Antwerpse kwissers gaan met zege lopen Podorie wint spannende finale DEZE WEEK IN TV-EKSPRES NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 sgs-^snss^t Gevaarlijke stoffen in en om het huis Kerststal lentocht Vakantiegenoegens Dendermonde De Voorpost BEECKMAN 053/70.02.93 '®jïj Ij Een vrouw als Lieve is een uitkomst voor een groot akteur als René Verreth: zij beheert alles, zelfs de bankrekening. Festival van Vlaanderen wil meer spreidingskonceilen over de provincie 'dendermondse J0-SP0RT 052/21.17.59 16 - 11.12.1987 - De Voorpost Eerste bierkwis van de Vlaamse gemeenschap De Denderstreekse kwissers hebben hun reputatie geen eer kunnen aandoen. Niet als kwissers en niet als stevige pottepakkers want de eerste 'bierkwis' was voor de Antwerpse ploeg Pro va. De eerste 'bierkwis' in het Vlaamse land zat in de paro chiezaal van Oudegem met 34 ploegen aan de tafeltjes. Or ganisator KNOK wist al van vroeger dat met presentator Herman Van Molle de ge beurtenis wel moest lukken. Het werd trouwens een kwis van niveau met alle rubrieken die ook op andere tornooien aan bod komen. Zo haalde Fiasco bijvoorbeeld de enige solo van de avond met Hugo Claus als auteur van het frag ment uit 'Het Verlangen'. Erg leuk was ook de zaalkwis waarbij Herman Van Molle 448 bierviltjes stapelde. De winares mocht met haar ge wicht aan bier terug naar huis. Er was ook bier voor de kwis- ploegen want de organisato ren hadden een tiental smaak- proeven ingebouwd. Dat maakte de sfeer wat speciaals en nu en dan werd er ook gezongen. Het bleef spannend tot bij het einde en een vijftal ploegen hadden vijf vragen voor het einde nog kans op de over winning. Het was tenslotte Prova uit Antwerpen, een ploeg met IQ-rekordhouders Hugo Dockx en Etienne Lan ge weg aan de tafel, dat de eerste editie won. Team en Le Tonneau Fantome eindigden wel erg dicht. De eerste echt Oudegemse ploeg was d'Hol- lands Glorie die aan haar prestatie nog een ekstra prijs je' uit de rijke prijzenhoorn overhield. Volgend jaar komt er alvast een tweede uitgave van de 'bierkwis'. De uitslag (10 van 34 ploegen) 1. Prova 148, 2. Tiem 146, 3. Le Tonneau 144, 4. Kwistet- weernie 142, 5. Asdammen 139, 6. VMZ 138, 7. Fiasco 137, 8. De Rode Draad 133, 9. Pleeboys 130, 10. Pirokles- stomasochisten 130. Hugo Aerts Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord. Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. Negende CSC-kwis Grembergen Dendermonde. Ook in Baasrode zitten bierkenners en fijnproevers (foto G. Breckx) vraag te gaan nog vier punten voor. Podorie kon toen wel voorbij de Spaan- In zaal Ros Beiaard won de Dendermondse kwisploeg Podorie na een wel bijzonder spannende finale de negende editie van het CSC-kwistornooi. Het CSC- tornooi is na al die jaren uitgegroeid tot een vaste se Gualaquivir, SK Den- waarde op de Denderlandse kwiskalender en met de dermonde niet. De over- jaren groeide ook het niveau van het Grembergs kwisge- beuren. winning was voor Podorie dat zonder de zwaar we gende jokertoestanden nog duidelijker zou heb ben beheerst. Toch wer den Staaf Heirwegh en Dat was zaterdag trou- speeld, kwam daar al even wens te merken en al aan de leiding, maakten kwismasters Tien vragen voor het einde Weyn en De Meulenaere van de finalestrijd was SK zjj^ Podorie'gezêiien 'hèei het soms niet makkelijk Dendermonde weer ,dui- stjj en Anneijes Castelevn toch kregen de Waaslan- delijk leider en met der- ders van ploeg Aquila ner- tien punten voorsprong en gens nul op de ant- woordbordjes meende iedereen de win- In de eerste reeks van tien naars al te kennen. was wat onwennig toen ze - - als vrouwelijk kwislid de "0g._ef" }°Te_r_°? kussen en de trofee van volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier in viagen brachten vooral Vasco Da Oama zette nog ontvangst mocht „enten. Kameroen en de heilige wat wind in de zeilen van stad Khom veel punten op SK Dendermonde maar De uitslag en het waren Triangel, Po- nadien liep het helemaal 1. Podorie 195,2. SK Den- dorie en SK Grembergen mis. Labrador, Jodi dermonde 193, 3. Triangel die toen al de toonaange- Scheckter en Paul Getty vende ploegen worden, brachten veel punten op Op de eerste klassieke mu- voor Podorie maar toch ziekvraag haalde alleen kon dat SK Dendermonde SK Dendermonde Bach toen nog niet echt veront- vanonder het stof terwijl rusten. Maar toen ook Ca- veel ploegen verkeerd gin- tharina Valente de joker gen met Albinoni. SK niets opleverde bleef de leiderjploeg met nog één Op initiatief van staatssekre- taris voor leefmilieu Miet Smet werd een brochure op gesteld over gevaarlijke stof- want fen in en om het huis. 180, 4. RBS Grembergen 179, 5. Doeternietoe 173, 6. Just of niet 163, 7. Snuf fel 153, 8. Molen 147, 9. Biekens 131, 10. Femina 123, 11. Progressisten 102, 12. Gasgevers 101. Hugo Aerts Dendermonde haalde daar, met het degressief puntensysteem, veel pun ten mee en na twintig vra- Podorie uit SK Dendermonde kon nog voor de pauze een bijna geruststellende voor sprong opbouwen Dendermonde. Kwistetweernie ook van de partij op de biergemeenschapskwis te Oudegem waar Knok uitnodigde (foto G. Breckx) De Provinciale Hogeschool IKZ als element van bedrijfskultuur voor Vertalers en Tolken staat om meer dan een reden Donderdag 17 december zaal van het Vrij Hoger in de kijker dit jaar. Er is om 20.00 uur organizeert Handelsinstituut in de Lo- onder meer een Spaanse week het Verbond van Kristelij- dewijk Dosfelstraat Op zondag 27 december 1987 organizeert Vakantie genoegens Dendermonde voor de tweede maal een kerststallentocht doorheen de Antwerpse Kempen. Een stemmige tocht begeleid door kerstmuziek en mooie teksten en dit alles aan elkaar gepraat door een gids van de Provinciale Dienst voor Toerisme van de Provincie Antwerpen. De autocar vertrekt vanuit Dendermonde op de Mariakring te 13.45 u. Het eerste oponthoud is Geel, waar in diverse wijken een drietal kerststallen zullen bezocht worden. In Klein-Vorst bezoekt men een levende kerststal en voert de toneelgroep «De Mutsaerd» een kerst spel op. Vervolgens kan men kennis maken met een aantal mooie kerststallen met levende dieren te Meerhout, Mol, Dessel, Witgoor en Postel. Te Retie is er mogelijkheid tot het gebruiken van een Kempisch maal. In Turnhout kan men een waaier van kerststallen bezoeken, in de St.-Pieterskerk, het begijnhof, de H. Hartkerk e.a., naast een aantal kerststallen met klassieke figuratie is er te Turnhout ook een moder nere uitgave te bezichtigen. In Gierle-Hemeldonk is een prachfïge Kempische schuur omgevormd tot een kerststal met levende dieren en zal .er tot slot het kerstspel «Waar de sterre bleef stille staan» (F. Timmermans) opge voerd worden. Aangezien het aantal plaatsen op de bus beperkt is, is inschrijven vóór 20 december noodzakelijk. Dit kan bij volgende personen: Block Mark, BAC Kerkstraat - tel. 21.72.72 of Lindanusstraat 28, tel. 21.81.85 of bij Lintacker Lucien, K. Boudewijnlaan 1 B, tel. 21.72.66. Lokt jong ke Werkgevers en Kader- Dendermonde een bijeen- leden (VKW) in de feest- komst met als tema «Inte grale Kwaliteitszorg als wiek uit Zwevegem en h. element van bedrijfskul- Van de Velde, bestuurder- tuur». direkteur Organizatiever- Sprekers zijn de heren P. antwoordelijke van Van| Defauw van Bekaert-Stan- de Velde Gebroeders met hun joker op pop- Op een bevattelijke manier groep Fine Young Canni- wordt ingegaan op de beteke- bals scoorden ze heel nis van de symbolen die voor- hoog. Bij de pauze dus SK komen op de verpakking van Dendermonde (120 pun- ef^'jke Van een aantal van deze pro ten) voor Tnangel (105) dukten, die in elk huis dage en Podorie (103). Veel lijks of occasioneel worden verder al kwisten RBS gebruikt, worden de risico's Grembergen en vooral voor de gezondheid en het Doeternietoe ver beneden milieu in detail behandeld, de verwachtingen. Spuitbussen, doe-het-zelf pro- Na de pauze haalden de du^ten- kosmetica, detergen- specialisten vodka uit de ten en P«.c.de„ passeren de r r revue. smaakproef en vooral pe- Er worden ook aanbevelingen dologie als bodemkunde gegeven voor een veilig ge bracht het puntentotaal bruik of voor beperking van plaatsen van gevaarlijke pro- zelf zaken, enzovoort, dukten. Deze verdeelpunten kunnen Beide pubükaties bestaan in de brochures schriftelijk aan- nederlandstalige en franstali- vragen op het kabinet van de ge versie en zullen gratis wor- staatssekretaris voor Ieefmi- den verspreid via warenhui- lieu. Wetstraat 56, 1040 zen, drogisterijen, doe-het- Brussel. een stuk hoger. Podorie, daar werd de joker ge- Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33 579 BTW 419 120172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland W Vloebergh Abonnementendienst: tel 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangestoten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 het gebruik van deze pro- dukten. Tenslotte zijn er tips over hoe moet opgetreden worden wanneer zich een ongeval met die produkten voordoet. De brochure werd in het ka der van het «jaar van het milieu», in opdracht van staatssecretaris Smet gereali- zeerd door de v.z.w. Brand weerinformatiecentrum Ge vaarlijke Stoffen, Geel, in overleg met de diensten van het ministerie voor leefmilieu en het Antigifcentrum. Op een affiche staan tevens de zes gebruikte etiketten, die bevestigd worden op verpak kingen van produkten met mogelijke risiko's. Deze affi- chette, die ook het telfoonriu- mer van het Antigifcentrum vermeld, kan aangebracht worden in kasten of opslag- De winnende paren van de bridgeavond van 3 december: 1. M. Weymans-W. Cornelis 2. P. Ost-J. Vereist 3. R. Michiels-R. Moens 4. M. Vereecken-L. Van den Berghe 5. J. en R. De Ridder de politieinstellingen op zich deren. De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 AALST lokaal "DE SNUIVER3 molenveldstraat27 9J71 denderbelle Ter gelegenheid van de recente Oostvlaamse provincieraad, waar o.a. kredietoverschrijvingen aan de beurt kwamen, stemde de provincieraad in met het voorstel van de bestendige Deputatie een extra subsidie van 400.000 fr. te verlenen aan het Festival van Vlaanderen, Gent en Historische Steden. Hiermee wordt de subsidie van 1,2 miljoen fr. op 1,6 miljoen In het Provinciehuis te Gent fr- gebracht. werd een vzw Politieakade- Volgens kultuurdéputé Etienne De Cuyper, tevens voorzitter mie gesticht. De school zal de van het Festival, werd deze extra subsidie verleend ter verderzetting en verruiming ondersteuning van zijn voornemen nog meer werk te maken van de vormingsaktiviteiten van het verspreiden van manifestaties van het Festival over de die voordien in twee bestaan- historische steden en gemeenten in de provincie Oost-Vlaan- Hiertoe zouden in de e.k. tijd met voornoemde besturen en de Festivalstaf oriënterende gesprekken worden opgezet. RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde V Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels

De Voorpost | 1987 | | pagina 16