Aalsterse gemeenteraadszitting met Moorsels tintje ASO met «Sociale kaart van het Aalsterse» Uit de Gemeenteraad Portret voor burgemeester Raymond Uyttersprot Twee sekretarissen in de CVP Vragen staat vrij Affllgem droeg Dom Rumoldus ten grave Verdachte naar Assisenhof 33 rï« w 6 4.12.1987 - De Voorpost Twee dagen na elkaar gemeenteraadszitting toont voor zov.eel als nodig dat de dagen elkaar wel opvolgen maar daarom nog niet op elkaar geleken. De zitting van dinsdag 24 was er een die uitliep tot 02.30 u maar die van dezelfde avond liep reeds ten einde te 22.30 u. De raadsleden toonden zich daarenboven de tweede dag duidelijk ontspannen na de zware nachtzitting die hen duidelijk niet in de kleren is blijven steken. bewoners die vragen er dringend iets aan te doen. Louis Saerens hoopt dan ook op een gunstige oplos sing. Bij zijn eerste twee moesten hernomen wor den na het «zetten» van de grond. Er komen voortdurend golven van verschillende Het publiek gaf weliswaar begrijp ik niet», zegt Sae- niet konden worden weg- verstek. Twee dagen na rens die daarbij bij hoog- gehaald. Hij noemt het elkaar raadszitting is, voor dringendheid de stemming wie er niet toe verplicht is, vraagt. Schepen Remi Van inderdaad van het goede Vaerenbergh heeft er weet te veel. Wel was het «42e van en zegt dat de toegang raadslid», Herman De langs de zijkant gebeurt Cock, op zijn post zoals waar een loket is in een altijd. VU-raadslid An- kleine zaal die echter geen toon Blommaert was dat wachtplaats kan zijn. niet. Niet uit gewoonte Hij heeft een paar oplos maar betrokken geweest singen in petto. Als in de bij een verkeersongeval, lente de klassen zullen «Niet zo erg», zegde zijn worden omgevormd tot fraktieleider Jan Caudron, een ontmoetingslokaal «maar het raadsd is toch voor senioren en anderen nog niet in dergelijke opti- zou er een afdak kunnen male forme dat hij valabel worden geplaatst zodat de een raadszitting kon mee- stempelaars alleszins uit maken...». de regen staan. «Maar ze Met op de agenda o.m. blijven in de kou staan, drie interpellaties van letterlijk en figuurlijk» re- Moorselaar Louis Saerens pliceert Edgard Hoog- kon worden verwacht dat huys. Andere mogelijk er een Moorsels onderons- heid zou zijn de turnzaal je op komst zou zijn waar- en als wachtzaal en als aan enig elektoraal tintje stempellokaal te gebrui- wellicht niet zou ontbre- ken maar dan moet tel ken. Maar Moorsel kwam kens ontruimd worden, reeds van bij de start van De schepen wil alleszins de raadszitting aan bod de zaak onderzoeken en want op iedere lessenaar met een konkreet voorstel werd publiciteit voor een uitpakken. Moorselse zaak gevonden. Niet gepermitteerd Iets wat Baita Dolores niet Stempelaars laten buiten kon aanvaarden waaraan staan is niet gepermit- ook Lambert Van de Sijpe teerd, zegt Hooghuys. Er zich aansloot. Op de lesse- zjjn mogelijke oplossingen maar er moet werk van gemaakt worden. Als CVP-raadslid Willy Bos- teels, ACV-voorzitter, de klachten van SP-er Sae rens beaamt en eveneens ving hij echter duidelijk bot. Of daarbij een stukje voorwendsels om niets te vroegere Moorselse dorp- moeten doen om de zaak spolitiek te pas komt laten in het reine te trekken. we lieven in het midden. Voor Patrick De Smet is Voor schepen van openba- het gebouw in Aalst-cen- re werken die regelmatig punten had hij sukses. Nu amplitude. Met de fiets of met een personenwagen is daar echter weinig van te merken. Een klein werk over enkele meter uitvoe ren dat 400.000 fr. op slorpt brengt geen oplos- trum wel verbeterd maar de manier van doen nog steeds oubillig. CVP-fraktieleider Her man Goossens verheugt er zich over dat er duidelijk in alle partijen gelijkmatig wordt gereageerd en vraagt er onmiddellijk werk te willen van maken. Vooral nu de winter voor de deur staat. Wat dan ook zal gebeuren. Waversedreef Met enige show men reikte plannetjes uit en liet de raadsleden even puzze len om de bedoelde straat te vinden wat niet bij ie dereen in goede aarde viel werd de situatie van de Waversedreef besproken de situatie in het oog houdt is de oorzaak de slechte ondergrond. «Kwelm», zegt men te Moorsel. Gedane werken sing en zet wellicht kwaad bloed bij andere aangelan den. Alleen kan gevraagd worden trager te rijden zo dat de trillingen van hui zen zouden afgeremd wor den. De autobus langs een ander trajekt laten rijden is niet haalbaar vermits hij in de buurt van het station moet komen. «'t Is rotte grond» zegt Oscar Redant. «Een pro bleem zo oud als de straat. Letterlijk en figuurlijk». Deze zaak in het reine trekken veronderstelt een groots werk en dat is we gens de beperking van de financiële middelen mo menteel niet mogelijk. Het overkoepelend orgaan «Aalsters Sociaal Overleg» (ASO) is aan zijn tiende werkjaar toe en presenteert te dezer gelegenheid het resultaat van een decennium opzoekwerk. Een sociale kaart. Eigenlijk een lijvig boekdeel om aanvullingen en korrekties mogelijk te maken bestaande uit losse bladen over een 200-tal diensten werkzaam in de welzij nssektor. Alle te Aalst gevestigde diensten vindt U erin terug maar ook diensten die wel elders hun zetel hebben doch ook te Aalst werkzaam zijn. naars zou niets mogen ver schijnen dat niet de goed keuring van de burge meester meedraagt. Moorsels stempellokaal Te Moorsel staan stempe laars elke dag buiten. Eventueel in koude of re gen. Tegen de muur aan gedrukt zoekend naar eni- Een bestand met circa reeds nu met deze Sociale 1.800 adressen en tele- Kaart uitpakt. foonnummers. Een vala- Louis Saerens klaagde aan bel dokument dat steeds Tweehonderd diensten dat naast het smal asfalt- aktueel kan blijven en bij- Gegroepeerd rond hun wegdek en de enge beton- gewerkt worden en dat ve- hoofdactiviteit worden de streek een diepte is die tot len wegwijs kan maken in ze diensten voorgesteld een halve meter kan rei- de brede wereld van de gerubriceerd in 14 hoofd- ken wat een reeel gevaar welzijnszorg. stukken wat het opzoeken inhoudt vooral als twee van een dienst door de wagens elkaar kruisen. Inventaris toekomstige gebruiker Opvullen is een dringende Toen in 1977 het Aalsters sterk vereenvoudigd. Ook Sociaal Overleg (de Aal- een leek in het vak vindt er sterse Welzijnsraad) ont- zijn weg in. stond, stelden de oprich- De hoofdstukken hande- noodzaak. «Ge hebt uw doel bereikt, het zal ge beuren», stelde burge- aandringt op spoedig er werk van te maken veran dert de sfeer duidelijk. Ie dereen wil mee zijn en meester De Kerpel inter- ters zich tot doel (o.m.) len over algemene sociale pellant Saerens gerust, allen die bezig waren met dienstverlening, gezond- Edgard Hooghuys drukte het Welzijnswerk te bun- heidszorg, huwelijk en ge ge bescherming. «Een 200- springt op de kar tal elke dag», zegt Louis Volgens Baita Dolores is Saerens wat door schepen stempelen al vernederend Remi Van Vaerenbergh genoeg dat zulks dan nog wordt betwist. moet gebeuren in omstan- Het is een oud zeer want digheden die in deze tijden men spreekt reeds jaren alleszins de spuigaten uit- de hoop uit dat het met dat plannetje ter ridikulisering geen ééndagsvlieg zou worden en dat voortaan bij elke gelegenheid plan nen zouden worden uitge reikt. Eksterkensstraat De Eksterkenstraat te Moorsel is in slechte staat. Er vallen om de haverklap over een valabele oplos- lopen. Met even een zij- gaten en scheuren in en sing. «Een opening maken sprongetje dringt ze erop kleine herstellingswerken in de muur is voldoende», aan dat de stempelkontro- zijn duidelijk niet afdoen- zegt Louis Saerens. «Met le steeds in de voormiddag de. Volgens Louis Saerens nog een of andere deur zou gebeuren. «Effektief begon het allemaal bij de erin zijn we gesteld». De tegen sluikwerk is het sys- rioleringswerken voor de toestand is des te meer teem toch niet». «In beek naar het Waterka- wraakroepend omdat er Moorsel raakt het kant steel. Een brief gestuurd drie klaslokalen onbezet noch wal meer», zegt Ed- naar het stadsbestuur had bij staan. «Hoe zulks in die Monsieur. «Eerst wa- een effekt en nu kwam er deze tijd nog mogelijk is ren er de papierzakken die een petitie van een 20-tal delen in een groots overleg zin, arbeid en tewerkstel- en de mogelijke samen- ling, rechtshulp, huisves- werkingsverbanden te op- ting, jongeren, bejaarden, timaliseren. gehandikapten, samenle- Om dit mogelijk te maken vingsopbouw, bijzondere is het van groot belang niet groepen en personen, kri- alleen de diverse diensten sisinterventie, beroepsve- maar ook de welzijnswer- renigingcn en zelfhulp, kers in die diensten beter te leren kennen. Een der WegwUS worden eerste realisaties van het Hoe wordt U wegwijs in A S.O. was, reeds in 1978 deze veelheid van gege- het opstellen van de «In- vens? ventaris van de Diensten A.S.O. heeft uit de vroe- die medewerken in het gere «Inventaris» de basis- A.S.O.». Het was een uit- principes weerhouden, gave die bestemd was voor Niet alleen adressen en Ar. nnlf tpipfnnnniimmprt wnrfipn Hei Up to date blijven A.S.O. neemt zich voor alle gegevens up-to-date te houden. In de Sociale Kaart is dan ook een «mel dingsblad voor wijzigin gen» opgenomen. Al deze wijzigingen zullen het voorwerp uitmaken van aanvullingsbladen en ver schijnen naargelang de noodzaak zich voordoet. Het is de bedoeling de ge bruiker/abonnee zoveel als mogelijk recente gegevens door te spelen en meteen gaat het immense werk van de inventarisering tot het bekomen van de basis- kaart niet verloren. Hoe intekenen? Intekenen op de «Sociale Kaart» (en zijn bijwerkin gen) kan door het schrij ven van een briefje (ver meldend juiste naam en adres van de intekenaar) naar het A.S.O.-sekreta- riaat, Dirk Martensstraat 13, 9300 Aalst; door de naam en het adres telefo nisch op te geven: 053/ 78.30.52. de Welzijnswerkers zelf. Ombudsdienst Stilaan werd het A.S.O. gewezen op de beperkt heid van deze inventaris. inschrijvingsgeld be- telefoonnummers worden weergegeven. De diensten zelf en vooral die mede werken binnen het A.S.O. hebben zich zelf voor gesteld rond volgende ru in de loop van 1980-1981 brieken: ging dan ook een B.T.K.- De omschrijving van de projekt (later opgevolgd doelstellingen waarin ze door een DAC-projekt) o.m. hun «specialisatie» P61" blad voor ASO- waarbij een Ombudsdienst aanduiden, zodat de ge- De Sociale Kaart v werd in het leven geroe- bruiker weet voor welke verstuurd zodra het pen, waarop de Welzijns- vraagstelling, probleem, schrijvingsgeld ^gestort draagt: voor het basis werk: 400 fr. 50 fr. portkosten) voor niet- ASO-leden; 300 fr. 50 fr. portkosten) voor de ASO-leden). Voor de bij werkingen: 7 fr. per blad, voor niet-ASO-leden; 0 fr. Gespreksavond in vrije basisschool Meldert Verleden vrijdag konden loog Jaak Duysens en dr. handigheid te wagen. In r.., r- - - ft7„Q48 ft#; ouders van leerlingen van Johan Duynslaeger, kin- vogelvlucht overliep hij werkers konden beroep hij bij deze dienst terecht °P rek.nr. 001-0755948-06 de vrije basisschool Mei- derarts. Op de hem eigen dan verder het zware pak- doen voor het krijgen van kan. mo nma p dert terecht op een door niet van humor gespeende ket «leermoeilijkheden» informatie over diensten, Hoe en waar de dienst te het Ouderkomitee georga- wijze behandelde Paul en in looppas de werking organisaties (vb. Zelfhulp- bereiken is mét de vermel- niseerde gespreksavond. Van Rossem o.m. het pro- van PMS-centra. groepen) die niet bij het ding van de openingsuren: Vooraf hadden de ouders bleem van de linkshandig- Na de pauze zette kinder- A.S.O. betrokken waren, de gebruiker weet wan met vermelding «Sociale Kaart». neer hij op de dienst te- Sociale kaart van de regio recht kan Aalst De Gordiaanse knoop ont warren Uit deze Sociale Kaart blijkt duidelijk de veelheid van diensten in de wei- Personeel: de dienst ver- Het verzamelen van alle meldt de naam van de pjnssektor die Aalst rijk de kans gekregen hun vra- heid. Linkshandigen zijn arts Duynslaeger het hoe gen te formuleren. De gro- qua materiële voorzienin- en waarom van inentingen te respons-op de geboden gen vaak benadeeld. Is het duidelijk op een rijtje en mogelijkheid stelde de pa- daardoor dat ze vaak intel- lichtte verantwoord ge- moui uc uoow «w - t i h ft nelleden voor het pro- lektueel hoog scoren? Bij bruik van geneesmiddelen adressen van de talloze Welzijnswerk(st)er, de ,s' Maar meestal neen bleem in de tijdspanne van uitgesproken linkshandig- toe. diensten en het bijeenzoe- permanentie-uren ervan, men eF £®en w van en één avond op een veelheid heid doet men de leerlin- Van de kans aan de panel- ken van inhoudelijke in- eventueel het adres en het £®en z'^nt op_ van vragen een gefun- gen liefst geen geweld aan leden persoonlijk vragen formatie was een titanen- telefoonnummer van de deerd antwoord te geven, door hen naar het rechtse te stellen, werd achteraf werk. Een eerste resultaat medewerk(st)er. In het panel zetelden psy- keurslijf te dwingen. Bij gul gebruik gemaakt, choloog, psychotherapeut minder uitgesproken links- LH en PMS-medewerker Paul handigheid ware het best Van Rossem, neurofysio- een poging naar rechts- Via dit werkinstrument waarin alle welzijnswer kers maar ook priesters, artsen, maatschappelijk werkers, onderwijsmensen en vele anderen de weg en de mogelijkheden worden Verleden dinsdag droeg de tegenheid, woonde de uit- oudste bewoner van de ne- Affligemse kloosterge- vaartplechtigheid bij. Mo- gen eeuwen oude Bene- meenschap die momenteel menteel is Dom Beda, me- diktijnerabdij Affligem. nog 22 leden telt, haar depastoor te Meldert, de LH dat het ASO nog vóór de oudste medebroeder ten officiële viering met o.m ervan kon worden getoond in maart 1986, toen de Eventueel vermeldt de Welzfjnsbeurs in de Kei- dienst ook de «samenwer- zershallen te Aalst plaats kingsverbanden» (diensten had. Op deze manifestatie waarmee wordt samenge- - - kon door middel en met werkt ter aanvulling van getoond kan aan de bevol- behulp van een Personal hun eigen aanbod). king een adekwate dienst Computer, het embryo Uit het voorgaande blijkt worden verleend. Kunnen van de Sociale Kaart wor- overduidelijk hoe vooral de mensen die hulp nodig den voorgesteld. naar de praktijk toe werd hebben^verweKn worden grave. Dom Rumoldus Scheerlinck, geboren en getogen Aalstenaar uit een kroostrijk gezin, die 27 jaar lang werkzaam was in een Benediktijnermissie in Transvaal, Zuid-Afrika, werd door een hartinfarct geveld en naar het thuis front Affligem verwezen, een tiental jaren terug. De laatste tijd had hij last van ademhalingsmoeilijkhe den en na een verblijf van maanden overleed hij in het O.L.V.-Ziekenhuis te Aalst. De kommuniteit kreeg on langs versterking van twee jongere krachten: Dom Franco Pijnaert, een veer tiger uit Landegem en Dom Maarten De Vlee- schauwer, een dertiger uit Dendermonde. Abt Joan nes Goetghebeur, terug uit Rome voor deze aange- - Ter verwezenlijking van het Bijzonder Plan van Aanleg «Bergemeersen» ging de raad unaniem akkoord om een perceel grond in der minne te verwerven. - Dat was ook het geval met het kosteloos overne men van het Herdersems speelplein aan de Lange Haagstraat. - Voorgesteld werd een aluminium gevelbedekking aan te brengen aan de spektakelzaal «Keizershal- len». Gezien dergelijke investeringen voortaan kun nen worden opgenomen vanaf 1 januari e.k. in het Investeringsfonds wordt afgezien van niet meer te verwachten staatstoelagen. Danny Denayer verzet zich tegen dergelijke handel wijze die de stad 3,5 miljoen zal kosten. Met vochtwerende cement kan hetzelfde resultaat wor den bekomen mits slechts één tiende van die som te besteden. Toch wordt het voorstel goedgekeurd. Het is dan ook niet zonder gewerkt. Op deze wijze enige gewettigde fierheid ^an het aantal adressen en telefoonnummers, die in de Sociale Kaart voorko men, worden geraamd op 1.800! een akademische zitting op vrijdag 29 januari Aalst. Jos Van Landuyt De CVP-afdeling Aalst verkoos twee sekretarissen in opvolging van Omer De Sadeleer die gepromo veerd werd tot afdelingsvoorzitter. Fred Van Biesen (40) uit Moorsel werd politiek en Jos Van Landuyt (34) uit Aalst werd administratief sekretaris. Fred Van Biesen is gewezen schooldirekteur Tin- nenhoek Moorsel en nu in de stadsschool aan de Binnenstraat. Hij is CVP-sektievoorzitter te Moor sel, kongresafgevaardigde en lid van CVP-afde- lingspartijraad en -bureau. Hij is tevens assistent- bibliotekaris. Jos Van Landuyt is advokaat en plaatsvervangend rechter in het Vredegerecht 1' kanton te Aalst. Hij is lid van het CVP-partijbe- stuur, bestuurslid van de Jeugdraad en ondervoor zitter van de sektie Aalst-Linkeroever kongresafge vaardigde, beheerder Land van Riem, sekretaris van het politiek komitee NCMV-Groot Aalst en was vroeger scoutsleider. LH naar de passende stantie. De Sociale Kaart is be schikbaar vanaf 1 de cember. LH Het lilk uit de Dender te Herdersem Verleden jaar werd even voor de Pikkeling te Herdersem een vrouwenlijk uit de Dender gehaald. Omdat zich op het lichaam geen identiteitspapieren bevonden, werd eerst gedacht aan zelfmoord. Toen echter werd vastgesteld dat de persoon in kwestie zware slagen op het hoofd had moeten inkasseren werd gedacht aan moord of moordpoging. Het onderzoek wees uit dat het ging om de 41-jarige Josée Verbestel. De 27-jarige Assenaar P.C. werd zowat een maand later aangehouden. De verdachte ontkende echter en bleef zulks verder doen. Ook toen hij in een psychiatrische instelling te leper was verzeild. Daar kwam hij echter terecht in een cel samen met drugverslaafden aan wie hij in detail de moord en al wat er aan voorafging zou verteld hebben. Vermits het hier om details ging die de onderzoekers nog niet kenden, werd hier op inge speeld. Toen C. andermaal was overgeplaatst en zijn medegevangenen van leper hem in vrijheid waanden, kwamen hun tongen los. Ze waren inder daad van mening dat C. in vrijheid vertoefde en dat was hen te veel. Ze vertelden dan ook aan de direktie het verhaal van de gebeurtenissen zoals ze het van C. zouden hebben vernomen. Het kwam dan ook tot een konfrontatie tussen C. en zijn ex- celgenoten. C. gedroeg er zich echter dermate onhebbelijk dat deze konfrontatie hem wegens smaad aan de politie supplementair een geldboete van 12.000 fr. opleverde. Na 15 maanden voorarrest wordt P.C. nu door de raadkamer verwezen naar de prokureur des konings te Gent die eerstdaags zal beslissen wanneer be klaagde voor het Gents Assisenhof zal moeten verschijnen. LH 052li TE K perfe 9380 78.4C TEK perfe TE K supei TE K 1.00C Vier» 053/2 TE K< kim staat. lindei draag schap r.. I Z.w.: fertlni er ampa els vi no9toi 'rlne Tel. 0 TE K mer 5 Mitsui kasiet fï~K wart, TE I Btlng, Eetf 22.5 I KC 'om at leien •ijs. 1 Aalst. De Levensboom organizeerde een spreekbeurt met als onderwprp «Niemand kan zijn lot ontlopen(a) Verleden zaterdagavond bracht de Koninklijke Har monie Sint-Cecilia Moorsel wijlen haar voorzitter, Raymond Uyttersprot een waardige postume hulde in aanwezigheid van het voltallig kollege van burge meester en schepenen, van heel wat raadsleden waaronder echter slechts één van de minderheid en van heel wat prominenten uit de hele regio. Op de jongste gemeenteraadszitting werd unaniem een voorstel aangenomen om het portret van burge meester Raymond Uyttersprot te laten schilderen wat de som van 400.000 fr. zou kosten. Jan Caudron (VU) had reeds daags te voren een lans gebróken voor het eveneens schilderen van het portret van oorlogsburgemeester Viktor Bocqué die, naar het zeggen van direkteur Van Geem hij zijn op pensioen stelling, «hem en vele anderen tijdens de bezetting het leven had gered». Viktor Bocqué zou wel reeds vereeuwigd zijn via een straatnaam, doch volgens Caudron gaat het om een straat 'waar niemand woont'. Ook Edgard Hooghuys (SP) heeft een vraag. In de lange galerij oud-burgemeesters van de Keizerlijke stede ontbreekt eveneens het geschilderd portret van oud-burgemeester Debunne. Het stadsbestuur zal zich over deze vragen beraden. LH telen 70 62 E KI lts, I m« "ini-fn Hax i 81/45 KC [«8 100 L KC Doe. x>d t amse TEKC 0 7,( - 00 c team Ëkc litor. Mem ndm, O, Wl, t€ IAME lames

De Voorpost | 1987 | | pagina 6