IAASR0DE DOET BESTE ZAAK! TRALEftl LEIDER WIEZE MET KRAMPACHTIGE ZEGE ZEVENDE SPORTKWIS - SP0RTAP0THE0SE IN H00GEND0NCK TE WAASMUNSTER TE STERKE STEKENSE BANK De Voorpost - 4.12.1987 - 21 Én derde provinciaal waren de schutters deze week niet zo gul als de voorgaande jeeldag. Het beste resultaat was voor Baasrode in deze reeks. Door een mooie zege Ivan Ringoet en Co. op het veld van Haasdonk schuiven ze immers weer wat dichter bij [leider St.-Gillis Dendermohde dat niet verder kwam dan een gelijkspel op het veld van [Stekene Sportief. Gerda, verleden week ook bijzonder produktief, stuurde Eendracht (Bazel «eendrachtig» maar zonder punten terug huiswaarts en zet zyn opmars in de Irangtabel verder. Bij de andere St.-Niklase club in derde, Excelsior, heerst er Jmomenteel een complete malaise. Na heel wat over en weer gepraat na het gelijke spel :{tegen St.-Gillis-Waas, zonder doelpunten, beloofden de spelers op hun 'kommunie- zieltjes' aan voorzitter Cools dat er de volgende weken een ander Excelsior tussen de |ijnen zal lopen. Ook in Lokeren zit men met de handen in het haar. Lokerse S.V. Iheeft sinds de trainerwissel nog maar bitter weinig punten gesprokkeld en steeds meer geruchten, dat Helmuth Brösch tussen de palen zal komen, doen de ronde in en rond [de Scherpeputstraat. TGrembergen won hier verdiend beide punten en blyft ook vooraan bij de besten staan. JKlein Laar uit Vrasene heeft met een overwinning tegen een zwak spelend Sombeke Izich ook wat weten op te trekken in de rangtabel hetgeen van Waasmunster en [Buggenhout moeilijk kan gezegd worden, want na een scoreloos gelijkspel blijft JSparta uit Waasmunster hekkesluiter en staat Sparta uit Buggenhout maar een beetje iverder geklasseerd. VOETBAL Jerda - E. Bazel 2-0 goede en genietbare lartij maakten beide ploegen •r aanvankelijk het beste van. Kern ^et w'sse'ende doelkansen n J [ingen zowel de thuisspelers thuisde Baze,se bezoekers hun rend| ;ans. Toch werkten de thuis- pelers het best af in de eerste riode. Zo kon Gunther De iruyn in de 23ste minuut een zcke :iinc F :lma: f' e on ui s 0,nooie voorzet binnenkoppen lzam!'an Francky Van Gijsel aan on d Ie tweede paal waar doelman erscl 'eter Vijt van Bazel verslagen )e thuisploeg bleef niet bij de jjgch lakken zitten en ging terug op ,dedj oek naar een verdubbeling wer(ian de stand. Die kreeg de lst d( huisaanhang dan ook in de n ud 10ste minuut. Toen Mare strj:( leirbout mooi Kris Van Spi rit ael kon lanceren die alleen /as l( 'oor Peter Vijt verscheen en jmst leze laatste voor de tweede cj* naai kansloos liet in deze ko|l wedstrijd: 2-0. -jg, ia dit dol kwartiertje van de nie huisploeg ging Bazel dan wat waneer riskeren; het kon dan iZek(iok enkele kansen afdwingen t we angs Ronny De Smedt maar ;h nJ oelman De Pelsmaeker Wintond zoa's dikwijls zou blij- jvord en 'n deze wedstrijd, telkens ^vaCh'P de Ju'ste plaats. Zo werd 5e rust ingegaan met deze 2-0 tand in het voordeel van ierda. Bazel begon dan ook eel offensief aan de tweede i riode en met werkelijk led voetbal probeerden ze :t de thuisdefensie knap las- ig te maken. Doch een gaatje inden was er voor de bezoe- ers alsnog niet bij, "ot Jan De Smet dan dé kans kreeg om Bazel weer in het zog van Gerda te hijsen, maar zijn schot ging spijtig voor de match voorlangs. Gunther De Daele, Ronny De Smedt en Rudi Stuer namen nu enkele aanvallende pogingen op zich maar telkens vonden ze doel man De Pelsmaeker op hun weg die weer een grootse prestatie aan het weggeven was. De thuisploeg gesterkt door het keeperstalent van hun doelman hanteerde dan han dig de geboden countermoge lijkheden maar ook Pro Bar- thier, Frank Van Gijsel en Kris Van Spittaels misten de hun geboden kansen. Rond het uur wisselde Bazel trainer André De Waele, dan Gunther De Daele voor Kris Neulandt en dit was meteen een goede beslissing. Want Neulandt worstelde zich meermaals door de Gerdaran- gen wat Barthier tenslotte nog een gele kaart opleverde door de goed leidende ref. Coppens. In de 75ste min. werd Bazel dan beloond voor zijn grenze loze inzet. Althans dat was de bedoeling. Na hand (of bil- spel) van Gerdaverdediger Dirk De Wilde in de zone der waarheid mocht Luc Catthoir immers achter de stip gaan staan. Doch wie dacht dat Frank De Pelsmaeker dan zou te kloppen zijn, kwam bedro gen uit want zelfs deze elfme- tertrap werd met de nodige koelbloedigheid uit het doel- vlak geranseld door Frank. Dat deze klassedoelman ach teraf gefeliciteerd werd door Voor de zevende maal organiseert de Gemeentelijke sportraad met de medewerking van de Gemeentelijke sportdienst, het gemeentebestuur en nijveraars uit de gemeente, een 'Sportkwis'. Deze kwis behandelt de sport- aktiviteiten vanaf 1 januari 1986 tot op heden. Een ploeg bestaat uit maksimum drie personen. Zich inschrijven kan via de voorzitter van de Gemeentelijke sportraad Pierre Floryn (Oudstrijdersstraat 24) of via de Gemeentelijke Sportdienst, sportfunktionaris Alfons Abbeloos of aan de kassa van het sportkompleks, Albert 1-straat, De jury voor deze sportkwis wordt gevormd door voorzit ter Pierre Floryn, de sekretarissen Rik Moortgat en Jean Van Strijthem, de tellers Denise Brandt en Albert Rin- goot, tijdopnemer Arthur Semal en scorebordhouder Jan De Decker. Kwismaster is Paula Van San. Voor de klankmontage zorgde Willy Elskens. De algemene leiding berust bij sportfunktionaris Alfons Abbeloos. Deze sportkwis krijgt zijn verloop op vrijdag 11 december te 20 u., in de feestzaal van het tenniscentrum 'Hof ter Burst', Hof ter burstbaan 3 te Lebbeke. vriend én tegenstander hoeft geen betoog, want ook al vocht Bazel eendrachtig voort voorbij rots De Pelsmaeker geraakte men niet meer. Ba zel verdiende alleszins meer dan deze nederlaag maar in het voetbal tellen de doelpun ten en niet het aantal gemiste kansen. Voor Gerda toch een uitstekend resultaat want het trad nog aan zonder Jan Van Acker die geel geschorst langs de kant zijn makkers de pun ten zag pakken. Excelsior - St.-Gillis-Waas 0-0 Voor de Excelsior aanhang begon de wedstrijd pas nadat scheidsrechter Lauwereys het einde van deze zwakke partij had gefloten. Toen werd im mers op tafel gebonkt dat heel wat meubilair in de Heistraat zal dienen vernieuwd te wor den. Het 0-0 gelijke spel te gen St.-Gillis zal wel de drup pel geweest zijn die de emmer bij voorzitter Cools deed overlopen denken we. Dat er bij Excelsior het een en ander misgaat kan men afleiden uit het feit dat de voor het sei zoen met de grote trom bin nengehaalde Yves Van de Neucker al verwezen werd naar het reservenelftal. Doch ook zónder Van de Neucker bakten de overige Groen zwarten er niet al te veel van. Zo kreeg St.-Gillis nog de beste kansen in de eerste helft langs Erwin Moerloos en Wil ly De Kerf terug fit na blessu re maar tot doelpunten kwam het vooralsnog niet. Ook in de tweede periode viel er niet veel te beleven in de Heistraat. Al was de thuis ploeg nu wel wat aktiever dan in de eerste periode. Doch Patrick Bolssens en Jean-Ma- rie Engels konden ook de ba kens niet verzetten zodat de 0-0 op het bord bleef waar mee beide ploegen blijkbaar genoegdoening vonden. Dat de thuisvoorzitter zich hier echter niet kon naar schikken, vernamen de spelers wel na dien... Sportief Stekene - St.-Gillis- Dendermonde 1-1 Goede en snelle wedstrijd tus sen beide ploegen die soms het niveau van derde provin ciaal overtrof. Stekene begon nochtans zonder complexen aan deze partij omdat de lei ders uit St.-Gillis op bezoek waren. Zo wist thuisspeler Danny De Ruytte al in de 7de min. met een mooie lobbal bijna de bezoekende doelman te verslaan maar de bal danste via de dwarsligger buiten het doel. St.-Gillis-Dendermonde had het trouwens met het ho ge tempo van de thuisspelers kerse-Grembergert 1-3. In het begin van deze wedstrijd konden beide r uiteindelijk trokken de bezoekers het laken naar hun kant (polo) «kerse-Grembergen 1-3. Beide ploegen mochten de aansluiting met de top niet .V.l lfzf.n: Na de 1'1 aan de rust bonden de bezoekers profiteren van de fouten in de lokale trdediging om de eindcijfers vast te leggen (polo) knap lastig want ook een doorgebroken Patrick Cop pens kon maar in laatste in stantie gestuit worden op weg naar de openingstreffer. In deze spektakelwedstrijd hing altijd wel een doelpunt in de lucht zodat de toch talrijk opgekomen supporters best tevreden waren over het gele verde spel. Voor doelpunten moest men echter wachten tot in de twee de helft. Het waren de leiders die als eerste op voorsprong konden komen. Een voorzet op links werd door De Vlie- gher mooi omgebogen tot voorbij doelman Luc Van de Wiele: 0-1, 48ste min. Spor tief Stekene gaf zich niet ge wonnen en drong de leidejs na dit openingsdoelpunt terug op eigen speelhelft. De gelijk maker bleef dan ook niet lang uit. Danny De Ruyte, werke lijk de draaischijf van Stekene in deze partij, had nog maar eens de bal voor het doel getrokken waar hij nu het hoofd vond van Patrick Merckx die niet aarzelde om zijn ploeg naast die van de leiders uit Dendermonde te brengen: 1-1, 63ste min. Ste kene, gesterkt door dit suc ces, ging dan resoluut op zoek naar de winninggoal, maar de vele kansen die Noël Van den Branden, Patrick Coppens en Patrick Merckx nog kregen in de slotfase werden allen door een zeer attente bezoekende doelman De Bruin gepakt, zodat de gelijke stand op het bord bleef die beide ploegen voldoening moet geschonken hebben in deze aangename partij. Leider St.-Gillis-Den- dermonde speelt deze week tegen hekkensluiter Waas munster, zodat nieuwe pun- tenwinst mag verwacht wor den. Sportief Stekene dat naar Sombeke mag reizen, zal wellicht ook daar de volle buit kunnen meepikken. Red Star Haasdonk - Baasrode 0-2 Verdiende overwinning van Baasrode op het veld van Haasdonk. Dat bij de thuis ploeg doelman De Roos en verdediger De Beule gepre zen werden als de beste spe lers van hun ploeg, bewijst dat Baasrode zich dikwijls in de zone van de waarheid van Haasdonk bevond, tijdens de ze partij. Het trio Gino Rin goet, Gijsels, Benny Vercou- teren waren dan ook menig maal bij offensieve akties be trokken. Hetgeen van de thuisploeg niet kan gezegd worden. Enkel Robby Maes en Gunther De Cleen konden in de eerste helft wat gevaar brengen voor de Baasroodse kooi maar echte doelkansen bleven voor de rood-gelen uit. Toch was het wachten tot in de tweede helft alvorens de stand werd geopend in deze partij. Gino Ringoet wist door een lokaal missertje het leder te bemachtigen en schoot nog via een thuisverde- diger de bal voorbij Haas donkportier Luc De Roos die natuurlijk kansloos was bij deze aktie. 0-1, 51ste min. Haasdonk kon de kansen niet doen keren in deze wedstrijd. Het Baasroodse middenveld leek té sterk voor de thuis ploeg zodat het logische twee de doelpunt viel langs de be zoekende kant. Luc De Cock wachtte bij Haasdonk té lang om de bal te ontzetten en Benny Vercouteren van Baas rode snoepte het leder af en liet op zijn beurt doelman De Roos kansloos; 0-2, 81ste min. Haasdonk trachtte er nog wat aan te doen in de slotfase maar verder dan enkele hoek schoppen van Robby Maes kwamen de jongens van voor zitter Waterschoot niet zodat deze laatste na de wedstrijd kon beamen dat de beste ploeg gewonnen had en dat 'zijn' ploeg in de rangtabel staat waar ze moet staan op een mooie vijfde plaats. Lokerse S.V. - Grembergen 1- 3 Bij Lokerse worstelt men mo menteel met een levensgroot doelmannenprobleem. Zo moest zondag de 18-jarige Kris Lammens onder of tus sen de palen postvatten voor de wedstrijd tegen Grember gen. Trainer Brösch, die er ernstig over denkt om zelf het doel te verdedigen in de eerst volgende wedstrijden, had Jaak Joris uit de ploeg verwij derd en Dirk Delarue terug in de basiself gedropt. Aanvan kelijk leek dit alles wonder wel tc zullen meevallen want al na 4 min. kreeg Erik Raem- donck een reuzekans maar zijn gekraakt schot werd zon der veel moeite door de Grembergse portier Mare De Ruysscher van de grond geraapt. Het was voor Lokerse echter maar uitgesteld, wank amper één minuuyt later werd het dan toch 1-0 toen Erik Raem- donck ploegmaat Leon Jans- zoone kon bereiken die kalm en geduldig doelman De Ruysscher versloeg. Een betere start kon de thuis ploeg zich nauwelijks ge droomd hebben. Dat dromen echter dikwijls bedrog zijn kwam ook weeral tot uiting in de Scherpeputstraat. Want Paul Fobé, Grembergs' laat ste man, ging in de 10de mi nuut zelf door maar kon niet besluiten zoals het hoorde zo dat doelman Lammens niet of nauwelijks bedreigd werd. Nadat Jan Bonnaerens voor een lichte fout geel had gekre gen van ref. Imschoot Hugo mocht Patrick De Boom voor Grembergen immers een vrije trap nemen niet zo ver van het thuisdoel. Met een perfekte traptechniek lifte De Boom de bal over het muurtje en over doelman Lammens die volkomen kansloos was en meteen stonden beide ploe gen na 11 min. spelen weer op gelijke hoogte. Voor de talrijk opgekomen toeschouwers was deze wed strijd wel het bekijken waard want ér gebeurde altijd hier of daar wel wat. In de 20ste min. moest de thuisploeg normali ter de leiding nemen in de wedstrijd toen Wim Waege- man mooi Dirk Delarue kon vrijspelen die dan ook alleen voor Mare De Ruysscher ver scheen. Een onbegrijpelijk missen sloeg iedereen met verstomming. Naarmate de wedstrijd nu vorderde verminderden de kansen van beide ploegen en werd veel middenveldspel tentoon gespreid. Een enkele uitschieter van Johan Die- rickx die vanop 30 meter zijn kans probeerde, was het laat ste vermeldenswaardige feit in een toch boeiende eerste helft, waarin Grembergenaar Dirk De Ferrerre nog geel kreeg van een niet zo zekere scheidsrechter Van Imschoot. Na de rust werd bij Lokerse Wim Waegeman vervangen door Dirk De Vos. Deze wis sel kon niet verhinderen dat Grembergen in de 53ste min. op voorsprong kwam toen een vrije schop werd gemist door de thuisdefensie en Gino Bae- tens kon vrij en ongehinderd inkoppen. Lieven De Keyzer die van trainer Brösch nog de speciale opdracht had meege kregen om achteraan ieder een zorgvuldig af te dekken en dit verzuimd had, werd dan ook prompt vervangen door de Duitser. Geert Goossens was zijn vervanger. Lokerse dat door deze opdof fer nu plots op achtervolgen was aangewezen, begon wel een grootscheeps offensief maar veel verder dan een schot van verdediger Franky Polfliet dat net naast ging, en een hard schot van Dirk Dela rue dat wel gelost werd door De Ruysscher, maar waarbij niemand was opgevolgd, kwa men de thuisspelers voorals nog niet. In plaats van de 2-2 werd het trouwens nog 1-3. Een slecht uitverdedigen bij Lokerse lag aan de basis van dit derde Grembergse doel punt. Zo kon bezoeker Kris De Ridder in de 70ste min. het leder bemachtigen en krachtig naar het doel van Lammens afdrukken. Het le der dat afweek op een been, verdween voorbij de op het verkeerde been staande Lo kerse portier, 1-3. Nadat bezoekers Kris Die- rickx en Guy Verschelden dan nog geel hadden gekregen oordeelde de scheidsrechter dat na tachtig minuten spel de wedstrijd nu maar afgelopen moest zijn. Na heel wat over en weer gepraat (sommige spelers stonden al onder de douche) zag de scheidsrechter zijn vergissing in en startte hij opnieuw de wedstrijd. Het had echter geen invloed meer op de partij want de stand werd niet meer veranderd. Of er nog een (groen) staartje zal aan vasthangen kunnen we nu onmogelijk zeggen. We hou den u alvast op de hoogte. Wat we wél met zekerheid weten te zeggen is dat Hel muth Brösch, de Lokerse trainer, terug een spelersaan- vraag heeft ingediend bij de K.B.V B. en waarschijnlijk eerstdaags onder de palen zal komen bij zijn ploeg. Alles hangt natuurlijk af in hoever re zich de kwetsuur zal evo lueren van titularis Patrick Van Hecke. Alleszins ook een te volgen punt. Sparta Waasmunster - Sparta Buggenhout 0-0 De eindstand geeft helaas ook een duidelijk beeld van wat deze partij moet geweest zijn. Dat beide ploegen geen hoog vliegers zijn wisten we al voor de aanvang van de match, maar het peil dat beide par tijen in de Waasmunsterse heide lieten zien, was werke lijk beneden alle peil. Vooral de offensieve aspekten van beide teams laat veel te wen sen over. De beste kans uit de wedstrijd was dan nog voor thuisspeler Didier De Bus- schere die het nog kon gevon den krijgen om alleen voor het Buggenhoutse doel de bal Klein Laar-Sombeke. Paul De Citers gaat voorbij Leo Van Kerckhove (Iv) er nog naast te trappen. Men moet al over een goede trap techniek beschikken om zo de kansen de nek om te wringen. Dat het scoreloos gelijkspel dan ook op het bord bleef, verwonderde niemand van de aanwezigen die de wedstrijd dan ook in haar totaliteit zo vlug mogelijk wilden ver geten. Klein Laar Vrasene - White Star Sombeke 2-0 White Star Sombeke blijft op de sukkeltoer. Op het veld van Klein Laar in Vrasene kon de groep van trainer Ver- straeten nooit een deel van de koek opeisen zodat de thuis ploeg van Maurice Hoskens verdiend de twee punten thuis kon houden. Reeds in de 8ste min. had de thuisploeg suc ces. Dirk De Vlaeminck, de gevaarlijkste thuisspeler, had met een hard schot op doel zijn kans gewaagd. Doelman Aendenhof van Sombeke kon het leder niet onder controle krijgen en de goed gevolgde Rudy De Jonghe was er als de kippen bij om de 1-0 stand op het Vrasene-bord te brengen. En Klein Laar wilde duidelijk meer, want nauwelijks enkele minuten later knalde Paul Deckers voor de thuisploeg zo hard op de paal dat iedereen dacht dat deze het zou bege ven. Het was echter Paul zelf die enkele ogenblikken later het zou begeven en gekwetst het veld moest verlaten. Hij werd vervangen door Mare Van Loo. Sombeke kon dan voor de rust bitter weinig terugdoen zodat het met deze achter stand een nieuw strijdplan kon beramen alvorens men aan de tweede periode zou beginnen. Het was echter de thuisploeg die na amper vijf minuten in de tweede helft nog eens uithaalde en mét succes. Dirk De Vlaeminck leverde weer het voorberei dende werk af en gaf de bal mooi achterwaarts in de loop van de aanstormende Rudy De Jonghe die meteen zijn tweede doelpunt van de dag deed optekenen. En Sombe ke, het stond er bij en het keek er naar! Gelukkig was doelman Danny Aendenhof dan nog in zijn dagje, want in de 60ste minuut zag iedereen de kopbal van Wim Heyn- drickx al in het doel belanden maar de Sombeekse doelman redde prachtig met een reuze reflex. Zo ook de vrije trap van Wim Wille die hij prach tig van onder de kruising zweefde. Nadat Marc Van Loo voor de thuisploeg nog eens op de paal had gekopt eindigde voor Sombeke dan eindelijk deze lijdensweg door het laatste fluitsignaal van ref. Uyttendaele die ver diend de spelers van Klein Laar feliciteerde met hun zege. Mare Stevelinck Op zaterdag 5 december heeft te 19 u. in de feestzaal van Hoogendonck de jaarlijkse sportapotheose plaats, met toespraken door Jacques Ger- lo, voorzitter van de sport raad, Schepen van Sport, De Baere, de huldiging van de kampioenen 1987, de uitrei king van de medailles aan de kampioenen de bekendma king van de verkiezing van de sportprijzen van het voorbije jaar en de overhandiging van de sporttrofeeen aan de laurea ten. Deze verkiezing had reeds plaats tijdens een alge mene vergadering van de ge meentelijke sportraad, dins dag jl. De uitslag van de ver kiezing wordt meer bekend gemaakt tijdens de sportapo theose op zaterdag 5 decem ber. Te 19.45 u. worden de kampioenen en de laureaten bekend gemaakt. Drie prijzen zyn voorzien voor de Sportlaureaten Kandidaat sportlaureaat is de sportman of sportvrouw die actief is geweest in één of andere discipline en in het voorbije jaar de voortreffe lijkste prestaties leverde. Voor de prijs van sport ver dienste komen in aanmerking de personen die zich de jong ste jaren op velerlei vlakken verdienstelijk maakte voor een sportploeg of de sport in het algemeen. De sportclubs die een titel in de wacht sleep ten zijn de kandidaten voor de prijs van de beste sport ploeg. Zes kandidaten voor de prijs Sportlaureaat Vopr de prijs van sportlau reaat moet de keuze gemaakt worden tussen volgende kan didaten: Palmyra Gijsens wandelaarster, lid van de Ter haagse Kleitrappers en van de turngroep Falo's. Zij is de eerste dame in ons land die de reis rond de wereld te voet aflegde. Eind oktober jl. overschreed zij de kaap van 40.000 km. Zij maakt beslist een grote kans om voor de tweede maal na 1980 tot sportlaureate te worden ver kozen. Eddy Huysmans, schutter van Durmezonen Sombeke werd voor de derde opeenvolgende maal Koning en mag zich hierdoor tot kei zer kronen. Hij behaalde eveneens de titel Koning der Koningen van het Waasmun sterse verbond. Dirk Van Moere, lid van zwemclub Be- veren nam deel aan de zwem- doortocht de tienduizend meters van Roeselare en woont in de kastanjelaan 17 te Waasmunster. Sven Van Re- moorter lid van atletiekclub A.C. Waasland werd Belgisch kampioen hoogspringen met lm99. Tevens provinciaal kampioen en kampioen van Vlaanderen. Raoul De Vos wielertoerist en Ilse Fiers wielrenster, kadet bij de BWB werd kampioen van Oost-Vlaanderen zijn de an dere kandidaten voor deze prijs van sportverdienste. Bij de kampioenenploegen gaat de verkiezingsstrijd tussen Durmezonen Sombeke, SV Wepogro, Real Witte Pen, en handbalclub Waasmunster. Voor de prijs van sportver dienste zijn er vijf kandida ten; Erik Gerlo, Marcel Van Mele, Herman Hulpiau, Rene Cornu en Adolf Gijssels. Het is nu afwachten welke uitslag er uiteindelijk uit de bus komt op zaterdagavond 5 december in de gemeentelijke feestzaal van Hoogendonck. Een sport- viering waarvoor een grote belangstelling mag worden voor verwacht. V.G.P. WIEZE - HOFSTADE 2-0 FC Wieze won tegen Hof- stade maar leverde geen hoogstaande verrichting. De leider liet een krampachtige indruk en kon nooit een veld- meerderheid afdwingen. In feite was een puntendeling lo gischer geweest. Dat geeft speler-trainer Jean-Pierre Lippens trouwens grif toe. "Werkelijke doelkansen bleven uit tijdens de eerste helft", zegt Lippens. "Ik meen zelfs te mogen zeggen dat Hofstade op sommige ogenblikken een betere in druk gaf. De tweede helft ver liep evenwichtig. We zijn tot Voor Stekene staan tot de winterstop nog volgende wedstrijden op het programma: naar Sombeke, thuis tegen Sint-Gillis-Waas én op verplaatsing naar het moeilij ke Bazel. Hieruit moeten de discipelen van Mike Reed toch min stens vier punten kunnen puren om op die manier géén voeling meer te verliezen met de koplopers. Met een "invallersbank"-vol-met-talent waarover KFC Stekene Sportief momenteel beschikt moet het mogelijk zijn op méér dan vier punten te pakken uit die ontmoetin gen. Want... zondag zaten op die bank Freddy Kerc- khoffs, Dirk Gekiere en Eddy Goethals: 3 aangekochte aanwinsten die staan te trappelen om het te Stekene te bewijzen. Wat een verschil met een viertal weken geleden toen FC Stekene - met onder meer 5 gekwetsten - over te weinig spelers kon beschikken. Nu is er weelde én is het aanbod te groot. Voor de trainer(s) duiken dus selektieproblemen op. wie laten spelen, wie aan de kant laten? Want... naast het trio Kerckhoffs, Gekiere en Goethals beschikt Stekene nog over De Smet en de gebroeders Michelet als (evenwaardi ge wisselspelers. Hoe moet dat trouwens verder nu de periode van de waarheid aanbreekt? De supporters worden alvast onge duldig en willen "koppen zien vallen" om de hogerge- noemde, getalenteerde en technisch begaafde trio's in de ploeg te zien evolueren én renderen. En... ze staan klaar! (t&t) scoren gekomen uit een pe nalty die omgezet werd door onze doelman. Van toen af was het hek van de dam en waren we meester van de si tuatie. In de slotminuten zijn we een tweede keer tot scoren gekomen. Ik zette een vrije trap om die door Noël Sy- moen werd binnengekopt. Hoog oplopen met de over winning hoeven we niet. Be langrijk is dat we eigenaar van de punten werden. "Ik meen dat Michel Vinck toch geciteerd mag worden als organisator van onze afweer, vervolgt voorzitter Moens. "Ook Karei Roosen liet geen ongunstige indruk. We hebben niet gepresteerd wat van een leider wordt ver wacht. Langs de andere kant is het zo dat je geen dertig zondagen eenzelfde peil kunt halen. In ieder geval hebben we een uitstekende zaak ge daan. Alle achtervolgers ver loren punten waardoor we nu vier punten voorop staan. Eén gunstige wending die ik bij de aanvang van de kompe titie niet eens durfde te veron derstellen. De riante voor sprong betekent niet dat de titel ons zo maar in de schoot zal vallen. De weg is nog lang en nu zondag staan we voor een zware verplaatsing naar Burst. Het zal moeilijk zijn en met een gelijkspel zullen we zeker niet ongelukkig naar Wieze terugkeren." (E.G.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 21