I erkende indoor ini-golfbaan aan Tragel Twee eeuwen «Oude Garde» Liberale Jongerenraad niet akkoord Verwijdering van giftig COPAL-afval begonnen Aalsterse avond in nieuw kleedje met nationale primeur «Grijpend naar het onvatbare» De Voorpost - 11.12.1987 - 5 delijk gesteld door belang stellende spelers en func tionarissen in de rekreatie- ve sportsektor. Een wedstrijdgolf is een baan ddt aan de eisen vol doet, gesteld door de offi ciële bond, om wedstrij den te kunnen spelen. gebruiken. Praktisch Indoor mini-golf ligt aan de Tragel 6 te Aalst en is telefonisch te bereiken via 053/82.67.93. Open op woensdag van 14 tot 22 u., op donderdag van 19 tot onder ons herinneren zich de lang vervlogen van de «Rink» in de De Ridderstraat. De afkorting Roll-Skatink. Vele decennia deed Aalst het echter rolschaatscentrum tot de Westvlaamse familie |/anhove die een kaaszaak dreef te Gent en woonachtig is Sint-Martens-Latem 1,25 ha van de vroegere FFR [Filatures et Filteries Réunies met veel Brits kapitaal) ipkocht en er een ultra-moderne rolschaatsbaan instal- eerde. ie idee stamt uit de Sta- Zoonlief was er inder- lad bedrijvig in de re- eativiteitssektor bij het tichiganmeer en in ons and werd een valabele stigingsplaats gezocht. :inaal werd het de oude :FR aan de Aalsterse :ekweg langsheen de lender. Voldoende groot, vellicht betaalbaar, vol- oende centraal gelegen n toch genoeg afgezon- erd om lawaaihinder te oorkomen. Maar vooral ood deze oude spinnerij en archi-mooie en dege- ijke parketvloer ideaal oor rolschaatsaktivi- eiten. )e zaak draait reeds twee aar en is duidelijk floris- ant. Niet in het minst om- 31 "nderkomen^hebben Aa,stVoor de eers,e maal in ons ,and' 'en "'•"•-golfbaan overdekt a ezocht in fabrieksruimten lie de firma Vanhove niet lodig heeft. Die heeft nu eeds 8.000 m2 bedrijf en leeft er nog 3.000 waar olgende projekten kun- len worden gerealiseerd. /anhove wil inderdaad liet alleen uitbreiden naar vooral zich aanpas- in zijn en meegaan net de duidelijk niet zo teeds konstante behoef- Zo kwam er bij de olschaatsbaan reeds heel vat bij. Een ideale plaats ■oor jongeren. En voor inderen is er het spring- asteel, zijn er de mini- ietsjes en noem maar op. n-door mini-golfbaan Dp de eerste verdieping jpent vandaag vrijdag de allereerste originele inter- gen 2lc/,f op fa mooie mini-golfbaan (a) lationaal erkende in-door nini-golfbaan. Te betre- [s bovendien te spelen Zoals tafeltennis en zoveel len eerldhg van buitenuit door zowat jan en alleman andere sporten die in corn- bonder in de rolschaats- en desgewenst ideaal in fa- petitieverband worden milieverband. >aan te komen. Momen- eel kan dat nog niet want de buitentrap is nog niet /olledig af. U kan nu door Achttien holes De vroegere waslokalen de rolschaatsruimte en de van de FFR werden omgé- beoefend op velden, die aan bepaalde door de spe lers gebonden gestelde ei sen voldoen om wedstrij den te kunnen organiseren bouwd tot een 18 banen (voetbal, tennis, hockey. iinnentrap. Vanhove steunde zich op tellende moderne wed- volleybal enz.), marktonderzoek waaruit strijdgolf. De spelen wer- j)e Velden waarop deze blijkt dat mini-golf op ori- den aangelegd op kunst- wedstrijden plaatsvinden ginele wedstrijdbanen met gras met ertussen kwarts- worcjen door de verschil de genormaliseerde afme- korrels om de bal optimaal ien(je bonden gekeurd, te begeleiden. Tussen de vrijwel altijd door een spelen in werden houten technische of daardoor zitbanken, scheidingen en aangegeven wedstrijd- levende planten aange- kommissie. Zijn deze vel- bracht om maximale kon- cjen goedgekeurd, dan centratic bij het spel mo- kunnen er officiële en an- gelijk te maken. dere wedstrijden op wor- Wat Is een internationaal den gespeeld en kan de erkende wedstrfjdgolf. e'genaar va" dle sPeelve!- „0„9 den, vooral een vereni- baan: ging, maar ook een onder- Die vraag wordt herhaal- nemer de term wedstrijd tingen en de voorziene hindernissen steeds meer ipulair wordt, et dit nieuwe spel wordt ;emikt op een ietwat meer •ezadigd publiek en hier Ireunt dan ook allerminst disco maar beperkt zich tot sfeervolle ichtergrondmuziek. lini-golf is uiteraard een •ortieve bezigheid maar 22 u., op vrijdag van 19 tot 23 u., op zaterdag van 14 tot 21 u. en op zondag van 14 tot 21 u. Op feestdagen van 14 tot 22 u. Scholen en groepen, bedrijven, ve renigingen en gepensio neerden kunnen er na af spraak elke dag terecht. Een mini-golfspel duurt normaal anderhalf uur en kost 90 fr. per speler. De eigenaar zorgt eerlang voor een leraar die opleidt tot valabel rolschaatsen en wil rolschaatsen ook naar de scholen toe uitbreiden. Zoals scholen nu voor li chamelijke opvoeding naar een zwemkom gaan, zou het ook moeten wor den dat men ook naar een rolschaatsbaan gaat. LH Aalst. Het bestuur van de Oude Garde voor het nieuwe vaandel. V.l.n.r. vooraan schepen De Maght, De Backer, oud-voorzitter Gaston Van den Eede en Emiel Steleman en schepen Gilbert Bourlon. Tweede rij: Barrez, sekretaris Alois Adriaenssens, voorzitter Emiel Van Schoote, vice-premier Louis Waltniel en volksvertegenwoordiger Van Renterghem (a) Nieuwe vlag Na de in 1877 groene fluwelen vlag met de in eikaar monie Concordia en Doci- gestrengelde handen van «Les Vrais Amis Constants» litas Herdersem en de Ko- kreeg de twee eeeuwen oude Koninklijke Harmonie die ninklijke Harmonie Sint- ondertussen de naam «Oude Garde» kreeg een nieuwe Cecilia Moorsel. Deze vlag. Een blauwe vlag uiteraard. laatste weliswaar met slechts één jaar voor- De Ceciliaviering met aka- feest. De «Oude Garde» is sprong, demische zitting in de inderdaad de oudste mu- Na een inleiding en wei feestzaal van het stadhuis ziekvereniging van Aalst - komstwoord door sekreta- werd de officiële afsluiting Stad. In de deelgemeenten ris Alois Adriaenssens die van de feestelijkheden waren er haar echter twee deze taak, weliswaar met georganiseerd ter gelegen- muziekmaatschapijen een onderbreking, reeds heid van het tweede eeuw- voor: de Koninklijke Har- geruime tijd vervult, stel- de voorzitter Emiel Van Bijzondere feiten Schoote dat uit het kultu- Een volledig beeld van de historiek ophangen wilde spreker reel en dan inzonderheid allerminst. Wel wilde hij een aantal feiten memoreren. Hij uit het muzikaal leven van stelde o.m.: Aalst de «Oude Garde» - dat sedert 1951 de «Cantinieres» in het leven werden weg te denken is Bij geroepen. Deze kleurrijke groep van fleurige dames, een yierine van haar 200- groep waaraan een speciaal hoofdstuk werd gewijd in de na- ™™f daa' oorlogse geschiedenis van het korps, kent onder haar leden Ja»8 bestaan meldt zich nu een groot aantal eerbiedwaardige dames. echte\ de, uitdaging - dat van 1956 tot 1979 de «Oude Garde» zelfs haar eigen van de kontmuiteit, de reuzen had, namelijk Reus Philip en Reuzin Madelon. strijd om het voortbestaan - dat bij de muzikanten met méér dan 40, 50 of 60 jaar in vaak moeilijke omstan- werkend lidmaatschap, de heer Raoul Ladeuze, de gebroe- digheden. ders Barrez, de heren Georges Verhulst en Gilbert De Sadeleer horen. Broederlyk musiceren - dat uit de lijst van de na-oorlogse Voorzitters die met gezag Gastspreker Louis Walt- dit eerbiedwaardig korps leidden, citeren we niel vice-voorzitter van de Gustaaf De Stobbeleir (1959-1961), Gaston Van Den Eede vj «,e Pxekutieve en (1961-1977), en last but not least, de huidige jubilerende "e™t eve voorzitter de heer Emiel Van Schoote, die sedert 1977 deze gemeenschapsminister van functie bekleedt Sedert 1983 leidt Alois Adriaenssens het financiën en begroting sekretariaat. noemt deze viering «een De vice-premier had speciale hulde- en dankwoorden voor voorbeeld van duurzaam- dirigent Edgard Branckaert, Ninovieter zoals de spreker zelf, heid en van trouw, de die de Oude Garde sinds 1977 in goede banen leidt wat hij kracht van de vriendschap trouwens ook deed in Ninove, in Denderhoutem en in Sint- en van ^et gezanienlijk Lievens-Esse. broederlijk musiceren». Symbool van de liberale party Hij bracht een eresaluut Twee eeuwen lang is deze maatschappij het levend symbool aan voorzitter Emiel Van van de Liberale Partij. Spreker hoopt dat ze dat nog lange Schoote maar niet minder jaren zal blijven. aan de twee nog in leven zijnde oud-voorzitters Emiel Stelemans en oud schepen Gaston Van Den Eede, vroeger zelf muzi kant. Minister Waltniel memo reerde het feit dat «Les vrais amis constants» des tijds geleid werden door een burgemeester van de stad. De naam «Oude Garde» dateert uit het Na poleontisch tijdvak. Een kommandostuk zou te Waterloo op het slagveld zijn gevonden'" in 1815 en dit zou nog hebben be hoord aan de Oude Garde van Napoleon. De vereni ging bleef verder uiteraard bestaan uit constante vrienden doch wisselde in de volksmond van naam tot «Oude Garde». «La garde qui se bat mais qui ne se rend pas»... Zoals elke vereniging kende ook deze harmonie ups anc downs. Er dreigden scheu ringen, er werden be- stuurswissels doorgevoerd of er werd noodgedwon gen naar een of ander lo kaal uitgekeken. Toch bleef ze steeds boven wa ter. Niet in het minst door haar vele mecenassen. «Onze partij zal nooit ver gaan» zongen leden en vrienden immers 100 jaar terug. let enige vertraging is de ontruiming van het giftig 'val uit de 525.000 liter bevattende tank begonnen, liftig afval dat illegaal was opgeslagen, laar bovendien zijn er nog problemen met COPAL te Irembodegem-Terjoden. Er zyn de tanks van 200.000 van 25.000 1. afvalolie die zonder vergunning is ipgeslagen en verder is er het illegaal exploiteren van sen opslagplaats van afvalolie en solventen. gemeenschapsministerie een weinig prettig vooruit- uit alle Vlaamse belas- zicht, tingsbetalers moet nog LH worden beslist. Alleszins Op 30 november 1987 likwiditeiten te hebben om Dat de «Oiljsterse Oaved» dansen onder regie van ie- avond, zijnde 100.000 meldde de heer F. Parent, de transportkosten die nu een «Aalsterse Avond» mand die er de slag van frank, zal worden overge- direkteur-generaal van de hoo8 zouden kunnen oplo- wordt, maakte niet ieder- weg heeft. maakt aan het AKV. Alle O.V.A.M. dat op donder- Pen n'et te kunnen beta- een onverdeeld gelukkig. Wellicht een nieuwe start deelnemers, behalve het dag 3 december 1987 in de 'en' WOfdt het probleem In het minst degenen die met de Aalsterse Avond orkest, werken gratis mee, voormiddag de eerste des te erger. zich tot het laatste mo- op vrijdag 26 augustus voor hun stad, voor hun vrachtwagen met afval zal ment hadden ingezet om 1988. karnaval, geladen worden door het Uiteraard zal getracht er iets van te maken - ze Oorspronkelijk werkten Om de organisatie tot een verwijderingsbedrijf. worden de eigenaar en uit- zagen zelf wel in dat het alle karnavalisten en hu- goed einde te brengen De lading werd volgens de bater verantwoordelijk te geen voltreffers meer wer- moristen mee aan deze werd een stuurgroep sa- O.V.A.M. onmiddellijk stel'en- Doch er kan dan den, en vroegen daarom avond. De laatste jaren mengesteld bestaande uit afgevoerd naar het vernie- wel onderscheid worden een onderhoud aan met de echter haakten diverse Odilon Moriter, Marcel tigingsbedrijf «Afvalver- gemaakt tussen geldmid- verantwoordelijken. De mensen af wat tot resultaat De Block, Jean-Paul De werking Rijnmond» delen van de firma en manier waarop dit gebeur- gaf dat het spektakel ver- Boitselier, Kamiel Sergant (A.V.R.) in Nederland. geldmiddelen in privé-be- de kan moeilijk als een schrompelde tot een pover en Jan Doorns. Deze Een tweede lading afval z'1: verm'ts men een schoolvoorbeeld van wel- geamerikaniseerd play- groep zal zorgen voor de werd afgevoerd op vrijdag ^et Ye' n'et ^an a^" levendheid en begrip backgedoe. regie en de praktische rea- 4 december 1987. De ver- doen. Er is dus kans dat de doorgaan. Zelfs geen Om deze show weer op lisatie. dere planning zal verlopen Openbare Vlaamse Afval- woordje van dank. «Voor niveau te brengen zal het De muzikale begeleiding volgens de acceptatiekapa- maatschappij die het dank moet ge het alleszins feestkomitee zelf de orga- zal de heer J. D'Haese citeit van het vernieti- transPort alleszins zal niet doen». Dat zegde ons nisatie en koördinatie voor zijn rekening nemen, gingsbedrijf, maar mag moeten regelen met de fir- een man die nu langs de voor zijn rekening nemen. Op de avond zelf zullen volgens het bijzonder be- ma Oe Smet dat geld zal andere kant van de barri- Alzo zal gestreefd worden een aantal professionele stek maximaal honderd wiUen verhalen °P het ge- kade staat. Toch verne- dat alle Aalstenaars die muzikanten hem ver werkdagen in beslag meenschapsministerie van men we dat het leeuwen- hun talenten op het po- sterken, nemen. leefmilieu. Of het dan via aandeel van de aange- dium reeds bewezen heb- De repetities zullen plaats- gouverneur en stadsbe- schrevenen positief ant- ben, zullen betrokken hebben in de kleine unkosten van de stuUr uit de handen van de woordde en zal meewer- worden bij de editie 1988. schouwburg van het Kul- Aalsterse belastingsbeta- ken aan een avond waarop De toelage voorzien in de tureel Centrum. De Liberale Jongerenorganisaties tonen zich momenteel wat schort aan het stede uiterst aktief. In nauwelijks één week tijds was de pers te lijk personeelsbeleid, gast, eerst by de Liberale Jonge Mutualisten met een De loonkost slorpt jaar- projekt over de rechten van scholieren, by de PVV- lijks meer dan de helft van Jongeren die hun betoelaging (2 x 4.500 fr.) afstonden het beschikbare budget op aan «Hallo Kanker» en nu by de Liberale Jongerenraad en toch kan er op dit ogen- die een aantal bedenkingen opperde in verband met de blik met moeite gesproken begroting van de stad voor 1988. worden van een aktief per- Een auto voor de ^"konn "vaneen ner.n' LfbMajeJongerenraad burgemeester ^wagenTe HftTbl" Aalat vraaft dan °ok «Een eerste punt waar w,, schikkf worden teld aandrang dat er dringend ons moeilijk akkoord over a, dienftvoertuig vsan de werk zou worden gemaakt burgervader deï stad», van een d»>dekJk<= plan- zegt de Liberale Jongeren raad. De aankoop van deze per sonenwagen stemt ten minste tot nadenken, vooral dan over de wense- ning op langere termijn binnen dit departement. Leningslast Ten slotte is het voor de Liberale Jongerenraad Aalst een vaststaand feit lijkheid ervan. De stad be- da, de totaHteit yan de schikt op dit ogenblik leni las, waarmee de reeds over twee dienst- voertuigen. De illustere Jaarlllkf begroting letter- voorgangers van de huidi- !'Jk en figuurlijk wordt ge- ge burgervader, nl. wijlen hypothekeerd dringend en de heer R. Uyttersprot en d'aa'>seh dient terugge- de heer L. D'haeseleer, schroefd. hebben nooit geopteerd voor een persoonlijk dienstvoertuig dat hen op kosten van de stad dixit de bevolking, her en der diende te brengen. In tegendeel! Beiden maakten gebruik van hun eigen privévoer- tuig. In de begroting 1988 staat enkel met betrekking tot intrestlasten op lopende leningen en de aflossing ervan ruim 40 miljoen in geschreven. De Liberale Jongerenraad Aalst is de mening toegedaan dat het bestuur hieraan vrij snel en doelmatig kan ver helpen. De Liberale Jongerenraad Aalst is de mening toege daan dat bij het komende bestuur, wat er ook de samenstelling zal van zijn, de zware opdracht zal lig gen aan de ziekten en be perkingen waaraan onze begroting lijdt een passen de oplossing te geven. Een verlaging van de ge meentelijke fiskaliteit, een streefpunt van onze vere niging, zal wellicht op de helling komen te staan. LH gemeenschap? Als de eigenaar stelt geen Ier komt ofwel via- met Aalst zal lachen, zingen en begroting voor deze Ter gelegenheid van de 75° wordt nagestreefd maar verjaardag van de dichter toch ongrijpbaar blijft. Het geeft Uitgeverij Pieter waarnaar we telkens grij- Daens, Hollestraat 14 te pen en willen bezitten ook 2980 Boortmeerbeek een al beseffen we dat het in dit bundel van gepubliceerde leven niet haalbaar is. Het gaat ons dan ook niet en nog niet gepubliceerde Deze bundel" is "aan de prijs in de eerste plaats over het gedrochten uit onder de ti- van 300 fr. te bestellan bij bedrag als dusdanig, dan tel «Grijpend naar het on- het Daensfonds, Grote wel over het principe. vatbare». Baan 51 te 2990 Wespe- Deze bundel bevat ook een laar. Het boek bevat 64 Personeelsbeleid aantal twee- en drieregels. bladzijden, is in een luxe- Ten tweede kan de Libera- J°?r. Dolaf°rtri»is P>" kaft gebonden en komt bij le Trmoerennad Aakt 7Ïrh geschreven om een u thuis na storten van 300 le Jongerenraad Aalst zich gemis te vergoeden. Om fr. plus 50 fr. verzendko- met van de indruk ont- iets te vervangen dat door sten op nr. 431-61269843 doen dat er stelselmatig heet het bestaan door van het Daensfonds.

De Voorpost | 1987 | | pagina 5