MAGAZINE. F Aalsters bedrijvencentrum operationeel einde maart '88 «Oilsjterse Oaved» wordt «Aalsterse Avond- Weekblad *«f Burma-es Po wm LimBERagn Oostvlaamse Provinciale Trofee voor Sportverdienste voor Lucien Van Impe BEDRIJVENCENTRUM REGIO AALST Voor wie iets beter zoekt in Aalst 05/I -p lOÊ De Voorpost VRIJPAS 4 DECEMBER 1987 40' JAAR6ANG NR. 48 - 40 F GRATIS TIP participanten. Momenteel zijn dat reeds de hieronder vermelde doch eerstdaags komt er een kapitaalsver hoging van 2 miljoen in te brengen door n.v. Philips Brussel. De Gewestelijke Ontwik kelingsmaatschappij voor Oost-Vlaanderen (GO- MOV), Gent: 5.000.000; de Nationale Investerings maatschappij (N.I.M.), Brussel 3.000.000; het Ge meentekrediet van België, Brussel 2.000.000; de Al- Na Sint-Niklaas en Oudenaarde krijgt nu ook de regio Aalst een bedrijvencentrum. Het wordt gerealiseerd op de Derde Industriezone te Erembodegem bij de autosnel weg, op een door de Interkommunale Land van Aalst, in erfpacht ter beschikking gestelde grond. De eerstesteenlegging verleden maandag uitgerekend in de feestzaal was uiteraard eerder een symbolische geste. Het betreft hier inderdaad veeleer de laatstesteenlegging want de ruwbouw is af, tegen midden december is het windvrij en tegen eind maart moet het operationeel zijn. Momenteel beschikt men reeds over voldoende belanghebbenden om het komplex voor 35% te bezetten. Een hulp voor beginners De jongste jaren is de se zelfstandige ondeme- Een eigen bedrijf be- waaier hulpmogelijkheden mingen worden aangebo- ginnen is in de huidige so- op een aantrekkelijke ma- den, aangevuld met ge- ciaal-ekonomische kontext nier nog uitgebreid met de meenschappelijke dien voor heel wat mensen, oprichting van zogenoem- sten en nutsvoorzieningen, vooral jongeren, een grote de bedrijvencentra. Onder impuls van oud-mi- uitdaging die niet van enig Een bedrijvencentrum kan nister Ludovic Moyer- gevaar is ontbloot, ook al omschreven worden als soen, van het aktiekomi- gemene Spaar- en Lijfren- kan de K.M.O.-er of mid- een verzameling van een tee en van schepen Robert tekas (ASLK), Brussel denstander in spe voor aantal kleine bedrijfsruim- De Pauw, ontstond de 2.000.000; de Bank Brus- heel wat vragen en proble- ten die een onderlinge idee «bedrijvencentrum» sel Lambert (BBL), B rus- men een beroep doen op ruimtelijke samenhang in 1984. Deze personen sel 4.000.000; de n.v. In de privé-sector en/of op de vertonen en die door één speelden ook een grote rol tercom, Brussel 3.000.000; overheid. beheerinstantie aan diver- in het. aantrekken van de de Vlaamse Investerings- maatschappij (V.I.V.), Gent 2.000.000; de n.v. Amylum, Brussel 1.000.000; de n.v. Becton Dickinson Benelux, Aalst 1.000.000; de n.v. Inex, Sint-Lievens-Houtem 1.000.000; de n.v. Somati, Aalst 1.000.000; de n.v. Wellcome, Aalst 1.000.000; de c.v. Land van Aalst 100.000. Totaal: 26.100.000,-. Bedrijvencentrum Doel is een onderkomen te verschaffen aan voorde lige voorwaarden, aan kreatieve startende onder nemers in een stimuleren de omgeving, door kos tenbesparende gemeen schappelijke infrastruk- tuur (sekretariaat, verga derzaal, telefoonbeant- woording, telex, copieer- toestel, enz...) en aange paste adviserende begelei ding van een senior mana ger ter beschikking te stellen. Hoe het groeide Na een kort marktonder zoek naar mogelijke ge schikte bestaande gebou wen om zich snel en even tueel voordeliger te kun- Hoog «rut 28 Aal« Tol. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie )i i ii'm/Mi i PLAN GELIJKVLOERS De karnavaltt-ereld van de Keizerlijke Stede staat in rep en roer. Twee zaken doen inderdaad pyn. Enerzijds is er het feit dat de vroegere verantwoordelijken voor de Oilsjterse Oaved een schrijven in de bus vonden waarbij hen schriftelijk werd medegedeeld dat een stuurgroep werd opgericht om een «Aalsterse Avond» nieuwe formule op te zetten. Zonder enig dankwoord of meer kommentaar. Wel kregen ze de gelegenheid een nummertje te brengen van maximaal 5 minuten. De organisatoren zijn de eersten om te weten dat de jongste edities geen suksessen werden. Ze deden alleszins hun best. Ze vroegen zelfs een onderhoud met de schepen van feestelijkheden aan om de zaak te bespreken. Deze manier van doen vinden ze echter echt te gortig. Tweede steen des aan- en alle medewerkers wer- stoots is het lopend ge- den zonder enige vorm zien maar tegelijkertijd wordt verwacht van het genomen en richtte een stuurgroep op met een nieuwe regisseur uit de Aalsterse toneelwereld die duidelijk van wanten weet. «We willen een la chend, een zingend en een dansend Aalst» zegt Ju- liaan Vinck. «Geen Ame rikaanse playback- show...». «De vroegere organisato- rucht dat de karnavalhalle, van gesprek, onderhoud of AKV optimaal veilig te ren zijn gekwetst in hun «De Couverture», zou van voorafgaandelijke konsul- willen werken. eergevoel» zegde Van de hand worden gedaan tatie aan de dijk gezet, waarbij gevreesd werd dat Zonder aan de kwaliteit en VERDIEPINGSPLAN de karnavalisten voor het vervaardigen van hun wa gens geen huisvesting meer zouden vinden. Interpellatie Van Mosse- velde Voor Willy Van Mossevel- de meer dan voldoende om in de gemeenteraad te interpelleren. de inzet van de mensen van de nieuwe stuurgroep te willen tornen had een samenkomst van alle be trokkenen echter veel kunnen bewerkstelligen. Maar naar beproefde me tode waarbij dank en res- pekt voor anderen en hun gepresteerde werk een ij- Repliek Vinck De schepen stelde dat de jongste editie geen treffer werd en aan ernstige eva luatie toe is. Op een be wuste evaluatievergade ring was de opkomst ech ter minimaal. Als U deze regels leest zou een verga dering AKV - Vinck reeds In een zeer korre periode VS"" beleidsmensen, werd met diktatoriaal gezag de putsch verwezenlijkt. Arm Aalst. tland lwijk zijn r het ndag mee- n toe loopt oute. oner mee- be* De Bestendige Deputatie heeft de Oostvlaamse Trofee voor Sportverdienste 1987 toegekend aan oud-wielrenner Lucien Van Impe. Zij bekrachtigde daarmee het voorstel van het bureau van de provin ciale adviesraad voor de lichamelijke opvoeding, de s Pc- ?P°rt en ^et °Pen'uchtleven, onder voorzitterschap Voor viin gedeputeerde Alfons De Mol. De vorige (en landseerste) laureaat in 1986 was Jean-Marie Pfaff. Ra- Pe Oostvlaming Lucien Van Impe, afkomstig van lOüfl Mere, werd gekozen uit 24 kandidaten. Hij is bekroond op grond van de grote verdiensten die hij verwierf tijdens zijn volledige loopbaan als beroeps renner. Aan de Ronde van Frankrijk, waaraan zijn naam het nauwst verbonden blijft, nam hij sinds 1969 vijftien maal deel. Hij reed telkens de Ronde uit, won zes keer het bergklassement en werd eindwinnaar in 1976. Ook in de Ronde van Italië won hij in 1982 het bergklassement. In 1983 werd hij kampioen van België bij de beroepsrenners. De trofee, een reuzebeker, wordt uitgereikt aan de laureaat op zondag 6 december e.k. te 17u30 in het Provinciehuis. kwamen twee zaken aan het licht die in het karna- valwereldje enige beroe- ring verwekten, nen vestigen, werd toch ene 's.de samenstelling besloten een nieuwbouw van een nieuwe stuurgroep Een andere zorgwekkende op te richten op grond wel- v.?or Aalsterse Avond situatie in de karnavalwe- ke de Interkommunale tijdens de jaarbeurs en de reld is de toekomst van de «Land van Aalst» aan een andere zijn de hardnekki- werkhallen aan de Wegge- symbolische prijs ter be- 8e ëeruchten over de ver- voerdenstraat, schikking stelde op de der- koop van de werkhallen Er is sprake van een peti- de industriezone te Aalst. ^et A.K.V. tie tegen de werkhalle. Voor deze onmisbare hulp Geef toe dat wanneer men Het A.K.V. leeft in onze- willen wij dan ook speciaal Z1C^ jarenlang inspant om kerheid daar hardnekkige de Interkommunale ertwat vaa te maken dat geruchten aanhouden dat danken. zon eenzijdige berichtge- de «Couverture» zou ver- De raad van bestuur richt- v'n8 n'e* z9 gemakkelijk kocht worden of zelfs te een architektuurwed- verteerbaar is. reeds verkocht zou zijn. strijd in om het studiebu- behandeling als een Indien dit juist is, welke reau aan te duiden welke doodgewoon nummer, als oplossing voorziet men een ekonomische en funk- een meubelstuk dat men voor de karnavalvereni- tioneel verantwoord be- zo maar vervangt t.o.v. gingen? drijvencentrum voor haar mensen die zich onbaat- Indien dit onjuist is, wan- zou ontwerpen en zou rea- zviehtig 100% ingezet heb- neer voorziet men dan te ben, is wat men op zijn starten met de nodige en zachtst kan uitdrukken dringende herstellings- niet erg beleefd. werken? Zonder enig woord van dank is men uitgeran geerd. Nochtans zij zelf Repliek Dooms waren ook kritisch genoeg «Dat de karnavalhalle zou ingesteld om de laatste uit- verkocht zijn, kan niet, gave als niet gelukt te be- zegde schepen Doorns, schouwen. Ze waren echt Dat moet alleszins op de met opgetogen over hun gemeenteraad worden be- avond maar wilden er echt sproken. We zijn er echter iets aan doen. Men zocht wel mee bezig maar zullen reeds naar een andere pro- alleszins zorgen voor huis- grammatie en nieuwe vesting voor de groepen ideeën. Men wilde een re- alvorens de verkoop toe te vanche, getuige de brief slaan. De schepen ergert van de voorzitter van het zich wel aan het feit dat A.K.V. gericht aan de het AKV verleden jaar het Schepen van Feestelijkhe- kontrakt niet heeft willen den om nu al een gesprek ondertekenen. «Ze zitten daarover te hebben. Maar er dus illegaal in» besluit het hoeft allemaal niet de schepen. Voor de her- meer, het A.K.V. de re- stelling heeft het stadsbe- gisseur, de konferencier stuur alleszins geld voor niet verdaagd echter wordt. Het Feestkomitee heeft dan zelf het roer in handen eergevoel» zegde Van Mossevelde nog doch Gra- cienne Van Nieuwenborgh was van mening dat uit het schrijven bleek dat nie mand js uitgesloten en Ro ger D'Hondt vindt het het gepast moment voor aflos sing van de wacht. «'t Gaat niet over het in houdelijke, 't gaat over de weinig menselijke manier van doen», besluit Willy Van Mossevelde. LH liseren Het ingenieurs- en archi- Vervolg op blz. 4 Volgens een rapport van de Vlaamse Regerina evolueert de werkgelegenheid in het arrondissc- ment Aalst de jongste drie jaar in positieve zin. Tussen '83 en '84 kwamen er in het arrondissement 771 jobs bij, tussen '84 en '85 waren dat er 1554 en tussen '85 en '86 nogmaals 770 arbeidsplaatsen meer. Tijdens deze drie jaren overtrof de aangroei van de tewerkstelling in het arrondissement dat nationaal gemiddeldeDaarbij diende wel te worden gesteld dat in de periode '81-'84 Aalst dieper was wegge zakt. Het is dus duidelijk dat Aalst uit de krisis weg wil. Ook in de biezondere tewerkstellingsprogram ma's scoorde Aalst de jongste drie jaar hoog met een aangroei van 1933 naar 2322 eenheden. Een toename van 389 jobs wat overeenstemt met 20,1% aangroei. 1983 was een zwarte periode voor de jeugdwerk loosheid. Er waren toen 4881 jonge werklozen. Eind juni dit jaar werd dat aantal afgezwakt met 44,6% tot 2706. Voor de totale werkloosheid van 1984 de slechte periode met 16.588 volledig werklozen. In juni '87 was dat aantal gedaald met 16,4%: tot 13.843. Een iets hogere daling dan het gemiddelde in heel Vlaanderen dat 15,2% bedroeg. Per gemeente Met 1750 nieuwe arbeidsplaatsen (7,4%) doet de stad Aalst het best van het arrondissement. Lede verliest 34 jobs (- 3,4%), Denderleeuw verliest er 122 (- 5%). De jeugdwerkloosheid daalde fel te Zottegem (- 17,3%) en te Lede (- 17,1%) te Sint-Lievens-Houtem (- 16,8%) en te Haaltert (- 14,9%). LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 1