JDekenij «Koolstraat» neemt nieuwe start PVV-Jongeren schenken hun subsidie weg aan «Hallo Kanker» Uit de Gemeenteraad De bloesem van de «Michaëli» Steinerschool Aalst aar? isrt 5 ï!i ïs» Vrienden van Maria» komen samen n Kultureel Centrum Affligem E' Buggenhout zamelt oud speelgoed in MBV Halst Centrum De Voorpost - 4.12.1987 - 11 Ik Iden 1.01.60 che 9n s 1st na a Vu de werken aan de Dirk Martensstraat naar hun einde evolueren willen de zestig winkeliers, zelfstandigen, vrije i beroepen, financiële instellingen en dienstverlenende JJ sektoren een nieuwe start nemen. Ook al is die dan "tyi lijdelijk want de werken in de Koolstraat zelf beginnen '«wellicht in de komende lente. 'exler). 58-DC-VS Gilbe Tel. 9, Qer /looe-poii Paui ia 17 :lng. 7/544-PC- 11 Dh leuwkeT i ont- stam- i. Tel. londje 1 reutjefF i. Doe te Tlfo, -48/84j|( pc al. lauwe i vlldkleh. ud8mi i i, kaki i, boef' ïlen ivo 5 3 park) 1.800 I-. 130 de lere ikendr oedeii I" mlr Grl| tel ristra* 0| H tilers, Idestrt e, e Smi ei ck. Pr al. itn, bic *1 alontal #1 )irk Martensstraat )e Dekenij Koolstraat en ioianpalende straten hoopt h lat de werken er vóór de iindejaarsfeesten zullen -oltooid zijn. -Ia de langdurige werken lie de Dendermondse- iteenweg en de Zeshoek naandenlang teisterden egonnen de riolerings- 'erken in de Dirk Mar- ensstraat begin augustus, let stadsbestuur had met Ie aannemende firma 1 Cembo valabele afspraken gjemaakt qua duurtijd van injle werken. En het werk erliep dan ook vlot. Met ïitzondering van de asfalt- aag en wat boordstenen erd het werk voltooid in awat de helft van de 'oorziene periode. :n toch blijven de kruis- lunten Wellekensstraat, iint-Jozefstraat en Meule- chettekapel tot ergernis an velen gesloten, let is immers zo dat nadat Lembo zijn taak praktisch ad volbracht «Inter- loom» begon. «In dezelf- e sleuf als de aannemer /erken kon niet» werd oor Interstoom gezegd. Vu wordt hier en daar pengebroken wat door [embo reeds in beton was oorzien, en zou echter en dezer dagen, wanneer et eens een droge(re) pe- iode wordt, een asfaltlaag ieten zodat het laveren oor de modderbrij ten Inde komt. Huisvrouwen ïrliezen er stilaan de loed bij voortdurend te loeten schuren en weilen. leropening )irk Martensstraat- eshoek Volgens burgemeester 'aurice De Kerpel zullen e omleggingswerken van "oeze- en Siesegembeek tweede fase) vermoede- jk half december beëin- igd zijn, meer belangrijk oor de bewoners voor wie loorgang naar de Zeshoek an vitaal belang is. Her opening van deze belang rijke as naar het station toe en toegankelijk maken voor doorgaand verkeer voor pendelaars, scholie ren en klanten zal de situa tie voor de plaatselijke handelaars gevoelig verbe teren. Hun inkomsten zijn immers sinds april 87 ge voelig verminderd. Vooral het afsluiten van het kruis punt Schoolstraat - Dirk Martensstraat had kata- strofale gevolgen. Vanuit de wijk kon niemand nog het station of het stadscen trum bereiken en de Kool straat bleef geïsoleerd voor klanten die vanuit het stadscentrum de richting Dendermonde of Gentse steenweg kozen. Wie met de wagen de Koolstraat toch aandeed en zich rich ting Meuleschettestraat waagde moest behendig heidsstunten uithalen om er zonder schrammen heelhuids weg te geraken. Koolstraat opnieuw bereikbaar Gehoopt wordt ten stellig ste dat de Koolstraat in de kortste keren bereikbaar wordt vóór de eindejaars- festiviteiten. Volgend jaar vanaf april wordt dan voor de hande laars de allermoeilijkste periode. De zwartste pe riode in de geschiedenis van Dekenij Koolstraat. Te starten in april en ge hoopt wordt op afwerking binnen de 2,5 maand. Dus vóór de vakantieperiode. Men heeft leren leven met dergelijk frustrerende om standigheden maar hoopt alleszins op vlotte, snelle en efficiënte uitvoering. De houding van de stads politie wordt er wel simpa- tiek ingeschat. Ooglui kend wordt langs beide zij den parkeren in de Kool straat toegestaan. Er zijn inderdaad heel wat par keerproblemen wegens de scholen, de RTT diensten in de Schoolstraat en ho pelijk ook de klanten. Uitbouw Het bestuur van Dekenij Koolstraat weet zich ge steund door zijn leden en geniet optimaal vertrou wen van de bewoners van de buurt. Dat vertrouwen vertaalt zich in een verde re uitbouw van het «win kelcentrum met een hart». In het afgelopen anderhalf jaar realiseerden twee sportzaken een opmerke lijke nieuwbouw, kwam er een studentencafé, moder niseerde de krantenwin kel, vestigde zich een bloe menwinkel, een andere vernieuwde het interieur, kwamen er een derde bak kerswinkel, en een nieuwe kledingszaak en werden vier oude panden omge bouwd tot drukkersbedrijf met bijhorende winkel. In de Verastenstraat wer den belangrijke moderni seringen gesignaleerd en op de Sint-Annalaan kwam er een snookercen trum. En na nieuwjaar komt er in de Koolstraal een shoppingcenter en vanuit de Denderstraat komt er ook een grote kar- navalartikelenzaak De woon- en winkelwijk Koolstraat leeft duidelijk en heeft een mooie toe komst in het verschiet eens de laatste hinderpaal, fase 3 van de omleggingswer ken is uitgevoerd. Feest- en publiciteitsverlichting Reeds jaren is de Kool straat gekend als «de straat met de vele verlichte reklamepanelen». Die da teren van kerstmis 1979 en worden eerlang weggeno men voor volledige revise ring. Bestuur en eigenaars zijn inderdaad de mening toegedaan dat deze ver lichte borden belangrijk zijn voor het imago van de buurt. Ze zijn als het ware het visitekaartje van de Koolstraat geworden. Ge hoopt wordt tegen kerst mis 1988 een nieuwe start te kunnen nemen. Daarvoor wil het bestuur instaan met voorzitter Paul Kino (Popoll), onder voorzitter Guido Van Renterghem, sekretaris Antoine Van der Heyden en bestuursleden Etienne Bogaert, Roger Galle, Frank De Smedt, Luc Ee- man, Germain De Stor- cke, Daniël Liebaut en Luc De Clercq. LH Aalst. De Vriendenkring van het KT A I, RMS l en RBS centrum Aalst vierde feest (a) By monde van voorzitter Peter De Boeck en Michel De Gols willen de voorzitters van de PVV-Jongerenafdeling Aalst en Gyzegem andermaal het subsidiëringsbeleid van de stad Aalst aan de kaak stellen. Meer in het biezonder dan het subsidiëringsbeleid naar de Aalstserse jeugdverenigingen toe. De PVV-Jongeren drukten in het verleden reeds meermaal hun ongenoegen over deze materie uit. Ze moeten echter vaststellen dat er aan de bestaande toestand tot op heden weinig of niets is veranderd. Papieren verenigingen Zo zijn de PW - Jongeren steeds gekant geweest te gen het bestaande systeem waarbij de hulp aan jeugd verenigingen in geldelijke steun werd uitgedrukt. De PVV - Jongeren moe ten jammer genoeg vast stellen dat er in de praktijk heel wat «papieren» ver enigingen worden opge richt, met als enig doel de subsidie op te strijken die hen in voorkomend geval door de Stad Aalst wordt toegekend. De PW - Jongeren plei ten dan ook voor een onaf hankelijke uitleendienst, die door de stad Aalst zelf wordt opgericht en gekon- troleerd. Deze stedelyke uitleen- dienst zal nauwgelet toe zien op het ter beschikking stellen van de materialen. De PW - Jongeren zijn er van overtuigd dat binnen dergelijk systeem, de mi stoestanden die er in het verleden vaak zijn ge weest, in de toekomst zul len kunnen voorkomen worden. Voor «Hallo Kanker» Het is niet vanuit deze ge steldheid dat de PW-Jon- gerenafdelingen Aalst en Hofstade-Gijzegem beslo ten de hen geschonken subsidies verder weg te schenken voor een huma nitair doel. Penningmees ter Carine Meert overhan digde de dan ook verleden maandagavond in «De Graaf Van Egmont een cheque van 9000 fr.zijnde de beide subsidies van elk 4500 fr., aan verantwoor delijken van «Hallo Kanker». De PW - Jongeren heb ben de vereniging «Hallo Kanker» uitverkozen uit het rijke aanbod van orga nisaties die zich op één of andere manier inzetten voor het welzijn van de medeburger. «Hallo Kanker» De vereniging «Hallo Kanker» werd opgericht om een sereen gesprek tussen arts en patiënt over kanker mogelijk te maken. De vereniging heeft zich dan ook tot doel gesteld de vaak welwillende, maar o zo vaak technische uitleg van de artsen aan te vullen met een gesprek van mens tot mens, sereen en des kundig. Een groep artsen en ande re gezondheidswerkers be mannen op een aantal vooropgestelde .uren een telefoonlijn en proberen op alle vragen i.v.m. kan ker in al zijn aspekten een antwoord te verlenen. Deze dienstverlening staat niet alleen open voor de patiënt zelf, maar even zeer voor familieleden, artsen en verplegenden. De werking van de vereni ging «Hallo Kanker» wordt uitsluitend vergoed door weldadigheid. Doelstellingen «Hallo Kanker», kaderend in het Belgisch Werk tegen Kanker, gaat uit van de vaststelling dat één op de vier mensen in ons land aan kanker sterft. De kans dat die verhouding nog groter wordt neemt toe naargelang onze bevolking verder veroudert. «Hallo Kanker» wil aller eerst informeren en voor komen. Inderdaad de meest effektieve methode. De ziekte bij haar oorza ken bestrijden. Kanker vroegtijdig opsporen geeft optimale kans tot genezen. Hiertoe bestaan er in Vlaanderen permanente en periodische opsporings campagnes. Wat betreft diagnose en behandeling staat de kankerpatiënt in ons land een goed gestru ctureerde gezondheids zorg ter beschikking, die onder de beste van de we reld kan worden gere kend. Verdere doelstelling is het verlenen van sociale voor delen aan minder begoede kankerpatiënten. Een plotselinge konfrontatie met deze ziekte kan inder daad ook voor heel wat financiële implikaties zor gen. Bij Hallo Kanker wacht u alleszins een lui sterend oor en een vrien delijk antwoord. Via het verlenen van stu diebeurzen wil Hallo Kan ker bovendien een steunt je verlenen aan de zo noodzakelijke research voor kankerbestrijding en verder wil deze pluralisti sche vereniging meehel pen aan het bijhouden van het «kankerregister». Telefoneren: 02-231.02.02 Elke zitdag lopen minstens een dozijn telefoonge sprekken binnen van kan kerpatiënten zelf, van fa milieleden of van huisart sen. U kan bellen op dins dag van 14 tot 18 u. en op donderdag van 14 tot 21 u. Buiten deze uren is er een antwoordapparaat dat u doorverwijst. An de telefoon krijgt u een arts gespecializeerd in gezwelziekten, een ver pleegster met jarenlange ervaring in het omgaan met kankerpatiënten en een sociaal verpleegster gespecialiseerd in de pro- blematieken van kanker patiënten. Adres van Hal lo Kanker: «Belgisch Werk tegen Kanker», Tweekerkestraat 21, te 1040 Brussel. LH - Voor stadsscholen wordt voor herstellingen de aankoop goedgekeurd van betonflex- en multiplex- planken, van inlandse eik en van 8 werktafels samen te ramen op 450.000 fr. - Schilderwerk aan de akademie van Schone Kun sten wordt geschat op 120.000 fr. en buitenschrijn werkerij en twee binnendeuren voor hetzelfde ge bouw op 320.000 fr. - Bij de openbare aanbesteding voor het verleggen van de Hoeze- en Siesegembeek zouden abnormale eenheidsprijzen gehanteerd zijn geworden. Het ontwerp moet dan ook aangepast worden. LH p Is Kt ei ijn e 'p initiatief van paus oannes-Paulus II viert de 'ereldkerk een Mariajaar, 5 anaf Pinksteren 1987 tot 5 augustus 1988. Het is edoeld als een «advent», een voorbereiding op et derde millennium van et kristendom. Met die idoeling heeft de paus encycliek «Redempto- Mater» uitgevaardigd, n ons land is «De nieuwe 'angelisatie» gestart met indrukwekkende ver breiding van het «Ge- iri|oofsboek» door de bis hoppen. De werking >nd het Geloofsboek 'ordt zeker versterkt door Mariajaar. 'ijdens dit Maria-jaar zul- :n de «Vrienden van Ma- ia» regelmatige bijeen komsten houden in het .ultureel Centrum Affli- :m. Aan alle Mariaver- rders wordt daar de is geboden hun ervarin- •n mee te delen aan el- iar, getuigenis af te leg en van gevoelens van vre- en liefde. De bijeen- •msten richten zich tot He Mariavereerders, tot it t al wie meer wil weten van de hedendaagse Mariaver ering, tot al diegenen die op zoek zijn naar een ont moetingsplaats en tot al wie al of niet behoort tot een reeds bestaande Ma riale groepering. Op het programma staat: samen spraak, uitwisseling van lektuur en ifnormatie, voordrachten, zelfwerk zaamheid in de program matic. Een eerste bijeenkomst wordt georganizeerd op vrijdag 11 december 1987, om 20 uur. Er zal gespro ken worden over «Maria, als Moeder van de Heer en als Gelovige», over vragen in verband met haar laat ste boodschappen, over grondslagen van een echte Mariadevotie. Wie inlichtingen wenst of wenst deel te nemen aan deze bijeenkomst van de «Vrienden van Maria» wordt gevraagd kontakt op te nemen met F. Van Wesemael, Dorpsstraat 17, 9440 Erembodegem, tel. 053/77.82.84, 1 met Hendrickx A., Gentse steenweg 12, app. C3, 9300 Aalst, tel. 053/ 21.50.01 of met Dom Ides- bald, Abdij Affligem, 1790 Affligem. D.B. gtSssfik Aalst. Bij Maatschappij De Blokvink te Terjoden werden de kampioenen gevierd en die eer viel te beurt aan David Cannau. Jony Michiels werd kampioen en Erwig De Jonghe werd clubkampioen (a) r 5 Vorig jaar werd te Bug genhout, vanuit het Vrij Technisch Instituut St.- Michiel, voor het eerst een «Speelgoedaktie» georga niseerd. Het initiatief kende een overweldigend sukses. Was dus vanzelf sprekend voor herhaling vatbaar. Is dat ook want tijdens de komende dagen - en dit tot woensdag 16 december - zullen de leer lingen uit het 2de VBSO speelgoed verzamelen. Zij vragen dat iedereen even op zolder, in de speelgoedkist of op de kin derkamer zou kijken naar speelgoed dat er onge bruikt bijligt. Op woens dag 16 december kan ie dereen dan de beertjes, speelgoedauto's en pop pen of gezelschapsspellet jes binnenleveren in de feestzaal van de school (toegang via de Vier huizen) Wie op die dag niet vrij is kan het speelgoed ook vroeger bezorgen op één x van de Buggenhoutse scholen. Daar werkt men immers aan de aktie mee. Het ingeleverde speelgoed wordt er opgehaald door de leerlingen van het VTI. Het verzamelde speelgoed wordt nog voor Kerstmis bedeeld in tehuizen en aan behoeftige gezinnen. Wie meer informatie wenst kan terecht bij Luc Van Driessche: 052- 33.33.13 (tijdens de schooluren) of 052- 33.69.29. 7,6 10 'S, 1.. geleg jt •p dinsdag 8 december 987: eendagse uitstap naar e Kerstmarkt in Keulen, bus pikt ons op om 6.15 u St. Annakerk en om 6.30 an het kerkhof. Een keurig 'enu wordt ons aangeboden oor de schappelijke prijs van 75 fr. Kostprijs: 650 fr voor lusreis en inkom museum, un ischrijving tot 1 december 987 bij mevr. Hellebaut, Kor- i Zoutstraat, Aalst. Vergeet Het Duitse Marken mee te •men. Rudolf Steiner (1861-1925): Oostenryks wysgeer, grondlegger der antroposofie, hetgeen letterlijk betekent «menswysheid of wysheid van de mens». De «mens» die Steiner op het oog had is de «mens in zyn diepere kern, de innerlijke mens, de geestesmens». Op zondag 30 augustus jl. nodigde het bestuur van de Vry'e Rudolf Steinerschool Michaëli, Brusselbaan 300, Erembodegem, ouders en belangstellenden uit om haar derde schooljaar feestelijk te openen. Regelmatig worden initiatieven genomen om het voortbestaan en groeien van de school te verzekeren. De stichter van deze we- kunst van het opvoeden de belangstellenden en (toe- reldomvattende schoolbe- kennis van de wordende komstige) leerkrachten weging werd geboren in mens naar lichaam, ziel en plannen gemaakt om een 1861. Hij promoveerde in geest. school op te richten. 1891 als doctor in de filo- In 1919 stichtte hij te 1985 werd aan de Brus- sofie te Rostock. Stuttgart de eerste «Stei- selbaan 300 te Erembode- In 1907 publiceerde Ru- nerschool». Ook elders êern de Vrije Rudolf Stei- dolf Steiner een boekje ge- ontstonden weldra scholen nerschool Michaëli gebo- titeld: «De opvoeding van waar opvoedingsmetoden ren- Het bestuur van de het kind in het licht van de volgens de antroposofi- school wordt gevormd antroposofie». Daarin be- sche beginselen worden door ouders en de leden schreef hij vanuit een toegepast. van de VZW Michaëli en geesteswetenschappelijk de leerkracht(en). Dit be- standpunt de ontwikkeling De VrUe Rudolf Steiner- stuur kan mandaten geven van het kind en de konse- school «Michaëli» Aalst aan een groep mensen, kwenties ervan voor de Enkele jaren geleden Bv. de gebouwengroep, de opvoedkunst. In zijn boek bleek in het Aalsterse de financiële werkgroep, de «Allgemeine Menschkun- wens te bestaan om de knutselgroep, de schrijf- de als Grundlage der Steinerspedagogie er ook groep... De ouders vor- Padagogisch (1932) ziet hij in de praktijk te brengen men een omhulling rond als grondslag voor de en werden er door ouders, de school. Zij vormen sa men met de leerkracht de oudervergadering. Daar organizeren zij de jaar feesten, bespreken ze het klasleven en -leren. Om de groei van de school te ver zekeren worden allerlei in itiatieven genomen. Voor drachten, informatie, fees ten, oudervergade ringen... De leerkrachten bestude ren samen de R. Steiner- pedagogie, houden kin- derbepsreking en behan delen pedagogische pro blemen en vragen. Van ongeveer 4 tot 7 jaar kan het kind terecht in de kin dertuin. Van 7 tot 14 jaar begeleidt één leerkracht, gesteund door enkele vak leerkrachten de kinderen in de «onderbouw». In de «bovenbouw» krijgt de jonge mens van 14 tot 21 (in België nog 18) les van verschillende vakleer krachten. Na de «boven bouw» kan de jonge vol wassene een studierichting kiezen die hem interes seert, het beroepsleven in stappen of zijn latere le venstaak verder voorbe reiden langs studie, werk, reizen, enz.» «De Bloesem» Vanaf dit schooljaar ver zorgt een «schrijfgroep» nu ook het driemaande lijks tijdschrift «De Bloe sem» van de «Michaëli» Steinerschool (Verant woordelijke uitgever: Paul Barbé). De bedoeling van dit blad is: 1. lOnformatie over de aktiviteiten die in en rond de Steinerschool worden georganiseerd. 2. Vorming: dieper ingaan op aspekten van de pedago gie. Financieel: door de (steun)abonnementen en de reklame een stuiver in het schoollaadje brengen. Een jaarabonnement wordt verkregen door minstens 100 fr. te storten op rekening 293-0236137- 94 van de school, met ver melding «abonnement Bloesem». Je kan ook een steunabonnement nemen van 300 fr. Een blik op de aktiviteiten- kalender van de school Met de bedoeling de Vrije Rudolf Steinerschool «Mi chaëli» - Aalst en de peda gogie ervan beter te leren kennen, verder te bouwen aan de groei van de ge meenschap en de school te helpen aan de broodnodi ge financies worden in en rond de Steinerschool de komende weken verschei dene aktiviteiten gepro grammeerd: Op zondag 6 december a.s., tussen 11 en 20 uur, in het Parochiaal Centrum te Hofstade: mosselfeest. Wie geen mosseltjes lust, kan proeven van de vol- au-vent. Prijs maaltijd 1 frank 275 fr. (volwasse nen) 150 fr. (kinderen). Op zaterdag 19 decem ber a.s. om 20 uur in de feestzaal van het Aalsters stadhuis, Grote Markt, Aalst: Kerstkoncert door «Cantate» o.l.v. Johan Haezaert, en m.m.v. Kris- tiaan Van Ingelgem. Op dinsdag 19 januari 1988 om 20 uur in de Stei nerschool Aalst: Jan De- grijse vertelt en bespreekt «Noorse volkssprookjes». Het dagelijks bestuur va» de school vergadert op 15/12, 12/1 en 23/2/1988. Oudervergadering op 9/ 12, 20/1 en 3/21988. De studiegroep komt samen op 7 en 21/12/87, 4 en 18/1/88, 1, 15 en 29/2/ 1988. Voor meer informatie kan men steeds terecht op nr. 053/77.49.02. De Bruyn

De Voorpost | 1987 | | pagina 11