Zilveren «Ronde Tafel» met «Coïncidentia» Raldes klaagt onvergunde uitbreiding aan Verliest KIHO Aalst zijn bovenbouw? K.W.C. Terjoden huldigde zijn kampioenen 12 uren van Kortrijk - de seizoensluiter Aalsterse groep Neon met nieuwe single 6 - 27.11.1987 - De Voorpost Recti TE KO nieul Serviceclub «Ronde Tafel» slaagde erin ter gelegenheid van de viering van haar 25- jarig bestaan een merkwaardige pleiade plastische kunstenaars tegelijkertijd te Aalst hun werken te laten exposeren. Plaats van het gebeuren: museum Oud-Hospitaal. Onder de titel «Coïncidentia» stelden er inderdaad Jan Burssens, Octave Landuyt, Frans Minnaert, Roland Monteyne, Yves Rhayé en Paul Van Gijsegem tentoon. Een wel misleidende titel. Een vlag die de lading niet dekt. Het was inderdaad geen toevalstreffer zoals de titel zou kunnen laten vermoeden. Eigenlijk had elk van deze zes kunstenaars reeds individueel, afzonderlijk voor de Ronde Tafel geëxposeerd doch op invitatie en naar een verzuchting van kommissiedirekteur Fons Borremans kwamen ze nu allen tegelijkertijd. Wellicht een unicum. Mannen met naam inderdaad allemaal. Kunstmap en foulard Naast een keurige en kleu rige katalogus gaf de Ron de Tafel te dezer gelegen heid ook een kunstmap en een foulard uit. Deze map bevat het werk van Jan Burssens, Frans Minnaert, Roland Mon teyne, Yves Rahyé en Paul Van Gijseghem. Het ge heel bestaat uit een titel blad, de reproduktie van vijf originele werken, ie der afzonderlijk genum merd en gesigneerd door de kunstenaars, vijf voor bladen met elk een mono grafie van de betreffende kunstenaar en een colofon met een oplage-verant woording. Deze bladen werden gedrukt op hout vrij gevergeerd papier 220 gram op formaat 64 bij 46 cm en gebonden in een linnen omslagkassette. 75 exemplaren werden ge nummerd van 1/75 tot 75/ 75. 15 exemplaren zijn ge merkt van AI tot AXV en zijn voorbehouden aan de auteurs en aan de geno digden. Samen met deze map deed ook Octave Landuyt zijn duit in het zakje via een speciaal voor de gelegen heid uitgegeven foulard konform met een door de kunstenaar gemaakte te kening op 100% zuivere natuurzijde op formaat 90 bij 90 cm. De vijfkleurendruk erop werd op ambachtelijke wijze uitgevoerd in een ge- kontroleerde uitgave van 240 exemplaren. De map kost 12.500 fr de foulerd 5.000 fr, beide samen 15.000 fr. Vernissage Zelden heeft een tentoon stelling in het Oud-Hospi taal een dergelijke toeloop van belangstellenden ge kend als verleden vrijdag. Onder hen ook minister Herman Decroo, staatsse- kretaris Paula D'Hondt- Van Opdenbosch, parle- méntairen, stadsmagi straat en prominenten al lerhande. Meestal uit de wereld van de plastische kunsten. De toeloop was dermate dat op de avond zelf weinig van het geëx poseerde kon worden be keken, laat staan naar waarde geschat. Ik zelf ging de volgende dag terug en dan kon in meer intie me kring genoten worden van heel wat moois. Dui delijk niet 'kommercieel want het betrof hier geen verkoopstentoonstelling. Door hun formaat zelf zouden de werken zich daartoe minder hebben geleend want in een «nor male huiskamer» komen die alleszins niet tot hun recht. Speeches Ronde Tafelvoorzitter Philippe De Waele wees in zijn welkomstwoord zowel op het hoog artiestenni veau waarop zich deze ten toonstelling beweegt als op het sociaal doel dat ze nastreeft. De opbrengst van de verkoop van repro- dukties en foulards gaat inderdaad integraal naar kansarmen. Dit werd mo gelijk door sponsoring en mecenaat. Minister Herman Decroo wees erop dat de tentoon- stellers allen ouder zijn dan hijzelf en dat ze zich bewegen in een even- wichtsperiode tussen pas sie en geduld. Hij prees verder de Ronde Tafel omdat ze zich inzet voor anders-validen en dit doet op een artistiek veran twoorde wijze waarbij ze zich tegen verloedering die ook de kunstenaarswereld teistert. Staatssekretaris Paula D'Hondt, leek in het vak, betreurt dat het verkie zingsperiode is. Zoniet spendeerde ze graag enke le avonden aan het bekij ken en leren naar waarde schatten van deze kunst werken. Als sociaal voe lende dame kan ze niet anders dan waardering be tonen voor dit initiatief waarvan kansarmen beter worden. En kultuurschépen Chris Borms die terloops be treurde dat de broodnodi ge restauratie van de kapel van het Oud-Hospitaal nog niet in de begroting van 1988 kon worden op genomen, ziet in de Ronde Tafel een beeld van rid derschap die zich inzet voor jan met de pet. Als U deze merkwaardige tentoonstelling nog wil meemaken moet U zich spoeden. Ze is nog enkel toegankelijk vandaag vrij dag 27 november, morgen zaterdagnamiddag 28 no vember en zondag 29 no vember. LH Raldes, Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde die bij gebrek aan personeel buurtgebonden problemen niet meer behartigt, maakt voor de kippenvers- nijderij aan de Kokstraat 49 te Moorsel een uitzondering. In het kader van het Europees Jaar van het Leefmilieu steunt Raldes inderdaad ten volle de door omwonenden geuite klachten ter gelegenheid van het onderzoek baat en kommer dat op 3 november II. ten einde liep. Het gaat om een aanvraag tot uitbreiding van de aktiviteiten van de kipperversnijderij die in een woonzone gelegen is. Supplementair veroor- zaakt het zig-zag parkeren sing eveneens afwijzend ter plekke in de Kokstraat zal zijn. Het is niet denkbeeldig dat de Katholieke Industriële Hogeschool Aalst (de «KIHO») zou moeten stoppen met het uitreiken van diploma's industrieel ingenieur elec- tro-mechanica. Dit alhoewel deze school die een valabel verlengstuk is van het Vrij Technisch Instituut Aalst een allerbeste faam geniet en leerlingen van heinde en verre aantrekt door haar degelijkheid. Tien jaar terug, toen «in dustrieel ingenieur» iets nieuws was, fusioneerde Aalst het Hoger Technisch Instituut Sint-Antonius Gent en met de Brouwe- rijschool Sint-Lieven, eveneens van de Artevel- destad. Het aantal studenten liep dan ook op van 648 tot 1.457. Gent kreeg de afdelingen bouwkunde, chemie en elektriciteit en Aalst ver zorgde elekctro-mechani- ca. De eerste twee jaren, de kandidaturen, zijn ge meenschappelijk en vanaf het derde jaar gebeurt de opsplitsing. In de overeenkomst van 1 oktober 1977 figureerde echter een clausule. Mon seigneur Van Peteghem mocht later de situatie evalueren. Wordt deze clausule nu gebruikt om de KIHO de bovenbouw af te nemen? Zou het zo worden dat Aalst de eerste twee jaren mag behouden maar dat de twee eindjaren electro- mechnica naar Gent zou den verhuizen? Voorlopig blijft alles nog bij het oude doch er wordt gesproken over wijzigingen in 1989 of in 1990. Uiteraard voelt KIHO Aalst zich bekocht. Niet in het minst omdat ze vol doende bewijzen van leef baarheid kan voorleggen. Momenteel telt de afde ling inderdaad 421 studen ten waarvan er 64 in het derde en 59 in het vierde jaar zitten. Het is niet denkbeeldig dat studenten uit het Dender- mondse die nu naar Aalst komen bij verandering voor Mechelen zouden opteren. En ook Vlaams-Brabant dreigt dan aan de konkur- rentie te worden kwijtge speeld. Om aan eventuele afvloei ing het hoofd te bieden werden reeds nieuwbou- wen gepland voor de KI HO maar ook voor het Hoger Onderwijs Korte Type van het VTI. Supplementair komt het feit dat ook Gent niet ge lukkig zou zijn met de nieuwe situatie waarbij ruimte voor de nieuwe af deling moet worden ge schapen. Op een door het bisdom vroeger aangekocht ter rein zou deze vestiging wel kunnen komen. Het bis dom zou inderdaad opte ren voor het oprichten van een campus waarop alle katholieke hoger onder wijs te Gent zou worden gecentraliseerd. Maar ook Aalst laboreert aan moeilijkheden vermits machines en laboratoria eigendom zijn van het VTI. Het wordt dus voor Gent een reuze-investering en voor het personeel wordt het kiezen tussen verhui zen en pendelen. Vanzelfsprekend legt Aalst zich bij deze opties niet slachtgewillig neer. Gent zou inderdaad wette lijk aan alle voorwaarden, voldoen om een afdeling electro-mechanica op te starten zonder dat die van Aalst zou moeten ver dwijnen. LH die reeds een «trechterge- val» is en waarbij de afhel ling verleidt naar hogere snelheden nog heel wat verkeershinder. Installatie zonder vergun ning Buren uitten vooral klach ten omdat heel wat werd geïnstalleerd waarvoor pas later vergunning werd aan gevraagd. De wereld op zijn kop. Dat met de sonometer geen afwijkingen werden vastgesteld is begrijpelijk als men weet dat heel wat storend geluid zich 's nachts wanneer het uiter aard meest storend werkt voordoet. En als men dan weet dat men die hinder komt meten overdag... Raldes hoopt dat, nu de periode van het onderzoek verstreken is, het stadsbe stuur negatief op de ver gunningsaanvraag die post factum kwam zal reage ren. En van de bestendige deputatie wordt gevraagd dat na het aflopen van de proefperiode op 20 februa ri volgend jaar de beslis- Ongenoegen Buren uitten schriftelijk hun ongenoegen bij het stadsbestuur in vier be zwaarschriften die gedeel telijk gelijklopend zijn. Vooral worden kwalijk ge nomen het installeren van bijkomende koelinstalla ties tijdens de proefperio de zonder enige vergun ning en tevens het even eens niet vergunde ge bruik van vorklift, druk- spuit, vleesmolen en nieu we aandrijving. De inspektie voor vlees- handel heeft reeds onguns tig geadviseerd. O.m. we gens het feit dat in het bedrijf honden rondlopen, dat er een direkte toe gangsdeur is tot de garage die tegelijkertijd los- en laadplaats is*en dat er wel eens kermissen in worden georganiseerd. Dat in die zelfde plaats bovendien nog karrosseriewerken worden uitgevoerd moet men er nog bijnemen. LH Links Noël Sammy kampioen 1987 met 7.538 km. Bucqué Benoit kampioen 1986 en nu tweede met 6.219 fajKinden niettegenstaande beiden K.W.C T. verlaten werden ze met een pracht van een beker beloond. Aalst. Ruime belangstelling van ■'Harva-leden voor de voordracht over gezonde voeding (a) Aalst. De voorzitter van Harva overhandigt aan de gastspreker een geschenk (a) De 12 uren van Kortrijk, het sluitstuk van het provinciale rally-jaar De laatste kans om in België dit jaar een rallye te volgen. Dat weten ook alle ploegen. Vandaar, een re- kord-aantal inschrijvingen, 140 in totaal. Tussen hen, slechts een 5 tal oost-vlaam- se ploegen, waaronder de Volvo 343 RS van onze ploeg Van Der Eist - Triest. (Rally- minnend Oost-Vlaanderen, het is tijd om dus wakker te worden, en deze sport terug in onze contreien te halen!). Kortrijk, een waar volksfeest, niettegenstaande het ongure weder van deze 2de zondag van november laatstleden. Een sinds 's morgens mas saal opgekomen publiek, rond het startpodium op de grote markt, ziet onze ploeg starten tussen de 2de helft van deelnemers. Deze start plaats is dan ook een nare ervaring voor onze ploeg, die alzo, in tegenstelling tot de concurentie verplicht wordt om het laatste gedeelte in het donker af te leggen. Vanzelf sprekend kost hen dit wel een paar seconden tijdverlies tegenover de tegenstanders. Tegenstanders met een grote parcours-kennis, die ditmaal, in de groep N klasse in grote getale aanwezig zijn. Alleen de verwezenlijkte prestatie in de rally van Roe- selare sterkt onze mensen in het geloof in de klasse-over winning. Echter, de eerste grote tegen slag, wordt de 4de proef, die onvoorbereid qua banden wordt gestart in de regen Regen die de eerder gestarte wagens niet onder de banden geschoven kregen Gevolg: ongeveer 20 seconden ver lies op de sterkste groep N- deelnemer. Als men aan een rally deel neemt, dient men zich bij de ze soort gebeurtenissen neer te leggen, zoals ook, de na derende avond. Terug een Zoals ieder jaar bekroon de de wielertoeristenklub Terjoden zijn kampioe nen. Dat het een geslaagd seizoen geweest is zal nie mand betwijfelen, met deelnamen aan o.a. Parijs- Roubaix en de trofee «Ka- rel Van Wijnendaele», die wordt verreden op het par cours van de Ronde van Vlaanderen, bewees K.W.C.T. dat zij naast de andere Oostvlaamse klubs mogen plaatsnemen. Als nieuwe kampioen 1987 werd Noël Sammy ge kroond met liefst 7.538 km, als nieuwkomer bij de wielertoeristen troonde hij boven allen uit. Moreel gesteund door zijn beste vriend Bucqué Be noit sedert vele jaren een ervaren wielertoerist, fietsten zij met succes alle audaxbrcvcttcn vanaf bre vet 200 - 300 - 400 - 600 en brevet 1000 km Haaltert- Mont Ventoux (Frank rijk). Bucqué Benoit werd trouwens tweede met 6.219 km, het verdere klassement zag er als volgt uit: 3. Van Vaerenbergh Erik 5622 4. Piron Cyriel 5581 5. De Meyer Paul 5486 6. Coppens Daniël 5008 7. Verleyen Marcel 4756 8. Roelandt Henri 4539 9. Van Hauwermeiren 16: Frans 4411 10.Temmerman Paul 3i 11. Verleyen Eddy 3354 12. De Bruyn Paul 3294 Kampioen met de werden: Piron Cyriel en Marcel die eveneens prachtige beker in vangst mochten nemen. Noël Sammy en Va Vaerenbergh Erik behaa den voor hun eerste het kenteken «Zilvere Arend» van de K.B.W alsook het plakket den Wiel». Bucqué is reeds aan zijn 4C ren Arend toe; ook «Gouden Arend» beh( hem reeds toe. Ondanks het seizoen van alleszins goeie achter zich heeft len St.-Antoon - De Donder) valt er betreuren dat de eerstgerangschikten het klassement, K.W gaan verlaten om seizoen oncLr de van W.T.C. Haaltert te fietsen. De men laat men niet hangt 'j?i bij Terjoden nu ze een prima klublokaal vonden hebben met nanJ^KO* Café Sportwereld aan station te Haaltert alwa£jr.67.8 Karine Verlé achter tapkast staat. Na hun eerste plaat «Fade to Grey» wordt nu met «Le Macho du Mambo» op nieuw op het grote pubüek gemikt. «Neon» maakt zich sterk dat deze plaat zowel in binnen- als in bui tenland zal aanslaan. Promotor van deze plaat en van de groep is Club uit de Zonnestraat Aalst, waar men naast platen van Neon ook trakten voor van de groep sluiten. JM nieuwe achterstand zal te weeg brengen. Ook de «heel- houders» Spirit komt dan op zetten, die geen nodeloze ri sico laat nemen, op deze laat ste wedstrijdkilometers van het seizoen. Op de meer dan 20 wagens ingeschreven in groep N 1600-2000 cc, ein digt onze ploeg op een 6de plaats... dit op slechts 6 se conden van de derde ere plaats. Dit laatste getuigt over de onderlinge kleine verschil len, die deze klasse en zijn deelnemers scheiden. Zoals reeds vroeger bericht was het een mooi seizoenein de, vooral de 2de plaats in Roeselare was onverwacht te noemen. Verrassen doet het ons niet, als wij de inzet zien, van alle mensen die rond deze ploeg bewegen, helpen, en alleen op nog beter hopen voor het volgende seizoen Een vol gend seizoen, die zonder meer, deze mensen terug verwacht, om het plezier en het spektakel voor alle toe schouwers te waarborgen, tenslotte is het dit dat wij allen wensen te zien. Daarvoor is er de rally-sport, voor het ge noegen van zijn deelnemers en zijn publiek. De motors worden voor een drietal maanden stilgelegd, de mechaniek wordt terug tot nieuw omgetoverd, om met een nieuw doel, eerste plaat sen te behalen, een nieuw seizoen aan te snijden. Wij danken deze ploeg voor de spannende uren die wij mochten meemaken, en laten hen de kans om hun spon sors 1987 te danken, hetzij, garage universel, volvo, groenten en fruit Shony, bloe men De Bolle en zeker en vast uw bloedeigen voorpost. Tijdens de winterstop plant A.R.T. m.a.w de club van onze ploeg volgende activitei ten. rally-cursus, oefenrally's, kleine rally-trips, voorberei dingen voor de eigen organi- satieve rally enz... bent u ge ïnteresseerd, kom vrijblijvend elke 2de vrijdagavond vanaf 21 u. naar café Koninch v. Spagnieen, Grote Markt te 9300 Aalst, alwaar de leden vergaderingen plaatsvinden. Wij hopen u spoedig te ont moeten!! KOO bjw. 5.CXX KOO mo er Koor Aalst. Tinneke en Jeroen zoals Etienne Bauwens z geschilderd.

De Voorpost | 1987 | | pagina 6