ISPEKTAKELWAARDE: 10 OPNIEUW EEN KLINKENDE ZEGE TEMSE-WETTEREN EEN PRACHTRESULTAAT VOOR OE DENDERMONDENAARS! HEIRNIS GENT TE STERK VOOR LEBBEKE De Voorpost - 4.12.1987 - 19 HKSV TEMSE - ST. WETTEREN 1 -1 VOETBAL goed was opgesteld. Dit waar schijnlijk omdat een drietal Temse-spelers ook al deel uit maakten van "de muur". Met Snel, technisch hoogstaand, echter maar uitgesteld want een effektrijke bal knalde tachtig en pittige duels, dat bij de eerstvolgende aktie was Frank dan keihard over de a* hgf we] raak zij het voor niuur en netjes buiten het be- Temse wel op een bijzonder reik van Nuytens die nog wel ongelukkige wijze. Marnix een kattesprong uithaalde Jwaren de ingrediënten van leen knappe partij voetbal in jTemse waar het plaatselijke 5V het grote Wetteren op Verhelle, Wetterens vrije ver- maar de bal toch in de netten iezoek kreeg. Dat de :000 supporters met de glim- ich het sportstadion verlieten ligt dan ook voor de hand. Een sportstadion dat met gro te ogen werd bewonderd door Guido Ferket, momenteel oe- fenmeester bij Wetteren maar een tiental jaren terug stond Guido op het toenmalige aardappelveld zelf de Temse- spelers wat voetbalwijsheid bij te brengen. dediger, zette een lange bal zag belanden: 1-1. naar richting Temse doel, de Goed voor de wedstrijd in laatste instantie in de ploeg want die kon opnieuw van gekomen Langeraert kopte start gaan. Het was trouwens het leder dan ongevaarlijk andermaal Temse dat zich ge- door maar een misverstand vaarlijk manifesteerde voor tussen thuislibero Walter Van het doel van Dirk Nuytens die Haver en doelman Bosman wellicht een der drukste kom- deed de bal in het ledige petitiedagen te verwerken thuisdoel rollen zodat Wette- kreeg. Jan Pieters was op ren meteen 0-1 voor kwam. rechts iedereen te snel afge- Temse, niet aangeslagen door weest en bereikte draaischijf deze tegenslag behalve dan yan Buynder die op zijn Ferket had trouwens al een doelman Bosman die een vrij beurt Verstraeten kon berei- ----- onzekere indruk bleef nalaten ken nadat Floris mooi zijn gedurende de eerste helft, belager Limbourgh had afge- herstelde zich heel vlug en via schud gaf hij het leder terug in een ongrijpbaar duo Wendel be voeten van Van Buynder Storms-Frank Van Buyndei die krachtig afdrukte maar hij werden ongelooflijk knappe za8 zUn mooi schot naast de aanvallen in elkaar gestoken, linkerpaal buitengaan. eerste verrassing in petto want niet de aangekondigde Ganpat stond in de basis maar wel zijn vervanger Filip Lan geraert. Temse van start met dezelfde ploeg die de voorgaande twee partijen zo suksesvol was kwam in de 7de minuut goed weg toen Alain Van de Velde Het beuken van voor noemd duo had dan ook wel dra sukses toen Wendel zelf in Wetteren met een knappe de 16de minuut onderuit werd beweging Patrick Van de Vel gehaald nét buiten het straf- Temse uitschakelde en vrij zwaar uithaalde naar de kooi van Temse schopgebied nadat hij van Wetteren Bosman het leder net naast '4zag verdwijnen. Het was voor Wetteren Marc speeld door Patrick Waem. Frank Van Buynder zette zich achter de bal en zag dat de Wetterse doelman niet zo Wetteren dat verrast moet zijn geweest door het zien van dit Temse dat toch "maar" op een zesde plaats stond in de rangtabel begreep dat het wat moest terugdoen wilde men hier zonder kleerscheuren door komen. Want, er mocht absoluut niet verloren worden na het debacle van de vorige wedstrijd tegen Dender- monde. Maar hoe graag Wetteren ook zou willen aanvallen, het technisch sterkere Temse bleek een niet te nemen ves ting. Ook al moest Patrick Van de Vel een vrijwillig handspel begaan toen weer een hoge voorzet van Verhel le over hem dreigde te draai en. Een terechte gele kaart werd door de goed leidende ref Drieghe getoond. Bijna kvCamen de gasten dan toch nog op voorsprong en weer was een fout in de thuisverde- diging de aanleiding. Nu speelde Frank Van Buynder te kort op Bosman terug en de aaivlugge Frank Schepens was er natuurlijk als de kippen bij maar Bosman kon toch nog in extremis redden. Dit was de laatste kans voor de bezoe kers in deze eerste helft waar in Temse nog tweemaal dicht bij een treffer zou komen toen telkens de snelle Patrick Waem werd weggestuurd door Wendel Storms die wel licht zijn beste seizoenpresta tie neerzette in deze eerste helft. Waem daarentegen bot ste telkens op Wetteren-ver- dediger Jan Ost. Wetteren neemt over op kracht Na de pauze kwam bij Wet teren Lieven Luwaert in de Temse-Wetteren 1-1. Een eigenaardige balbetwisting. De P'oe8 vo?,r Alain Van de Vel- Wetterse verdediger trapt de bal weg uit de gevaarlijke teTljl dezelfd? elf bij zone en Van Haver is eraan voor zijn moeite (dw) TemSe hu" °pwachtmg maak" ten. Iedereen hield alvast de adem in al tijdens de eerste minuut van de tweede periode toen de Temse-portier een onschuldige bal loste die Schepens bijna nog de kans gaf binnen te tikken, maar gelukkig herstelde de Temse- portier zijn foutje goed en pakte hij het leder in twee tijden. Toch was Bosman dui delijk niet in zijn dagje want even later kwam hij ongepast uit zijn doel gelopen wat Filip Langeraert nog bijna een sco ringskans opleverde. Na een tiental minuten in deze twee de helft nam de thuisploeg terug het initiatief langs Frank Van Buynder. Maar een zwa re tackel van Ronny Moer man op Franks onderstel deed de Temse-spelverdeler wel enkele minuten aangeslagen rondlopen. Dat het alleen maar bij geel bleef voor Moerman mocht hij nadien de ref wel danken. In de 57ste minuut kreeg Temse dan dé kans op voorsprong te komen langs Patrick Waem die alleen afgezonderd werd door Rudi Peersman voor doelman Nuy tens. Patrick wachtte oordeel kundig tot dat de Wetterse portier ging liggen en plaatste dan de bal... naast het ledige doel. Dit was werkelijk dé kans van de partij. Zeker voor de thuisploeg want naarmate de wedstrijd vorderde voelde men dat Wetteren toch zachtjesaan zijn stempel op de partij kon drukken. Vooral beukers als een Ludo Janssens en een ingekomen Frans Van der Scheuren voor Langeraert be paalden nu samen met kapi tein Frank Schepens het spel. Deze krachtspelers wonnen steeds meer terrein op de technisch sterke Temsespe- lers. Thuistrainer De Lamper moet dit ook wel enigszins gemerkt hebben en wisselde in de 65ste minuut Pieters voor Migom. Kurt bracht dan ook direkt terug wat meer leven in de Temse-aanval want nog geen volle minuut op het terrein haalde hij reeds zwaar uit naar Nuytens die met moeite én in twee tijden Migoms schot stopte. Dit kon volgens Wetterenverdediger Mare Bettens zo niet verder en hij haalde Kurt dan ook fors onderuit wat een derde Wetterse gele kaart voor ge volg had. Frans Vlui der Scheuren, Lu- do Janssens en Frank Sche pens beheersen de eindfaze Wetteren dat nu toch wel onder stoom was kon echter niet meer tegengehouden worden al beperkte de druk zich vooralsnog tot een hele resem hoge ballen die voor een zich goed herstellende Mare Bosman geen noemens waardige problemen opbrach ten. Gevaarlijker werd het echter toen een der Wetterse uitblinkers "de rosse" Patrick De Wilde de bal hoog voor trok waar Ludo Janssens krachtig kon inkoppen, geluk kig voor de scheepsbouwers stond Patrick Van de Vel goed opgesteld op de lijn en kon hij ontzetten. De aanhou dende Wetterse druk deed Temse-trainer dan Martens in de ploeg brengen ten koste van de vorige week lichtge kwetste Rudy Peersman. In de laatste zes minuten van de partij kreeg Wetteren nog twee reuzekansen. Een eerste toen Walter Van Haver de bal onder de voet liet gaan en Van der Scheuren hiervan kon profiteren maar hij zette de bal ongelukkig in het zijnet en een tweede en grootste kans was voor kapitein Frank Schepens die in de laatste mi nuut een vrije trap krachtig naar het ledige Temse-doel kopte. Dat deze bal nog naast ging begrijpt Frank wellicht nu nog altijd niet maar feit was dat deze partij afgefloten werd door Drieghe' met een 1- 1 eindstand op het bord. Een eindstand die beide ploegen tevreden stemde. Marc Stevelinck Temse-W etteren 1-1. Waem trapt de bal in doel, maar d (dw) spelleider had buitenspel gezien BLACK STAR CHARLEROI - D.R.C. 4-16 De zo gevreesde verplaatsing naar «het zwarte land» heeft de Dendermondse rugbyclub een schitterende overwinning gebracht. Voor veertien dagen schreven we, dat na de nederlaag tegen Anderlecht, «over alles heen moest worden gewalst», om het kontakt met de kopgroep te behouden. Dat is dus in Charleroi gebeurd, waar onze mannen getoond hebben tot de besten van tweede afdeling te behoren. Door de eerste nederlaag van Anderlecht op Frameries, waar de onzen het ook al moeilijk hadden, staan de vier kopploegen nu in een zakdoek bij elkaar: Anderlecht 16, RAC Jet 15, DRC 14 en Black Star 13 punten! Dat dit een spannende rush naar de eerste twee plaatsen - met promotie naar eerste - zal worden, hoeft geen betoog. DENDERMONDSE RUGBY CLUB - ZINNIK: 40-3 i>gae in G It, V Sa cd Troo )e ex-eerste klassers uit Zin- ia, B"k konden op geen enkel ogenblik de Dendermonde- laars bedreigen. Hoewel bij (1-fl )RC alles zeker nog niet vlot em Iraaide, kwamen er toch nog euzecijfers op het scorebord. Iet feest begon al bij de 10® ninuut, toen de Dender- nondse voorwaartsen de bal :uiver uit de scrum brachten, :n opener Luc Pierson met ien fijne schijnbeweging zijn verdediger in de wind zette en net de bal over de lijn dook: 1-0. Ch. Sluys zette de place- .ick om en DRC kwam 6-0 oor. Aan de 15' minuut pak- W. Vermeulen uit met een echnisch hoogstandje: op- 'angen van de bal, schijnbe- 'eging en plots een drop-shot 'at tussen de palen ging: 9-0! endermonde was nu de do- inerende ploeg en er werd eeds in het kamp van de zoekers gespeeld Na 20' am Jean Van den Bossche scrum met de bal handig aast het pack geslopen en ng zowaar nog scoren: 13-0. nnik trachtte te reageren, eeg een paar vrijschoppen fouten van DRC maar aagde er niet in punten te ren. Integendeel. Bij een euwe Dendermondse aan brak center-speler Ver- eulen op zijn eentje door de aalse verdediging, handig de full-back draaiend, rukte hij de bal over de doel- jn: 17-0. Patrick Scrivens aatste binnen en: 19-0. Luc erson deed even later zijn aat na en ging in kracht oor de zwalpende Waalse rie-kwarten. Technisch sterk ithalend was ook hij niet te GUIDO FERKET TRAINER ST. WETTEREN "Vandaag", zo begon Ferket zijn betoog, hebben wij hier op Temse onze beste wedstrijd van de kompetitie ge speeld. En ik denk wel dat de vele toeschouwers een mooie partij gezien hebben. Temse heeft mij ongelooflijk verrast en dat het niet hoger in de rangschikking staat blijft voor mij een raadsel. De match zou ik kunnen vastleggen in twee delen. Temse heerste in het eerste deel langs een ongrijpbare Van Buynder en Wendel Storms terwijl mijn Wetterse spelers toch in de tweede helft duidelijk over betere reserves beschikten. Al met al ben ik tevreden met het behaalde resultaat. De inzet die ik van de spelers gevraagd heb na hun tomeloze wedstrijd tegen Dender- monde was terug te bespeuren op het veld. De spelers van mijn ploeg beseffen potver... nog altijd niet dat ze in een klub zitten van melk en honing. Alle wensen van spelers kant worden direkt opgevolgd door alles en iedereen. Maar dan wil ik op het terrein tijdens de 90 minuten durende match dat er een tegenprestatie verricht wordt. Spijtig is wel dat ik nog altijd Peter Moreels moet missen op de linkerflank, want zoals de inzet nu terug in de ploeg zit na mijn zedepreek van vorige week (tegen Dendermon- de) kunnen we terug alle opdrachten aan", aldus een strenge Guido Ferket. Alvast zat de wedstrijd die KSV nu zondag op KAV Dendermonde moet spelen al in het achterhoofd van Guido. (m.s.) De wedstrijd in Charleroi werd door DRC kordaat aan gepakt. Een plaatsverschui- ving bij de centerspelers - Luc Pierson werd opener en W. Vermeulen tweede center - bracht snel goede re sultaten. Bij een snelle bal wisseling, in twee passen kwam de bal reeds bij vleugel speler Luc Van der Veken, kreeg deze reeds na tien mi nuten de kans om de Dender- zonen op voorsprong te bren gen. Luc drukte de bal in het doelgebied en het was 0-4. Dit gaf DRC de nodige zeker heid en er werd goed samen spel getoond, ondanks de af wezigheid van twee basisspe lers Rik Cassier en Rudy Wauters. Bij een nieuwe Dendermond se aanval vertrok een pass uit het pack naar de snelle drie kwart-spelers, de bal kwam terug tot bij een vleugelspe ler, die ditmaal strandde op een Black Star-verdediger. Onze derde lijnspelers, goed gevolgd, konden de bal echter heroveren en zo kreeg Patrick Scrivens de kans om na een puike inspanning de bal over de lijn te drukken: 0-8. Charel Sluys, jaja! kreeg de place-kick mooi binnen: 0-10. Charleroi begon dan aan een verwoed tegenoffensief. Haar pack-spelers, zwaarder van gewicht dan de Dendermond se, trachtten in kracht door te breken. De gevaarlijke num mer 8, die het een paar maal alleen probeerde, werd tel kens door Moerzekenaar Jo Vertongen, prachtig getac- kled. Jo speelde trouwens verdedigend een uitstekende wedstrijd. En toch, op een aanvalsfout van Dendermon de - een slechte pass door een Black Star-verdediger handig opgevangen - kwam de thuis ploeg terug: 4-10. Dendermonde voelde het ge vaar en sloeg terug. Er volgde nu een rustiger periode tot plots John Beirlaen, ingeval len voor de gekwetste Erik D'Hooghe, een bal juist aan de zijlijn met de voet kon blokkeren. John begon aan een dribbel- nummer van 60 meter, zette een drietal verdedigers op zij en kon de bal over de doellijn drukken! Ook nu zette Ch. Sluys de place-kick binnen: 4- 16. Kort daarna kwam het einde van een ongelooflijk boeiende partij, verdiend door DRC gewonnen. Een huzarenstuk. De hoop is groot dat onze ploeg dit jaar de zo verhoopte doorbraak naar de hoogste klasse kan bewerken. De weg is nog lang en moeilijk, maar na alle kopploegen aan het werk te hebben gezien, kun nen we toch vaststellen dat geen van hen boven de ande ren uitsteekt. Alles is dus mo gelijk. Bewijs hiervan, de ho ger aangehaalde klassering. De onzen moeten er dus in geloven en elke wedstrijd in de beste omstandigheden aan vangen. De Dendermondse tweede ploeg speelde thuis tegen de nieuwelingen uit Spa-Fran- corchamps. De thuisploeg haalde het gemakkelijk met 55-0. Volgende zondag komt Soignies op bezoek en dat mag zeker niet onderschat worden. Afspraak aan de sporthal van Sint-Gillis om 14.00 u. stuiten en 't was meteen 23-0. Bij een der schaarse tegen aanvallen kregen de gasten een vrijschop toegewezen we gens obstructie. Deze keer ging het leder dan toch tussen de palen en over de lat en de stand was 23-3. Een paar mi nuten later was er reeds be taald antwoord, toen P. Scri vens eveneens een vrijschop binnenzette: 26-3. Na de her neming gingen de Denderjon- gens resoluut door, en na een prachtige aanval waarbij de bal snel de hele drie-kwartlijn werd doorgespeeld, lukte de goedmeegevolgde full-back Gert Van den Steen een su- per-try: 30-3. Ch. Sluys plaat ste ook deze convertie bin nen: 32-3. Dendermonde, heer en mees ter, deed wat het wilde. De snelle drie-kwart spelers gin gen er nu volop tegenaan en een nieuwe offensieve bui bracht het leder bij John Ber- laen op de vleugel. John, goed gelanceerd ging er on houdbaar vandoor en duikel de met de bal over de doel lijn: 36-3. En om af te ronden, pikte Chris Saerens de bal mee uit een gewonnen scrum, en ging in kracht met de bal over de doellijn: 40-3. GoePp leiding van referee C. Ver- stockt. Dendermonde is nu derde, op 2 punten van leider Ander lecht, Rac. Jet is tweede op 1 punt. Alles is dus mogelijk en we hopen het allerbeste voor onze mannen. Toch moeten we constateren dat nog niet alles op wieltjes loopt. Som mige spelfasen verlopen orde loos, de mauls duren een eeu wigheid. Ook het samenspel tussen pack en drie kwarten verloopt nog niet vloeiend. Met de terugkeer van de ge kwetsten Rik Cassier en Rudy Wouters, moet hier zeker be terschap komen! Nog 2 wed strijden: tegen Leuven R.C. en Shape, blijven te spelen om de heenronde af te wer ken, Hopelijk zien we dan klaarder en kunnen we ons aan een echte pronostiek wagen. De tweede wedstrijd, Waas munster RC - Medicals (18-8) werd, mede door de zwakke leiding van J. Van Varen- bergh, een zeer woelige wed strijd. Leider Medical kreeg rap in de gaten, dat hun een moeilijke opdracht wachtte. Integendeel, de onzen gingen er geestdriftig tegen aan en slaagden er zelfs in, langs Ste ven Goubert een eerste try te scoren: 4-0. Steven zette ook om en 't was 6-0! Medicals reageerde heftig en Waas munster kreeg het moeilijk, doch herpakte zich geleide lijk. En zowaar! Koen Gou bert lukte een tweede try 12- 0! Medicals wou hierin niet berusten en kwam hard opzet ten, 12-4, Steven Goubert be wees dan dat hij gemakkelijk vrijschoppen trapt, door 2 maal te scoren 18-4. Medicals kwam nog terug 18-8, maar kan niets meer forceren. Prachtwedstrijd van onze be loften. Opmerkelijk feit: alle 18 Waasmunsterpunten wer den aangetekend door vader en zoon Goubert! LEBBEKE-HEIRNIS 1-3 Preminiemen Berlare. Deze ploeg uit Schellebelle won het Berlaarse tornooi tegen Overmere in de finale met 3-1 (ij) De voetballiefhebbers die vorige zondag getuige zijn ge weest van het treffen tussen SK Lebbeke en Racing Heir- nis Gent zullen zich de ver plaatsing naar het Konkel- goed niet hebben beklaagd. Inderdaad, het is een zeer sterke vertoning geworden waarin de thuisploeg zich tot het uiterste heeft verdedigd tegen een technisch sterkere tegenstander die niet mocht verliezen, wou er verder voe ling worden gehouden met de koplopers. Zulks heeft niet belet dat blauw-wit de bezoekers op achterstand plaaltstc als resul taat van een flink opgezette kombinatie tussen De Mals- sche en De Vis waarbij Geens het orgelpunt plaatste. Maar blijkbaar hadden de bezoe kers op iets dergelijks ge wacht om echt uit de kram men te schieten. Bruno Van Bladel en co kregen het in de volgende minuten zeer moei lijk maar slaagden er toch in de schade tot het minimumm te beperken. Op slag van rus ten kon de boeman van iedere verdediging, Ronny Vervaet, de stand opnieuw in even wicht brengen. "Zulks betekende voor ons zeker nog geen ramp", wou klubleider Willy Meert na af loop kwijt, "Wel waren we er ons van bewust dat Heirnis voor meer dan een drawn naar Lebbeke was gekomen, De druk nam dan ook nog toe ÊF 'lm in de tweede helft wat niet if-'Ay JËHHÈk heeft belet dat we langs Garry Yjl De Kinder en Werner Van »ÉS!SjjSBr - jjm |L JÈÈm Hecke nog twee kansen kre- JST gen. Een tweede Lebbeeks J Bk .Jïf doelpunt had de wedstrijd Mmk A ijk kunnen doen kantelen. Nu 4m Ji we kwar- jj/ttk WSÊS&tt-.. de minuten fUHÊÈÉk en meteen bekeken. On- ze ploeg komt niettemin ver- dienstelijk uit dit treffen om- dat ze is blijven voetballen, I zodat het voor de toeschou- aangename voetbal- namiddag moet zijn gewor- den. Verliezen tegen een top- ploeg als Heirnis is zeker geen schande, vooral als het is ge- bint-Niklaas. Op het stadhuis had de prijsuitreiking plaats van de schietwedstrijd voor beurd op deze manier." Ook voorzitter Eric Buy- taert sprak zich in deze zin uit. "De beste ploeg heeft gewonnen. Wij hebben ons niets te verwijten. Konden we evenwel bij 1-2 opnieuw te rugkomen dan wordt het mis schien nog een andere wed strijd. Een drawn was zeker mooi geweest. Het heeft niet mogen zijn maar zulks mag ons niet ontmoedigen. Wij hebben ten overstaan van on ze supporters een goede partij weggegeven en bewezen met de besten uit de reeks te kun nen wedijveren. Wat mij be treft ben ik tevreden over de prestatie van de ploeg." politie en rijkswacht. Het waren de Sint-Niklase agenten die met de trofees gingen l Boogschieten. De Leeuwen uit Beveren wonnen het kampioenschap op de liggende wip van Groot-Beveren: Kurt Van Geystelen, Roald De Moor, Leo Beeldens, Theo Van (e.g.) Vlierberghe, Sylvain De Schepper en Walter Van Dosselaer (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 19