EERSTE PUNTEN VOOR MADELON-B VLIERKOUTER VIERDE VIJFTIENJARIG BESTAAN TLANTIS LEBBEKE IN ZAAL STERKER DAN TEMSE De Voorpost - 11.12.1987 - 27 BOOGSCHIETEN TAFELTENNIS Toen café Donkhoeve zijn deuren sloot, zaten de kampioenen op straat, maar snel werd een ander lokaal ge vonden in feestzaal Fina te Overmere. Op zaterdag 5 december had er de pnjsuitdeling plaats. ^Eindrangschikking: 1 Donkhoeve 71, 2. Black Gold 69, 3. Weekendschutters 68, 4. Blauwe Duivels 43, 5. Rodeo 37, 6. Donk Eendracht 32, 7. SK Klappel 17 fndividueele eindstand: heren: 1. Hugo Verdonck, 2. Frans Vermaeren, 3. Ronny De Woel, 4. Frans De Saedeleer, Patrick Melon en L. Herremans, 6. Rudy Baeyens en Luc 'Ringoir. Dames: Fabienne Cotman en Elly De Bisschop, 3. Julienne Pensaert, Ilse tolman en Canne Van Geirt (jj) KONING EN PRINS WISSELEN IN SINT-HELENA STEKENE schuttersmaatschappij «Sint-Helena», bij Serafien de Vos te Stekene - Bosdorp duurde r Sf!a?ni,ng met lang bij de jwl'jkse koningschieting. Reeds bij het veertiende schot W. ae koningsvogel tegen 't zeil geschoten door de regerende prins Edmond Geers. Niemand van het tienkoppig gezelschap deed het hem nog na, zodat «Monneke Geers pch voor de tweede keer schutterskoning van maatschappij Sint-Helena kon noemen, Z°r? fW geleden is Edmond reeds koning van Sint-Helena geweest. IIbert De Saegher vorig jaar koning, schoot zicht nadien tot prins van de maatschappij, long jaar was Edmond Geers pnns en Albert de Saegher koning. Nu werden de rollen d... F»" o tw# UUIU lok in de klut rnn voorzitter Polydoor Wuylock was. vooral onder impuls van de nieuwe \oning, de vreugde bijzonder groot. T T CHUTTERSKEIZER RIVIERENHOF TE STEKENE 45 27 19 47 19 45 21 II 38 28 37 29 1! 35 31 32 34 31 35 29 37 2S 3N 24 42 24 42 17 49 53 13 42 24 43 23 39 27 39 27 38 28 29 37 28 38 20 46 25 41 i 23 43 1 17 49 I j-----rr-j rvurui juurujKs gescnoten voor ae ekenning van de titel van «koning». De viering van een schutterskoning is dus een 18 arlijks weerkerende feestelijkheid bij elke schuttersklub. 'li 'f, vrJugde is natuurlijk heel wat intenser en uitbundiger wanneer één en dezelfde U nutter zich twee jaar na elkaar tot koning van de maatschappij kroont. 13 elemaal te gek is het wanneer die dubbele koning zich dan ook het volgende jaar de l rne toont. Daarom wordt een schutter die zich driejaar ntt elkaar tot koning schiet dan l onmiddellijk tot keizer gekroond. Izo was het vorige zaterdag in schuttersmaatschappij «Rivierenhof», gevestigd in J kaal «Monty» bij Marie-Jeanne op de hoek van Heikant en Molenbergstraat. Hit een aaljkoppig deelnemersveld toonde Erwin Saman zich reeds voor de derde opeenvolgen- t keer de beste schutter. Hij haalde zowel in de eerste als in de derde ronde de oojdvogel neer en niemand deed het hem ook maar een keer na. Deze amper 24 jarige .1 hutter dulde dus géén tegenstand en kroonde zich meteen tot keizer van de aatschappij. \"!!r k*d">"k"> werd °P dit keizerschap. De vreugde kende geen grenzen en het werd 1 ierdaad helemaal té gek! de schaduw eigende Freddy Maes zich de titel van prins toe. T&T In de eerste afdeling van de KVKT is Madelon-B Buggen- hout-Opstal aan hun eerste overwinning toe. Ze ontvin gen hun buren en hekkenslui ters in deze afdeling, Baasro de-A. Als iedereen zich aan een spannende wedstrijd had verwacht had men het ver keerd voor, want de bezoe kers waren uitermate zwak. De Madeion-jongens konden daarvan profiteren om hun eerste overwinning te laten optekenen. Baasrode werd in alle lijnen overtroefd. Made- lon-B zou ongetwijfeld zo spoedig mogelijk nog eens twee punten moeten kunnen oprapen dan komt er een aan sluiting bij de vorig geklas seerde ploegen en dan kan de strijd om zich te handhaven dapper verder gaan. In een uitgestelde wedstrijd kreeg Madeion B op verplaat sing bij Patro-B opnieuw de volle lading: 8-2. Eddy Van den Broeck won het enig en kelspel en daarbij haalde Ma deion B nog het dubbel bin nen. Maar dat was ook alles. Guido de Block en Dirk Stal- laert haalden drie overwinnin gen binnen. Peter Van Caute- ren won twee keer. Moeilijker had het Patro-B dat op verplaatsing moest bij Triumf-A Lokeren. Ondanks het feit dat de thuisploeg niet volledig kon aantreden heeft Patro-B toch hard op de tan den moeten bijten om de vol le buit binnen te halen. Aan vankelijk scheen er geen vuiltje aan de lucht te zijn: 1- 4. Patro kwam nog dichter bij de overwinning: 2-5. Maar voordat de zesde overwinning op het bord kwam heeft men moeten wachten tot de aller laatste wedstrijd. In het dub bel kon Patro-B uiteindelijk de overwinnig vastleggen wat resulteerde in een nipte 4-6 overwinning. Guido De Block en Peter Van Cauteren haal den twee overwinningen bin nen. De beste prestatie toch van de thuisspeler Kurt de Cock, die door niemand kon geklopt worden. In de vijfde afdeling zat Ons Huis C in zak en as toen Sterke Stut C er kwam neer gestreken. Want deze knapen speelden zo overdonderend dat de thuisploeg getrakteerd werd op een 1-9 overwinning. Wim van Langenhove kon hier de eer redden voor de lokale formatie door Jaspar Dobbelaire te verslaan. Okapi B Kalle deed het goed met een klinkende 8-2 over winning op Troelant. In het begin scheen het niet zulke vaart te zullen lopen voor de lokalen want Troelant strub belde nogal tegen 2-2. Maar eens zover was er geen hou den meer aan Okapi die nu zonder veel tegenstand naar een 8-2 wandelen. Pascal van Strydonck deed het best met zijn drie overwinningen. Bijv Troelant was het eens te meer Van Bosch I die op de barri- kade stond om de tegenstan der te bestoken. Patro I zat aan geen feest toen ze thuis Eendracht E moesten bekampen. Ze werden ge trakteerd op een 0-10 neder laag. Er was geen houden aan Eendracht Buggenhout. Dynamica C Waasmunster heeft zich onderaan nu weg gewerkt uit de degradatiezone door bezoekers Viktory B met 6-4 van zich af te schud den. Aanvankelijk scheen de ze overwinning niet zo van zelfsprekend te zijn. Viktory B immers bleef maar volgen tot 2-2. Dan ging het minder vlot. Toch was de strijd nog niet gestreden. Toen de en kelspelen achter de rug waren was er nog geen uitsluitsel gekomen met een 5-4 stand. Maar in het dubbel zou het duo van Dynamica Parijs - Van Eetvelde tonen dat ze iets sterker waren dan de be zoekers. Ze wonnen met 2-0 en meteen veroverde hun ploeg de volle buit met een 6- 4 overwinning. Vooral Tom van Eetvelde met zijn drie overwinningen liep in de kijker. Triumf B Lokeren werd in eigen midden met 4-6 geklopt door Okapi C. Na vier wed strijden stond Kallo al met 0-4 aan de leiding. Dan ging het beter bij Triumf B die bijna konden aanpikken 3-4. Toen was het lokale liedje uitgezon gen want, zonder nog wat tegenstand ging Okapi B naar een kleine toch verdiende 4-6 overwinning. In deze ontmoe ting slaagde geen enkele spe ler erin alle wedstrijden in winst om te buigen. De ande re Triumf-ploeg hun C-forma- tie haalde een punt ja weg op KWB D. De score schommel de voortdurend 2-1 en 2-3. En zo ging het zij aan zij naar het einde toe. Uiteindelijk wer den de punten ook broeder lijk gespeeld 5-5. Als we zoe ken naar het beste element dan komen we terecht bij Geert Huyghe die al zijn wed strijd omhoog tot een over winning. Hij legde dat basis voor KWB D om hier een punt weg te halen. Datzelfde KWB D speelde nog maar eens een draw en dat toen Troelant A Sinaai op bezoek is gekomen. Aanvan kelijk zat er veel meer in voor de thuisploeg die met 4-2 op voorsprong kwamen. Nader hand moesten ze toelaten dat Troelant A wat dichter kwam bijgeschoven, om uiteindelijk een 5-5 te laten vastspijkeren. Ook hier was er niemand die al zijn wedstrijden in winst kon vertalen. Maar met twee overwinningen waren er wel vier spelers: Geert Huyghe, Van Hoeyweghen, Van Bosch Ivan en Van Brussel. Tenslot te was er nog Okapi B dat op Patro I een 0-10 overwinning weghaalde. Het jonge geweld van Patro was niet in staat de eer te redden tegen een flink spelende bezoeker. In de vierde KVKT-afdeiing heeft Dynamica C Waas munster toch weer een puntje kunnen ophalen tegen Patro I. In het begin scheen de Waasmunsterse formatie naar een vlotte overwinning te gaan want ze liepen uit schijn baar zonder moeite naar 1-3. Toen pas kwam er lokale reaktie los. Men ging naar 3-3 en na de enkel-spelen had de lokale formatie al de meeste winstkansen in handen 5-4. Maar in het dubbel zouden ze de kans om te winnen laten liggen. Ze verloren dit met zware 0-2 cijfers. Zoekend naar het beste element komen we terecht bij Marlo de Smet dat al zijn wedstrijden kon ombuigen in een overwin ning. Na een tijdje minder goed presteren heeft Viktory A weer flink van zich afgebeten. Op verplaatsing bij Madeion C haalden ze daar hun slag moeiteloos thuis met een gro te 1-9 overwinning. Het was enkel Erik Peeters die voor de Buggenhoutse formatie de eer redde door Hostyn Luc te verslaan. Patro H ook al een formatie die het niet zo best doet heeft toch weer een puntje mee gesprokkeld toen het thuis BZP Lokeren in de ogen moest kijken. Aanvankelijk was er voor de lokalen geen vuiltje aan de lucht want ze gingen echt probleemloos naar een 4-1 stand. De reaktie van de bezoeker bleef echter niet uit. Het werd 5-4 en het dubbel zou dan maar weer eens uitsluitsel moeten geven. En daarin waren de bezoekers met Peter Smet - Raes niet te houden. Zonder moeite haal den ze hun slag thuis met 0-2 cijfers en dat betekende dat ze nog een stuk van de pun- tenbuit konden oprapen. Eindresultaat 5-5. Een grote overwinning ook van Eendracht D dat thuis het bezoekend BAC C met ledige handen huiswaarts zond 8-2. H.V.C. Tafeltennis. Vlierkouter Hamme vierde het vijftienjarig bestaan. We zien hier het bestuur met voorzitter Cesar Pementier, public-relations Jan Van de Velde, sekretaris Paul De Bruyne en bestuurslid André De Malssche (vh) Vrijdagavond vierde tafelten- nisklub Vlierkouter Hamme haar vijftienjarig bestaan. Ze deed dat met een grote ploe- genkwis in zaal «De Zouaaf» die geleid werd door de Ant werpenaar Bob Bolssens. Het was de bedoeling hiervan geen schoolse kwis te maken, maar een kwis waarin ver schillende onderwerpen aan bod kwamen. Het was inderdaad in 1972 dat Vlierkouter gesticht werd door een paar spelers die eens bij Patro waren aangesloten. Later zouden zich ook nieuwe spelers komen aanmelden. In het seizoen 1974/74 zouden ze starten in de toenmalige kom petitie van de KTTF. Dat al les nog moest geleerd worden was duidelijk af te lezen uit het resultaat dat ze haalden. Een voorlaatste plaats in de tweede reeks. Gedurende de komende periode moest de klub heelwat leergeld betalen en kwam ze moeilijk aan bod. Men bleef in deze kompetitie zowat in de laagste reeksen ronddwalen. In het seizoen 1977/78 sloten ze ook aan bij de KBTTB en kwamen uit in vierde prov. Daar eindigde ze op de twee de plaats met zes punten ach terstand op de andere Hamse ploeg Patro. In het seizoen 1978/79 gingen ze ook van start met een tor nooi dat jaar na jaar zou uit breiden. In. dat eerste tornooi raapte de Patro-speler Frans Messagie alle prijzen op met een overwinning in de reeks D, C en C-open. In de KVKT-kompetitie werd Vlierkouter kampioen in de vierde afdeling. Het jaar daarop vinden we Vlierkouter terug als vijfde in de vierde prov. van de KBTTB. In het kampioen schap van Hamme zouden Jan van de Velde en Andre de Kimpe respektievelijk voor Vlierkouter een derde en vierde plaats vastleggen. In 1982/83 vinden de Vlier kouter terug in de tweede af deling op de vierde rij. Meer sukses hadden ze in het Kam pioenschap van Hamme waar Jan van de Velde zelfs de finale bereikte. In 1983/84 struikelde Vlier- kouter-A in de derde prov. voor de eerste plaats tegen Sint-Niklaas D. Maar dat was maar uitgesteld. Het jaar daarop werd Vlierkouter A kampioen net voor Kiel- drecht-B en Vlierkouter B werd in vijfde prov. kampioen voor Melsele E. Ook in de KVKT-kompetitie werd het een sukses. In tweede afde ling werden ze kampioen vlak voor Patro-D. Vanaf dan ging het beter bij Vlierkouter dat met de A- ploeg in de KBTTB op rukte tot tweede prov. Dat kwam omdat ze op zoek waren ge gaan naar spelers uit de om trek: Kurt de Cock en Daniel Dehon (Triumf Lokeren), Jef de Mayer (Baasrode), Ver- straete, Igor van Assche. Op dit moment vecht Vlierkou ter-A nog altijd voor de pro motie in tweede afdeling. Maar buiten deze A-ploeg heeft het nog vier ploegen in kompetitie bij de KBTTB en drie bij de KVKT. HVC BOOGSCHIETEN 76-JARIGE SCHUTTERSKONING Rl.l CTCirCUE.UAUED In de Stekense schuttersmaatschappij «Koninklijke Hamer» - eigenaardig genoeg gevestigd in lokaal «Schuttershof» aan de Kerkstraat bij Lieven De Cock - stonden vorige zaterdag 18 liggende wipschutters aan de meet voor de jaarlijkse koningschieting. Ook hier werden de jeugdige schutters voor schut gezet door de «oude garde» want Jean Van Hove keilde reeds in de tweede ronde de begeerde hoofdvogel van de wip en vermits niemand hem dat nadeed is deze 76-jarige schutter meteen schutterskoning van «De Hamer» voor het komende jaar. Jean Van Hove is niet aan z'n proefstuk: in «zijn jonge jaren» schoot hij zich al eens koning, 't Was in 1967, dacht hij... Precies 20 jaar geleden dus. Bij de vrouwelijke schutters toonde Mdriette de Block zich de beste, zodat zij voor een jaar de titel van schutterskoningin van Stekene-Hamer mag noemen. T en T KONINGSCHIETING TE STEKENE KORFBAL DONKHOEVE KAMPIOEN IN HET SCHUTTERSVERBOND OVERMERE-DONK lantis Lebbeke heeft de ükorfbalkompetitie met l'voure ingezet. In de uit- dstrijd tegen Temse, klub arvan in het veld onlangs 1 verloren werd, haalden Lcbbekenaars een 4-8 'twinning binnen, rheugend om zien was dat 'antis in staat bleek een st te maken bij de rust nd Temse met 3-2 aan de en dat een talent- k speler als Steven Callaert 'driijk zijn trefkracht terug- 'd en zelfs driemaal 'orde. efeekere Marc Dubois Atlantis reserveteam was minder goede doen. Som mige spelers voelden zich niet kiplekker en dat had duidelijk invloed op hun prestatie. Temse slaagde erin tot 0-3 uit te lopen. Marc Dubois, bij zonder beweeglijk en trefze ker, wist echter de achter stand te milderen. Zijn inspanningen konden echter niet beletten dat de thuisploeg bij de rust uitliep tot 4-1. Lebbekenaar Bart De Meersman, in allesbehalve goede doen, miste nog een strafworp. Ook tijdens de tweede helft bleef Temse voortdurend het heft in handen houden. Chris tel Braet miste op haar beurt een strafworp, maar Mare Dubois (twee maal) en Car men Henckens troffen raak. Eindstand: 7-4. Temse had verdiend gewonnen. Mindere eerste, zeer goede tweede helft Het Lebbeekse fanionteam liet zich tijdens de wedstrijd in twee gedaanten zien. Tij dens de eerste speelhelft on derging het volledig het (tra ge) tempo van de thuisploeg. De Temsenaars pakten het overigens verstandig aan, ze beperkten er zoch toe vanop afstand aan te leggen en om dat ze van de Lebbeekse ver dediging daartoe de kans kre gen, stonden ze bij de rust met 3-2 voor. De Lebbeekse korven kwamen allebei van Piet Maesschalck. Tijdens de tweede twintig mi nuten stond een totaal ander Atlantisteam tussen de lijnen. Het pakte uit met snel, geva rieerd korfbal en toonde zich op alle vlakken de betere van Temse. De Waaslanders slaagden er slechts in nog één keer te skoren. Op het Leb beekse aktief verschenen nog zes korven, aangetekend door Steven Callaert (3), Piet Maesschalck (11), Sandra Van Rossem (1) en Ronny Van Hamme (1). Een pracht- korf van Piet Maesschalck werd, wegens een vermeende loopfout, door de scheids rechter afgekeurd. Trainer-coach Rudy Van den Broeck na de wedstrijd: «Ik ben zeer tevreden over de tweede helft van mijn ploeg. Wij legden toen ons spel aan de tegenstanders op en verde digend kwaman we er stukken beter uit dan tijdens de eerste twintig minuten.» Volgende zondag geeft Atlan tis in de Lebbeekse sporthal Zingem partij. De reserve teams treden aan te 13.10 u, de fanion-achttallen te 14 u. Pierre Van Rossem In de Stekense schuttersmaatschappij «Koninklijke Heikant» gevestigd in lokaal «De Wagenmakerij» bij weduwe Geeraert, waren een 25-tal schutters opgekomen voor de jaarlijkse koningschieting. Voorzitter Jozef de Cock diende, samen met de meeste van z'n schutters, toe te zien hoe Cyriel van Haute in de eerste ronde de hoofdvogel afschoot. Dit werd hem in de derde ronde evenwel nagedaan door Leon De Bruyn. Dit tweetal diende dan verder te kampen elke ronde af. Het leek of beiden het schieten verleerd hadden want het duurde enkele tientallen ronden vooraleer Cyriel Van Haute uiteindelijk voor de tweede keer de hoge vogel tegen 't zeil joeg en meteen de nieuwe schutterskoning van de maatschappij «Koninklijke Hamer» werd. Julien van Goethem, vorig jaar nog koning, diende zich deze keer tevreden te stellen met de titel van prins. T en T

De Voorpost | 1987 | | pagina 27