m MAGAZINE- F Aalst maakt zich op voor zestigste karnaval 'Azfvtó Pastoor Herman Bosteels volgt de betreurde Armand Mussche op "TREF", geapprecieerd rendez-vous voor handel en nijverheid Wi Mill §m Over twee maand is het zo ver. De Voorpost VRIJDAG 11 DECEMBER 1987 40' JAARGANG NR. 49 - 40 F GRATIS TIP -3 Aalst is reeds in de ban van karnaval. Over twee maand is het inderdaad reeds zo ver. Karnaval valt dit jaar inderdaad zeer vroeg. Het weekend van 14 februari wordt een hoogtepunt voor Aalst ter gelegenheid van de zestigste kavalkade waarvoor reeds lang toebereidselen worden gemaakt die eerlang in een stroomversnelling zullen komen. Zoals ieder jaar wordt het een rush tegen de tyd. En nu karnaval zo vroeg valt... Het Feestkomitee is alleszins paraat met een uitgedokterd programma waarin heel wat nieuwigheden voorkomen. De prijzenpot bedraagt 2,5 miljoen voor de karnavalgroe- pen. Fanfares en andere deelnemers zyn in dit budget niet inbegrepen. De jury is aan hersa- Maandag 15 februari menstelling toe. Juryleden 10 00 u.: Bejaardenkarna- izullen aan de vorming van val, sint-Lieven Aalst de stoet zijn en stellen zich 14 00 u Animatie en ver- verder op welbepaalde koop karnavalsouvenirs plaatsen individueel op. tot 18 ullrj Grote Markt Er werden maatregelen 15.00 u.: Ajuinworp, Gro- getroffen opdat betwistin- te \farkt gen zoals verleden jaar 15 30 u -[Veede rond- met het samentellen het „ang van de Aalsterse kar- geval was niet meer zou- navalgroepen, vertrek den kunnen gebeuren. Om Sint-Annalaan eventuele bevoor- of bena- 19.oo u.Kroegentocht deling te voorkomen zul- 20.00 u.: prijsuitreiking 'en elk jaar 5 kwoteringen karnavalgroepen in de - de hoogste of de laagste Keizershallen gedeeltelijk allebei - weg- 21.00 u.: Animatie en ver vallen. Voorprogramma Vrijdag 8.1.1988: 20 uur, Driekoningenfeest, Bel- ardejfortkrypte Zaterdag 16.1: 19 uur, Prinsenverkiezing in de anck Keizershallen ik e Vrijdag 5.2: 18 uur, ope ning Winterfoor met muzi kale rondgang. Trouwzaal - Stadhuis Zondag 7.2: 10 u. Herden king overleden karnavalis- ten op het Kerkhof en om 11 u. mis voor overleden karnavalisten in de Sint- Martinuskerk Donderdag 11.2: 14 u.: Rondgang met mindervali- den op de karnavalfoor. Vertrek stadhuis Zaterdag 13.2: 14.00 u.: kinderkarnavals 18.00 u.: Raadszitting met aanstelling Prins Karnaval 1988 in de Belfortzaal 19.30 u.: Rondgang met Oude Garde, vertrek Gro te Markt 21.00 u.: Karnavalbals koop karnavalsouvenirs tot 24 u., Grote Markt Dinsdag 16 februari 09.00 u.: Bejaardenkarna- val Hopperank, Erembo- degem 10.30 u.: Bejaardenkarna- val, Sint-Job Aalst 15.00 u.: Optocht Voil Jeannetten met Oude Gar de. Animatie en verkoop karnavalsouvenirs tot 18 uur. Vertrek Grote Markt. 19.00 u.: Kroegentocht, Stationsplein 19.30 u.: Taptoe met Sint- Cecilia Welle, vertrek Stadhuis 21.30 u.: Vastelauvedop- tocht Foorpleinen 22.00 u.: Verbranding Vastelauved, Grote Markt Naprogramma Zaterdag 20 februari om 21 uur: Keizersbal, Kei zershallen Zondag 21 februari: 11 u.: officiële ontvangst Prin- sencaemere op het Stad huis. jet. Na het ophalen van de stembiljetten maken de ju ryleden hun punten be kend door middel van bordjes. Kaartenverkoop De inkomkaarten voor de Prinsenverkiezing van 16 januari 1988, welke recht geeft op een stembil jet, kunnen verkregen wórden bij de kandidaten Prins Karnaval aan de prijs van 60 fr. stuk Het Feestkomité zal de in komkaarten evenredig verdelen onder de kandi daten. Deze kaarten wor den niet meer verkocht op het sekretariaat. Het volgnummer op de toegangskaarten Asgrauwe hemel maar zon in het hart Ook al was het kil en asgrauw en zweefde de geest van de verloren geliefde dorpsherder Armand Mussche over Herdersem, toch was het met zon in het hart dat de bevlagde Meiviskoppenparochie haar nieuwe pastoor E.H. Herman Bosteels feestelijk verwelkomde en massaal naar zijn Mariatenhemelopnemingskerk bege leidde. Omringd door schepenen Borms, Willems, Stockman en Vinck, door gemeenteraads lid Eddy Cockuyt en een OCMW-raadslid begroette burgemeester De Kerpel aan de grensscheiding Aalst-Herdersem de nieuwe herder die, chapka op het hoofd maar duidelijk gelukkig de welkomstwoorden van de burgerlijke overheid duidelijk in dank nam. Samen trouwens met een mooi boek over de negen eeuwen oude abdij Affligem. Niet als geschenk. Gewoon als herinnering zegde de burgemeester. Stoet een woud van vlaggen en de hij er regelmatig. De Achter de Koninklijke een schare schoolkinderen nieuwe pastoor is een Harmonie Concordia et opgestapt door afvaardi- overtuigd Vlaming en een Docilitas, de trots van gingen van de üefst 56 ver" entousiast reiziger. Als fo- Herdersem, en de reuzen enigingen van Herdersem. tograaf-amateur realiseert Falie en Benedikt werd na Dat ook niet-katolieke hij regelmatig unieke dia- om geopend door de Aal sterse Gilles, de delegatie van het Feestkomité, Prins Karnaval, Vredon met de stadsvlaggen, de Reuzen en het Ros Ballatum. Dat het reuzenpaar dringend aan een face-lift toe was, werd door niemand ont kend. De Stopnoillekes, - - geeft waaronder reuzenbouwer- recht op de deelname aan beeldhouwer Pol Backaert een gratis tombola op gaan j,Un copieën van Iwe- voorwaarde dat het stem- jn en Laurett bijwerken en biljet nog aan deze kaart verstevigen met een po- gekleefd is. Voor de torn- lyester-behandeling. bola zijn waardevolle prij- Daarenboven zal deze zen voorzien. groep, bestaande uit zo'n 25 personen, een kostume- Stopnoillekes met ring aanmaken naar het Aalsterse Reuzen voorbeeld van de reuzen- De kop van de stoet wacht afgebeeld op de kar- dient getuige te zijn dat navalaffiche van de 50-ja- onze kavalkade steunt op rige viering. De stadsreu- een folkloristische traditie, zen krijgen dus een heuse De optocht wordt daar- begeleidingsgroep. Voor 1988 werd geop teerd een 'voil Jeannet' te personaliseren in een reu zenfiguur. De voil Jeannet symboliseert de zo typi sche Aalsterse humoristi sche en satirische spot die er heerst met karnaval en bij de karnavalist. De vier nog bestaande reuzen zul len worden ondergebracht in het karnavalmuseum. De Aalsterse Gilles en de 60ste kavalkade Om dit jubileumjaar wat meer luister te geven zullen de Gilles twee extra optredens verzorgen in het kader van de zestigjarige viering. Tijdens de prin senverkiezing zullen zij het openingsnummer ver zorgen waar voor het eerst voor het grote publiek Vervolg op blz. 6 Aalst. Burgemeester De Kerpel wachtte de pastoor aan de grens van de parochie op (a) Twee kandidaten Binnen de toegestane periode meldde zich slechts één kandidaat prins-karnaval: Maurice De Smedt uit de Binnen straat. De termijn werd echter door het feestkomi té verlengd en er bood zich reeds een tweede valabele kandidaat aan: Roger Berghman uit de Gentse- straat, voorzitter van de gingen. Orde (niet de "horde") 15.00 u.: ononderbroken der Ajuinprinsen, karnavalshow op de Grote Het zijn de kandidaten Markt: Harmonie Sint-Martinus Oordegem, de reklamewa- gens, de muziekmaat schappijen, de Aalsterse karnavalgroepen en de in dividuele karnavalisten zetten hun beste beentje voor. Van 15 tot 18 uur zal de karnavalwinkel open zijn in de promobus: verkoop medailles, karnavalvlag- gen en karnavalaanden- kens. Deze 60ste kavalkade zal afgesloten worden met een jubileum-apotheose van de Aalsterse Gilles met een feeërieke belichting van Bengaals vuur. 19.30 u.: prijsuitreiking muziekmaatschappijen in de Trouwzaal. 21.00 u.: Animatie en ver koop karnavalsouvenirs tot 24 uur vanuit promo bus op de Grote Markt. Zondag 14 februari 13.00 u.: vertrek reklame- stoet, Molendries 14.00 u.: Vertrek karna- valstoet. Een zestig Aal sterse karnavalverenigin- 3rel gen brengen een humoris tische en satirische kijk op de aktualiteit in de Aal nintjsterse straten. Er is muzi kale omlijsting van een tiental muziekvereni- El TREF, een organisatie van de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en ogende jonge dame die gewest en van de Jonge Ekonomische Kamer Aalst met de medewerking van de stad haar "entrée dans le mon- Aalst, van de Kamer voor Handel en Nijverheid Zuid-Oost-Vlaanderen (Oudenaarde) de" doet. De organisato- en die van het arrondissement Dendermonde en van de Gewestelijke Ontwikkelings- ren zorgden voor het ka- maatschappij voor Oost-Vlaanderen werd een "tref'. Volgens het woordenboek is dat der en voor de akkomoda- een "gelukkige uitkomst". Dat werd TREF dan ook al speelde in de geesten van de tie doch het finaal hard organisatoren "TREF" eerder als een kans tot elkaar treffen. Een ontmoetingsmoge- maken is de opdracht van ■ijkheid. Verleden week bleek dan ook dat het een kombinatie van beiden werd. de deelnemers. "Blinki" - zorgde voor de jonge da- De ruim 100 stands wer- in de kijker stonden duide- waardeerd heroptreden mes voor een mooj pas_ den optimaal bezet en er is lijk oud-minister Ludovic deed. sencj kleed. Voldoende zelfs een wachtlijst. Pas in Moyersoen, steeds begaan janp Qm alles te kunnen Aalst gevestigde bedrijven met het welzijn en de wel- Mooi ogende jonge dame bevatten maar tevens vol- wilden absoluut nog van vaart van stad en arrondis- Voor voorzitter van de doende kort om attraktief verenigingen unaniem pre sent waren in de stoet zal wel een dankbare postume hulde zijn geweest aan pastoor Mussche, de volksvriend die geen enkel onderscheid tussen Her- dersemnaren maakte wat betreft godsdienstige over tuiging of politieke gezind heid. «Een man vande éénheid» zou later op de dag gezegd worden. reportages over wat reilt en zeilt in Vlaanderen maar ook over bvb. Ro men, Griekenland en noem maar op. Waarvan hij dan zijn parochianen laat meegenieten. Koncelebratie Herdersem heeft de nieu we herder plechtig ontvan gen. De kerk was mooi versierd. De parochie schonk 85.000 fr. wat overeenkomt met gemid deld 100 fr. per gezin waarvoor dan een groene overhandigde aan pastoor kazuifel wer- Herman Bosteels de sleu- ?°'a „*1™ tels van de kerk die echter S" aa"®±<>c it passend bn een reeds in bezit znn- reeds goed gevuld was en d> assortiment_ een vJ,r. Sleutels Voorzitter van de kerkfa briek Denis De Witte Kamer van Koophandel te blijven, en Nijverheid Eric Huyle- zelf die voortaan de kaar ten zullen verkopen. We vermelden hier dan ook reeds volledig adres en telefoonnummer: Maurice De Smedt, Binnenstraat 64, tel.: 053/70.13.02 en Roger Berghman, Gentse straat 107, tel.: 053/ 70.17.02. Stemprocedure Het publiek kan voor een kandidaat stemmen door middel van het stem biljet dat bij het betreden van de zaal op de achter zijde van de inkomkaart wordt gekleefd. Deze stembiljetten worden en kel afgeleverd tussen 19 en 21 uur aan de beide ingan gen van de spektakelzaal van de Keizershallen. Het stemmen gebeurt door het aanbrengen van het volgnummer van de kandidaat op het stembil- de partij zijn en even werd sement en schepen van gespeeld met de gedachte ekonomische zaken Ro- nog een dertigtal liefheb- bert De Pauw die een ge- broeck is TREF een mooi bers onder te brengen in het oud gedeelte van de Keizershallen. Voorstel dat echter van tafel werd geveegd. Het zakelijk, so ber maar riant uitzicht zou erdoor inderdaad ge schaad worden en men wilde van TREF inder daad een VOLTREFFER maken. Met uniforme stands waarbij iedereen op dezelfde wijze aan bod kwam, werd het zonder showvertoon een nuchte re, zakelijke ontmoeting tussen vele belanghebben den die er zich bewust van zijn dat "je met goede bu ren verder komt". Opening In een keurig ingerichte seminariezaal opende vi- ce-voorzitter van de Vlaamse regering Louis Waltniel TREF onder gro- Aalst. Vraag en aanbod, daar ging het uiteindelijk om (a) te belangstelling. Vooral Vervolg op blz. 4 uiteindelijk de toevloed niet kon slikken. Zich be schuttend tegen de koude stonden ook in het portaal heel wat belangstellenden te wachten. guide pateen en een kope ren kandelaar. En daaren boven stonden beide ko ren, het Koninklijk Ge mengd Parochiaal Zang- j koor en het jeugdkoor De meuwe parochieherder Hardfa Jef ■s een Denderzoon. Een Coppens Geopteerd werd zoon uit een gezin met D,Ho|_ negen kinderen waarvan lander waarbij alternerend de ouders en alle negen Qok d(J massa kinderen nog m leven zijn. werd betrokke„ Jat alles- Vader is 49 jaar lang te «Belle» voorzitter van de kerkfabriek en zit die nu ook reeds een kwarteeuw voor. Zoon Herman die 29 jaar leraar was aan het Sint-Maarteninstituut en 20 jaar medepastoor te Erembodegem heeft niet zoveel ervaring van pasto raal werk. Van taken die de kerkfabriek aangingen echter meer want daarover hoort hij thuis reeds een halve eeuw spreken. Als man van de streek is pastoor Bosteels te Her dersem lang geen onbe kende. Heel wat van zijn oud-studenten wonen er v Maideren en op zijn weg van Aalst naar Denderbelle passeer- Vervolg op blz. 4 zins uiterst positief uitviel. Deken Jozef De Smet stel de de nieuwe pastoor vol gens het voorgeschreven ritueel aan en de parochie verzinnebeeldde in kon- krete uitbeeldingen de pastoor als bedienaar van de sakramenten waarbij l^inderen, een verloofd paar, een verpleegster, een getrouwd koppel en een moeder met kind te pas kwamen. Eenvoudig doch indrukwekkend. Pastoor Herman Bosteels ging dan voor in een dank mis met naast hem zijn broer Jan en superior SMI

De Voorpost | 1987 | | pagina 1