De visie van Ghisleen Willems c Aalsters bedrijvencentrum operationeel einde maart '88 Schepen Willems: K.M.O.'s, motor van onze vooruitgang» Gi Pl Kinderkerstfeest en lachspektakelshow Kontroverse Willems-Nelis Ernest Van den Berghe werd negentig Erpe-Mere - beur Nl 4 - 4.12.1987 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 tektenbureau van Kerkho- ve van Roeselare werd ge- schappelijke ruimtes voor vergaderzaal, sekretariaat. receptiekantoor, telex- en kopieerruimte. sanitair, vindt u bij de manager, de heer Loosveldt. Een ge- de kantoorruimtes. kozen tussen een tiental energielokalen e.d.m. Ge- mededingers. hoopt wordt tegen 1 april Na enige tijd gezocht te -neen, geen aprilgrap- hebben naar een betere de eerste gebruiker zijn grondstabiliteit op andere intrek te kunnen laten ne- mogelijke beschikbare plaatsen in de industriezo ne, werd dan uiteindelijk toch besloten op de eerste aangeduide plaats te bou wen en werd als hoofdaan nemer de n.v. Roeland Van Maercke uit Kluisber- gen aangeduid. Mogelijkheden Het verkeerstechnisch op timaal gunstig gelegen be drijvencentrum beschikt over ruime parkeergele- genheden en goede toe gangswegen en biedt een nieuwbouw met alles der- op en deran gerealiseerd volgens eigentijdse be- want het ligt duidelijk in hoeften. Het biedt 5 be- de bedoeling hen in den men en hem en de volgen den automatisch te kun nen voorzien van de nood zakelijke akkomodaties die zijn groeiproces in de beginjaren zullen verge makkelijken. Wat dan ook positief zal inwerken op de verdere tewerkstelling in de regio. Gehoopt wordt dat het be drijvencentrum dat duide lijk aan een behoefte vol doet in de kortste keren optimaal zal draaien en subsidiair dat de erin star tende nieuwelingen het na niet te lange tijd zullen kunnen vaarwel zeggen. drijfruimtes van samen cir ca 750 m\ 13 verhuurbare kantoorruimtes samen 575 m2 en circa 200 m2 gemeen- beginne bij te staan opdat ze achteraf op eigen vleu gels zouden kunnen vlie gen. Nadere informatie pensioneerde die perso- De bedrijfsruimtes neelsdirekteur was bij Ga- Het komplex omvat vijf tes doch duidelijk (nog) bedrijfsruimtes. De vrije niet op rust wil en op vrij- hoogte in de ruimtes be- willige basis het bedrijven- draagt zes meter. Binnen centrum wil runnen. het gebouw geven alle be- Voorlopig vindt u hen nog drijfsruimtes uit op cen- in het tijdelijk sekreta- traal gelegen gangen, riaat, Capucijnenlaan 63 Alle noodzakelijke indus- te 9300 Aalst. Tel. 053/ triële, energetische voor- 21.68.85. zieningen worden ter be schikking gesteld van de Het komplex bedrijven, met name elek- Het hoofdgebouw wordt triciteit, gas en perslucht, 49,5 meter lang en 30 me- alsook verlichting, ver ter breed. luchting en verwarming. De drie poorten, elk voor- De kantoorruimtes zijn zien van een rolluik, geven verdeeld over twee verdie- uit op een zijweg, welke pingen. Verder is er nog aangelegd wordt rond het een vergaderzaal van hoofdgebouw en eveneens 19 m2, sekretariaats- en re- een dubbele aansluiting ceptiekantoor, inkomhal verzekert op de Industrie- en teleks- en fotokopieer laan. ruimte. Alle kantoren zijn Vóór iedere toegangs- voorzien van de noodzake poort is laad- en losruimte lijke energetische-, ver- voorzien en vóór de warmings-, verlichtings hoofdgevel komt een par- en verluchtingsvoorzienin- king, welke parkeergele- gen. Vanzelfsprekend genheid voor 18 personen- werden ook alle regels in- wagens voorziet. Een zake brandbeveiliging en voetpad geeft toegang tot veiligheid strikt nageleefd. Op zaterdag 12 december vanaf 14 u lachspektakel show met Bassie en Adriaan in de Keizershallen. Voorverkoop Kattestraat 33 te 9300 Aalst. Ze komen er aan, Bassie en Adriaan Het programma ziet er als volgt uit: Bassie Adriaan komen kennis maken met hun publiek op hun eigen bekende wijze. Een vrolijke welkomstbabbel en een geheime meezinger en de stemming zit er bij jong en oud meteen in. Dan laat Adriaan enkele nummers zien die in het circus en variété voorkomen. Dan wordt er gedemonstreerd hoe in Hilversum een televisieopname in zijn werk gaat. Dat het jeugdige publiek en ook vele ouderen daarna spontaan zingen: Alles is voor Bassie spreekt voor zich. Na de pauze stijgt de stemming ten top als Bassie Adriaan laten zien hoe een hoorspel gemaakt wordt. Bassie moet hierbij de geluiden maken bij een spannend verhaal wat Adriaan vertelt. Ter gelegenheid van de eerstesteenlegging van het Be- middellijk aansluiting met dryvencentrum Aalst belichtte schepen ekonomische een aantal belangrijke ver zaken, Ghisleen Willems, de toestand van de bedrijven keerswegen zoals de auto- in het Aalsterse en in het biezonder die van K.M.O.'s. snelweg naar Gent en De realisatie van het bedrijvencentrum op de derde Brussel en de expresweg industriezone te Erembodegem ziet hij als een bron van Aalst-Ninove. nieuwe impulsen tot zelfstandig ondernemen. De huisvesting zelf in een nieuw en modern kom- Uit diverse onderzoekin- hoefte door aan de starters r, i t li pleks, omgeven door een gen is gebleken dat de Bel- niet enkel de gepaste a| bloe|ende be. meeiin rtortnr oor. innn on. ruimte te verhuren. maar fc. gische starter een jong on- ruimte te verhuren maar n aa[] jong(, dernemer is. Ongeveer ook door het aanbieden uit heI bedrij. niaiiinn nnrlnr. van advies en hepeleidine. 1 t vencentrum een positiet In de kontroverse Ghisleen Willems-Lisette Nelis-Van Liedekerke laten we deze week Willems aan het woord die zijn visie op de gebeurtenissen die de regio beroeren meedeelt. "Ik had bij mijzelf beslist ge) verkiezingen verliepen geen kandidaat meer te zo mogelijk nog moeiza- zijn voor de parlementaire mer. Ik was immers geen verkiezingen van 13 de- klassiek kandidaat. Een cember 1987. Mijn vele klassiek kandidaat in de politieke vrienden hebben CVP is iemand die uit de In Aalst had de aflossings- relaties te leggen, aan een operatie een ander karak- uitgebreid dienstbetoon te ter. Het was een konfron- doen en een grote aanwe- tatie niet alleen van twee zigheidspolitiek te voeren, generaties, maar meteen Parlementair geworden een belangrijke faktor die maar al te vaak vergeten of verwaarloosd wordt. Veelheid aan bedrijven Ook de aanwezigheid van vele bedrijven in het Aal- ook van twee CVP-opvat- tingen, van 2 levensopvat tingen bijna. Mijn voor ganger Ludovic Moyer- soen was te Aalst de ver persoonlijking van de bekloeg ik er mij over dat ik, de smaak genietend van heel wat intellektuele en menselijke voldoening in mijn advokatenberoep, nu veroordeeld werd tot vooroorlogse politieke veldwerk, met bovendien klasse die het ontstaan van weinig kans om voldoende de CVP gedurende de oor- aandacht te kunnen schen- logsjaren had voorbereid ken aan het wetgevend 43% van de nieuwe onder- van advies en begeleiding, nemers is jonger dan 30 Door het Stadsbestuur jaar. werd onlangs een brochu- Daarvan start 21% met re uitgebracht «Ik wil voor een zaak voor zijn 25. Re- eigen rekening werken», keninghoudend met die met daarin een aantal nut- jonge leeftijden is het dan tige gegevens en informa- ook geen wonder dat be- tie voor beginnende zelf- paalde vaardigheden inza- standigen. ke bedrijfsbeheer niet al- In het verstrekken van ad- tijd aanwezig zijn. vies en het doorgeven van sterse, zowel grote als Daarnaast stellen er zich informatie is een belang- kleine, biedt aan creatieve problemen door het be- rijke taak weggelegd, zo- mensen mogelijkheden tot staan van allerlei drem- wel voor het Stadsbestuur het vinden van het zoge pels, zowel financiële als als voor organisaties zoals naamde «gat in de markt», institutionele en blijkt ook het bedrijvencentrum, de voor toelevering aan en het vinden van geschikte Handelskamer, de inter- samenwerking met dit po- huisvesting niet zo gemak- kommunale en dergelijke tentieel aan klanten, kelijk. meer. Uit een recente studie van Een degelijke begeleiding De keuze van het indus- de Ekonomische Dienst •- Erembode- van de stad is inderdaad bliek agen de o| publ ontr belai punl De dien slissi verv die vooi aanl van aan kom tebe om omg terri nieu Het heel veel moe vooi ben klag lege een ont< den voo eige mij overtuigd toch op post sociale standen voorgedra- 'ogsjaren naovourocrc.u -m - kan hee,wat problemen en trieterrein te Erembode- van de stad is inderdaad te blijven gezien mijn gro- gen wordt. Mijn komst en die vervolgens iarenlane in alle tijdverlies vermijden en gem biedt aan iemand die gebleken dat van de 415 olijven gezien mijn giu J 1945 - zeker niet onver- heb ik jarenlang in alle h^Hrüf wil «tarten omntste ondernemingen te rol in de CVP van het was daarentegen het resul arrondissement Aalst. taat van een konfrontatie Het arrondissementeel tussen generaties en le- bestuur van CVP Aalst, vensopvattingen, gedomineerd in getalsterk- De generale parle- te door het ACW, heeft mentsleden, welke in 1945 mij dit laatste belet. Ik (stichtingsjaar van de maak nu graag mijn be- CVP) was aangetreden, denkingen over de toe- had nood aan vernieuwing stand van vroeger en nu. en verjonging. Ik behoor- Op 30 maart 1968 werd de in 1968 tot de kategorie ik voor het eerst verkozen van eerste aflossers (ook voor de Kamer van Volks- bv. Chabert en De Keers- vertegenwoordigers. Mijn maeker). In Brussel wer- mandaat zal dus - op 3,5 den Chabert en De Keers- 1945 - zeker niet onver- heb ik jarenlang dienstelijk de leiding, de Kamerkommissies waarin mandaten en de ideologie ik zetelde, maar vooral in van de partij had geïncar- deze van Justitie, felle in- neerd. spanningen kunnen leve- In de CVP had zich met ren. Tevens was ik gedu- de jaren een evolutie voor- rende 20 jaar een aktieve gedaan naar veel grotere participant bij alle belang- openheid (geen salon-poli- rijke politieke beslissingen tiek meer, geen besloten- op parlementair niveau, heid in de zgn. standen), waarbij ik mij steeds Er werd toen de klemtoon loyaal heb opgesteld. In gelegd op het statutair in- dien in de Kamer een aan- dividueel lidmaatschap en wezigheidslijstje zou be- opde direkte betrokken- staan, zou men kunnen be- heid van alle CVP-leden stadigen hoe hoog ik er bijdragen tot het slagen met een bedrijf wil starten grootste ondernemingen van de startende onderne- enkele niet te miskennen van het arrondissement er ming. In dit opzicht komt voordelen. niet minder dan 181 in het bedrijvencentrum te- Vanop het industrieterrein Aalst gevestigd zijn. gemoet aan een reële be- heeft men inderdaad on- Deze Aalsterse bedrijven realiseren meer dan de helft met name 52,66% van de tewerkstelling en ook meer dan de helft van de omzetcijfers met name 52,58% van het ganse ar rondissement. Voor inventieve mensen er dus dichtbij al een ruin potentieel aan klanten. Dat regionale toeleverin-i gen en kontakten belang rijk zijn bewijzen de «In dustriële Trefdagen» welj* ke eind deze week nl. op i en 4 december plaatsvin II den in de Keizershallen Op deze dagen stellet meer dan 100 bedrijven ui VI de regio zich voor aan hun buren. Een realisatie zoals het be Het drijvencentrum is eertvink voorbeeld van een lokaadoor initiatief dat wij dan ook«soij ten zeerste appreciëren etals n willen aanmoedigen. Wanneer wij onze krach )at ten bundelen en zorget 'era voor een goede opvang et ;en begeleiding van het onder n d nemingsinitiatief kornet ent< wij tot opmerkelijke reali «tuk saties die het sociaal-eco looi nomisch profiel van onz< an streek ten goede komen, ^an« LI titeil lel chil zeggen, namelijk scherpe anti-gevoelens. Ik stelde vast dat in de 70er en 80er jaren het elan naar verde- mokratisering en openheid menteel CVP-bestuur van Bovendien zal geen en- Aalst ontdaan van alle kele "middengroeper" mensen die ook maar eens aanvaard door het NCMV mijn verdediging op zich en de Boerenbonden aan hadden genomen. Dit leid- wezig zijn in de Kamer of maand na - twintig jaar maeker in normale om- het poiitieke gebeuren, scoor. Mijn parlementaire geduurd hebben. Mijn «andigheden ^ektoraal MJa w Peen verdemokrati-opdracht heeft van mij de eerste verkiezing, op 35- kansloos, in de Kamer bin- jarige leeftijd, was geen nengezogen langs het gemakkelijke zaak maar enorm verkiezingssukses de volgende (menigvuldi- van Van den Boeynants. Onlangs vierde Ernest Van den Berghe zijn negen tigste verjaardag. De naam van Ernest Van den Berghe is voor een groot deel verweven met de geschiedenis van het Daensisme in Aalst. Het is met name voor een groot deel aan zijn inzet te danken dat na de eerste wereldoorlog de Christene Volks partij samensmolt met de Fronters. Daar leerde hij de Daensisten kennen en waarderen. Hij heeft er steeds naar gestreefd de volgelingen van Priester Daens in de Frontpartij te integreren. Voor de Daensisten was er trouwens geen ander alternatief. Velen van hun leiders waren overleden, anderen waren in het aktivisme opgegaan. Samen met Bert D'Haese heeft Van den Berghe hen leiding gegeven en is hij erin geslaagd hun organizaties verder uit te bouwen. Ernest Van den Berghe heeft princiepsvast steeds dezelfde lijn doorgetrokken. En die lijn steunde op een ruim opgevatte demokratische over tuiging. Dat wil zeggen medezeggingschap van het georganizeerde volk, menselijke waardigheid, pri- mauruteit van de menselijke persoon. sering en een terugdringen drukste man van Aalst ge- van de voogdij der stan- maakt, beweren wellicht den. Ik heb aldus vanaf niet ten onrechte de men- mijn beginperiode een sen uit mijn omgeving die nieuwe soort getrouwen mij dagelijks ook nu als tot mij kunnen toetrekken schepen van Financiën van die men zowat zou kunnen Aalst aan het werk zien. katalogeren als de mid- Mijn 20-jarige werking denmoot in de grote CVP- in de Kamer (hoogste an- familie: geen bevoorrech- ciënniteit onder de CVP- ten uit de cenakels van de parlementairen na Tinde- sociale organisaties, geen mans) is het resultaat van geparachuteerden uit het het opvolgen van deze partij-establishment, maar goede raadgevingen. Ik de grote groep van kriste- denk met dankbaarheid lijk georiënteerden die de terug aan Robert Van De CVP aanhankelijk zijn Kerckhove. zonder complexen, wat in Gedurende deze ganse die tijd omschreven werd periode heb ik op 50 als de "authentieke CVP- gemeenten van ons arron- ers". dissement maandelijks en Wambeke, boven de 60 jaar, werden weerhouden. En Nelis - van Liede kerke - die nu in mijn op krachtige wijze op- de tot op de dag van van- de Senaat. Want het enige nieuw werd omgebogen daag tot een ongelooflijke NCMV-bestuur dat zich naar de standen toe, naar situatie: het volledig ar- over deze zaak heeft bera- een bewegingsactivisme en rondissementeel bureau den, nl. dit van Groot- verder oprukkende parti- bestaat uit het ACW en Aalst, heeft zich unaniem kratie. zijn aanklevers. Hetzelfde achter mijn kandidatuur Het individu dreigde op- geldt voor het arrondisse- gesteld. Het CVP-bestuur nieuw opgeofferd te wor- menteel bestuur waar men van Aalst deed dit trou- den aan het systeem. Al- evenwel toch nog kon bin- wens eveneens. En dat hoewel ik de Christelijke nengeraken als niet-ACW- men mij over de verjon- Arbeidsorganisatie steeds er, voor zover het ACW- ging van de partij niet ko op zijn waarde heb weten Groen Kruis dit toeliet, me spreken: Paula te schatten en onbevangen Tegen die toestand heb ik, D'Hondt en Hubert Van heb gediend, ontmoette ik in dit - voor een zelfstan- met de groei van de stan- dig vreemd aandoend - ar- denhoogmoed ook de anti- rondissementeel bestuur, gevoelens die in die krin- altijd zwaar geprotesteerd. gen werden uitgelokt en Ik blijf ervan overtuigd dat plaats voorgesteld wordt, aangemoedigd bij de mili- ook in Aalst de CVP een is even oud of jong als ik, tanten tegen hen - zoals goede thuis moet zijn voor nl. 54 jaar. ik - die niet tot het huis alle standen (het zgn. Mij rest de plicht van behoorden. In Aalst kon- CVP-harmoniemodel). dankbaarheid aan het kretiseerde zich dat in een Wegens de hardnekkig- adres van de Belgische harde kern van het heid waarmee dit vanuit Boerenbond die mij "Groen Kruis" waarbij de het ACW-Aalst bevochten krachtig is blijven verdedi- Eens hoorde ik -iemand persoonlijk een zitdag on- niet-Aalsterse tenoren, de wordt kon hierover op het gen en al die tijd trouw is zeggen duidend op de ge- derhouden. Dit resulteer- grootste schuld treft. Het arrondissementeel bestuur geweest. Eveneens het slotenheid van partij en de de tot op heden in is geen toeval dat ook van- geen zinnig gesprek meer NCMV van de stad Aalst standen (in Aalst zou men 32.000 dossiers van alge- daag in één gelid Clement op gang komen. Vandaag waar ik zo een grote zeggen: men moet van het meen dienstbetoon maar Prieels (Aspelare), Hubert "Kapelleke" zijn) en zich ook in een steed stijgend Van Wambeke (Groten- beklagend over het buiten- aantal voorkeurstemmen berge), Paula D'Hondt gesloten worden uit deze gaande tot 10 a 11.000. (Kerksken), Cyriac Bor- machtsstrukturen: "Ik Wat mij gedurende die ak- loo (Denderleeuw) de gro- word belet een sociaal we- tiviteiten ook bijzonder te toon hebben aangesla- zen te zijn. U, mijnheer de opviel was de spontane en gen in de belemmering van Volksvertegenwoordiger, steeds betoonde vriend- mijn eventuele nieuwe schap van de mensen. Niet kandidatuurstelling voor alleen omwille, denk ik, het parlement. Verschil lende malen heb ik moe ten meemaken dat van die kant de anti-gevoelens niet konden beheerst worden. En dit leidde tot stormach- CVP die mij een gulden dat aangevoeld werd dat tige en beschuldigende raad gaf. Na eerst te heb- een CVP-volksvertegen- vergaderingen. Als men ben vastgesteld in welke woordiger zich niet te een beetje mijn persoon precaire situatie ik naar mooi toonde om zich met kent, weet men hoezeer ik het parlement kwam, nl. de moeilijke zaken van de in het leven van vriend- niet gesteund door organi- bevolking uit zijn gebied schap hou en hoezeer ik bezig te houden. Zij had- dan ook op die explosieve den het besef dat "hun" momenten gekwetst werd. mandataris ten minste zijn Een andere taktiek be- best deed. Een zuivere stond erin de bestuursor- verweermiddel tegen die CVP-reflex dus. Ook in ganen van de partij uit te toestand de raad een enor- die jaren ontmoette ik iets zuiveren van mijn vrien- me inspanning te doen om wat ik in de eerste 36 jaar den. Op minder dan 10 in het eigen arrondisse- van mijn leven nooit heb jaar na mijn eerste verkie- ment Aalst alle mogelijke ervaren, tenzij van horen zing werd het arrondisse- een heb onder- moet mij dat recht verze keren". De eerste-dag dat ik in het Parlement aan kwam, ontmoette ik wijlen de heer Robert Van De Kerckhove, toenmalig voorzitter van de Vlaamse van mijn persoon, ook niet uitsluitend omwille van de dankbaarheid voor bewe zen diensten, maar mis schien nog het meest om- nog hebben de leidende vriendschap mensen uit de Boeren- vonden, bond mij hun ontgooche- Het is jammer dat ik van ling uitgesproken over het drie gemanipuleerde per- uitblijven van ook maar enig toenaderingsresul- taat. De arrondissemente- le voorzitter en zijn jonge sekretaris zelf hebben in mijn richting nooit iets on dernomen. Men kon dan wel de vraag stellen: wat met de sonen uit de hogere gelecke dingen van het NCM1 'an niet mag zeggen dat z erin diezelfde loyauteit hebbe lier opgebracht: zonder ir ian stemming van hun bestuu lem hebben zij een ondemcleze kratisch en destruktief sp< 'ers< gespeeld. Dit veroordee in mijn geest niet volledi deze middenstandsbewi I m ging maar het laat bij m een indruk na van sluig schutterij. Met grote lof e am dankbaarheid onthoud iglj daarentegen de moedig bijstand van de gans )e CVP-afdeling Aalst. |jrej Om te besluiten bekon ebe, mij een overrompelen jetSl gevoel van stille en diep j01 dankbaarheid ten ovei ,jS) staan van de duizende )et vrienden die mij in hc neei beroep van parlementai )eur hebben gesteund. D rat overvloed van telefoon gacj van de laatste dagen ovei }pp( tuigen mij van hun vrient ,jj v schap. Zij mogen er overi.^g, gens van overtuigd zijn da jat ik bij de aanstaande gt(jom meenteraadsverkiezingen |gn>. van oktober 1988 hun b( jtje trouwbare cn stevige kof :ra man zal zijn op de lijst va ,je f de CVP." (l.h saties en dus op het eerste zicht veroordeeld om het daar niet lang vol te hou den, gaf hij mij als enig Je slaagkansen op school vergroten door je prestaties te verhogen organisaties van midden- jijdens een zestal voormiddagen in de kerstvakantie orgajover standers, landbouwers, seert Studax een speciale kursus over het aanleren v knap zelfstandigen, kaders, studiemethoden. In het kader van studentenbegeleiding wo Df t vrije beroepen en zelfs de een basis gelegd voor alle verdere leren Leerlingen n mec. individuele - niettemin problemen of die efficiënter willen leren werken kunnen [nQ( authentieke CVP-ers0 Studax terecht. Inlichtingen: STUDAX. Priester Daensstraat l f Nu staan wij voor de 9410 Erpe-Mere (Erpe). Tel. 053-77.94.65. neet situatie dat straks geen en kele Aalstenaar nog ir aanmerking komt voor Artsen Zonder Grenzen verkoopt een schaalmodel 1/ - 36 van een terreinwagen die een parlementair mandaat doQr de verenjgjng wort)t gc- binnen de CVP. En, ver- bruikt Het is ecn joyota geten wij het niet, Aalst Landcruiser die een vitale met zijn 80.000 inwoners, schakel is in de hulpverlening, vertegenwoordigt nog al- Het schaalmodel heeft een tijd 1/3 van ons arrondisse- lengte van 12 cm en heeft heel men( wat beweegbare onderdelen. Hij kost 280 fr. en kan beste atec worden door overschrijvi jekc van dit bedrag of een vet ruim voud ervan op nummer OU plaa 0000060-60 van Artsen Zo Toei der Grenzen, Deschamp gem leerstraat 24 te 1080 Bruss met vermelding: Terrei «De pan die h )ad i Ie v( verk

De Voorpost | 1987 | | pagina 4