OOK NUL VOOR DE TOESCHOUWERS EINDELIJK DE LANG VERWACHTE OVERWINNING! DRIE OP EEN RIJ OF EI HET PUBLIEK ALS TWAALFDE EN SCHEIDSRECHTER ALS DERTIENDE MAN ZWAKKE THUISPLOEG VOETBAL LOKEREN KOOPT INTERNATIONAAL PAWLAK (POLEN) EENDRACHT AALST VAN PETEGHEM WEER OP POST PATRICK VAN VEIRDEGHEM LOKEREN VERDIENDE MEER 18 - 4.12.1987 - De Voorpost BEVEREN - CHARLEROI 0-0 Eén speeldag voor het einde van de heenronde blijft SK Beveren met slechts twee overwinningen, geen andere ploeg haalde er minder, onderaan in de rangschikking hangen. Sinds Roelandt het bewind van Novak overnam verloor SK Beveren niet meer, maar in die vier wedstrij den scoorden de Waaslanders ook maar één doelpuntje. De afwerking bljjft dus het zorgenkind. Ook de thuiswedstrijd te gen Sporting Charleroi bracht niet de verwachte ommekeer. Beveren kon de wedstrijd niet naar zijn hand zetten en het was Charleroi dat, zeker in de tweede helft, het nadrukke- lijkst op zoek ging naar een doelpunt. Gelukkig was er bij geel en blauw weer het voor treffelijk werk van doelman Rosez. Weinig toeschouwers op Freethiel voor een wedstrijd die trouwens weinig beloften inhield. Men zag wel Patrick Gorez terug aan de Klapper- straat en ook Mommens was weer eens op het Wase gras maar verder kon de aanvang van de vierpuntenwedstrijd weinig begeesteren. Charleroi had Beveren duidelijk anders verwacht en in het eerste half uur kwamen de Karolingers zelden uit de verdediging. Be veren zelf speelde echter ook zeer behoudend zodat van leuk voetbal echt geen sprake was. Alleen een harde vrij schop van Kusto bracht even wat warmte in het kille stadion. Beveren blijft ziek op het middenveld waar er nauwe lijks doorstroming is naar de aanval. Lemoine bleef ook nu onbeschikbaar en opnieuw werd Fairclough gestekt op het middenveld. Opnieuw bleek dat niet de ideale plaats voor David. Schmedding moest vooraan alle Waalse verdedigingsbakens alleen op ruimen en daar slaagde Franz- Jozef ook niet. Het was Charleroi dat het laatste kwartier van de eerste helft zijn kans ging. Met de counters van Beugnies en Tai- bi hadden de Wase verdedi gers heel wat moeite en er was opnieuw een voortreffelijke Dirk Rosez nodig om even voor rust Beugnies van het openingsdoelpunt te houden. Trainer Roelandt had ver moedelijk ook weinig kom- mectaar op de prestatie van de Wase voetbalgezellen. Misschien vroeg hij geel en blauw wel met wat meer inzet Beveren-Charleroi 0-0. Schmedding trapt de bal en de anderen volgen gespannen. Het leder zou echter langs de buitenkant van de doelpaal rollen (dw) te gaan spelen en dat lukte hen het eerste kwartier na rust. Beveren drukte Charle roi toen op doel van Mathijs- sen en Kusto en de jonge Van Britsom brachten lijn in het elftal. Vooral over Van Brit som waren de reakties na de wedstrijd positief. In een goeddraaiende ploeg zou deze Van Britsom ongetwijfeld ook aardig uit de verf komen. Zelf de motor aan het zwen gelen krijgen' lukt hem echter nog niet. Beveren even in wat betere doen maar de angst voor een counter van de tegenstander zat er toch diep in. Het ver trouwen is echt nog niet terug bij geel en blauw. Ook het geluk niet want het keiharde afstandschot van Marek Kus to tegen de deklat had beter verdiend. Na een uur spel ging Beve ren opnieuw behoudend spe len. Geen aanvallende risiko's meer, weinig agressief en ge brek aan karakter: de ken merken die Beveren voor heen het buitenbeentje in de vaderlandse kompetitie maakten zijn nu zoek. De supporters kregen niets meer. Charleroi was tevreden met het gelijkspel en Beveren blijkbaar gelukkig niet te heb ben verloren. Beveren durft het spel niet meer te maken. Vrij en vro lijk de counter spelen kan niet meer. Wanneer de tegenstan der met die gang van zaken ook tevreden is dan krijgt de toeschouwer niets meer. Op Freethiel waren ze zaterdaga vond duidelijk vertoornd. Hugo Aerts Damesvoetbal. Kamillekes Aalst behaalde een eerste zege tegen Lommei en lijkt de heropstanding door te zette E V.l.n.rBrenda Van den Eeckhoudt, verzorgster Claudine Hulstaert, Sandra Van der Linden, Helga Van der Donci te w Paula Bisback, Annick Van Laethem, Lutgart Viaene, Connie Adam, Marijke Buyse, Kathleen Stevens en voorzin Guido Kamiel Sergant. fe Zittend v.l.n.r.: Nancy De Cremer, trainer Jo Loeman en zoon Sam, Ann Eloot, Hilde Van Caelenbergh, Mieke D Blauwen, Renilde Clompen, Pascale Flamion en Sandra Van Laethem. KAMILLEKES AALST 1- LOMMEL 0 DAMESVOETBAL EERSTE NATIONALE AA GENT - SC LOKEREN 3-1 De titel slaat niet op de drie Gentse doelpunten, wél op de derde opeenvolgende nederlaag van Sporting Loke ren. Bij de rust was de stand nog 0-1 en toen achtte trainer Ab Fafïé het ogenblik rijp om Ronny Mariens van de bank te halen om het slapend Gent wakker te schudden. Met resultaat. De wedstrijd was 62 minuten oud toen Ruzie de gelijkmaker aantekende en pakweg een kwartier later maakte Mariens buur Lokeren af met zijn honderdste kompetitietreffer. In de slotminuut scoorde Raeven uiteindelijk nog 3-1. Beveren-Charleroi 0-0. De Beverse aanvallers kregen niet veel ruimte, ook Schmedding niet (dw) Sporting Lokeren maakt vóór zijn derde opeenvolgende nederlaag, tegen AA Gent, de transfer bekend van de Poolse internationaal Krzysztof Pawlak. Pawlak kwam tot nu toe uit voor Lech Poznan waarmee hij twee jaar geleden kampioen speelde. Hij was tevens kapitein van het team. De 29-jarige landgenoot van Wlodek Lubanski behoorde tot de Poolse "22" in Mexico. Hij speelde in Monterrey twee volledige wedstrijden als rechtsback, maar kan ook opgesteld worden als voorstopper. Met zijn lm85 zal de Lokerse verdediging allicht aan gestalte winnen. Pawlak verzamelde veertig selekties in de Poolse nationale ploeg. Hij moet bij Lokeren het uitvallen van de gekwet ste Ronny Laroy opvangen. Op Daknam hoopt men hem vandaag, vrijdag, te ontvan gen en de kans is zeer groot dat hij zondag tegen Winterslag debuteert in de trikolore shirt. "Voortdoen op de ingeslagen weg en weer zorgen voor spetterend aanvalsvoetbal dat is de nieuwe opdracht die onze jongens meekrijgen i.v.m. de aanstaande wedstrijd tegen Hasselt van wie we ook de scalp willen", aldus voorzitter Van de Waeter. De Eendrachtpresident is optimistisch gestemd. Hij voelt aan dat alles op wieltjes loopt en dat de massa weer komt afgezakt naar het P Comelisstadion dat bij iedere thuiswedstrijd van Een dracht zindert van entoesiasme. "We kunnen bovendien uiterst tevreden zijn over de inzet van oefenmeester Fazekas. Hij heeft een weerbaar team gekneed dat in moeilijke omstandigheden weet te vechten. Hij predikt tevens voor aanvalsvoetbal en laat iedere speler naar zijn eigen kwaliteit akteren. We zijn hem daar dankbaar voor", aldus nog de Eendrachtpresi dent. Voor de wedstrijd tegen Hasselt kan Fazekas weer rekenen op Van Peteghem, terug van geelgeschorst. Of daarmee Urzua weer naar de bank zal verhuizen is lang nog niet zeker. De Chileen staat te trappelen om voor goed te bewijzen dat hij werkelijk een valabele spits is. Hij kan dat op voorwaarde dat hij niet té individueel gaat spelen. (abl) "Het was nodig dat ik mijn mannen tijdens de rust de levieten las", stelde de Gentse coach "Ik heb er hen trou wens op gewezen dat ze aan het verpesten waren wat in de vorige wedstrijden goedge maakt was. En mijn donder preek had resultaat: na de rust leek er slechts één ploeg op uit om de volle buit binnen te halen", aldus Ab Fafïé. Nochtans was Gent vóór rust onherkenbaar zwak. En kel een aktie van Augustine, die met een hard afstands schot doelman Hoogenboom aan het werk zette, was het noteren waard. Lokeren daarentegen voet balde beheerst en had de par tij volledig onder kontrole. De beste aanvallende akties kwamen dan ook van bezoe kende kant. De Buffalo's mochten zich gelukkig prij zen. 27 minuten ver in de wedstrijd werd Bruno Versa- vel, alleen op weg naar doel, getorpedeerd door Augustine doch ref Goris achtte een geel karton meer dan voldoende. Een zwaardere sanktie was hier nochtans op zijn plaats geweest en donkere Egu kwam goed weg. Toch kwam Lokeren op voorsprong. Patrick Versavel bediende vanop rechts Ange- lo Nijskens. De Zeeuw trapte eerst half naast de bal, draai de van zijn bewaker Criel weg en na een partijtje truike-trek ging Nijskens gewillig tegen de vlakte. Penalty, oordeelde de ref en Patrick Van Veir- deghem mocht zijn eerste strafschop van het seizoen binnenknallen: 0-1, meteen de ruststand. De donderpreek van Fafié en de wissel Dauwe-Martens zorgden voor een ommekeer en het slapende Gent van vóór de rust was in de herne ming klaarwakker. Voor het eerst sedert jaren pakten de Buffalo's uit met drie spitsen. Dat resulteerde in een enor me druk die de Wase jonge leeuwen noodlottig zou wor den. Lokeren werd konstant met de rug tegen het doel geplakt en de wankele verde diging kraakte in al zijn voe gen. Pogingen van Raeven, Ruzie en Augustine werden in extremis nog door Hoogen boom gered doch toen Ruzie een hoekschop van René Ver- heyen kon binnenkoppen was de gelijkmaker een feit: 1-1. Bij Lokeren werd Bob Hoogenboom vervangen we gens een bilkwetsuur en Bru no Versavel kwam nog eens alleen voor doelman Laurijs- sen maar knalde op de Gentse portier. Eén voorzet van Mes- zaros kort nadien draaide ei zo na onder de lat naar binnen. Aan de overzijde was het echter wel raak toen Martens een schot van Ruzie deviecr- de. Invallersdoelman stond op het verkeerde been en 2-1. Lokeren zat in zak en as en Gent kon naar hartelust coun teren. Net voor affluiten snoepte Voordeckers de bal af van Didier Verheuge en via de voet van Verheyen kon Raeven Gent op 3-1 brengen. Drie nederlagen op rij, het verdikt was zwaar voor Spor ting Lokeren. Vivian Bogaert Het leek wel of Annick Van Laethem er een voorgevoel van had dat zij in de wedstrijd tegen Lommei een strafschop zou moeten nemen, want ze zei ons vóór de match dat zij de strafschopneemster van dienst was. «Op training faal ik nooit» zei ze «maar tijdens een wedstrijd ben ik zenu wachtig «ik hoop maar dat er straks geen penalty moet ge nomen worden». Die straf schop kwam er toch en An nick ging achter de op de stip liggende bal staan. Waar schijnlijk met knikkende knieën, want haar schot be landde in het midden van het doel. We) tegen het net, want gelukkig voor haar was keep er Van den Boer de andere kant op, maar veel scheelde het niet! Dit doelpunt zou echter over de uitslag van de ze vierpunten match beslissen en meteen hebben de Kamil lekes toch nog enig uitzicht op behoud in de hoogste voetbal klasse. Gezwind Mieke Het begon al erg ongelukkig voor Annick, die in de aan- vangsminuten een keihard ge trapte bal in de maagstreek kreeg en minutenlang bleek en groggy moest bijgewerkt worden. Pas was het spel her nomen of Annick knalde in de vlucht naast. De Kamillekes drukten Lom mei in hun doelgebied terug; een hoekschop van Pascale Flamion kwam bij Mieke Den Blauwen terecht, die gevat opnieuw naar Flamion speel de. Pascale kanjerde in de vlucht over. Mieke Den Blauwen was reeds enkele keren gezwind, bal aan de voet, langs de zij lijn gevaarlijk komen opzet ten, herhaaldelijk zwaar ge hinderd door een Limburgse verdedigster. Scheidsrechter Oplynus had echter telkens terecht balvoordeel gegeven. Aan het kwartier kwam Mie ke opnieuw gevaarlijk aan dringen. Hetzelfde scenario herhaalde zich, doch ditmaal werd zij net in de fatale zone ten val gebracht en de referee wees zonder aarzelen naar de stip. 1-0 via Annick Van Laethem en de hemel boven de Zand berg blonk van vreugde onder een stralende herfstzon. Een minuut later voerde Annick een fraaie draaibeweging uit en trapte meteen op doel, doch de Lommelse doelvrouw liet zich niet verrassen. Aan de overzijde tipte keeper Connie Adam een gevaarlijk schot over haar doel, maar de bal botste op de bovenkant van de deklat en viel opnieuw in het spel, waar Connie hem heel flegmatiek opving. De thuisploeg legde een rustig meesterschap aan de dag, doch meer dan een prachtig schot van Annick Van Lae them viel tijdens die periode niet te noteren. Even voor de rust wilde Lom mei blijkbaar wat terugdoen, doch meer dan twee hoek schoppen leverde dit initiatief niet op. Traag Limburgs tempo Drie minuten na de pauze belandde een prachtkombina- tie Den Blauwen - Van der Linden - Van Laethem in de handen van de doelvrouw. Enkele minuten later moest Connie Adam met de voet redding brengen en zeilde een Lommels schot gelukkig over het doel. Een hardwerkende Ann Eloot dwong een doelkans af, de keeper loste de bal en Mieke Den Blauwen schoot nipt naast. Mieke Den Blauwen was overigens bijzonder bedrijvig en ging zelfs het balletje uit de voeten van de tegenstrevers halen. Ook aanvoerster Sandra Van der Linden vertolkte een voortreffelijke partij in de spits van de ploeg, waarin niemand uit de toon viel. Tegen een sportief, doch rudi mentair spelend Lommei kwam de betere Aalsterse techniek niet helemaal uit de verf, temeer omdat de Lim burgse meisjes er heel handig in slaagden hun eigen trage speltempo aan de thuisploeg op te dringen. In de slotfaze van de wed strijd werd doelvrouw Adam nog één keer ernstig be dreigd. Zij loste zelfs de bal, maar herpakte zich dadelijk en het gevaar was geweken. Nog tweemaal zouden de Ka millekes gevaarlijk zijn: eerst toen Mieke Den Blauwen een hoekschop haarfijn naar tweede paal trapte en een niekerige bezoekende defi sie haast een owngoal versi de en Paula Bisback tenslo in de handen van de keej besloot. Acht minuten vovrij zw het eindsignaal had Annifcooi v Van Laethem het verlossen Bosnia tweede doelpunt'kunnen ai^g v tekenen, toen Mieke D Het Blauwen de bal inzond Annick meteen volledig vi gespeeld was. Zij was echt te nerveus om de bal behee(| tegen het net te trappen I het leder ging naast het dol buiten. Lommei slaagde er echter o niet meer in om nog doelgevaar te scheppen en i| was na tachtig minuten i eerste Aalsterse zege een fej| Met drie punten op vier stal de Kamillekes op slag nat Lommei en wordt de reis nal Beerse met vertrouwen aa| gevat.. Kamillekes Aalst Connie Adam, Hilde Caelenbergh, Lutgart Viaen| Helga Van der Donckt Renilde Clompen, Ai| Eloot, Paula Bisback en pJ calc Flamion, Sandra Van dl Linden, Annick Van Laethe| en Mieke Den Blauwen. Op de bank zaten Marijll Buyse, Kathleen Stevens, Sandra Van Laethem. Ternst Wette zone t OLYMPIC - JONG LEDE 3-1 Het toptrefTen tussen Olympic en Lede heeft toch niet Loopmans, Lorré en tenvolle geboden wat de meesten onder ons wel verwacht Naudts keren dan zeker in de hadden. Inzet en hardheid waren genoeg aanwezig maar basis terug. Ook wil het Leed- de voetbalvreugde was verder te zoeken. Vooral de bestuur nog een presentje leiding van scheidsrechter Heptia stuurde alles in de aa"bieden aan zijn suppor- tare Kil vartrmn van hnt m. war. In deze omstandigheden kan een wedstryd zich niet tenvolle ontplooien. Lede, fel gehandicapt aan aan de reeks van negen wed de partij begonnen, wist geen strijden zonder nederlaag, goede start te nemen. In de Een gebeten Lede is echter op eerste minuut was het reeds revanche belust. Zaterdag raak voor Charleroi. Fulop a.s. wordt om 20 uur het bu liet doelman Vijt geen schijn renduel tegen Eendracht Zelc van België op Anderelcht. van kans en Lede was meteen afgewerkt. Een unieke kans Ook het vervoer naar de wed- op achtervolgen aangewezen, voor allen om een super ge- strijd is gratis. Wel dient er motiveerd Lede aan het werk honderd frank betaald te wor- te zien. den als waarborg maar bij het DENI ters. Bij vertoon van het in gangsticket voor de wedstrijd tussen Lede en Zelc aan één van de Generale Bankmaat- schappij-stands, krijgen de toeschouwers een gratis ticket voor de terugwedstrijd in de achtste finale van de Beker instappen van de bus wor. die terugbetaald. Een unief kans dus. Scheidsrechter: Heptia Jong Lede: Vijt, Bi Droessaert, Baten (Van G seghem 6$'), Eeckhaudt, Vi Hauwermeiren, De Saed leer, De Winne, Van Troc Van Cauter en Carlier. >e ex-i Geel: Van Cauter, Ena, B igcnbli laars t Lokeren hoopte uit de twee laatste wedstrijden van de eerste ronde, uit tegen Gent en thuis tegen Winterslag, minstens drie punten te puren. Tegen de Buffalo's werd het een maat voor niets en alle hoop is nu gevestigd op de komende ontmoeting, zondag a.s. op Daknam "Tegen Gent hadden we, op basis van onze goede eerste helft één punt verdiend", stelt Patrick Van Veirdeghem. "We waren goed op weg, speelden kollektief sterk en hadden de partij volledig onder kontrole. Jammer genoeg zijn we in de tweede periode volledig onderuit gegaan. De fysische druk van Gent werd te zwaar, we konden hoegenaamd geen vuist meer maken. Een verschijnsel trouwens dat zich de laatste weken al meer manifesteerde: eens Lokeren op achterstand staat, kan het nog moeilijk terugkomen." Sporting Lokeren moet nu zondag tegen Winterslag roeien met de riemen die het heeft. Didier M'Buyu en Patrick Naudts zijn geelgeschorst, Laroy blijft sowieso aan de kant en ook Timoumi is wellicht niet van de partij. (V.B.) Toch kenden de bezoekers wel last met die karwei. Het thuisspelende Olympic vond ook zijn goede draai niet maar verdedigde zeer stug. Een veel zwieriger Lede wist de gelijkmaker voor rust ech ter niet te netten. Tot over maat van ramp kreeg Olympic net voor rusten nog een straf schop toegewezen. Dit wekte veel protest op, er werd enorm veel geduwd en ge trokken en scheidsrechter Heptia ging zelfs tegen de vlakte. Een enorm tumult op het veld. Na een poosje kreeg Droessaert de rode kaart. Hij hield echter voet bij stek en beweerde dat hij geen fout had begaan. Droessaert wou het veld niet verlaten en ten slotte hakte trainer De Landtsheer zelf de knoop door. Danny Van Hauwer meiren werd als dader aange duid en hij werd nu uitgeslo ten. Droessaert mocht blij ven. Wat een geharrewar. Ena hield echter het hoofd koel en verdubbelde de lokale voorsprong na een onterechte strafschop. Lede was nu uit geteld. De achtduizend uitzin nige lokale ten, De Winne Rood: Van Hauwermeiren Doelpunten: 1- Fulop (i-( )RC a 43' Ena (2-0), 70' Decrem 'raaide 0), 71' Van Cauter (3-1). (G.D.1 EENDRACHT ZELE - BERGEN 1 -1 De Zeienaars hebben hun zwakste thuiswedstrijd van het seizoen achter de rug. Dat was de visie van zowat ieder een die vorige zondag in de Elststraat vertoefde. Daar- bezoekers zelfs uit een enkele kans de gelijkmaker. "We hebben ongelooflijk slecht ge speeld", liet een ontgoochel de Freddy Heirman zich ont vallen. "Een rommelige wed- door verkeken de trikolores strijd waarin we doorgaans te een unieke kans op een vierde traag akteerden op de bal en thuisoverwinning. Bergen ak- in het duel. Gelukkig scoor- teerdc op enkele akties na den de Walen slechts acht onmondig maar werd na de minuten voor tijd. Zoniet kon rust het initiatief aangeboden het ons nog slechter vergaan door een zwak spelende thuis- zijn." ploeg. Eendracht kreeg tij- Ook Stefan De Wolf, een dens de eerste helft nochtans van de weinige Zeelse akteurs ruimschoots de gelegenheid die op peil speelde, zocht ver- om de wedstrijd vroegtijdig te geefs naar de aanleiding voor beslechten De kans op 2-0 deze komplete off-day "De verkeek Patrick Maache toen trainer had ons nochtans ge- hij een door doelman Ianna- vraagd gekoncentrccrd te spe- cone veroorzaakte strafschop len en Bergen zeker niet te op Van Rentcrghem naast be- onderschatten. Blijkbaar heb- sloot. De afwezigheid van de ben zijn woorden niet het ge- gekwetste Filip Plaetinck was vraagde effekt gehad. Wat baat het op een goede wed- duidelijk voelbaar. Trainer Freddy Heirman strijd terug' te blikken als je schaarden zich achter hun wisselde in zijn op hol gesla- een punt zomaar uit handen n n^n are cnaa an gen team Marj0 Fransscns en laat gaan. Een magere troost Jan Goossens voor Toujani en als je het mij vraagt. Zater- John Christiaens maar ook dagavond zijn we de suppor- deze ingreep bracht geen aar- ters revanche verschuldigd op de aan de dijk. Tot grote Jong Lede. Daar willen we ontgoocheling van de suppor- opnieuw punten pakken." ters puurden de wilskraehtiite ploeg. De bezoekers speelden echter een voortreffelijke tweede helft, ondanks hun numerieke minderheid. In die overbodige speelhelft scoor den Decrem voor Olympic en Van Cauter voor Lede Deze nederlaag bracht een einde lei fei rded iet de -0. Cf Jck oi cc h n is dime n icuwc aatsti lersor loor Z'M'rxen 1-1. Sief, De Wolf: de beste Zelena (bvw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 18