ÏW HAMME VERDIENSTELIJK DERBYWINNAAR WILFRIED VAN MOER TRAINER BIJ SK BEVEREN KAVD ANDERS TEGEN TEMSE CE WEINIG AGRESSIEF HALLE EEN MINBEKENDE VOOR IVW HAMME Hugo Aerts De Voorpost - 4.12.1987 - 17 SPORT Redaktle: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 CLAUDIO DE PAEP IN EEN SCHITTERENDE ROL ;r heerste de sfeer der grote dagen in Hamse voetbalmiddens na de verdiende verwinning tegen Sportkring Sint-Niklaas. In de kleedkamer werden na afloop de hampagneflessen ontkurkt en het leek wel of de vierdeklasser de titel had veroverd. Villy Meersman voelde zich de gelukkigste mens van de wereld. "Ik wist dat we j"g( jngen winnen. Vandaar dat ik een wit hemd en een das heb aangetrokken" "In dergelijk pak kom ik de beste kansen af. Het kon waren de Wuitens op voor- lleen maar buiten de deur op een gegeven ogenblik 3-1 sprong geklommen toen La- ranneer een feest op stapel geworden zijn. Tijdens de croix te kort terugspeelde, laat. Vandaag hebben we re- eerste helft werden we geen Robbie Smet werd auteur van lse en om te vieren. We zijn enkele keer bedreigd. Pas la- de openingstreffer. Het ge- n J ovendien ook medeleider ter in de tweede helft zijn we beurde weer op de hem be- eworden. Wie had twintig wat nerveuzer geworden. Dat kende manier. Een vrije trap nr iar geleden verwacht dat ik is een bekende reaktie van knalde hij hoog in het bezoe kt1 ls trainer van Vigor Wuitens mijn voetballers. Johan De kende dak. Tegen dergelijke 4og eens mijn oude ploeg, Wilde is een paar keer moe- schicht was geen enkele doel vaar ik gewonnen en geboren ten tussenbeide komen. Hij man opgewassen, yerd, als tegenstrever ging deed het met brio. Aanval- Niemand verwachtte dat rijgen. Ik denk toch dat ie- lend kwam Vigor Wuitens be- SNS nog voor de rust zou ereen het erover eens is, dat ter uit de verf dan zijn oppo- tegenscoren, maar een mis- le verdiend eigenaar van de nent. Het scheelde niet veel verstand tussen Mare unten werden. We dwongen of reeds in de eerste sekonden D'Hondt en doelman De Wil- lamme - Sint-Niklaas 2-1. Gevaar voor het Sint-Niklase doel, maar Maes en Struyf oen Lenaerts bijna in de bal bijten (vh) KAVD OLSA 1-1 Hoewel de Dendermondse op Mare Cooreman binnen de ref allicht geoordeeld hebben, jersteprovincialer doorlo- zone van de waarheid, werd Paarsblauw toonde zich in bend meester was van de si- bestraft en Theo Bordui voer- een andere gedaante dan een juatie, mag hij zich gelukkig de de taak uit, die van hem week geleden in Wetteren. jarijzen dat hij in extremis een werd verwacht. Zestig sekon- De agressiviteit ontbrak, punt won. Pas op vijf minuten den later werd hijzelf over- Blijkbaar startte men met de [oor het einde kon hij de hoop gehaald, maar twee intentie dat het tegen een la- [elijkmaker tot stand brengen strafschoppen in evenveel mi- ger gekwoteerde ploeg veel Jn had hiervoor een straf- nuten zou te veel van het gemakkelijker zou gaan. Ichop nodig. Een overtreding goede geweest zijn, moet de Dendermonde was nochtans doorlopend de betere ploeg, maakte bovendien geregeld een vuist maar kende pech in het besluiten. Zo konden Rik D'Haen, Dirk Michelet en Theo Bordui in de eerste helft tot scoren zijn gekomen. Te gen alle verwachtingen in, viel een doelpunt aan de over kant. I Uiteraard was deze week de overwinning tegen Sport- 1 kring Sint-Niklaas het onderwerp van gesprekken bij I VW Hamme. Het hoeft niet gezegd hoe gelukkig het I trainerstrio Meersman-Maes-Cool zich voelde met de J winst. In een gesprek met zijn voetballers wees Willy I Meersman na de dinsdagtraining er op dat de kompeti- I tie nog lang is en alle aandacht dient te gaan naar de 1 volgende opdracht. "Met SK Halle krijgen we een totaal onbekende I tegenstrever, zegt Meersman. Ik heb in mijn loopbaan 1 bijna alle voetbalvelden van België bezocht. In Halle I ben ik nog niet geweest. Wij hebben deze ploeg wel I eens ontmoet in de Belgische beker maar dat was dan I in ons eigen stadion. Normaal gezien is iedereen I present. Franco Pirelli trainde niet. Hij had last van J een pijnlijke enkel. Vorige zondag werd hij vaak aangetrapt. Men zegt al eens dat Franco onstuimig I reageert maar als je weet hoe vaak men hem intimi- j deert en tegen de schenen trapt, kan je toch wel enig I begrip opbrengen voor zijn vaak impulsieve uitspattin- I gen. Vanzelfsprekend probeer ik hem zoveel mogelijk j tot rust te brengen en wijs hem erop dat gele kaarten I tot straf zondagen leiden, wat mij er telkens toe ver- plicht om het elftal te herschikken. Ik veronderstel dat 1 hij in Halle zal aantreden. Ook Paul Vermeir is van de I partij zodat we al onze troeven kunnen uitspelen. Het 1 komt ons aan om in de top van de rangschikking te I blijven evolueren. Vandaar dat niet verliezen een I eerste vereiste is. j De groepDe Wilde, Verbustel, D'Hondt, De Paep, I Geldof, Diels, Vermeir, Smet, Lenaerts, Van Nieu- I wenhuyse, Pirelli, Van Bogaert Van Hemelrijck). I SK LEBBEKE Alleen Chris Matthijs is omwille van studiebezighe- den onbeschikbaar bij SK Lebbeke. Leo Van Damme I komt niet voor in de medegedeelde kern Segers, Hals, Van Bladel, Van Doorselaer, Coore- man, De Malsche, Geens, Werner Van Hecke, De 9 Kinder, De Vis, Hesters Van Overberg, Frankie Van J Hecke) 1 ROBUR MOERZEKE Iedereen is paraat bij Robur Moerzeke dat met een ongewijzigd team in het veld rent. Laureys, Fons en Luc Vercauteren, Raemdonck, I Mettepenningen, Verhelst, Ost, Benny en Eddy Huyle- I broeck, De Vos, Wuytack, (De Graef, Moerenhout, I lurgen Huylebroeck of Tempels). (e.g.) de resulteerde in de gelijk maker. "Iedereen geloofde in bui tenspel", zegt Eric Diels. "Ik heb in extremis gepoogd om de bal nog voor de lijn weg te werken. Dat had normaal ge zien gekund. Ik was echter onrustig en bovendien botste de bal mis, ik kon hem niet onder kontrole krijgen. Het flitste mij door het hoofd dat het doelpunt ons de das zou omdoen. Het kwam overigens voor de bezoekers op een psy chologisch gunstig moment tot stand, zo net voor de rust. Beter kon het voor hen niet uitvallen. Alle leed was echter vergeten toen we vijf minuten' na de hervatting voorsprong, verwierven. Twee voetballers hadden een aandeel in de treffer. Johnny Lenaerts bij de voor bereiding en Franco Pirelli als afwerker. Even later voerde Pirelli zelf een nummertje op, maar Nico Van Bogaert knal de de bal millimeters naast de staak. De kans van zijn leven kreeg Johnny Lenaerts toen hij zich op een halve metei voor de doellijn bevond en naast besloot. "Ondanks een verhoogde bezoekende druk, zijn we toch overeind gebleven", zegt Claudio De Paep, onbetwist de uitblinker bij Vigor Wuitens. "Ik voorspelde een over winning maar had langs de andere kant toch meer weer stand verwacht. Fysisch wa ren we duidelijk sterker. Bo vendien dwongen we de beste kansen af. Ik hoef niet te zeggen hoe gelukkig ik mij voelde toen ik tot scoren kwam. Het werd mijn veer tiende kompetitiedoelpunt. Straks ga ik doelman De Maeyer vragen of hij wel de gelijk de bal had zien aan komen." In ieder geval staat VW Hamme door deze zege en het verlies van Diegem mee aan de leiding. Wie had dat enke le maanden geleden ver wacht? (e.g.) Bij de rust voerde oefen- meester Toon Pfaff dadelijk twee wissels door. Mare Prin- gels en Peter Baert moesten de plaats ruimen voor Mare Van de Perre en Alain Moens. Mare Cooreman van zijn kant kreeg de opdracht mee om wat meer in het mid denveld steun te verlenen. Een ingreep die een gunstige invloed had op de globale ver richting, weliswaar resulteer de in een sterker overwicht maar toch niet in reële doel kansen. De opponent had zich na een 0-1 voorsprong degelijk georganiseerd en de thuisploeg had alle moeite van de wereld om de stevige defensie in verlegenheid te brengen. "We hebben niet gepres teerd zoals verwacht, maar toch had een overwinning niet onlogisch geweest, oordeelt oefenmeester Pfaff. Olsa eta leerde antivoetbal en ver greep zich vaak aan tijds winst. Twee spelers werden hiervoor trouwens op een gele kaart getrakteerd. Hoe vaak hebben ze trouwens niet de bal naar de keeper terugge speeld. Een dergelijke opvat ting boeit geen enkele kijker. "Ik veronderstel dat we in de toekomst nog dergelijke wedstrijden zullen meema ken, meent klubleider Eddy De Mulder. Olsa is in het verleden altijd een moeilijk te bespelen opponent geweest. Hun doelman De Cubber heeft een paar goals verhin derd. Voorts hebben we een beetje onkans gehad. Langs de andere kant moet ik toege ven dat onze spelers zich niet agressief genoeg hebben op gesteld. Ik had op dat vlak meer inzet en overtuiging ver wacht. We hebben een punt verloren. Dat is een vaststel ling waar ik mij niet kan van ontdoen. Tegen Temse zullen we komende zondag andere principes moeten huldigen." (E.G.) Na het ontslag van trainer Novak nam Eddy Roe- landt het bewind bij SK Beveren over. De ploeg deed het wat beter maar echt goed draaien ging geel en blauw toch nog niet. Het bestuur van de Wase voetbalvereniging zocht naar een ander bewindsman en er was achter de koelissen van Freethiel al langer sprake van... Wilfried Van Moer. Wilfried Van Moer gaf vorige zondag zijn ontslag by Assent en toen wist iedereen dat de geruchten waarheid zouden worden. Het is voor Wilfried Van Moer de tweede thuiskomst in het Waasland. Van Moer begon met voetballen by het kleine SK Beveren. Beveren waar broer Roger Van Moer in de provinciale reeksen samen met o.a. de legendarische doelman Walter De Winter en ook Louis Michelet voetballegende schreef. In het seizoen 1962-1963 kwam Wilfried als achttien jarige in het eerste elftal. Het was de start voor het eerste grote Beveren want naast Van Moer noteer den we toen ook Omer Janssens, Rogiers, Jean Janssens en Freddy Buyl. Beveren speelde toen in de bevorderingsreeks en eindigde op de derde plaats. Het volgend seizoen was het prys en met trainer Fons De Winter steeg Beveren naar derde klasse. Twee jaar nog bleef Wilfried Van Moer by Beveren. De ploeg werd als te goed voor derde klasse afge schilderd maar eerst was er Sint-Niklaas, daarna Willebroek dat met de titel ging lopen. In 1965 nam Beveren afscheid van twee bepalende figuren. Trainer Fons De Winter kapte met het aktieve voetballeven, Omer Van Boxelaer zou hem opvolgen, maar vooral de transfer van Wilfried Van Moer naar eersteklasser Antwerp zette kwaad bloed. De kleine sterspeler van Beveren had zich vooral het tweede seizoen in derde afdeling ontpopt tot klasman en de klubs van hogere reeksen stuurden talentscouts naar Beveren. Hoe aanlokkelyk de voorstellen ook, Van Moer mocht niet weg. Zelfs Anderlecht mocht Wilfried niet even testen in vriendschappelyke wed strijden tegen Barcelona en Feyenoord. Net voor het verstryken van de transferperiode kwam Antwerp echter aan met een erg aanlokkelyk voorstel. Voor twee miljoen verkocht SK Beveren toen Wilfried Van Moer. Hoe hy zich eerst by Antwerp en daarna vooral by Standard nog verder ontplooide is algemeen bekend. En wat hy voor de nationale ploeg betekende ook. Wie had het ooit gedacht? In 1980 keerde de al fel kalende 35-jarige zoon terug naar zyn oude liefde. Hjj had een ryke karrière achter de rug, had heel wat kwetsuren overwonnen en was via Antwerp en Standard by het kleine Beringen beland. Van Moer had vooral opzien gebaard door zyn terugkeer in de nationale ploeg. Bondstrainer Guy Thijs bracht ten einde raad Van Moer in een zwalpend Rode Duivels- geheel. Met Van Moer draaide de motor weer met Voetbal. Wilfried Van Moer is terug in Beveren. "Het wordt geen gemakkelijke taak", meent hij (arch.) een tweede plaats op het E.K. van Rome als hoofdvo gel. Wat Van Moer by Beveren nog zou betekenen was twijfelachtig. Velen zagen niets in de samenwer king Schönberger-Van Moer. Maar Beveren startte met Goethals-Pauwels als trainers sterk in dat seizoen en tot by de winterstop zat geel en blauw op de hielen van Anderlecht. Blessurelast en ook het geval Pfaff-Thirion remden daarna de opgang. Het seizoen was echter geslaagd. Van Moer was opnieuw echt van Beveren en ook trainer Urbain Braems kwam voor het seizoen 1981 terug naar Freethiel. Het werd het 'voorlopig' laatste jaar van Van Moer by Beveren. Beveren dat het dat seizoen niet zo goed deed en zowel in de kompetitie als in de beker wat uitgeblust eindigde. Twee seizoenen later werd SK Beveren voor de tweede maal kampioen. Vandaag komt Wilfried Van Moer dus voor de tweede maal terug naar huis. Naar zyn Beveren waar hij een uiterst moeilyk begin mag verwachten. Beveren speelt voor de winterstop immers nog tegen Mechelen, Club Brugge en Lokeren en in de beker kompetitie moet geel-blauw thuis een 0-0 uitgangspo sitie tegen Luik verdedigen. Over een maand weten we of ook de derde periode van Van Moer by SK Beveren suksesvol wordt. Hamme - Sint-Niklaas 2-1. Uitbundige vreugde bij de Hamse spionkop na het eerste doelpunt vh) Hamme - Sint-Niklaas 2-1. Struyf, de Wase kapitein, kan de bal nog tijdig verder doorgeven voor hij belaaed wordt door Lenaerts (vh) De leiders uit Dendermonde lieten vorige zondag tegen Olsa Brakel geen al te beste indruk. Ze hadden het moeilijk met een tegenstander die stug verdedigde, be stendig zeven tot acht voetballers in verdediging hield en alleen rekende op het toeval. Bijna liep het slecht af voor paarsblauw, was het niet dat men in de slotminuten een strafschop kon benutten. "Ik las deze week kommentaren als zou de spelleider ons op een nogal lichtzinnige manier een penalty hebben toegekend", zegt oefenmeester Toon Pfaff. "Wanneer men a zegt moet men ook b zeggen. Amper één minuut later werd Theo Bordui binnen de zone van de waarheid zwaar aangepakt. Dat was een schoolvoorbeeld van een penalty. De ref liet doorspelen. Ik meen dat men bij het beoordelen van een wedstrijd konsekwent moet zijn en alle faktoren eerlijk moet analyseren. Negentien voetballers waren er deze week op de dins dagtraining aanwezig. Iedereen was dus paraat zodat oefenmeester Pfaff keuze te over heeft om een elftal te selektereri. Wie niet voor honderd procent is gemotiveerd en zijn taak niet naar behoren vervult, vliegt uit de ploeg. Dat is een principe van Pfaff waarin hij gevolgd wordt door de leiding van KAV Dendermonde. "Winnen tegen Temse is een noodzaak", vervolgt de Dendermondse oefenmeester. Twee keer na mekaar pun ten prijsgeven op eigen veld mag een leidersploeg zich niet veroorloven. Ik verwacht niet dat SV Temse zich zal laten leiden door anti-voetbal, zoals Olsa Brakel dat deed. Moest iedere ploeg dat doen, dan lopen de stadions leeg. Voor een paar weken hebben we de scheepsbouwers bekampt. We wonnen maar hadden het niet makkelijk. Ik veronderstel niet dat men ons zomaar de punten zal aanbieden. Een algehele inzet zal er nodig zijn willen we de klip met sukses kunnen omzeilen. Vergeet overigens niet dat we zondag over acht dagen naar SV Geraardsber- gen reizen en er ons daar al evenmin een gemakkelijke klus te wachten staat. Net voor de kerstman op bezoek komt is SK Lebbeke te gast. Een derby die allicht veel volk op de been zal brengen, evenwel onder die voorwaar den dat wij eerst tegen Temse en Geraardsbergen goede resultaten afdwingen." Misschien toch nog even vermelden dat de invallers van KAV Dendermonde zaterdagnamiddag op het C-terrein de leiders uit Wetteren bekampen. Op woensdag 30 december om 19u30 wordt aan huis een oefenmatch gespeeld tegen de vierdeklasser Sportkring Sint-Niklaas. De groep: Van Meervenne, Moens of Van de Perre, Jacobs, Cooreman, Pringels, Lobijn, Michelet, Bordui, Rodrigo, Dhaen, De Schrijver (Laureys). (e.g.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17