ALLEEN KEMZEKE HAALT DE VOLLE BUIT! Gemeentekr 4V5^ THUISPLOEG «TE KLEIN» TEGEN STERKE LIMBURGERS WAAS DAMESVOETBALVERBOND 20 - 4.12.1987 - De Voorpost VOETBAL Byzonder slechte beurt voor de Wase ploegen van tweede provinciaal deze speeldag. Enkel Klauwaerts Kemzeke kon een zege, en beide punten, laten optekenen door verdiend te winnen op het veld van Borsbeke. Jong Vlaanderen Kruibeke en SK Kallo die uitkwamen in een rechtstreeks duel mogen nog niet klagen want door het gelyke spel behaalden beide toch nog één puntje in deze toch genietbare wedstrijd. Slechter verging het Herleving Vrasene. Een nieuwe en afgetekende nederlaag op het veld van St.-Kruis Winkel bracht het zoveelste puntenverlies met zich mee. De nieuwe sportieve leider Paul Van Genechten heeft duidelijk nog heel wat werk voor de boeg. Toch was er ondanks het verlies al een lichte verbetering waar te nemen wat de conditionele paraatheid betreft zodat men vol verlangen uitkijkt in Vrasene op een thuiszege. Wie ook dringend zich moet herpakken is de ploeg van Svetta Melsele. Na een onverwachte thuisnederlaag over 14 dagen, werd nu op het veld van FC Denderleeuw een tweede opeenvolgende nederlaag geleden. FC Denderleeuw toch een van de titelkandidaten sluit meteen terug aan bij Schönberger en Co zodat de kompetitie terug van start kan gaan. Aan de mooie periode van ruime zeges van Robur kwam plots een einde. Terwijl iedereen terug winst verwachtte beslistte Haaltert er anders over en overwon de «comingploeg» van de laatste weken, zijnde Robur Moerzeke. FC Denderleeuw-Svelta Melsele 4-1 Het komt allemaal wat bijeen lopend is. Met direkt de kop- de laatste dagen en weken bij positie te pakken haalde Svel- Svelta Melsele. Enkele titula- ta zich dan nog wat stress rissen snakken naar wat rust, méér op de hals. Maar ieder- wat niet verwonderlijk is aan- een van de groep wilde «er- gezien Svelta al van begin au- bij» zijn ondanks al eens een gustus in running is. Eerst de verzwikte voet of «verrek- geslaagde campanje in de be- kingske» hier of daar. ker van België waar men De gevolgen van dit alles be- slechts op Westerlo werd uit- ginnen de Sveltanen nu blijk- geschakeld in de vierde ronde baar toch parten te spelen. De en dan direkt daarop als groot kapitein van het Svelta schip favoriet, en terecht, vertrok- 'Herr Schönberger' staat al ken in de competitie die nu voor minstens enkele weken op inaktiviteit. En enkele «matrozen» vergaat het al niet veel beter. Kenny Van Spit- tael sukkelt de laatste weken ook al met een slepende ont steking en als men Kenny Ge ren op het veld ziet komen met het been omzwachteld van aan de knie tot in de lies zou van pure ellende en me delijden nog al je spaargeld in de kas stoppen van het hulp fonds van de spelers. Toch verscheen Svelta, bijna te Kruibeke-Kallo 0-0. Al drong Kallo fel aan, de bal wou er niet in (dw) Hamme - Sint-Niklaas 2-1. Van Nieuwenhuyse Hwordt door Struyf en Co van ae oai gehouden, terwijl Robbie Smet op vinkenslag ligt (vh) Hamme - Sint-N iklaas 2-1. Juist voor de strafschopzone werd Pirelli vrij foutief gestopt terwijl Struyf en Bonne doen of hun neus bloedt vh) Hamme - Sint-N iklaas 2-1. Hamme won wel de toss, maar "Sinterklaas" nam c (vh) aftrap laat, zo op het veld van FC Denderleeuw dat «au grand complet» de Sveltanen stond op te wachten, dus mét De Petter. Bij Melsele verving Paul Borgonjon zijn «mees ter» Schönberger. In het begin van de match verliep alles naar wens voor de Sveltanen maar al na een kwartier kwamen de thuisspe- lers via een vrije trap van De Petter op voorsprong: 1-0. Svelta vond niet direkt een tegenzet tegen de speelwijze van de thuisploeg die met vijf verdedigers speelde en vijf aanvallers. Het middenveld dan zul je zeggen. Dat werd door de heren uit Dender leeuw volledig overgeslagen. Tot overmaat van ramp kwam de thuisploeg dan in de 33e minuut op een goedkope ma nier aan een tweede treffer toen bij een hoekschop De Petter naar doel kopte maar Luc Van Mieghem zeker de bal zou kunnen ontzetten hebben. Doch op het ogen blik dat Luc wilt koppen schuift hij uit en verdwijnt de bal over hem in het doel. 2-0. Svelta dat begreep dat het wat terug moest doen slaagde er toch enigszins in om ook een aantal kansen af te dwingen. Doch het tikkeltje geluk dat de aardbeijongens meeging tijdens de eerste kompetitie matchen ontbrak nu volledig. Zo was er een schicht van Kenny Van Spittael die op de dwarsligger uiteenspatte in de 36e min. en kwam Dirk Smet nog alleen voor de thuisdoel- man doch Dirk die zulke kan sen anders blindelings afwerkt lobde nu de bal over het ledi ge doel. En ook de jeugdige Borgonjon deed behoorlijk zijn werk al vergat hij net voor de rust een balletje terug te leggen nadat hij heel de linkerflank had opgerold. De hoek die hem nu nog restte was té klein om zelf te beslui ten maar de «jeugdzondekes» moeten hier ook eerst uitge bannen worden door deze ta lentvolle speler. Zo kwam Melsele dan met een 2-0 ach terstand in de kleedkamers terecht. Na de rustpauze was het weer Svelta dat de aanvankelijk het initiatief nam maar een wer kelijk schitterende speler De Petter bij Denderleeuw nekte Svelta in zijn ééntje. Zo deed hij in de 64e min. een inspan ning die mocht gezien worden en kon het leder nog voor het doel van Pascal Van Gheem brengen ook. Daar stond dan Van den Bergh te wachten die onhoudbaar inkopte en met een het lot bezegelde van Melsele. Ook al mocht Dirk Smet vier minuten later vanop de stip het, zoals later zou blijken, eerreddend doelpunt scoren. Luc Van Mieghem was het slachtoffer geweest dat deze penalty verkreeg. Svelta kon van deze stimulans echter geen gebruik maken om een vuist te maken naar Dender leeuw. Het waren trouwens de thuisspelers die in de 74e min. nog aan een vierde tref fer kwamen langs Van den Bergh die een tweede vrij schop voorbij doelman Van Gheem plaatste. Zo werden vier van de vijf goals gescoord op stilstaande fasen. Want de ze 4-1 bleef op het bord tot aan het einde zodat het twee de verlies van Melsele op rij een feit was geworden. Toch eigenaardig dat de ploeg nu in twee wedstrijden evenveel goals tegenkrijgt als bij de 11 voorgaande te samen. Er moet achteraan toch wel wat overleg komen wil men de leidersplaats die nog steeds in Svelta's handen is niet kwijt spelen. Dit weekend thuis te gen Borsbeke weten we wel licht al wat meer. JV Kruibeke-Kallo 0-0 Kruibeke-Kallo het Wase der by kon evengoed «de derby der gekwetsten» genoemd worden. Dat SK Kallo al heel de kompetitie met een was lijst gekwetsten heeft af te rekenen weten we allemaal wel al. In Kallo hebben ze er al trouwens leren mee leven want de resultaten blijven, zonder Haemerlinck, Van Duel e.a., gewoon schitte rend. Bij de thuisploeg nu, was bijna de gehele achterste lijn afwezig door kwetsuur. Op uitzondering van Benny Goossens die geel geschorst was. Maar zowel Herman D'Hondt, Danny Saman (werkongeval) als Walter Van Mieghem waren nog onder doktersbehandeling zodat de thuisploeg haar naam alle eer aan deed wat jong betreft want op de bank zal de gemid delde leeftijd niet hoger opge lopen hebben dan 17 jaar. Zelfs enkele pubers die moch ten aantreden zoals Filip Ver- eyeken en Patrick Van Bo- gaert. Spijtig voor de thuis ploeg was dan nog het ontbre ken van Willems die het land moest verdedigen tegen mo gelijke invallen van «vijande lijke staten» zoals dat ge noemd wordt. Zo kon de wedstrijd toch met elf spelers langs beide kanten aangevat worden. Dat het spel wel wat te «lijden» had met al deze verschuivingen hoeft geen verder betoog. Toch was Kruibeke in de eerste helft de betere ploeg en de schaarse doelpogingen die er waren mochten gerust gezien wor den. Zo kwam er in de 17e min. een afstandsschot van Robert Temmerman dat te gen de dwarsligger uiteen spatte en' was er een fraaie parade nodig van Kallo doel man Rijsbrack om een kop stoot van Frans Verberck- moes uit zijn doel te halen. Na de kampwisseling waren het de gasten uit het naburige Kallo die het laken naar zich toetrokken. Thuisdoelman Verstraeten werd dan uitein- doelpunt scoren. 3-1. Nadien kreeg Dirk Verley zelfs nog de kans om de aansluitings treffer voorbij de thuisdoel man te schoppen maar nadat hij nog enkele malen rond zijn as wilde draaien om de klus af te maken «geluijk de groten» werd hem in laatste instantie nog het leder afhan dig gemaakt; door een thuis- verdediger. Zo bleef de 3-1 stand op het bord aan de rust. Na de kampwissel werd bij Vrasene Staes vervangen door Chris De Clercq maar ook deze wissel zou niet kun nen verhinderen dat de thuis ploeg al dadelijk verder kon doorstoten naar een 4-1 stand langs De Rouck. In de 75' minuut kwam dan ook het tweede doelpunt van Vrasene een ietsje te laat om Kruibeke-Kallo 0-0. De Kalloose aanvaller Koens hee) n ee een fraaie balbehandeling (dw) iartij goede indruk naliet in zijn postvatte. Jeaar eerste volledige wedstrijd in In de eerste helft moest Kem de fanion. zeke het merendeel van d Een vijfde doelpunt van de aktie's overlaten aan de thuis gastheren kwam dan ook lou- ploeg. Een goedakterendi ter doordat Herleving achter- Kemzeekse defensie met al P aan wat meer risico's ging ne- absoluut sluitstuk doelmai men om toch misschien een Jan Smet hield echter de on 1 puntje te redden. Zo verloor mondige thuisaanvallers o(n Herleving de zoveelste partij - afstand. Op eén zeldzam in deze competitie al hoewel maar snelle tegenstoot kon di men zaker niet onderlag tegen vaardige Gerry Stremersc "cr de thuisploeg. dan wat tegen de gang van he Hopelijk pakt herleving nu spel in Kemzeke op voor*™ thuis tegen Haaltert dan toch sprong brengen, na een slech eens eindelijk twee punten ontzetten in de thuisverdedi ging. Met deze stand wen a ook gerust zodat na de rust d r"SÏ wedstrijd nog alle kanten uit j. zodat de heropstanding zich kan aandienen. Borsbeke - KI. Kemzeke 0-2 Dank zij een nieuwe overwin- kon. Dat deze de wedstriji tenslotte kantelde in de rich ning op het veld van Borsbeke ting van het Waasland was t hebben de Klauwaerts van danken aan Marc Van Himstfe: Kruibeke-Kallo 0-0. Dankzij er een punt aan huis (dw) delijk nog de matchwinnaar voor zijn ploeg. Wat die de tweede helft allemaal uit zijn «kot» grabbelde grensde aan het ongelooflijke. Zo pakte hij in de 65e min. een kopbal van héél dichtbij klemvast van De Middelaer en deed hij dit huzarenstukje nog eens netjes over in de 77e min. toen nu bezoeker Marc Janssens van misschien wel nog dichter naar doel kopte maar weer hield Verstraeten in een reuze reflex de bal klemvast tussen de grijphanden. Nadien ver waterde het spel wel wat en viel er alleen nog veel mid denveldspel te noteren. Blijk baar waren beide teams ge lukkig met het punt dat bij dit gelijke spel zou behaald wor den. Toch kon de thuisploeg nog aanspraak maken op de overwinning toen vrijschop specialist Kris Stitsels de bal mooi voorbij het muurtje kon plaatsen op een van zijn be kende vrije trappen. Doch ook doelman Rijsbrack toon de het Kruibeke publiek dat hij eveneens van talent ge speend is. Dit was dan wel het laatste wapenfeit uit de partij zodat het beoogde gelijke spel wel degelijk als eindresultaat werd opgetekend in deze wedstrijd die toch iedereen kon boeien. St. Kruis Winkel-Herleving Vrasene 5-2 Een gehandikapte Vrasense ploeg vertrok zonder de ge schorsten Van der Jeugd en Patrick De Jonghe en zonder de gegriepeerde doelman D'Hondt naar St.-Kruis Win kel. In hun plaats kwamen Benny De Jonghe en Yvan Messagie terwijl Henk Vertée terug in het doel kwam na een niet zo lange afwezigheid. Dat de ploeg flink door elkaar was geschud door deze ongewilde wissels moest men bij de zwart-witte aanhang al vrij vlug ervaren. Want na amper 20 min. spel stond de thuis ploeg al met 3 doelpunten voor op een toch niet onaar dig voor de dagkomend Vra sene. Enkele persoonlijke fla tertjes in de Herlevingdefen- sie, waar trainer Van Genech ten nog zo voor gewaar schuwd had (geconcentreerd spelen) lagen aan de basis van deze mislukte wedstrijdstart. Een eerste doelpunt kwam er na een vermeend buitenspel terwijl nummer door Van der Straten werd binnengekopt na een inworp toen hij als de kleinste speler in het gezel schap, als enigste aan de bal kon. 2-0. Een knappe vrij schop van Dirk Querter over de Vrasense muur besloot dit thuisoverwicht. Enkele aan- wijzigingen van trainer Van Genechten die Van der Lin den in de spits deden belan den en Benny De Jonghe een offensievere rol bedeelde op het middenveld had toch een positieve invloed op het spel van Herleving. Zo kon Luc Van de Vijver na een mooie aktie met Chris De Maerc in de 32"* min. een eerste Waas «ju. uun levensgrote dekkings fout in de thuisdefensie koel bloedig afstrafte in de 79' min. De thuisploeg was nie sf meer bij machte om nog wa ie®r de Kruibeekse doelman bleef wedstrijd zonder de geschor- terug te doen zodat Kemzek ok e ste J.P. Boon in zijn plaats meteen met de volle buit we m8s verscheen Mare Van Himste kwam. Met de thuismatch n 0 aan de aftrap. Ook Bert Erna- zondag tegen St.-Kruis Winto nuel bleef net als vorige week kei in het verschiet word en 11 Kemzeke hun rangschikking, die de laatste tijd verre van rooskleurig was opnieuw wat toonbaarder gemaakt. Kemzeke vertrok in deze nog enigszins wat spankracht in de wedstrijd te pompen. Ronny Nijs had immers een mooie voorzet binnengekopt van Benny De Jonghe die een op zijn verdedigende midden- nieuwe puntenwinst verwach P veldersplaats terwijl Dirk op de Krikepitte te Kemzekqf_ Samson dan rechts achteraan Mare Stevelinc DAMESVOETBAL JEUGD KAMILLEKES AALST - LOMMEL 0-2 d< ru tand jerd eel erio bed let d fg te linde kers rot j Nauwelijks twee minuten na de aftrap kwam Lommei op voorsprong via Lindsay Van Baelen. De Kamillekes zou den heel even gevaarlijk zijn doch Lommei domineerde en toonde zich de meerdere van een onsamenhangende Aal- stersc ploeg. Toch zou de thuisploeg enke le gevaarlijke aanvallen op- ztten, o.a. een knap samen spel tussen Nathalie Erauw, Saskia Molly en Kathleen Ste vens, door laatstgenoemde in de vlucht nipt over het doel besloten. Direkt daarop trap te Saskia de bal pal in de handen van de keeper. Een uitbraak van Saskia Molley zou in het strafschopgebied foutief worden gestuit; Ka thleen Stevens voelde zich niet zeker genoeg om de pe nalty te trappen en tenslotte gelastte Saskia zich dan maar zelf met het karwei, haar schot belandde echter op de deklat en de gelijkmaker bleef uit. De counterende Limburgse meisjes dwongen voor de rust nog twee hoek schoppen af, doch het bleef voorlopig 0-1. Tweede nederlaag op r(j Vlak na de rust herhaalde Lommei zijn stunt van bij het wedstrijdbegin en scQorde te gen een nog niet helemaal gekoncentreerde Aalsterse ploeg. Nancy-Wauters maakte er 0-2 van en de wedstrijd was gespeeld, want Lommei toon de zich sterker en gevaarlijker en hadden weinig moeite om de jonge otanjen aan banden te leggen, ook al omdat ze in gestalte «te klein» waren. Hoe trainer Willy Erauw zich ook de ziel uit het lichaam schreeuwde, de Kamillekes kwamen nog nauwelijks aan de bak en Lommei won ver diend. Door deze tweede nederlaag op rij vorige weck werd het 3-0 bij leider Kontich zak ken de Kamillekes enigszins weg uit de top van de klasse ring. Het trainersduo Dann Van Pottelbergh, Will Erauw heeft dus werk op d plank maar met dit getalen teerd spelersmateriaal zulle ze in de toekomst beslist aai dige resultaten bereiken. Ge duld zal daarbij hun voor naamste eigenschap moete zijn. Duizendmaal hetzelfd herhalen tijdens de traininge en dan maar wachten tot zi het tijdens de wedstrijden i de praktijk omzetten: moet houden.jongens! Kamillekes Aalst: Gabriel! Anné. An De Smedt, Da niëlla De Meersman. Wen dy Lodevijn en Caroline Hir ninck, Kathleen Stevens, Kri stel Keselaer en Sophie Phi lips, Nathalie Erauw. Saski Molly en Vanessa Molly. Wisselspeelsters: Moïra Va den Bcrgh, Natasja Vinci Liesbeth Willockx, Ann Vi Der Gucht. Cyriel Temmermal Lutterzele 5 Meerdonk 0 Meerdonk dat de thuiswed strijd had gewonnen moest het nu opnemen met slechts 8 speelsters. Deze veldminder- heid bracht dan ook een spel- beeld waarbij Lutterzele moest optornen tegen een be zoekende verdediging. Toch slaagde de thuisploeg deze te doorbreken voor de rust. De tweede speelhelft was het Lutterzele dat gedurig aan bod kwam tegen een sportie ve en moedig Meerdonk. Dit overwicht leverde nog 4 doel punten op. Moeilijk te begrij pen is dat Meerdonk niet een volledige ploeg kan samen brengen. Moest dit het geval zijn, dan zou Meerdonk bete re uitslagen naar voor bren gen De doelpunten: Creygel- man 3, Mannaert en Van den Bossche elk 1. één minuut voor de rust voor aleer de Temsc-verdediging ten onder ging. In de tweede speelhelft kregen wij ander maal een zeer evenwichtige partij, maar de betere afwer- kers bleven bij het bezoeken de Meldert. Doelpunten: Pes- scmicr 2, Crabbe 1 Bornem 5 Grembergen 0 Dit eerste bekertreffen tussen deze twee ploegen bracht overwicht voor de thuisploeg, die geen tegenstand kreeg te gen een bezoekend Grember gen, dat maar met 9 speelsters was komen opdagen Na de rust zelfde spelbeeld, met een forfaitscore als gevolg. Doel punten: Joye 2, Totté en Van Borme elk 1, en daarbij een owngoal Temse 0 Meldert 3 Sierra Zogge 2 Meldert dat zijn heenwed- wUnveId strijd had gewonnen met dub- De thuisploeg had de eer tc- belc cijfers kreeg heel wat gen het beresterke Wijnvcld 2 mecrwcrk bij de scheepsbou- tegendoelpunten te scoren, wers. En het was wachten tot Dat was nog niet veel ploegen gelukt. Voor de thuisploi begon het slecht, zoals enkef weken het geval is. Het s was nog maar pas enkele r nuten oud of twee own-goal zetten Wijnvcld reeds op r« zen. De bezoekers maaktef er een doeltjeskcrmis v aan de rust stonden reeds 9 cijfers op het bord. Tijdens <1 tweede speelhelft nam WijnB veld wat gas terug, zodat Zog-r ge iets meer in de wedstrijd*' kwam. Doelpunten voor Zogf ge. Janssens en Heirwegl Voor Wijnveld: Mertens Wouters 4, Coene 3, De Rij* cke 2 daarbij de twee ownf goals. Besluit over dit hekertrefTen In dit bekertreffen wistt Wijnveld, Lutterzele en M< dert zich reeds te plaats voor de volgende ronde. Rj pelmonde en Bornem moeit nog naar Opstal en Grembr gen; Als zij daar ook m: een gelijkspel kunnen afd' gen gaan zij ook een rond verder.

De Voorpost | 1987 | | pagina 20