Lisette Nelis, nieuw Aalsters volksvertegenwoordiger MAGAZINE. P Eindejaarsgemeenteraadszitting met hindernissen Postzegel «100 laar kommunikatie» op verkiezingsdag Stootblokken aan H. Hartkerk De «prijzen» van de persbond De Voorpost slagen terwijl men het hier dagtekeningsstempel met nog over peilingen en centraal «Le Soir» en «Het Aalst. Het wordt even uitkijken welk stemhokje vrij is (a) Een zakenvrouw Mw. Lisette Nelis,'52 jaar, gehuwd met architekt Paul Nelis, moeder van twee dochters, is een zaken vrouw die haar hele leven reeds begaan is met de problemen van de midden stand. Is ze in de politiek eerder onervaren, quasi een beginnelinge, in mid denstandskringen NCMV en CMBV is ze dat aller minst. Assistent-psycholo ge van de Katholieke Ho geschool voor Vrouwen te Antwerpen was ze in dienst van de KLM in Schiphol bij de selektie van air-hostess. Dat deed ze voor de wereldtentoon stelling van 1958 over voor fair-hostesses en verder was ze steeds bedrijvig als lerares en voordracht geefster in middenstands kringen. O.m. in het Aal- sterse Cemov. Ze is om zo te zeggen opgebracht tus sen vaten en flessen want Vervolg op blz. 2 Traditioneel wordt de laatste gemeenteraadszitting er een waar in verband met de kerstdagen peis en vrede over de vroede gemeenteraadsleden zweven. Gekonkreti- secrd in waardige toespraken van de fraktieleiders vol goede intenties en beloften en door de groendienst in een kerstgeschenkje. In de plaats daarvan overhandigde SP-fraktieleider Edgard Hooghuys aan burge meester Maurice De Kerpel een lijvig dossier over de benoemingen destyds van klerken in het jaar 1981 naar analogie van wat nu gebeurd is met de benoeming van kinderverzorgsters waarby tegen de fusiewetgeving in een aantal in dienst zynde personeelsleden (meer dan 10 jaar) werden gepasseerd. En het kerstpresentje zal worden vervangen door een nieuwjaarsattentie by de eerstvolgende raadszitting op dinsdag 26 januari. Niet in aantal Edgard Hooghuys (SP) puté» vroeg Hooghuys De vergadering startte met werd door de minderheid langs zijn neus weg. De een kwartier vertraging verklaard «dat ze zouden met van humor gespeende want de CVP en PVV- blijven zitten». Onder de burgemeester-voorzitter frakties waren niet in aan- afwezigen ook eerste sche- stelde dat dit «vragen zijn tal. De burgemeester kon pen Anny De Maght, waarbij een voorzitter toch de raadszitting ope- weerhouden nog te Gent. moet doen alsot hij ze met nen want bij monde van «Wordt ze misschien de- gehoord heeft»... De regeling van het verkeer aan de H. Hartkerk is zeer onlangs gewijzigd. Het verkeer komende uit de richting van het Onze-Lieve-Vrouwziekenhuis wordt nu voorgesorteerd vanaf de Oude Dendermondse Steenweg tot de Bredestraat. Het verkeer richting Dendermonde wordt op de linker rijstrook gebracht en kan rechtdoor rijden of linksaf slaan. De wagens die rechts voorsorteren moeten aan de Bredestraat rechtsaf langs het P. Cornelisstadion. Door deze nieuwe regeling wordt de snelheid van het verkeer vóór de De geruchten lopen inder daad dat de uitslag die An ny De Maght heeft be haald op de provincielijst ze voert de toptien met lengten voorsprong aan kans maakt om bestendig afgevaardigde van Oost- Vlaanderen te worden. Of ze die kans ook nu reeds grijpt of de kat nog wat uit de boom ziet, wisten zelfs haar partijgenoten liever nog niet te vertellen. Ook bij het begin van de besloten vergadering was de meerderheid niet in voldoende aantal om rechtsgeldig te kunnen vergaderen en beslissen. De «oppositie» die duide lijk op vinkenslag lag stap te het dan ook ostentatief af zodat de burgemeester verplicht was de zitting te schorsen. Er stonden im mers op de agenda van de besloten vergadering be langrijke punten. Niet in het minst de benoeming van een kuituuranimator, zeg maar direkteur van kultureel centrum De Werf. Gemeenteraadsle- Vervolg op blz. 4 Tegen een achtergrond van verkiezingspropaganda met beloftenspuwende micro's op een uitzonderlijk lawaaie rige zaterdagmarkt werd in het mooi kader van de stadsfeestzaal verleden zaterdag de tentoonstelling «100 jaar kommunikatie» geopend. Het weekend door zou die veel volk lokken. Mensen zijn nu eenmaal toch op de baan. Zelfs op de anders doodstille zondagvoormiddag en doen dan ook deze filatelische hoogvlieger aan. Een organisatie van de Socialistische Postzegelkring met voorverkoop te Aalst maar eveneens te Brussel, Diest, Dottenys en Fayt-lez-Manage. Een zegel ter waarde van 9 fr gedrukt in een oplage van 4,9 miljoen in raster- diepdruk gerealiseerd in de Algemene Werkplaats van het Zegel te Meche- len. Een zegel die vanaf 14 december ook te koop is in alle postkantoren van het Rijk. Opening Oud-minister Mare Galle, duidelijk getekend door de vermoeiende en veelei sende verkiezingscampag ne verklaarde voor de mi cro, hees en schor als hij was, geen stem meer te hebben maar er op de ver kiezingsdag met vele dui zenden te zullen krijgen». Hij evoceerde «Het Laat ste Nieuws», begonnen als centenblad en gesproten uit het weekblad met de veelzeggende titel «De Zweep» dat op 7 juni 1988 honderd jaar bestaat. Een afdruk van het nulnummer van het «Laatste Nieuws», van honderd jaar terug was te verkrijgen op de tentoonstelling en merk waardig toevallig, ook in dat blad had men het reeds over de verkiezingen. Maar dan wel over de uit- prognoses houden moet. Mevrouw Van Gael me moreerde een aantal feiten uit de historiek van «Het Laatste Neiuws» - «Le Soir» liet men gewoon links liggen en beklem toonde het feit dat een «Stichting» was opgericht die er moest voor zorgen dat «Het Laatste Nieuws» steeds een onafhankelijke koers blijft varen. De prijzen voor postzegel ontwerpers waren de dag voordien te Brussel uitge reikt en het verheugde haar dat er van de tien deelnemers 5 voor elke krant liefst zes oud leerlingen van de Gentse Akademie waren. Ook de laureaten van deze ge beurtenis Inge Daveloose en Mark Verbrugge. De Laatste Nieuws» was een kolfje naar de hand van stadsgenoot Frans Wau- ters die er samen met de andere aanwezige ont werpster in de bloemen werd gezet. Figuurlijk dan wel. Voorverkoop Tijdens de voorverkoop is er een mogelijkheid voor zien voor het bekomen van een biezondere dag stempel van Frans Wau- ters die er eveneens zijn meest recente publikatie presenteert. «Zonder woorden» is een bundel met een honderdtal volkse zegswijzen. Het kost 150 fr en de opbrengst komt ten goede aan HARVA, vere niging voor hartpatiënten. I T4 De Persbond van de Denderstreek die jaarlijks de Aalsterse figuur van het jaar verkiest, waarvoor geen politici in aanmerking komen, besliste tijdens zijn jongste algemene vergadering andermaal ook een waardering uit te spreken over de houding van de politici uit de Aalsterse regio, dit ten overstaan van vrienden, politieke tegenstrevers en de bevol king in het algemeen. De appelsienprijs wordt voor 1987 toegekend aan Richard Goossens (voorzitter van het OCMW), omdat hij in de uitvoering van zijn taak verder ziet dan de verzuilde belangen en hij door zijn rechtlij nigheid de hoop wettigt deze houding tot het einde van zijn ambtstermijn te bestendigen. De cirtoenprijs wordt voor 1987 toegekend aan Oscar Redant, omdat hij als een pedante en betut telende schoolmeester, zonder veel argumenten en respekt voor zijn tegenstever, altijd en iedereen de levieten weet te lezen. De Persbond van de Denderstreek verkoos Octaaf Boone, centrale figuur van o.m. The Big Band en de symfonie Door Eendracht Groot, als «figuur» van het jaar 1987. Deze prijs zal op een latere datum uitgereikt worden. LH V verkeerslichten fel afgeremd, zodat het rechtdoorgaand verkeer de bocht aan de kerk op een veilige manier kan nemen. Het is precies de overdreven snelheid waarmee de automobilisten die bocht vroeger konden nemen, samen met een asverschuiving van het wegdek die vroeger al te vaak zware ongevallen veroorzaakten. Door het te ver naar rechts uitzwenken van de voertuigen kwamen o.a. de op het (gemarkeerdde) fietspad rijdende fietsers in gevaar. Snelheidskontroles ter plaatse hebben nu al aangetoond dat de nieuwe regeling een belangrijk positief resultaat oplevert: de snelheid wordt gematigd en er werden nog geen ongevallen betreurd. Ten stadhuize wordt alleszins gepréciseerd dat het hier een voorlopige maatregel betreft en dat een evaluatie zal worden gemaakt tussen de dienst openbare werken van de stad en van het ministerie. VRIJDAG 18 DECEMBER 1887 Aalst. Frans Wauters kreeg een geschenk aangeboden (a) 40' JAARGANG NR. 50 40 F Aalst. Veel belangstelling in de feestzaal voor de opening van de postzegeltentoonstel ling (a) De kontroverse Ghisleen Willems - Lisette Nelis-Van Liedekerke heeft haar beslag gekregen. Ghis. Willems heeft de kiezers wel aangezet voor de CVP te kiezen en duidde daartoe een aantal «boerenkandidaten» aan. «Als ge voor die stemt, stemt ge voor Willems». Wel bleef op verkiezingsdag, uit protest tegen de gang van zaken, met speciaal tegen het CVP-bestuur maar wel tegen bepaalde NCMV-instanties, het NCMV-lokaal «Land van Riem» op de Grote Markt ostentatief gesloten, zodat mw. Nelis haar hoofdkwartier optrok in de Sint-Martinuskring in de Zonnestraat. Quasi aan de achterdeur van Ghis. Willems. Dat Lisette als ongekende in de politiek de 9.101 stemmen van Ghis. Willems niet zou kunnen ophalen was op voorhand geweten. Ze werd alleszins als tweede op de C VP-lysttot volksvertegenwoordiger verkozen met 2.207 stemmen na Hubert Van Wambeke, die er als kopman en ervaren politicus met gezag 9.203 haalde en zyn aantal dus met 2.000 zag vermeerderen, en vóór de Moorselse laborante Vera Van der Borght, die bij haar eerste kandidatuur reeds 2.749 stemmen uit de brand haalde. Alleen lystduwer Johny Timmermans deed het byna even goed met 2.674 stemmen.

De Voorpost | 1987 | | pagina 1