich tegen doemdenken en vincie Limburg, Vander- stelt dat we op de goede meule, voorzitter van de weg zijn. Ten bewijze Vlaamse Waterzuiverings- daarvan het verhogen van maatschappij, de man die het zuurstofgehalte in de Happart in toom moet Dender (en elders). Te houden, wees op het be- Erembodegem steeg dat van 1,4 milligram per liter naar het viervoudige. Te Aalst van 1,6 naar 10,6 en te Dendermonde in de Dender van 1,6 naar 10,6 en in de Schelde bij de Dendermonding van 1,5 naar 3,7. «We zijn op de goede weg. Dit beleid moet konse- k5vent worden verderge- zet. Dat zal ons nog een slordige 20 miljard kosten Ninove publicist Hantson Roger, Ronse pensioen De Poorter Anny, Geraardsbergen werkloze Van Den Abbeel Pol, Aalst boekhouder De Maght 3.980, Galle 3.733, Van Mossevelde 3.661, Pyck 2.085, Hen- derickx 1.847, Rasschaert 1.771, Bliki 1.640, De Opvolgers Meerleer 1.344, Noël 1. De Rijcke Leona, 1.131 en Baita 1.030. LH Aalst VOOR DE PROVINCIE DISTRIKT AALST 1. De Smet Claude, Aalst ambtenaar, 42 jaar 2. VinckAgnes, Aalst strijkster, 46 jaar 3. Pottie Dimitri, Aalst J.K., 21 jaar 4. De Decker Francois, Aalst rfjtuigschouwer, 29 jaar 5. De Smet René, Aalst technisch bediende, 38 jaar 6. Cobbaut Gerrit, Aalst decorateur, 35 jaar 7. Bonnaerens Eliane, Aalst bediende, 27 jaar 8. De Geyter Jos ook T kandidaat Kamer Aalst, 54 jaar DISTRIKT GERAARDSBERGEN - NINOVE 1. Stuyver Frangois, Ninove 2. De Gelas Willy, Geraardsbergen 3. Iwagnenko Alexandra, Ninove 4. Bautsoens Fernand, Geraardsbergen 5. Vanderborght Michel, Ninove (l.h.) moedigend herstel van on ze oppervlaktewateren meer speciaal in de provin cie Oost-Vlaanderen. Na de ingebruikstelling van de R.W.Z.I. Ninove en Belsele, in het toch voor ons belangrijk jaar van het leefmilieu hoopt de V.W.Z. nog naast deze officiële in werking stellen van de R.W.Z.I. «Spui meersen» in Aalst, de Aalst. Hongarije vandaag was het tenia van een lm ivo gespreksavond

De Voorpost | 1987 | | pagina 5