D.Z.O. EEN ZWEMKLUB DIE HEELWAT TE BIEDEN HEEFT Suksesvolle Vlaamse Zwemweek in Lokeren NU OOK SQUASH IN DE JASMIJN WASE TRIOMF BIJ ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN IN AALST WASE ZWEMKRING BLIJFT ONTGOOCHELEN INTERSCOLAIR ZWEMMEN VOOR JONGENS IN SINT-NIKLAAS 24 - 4.12.1987 - De Voorpost ZWEMMEN In het verleden werd door het waterpoloteam van de Wase Zwemkring tegen Eeklo steeds een behoorlijk resul taat behaald. Vorige zaterdag in het eigen zwembad in Sint- Niklaas werd het echter an ders en door de lokale ploeg werd de lijn der ontgooche lende prestaties verder door getrokken. De malaise blijft er duidelijk aanhouden en doordat Scaldis won bij Gent se Z.V., wordt de Sint-Nikla- se vertegenwoordiger in 's lands hoogste reeks naar de onderste regionen der rang schikking verder doorge stuurd. St.-Niklase - Eeklo: 7-19 Tijdens de eerste periode werd het al snel duidelijk dat de lokalen tegen Eeklo moei lijk zouden skoren. Deze ploeg hield er een strak tempo op na en bij de Waaslanders resulteerde zich dat in her haaldelijk balverlies. De af- werking liet het daarbij ook "^afweten en uit de voordeligste situaties kon ook geen profijt worden gehaald. Door de mannen van speler-trainer Rik De Boever werd dan ook logisch met een 0-3 voor sprong gedraaid. De tweede periode bracht voor de Wase Zwemkring ook geen verbe tering. Door de bezoekers werd de voorsprong opgedre ven vooraleer Stefaan Thi- baut het eerste lokale doel punt skoorde (1-4). Nochtans had de ploeg van Eeklo de wedstrijd rustig onder kontro- le en de Wase fouten in de verdediging werden doelma tig afgestraft. Met nog een doelpunt van Hervé Schelf- haut voor de Wase werd deze periode met een 2-7 stand afgesloten. In de volgende ti me zag het er even naar uit dat de Sint-Niklazenaren een come-back nastreefden en met twee doelpunten van Yves Thiébaut stond er 4-7 op de plank. Het werd slechts een tijdelijke illusie en een beter Eeklo verstevigde dui delijk de winstkansen (4-10). Alleen Jan Foubert zou voor de Wase nog tegenskoren en daarin gelukte ook Nest De Maesschalck bij het begin van de vierde periode (6-10). Toen riskeerde de Wase Zwemkring nog een wanho pig eindoffensief maar de mannen uit het Meetjesland verstonden het zo niet. Het balverlies van de lokalen werd telkens doelmatig afgestraft en goalie Vincent Geeraert mocht zich regelmatig om draaien (6-16). Enkel Jan De Maesschalck zou voor de plaatselijke ploeg nog even skoren en nadien spijkerde een vlot spelend Eeklo nog een afgetekende 7-19 op de plank. Volgende zaterdag in het ste delijk zwembad in Sint-Ni- klaas: om 19 u. WZK-dames - Eeklo en om 20.15 u. WZK - Antwerpse Zwem Club, de reekskampioen der vorige kompetitie. Roger Van Laere Een tweetal weken nadat de meisjes de interscolaire wed strijden hadden gezwommen met Sint-Carolus en de Heili ge Familie als.de laureaten bij het ploegenklassement, wa ren thans de jongens aan de beurt. Vorige zondag was het dan ook bijzonder druk in het stedelijk zwembad in Sint-Ni- klaas en een stijgend sukses werd er eigenlijk al vanaf de oorsprong opgetekend. Het werd destijds ook een initia tief van het Sint-Niklase stadsbestuur met een techni sche organisatie van de Wase Zwemkring en intussen werd reeds de dertigste uitgave be naderd. Bevorderlijk voor de bijval bij dit rekreatief zwem men werd ook het vleugje kompetitieverband dat aan de diverse wedstrijden werd ge koppeld en dikwijls de oor zaak werd van een spannende strijd. Vooral bij de jongens van het lager onderwijs ver liep het allemaal bijzonder boeiend. Halfweg stond het College nog tamelijk afgete kend aan de leiding in het ploegenklassement voor de Broeders en Sint-Franciscus. In het tweede gedeelte werd die voorsprong stelselmatig afgebouwd en tenslotte won nen de zwemmende Broeders nog de oppergaai. Bij het ho ger onderwijs was de strijd minder spannend. De Vrije Technische School nam van meetaf de leiding en de jon gens van het College welke uiteindelijk als tweede eindig den, hebben hun rivalen ech ter nooit ernstig kunnen be dreigen. Technische resultaten Lager onderwijs Wedstrijd 1: 25 m. vrije slag (ge boren 1981 en later). 1. Filip Pijl (Broeders) 30.10 2. Kristof Lybaert (College) 36.66 3. Jim De Cock (Sint-Franciscus) 38.81 Wedstrijd 2: 25 m. vrije slag (ge boren 1980): 1. Luk Segers (College) 2. Jimmy Vechter (Sint-Francis cus) 24.94 3. Jo Relaes (Broeders) 28.23 Wedstrijd 3: 25 m. vrije slag (ge boren 1979). 1. Olivier Van Den Nieuwenhuy- ze (Broeders) 18.57 2. Hans Van Landeghem (Colle ge) 21.81 3. Bart Van Pottelberghe (Sint- Franciscus) 22.30 Wedstrijd 4: 25 m. schoolslag (ge boren 1979): 1Olivier Puylaert (College) 25.45 2. Christophe Sack (College) 27.54 3. Ivo Van Gucht (Sted. Basis school) 30.87 Wedstrijd 5: 25 m. vrije Slag (ge boren 1987): 1. Bjom Ballasz (College) 18 30 2. Tom Vereecken (Sint-Francis cus) 18.90 3. Tom Thilleman (Sted. Basis school) 19.59 Aangesloten WZK: Laurent Ja- doul (College) 18.70 Wedstrijd 6: 25 m. schoolslag (ge boren 1987): 1. Bram Verbeken (Broeders) 23.89 2. Tim Hooftman (Broeders) 25.13 3. Peter Van Den Bergh (Broe ders) 25.50 Aangesloten WZK: Yvo Van Bo- gaert (Sint-Franciscus) 22.49 Wedstrijd 7: 25 m. vrije slag (ge boren 1977): 1. Wim Segers (College) 16.17 2. Gino Mares (Broeders) 17.22 3. Wim Maes (Rochus) 18.25 Wedstrijd 8: 25 m. schoolslag (ge boren 1977): 1. Stephane De Wolf (Broeders) 22.04 2. Bjom Thijssen (Broeders) 22.20 3. Amoud Homans (Sint-Francis cus) 23.25 Wedstrijd 9: 25 m. vrije slag (ge boren 1976): 1. Stijn Van Belleghem (Broe ders) 16.87 2. Franky Janssens (Broeders) 16.97 3. Dave Bruckenburg (Broeders) 17.47 Aangesloten WZK: Steven Moer loos (Rochus) 16.61 Wedstrijd 10: 25 m. schoolslag (geboren 1976): 1. Steven De Mul (College) 19.07 2. Hjalmar Fiers (Broeders) 22.90 3. steven Van Pottelberghe (Sint- Franciscus) 23.50 Aangesloten WZK: Michel De Mol (Rochus) 20.80 Eindklassement Lager Onderwijs: 1. Broeders 88 2. College 84 3. Sint-Franciscus 79 4. Sted Basisschool Belsele 71 5. Sint-Rochus 56 6. Berkenboom 30 7. Tereken 17 Jonathan 17 Hoger Onderwijs Wedstrijd 1: 50 m. vrije slag (ge boren 1975): 1. Michel Geldof (Broeders) 36,40 2. Nils Wauters (Broeders) 39.32 3. Steven Ryckeboers (College) 42.17 Aangesloten WZK: Tom Lijssens 33.46 Wedstrijd 2: 50 m. schoolslag (ge boren 1975). 1. Jimmy De Maeyer (Jonathan) 53.94 2. Pascal Van Berghen (VTS) 1.04.20 3. Mariman (VTS) 1.10.88 Wedstrijd 3: 50 m. vrije slag (ge boren 1974): 1 Wim Van Hooiste (VTS) 37.88 2. Kenny Vereecken (VTS) 39.20 3. Bert Van Der Aa (VTS) 47.£3 Wedstrijd 4: 50 m. schoolslag (ge boren 1974): 1. Christophe Verguit (College) 43.31 2. Peter Van Hove (VTS) 51.07 3. Smet (VTS) 53.40 Wedstrijd 5: 50 m. vrije slag (ge boren 1973): 1. Robby De Cauwer (VTS) 33.12 2. Chris Ambrasart (VTS) 34.54 3. Steven Aendenboom (VTS) 34.97 Wedstrijd 6: 50 m. schoolslag (ge boren 1973): 1. Filip Verscheuren (VTS) 47.80 2. De Looze (VTS) 52.69 3. Johan Van Hul (College) 56.32 Wedstrijd 7: 50 m. vrije slag (ge boren 1972 en vroeger): 1 E. Raes (VTS) 30.00 2. Filip Van Hese (Carolus) 30.60 3. D Van Den Bergh (VTS) 31.93 Wedstrijd 8: 50 m. schoolslag (ge boren 1972 en vroeger): 1. B. Noens (VTS) 36.94 2 Kris De Wachter (VTS) 1.00.10 Eindklassement Hoger Onder wijs: 1Vrije Technische School 75 2. College 27 3. Jonathan 10 4. Broeders 9 Sint-Carolus 9 6. Sint-Franciscus 8 Roger Van Laere De Dendermondse zwemklub Olympos is de jongste tyd al dikwijls in de kijker gelopen door de prestaties van haar zwemsters en zwemmers. Die waren zeker het vermelden waard, maar dat betekent geenszins dat de klub uitsluitend zou bestaan uit kampioenen. De prach tige resultaten van de laatste weken zijn niet in het minst te danken aan de degelijke en ernstige opleiding die DZO haar leden kan bieden. Het mag dan ook niet ver wonderen dat DZO haar jongste suksessen te*danken heeft aan de politiek die de klub al ettelijke jaren voert en die regelmatig vruchten af werpt. Kampioenen worden niet geboren, zij worden ge vormd door heelwat inspan ningen, zweet en opoffe ringen. Alles heeft een begin. Ook de slimste professor heeft ooit zijn broek versleten in de kleuterklas om er te leren le zen en schrijven en méér dan één zwemkampioen heeft zijn eerste stapjes in het water gezet al wenend aan de hand van papa, mama of Christel. Hoed af voor de mensen die onze jongste begeleiden, want tenslotte ligt gans de toe komst in hun handen. Die toekomst is voor DZO zeker geen ijdel begrip: op 22 en 29 november traden de C- zwemmers aan in hun eigen kompetitie om er respektieve- lijk Eeklo en Lebbeke te to nen wat ze zoal kunnen. Benjamin Sven Van den Stock'bevestigde bij de benja mins zijn beste tijd totnogtoe in schoolslag en verbeterde zijn persoonlijke bestrijd in rugslag met 2». In dolfijn en crawl kon hij het ditmaal niet waarmaken, maar over de ganse lijn beschouwd mogen we gerust van een positief resultaat sprekep en vooruit gang zit er zeker nog in. Filip Bisschop hebben we met veel plezier opnieuw op de startblok begroet na een lange afwezigheid. Hij gaf meteen een prestatie weg die velen niet voor mogelijk hielden: een eerste plaats in rugslag met een tijd van 1'30» en een tweede plaats in vrije slag met 1*18», tegelijk goed voor B- zwemmer in beide disciplines. Van een geslaagde come-back gesproken! Mamick De Paepe deed zijn uiterste best bij de kadetten. Indoor-kompetitie is wel niet zijn sterkste zijde in een doortocht zou hij zich beter in zijn sas voelen maar we onthouden toch een mooie derde plaats in dolfijn met een tijd van 1'24» en ook zijn prestatie in vrije slag mocht best gezien worden. Tenslotte is hij toch steeds present en ook daarvoor is veel wils kracht nodig. Miniem Mario Van Hecke moet zich voorlopig troosten met de Olympische gedachte Zwemmen. Sarah Moens van Olympos Dendermonde (arch.) dat deelnemen belangrijker is dan winnen. Al waren er voor hem geen medailles wegge legd, zijn verdienste is er niet minder om. In het interklubklassement behaalde DZO een 9* plaats op 20 deelnemende klubs en dat is zeer behoorlijk, gezien het beperkt aantal deelne mers. De prestaties van de C- zwemmers hielden al veel be loften in, ook bij de aller jongsten staat men klaar om de fakkel over te nemen. Op zondag 29 november werd in Antwerpen het eendjescrite rium van de Vlaamse Liga betwist. Sarah Moens en Tim Rijckmans waren niet weinig fier op hun selektie om er de kleuren van de klub te gaan verdedigen; zij waren dan ook vastbesloten om temidden van het kruim van wat zwem mend Vlaanderen te bieden heeft te tonen dat het in hen gestelde vertrouwen terecht was. Sarah finishte als tweede in haar wedstrijd over 100 meter dolfijn en evenaarde haar persoonlijk rekord met een tijd van 1'34», maar de scheidsrechterlijke beslissin gen waren uiterst streng en meedogenloos. Een spijtige uitsluiting zette meteen een domper op de feestvreugde. Sarah heeft echter karakter genoeg om dergelijke tegen slagen te overwinnen en ze moest niet eens lang wachten op sportieve weerwraak. In de 4 x 50 m wisselslag werd zij uitgekozen om voor de provincie Oost-Vlaanderen dolfijn te zwemmen en meer had Sarah niet nodig om orde op zaken te stellen, mede dankzij haar knappe prestatie kwam het'Oostvlaamse team op een mooie tweede plaats. Tim Rijckmans wou zijn vorig exploot in de 400 meter vrije slag nog eens overdoen. Hij kreeg ruilschoots die gelegen heid, want de tegenstand was deze keer heelwat zwaarder. Koppig en doorbijtend, zoals we hem kennen, baande hij zich een weg naar de hoogste onderscheiding in zijn leef tijdsklasse. Pas enkele weken na zijn opmerkelijk resultaat in de distriktskampioenschap- pen verbeterde hij zijn daar gevestigde tijd met 4" en liet nu 5'52" noteren. Voor de volgende meeting houdt hij zeker nog wat in petto, maar we zijn dat van hem al gewend. Ook in Aalst werd er vorige zondag duchtig gezwommen. Daar werden voor de katego- rieën vanaf benjamins tot se niores distriktskampioen- schappen gehouden over de 800 en 1500 meter. De elite van Oost-Vlaanderen was er aanwezig en dus mocht DZO niet op het appel ontbreken. Het klassieke gezegde wil dat men er zijn mannetje staat, maar DZO stond er dit keer vooral zijn «vrouwtje», in de 800 m althans. Bij de benja mins behaalde Cindy Philips een 2' plaats in 11*13», terwijl Sabrina Van Exterghem fi nishte in 12T5». De limiettijd om tot deze elitaire groep te mogen behoren is 12'20». Examen geslaagd, zouden we zo zeggen. Voor de miniemen, eveneens bij de meisjes, bedroeg de limiet 11*20». Daar stonden Nathalie Van Hauwe en Mirel Huau op de startblokken. Na thalie werd 2C met een tijd van 10'10»50 en Mirel eervol 5C met 11'03»19, allebei dus ruim binnen de opgelegde tijd. De enige mannelijke ver tegenwoordiger was Steve Claessens en die voelde zich mans genoeg om de 1500 m aan te pakken; 22'30» was voor hem de limiet, maar Ste ve speelde het klaar in 22'02». In deze uitzonderlijk zware wedstrijden overschreed geen enkele DZO-zwemmer de op gelegde limiet, een kollektie- ve prestatie waarvoor we graag Cindy, Sabrina, Natha lie. Mirel en Steve op het podium zouden willen zetten. DZO heeft weer enkele mooie dagen beleefd, dankzij de sportieve jeugd die voor al deze mooie resultaten ge zorgd heeft, maar ook door de trainers en andere mede werkers die ervoor instaan om het allemaal mogelijk te ma ken. Zoals ge ziet, DZO is inderdaad een zwemklub die heelwat te bieden heeft. O.R. Zwemmen. Tim Rijckmans, nog een belofte van DZO (arch.) Inderdaad, van jongsaf wor den de allerkleinsten er opge vangen en deskundig begeleid door Christel De Decker in het «klein bad», waar zij hun eerste stappen zetten in het vreemde milieu dat water voor hen toch is. Met Christel erbij is de eerste angst al vlug overwonnen en wordt er ook zowaar aan echt zwemmen gedacht. Kinderen leren im mers vlug. Chris De Rop staat borg voor de vlotte koördinatie tussen de zwemschool en het «groot bad». Daar kan dan onder deskundige leiding van erva ren trainers verder geschaafd worden aan techniek en stijl. Voor degenen die het wensen staat de deur van het kompe- titiezwemmen open maar dat is zeker geen verplichting, ook zij die niet gebeten zijn door de prestatiemikrobe blij ven immers volwaardig lid van de DZO-familie. Voor hen die de grote stap wel hebben gewaagd staan stren ge trainingen op het program ma maar men bereikt nu een maal niets zonder iets... Tijdens de distriktkampioen- schappen in Aalst werden vo rige zondag een aantal merk waardige reeksen gezwom men. Op het programma al daar: de 800 m vrije slag voor meisjes en de 1.500 m vrije slag voor jongens. Aan de beide disciplines hebben ook verschillende Waaslanders met bijval deelgenomen en vooral bij de meisjes werden de rivalen nogal gemakkelijk van de eerste plaats gehou den. Voor Ilse De Kimpe van de Wase Zwemkring waren er in de reeks der benjamins he lemaal geen problemen en Nathalie De Beleyr uit Temse werd er schitterend derde. Ook een bijzonder afgeteken de zege voor de Sint-Niklase Ann Boon bij de kadetten waar Ilse D'Hooge van Beve- ren, verdienstelijk vijfde werd. In de kategorie der se niores werd het een Beveren- se winst met Kathleen Smet en alleen bij de miniemen werd een uiterst spannende strijd gezwommen. Adembe nemend zelfs en tenslotte won Dominiek Govaert van de Wase Zwemkring met miniem verschil van Nathalie Van- houwe uit Dendermonde en Mieke Smet van Beveren. In de 1500 m vrije slag voor jongens vestigde Joeri Herre- mans van de Wase Zwem kring in de reeks der benja mins een nieuw klubrekord. Hij won dan ook nogal over tuigend met Wim Van Bo- gaert uit Temse, op een eer volle derde plaats. In die reeks ook behoorlijke presta ties van Gert Vercauteren en Zen Van Puyvelde, beiden van de Wase Zwemkring en onderscheidelijk de nummers vier en vijf terwijl Jo Cap van Beveren er als zesde eindigde. Bij de miniemen werd het voor de Temsenaar Yves Per- daen een schitterende tweede plaats met een erg mooie tijd. Voor de Wase Zwemkring zwommen Christof Van Over loop en Raf Bulterijst ook behoorlijk: ze werden vierde en zesde. Als zevende werd Bert Cap uit Beveren opgete kend en een achtste plaats veroverde Tim Lammens voor Lokeren. Bij de kadet ten werd voor de Wase Zwemkring de beste tijd ge zwommen door Axel D'Hooghe. Hij werd er vierde met een behoorlijke crono en Bert D'Hooghe uit Beveren behaalde er een zevende plaats. Geen onbelangrijke prestaties van de Wase ver tegenwoordigers trouwens en in het 50 m zwembad in Aalst hebben deze alleszins een gunstige indruk gelaten. Technische resultaten 800 m vrije slag meisjes: Benjamins: 1. Ilse De Kimpe (WZK) 10.40.25 3. Nathalie De Beleyr (Tem se) 11.18.80 Miniemen: 1. Dominiek Govaert (WZK) 10.09.45 2. Nathalie Vanhouwe (Den dermonde) 10.10.44 3. Mieke Smet (Beveren) 10.10.59 Kadetten: Van 17 tot 22 november 1987 had voor de negende maal de Vlaamse Zwem week plaats in het Lokerse Durmebad. In een ge dempte en kleurrijke ver lichting werd dinsdaga vond van start gegaan met hydrobic. Een twintigtal dames sprongen en hup pelden de zwemweek in met aangepaste muziek. Woensdag werd het alles zins een topdag! 33 groe pen van 10 leerlingen uit het lager onderwijs kam pten teben elkaar om de eerste paats in een spartel en zwemestafette met al lerlei waterspelen. Meer dan 300 kinderen hebben zich tot het uiterste inge spannen om zich om ter snelst door al die hinder nissen als autobanden, luchtmatrassen, laarzen èn evenwichtsbalken heen te wringen. In een entoesias- te sfeer werd onder luide aanmoedigingskreten een gezellige en vooral pretti ge namiddag beleefd waarbij voor de kinderen achteraf bleek dat de pret van het deelnemen veel belangrijker was dan de rangschikking. Het verkleed zwemmen dat op donderdagavond gepland was viel ook fi guurlijk in het water. Mis schien zat het bar slechte weer daar ook voor iets tussen. Het tiental moedigen dat zich in een plunje gesto ken had, heeft er die avond nog het beste van gemaakt en deze aktiviteit met een ludieke schatten- duik afgesloten. Vrijdagavond werd op nieuw een daverend suk ses. Meer dan 250 sportie- velingen hebben hun ka jak- of diepzeeduik-gaven komen uittesten. De voor die gelegenheid 12 kajaks die in het zwembad gelegd werden, waren continu be zet. Aanschuiven was de boodschap. Wat het diep- zeeduiken betreft, zagen we enkel dat er voor die gelegenheid evenveel volk onder water was als aan de oppervlakte. Dit dubbel gebruik van elke vierkante meter was dan ook meer dan nodig en voor deze aktiviteit heel funktioneel. Zaterdag is buiten alle ver wachtingen enorm ge slaagd. Het eendjes-vissen in de voormiddag heeft de kleinsten in groot getal naar het zwembad gelokt. Net als op de kermis bleek dit voor het zwembad een heel aantrekkelijke formule. Het was opnieuw rijtje schuiven om aan een vis lijn te geraken. Wij hopen maar dat de 45 kleuters en peuters er veel plezier aan beleefd hebben. In de namiddag opnieuw bakje vol voor het rekrea- tiezwemmen. Autoban den, vlotten en hoezen bleken nog steeds niet hun aantrekkingskracht verlo ren te hebben. Dat wordt alleszins ge staafd door de 160 jonge ren die er op af gekomen waren. Op de slotdag wer den er in de voormiddag 208 aperitieven uitge deeld, wat gezien het slechte weer zeker als een gunstig resultaat kan be schouwd worden. Ook dat zal nog steeds voor herhaling vatbaar blijven. Al bij al kan men terug blikken op een geslaagde zwemweek. Dank zij de medewerking van de scholen, de diep- zeeduikklub ORKA van Lokeren, en de Gentse ka jakvereniging REWS, zijn voornamelijk de woensdag en vrijdag uitschieters ge weest gedurende deze zwem-7-daagse. Alle zwemmers tussen 6 en 12 jaar worden er hier bij nog attent op gemaakt dat in het Durmebad een lijst uithangt van de prij- zenwinnaars die uit de in gevulde naamstrookjes uitgeloot werden. Wie deelgenomen heeft gaat dus best nog eens terug naar het Durmebad. Mis schien won jij daar één van de mooie hoofd- J.V.L. 1. Ann Boon (WZK) 9.18.34 2. Gwennie Joos (St.-Mar- tens-Latem) 9.44.51 3. Veronique Martens (St.- Martens-L) 9.52.91 5. Ilse D'Hooge (Beveren) 10.41.03 Seniores: 1. Kathleen Smet (Beveren) 9.25.48 2. Mieke Victoor (Sint-Mar- tens-Latem) 9.33.10 1500 m vrije slag jongens: Benjamins: 1. Joeri Herremans (WZK) 20.02.17 3. Wim Van Bogaert (Temse) 20.57.58 4. Gert Vercauteren (WZK) 21.24.44 5. Zen Van Puyvelde (WZK) 21.33.08 6. Jo Cap (Beveren) 21.50.32 Miniemen: 1. Ignace Lecleir 18.14.92 2. Yves Perdaens (Temse) 18.46.40 4, Christof Van Overloop (WZK) 19.10.26 6. Raf Bulterijst (WZK) 19.45.50 7. Bert Cap (Beveren) 19.50.30 8. Tim Lammens (Lokeren) 20.27.07 Kadetten: 4. Axel D'Hooghe (WZK) (Koer 18.44.65 7. Gert D'Hooghe (Beveren) 20.17.03 Roger Van Laere GOLFBILJART trearaeiing zaterdag HIH B - Centrale B 3-3 Koszen B - Buxy A 4-2 Leeuwken A - Tour Pub A 6-0 Palace A - Moorscl A 0-6 Scotching - Retro A 2-4 Fosq A - Koszcn A 2-4 Centrale A - HIH A 2-4 Stand: 1. Retro A 27 2. HIH A 21 3. Koszen B 20 Lccuwkcns A 20 5. Koszen A 19 Fosq A 19 7. Moorsel A 18 8. Centrale A 13 9. Buxy A 12 10. Centrale B 8 Tour Pub A 8 HIH B 8 13. Scotching A 5 14. Palace A 0 Afdeling B zaterdag 't Vosken A - Johny Boys A Prima A - Fosq B Retro B - Scotching B Schoonaardc A - Warandevrien den A Duifken A - Leeuwken Kleppers A - Kot A Centrale C - Tr Op A >ers A 9. TrÓpA Op vrijdag 11 december om 19.00 u. opent sportcen trum De Jasmyn te Sint-Niklaas drie splinternieuwe squasbanen. Voor de gelegenheid gingen we even praten met de heer Frank Van Den Langenbergh, die nu al meer dan twe$ maand zaakvoerder is van De Jasmijn. Uiteraard zijn er allerlei plechtigheden voorzien voor de leden en de genodigden, maar ook de sportievelingen komen dat weekend voldoende aan hun trekken. Niet alleen werden er drie nieuwe squashbanen ge bouwd, ook de nu bijna tien jaar jonge sporthal van De Jasmijn met drie indoor-ten- nisterreinen en 6 buitenterrei nen krijgt een flinke beurt. Er zal een hypermoderne vloer bedekking aangebracht wor den en ook de andere akko- modaties werden reeds opge frist. In de gezellige bar van het komplex konden wij nog even zien hoe de laatste werkzaam heden verliepen. Door het venster zien we de nu verlaten buitenterreinen liggen. Frank Van den Langenbergh, die heelwat ervaring opdeed bij 'dergelijke projekten in het Antwerpse, is in zijn nopjes met de squashvoorzieningen. «In totaal zijn er in Sint-Ni- klaas nu zeven terreinen, zegt hij. Voor een totale bevolking van ongeveer 80.000 zielen is dat zeker niet teveel. Temeer daar squash een snel groeien de sport is. Ik mik ook wel op de scholen uit de omgeving. In de schoolsport begint men meer en meer aandacht te krijgen voor de alternatieve sporten en daarom wil ik graag die terreinen ter be schikking stellen tegen de ui terst lage prijs van 50 fr. Daarvoor huurt men niet al leen het terrein maar ook de rackets en de bal». Om squash meer bekendheid te geven en om zoveel moge lijk sporters met deze discipli ne vertrouwd te maken, zul len er op zaterdag 12 en zon dag 13 december gratis lessen gegeven worden, terwijl ook de terreinen gratis ter be schikking staan. Tijdens deze opendeurdagen kunnen de bezoekers deelnemen aan een tombola met prachtige prijzen zoals allerlei squashmateriaal, rackets, sportzakken, enzo- meer. In de prijzen zitten ook beurteflkaarten en lidkaarten. Volgend jaar zal er immers een klub opgericht worden, waarmee men in de officiële kompetitie zal starten. De Jasmijn is nu een echt sportcentrum geworden met een gymzaal, waar ook jazz- ballet, aerobics en stretching kan gedaan worden. Er staat ook een fraaie snooker in de bar-cafctaria waar men niet alleen snacks kan gebruiken maar ook la carte kan eten. terwijl de kinderen de tennis- school volgen of zich opwar men tegen de oefenmuur. De zaakvoerder heeft nog an dere plannen. Gedurnede veertien dagen na het ope ningsweekend, waarop men ook zal kunnen kijken naar demonstraties door de Belgi sche top, zullen alle mensen, scholen, fabrieken en vereni gingen gratis gebruik kunnen maken van de akkomodatie. Ja, ook fabrieken, meent Frank. De moderne mens heeft nood aan inspannende ontspanning, zodat het ideaal zou zijn om een interbedrij- venkompetitie te organiseren. Daarnaast kunnen de zaken lui hier bijvoorbeeld genieten van een «squash-lunch» tegen een prijs, waarin alles bere kend is. Squash is immers een prijs- vricndelijke sport, meent hij en dat wil ik zo houden. Ver melden we nog dat er dage lijks een leraar ter beschik- Koe 1984 Ouc Oud S« D cent C Oud 10. Oud' 1980 Di Hem D< M' D< V lem De Oude I. De 10. C itraat koers ebor Va entii Oude Me Sa tentiu De entiu Vei entiu Va int-V Bat V: Oudei 0, Hideg loers en in Va: Stand: 1. LeeuwkensB 2. Retro B 3. Prima A Johnny Boys A 5. Warandevrienden A 6. Scotching B 7. Centrale C leppers róp A 10. Fosq B 11. 't Vosken A 12. Schoonaardc A 13. Duifken A Kot A Afdeling C zaterdag: Sportwereld A - Centrale D Buxy B - Prima B Touring B - Klompje A 1. Klompje A 2. Buxy B 3. Sportwereld A 4. Prima B 5. Centrale D 6. Johny Boys 7. Touring B Vrfjdag afdeling A: HIH - Moorscl Johny Boys 1 - Centrale I 2-4 Sportwereld 1 - Retro Buxy - Koszcn 1 Prima - Fosq I 1. Moorscl 2. Centrale 3. HIH 4 Fosq 1 5. Prima Buxy 7. Koszcn-1 8. Retro Johnv Bovs 1 king staat en dan zijn we vefl rond met onze vernieuj wingen. (Vrijdag 11 (openingsrecep. tie), zaterdag 12 en zondag llL^.. december openingsweekendF van drie squashterreinen irr "e De Jasmijn te Sint-Niklaas). I

De Voorpost | 1987 | | pagina 24