HET LOON VAN DE ANGST mmm GEEN SINTERKLAASGESCHENK AALST ONGRIJPBAAR TIJDENS TWEEDE HELFT T H EENDRACHT AALST MET BEIDE VOETEN OP DE GROND BLIJVEN inaris VOETBALUITSLAGEN 18 - 11.12.1987 - De Voorpost VOETBAL E. AALST - HASSELT 2-0 We hebben zondagnamid dag genoten van een spannen de partij voetbal in het P. Comelisstadion tussen Een dracht Aalst en Hasselt, voor al dan tijdens de tweede helft toen Eendracht volledig op zijn waarde speelde. Tijdens de eerste helft kwamen de poulains van trainer Fazekas niet zo sterk uit de verf. De kombinaties verliepen minder vlot en de spitsen hadden het duidelijk zeer moeilijk om de goed georganiseerde bezoe kende verdediging te ontman telen. Het bleef dus bij verre schoten en enkele doorbraak pogingen waarmee klasse doelman Netolicka wel raad wist. Na de kampwisseling haalde Fazekas zijn libero De Maere van het veld en stuurde de Chileen Urzua als derde aanvaller in de vuurlinie. Me de door het feit dat de Lim burgers na een uur naar hun tweede adem aan het zoeken waren bij dat aanhoudend of fensief Aalsters voetbal, vie len er gaten op het midden veld en dat was een kolfje naar de hand van Van Pete- ghem die gemakkelijker dan in de eerste helft zijn spitsen aan het werk kon zetten. Has selt kon nog een half uur in de tweede helft het losgebroken Aalst het scoren te beletten maar tijdens het laatste kwar tier en na de verlossende tref fer van De Winne was voor de bezoekers het hek helemaal van de dam. Een glunderende Fazekas was na de wedstrijd gelukkig dat toch weer twee keer werd gescoord. "Het was voor Een dracht geen gemakkelijke tegenstander en we hebben al onze krachten moeten aan spreken om de Limburgers op de knieën te krijgen. Ik ben nochtans blij dat mijn pou lains gedurende gans de wed strijd zich bijzonder sterk hebben ingezet en bleven ge loven in de eindzege. Met zo'n moreel kan men bergen verzetten. Meteen is ook be wezen dat Eendracht ook of fensief sterk uit de verf kan komen en momenteel, zeker dan in eigen vesting, geen enkele ploeg uit tweede natio nale hoeft te vrezen", aldus Fazekas. (abl) Eendracht Aalst - Hasselt 2-0. De Brusselse Griek Zakkas (10) en de Zimbabwees Chunga wachten de bal af (da) Eendracht Aalst - Hasselt 2-0. Chunga in aktie (da) JONG LEDE - EENDR. ZELE 3-0 Lede, zonder Asselberghs aan de start, kon buur Zele weg, Van Den Broeck dook Een zwaar verdict voor Ze- nu ook in Bergen een puntje zwaar afstraffen. De thuisploeg diende echter niet uit het tot tweemaal toe voor de le dat eigenlijk het loon kreeg beste voetbalvaatje te tappen om een bang Zele te Leedse doelmond op, maar van de angst. Lede was in de verslaan. Voor een ruime belangstelling speelden Lede VÜ» eaf geen krimp Veel burenstrijd alvast niet dende- en Zele zeker „ie, hun beste wedstrijd van he, lopende doe^he^de^ rend„e=pro«- seizoen. Die eerste zaterdagavondmatch is mettegen- „otcren Ec„ kwartier v00r vreden t[ainJr Jufcn Dc staande alles een meevaller geworden voor de Lede- inrukken viel de beslissing. Landtsheer eveneens de par- ghem), De Brabander, Van; De Wilde, Zaterdagavond gaat Eendracht Aalst in de clinch met Tongeren. Dat wordt beslist geen gemakkelijke klus voor wit-zwart temeer dat de Limburgers, na het verlies tegen Harelbeke, zich zonder twijfel zullen willen rehabiliteren. Fazekas zal derhalve zijn troepen in de voetbalwei hoeven te zenden met de opdracht niet té onstuimig uit de startblokken te schieten, gereserveerder te spelen, met in het achterhoofd het veroveren van de halve inzet. "Het komt er niet op aan de koppen van de kranten te halen, maar uiteindelijk na het eindsignaal met lege handen te staan zoals Eendracht overkwam op Harelbeke. Ik opteer voor een voorzichtige aanpak, zonder ons natuurlijk in te graven", zegt voorzitter Van de Waeter. Hoogstwaarschijnlijk zal de trainer weer kiezen voor het team dat de jongste weken weer de sfeer van de oude dagen in het stadion heeft gebracht. Urzua blijft dus voorlopig op de bank als joker. Ondertussen vernamen we dat ook Minsart keihard aan het trainen is om zijn come back te vieren. Eens dat hij paraat is staat Fazekas voor het dilemma: wie wordt geslachtofferd op het middenvejd, dat de jongste tijd zeer sterk uit de verf komt. Dat zijn wellicht zorgen voor na de winterstop! (abl) Het derby tussen het hoog- Zele klom in de tweede geklasseerde Lede en buur helft even uit zijn egelstelling. Zele is niet volledig datgene Vijt kon de bal niet volledig geworden wat de meesten er- onder kontrole houden. Plae- van verwacht hadden. De Ze- tinck knalde in de rebound op lenaars waren duidelijk naar de onderkant van de dwarslig- de Openveldstraat afgereisd ger. Hier kwam Lede goed om een gelijkspel af te dwin- gen. Op offensief gebied brachten de bezoekers er zeer weinig van terecht. Enkel Van den Broeck wist met en kele kwieke akties de lokale defensie aan het werk te stel len. Voorts hadden de groen- hemden achteraan weinig be drijvigheid te etaleren. Na tien minuten diende Plaetinck Carlier te vellen in de fatale zone. Guido Carlier plaatste zichzelf achter de bal en ver sloeg een kansloze Van Puy- velde (1-0). Lede wist in het hieropvol- gende kwartier zijn voor sprong te wettigen. De Wolf kon rond het halfuur de Leed- se hegemonie doorbreken. Zijn kopstoot sloeg echter naast het doel van de wakkere Vijt. Maar de Leedse repliek was alvast raak. De lichtge kwetste Baten wist Van Cau- ter te bedienen. Rik had een mooie lob in huis en ver schalkte daarmee Van Puy- velde voor de tweede keer (2- 0). Zele was meteen uitgeteld. Enkel Goossens kon met een kopbal doelman Vijt even aan het werk zetten. De ruststand was voor Lede wel wat ge vleid te noemen maar de loka len verdienden alvast de voor sprong, al was die iets te ruim. Een aktie Eeckhoudt-Carlier tij: "Zonder groots te zijn bracht laatstgenoemde alleen versloegen mijn mannen het voor Van Puyvelde. De Zeel- angstige Zele. Na onze onge- se portier diende noodge- lukkige trip naar Charleroi dwongen aan de noodrem te komt deze ruime zege goed trekken. Carlier klaarde al- van pas. Dat we geen tegen weer het karwei vanop elf doelpunt inkasseerden, stemt meter (3-0). mij vooral gelukkig. Als we kunnen meegraaien, zijn gpeybroeck, Goossens, zeer goed geklasseerd mn een ^scha De wild rol van beteken,, ,e blijven Van De„ Brocdc spelen ook tijdens de terug- Dod len ronde. 10'Carlier Scheidsrechter: Moons 31' Van Cauter Jong Lede: Vijt, Droessaert, 7]- Carlier Van Troos, Baten, Naudts (81' Lorré), Loopmans, De Winne, Van Cauter, Carlier, Bogaert, Eeckhoudt. Eendracht Zele: Van Puyvel de, Plaetinck (79' Chris- tiaens), Maache, Franssens, De Wolf (46' Van Renter- (g.d.t. ST.-NIKLASE SK - VV LEEST 3-1 Up de vooravond van zijn naamfeest was Sinterklaas natuurlijk te gast in zijn stad om beide ploegen te voorzien van lekkers en geschenken. Eens de "heilige man" van het terrein waren de geschenken in het stadion verdwenen richting Spanje want een agressief Sportkring "vloog" erin zoals we dit seizoen de Klaasjes nog niet veel zien doen hebben. Verwonderlijk was het echter niet want na het verlies op VW Hamme mocht en kon de équipe van trainer Smeets zich geen nieuw puntenverlies veroor loven. U VOETBALKALENDER NATIONALE SC Lokeren-SK Beveren (Gernay) 2' NATIONALE SK Tongeren-E. Aalst (Blareau, 12.12, 19u30) 3' NATIONALE E. Zele-Union (Dehond) Bergen-J. Lede (Hamme) BEVORDERING VW Hamme-Wuustwezel (Coeckel- berghs) FC Duffel-St. -Niklaas (De Jongh) 1' PROVINCIALE SV Geraardsbergen-KAVD (Verniers) SK Lebbeke-St. Wetteren (Okladni- coff) SK Aalst-E. Meldert (Eeckeman) Olsa-Temse (Detollenaere) 2' PROVINCIALE B FC Denderleeuw-Kruibeke (Weytens) St.- Kruis-W. - Melsele (Opdecam) Haaltert-Kemzeke (Moons) Heldergem-H. Vrasene (Heyse) FC Zelzate-Robur (Van Leuven) Schellebelle-St. Dendert. (V.D. Eec- ken, 12.12, 19u30) Kallo-Appelterre (Boone) 3' PROVINCIALE D TK Meldert-Aaigem (Van Hoey) Serskamp-Berlare (Van Hecke) Wieze-Massemen (Vercauteren) Nieuwerkerken-Hofstade (De Corte) Gijzegem-Erpe (Redant) 3' PROVINCIALE E Gerda-Haasdonk (De Decker) Excelsior-Heikant (Van der Stylen) KL Vrasene-Bazel (Reyniers) Stekene Sp.-St.-Gillis-W. (Dillis) Waasmunster-Sombeke (De Wilde Lokerse-St.-Gillis-D. (Balthazar) Grembergen-Buggenhout (Van Bogaert) Baasrode-St.-Pauwels (Coppens) 4' PROVINCIALE G FC Aalst-Okegem (Verhofstadt) Doggen-Hillegem (Van Cauwen- berghe) Mere-Terjoden (V.D. Borre) 4PROVINCIALE H Opstal-Appels (Lambrechts) W. Moorsel-Baardegem (Roosens) Boonwijk-Oudegem (Eeckhaudt) Wichelen-R. Lebbeke (Hudders) Schoonaarde-S. Moorsel (Van Damme) Lutterzele-Opdorp (Haers) Smetlede-Erondegem (De Loose) 4' PROVINCIALE I Sinaai-Tielrode (Siccard) White Boys-Kieldrecht (Maes) Hoogeinde-Straatje (De Beelde) Verrebroek-Wachtebeke (Drieghe) SK Lokeren-Meerdonk (Saadouni) Eksaarde-FC Moerbeke (De Cock) Sint-Niklaas - Leest 3-1. Het doelpunt van Joris Cornet (Iv) Sint-Niklaas - Leest 3-1. De steeds gevaarlijke Cornet voor het Leestse doel (Iv) die een vrijschop millimeters naast de kruising zette. Dat Leest aan deze druk kon weerstaan tot drie minu ten voor inrukken mag een wonder heten M'Rabet kwam in de 42e minuut geluk kig terug in balbezit nadat hij die eerst was verloren. Hij kon met zijn klare kijkers Wim Vijlders bereiken even buiten de strafschopzone. Te gen het harde en goedgeplaat ste schot van sterke Wim had de bezoekende doelman geen verhaal en meteen kon de thuisploeg met een geruststel lende stand de kleedkamers opzoeken (2-0). Bezoekers eisen deel van de koek Het waren de bezoekers die na een dubbele wissel eerst voor gevaar zorgden. Zo was er een knappe parade nodig van doelman De Maeyer om bezoeker Ludo Goossens van een tegentreffer te houden en een alert terugkomende Pa trick Vinck om een brutaal doorgaande Wouters te stop pen, net op het moment dat deze wou afdrukken Waar om brutaal? Wel bij déze fase had thuisspeler Danny Bonne geluk want Wouters baande zich een wet naar voren met de voet vooruit zodat Bonne zich wel eens fataal had kun nen kwetsen. Scheidsrechter Surkijn liet echter verder spe len. Wat later moest hij toch ingrijpen toen dezelfde Wou ters Danny Maes onderuit haalde. Een gele kaart was de beloning voor deze al te ijve rige bezoekende spits. Toch bleef Leest nog het spel naar zich toe trekken en we waren inmiddels al gevor derd tot de 64e minuut. Toen moest De Maeyer op al zijn kunde beroep doen om een schot van Maeremans van de lijn te halen. Sint-Niklaas her stelde het evenwicht en dade lijk was er gevaar van het duo Comet-M'Rabet maar in plaats van 3-0 kwam de 2-1 op het elektronische bord. Weer lag dom balverlies en een misverstand aan de basis van de bezoekende aanslu tingstreffer. Lacroix en Mac moesten eigenlijk in de za van Zwarte Piet maar geluk kig was deze al ver weg. Door slecht ontzetten kon b< zoeker Maeremans in balbez komen en het leder vlug doel brengen. Een goed volgde Slachmuylders ha maar voor het binnenduwei 2-1. De bezoeker terug in match? Gelukkig niet, wai het antwoord van Sint-N klaas was kort en krachtig. I de 77e minuut mocht Peti Quintelier een vrije trap n men aan de rand van de stra schopzone na een fout c Wim Vijlders. Iedereen de bezoekende defensie ve wachtte een kromme bal va Peter. Maar een luttel pas opzij naar de volledig vri staande uitblinker Gino Ni trok heel de muur uit elkai zodat doelman Spinael da; plotseling als een uitsteken doelwit stond te springen voc het kanon van jager Nijs. Ti gen de loeier van Gino had bezoekende goalie geen ve haal zodat de eindstand c het bord stond. Zo eindigde deze wedstri zoals hij begonnen een agressief en snel opzi tend Sint-Niklase, een thui ploeg die enkel in de twintig minuten van de twei de helft een beetje onder li bij de bezoekers maar daan toch de moed en de krac toonde om terug te slaa Krijgen we in de tweede roi de dit Sportkring tussen lijnen? Om de verwachtingc in te lossen zal dit een zijn. Marc Stevelinc Lutterzele 0 - W(jnveld 6 Een sportief betwiste w strijd, waarin het bezoekei Wijnveld het spelbeeld do neerdc, zodat aan de pai reeds 0-3 cijfers op het b< prijkten. Na de rust werd overwicht nogmaals uil drukt met 3 treffers. D< punten van: Mertens 3, Clercq 2 en Wouters 1. V NATIONALE KV Mechelen-Beveren 1-0 Lokeren-Winterslag 6-0 2* NATIONALE E. Aalst-Hasselt 2-0 V NATIONALE J. Lede-E. Zele 3-0 BEVORDERING St.-Niklaas-Teest 3-1 Halle-VW Hamme 0-0 1' PROVINCIALE E. Meldert-St.L.Houtcm 1-3 Latem-SK Lebbeke 1-0 KAVD-Temse 1-2 Olsa-SK Aalst 0-1 2* PROVINCIALE B Robur-Heldergem 5-0 H. Vrasene-Haaltert 5-0 Kemzeke-St.-Kruis-W. 1-1 Melsele-Borsbeke 2-1 Kmibeke-Appelterre 0-1 Kallo-SchellebeUe Burst-Wieze Berlare-Bambrugge Vlierzele-TK Meldert Aaigem-Erpe Gijzegem-Nieuwerkerken 3' PROVINCIALE E Buggcnhout-Lokerse 4' PROVINCIALE H Opdorp-Schoonaarde S. Moorsel-Wichclen R. Lebbeke-Herdersem Oudcgem-W. Moorsel Baardegem-Opstal Appels-Lrcmbodegeni Smetledc-Lutterzele 2-0 ij; i't. 1, In .111 -Gillis-D. •Waasmunster 4' PROVINCIALE I FC Moerbeke-SK Lokeren 1-1 Meerdonk-Verrebroek 3-0 Wachtebeke-Hoogcinde 0-2 Straatje-White Boys 1-1 Kieldrecht-Sinaai 3-2 Tielrode-Rupclmonde 3-0 Haasdonk-St.-Pauwels Baasrode-Grembergen Comet-M'Rabet uitblinkers vooraan Een onzeker gestart Leest kwam in de aanvangsperiode heel goed weg. Vooral de in de spits gestarte Moustapha M'Rabet maakte het mooie weer op deze koude Sinter klaasavond. Samen met Joris Cornet liet hij de 1200 trouwe supporters meermaals recht veren. Een veelvuldig storend Sint-Niklaas was in het eerste kwartier de enige ploeg op het veld. Steeds was een of ander Klaasje zijn opponent te vlug af. Het was onbegrijpelijk dat de thuisspelers geen doelpunt konden maken. Vooral M'Rabet, die zich eerst tussen twee tegenstanders worstelde maar dan te zwak besloot en Joris Cornet, die na een mooie dubbelpas met Gino Nijs ook een te zwak schot afleverde, waren dicht bij de openingstreffers. W Leest dat tot in de 17de minuut moest wachten om in de buurt van De Maeyer te geraken langs Frank Herre- mans kreeg juist na deze po vere tegenstoot een eerste doelpunt te slikken. Op de 19' mocht Gino Nijs inwerpen ter hoogte van het 16-meter-ge- bied. Joris Cornet bevond zich dicht bij het bezoekende doel maar op inworp kun je nog altijd geen buitenspel staan. Joris kwam in het bezit van de bal, schakelde vlug nog een tegenstander uit en stond plots oog in oog met de Leest-portier. Doelman Spin- nael, die perfekt stond opge steld aan zijn eerste doelpaal om de hoek te verkleinen kon echter de kleine hoek die rest te niet volledig afsluiten en het keiharde schot van kleine Joris verdween juist gericht tegen de touwen: 1-0. De bezoekers uit Leest konden maar weinig terug doen in de eerste periode. Gelukkig bleven de thuiska- nonnen slecht gericht zodat de stand na een halfuur spel geen katastrofale gevolgen *in.mkln/u Leest 3.» aannam Zo kwamen Nijs, LeeS' J Cornet en M'Rabet nog dicht- Quintelier (Iv) bij de verdubbeling van de stand net als Peter Quintelier In r wed De Oef. «1 zege tien puu z(jn bezc afwt kan: Dat zinn bezc sank wen gesti begi spek spelt acht gele Van duui werl verle ande wet Slots twee niet "E weds Van de e ware de tv tot d kans. veld allen: we o score "V ten vi zegt een 1 ploeg onmii diend ken I Onge gen. huis i ik da ontgo den k Do> punt allem ten a rekup willen tics Doelman Spinaal (Leest) haalt de bal uit de voeten

De Voorpost | 1987 | | pagina 18