§*SPRES Architektenwedstrijd bij Intercom Noord: zuinig met energie Voor wie haar soms geweld aandoet... Een bridgeclub voor niet-rokers IHH FE DEZE WEEK IN TV-EKSPRES Appels Kwisverbond NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 De Voorpost BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 Hubert Lampo zou wel een groot maar niet zo een vruchtbaar romancier zijn als Lucia er niet voor zorgde dat hij tijd zat heeft om te schrijven. 16 - 4.12.1987 - De Voorpost Dinsdag 24 november 11 werden in het auditorium van Intercom Distributie Noord, door F. Aerts, Staatssekre- taris voor energie, de laureaten van de architektenwed strijd «de meest energiezuinige woning» bekend gemaakt. Intercom Distributie kommunales Intergem, Noord, privé vennoot Iveka, Iverlek en Pligas, van de gemengde inter- staat in voor de distributie van elektriciteit, aardgas en kabel televisie in onze regio. Eerder dit jaar publiceerde dit energiebe drijf haar «Informatiemap voor architekten», een handig dossier waarin de Berlare. Marc Van Gijsegem klaagde de wateroverlast in de verkaveling Bergstraat en Leopolddreef aan op de gemeenteraad. Ongelijk heeft hij volgens deze foto niet (jj) Wichelen. De zestigjarigen van Wichelen samen in het vroegere gemeentehuis voor een ontvangst (jj) architekt de reglemente ringen voor de binnenin- stallatie aardgas en elektri citeit terugvindt. Bij die gelegenheid schreef Intercom Noord een wedstrijd voor archi tekten uit rond het tema «de meest energiezuinige woning». Zuinig met energie In zijn inleiding sprak de heer M. van Merris, direk- teur - generaal van Inter com Noord, o.m. over het waarom van deze wed strijd. Intercom Noord heeft im mers in het recent verle den reeds meermaals het rationeel energieverbruik benadrukt. Intercom besloot in sa menwerking met de archi tekten, de bouwers van de woningen van haar toe komstige klanten, de visie rond «zuinig met energie» verder uit te werken. Daarom organiseerde In tercom Noord een wed strijd voor architekten rond het tema «De meest energiezuinige woning». Het aantal zeer goede in zendingen onderstreept niet alleen het sukses van d-ize wedstrijd, maar het bewijst vooral dat de idee «zuinig met energie» de nodige aandacht van de architekten mag genieten. Het sukses van deze wed strijd is een aansporing voor Intercom Noord om op de ingeslagen weg ver der te gaan: er werd reeds besloten om de drie jaar een gelijkaardige wed strijd voor architekten uit te schrijven. Tot slot vermeldde hij dat op het distributiegebied van Intercom Noord 60% van de nieuwbouwers voor een verwarming met aard gas of elektriciteit kiest. Laureaten Een deskundige jury se- lekteerde de laureaten uit de massa ingezonden wer ken. De werken van de architekten werden inge deeld volgens de aange wende energie, zo werden zes laureaten met een pro- jekt met aardgasverwar ming en het zelfde aantal voor elektriciteit geselek- teerd. Voor aardgas zijn het wer ken van H. Adriaensens (Olen) G. De Lestré (Waas munster) E. Geens en E. Verbeeck (Mechelen) P. Imbrechts en L. Van- hooren (Leuven - He- verlee) M. Lavreysen (Leuven - Heverlee) L. Vydt (Sint-Niklaas) Voor elektriciteit zijn het werken van P. Bellemans (Kasterlee - Lichtaart) F. Berghman (Opwijk) R. De Lathouwer en W. Geens (Lebbeke) L. De Petter (Dender- monde) J. Van Herzele (Dender leeuw) L. Vydt (Sint-Niklaas) Uit deze laureaten ver koos de jury de uiteindelij ke winnaars: het architec tenbureau Geens en Ver beeck uit Mechelen won de prijs (50.000 fr.) voor hun projekt met aardgas- verwarming; voor het pro jekt met verwarming op elektriciteit werd het een gedeelde eerste plaats voor de architekten P. Bellemans en F. Bergh man. De winnaars ontvin gen hun prijs uit de han den van de heer Aerts, Staatssekretaris voor Energie. Geïnteresseerden kunnen de bij deze gelegenheid uitgegeven katalogus, waarin de laureaten en realisaties zijn opgeno men, bekomen mits stor ting van 200 fr. op P.R. 000-0011873-39 van Interc om Distributie Noord, met vermelding «Katalogus Architektenwedstrijd» Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. lokaal "DE SNUTVERj molenveldstraat27 9371 denderbelle. De behoefte aan een niet-rokers bridgeclub bestaat reeds lange tijd. Nu het niet-roken volop in de aktualiteit kwam door het rookverbod in openbare lokalen, was het een ideaal moment om van start te gaan. Initiatiefnemer is Hubert De Troch. Hij heeft een paar mensen gekontakteerd om een bestuur te vormen en een bridgeclub van de grond te krijgen. Het bestuur van de «Belle bridgeclub» bestaat voor lopig uit vier personen. De heren zijn wel galant. Zij hebben het voorzitter schap aan een vrouw gela ten: Magda Weymans. De ondervoorzitter is Hubert De Troch; sekretaris: Werner Cornelis en schat bewaarder-materiaalmees- ter: Paul Van Damme. De naam «Belle» verwijst niet alleen naar Dender belle, maar is ook een term uit de bridgewereld. «La belle» is immers de derde en beslissende man che die gespeeld wordt in robber-bridge. Er werd uitgekeken naar een geschikt lokaal. Uit eindelijk kwam men te recht in restaurant «De Snuiver» in Denderbelle. De clubavond werd vast gesteld op donderdag te 19.45 uur. Sedert begin oktober wordt er in het gezellige bovenzaaltje gespeeld. Bij de start moest men vooral beroep doen op mensen die reeds bij andere clubs zijn aangesloten. Het ligt echter in de bedoeling om een goede vaste leden kring te verwerven. Daar voor zal o.a. een reeks initialielessen in bridge ge geven worden. Deze les sen zullen doorgaan op maandagavond in de bar van restaurant «De Snui ver». De aanvangsdatum zal eind januari zijn. Na dere gegevens worden m meegedeeld. Vooral g zinnen en jongeren wo den verwacht. De «Belle-bridgeclub» aangesloten bij de Vlaan se Bridgeliga. Ivjllv j De uitslagen van de aangijj,gèn sloten leden worden doo gestuurd voor het bekt »in q men van masterpoints, d leen een klassifikatie mogelij maken. Vanaf volgend speelseen 0" zoen zal men starten in d ovendi officiële viertallenwet strijden van het nieuw oj gerichte distrikt «Dendei JJg* Waasland». aar ik erd. Uitslagen van 26.11.87 - d< rijgen eerste vijf in elke richting: Noord-Zuid: 1. Jan Rita De Ridder 2. Leo Vermeire Chris. ereen e ven unten Bussche (Rivierra) 3. Willy Maldrie&M.J. Van Gestel (Forum) 4. André Nelly De Saeger 5. Echtp. Sanders (Reinaert) Oost- West: 1. Hubert De Troch Mark Christiaens 2. Echtp. Robbroeckx (Beveren) 3. Magda Weymans- Werner Cornelis 4. Henri Mariette V.d. Velde 5. echtp. Callebaut. Volgende bridge-avond: donderdag 3-12 om 19.45 uur. lamm ?n L Op de vierde avond die eerste afdeling van het Appels Kwisverbond in zaal Ommeganck speelde bleef het tot bij de laatste vragen een aangename kwis die Wodeisme- doade de gezellen aanbood. Afwisselende vragenstelling met leuke presentatie. Iedereen scoorde goed en voor de avondzege bleven er tot bij de laatste vraag vier kandi daten. Het liep echter totaal ver keerd vanaf vraag 55 waar Wodeismedoade als ant woord chips verwachtte maar Aquila, wellicht te recht, haar antwoord met print minstens als ook goed beschouwde. Alle problemen zouden er nooit gekomen zijn wan neer de kwisleiders de twee punten ook aan Aquila had gegeven maar Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40 60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1 040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 nu beslisten de kwismas- ters van de avond een re- servevraag te stellen. Op nieuw een vraag uit de wetenschaphoek waarbij men moest zoeken naar de richting van een hangende magneet op de noordpool. Aquila werd blijkbaar op nieuw verkeerd beoor deeld en de specialist ter zake voerde een vlam mend, wetenschappelijk pleidooi voor zijn ant woord. Na over en weer geroep, na gedreig vanuit Wase kwishoek ging men dan maar over naar een nieuwe reservevraag. De vervalser van de Hitier- boeken Cujau kon de ge moederen echter ook niet tot bedaren brengen. De Appelse kwis was hier dui delijk geweld aangedaan. Aquila mag zich de morele winnaar van de vierde avond noemen maar de honderd punten waren voor ploeg X, Unaniem en Volgend Jaar Beter. Aquila begon trouwens met een solo op Ensor en de ploeg draaide de ganse avond goed mee. Dat de den ook de andere teams en alleen Knok en Entity wisten nooit een rol van betekenis te spelen. Half weg, ook Fiasco had met het Statige Standbeeld een solo klaar, stond Fiasco één puntje voor op X, Aquila en ATB. Unaniem zat nog wat verder en VJB kon op de zesde plaats nog weinig hoop koesteren voor de avondzege. Na de pauze bleven de ploegen sterk aan elkaar gewaagd maar tien vragen voor het einde zag men toch een nieuwe avondze ge voor ploeg X. De ver wikkelingen met Aquila maakten het slot behoor lijk rommelig maar voor de ultieme reservevraag stond Volgens Jaar Beter alleen op kop. Het was lang geleden. Cujau zorg de. er trouwens voor dat Unaniem en ploeg X ten slotte ook op gelijke hoog te van VJB kwamen. Er werd ook buiten de Ommeganck in de kille zondagmorgenlucht nog verder gediskuteerd. Ho pelijk zijn de plooien weer gladgestreken op zaterdag 12 december wanneer in zaal Ommeganck leider X de vragen mag stellen. De vierde avond 1. VJB, Unaniem en X 100 p., 4. Aquila 99, 5. Fiasco 95,6. Team 93 p., 7. ATB 84, 8. Knok 81, 9. Entity 79 p... Uitgeverij De Cuyper, naamloze vennootschap Oude Vest 34, 9330 Dendermonde H.R. Dendermonde 33579 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergadering bij te wonen die zal gehouden worden op dinsdag 8 december 1987, te 14 uur, in de maatschappelijke zetel. Agenda: 1. Verslag van de raad van bestuur. 2. Verslag van de kommissaris-revisor. 3. Goedkeuring van de jaarrekening op 30 juni 1987 en van de verwerking van de resultaten. 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur. 5. Kwijting aan de kommissaris-revisor. 6. Diversen. De aandeelhouders die de algemene vergadering wensen bij te wonen worden verzocht zich te gedragen naar de statuten. De raad van bestuur. PffVUTl0M8IVM! KOEREEN DOOR PAfmCUUEREN zonder kredietverzekering van 51.000 tot 500.000 F. tot 60 maanden. WERKNEMERS, BEDIEN DEN, VRUGER GESCHEI DEN. ZELFST GEPENSIO NEERD, WERKLOZEN. IN VERTROUWEN. Wij aanvaarden alle gevallen zonder kredietverzekering. F.M. LANGE Hermanttraat 3,1030 BRUSSEL De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST f DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.14 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde a Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels (uur

De Voorpost | 1987 | | pagina 16