of Voorverkoop Postzegel «Honderd jaar kommunikatie» Tiende Kerst in Jeugdhuis Terlinden ai.—"- - öKS SLf- Anderhalve eeuw na geboorte Priester Daens oCOft^ |L(] A Postzegels, poststukken en prentkaarten Top 30 week 5/12/1987 - 11/12/1987 Rosaline-Kant herleeft te Aalst Socialistische Postzegelkring Aalst O/ 12-12-1987^, Vijfde Internationale Poststukkenbeurs te Aalst '1 s, 2 - 11.12.1987 - De Voorpost Op 12 en 13 december e.k. zal de Regie der Posterijen twee speciale postzegels uitgeven, gewijd aan de kommunikatie, binnen het raam van de 100* verjaring van de kranten «Le Soir» en «Het Laatste Nieuws». De waarde van elke zegel bedraagt 9 frank en heeft een beeldformaat van 35,4mm x 24,5mm voor de postzegel «Le Soir» en 24,5 mm x 35,4 mm voor de postzegel «Het Laatste Nieuws». Deze postzegels zyn via een tekenwedstrijd voor de jeugd tot stand gekomen. De onderwerpen die een grafische evocatie voorstellen zyn respectievelijk getekend door Mej. Inge Daveloose en dhr. Mark Verbrugge. De oplage van elke zegel is bepaald op 4.900.000 exemplaren en is een realisatie van de Algemene Werkplaats van het Zegel te Mechelen. Honderd jaar «Le Soir» Op zaterdag 17 december 1887, een week nadat een testnummer was uitgeko men, verscheen voor de eerste maal in Brussel een gratis krant, die 's namid dags besteld werd bij alle inwoners van de stad en van de randgemeenten. In haar eerste nummer, met een oplage van 60.000 exemplaren, verklaarde «Le Soir», ondubbelzinnig geen politieke kleur te wil len hebben. Op de eerste bladzijde stond reeds de vermaarde «Petite Gazet- te». Tien jaar later,- toen ervoor betaald moest wor den, overschreed de opla ge reeds de 100.000 exemplaren. In 1912 nam Victor Rossel, zoon van de stichter, het familiebedrijf over. Op 20 augustus 1914, toen de Duitsers een eerste maal ons land overweldig den, werd de publikatie van de krant stopgezet. Tijdens de bezetting 40-45 werd de krant door de Duitsers in beslag geno men en de redaktie van de aldus gestolen «Le Soir» werd door kollaborateurs verzekerd. Het was een sombere tijd voor het blad, met echter één licht puntje: op 9 november 1943 slaagde de weerstand erin een valse «gestolen Soir» van de persen te la ten rollen. Vandaag de dag wordt «Le Soir» door meer dan 550.000 personen gelezen. Als eerste Franstalige krant van het land staat zij na honderd jaar nog steeds buiten alle politieke en fi nanciële invloeden. Honderd jaar «Laatste Nieuws» «Het Laatste Nieuws» ver scheen voor het eerst op donderdag 7 juni 1888 ter gelegenheid van de wetge vende verkiezingen van 12 juni 1888. De eerste num mers werden gemaakt on der de leiding van een ko- mitee ondernemingsvolle en sociaal voelende Vla mingen, onder wie Julius Hoste. Onmiddellijk na de verkiezingen zette deze Vlaamse inwijkeling te Brussel, die in Vlaanderen zou bekend worden als va der Hoste, alleen de publi katie van het nieuwe dag blad voort en maakte er zijn levenswerk van. «Het Laatste Nieuws» is sedert zijn ontstaan 100 jaar geleden de basisge dachten, die Julius Hoste senior in het allereerste nummer vertolkte trouw gebleven: verdraagzaam heid, verdediging van de rechten van de Vlaming en tenslotte, beslist niet het onbelangrijkste, zorgen voor snelle en betrouwba- Kerstmis zou een feest De organisatie van het ani- voor iedereen moeten matiegedeelte (een optre- geserveerd, terwijl een cember een beetje met je v koffie of een pintje er al tijd verloren zit, uitnodi- zijn. Toch is dat nog steeds den van een goochelaar, voor 20 frank te krijgen is. gen om ook (of nog) eens niet zo. Zolang de oproep een humorist of muzikan- Bovendien is het showpro- zo'n Kerst-in bij te wo- «nodig eens een eenzame ten) en van de pannekoe- gramma (en natuurlijk nen? Op Kerstdag staan uit» een seizoensklassieker kenkeuken wordt ook bij ook de toegang) geheel onze deuren wijd open blijft, getuigt dat van de het jonge publiek geappre- gratis! Meer nog: elk jaar vanaf 14.30 u tot ongeveer realiteit die anders is dan cieerd, en algauw blijft het organiseert het jeugdhuis 19 u, om jullie met een de kalkoen- en kadootjes- niet bij een passieve sa- een soort ophaaldienst warm hart te verwelkomen kultus laat uitschijnen. In menwerking. met eigen wagens. Een en een onvergetelijke na- jeugdhuis Terlinden doet De doelgroep voor zo'n telefoontje naar de familie middag te bezorgen, in het de jeugd daar elk jaar iets kerstnamiddag is niet strak De Ceukelaire (053/ gezelschap van allen die aan... Dit jaar kent de tra- omschreven: alle leeftij- 70.03.48) of naar het het reeds meemaakten en ditionele Kerst-in haar den zijn welkom. Maar jeugdhuis (053/77.75.93) tiende editie; een jubileum praktisch gezien bereikt volstaat om even konkreet waarbij gerust even mag men hoofdzakelijk een be- af te spreken... bij stilgestaan worden. jaard publiek. Mensen die Het showprogramma voor De Kerst-in als een gezelli- vaak vergeten worden op dit jaar ligt nog niet hele- ge namiddag voor allen zo'n dagen, of ja, die er maal vast, maar het staat «die liever samen met an- zo'n traditie van gemaakt nu reeds als een paal bo deren en niet alleen Kerst- hebben om te komen, dat ven water dat de kwaliteit feest vieren», is een initia- ze gewoon op Kerst ner- echt een jubileumuitgave het nooit meer willen missen. Jeugdhuis Terlinden is te vinden op de St. Annapa- rochie, tussen de moderne kerk en Kasteel Terlinden (Sylvain Vandergucht- laan). Verwar niet de oprit van het kasteel met die van ons. Wij zitten nog iets dichter tegen de Bou- dewijnlaan aan. LH re berichtgeving. Het is een dagblad dat zich tot de brede basis van de Vlamingen richt en dat de lezers de mogelijkheden geeft zich vrij en met ken nis van zaken een eigen opinie te vormen. Vader Hoste overleed in 1933. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Julius, die meteen werd gekonfron- teerd met de krisisjaren en de opkomst van het nazis me en het fascisme. Door heen de woelige jaren stond «Het Laatste Nieuws» vooraan in de strijd tegen diktatuur, ver knechting en vrijheidsbe roving. Julius Hoste junior over leed in 1954. In uitvoering van zijn wilsbeschikking werd de Stichting «Het LaatsteNieuws» opgericht, die garant staat voor de zelfstandigheid en onge bondenheid van het blad als een onafhankelijke Vlaamse, humanistische li berale krant. Biezondere dagtekeningstempel Is een realisatie van de heer Frans Wauters, lid van het Stedelijk Feestko- mitee, liedjeszanger, to neelspeler maar vooral te kenaar van Aalsterse plek jes, spotprenten enz... In een creatie van de feest vierende kranten heeft hij [><-■ 1- 1 |werd "jtereki indï inn< mass; «Ispelp tkarns verra fj? zou b op een eigen wijze de dag tekeningstempel ont worpen. Gedurende de voorver- koopsdagen van de postze geluitgiften zal trouwens een nieuwe uitgifte van 100 volkse zegswijzen ge tekend door Frans Wau ters te verkrijgen zijn. «Zonder woorden» zal de brochure heten en de op brengst is bestemd voor HARVA, vereniging voor hartpatiënten. Kostprijs 15( frank. Voorverkoop in feestzaal van stadhuis Aalst Op 12 en 13 december van 10 tot 17 uur zal de voor verkoop plaatsvinden in de Feestzaal van het Stad huis, Grote Markt 3 te 9300 Aalst. Ter deze gele genheid zal een eerste dal omslag uitgegevdj worden. Tevens zal in beperkte ojjl lage nl. 50 exemplaren ee afdruk te koop zijn van lste pagina van de kraifj 100 jaar HLN, voorzie S van de desbetreffem I postzegel en eerste daga I stempeling. Naast de pos P zegeltentoonstelling zal t< f vens in enkele kaders d illustratie van een krarj tentoongesteld worden. Bijkomende inlichtinge kunt U steeds bekomen o I het adres van de postzege kring nl. Sint-Annalaan 4Aalsi te 9300 Aalst. Lil Het weekend van 13 de- houdt op zaterdag 12 de cember, zo belangrijk cember in de Sint-Anna- voor politici, is dat even- zaal, Roklijfstraat, haar 5e in 1978 een ruimte en wat Het aanbod is dan ook vrij goocheltruuk. komt het meter tafels voorzien hulp voor het uitwerken groot. Tegen zeer demo- ook dit keer weer in orde! van dit idee, en vinden dat kratische prijzen worden Mogen we jou, die op in jeugdhuis Terlinden, er lekkere pannekoeken Kerstdagnamiddag 25 de- 21.35.15 van 9 tot 11 u., 053-21.46.77 van 18 tot 20 en ruime parkeergelegen heid. Poststukkendag Pri„^0nphk,'?TP0S,A2fSe.1" Tafëiverhuring door stor- knng Philatelia Alosta ting van 120 f". per meter Gewezen stadsgenoot en familielid van Adolf en Pieter stelling kende. Sommige stuur om zijn medewer- Daens, voorzitter van het Priester Daensfonds Luc verenigingen ontvingen king te bekomen door het Delafortrie hoopt dat in 1989 de verjaardag van Adolf geen uitnodiging, wegens aanduiden van een afge- Daens op passende wyze zal kunnen gevierd worden en het feit dat de lijst niet vaardigde van de stad (niet zal het komitee een eerste op 393-0033111-26 of 001- 0587294-35, Philatelia Alosta - Aalst. Inlichtingen: Le Compte Urbain, Molenstraat 56, 9300 Aalst, tel. 053- dat daarbij de hele bevolking zal worden betrokken. Het zal dan anderhalve Priester Daensvrienden eeuw geleden zijn dat deze een feestcomité op te rich- sociale voorman het leven- ten. Alle culturele en so- slicht voor het eerst aan- ciale verenigingen van schouwde. Nu reeds is het Groot-Aalst werden uitge- nnHic daarvoor r\p noHinoi:i i daarvoor de nodige nodigd hun medewerking de CphlWinnAn t a rmff/kn volledig was. Dat zal voor politiek) die het sekreta- gedachtenwisseling wijden de toekomst verholpen riaat van het komitéé zou aan het program. Daar- worden. waarnemen. Bovendien over bestaan reeds enkele Ean voorlopig komitee werd gevraagd een verga- ideeën die verder zullen werd samengesteld doch derplaats ter beschikking worden uitgediept. Het kan uitgebreid worden, te stellen. Na dat men het komitee zal De hele aktie staat buiten antwoord van het stadsbe- een paar werkgroepen samenstel- schikkineen te treffen uc politiek en richt zich tot stuur zullen ontvangen len. Het publiek zal op de Daajom nam het Sr verlenen. Een stich- .edereen, tot welke strek-, hebben, zal een tweÜde hoogte worden gehouden Daensfonds het initiatiaf Sra^op^zlteriM *26 trok mag behoren, vergadering worden be- Als voorlopig kontakta- met medewerking van de ïr Tu Besloten werd een bnef te legd waar een bestuur dres fungeert het sekreta- meaewerJanE van de september die veel belang- sturen naar het stadsbe- wordt benoemd. Verder riaat ran het Priester Daensfonds, Grote Baan 51, 2990 Wespelaar. LH Are You Lonesome Tonight is de titel van het onthullende verhaal van de geheime liefde van Elvis Presley dat door Uitgeverij Rostrum op de markt is gebracht. In het boek ook gegevens over het kind dat Presley nooit heeft gekend. Wekelijkse hitparade gebaseerd op de verkoopcijfers van singles en maxi-singles in groot-Aalst 1. RickAstley, Whenever you need somebody 2 5 2. George Michael, Faith 1 6 3. Marrs, Pump up the volume 3 11 4. Abigal Mead, Full metal jacket 6 5 5. Cliff Richard, Some people 4 9 6. Bee Gees, You win again 5 10 7. Terence Trent D'arby, Dance little sister 16 4 8. The Communards, Never can say goodbye 20 3 9. Jelly Bean, The real thing 11 4 10. Was (not was), Walk the dinosaur 17 4 11. Rick Lisa, When you gonna 7 7 12. Climielfisher, Love changes 14 6 13. Michael Jackson, The way you make me feel 23 3 14. Bananarama, Love in the first degree 2.5 2 15. Neon, Le macho du mambo 16. Sandra, Everlasting Love 17. George Harrison, Got my mind set on you 18. Johnny Hates Jazz, I don't wanna be a hero 19. ABC, The night you murdered love 20. Jack-e-Makossa, Opera-house 21. Whitney Houston, So emotional 22. Pet Shop Boys, Rent 23. Eurythmics, Beethoven 24. Earth Wind Fire, System of Survival 25. Brian Ferry, The Right Stuff 26. Sabrina, Hot girls 27. William Pitt, Funny girls 28. TPau, China in your hand 29. Stevie Wonder, Skeletons 30. Prince, 1 could never lake the place of. TIPS: Madonna - The look of love Erik B. Rakim - Paid it full Code 61 - Drop The Deal (Ferrari) 18 5 21 5 29 2 1 11 15 7 10 9 27 3 19 5 12 6 28 2 30 2 1 26 5 1 Ruildag Prentkaartenklub Op zondag 13 december, dag van dc verkiezingen, organiseert de Prentkaar tenklub Aalst haar 17e grote internationale ruil dag onder voorzitterschap van Danny Denayer in de Sint-Annazaal, Roklijf straat aan het kruispunt Gentsesteenweg - Boude- wijnlaan. Tafelbespreking enkel via storten van 275 fr. de strekkende meter op rekening nr. 393-0031183- 38 van Prentkaartenklub Aalst minstens 8 dagen op voorhand. Nadere info bij Danny Denayer, Baron Moyersoenpark 12, te 9300 Aalst, tel. 053- 21.79.87. Ingeval van on gunstig weder, toegang tot de zaal langs de zijkant. Belegde broodjes en dran ken te bekomen aan nor male prijs. Postzegelvoorverkoop Eveneens op zondag 13 december maar ook reeds op zaterdag 12, voorver koop van de postzegel «100 jaar Kommunikatie» «Le Soir» en «Het Laatste Nieuws» door de Socialis tische Postzegelklub Aalst in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt. LH Zaterdag 12 december 1987 van 9 tot 17 uur orga- nizeert de Koninklijke Postzegelkring Philatelia Alosta in de St. Annazaal, Roklijfstraat (nabij het kruispunt Boudewijnlaan en Gentsesteenweg) haar vijfde internationale post stukkenbeurs. Hiervoor worden 160 m. tafels ter beschikking ge steld. De tafelverhuring gebeurt door storting van 120 fr. per meter op reke ning nr. 393-0033111-26 of 001-0587294-35 van Phila telia Alosta-Aalst. Voor nadere informal kan men steeds terecht volgend adres: Le Comp Urbain. Molenstraat 5 9300 Aalst. Tel. 05 21.35.15 (van 9 tot 11 uu of 053-21.46.77 (van 18 t 20 uur). Vermelden we tenslot dat de Koninklijke Postzi gelkring Philatelia Alos elke maandagavond, van 19 uur, vergadert in Jeugdbibliotheek, Katt straat 33, Aalst. D. Aalst. Op het stadhuis werden de laureaten van de arbeid ontvangen (Ih) Kunstatelier «Rosemarijn», klos- en naaldkant, neemt een nieuwe start. Op 10 maart 1978 werd voor de eerste maal te Aalst een kloskantkursus georganiseerd door de ambachtswinkel Rosemarijn, Rozemarijnstraat, Aalst. Gestart werd met een lessenreeks van 10 weken stropkant (eerste deel). In het najaar volgde het tweede deel stropkant. De kursus- sen werden zó ingericht dat in een tijdspanne van één schooljaar twee kantsoorten gegeven werden. Het initiatief kende enor- De frekwentie van de twee me bijval en er werd een lessenreeksen per school- beroep gedaan op nieuwe jaar werd eerst behouden, lesgeefsters om de ver- maar sinds september 1984 schillende kantsoorten te werd gekozen voor een onderwijzen, nl. strop- rustiger tempo met per kant, Russisch, Cluny, kantsoort één lessenreeks grof Brugs Bloemwerk, per schooljaar a rato van Rijsels, Vlaanders, Parijse één lesavond om de drie ka"t en moderne kant- weken, voor elke soort. In juni 1984 behaalde Mevr. Eemans-Moors haar diploma van kantmo- In september 1983 werd de nitrice in de Kantschool te organisatie van de kantak= Brugge. Ze zocht voor tiviteiten door de ambach- baar eindwerk de techniek tenwinkel overgedragen weer op van de Rosaline- aan de kantklossters zelf. kant( omdat deze kant ig <<^osen|ar'jn>> soort in de streek van bleef behouden omdat de- Aalst zoveel geklost werd ze na 5 jaar werking zo tussen de jaren 1900 en ingeburgerd was. Er werd 1950. Een kursus Rosali- wel gezocht naar een ne-kant wordt als nieuwig- nieuw oefenlokaal en beid opgestart in septem- smdsdien hebben de kant- ber i985 om deze 0ude aktiviteiten plaats in de werkwijze niet te laten St.-Annaschool te Aalst, verloren gaan technieken Een nieuwe start Naast kloskant wordt sinds 1979 ook naaldkant aange leerd door de Dames van Zele onder leiding van Mevr. Irma Boone- D'Hooge. Praktisch In Kantatelier, Sint-Anna- school Spaarzaamheids traat te Aalst kan u terecht voor klos- en naaldkant op maandagavond en op don derdagavond telkens van 18.30 tot 20.30 u. - Elk jaar: Stropkant deel I beginnelingen: Mevr. Eemans-Moors. Stropkant deel II gevor derden: Mevr. Maes-De Smedt. Russisch - Cluny - Grof Brugs Bloemwerk: Mevr. De Wael-Van Esch. - Wisselkursussen - vol gens aanvraag. Rijsels - Vlaanders - Parij se Kant - Moderne Kant technieken in werkgroep: Mevr. De Wael-Van Esch. Rosaline Kant - technisch tekenen stropkant: Mevr. Eemans-Moors. - Vrije kantstonden: om de drie weken op maan dagavond voor wie reeds kursussen volgde maar ei. kei voor zijn plezier w klossen o.l.v. Mevr. Ee mans-Moors. Nevenaktivitieten Naaldkantkursus voor d dames van Zele. Jaarlijkse groepsuitsta naar een belangrijke ten toonstelling of museum Samen met kantschool Ze le buitenlandse reizen naa een kantcentrum. Gastspreker i.vm. kantge schiedenis, onderhoude en bewaren van oude kan ten enz. Tentoonstelling Ter gelegenheid van he tienjarig bestaan wordt samenwerking met he stadsbestuur een groots kanttentoonstelling geor ganiseerd van 7 tot 15 me in de benedenzaal van he Aalsters belfort. Kontaktadressen: Mevr Eemans-Moors, Diepe straat 23 (053/77.08.27) en/of Mevr. Maes-Dt Smedt, Welvaartstraa 149. LI De een wan deli zate sate kart sen mee ren. op beel mer zou neei dan: Die ren pres De vrijt terd wer voo het Ach dat wijz nog al n rc I pla; VOO De 1. 2. 3. 4. 5. 6. de z

De Voorpost | 1987 | | pagina 2