In de partijlokalen tijdens de verkiezingsnacht Jeugdhuis Dido Erpe met gevarieerde activiteiten Geen noemenswaardige verschuivingen in de Senaat Foto- en Dia-Club Meierskouter Burst Top tien van de Senaat Voorkeurstemmen voor de Senaat Info-avonden in Erpe-Mere Jeugdatelier Vredeshuis in volle werking De Voorpost - 18.12.1987 - 3 1.409 2.093 1.415 713 907 919 In geen enkel partijlokaal was absolute zegeroes. Meest was er uiteraard in de Graaf van Egmont bij de PVV. Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem die na een doorgedreven campagne 15.421 stemmen haalde en daarmede na Mare Galle hoogst scoort, in het hele arrondissement voor de Kamer, zegt dat zich nu een 'omgekeerd fenomeen' heeft voorgedaan. «Vorige keer kregen wij de klappen, en won de CVP. Nu is het de CVP die moet inboeten». «Nationaal scoort de PVV goed, doch de PRL krijgt klappen». Eerste schepen Anny De Maght is meer dan tevre den. Niet zonder reden, want ze vermeerdert haar stemmenaantal van 3.980 naar 5.258 en wordt daar- Aalst-Oudenaarde er in de persoon van Elie Bock- staele een senator bij krijgt, doch met Paul Tant door de apparentering, een volksvertegenwoordi- mee de absolute topper ger verliest. De CVP voor de provincie in het houdt alvast twee zetels en distrikt Aalst - Lede - Er- Lisette Nelis is verkozen. pe-Mere. Uiteraard is ze nog meer tevreden over de Schepen Chris Borms is score van de PVV te tevreden over haar per- Aalst. Ze ziet erin de er- SOonlijk sukses en dat is kenning van haar toege- zeker nieuwkomer Vera paste slogan «werken». Van der Borght die als «We willen nu doorzetten debutante - niet in de po en niet door zitten». litiek, doch wel als kandi- «Het Land van Riem» daten - liefst 2.749 stern- kunnen we overslaan. Het men binne nrijft en daar- is gesloten. Uit stil maar mede binnen de CVP-ka- ostentatief protest. In tel- nierlijst tweede hoogst bureaus vernamen we dat scoort Een belofte de naam van Lisette Nelis menigmaal was doorge schrapt op stembrieven en 1° het «Volkshuis» aan de dat er eveneens vaak Houtmarkt is veel volk. «Ghisleen Willems» werd bijgeschreven. Uiteraard We drummen ons boven allemaal ongeldige af- en horen er dat de soaal.s- c ton Ho nrnotcte 'fom.l.o' wat minder stemmen kreeg, ligt aan het feit dat Dirk De Meerleer gelan ceerd werd. Uiteindelijk voorlopig vruchteloos niettegenstaande zijn 2.143 stemmen. Edgard Hooghuys: «Dat we nu geen drie provincieraads leden meer halen is lo gisch. Dat was verleden keer een volledige toevals treffer.» In «Het Gulden Vlies», voor insiders «'t Vèlleken» is Willy Van Mossevelde wat zijn persoonlijk resul taat betreft in zijn nopjes. Procentueel heb ik ten overstaan van het door de respektievelijke partijen behaald aantal stemmen de hoogste score. Willy steeg inderdaad van 3.661 naar 4.240 waarmede hij hoogst scoort van het dis trikt. Wat de totaliteit betreft, had hij een betere uitslag verwacht. Nationaal is er verlies, «'t Was een refe rendum in Wallonië met als inzet 'Happart', of niet?». Jan Caudron had eveneens op méér gerekend. «Voor ons is de uitslag inderdaad ontgoochelend». «Ten op zichte van heel Vlaande ren heeft de VU-Aalst zich echter flink verdedigd.» En daarmede konden we het stellen en huistoe na een lange dag... en nacht. LH Aalst. Mare Galle bracht zijn stem uit (a) faires. ten de grootste 'familie' in In «'t Groen Kruis» staat het land zijn. staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opden- bosch ons te woord. Ze verioren. t Is NEEN aan had de primeur die onder- houvast». Dat Mare tussen versleten is. dat Galle °P de provincie iet- «De meerderheid heeft Sinds deze maand beleefde het jeugdhuis Dido van Erpe zyn tweede verjaardag als «onafhankelijk» jeugdhuis. Dit ging niet zonder moeilijkheden gepaard volgens de permanent-verantwoordelijke maar toch «met een stijgende trend» met meer aktiviteiten en meer bezoekers-leden. Het is de bedoeling deze trend aan te houden maar dit kan pas door de inzet van velen, vrijwilligers die enkele uren willen vrijhouden om de talrijke administratieve en andere werkjes om te knappen. Daarom dringt men aan om in funktie van het beheer naar een meer uitgebreide samenwerking te zoeken. Naast de traditionele wekelijkse aktiviteiten om er mee door te gaan. Kerstinstuif, de Oud- en ook een film op het pro-- Onder leiding van G. Os- Nieuwjaars-TD en andere gramma voor de einde- semerct zal men op zondag jaarsfeesten. Op 26 de- 10 januari starten met be- cember draait men kende dansen waarbij veel «Clockwise» van J. nieuwigheden zullen aan- Cleese. geleerd worden. De eerste Maar nu reeds denkt men reeks heeft bewezen dat al aan volgend jaar, vooral deze avonden heel wat op het gebied van de dans meer bieden dan dansen is alles al geregeld. De aanleren want de kursisten eerste reeks van tien dans- beleven er prettige uren lessen kende een enorme samen. Dc lessen zullen belangstelling met ruim 50 opnieuw doorgaan elke deelnemers en daarom zondagavond van 19.30 u. heeft men niet geaarzeld tot 21 u. en het hele pak- Voor de senaat wordt gekozen voor kandidaten van duidelijk geen windeieren, beide arrondissementen, Aalst en Oudenaarde samen. De Aalsterse SP-er, ex- Er is trouwens een trend omdat in het vervolg ook voor schepen Eddie Monsieur de kamer te doen. O.m. Herman Decroo zou daar best scoorde eveneens zeer voor te vinden zyn. Voor dc senaat zyn dus vier goed. Hij haalde inder- mandaten te begeven. daad op de SP-lijst op de derde plaats 6.351 stern- Vaste pionnen zijn hierbij burgemeester van Aalst, men. En het PW-ge- Paula D'Hondt-Van Op- Maurice De Kerpel. die meenteraadslid Alois denbosch (CVP) en Louis niettegenstaande een alge- Adriaenssens - wiens Waltniel (PVV). Voor de meen stemmenverlies voor echtgenote ei zo na in de SP komt Herman De Loor de CVP liefst 6.377 stem- provincieraad zetelde - uit Zottegem in de plaats men achter zijn naam bekwam op de vijfde op- van Paul Vander Niepen kreeg. Het mandaat van volgersplaats 1.724 voor die afhaakt. Vierde man- burgemeester legt hem dus keurstemmen, daat was eerder voor An- dré Geens (VU). Alhoe wel hij 7.049 stemmen haalde speelt de apparen tering hem parten en gaat de vierde zetel naar de schepen van Financiën. Elie Bockstal met 4.353 stemmen. André Geens zou eventueel in aanmer king kunnen komen voor coöptatie. Opmerkelijk goed scoorde ket kost slechts 300 fr. Bovendien wordt gemeld dat de laatste dansavond voor alle vroegere, huidige en toekomstige danskur- sisten doorgaat op vrijdag 18 december a.s. vanaf 20 uur. Daarnaast gaat op 13 ja nuari a.s. ook de eerste les van de Jazz-Dance van start. Ook hier zijn tien lessen van anderhalf uur voorzien maar dan voor de prijs van 450 fr. Hiervoor is echter runkledij noodza kelijk en een beetje meer lenigheid van de uitvoer ders. Enkele belangstellenden van Dido zullen deelne men aan de Impulsweek ends georganizeerd door de Vlaamse Federatie van jeugdhuizen. Daarnaast is wellicht een optreden voorzien van hun eigen to neelgroep Bandido. Bandido Het jeugdhuis Dido kan zich nu al, een jaar na de stichting van een toneel groep, de lukse veroorlo ven om met twee verschil lende stukken uit te pak ken en dit tijdens onge veer dezelfde periode. La ten we hopen dat ze in hun eigen entoesiasme niet verstrikt geraken. Bandido II bracht een op voering van Het Poets team van M. Burssens te Aalst waar men nieuwe kontrakten voor dit stuk kon vastleggen. Men zal een opvoering verzorgen op 10 januari in het jeugd huis Jeno te Mechelen en ook het vormingscentrum van Dworp. de Destel- heide, zal deze memsen aanspreken voor een op voering in januari. Een an dere is gepland voor april en Dido zelf hoopt enkele voorstellingen te geven einde januari in jeugdhuis Dido. Op 8 april zal Bandido I op de planken komen met Het Belang van Ernst, een toneelwerk van O. Wilde. Hiervan zullen meerdere voorstellingen gegeven worden, zoals op 9, 10, 15 en 16 april 1988. Om de kosten van deze produk- ties te dekken worden in tussen nog andere akties gepland zoals een Griekse avond. Hongeraktie Het jeugdhuis Dido is de sterke motor achter de ak- tie 11.11.11 en kan nu al vaststellen dat het een sük- sesjaar geworden is alhoe wel er nog bijdragen door sijpelen en het eindbedrag dus nog niet vastligt. Toch is men zeer optimistisch want op dit ogenblik is er al bijna twaalf miljoen frank opgehaald, wat met een het tweede beste cijfer per inwoners van Oo$t- Vlaanderen betekent. De financiële steun voor een projekt in Coraca (Boli- vië) zal bijgevolg aanzien lijk zijn en met het gedeel te dat van de vrijgevigheid van Erpe-Mere komt, moet alleszins een ruime bijdrage leveren om het voorziene projekt te kun nen verwezenlijken. JV 1. Paul D]Hondt-Van Opdenbosch, CVP 35.154 2. Louis Waltniel, PW 24.464 3. Herman De Loor, SP 16.626 4. Broways, PVV 9.444 5. André Geens, VU 7.049 6. Maurice De Kerpel, CVP 6.377 7. Eddie Monsieur, SP 6.351 8. Elie Bockstal, CVP 4.353 9. Willy Van Driessche, SP 4.193 10. Hilaire Torrekens, CVP 3.347 KPB 1. Michel Vanderborght, Ninove 320 2. Roger Hantsori, Ron- se 58 3. Anny De Poorter, Ge- raardsbergen 161 4. Pol Van den Abbeel, Aalst 96 Opvolgers: 1. Leona De Rijcke, Aalst 66 2. Raymonde Jacquet, Aalst 31 3. Jules Baudewijn, Nino- 48 4. Yvonne De Waele, Aalst 35 5. Fernand Bautsoens, Geraardsbergen 51 6. Marie-Louise Velde- man, Ninove 37 CVP 1. D'Hondt-Van Opden- bosch Paula, Haaltert 35.154 2. Elie Bockstal, Maarke- dal 4.353 3. Goeman Roger, Le de 1.477 4. M.C. Vanmaercke 1.056 Opvolgers: 1. De Kerpel Maurice, Aalst 6.377 3. Torrekens Hilairc, Ni nove 3.547 5. Petit Hector, Zotte- 1.914 gem Agalev 1. Frans De Brul 2. Frieda De Wael 3. Christiane Van fel 5., Mare Keppens Opvolgers: 1. OmerGevaert 2. Frieda De Wael 3. Christiane Van fel 4. Agnes Martien 6. Marie-Jeanne leydt SP De Loor Herman De Jonghe Liban Monsieur Eddie Deventer Armand Opvolgers: Van Driessche Willy 4.193 Van Hende Serge 2.366 Van Damme Erik 1.256 De Quick Louis Devos Mare Van Rossen Agnes PVV 2.100 1.232 1.187 Nuf- 273 241 449 327 Nuf- 112 137 Hae- 225 16.622 2.864 6.351 2.521 1.646 620 1.162 Zotte- 7.049 Waltniel Browaeys De Sutter Demets Opvolgers: De Neve Uittenhove Van Daele De Geyter Adriaenssens 24.464 9.444 1.308 1.332 4.570 2.857 3.766 663 1.724 Wierinck VU Geens Andre, gem Cosijns Jozef, Brakel 1.151 De Metsenaere Wilfried, Denderleeuw 1.085 De Grave Urbain, Erpe- Mere (Aaigem) 1.257 Opvolgers: Van den Heede Frans, Oudenaarde 1.539 Vinck Edy, Erembode- gem 662 Van Impe Anna, Dender leeuw (Welle) 931 Sonck Hans, Haaltert (Denderhoutem) 807 De Saeger Willy, Ninove (Denderwindeke) SAP H. Patroons R. Francois L. Rombouts E. Sprinx VL. BLOK A. Denhaerynck N. De Schutter A. Lebeau M. Scheerlinck Aalst. Op het bal van de Schramoeillekrabbers waren heel wat verkleden van de partij (a) 702 167 45 19 17 P.V.D.A. I. De Rijcke A. Verdonck D. De Bock A. Haverals 628 276 117 191 154 51 49 23 LH In het kader van de info- avonden die door de ACV-jongeren van Erpe- Mere en Lede georgani zeerd worden ging op vrij dag 11. een EFIBO-avond door. Een verpleger gaf er een korte inleiding over de verschillende stelsels dat ons lichaam nodig heeft om te leven maar de be doeling van de hele opzet is dat men aan de jongeren aantoont hoe men tot een reanimatie komt. Om Het strikt nodige uit te voeren is er slechts een kursus van drie uren nodig om de eer ste hulp ter plaatse uit te voeren, noodzakelijk vooraleer een dokter ter plaatse komt. Na een korte uiteenzetting volgde de praktijk zowel In de schoot van de VZW Meierskouter heeft men een foto- en diaclub opgericht waar iedereen terecht kan om in groepsverband zyn hobby te bedrijven maar ook om min of meer te specializeren by het schieten van plaatsjes. Het is de bedoeling om samen meer kunstzin nige foto's en dia's te produceren en er niet zomaar op los gaan met de camera. De nieuwe vereniging zal zich niet beperken tot het louter «trekken» want voor het eerste seizoen heeft men bekwame en ondervindingrijke fotogra fen ter beschikking gesteld om de leden van deze club met raad en daad bij te staan en eventuele proble men met elkaar te bespre ken en natuurlijk op te lossen. Zij zullen de lief hebbers van de «kodak» volledig vertrouwd maken met hun toestel en daar naast zullen zij de leden alle knepen van het vak aanleren, zoals ook o.a. het ontwikkelen, vergro ten en al hetgeen er rond om komt bij kijken. Het hobby wordt als dusdanig uitgebreid tot meer vak kennis waarbij heel wat geld kan uitgespaard wor den als men zelf zijn mate riaal kan vervaardigen. Om de veertien dagen, tel kens op donderdag van 20 tot 22 uur, zal men in het buurthuis in de nieuwe wijk te Burst een les kun nen volgen en dit geduren de verschillende maanden al naar gelang de vorde ringen of de wensen van de clubleden. Belangstellenden kunnen zich laten inschrijven of toetreden tot deze foto club bij het bestuur van de Meierskouter of op de eer ste samenkomst, nl. op donderdag 17 december om 20 uur, liefst met foto toestel natuurlijk. De aan sluiting bij deze pas opge richte club is volledig gra tis alhoewel men nader hand zelf voor de nodige toebehoorten zal moeten zorgen maar ook hier zal men raad mee weten. Dat Erpe-Mere op het ge bied van verenigingsleven nog altijd aan geen bloed armoede lijdt wordt met deze stichting eens te meer bewezen en het wordt stil aan tijd dat ook voor de culturele verenigingen de toelagen opgetrokken worden want de «koek» begint steeds maar kleiner te worden aangezien hij in veel stukjes moet verdeeld worden. JV op een pop als op het «le vend natuurlijk» gestel. De opkomst voor deze snelkursus was niet den derend met een zestal ge ïnteresseerden en misschien ligt dit aan het feit dat men in Mere reeds vele jaren met dergelijke kursussen bezig is en er wellicht geen noodzaak is aan een para- lellopende organisatie. Dit is echter slechts één thema van het programma want in januari volgt er een gespreksavond met betrekking tot «industrieel afval en vervuiling». Hopelijk spreekt dit on derwerp de jongeren meer aan en zal men volgende maand heel wat meer be langstellenden kunnen verwelkomen. JV Drukke bezigheden vorige zaterdag in het Aalsterse Vredeshuis waar onder lei ding van animator Johan Heirman een twintigtal kinderen van 6 tot 12 jaar druk bezig hield met een reuze duifspel. Via dit ge- zelschapspel wil de jeugd- verantwoordelijke van het vredeshuis aan vredesop- voeding doen. Een suk- sesformule als men weet dat hij van 14.00 tot 17.00 uur het jonge volkje weet te boeien. Zaterdag 19 de cember om 14.00 uur is er weer zo een kindernamid dag in het vredeshuis. De kinderen zullen zich ver kleden, sminken, toneel spelen en zingen. Rond 17.00 uur zullen de ouders hun kinderen weer kunnen ophalen. Nieuwjaar wordt in het kinderatelier van het vre deshuis gevierd op zater dag 9 januari om 14.00 uur. Op het programma volksdans en feestspelle tjes. Zaterdag 23 januari kiest men de echte Vre- deskindprins Karnaval. Wil je nog meer informa tie over het kinderatelier van het Vredeshuis, dan kan je steeds terecht bij Johan Heirman, Landbou wersstraat 64 te Aalst (053/21.64.44). JM Heyman De architektuur van het inter- bullum is de laatste aflevering van het Openbaar Kunstbezit in Vlaanderen. Deze afleve ring geeft niet alleen een boeiend overzicht van de kar- rière van Van de Velde, maar bespreekt ook zijn architekto- nische vormtaal en zijn peda gogische aktiviteiten in België en Duitsland. Een abonne ment op Openbaar Kunstbe zit in Vlaanderen kost 600 fr. en kan besteld worden op het adres Trommelstraat 1 te 9000 Gent (091/23.82.39).

De Voorpost | 1987 | | pagina 3