Aalst ontvolkt verder Lodderoeigen primus in karnavalkwis Patroonsfeest behangers en stoffeerders Tweede keer, goede keer voor Michelleken Chinees eten voor Vlaamse Gehandicapten Aalsterse karnavalkriebels r" i» De Voorpost - 11.12.1987 - 3 4 Aalst. De winnaars van de karnavalkwis de Lodderoeigen (a) Meer vreemdelingen en meer echtscheidingen Aalst ontvolkt gestadig. Tijdens de eerste zes maanden van 1987 is er een terugloop genoteerd van 265 perso nen. Oorzaak ervan zou het uitwijken zijn. Er weken inderdaad 1214 personen uit tegen een in wy king van 995 wat een negatief resultaat geeft van 265 mensen. In 1985 telde Aalst Zuid-Amerikanen, 1 Aus- 77.308 inwoners, in 1986 traliër, 2 vaderlandslozen waren er dat 77.113 en in en 2 van onbepaalde natio- 1987 waren er op 30 juni naliteit. Momenteel is er nog 76.848. geen enkele UNO-vluch- Volgens het geslacht teling, zijn de aantallen voor mannen 37.948, 37.831 en Huwen en scheiden 37.658 en voor vrouwen In 1985 waren er 516 39.360, 39.282 en 39.190. huwelijken doch uitgere- In 1985 stierven er 97 meer kend juist één derde (172) dan er geboorten werden scheidingen. Van die 172 genoteerd, in 1986 waren waren er 83 bij onderlinge er dat 155 meer en in 1987 toestemming en 15 op 53. grond van feitelijke scheiding van meer dan Vreemdelingen vijfjaar. Het aantal niet-Belgen verhoogt echter zij het dan Transplantatie van ook in geringe mate. Van organen 1108 in 1985 ging het in In de eerste zes maan- 1986 naar 1139 en dit jaar den van dit jaar werden naar 1147. 417 verklaringen van ver- In Aalst wonen momen- zet tegen het wegnemen teel 319 Turken, 184 Ma- van organen ontvangen, rokkanen, 143 Spanjaar- Daarentegen dienden drie den en 140 Nederlanders, personen een uitdrukkelij- Volgen dan 85 Fransen, 64 ke verklaring van toestem- Britten, 54 Italianen, 33 ming tot wegnemen van (andere) Afrikanen, 28 organen in. Verder waren Duitsers en 28 (andere) er tien kinderen tijdens dit Aziaten, 18 Tunesiërs, 12 eerste semester geadop- Polen en 12 Grieken. Ten- teerd en waren er 86 hu- slotte wonen er te Aalst 2 welijksjubilea: 72 gouden, Hongaren, 3 Ieren, 2 Joe- 12 diamanten en 2 bril- goslaven, 1 Oostenrijker, janten. 2 Zwitsers, 7 Noord- en 5 (l.h.) Op zondag 6 december vooreerst de Syndikale 1987 vierde de Syndikale Kamer geluk met haar 69* Kamer der Meesters Be- Patroonsfeest en sprak de hangers-Garnierders voor hoop uit, dat het volgend het gewest Aalst haar 69e jaar een groots feest zou Patroonsfeest. worden ter gelegenheid Voorzitter P. Kinoo mocht van het 70c Patroonsfeest, dan ook een talrijke groep Vervolgens vroeg hij de stielgenoten verwelkomenaandacht van de vergade- voor een prachtig feestme- ring voor de meest drin- nu, dat werd opgediend in gende urgentiepunten ten de Salons Carlton. Ook de voordele van de zelfstandi- Nationale Voorzitter, dhr. gen nl. een degelijk sociaal Barigand en de Nationale statuut, de afschaffing van Voorzitter van het de konsolidatiebijdrage en A.M.V., dhr. Van Dorpe een rechtvaardige en sti- waren op deze feestzitting mulerende fiskale hervor- aanwezig. Afgevaardigden ming. Hij zette dan ook van de zusterorganisaties alle leden aan tot een ver van Charleroi en Vilvoor- dere dagelijkse syndikale de kwamen een groet werking in de schoot van brengen van hun Syndika- de Syndikale Kamer. Een le Kamer. gezellig samenzijn besloot Na de toespraken van deze heuglijke dag en op voorzitter Paul Kinoo en maandag 7 december was Nationaal Voorzitter Bari- er een plechtige H. Mis ter gand, werd het woord ge- nagedachtenis van de afge voerd door dhr. Van Dor- storven leden. pe. Deze spreker wenste LH Aalst. De Prinsencaemere ziet het blijkbaar niet meer zitten (a) Vrydag De eerste dag verliep in een meer ernstige sfeer want het ludieke werd dui delijk voorbehouden voor zaterdagnacht wanneer de saterdaynightfever en de karnavalitis duidelijk bres sen zouden slaan in de meest ernstige gemoede ren. Het werd inderdaad op zaterdag een vooraf beelding van wat de ko mende «Aalsterse Avond» zou kunnen worden wan neer «Aalst lacht, zingt en danst». Die drie ingrediënten wa ren trouwens veelvuldig present. De uitslag van verleden vrijdag waarmede dan za terdag werd verder ge werkt was een duidelijke voorafbeelding van wat het finaal worden kon. Achteraf bleek dan ook dat er geen schokkende wijzigingen in de kop zich nog zouden voordoen ook al moest de Prinsencaeme re finaal voor de tweede plaats de duimen leggen voor de Schoimers. De vrijdagstand: 1Lodderoeigen 147 2. Prinsencaemere 138 3. Schoimers 129 4. Destereers 114 5. Pertotal 113 6. Nigter v.d. bille nor de zep 110 7. Schramouillekrab- bers 109 8. Strootloeipers 92 9. Toerenbijiekes 81 10. Tettemoesjen 90 11. Voortkapoenen 64 12. Roeidsel 63 13. Drasj 60 Zaterdagavond Zoals ook reeds daags te voren kon de situatie steeds visueel gevolgd worden op een reuze-sco rebord. Een soort «gan zenspel» met ingebouwde aanmoedigingen maar ook hindernissen. Na de eerste vragenreeks op zaterdag kwam de Prinsenkamer de Lodderoeigen de eerste plaats afsnoepen met een verschil van 115 tegen 113 punten. Pertotal was 3e met 91 punten, Schoimers 4e met 88, Destereers 5e met 81; Schramouillekrab- bers 6e met 80, Strootloei pers 7e met 69, Toeren- bijoekes 8e met 65,,Nigter van de boille nor de zep 9e met 64, Tettemoesjen 10e met 54 punten, Drasj en Voortkapoenen deelden de elfde plaats en Roedsel sloot de rij met 46 punten. Opdrachten Ondertussen wees het toe val op het scorebord-gan zenspel uit wie geschenken in ontvangst mocht nemen of wie punten kon verdie nen met het vervullen van opdrachten als het bijeen- halen van 5 H. Hartbeel den, van stripverhalen van Urbanus, van aan elkaar geknoopte zwarte nylon kousen of van een paar meter zwarte «trippen». Uitbeeldingen De meerkeuzevragen le verden nogal wat punten op maar ook enkele groe pen leden verliezen der mate dat hun puntenpot bijna in het gedrang kwam waarna elke groep een uit beelding moest brengen: drie stadshostessen bij de opening van kultureel cen trum «De Werf». Een veelheid toneeltjes en sketches met toppertjes maar ook met zwakkere prestaties, zelfs buiten het onderwerp. De Schoimers kwamen met een hakkelpartijde Schramouillekrabbers met een grijsaard die in zijn jeugd de eerstesteenleg ging van het kultureel cen trum nog had meege maakt, Pertotal evolueer de met mannelijke hostes, de Destereers lieten sche pen De Maght het kultu reel centrum plechtig ope nen en de Tettemoesjen zongen een jubileumlied. De Vaartkapoenen op teerden voor een tunnel van aan het Kultureel Michel Heck, lid van de zing gaat. Aalsterse karnavalgroep Wat er vorig jaar gebeurde «De Verstoeitelingen», is voor hem voorgoed ver stelt zich voor de tweede leden tijd. Het komt er nu maal kandidaat voor de op aan een nieuwe cam- titel van prins van den pagne te voeren. «Nu of Arend. Michel, 23 gewor- nooit meer» zo zegt kandi- den, spreekt van «onzen daat Michel die van zich- Arend». Michel is ook lid zelf zegt een volleerd kar- van een biljartclub en se- navalist te zijn. Hij nam kretaris van de voetbal- ook deel aan de grote kar- ploeg «FC Gallop». naval. Michel vertrekt dan Vorig jaar was hij een op vrijdag in zijn karnaval- meer dan voorbeeldig kan- pak en woensdag keert hij didaat die kon rekenen op terug naar huis. Nog ie- een flinke schare aan sup- mand van het echte ras. porters. Michelleken vindt Maar voor hem telt de het trouwens erg dat zijn Arend karnaval. In deze supporters door sommigen volkse buurt weet men wat worden beschreven als karnaval vieren is. Hope- mensen die uit zijn op her- lijk wordt Michel dit jaar rie en ruzie. Dat is hele- Prins van den Arend en zal maal niet het geval zegt hij tijdens deze feestelijk- hij. Michel zelf pleit voor heden met scepter kunnen sportiviteit, ook wanneer zwaaien, het om een prinsenverkie- JM Heyman In Tangs'Garden, Chinees klasserestaurant aan de Korte Zoutstraat, gaf Gary Tang, een gala-diner. De opbrengst werd integraal - grondstof, werkuren, bediening inbegrepen - afgestaan aan gehandicap ten uit de hele regio. De direkteurs van Levensvreugde aan de Boter- melkstraat en van RIBSO - De Horizon aan de Molendreef mochten uit de handen van deze Chine se waard elk een cheque ter waarde van 80.000 fr. ontvangen. LH Aalst. Het werk in de hallen schiet goed op. Deze mannen kunnen zelfs al blijven plakken Aalst. De laswerken volop aan de gang in de werkhalle (a) Aalst. Twie Kier Niet pakte uit met een tripkesavond (a) Op zaterdag 19 december heeft voor de derde maal het karnavalbal plaats van A KV De Marcoentjes. Men heeft gekozen voor de zaal Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst. Aanvang om 20.30 uur. De toegang bedraagt 50 fr. (in voorverkoop 40 fr.). Eetfestijn de Kamiüekes Keizer Kamiel en zijn Kamillekes nodigen iedereen uit op het eetfestijn dat plaats heeft op 12 en 13 december in de zaal Beukenhof in de Langestraat. Op het menu kip of steak aan verkiezingsprijzen. Daniella kandidate Ajuinkoningin Kandidate Daneilla voor de titel van Ajuinkoningin nodigt iedereen uit op een eetfestijn in café 't Walleken aan de Oude Dendermondsesteenweg op zaterdag 12 en zondag 13 december. Keizer Kamiel en een karnavalplaat Keizer Kamiel zal samen met zijn fervente supporters een karnavalplaat bij elkaar zingen. Men wil op het plaatje een eresaluut brengen aan de helden van den Eendracht die momenteel in tweede nationale hoge toppen scheren. JM Heyman AKV De Marcoentjes De 12* editie van de door de Dekenij Koolstraat en karnavalgroep Schiëfregt'oever werd een opwarmertje voor karnaval van belang in de Sint-Annazaal twee dagen Vtereke. Vrijdag- en zaterdagavond. Zeg maar nacht want het was reeds een paar uur zondag vooraleer Willy Van Mossevelde namens de jury de uitslag kon mededelen. fee i— Een kwis anders dan anders waarbij ook de mindere kwisgod aan zyn trekken kwam :n lang niet kansloos was want bij de meerkeuzevragen waren er veel punten te winnen maanook te verliezen en de plastische act leverde de overwinnaar een massa punten op. Een gebeuren dat het midden hield tussen een heuse kwis en een spelprogramma met ludieke opdrachten en plastische uitbeeldingen. Liefst dertien karnavalgroepen dongen mee naar de 25.000 fr pry zen, de vele geschenkjes en verrassingen maar vooral naar de titel die hun renommée in de karnavalwereld glans zou byzetten. Aalst. De Voortkapoenen Centrum naar de parking achter het station en Drasj noemde het hele gebouw een aquarium. De Toeren- bijoekes brachten de boodschap van de Koning zoals het past besloten met «de Brabangonne» en Roedsel legde een niet te tellen aantal eerste stenen. Voor de Lodderoeigen wordt Aalst nu met zijn centrum het kultureel mid delpunt van Europa en de Strootloeipers waren aan het uitvissen wie de schaar om het fameuse inhuldi gingslint door te knippen tan het werk tijdens de karnt zou mogen aanbrengen. IJ)e Prinsenkamer zette zich andermaal af tegen «die met hun Faluintjes- zakdoek» als «échte» en Nigter twijfelde of De Werf nu een versterkt kas teel wordt of een bordeel. De eindstand Voor de presentatie zorg de Antoine Van der Hey- den, lang niet meer aan zijn proefstuk en in de jury zetelden Willy Van Mosse velde, de dames Greta De Wolf en Nicole Ringoir en de heren Pol De Paepe en >alkwis (a) Polle Keipernoagel. Op vrijdag ook Stefaan Vinck. Finaal werden de Lodder oeigen de winnaars vóór 2. De Schoimers, 3. De Prinsencaemer, 4. ex-ae- quo De Destereers en De Schramouillekrabbers, 6. Pertotal, 7. Nigter van de boille nor de zep, 8. ex- aequo De Strootloëipers en Roeidsel, 10. De Tette moesjen, 11. De Toeren- bijoekes, 12. De Voortka poenen en 13. Drasj. LH Aalst. De Toerenbijoekes ziet het blijkbaar niet meer zitten (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 3