Eindejaarsgemeenteraadszitting met hindernissen Yvan Verhavert direkteur Kultureel Centrum Tien gratis zwembeurten voor elke nieuwe Aalstenaar Door zege van Club Brugge kandidaat prins in Aalst Kerst en Nieuwjaar in stadsdiensten 4 - 18.12.1987 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 den die haagschool liepen werden dan ook stante pe- de uit naburige café's ge haald en vóór de tien mi nuten schorsingstijd was de meerderheid in aantal. Het werd uiteindelijk Ivan Verhavert. Meer hierover elders in dit blad. Werden 12 kinderverzorg sters onwettig benoemd? In de gemeenteraadszit ting van 25 november laatstleden werden 12 kin derverzorgsters benoemd. VU-fraktieleider Jan Cau- dron stak toen reeds een waarschuwende vinger uit. Als de benoeming door ging zou hij klacht neer leggen bij de gouverneur. De vigerende wetgeving werd er inderdaad door met de voeten getreden, het is immers zo dat tijde lijk aangestelden van vóór de fusie voorrang hebben zo ze tenminste in de gestelde kondities vallen. De benoeming ging toch door en Jan Caudron dien de zijn klacht in. Hij vroeg aan de gouverneur deze «onwettige benoemingen» te schorsen omdat «bui tenstaanders» werden be- 1 noemd terwijl mensen.met 10 jaar dienst op zij wer den gezet. Hij liet verleden dinsdag de gemeenteraad wel nog de kans deze «flater» recht te zetten en de benoemin gen ongedaan te maken. Een quasi analoog geval deed zich voor in 1981 toen de CVP in de opposi tie zat. Toen benoemde de SP-PW-VU-meerderheid een aantal opstellers en klerken en liet tijdelijken achterwege. Er kwam he vig protest met o.m. ron kende perskoppen en het college haalde bakzeil. De benoemingen werden on gedaan gemaakt. Uiteraard is dat niet iden tiek hetzelfde geval maar het is alleszins analoog. In het licht van dat prece dent hoopte Jan Caudron dat ook dit bestuur nu de zelfde konklusies zou trek ken en de benoemingen eveneens ongedaan maken. Ook Eddie Monsieur is van dezelfde mening en citeert daarbij een konink lijk besluit over deze ma terie. «Tijdelijken van vóór de fusie hebben ab solute voorrang. Alleszins voor de eerste benoe ming». En dat is hier het geval. Fraktieleider van de SP Edgard Hooghuys doet eveneens zijn duit in het zakje. Traditioneel is de laatste gemeenteraadszit ting van het jaar er een waar getracht wordt in peis en vree te leven, waar schepen De Maght zorgt voor een kerstattentie (die komt er nu na nieuwjaar) en waar fraktieleiders wensen formuleren voor het volgend jaar. Dat blijft nu allemaal onderwege en komt allicht aan bod op 26 januari. Edgard Hooghuys had toch een kerstgeschenk voor burgemeester De Kerpel in petto. Een lijvig dossier met tal van kran tenknipsels over een der gelijke story in 1981. «Lektuur om te lezen tus sen Kerstmis en Nieuw jaar» voegde deze spuiter eraan toe. Willy Van Mossevelde brengt het antwoord naar voor van de minister van Binnenlandse Zaken in 1983 waarin wordt gesteld dat voor dergelijke feiten het stadsbestuur persoon lijk geldelijk verantwoor delijk kan worden gesteld. Maar het kollege houdt voet bij stek. Het wil af wachten wat de gouver neur zal beslissen. Pas daarna wordt een defini tieve regeling getroffen. Als U het me vraagt, een moeilijk en netelig pro bleem. Wordt karnavalwerkhalie «La Couverture» ver kocht? Op de agenda van de ge meenteraadszitting van verleden dinsdag kwam o.m. de verhuring voor van een gedeelte van het fabrieksgebouw «La Cou verture» aan de School- en Weggevoerdenstraat. Dat die verhuring voor de sym bolische frank slechts voor één jaar gold, en dan nog uitgerekend tot 17 oktober 1988 of klaarder gezegd tot pal na de volgende ge meenteraadsverkiezingen deed het VU-raadslid vra gen stellen. Dat éne jaar is de normale termijn die re gelmatig gehanteerd werd zou schepen André Doorns later zeggen. Willy Van Mossevelde verzocht het bestuur zijn intenties mede te delen. Gaat men de werkhuizen nu herstellen of niet? Komt er een overlegge- sprek zoals gevraagd tus sen het Aalsters Karnaval- verbond en het College burgemeester en schepe nen? Of is dat gesprek reeds voorbij? Danny Denayer zegt dat niet alleen de bouwvallige muur voor risico's zorgt maar dat zulks eveneens het geval is met de vuile lucht waarin karnavalisten bij gebrek aan degelijke afzuiging moeten werken en het niet ondenkbaar brandgevaar. Hij suggereert eerder uit de kijken naar een andere en betere vestiging voor de werkhalle die de karnaval ten goede komt en dus ook het imago van Alst meer glans verleent. SP-er Eddie Monsieur legt de link naar de intentie van de stad, uitgedrukt in de perspektievennota, om stadseigendommen te ver kopen. Een alternatief vinden ziet Monsieur niet zo dadelijk zitten... Van Mossevelde heeft van feestkomiteesekretaris Jan Doorns gehoord dat de werkhalle alleszins ver kocht wordt, doch vader Doorns relativeert dat ge zegde. Er is inderdaad de optie tot verkoop en de onderhandelingen zijn aan gang. Hopelijk worden die nog binnen het jaar tot een goed einde gebracht. Maar alleen wanneer een alter natieve vestigingsplaats is gevonden zal «La Couver ture» onder de hamer komen. De karnavalgroepen krij gen van schepen Doorns terloops een veeg uit de pan omdat ze de regle menten van het ARAB niet zouden respekteren wat Edgard Hooghuys tot een fel protest noodt. «Ge hebt lef. Hoe durft ge? In de stadsdiensten worden de reglementen evenmin gerespekteerd» zegt hij tot Dooms die echter repli ceert dat die reglemente ring dateert uit de periode dat Hooghuys zelf schepen was. De schepen van openbare werken zegt dat er inder daad anderhalf miljoen beschikbaar is voor her stellingen doch eerst moet een voorstel worden opge maakt dat dan getoetst moet worden aan de vra gen van het AKV op zijn haalbaarheid en gebruik baarheid. Als er gewerkt wordt zal begonnen worden, volle dig prioritair, met de meest dringende zaken. Schepen Juliaan Vinck zegt dat er inderdaad een gesprek is geweest maar dat over de werkhalle praktisch niet is gespro ken. Iets wat Van Mosse velde dan toch ten zeerste betreurt. «Met dat opstel len van een ontwerp houdt men ons reeds twee jaar zoet» voegt Van Mossevel de er nog aan toe. Bij de stemming onthouden zich de SP-ers en de afge scheurde SP-er Baita Do lores. De andere keuren de verhuurvoorwaarden voor één jaar en voor de simbolische frank goed. Laattijdige OCMW-begro- ting Schepen Ghisleen Willems nu bevrijd van een na tionale bevoegdheid en dus nog meer vrijuit spre kend stelde een begro tingswijziging voor, voor het OCMW voor het lo pend dienstjaar. De stads- toelage blijft op 116,9 mil joen onveranderd doch zo wel ontvangsten als uitga ven worden met 8,6 mil joen afgezwakt. De begroting OCMW kwam inderdaad laattijdig ter tafel wegens het ont breken van gegevens en de noodzaak tekorten weg te werken. De afdrachten van dokters die in het ste delijk ziekenhuis werken zullen worden verhoogd en de werkingskosten af gezwakt. Achttien perso nen van het stedelijk zie kenhuis zullen naar het OCMW worden overgehe veld. Volgend jaar zou het stedelijk ziekenhuis zon der verlies kunnen wer ken. Wasserij en aankoop van een scanner blijven wel problemen. Vooral in de deelgemeen ten zou er nog heel wat drempelvrees bestaan voor het OCMW dat er nog steeds «den arme» of «de C.O.O.» heet. Gesteld werd alleszins dat onkosten gedaan voor po litieke vluchtelingen nor maliter door de overheid dra moeten worden terug betaald. Jan Caudron stel de dat de VU deze wijzi ging niet zal goedkeuren omdat ze ook de begroting niet goedkeurde en dat evenmin met de volgende zal doen. De SP gaat die evenmin goedkeuren om dat volgens fraktieleider Hooghuys de nu voorlig gende wijziging noodzake lijk werd door het hante ren van «dubieuze cijfers». Tot Roger D'Hondt zegde schepen Willems dat een door hem gevraagd onder zoek over de werking van het OCMW in acht zal worden genomèn. Hij zegt er echter bij dat het OCMW moet werken bin nen de eigen financiële be grenzingen. Tot Caudron, Hooghuys en Gracienne Van Nieu- wenborgh zegt de schepen dat het overhevelen van personeel en het toe te kennen statuut een politie ke keuze was. Het stads bestuur opteerde ervoor zoveel mogelijk mensen te werk te stellen maar Gra cienne dringt aan en vraagt «wat men gaat doen met het overgeheveld per soneel eens dat het hospi taal effektief in werking is». Voor schepen van perso neel Stockman is het een administratieve aangele genheid. Hij belooft aan de oppositie de reglemen tering te zullen toesturen. Bij de stemming stemt de SP tegen wegens de laattij digheid en ook wegens het niet volgen van de proce dure. Ook de VU en Baita Dolores stemmen tegen. Raadslid Annie Dierickx, van beroep arts-specialis te, onthoudt zich. «Ik zou het toch anders doen» be sluit ze. LH Malste acht g spoor. Onder mngm ne t s Aalst. Toch nog even laten kontroleren vooraleer de brief weggaat (a) Jantje Brouwer uit de Arbeidsstraat is een gekende figuur in het karnavalwereldje. Hy stelde zich kandidaat voor de prinsenverkiezing, via een weddenschap met vrienden. Een en ander gebeurde aan de toog van een gekende herberg. «Als club Brugge doorgaat met 5-0 naar de volgende ronde van de uefa cup en dus zyn thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund wint, dan dien ik mijn kandidatuur in», zo zei Jan. De 32-jarige Yvan Verhavert, Regelsbruggestraat 63 te Aalst, gehuwd met Marina Smet, vader van een tweejarig zoontje Olivier, zoon van een leraar aan het H. Kruiskollege te Denderleeuw en van de moeder van de couturezaal Longchamp is de direkteur van kultureel centrum «De Werf», momenteel nog kategorie C. Elf kandidaten dienden zich voor de tweede sessie aan nadat in de eerste sessie geen enkel kandidaat slaagde. Van de elf kwamen er zeven opdagen en daarvan bleven er drie over. Na nog een mondelinge en schriftelijke proef viel Hugo Van Steenbergen tussen de mazen van het net zodat de Raad van Bestuur de laatste twee kon voordragen: Yvan Verhavert uit Aalst en Ivo Peeters uit Dilbeek, kuituuranimator van het kultureel centrum type D van Etterbeek. Jan is een trouwe suppor ter van blauw-zwart en lid van de Aalsterse suppor tersclub van Club Brugge. Wekelijks volgt hij de Brugse ploeg van nabij. Niet in de krant of via radio of televisie, maar op het veld. Zelfs verplaatsin gen naar het buitenland schrikken hem niet af. Club Brugge won die wed strijd, dat is onderhand bij de voetballiefhebbers be kend en Jantje Brouwer kon dus alleen maar zijn kandidatuur indienen. Want een gegeten woord is een woord, zo vertelt Jan. Hij beseft beter dan wie ook dat hij op zijn tegenstrevers een flinke achterstand heeft en dat het hard werken zal wor den om voldoende popula riteit te halen tegen de prinsenverkiezing. Maar anderzijds is er ook het feit dat het karnaval hem niet vreemd is. Integen deel. Karnaval is voor Jantje Brouwer niet het feest van enkele dagen, maar een feest dat een heel jaar door blijft duren. Eenmaal de mikrobe je te pakken heeft, geraak je daar nog moeilijk van af is zijn oordeel. Jantje Brou wer mikt dus op de titel van het zestigste karnaval- jaar in Aalst. Een biezon- dere uitgave van de zotte driedaagse, dat weet Jan al evenzeer. Mocht hij het halen, en waarom zou dat niet kunnen, dan zou Jan Brouwer de koning te rijk zijn. Hij droomt er in elk geval al jaren van ooit prins te worden in de kar- navalstad van Vlaanderen. «Van kindsbeen af eigen lijk», vertelde Jantje ons toen hij zijn kandidatuur klaarmaakte. Hij wil alles op alles zetten om die kin derdroom nu werke lijkheid te doen worden. Het zal niet eenvoudig zijn, maar moeilijk gaat ook en daar spiegelt hij zich aan de inzet en het doorzettingsvermogen van de spelers van zijn lieve- lingsciub. Het inschrijvingsformulier poneerde hij zaterdag, aangetekend zoals dat hoort, in de bus. Dat ge beurde in het gelegen heidspostkantoor dat naar aanleiding van de voorver koop van twee postzegels gewijd aan het honderdja rig bestaan van twee kran ten in Aalst was gevestigd. «Het geeft wel een eigen aardig gevoel», zegt Jan, «nu de eerste stap is gezet en je eigenlijk niet meer terug kan» Hij is in elk geval een gelukkig man. DA De openingsuren der stadsdiensten zijn in verband met de komende feestdagen gewijzigd. Op donderdagen 24 en 31 december kan u er niet terecht tot 17 u. maar wordt afgehaakt te 15.30 u. Kinderdagverblijven en peutertuinen doen de deu ren dicht te 12 u. De hoofdbiblioteek is op beide dagen open van 8.15 tot 15 u. en de jeugdbiblioteek van 11.15 tot 15 u. Het stedelijk zwembad is dicht op 25, 26 en 27 december en tevens op 1, 2 en 3 januari. Maandag 4 januari De traditionele nieuwjaarsreceptie voor het stads- personeel heeft plaats op maandag 4 januari te 11 u. doch aan de loketten blijft de dienst verzekerd. In de deelgemeenten zijn de dienstcentra open tot 10 u. Burgerlijke stand, bevolking, werklozencon- trole en stadskas zijn open tot 11 u. Militie en zwembad blijven de hele dag open en dat is ook het geval met peutertuinen en kinderdagver blijven. Oud Hospitaal en biblioteek blijven dicht doch de sportcentra openen te 17 u. LH Stemming In laatste instantie dreigde de benoeming die reeds zo rijkelijk laat vóór de ope ning komt nog verdaagd te worden. Toen de SP en VU inderdaad bemerkten dat bij het ingaan van de besloten vergadering ver leden dinsdag de meerder heid niet in voldoende aantal aanwezig was om geldig te beraadslagen en te stemmen trapte de op positie het af. De burge meester kon dan ook al leen maar de zitting schor sen. Afgedwaalde raadsle den werden in etablisse menten aan de Grote Markt opgesnord en in no- time men kende duide lijk hun geliefkoosde pleis terplaats werden ze te rug naar de raadszaal ge bracht zodat de zitting kon hernomen worden. Bij de stemming haalde het onze stadsgenoot. Studiën Yvan Verhavert volgde Grieks-Latijnse aan het SMI en haalde de licentie pers- en kommunikatiewe- tenschappen sociaal-kultu- rele richting en het aggre gaat hoger sekundair on derwijs met onderschei ding aan de VUB. Deze was toen de enige universi teit die deze titels kon afle veren. Journalist Tijdens zijn legerdienst was Yvan Verhavert inge deeld bij de Informatie dienst van het leger als journalist-redakteur-foto- graaf. Hij werkte er voor het weekblad VOX en voor TELE VOX, televi sienieuws voor militairen in Duitsland en op zee. Hij deed ook aan reportage werk en sportverslagge ving. Als free-lance journalist fotograaf was hij aangeslo ten bij het «Verbond der Vlaamse Journalisten van de Periodieke Pers» Docent Aan het Hoger Instituut voor Public Relations en Onthaal, Louizalaan te 1050 Brussel was hij do cent pr. onthaal, kommu- nikatie, journalistiek, au- dio-visuele media, juridi sche aspekten massakom- munikatie en déontologie van de journalist, kunst en kuituurgeschiedenis en begeleidde hij studenten bij hun eindverhandeling. Persattaché PTT Bij de staatssekretaris voor PTT was hij persatta ché. Hij ontwierp er toe spraken en voorwoorden, bracht relaties met de pers tot stand en optimaliseer de ze, beantwoordde vra gen van journalisten, be legde persmeetings, was huisfotograaf en mede-or ganisator van de «Wereld dag voor telekommuni- katie». Bureauchef te Aalst Sinds 1983 is hij bureau- chef te Aalst met kulturele opdrachten. Kultureel vlak Yvan haalde de diploma's notenleer en piano aan de stedelijke akademie; was zes jaar lang lid van de Schola Cantorum Cantate Domino en is begaan met literatuur, geschiedenis en kuituur. Hij is aktief lid van het Dirk Martensko- mitee en is met een be perkte werkgroep gelast met het treffen van de no dige voorbereidingen om dat vanaf 5 maart '88. «De Werf» in werking zou kunnen treden o.m. wat betreft technische uitrus ting, personeelszaken, prospektie, programma tic, promotie, public-rela tions en akademische zitting. Aalst. Jan postte zijn aangetekende brief symbolisch a Elke nieuwe inwoner van Aalst kr(jgt een foldertje in de bus met informatie over het stedelijk zwembad. Een bon erin is goed voor uitwisseling aan de kassa voor een zwemabonnement voor tien beurten. Uiteraard is deze bon strikt persoonlijk. liden in groepsverband 10 fr (minimum 10 zwem mers). Schooltarief 25 fr. Scholen in schoolverband, jeugdver, tijdens de gewo ne openingsuren (min. 10 zwemmers). Verlaagd ta rief: 40 fr: jeugd tot 16 jaar, grote gezinnen (mits voorlegging van geldige verminderingskaart), min- der-validen individueel, derde leeftijd. Algemeen tarief: 60 fr voor alle zwemmers. Beurtkaarten: 800 fr. De beurtkaarten zijn geldig voor 20 beurten en moeten gebruikt wor den binnen een periode van 3 maand. Clubs Kon. Zwemclub Neptunus Aalst, verantw. Chris Rousseau, Binnenstraat 212, 9300 Aalst, tel. 053- 21.89.04. Kon. Waterpoloclub Nep tunus Aalst, verantw. Wil ly Van Driessche, Naar stigheidstraat 64, 9300 Het zwembad, nieuw sinds 1984, is 60 m lang en 16,66 m breed bij een diepte van 2,285 m bij normale water stand. De temperatuur van het water schommelt er van 26 tot 28° Celsius. Kinderopvang Voor kinderen van 3 maand tot 6 jaar. Openingsuren Maandag tot vrijdag van 9 tot 12 en van 14 tot 20 u. Zaterdag van 9 tot 13 u. Zondag gesloten. Tarieven 30 fr per uur. 15 fr per begonnen 1/2 uur (max. 8 uur per week). Gratis voor wie in het bezit is van een geldig zwemticket. Openingsuren Maandag tot donderdag: 8-19.40 u doorlopend. Vrijdag: 8-20.40 u doorlo pend. Zaterdag: 8-18.40 u doorlopend. Zondag: 9- 11.40 u. Tarieven Minder-validen in- school verband gratis. Minder-va- Aalst. De korpsdag van de brandweer kreeg veel belangstelling (a) Aalst, tel. 053-77.28.28. Damesclub, verantw. Emilia De Vos, Regels bruggestraat 108, 9300 Aalst, tel. 053-21.52.07. Hydra Aalst, School voor Diepzeeduiken, verantw. Ivan Van Poucke, St.-Jan- straat 52, 9300 Aalst, tel. 053-78.30.45. Waterballet Synchro Aalst, verantw. Karine Duquet, Oude Gentbaan 27, 9300 Aalst, tel. 053- 78.01.40. LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 4