Boekenbeurs Aalst typisch volgens invalshoek Waan U met de komende feesten in culinair China Steeds meer gebruikers van systeem Bassie en Adriaan in Aalst te gast 6 - 18.12.1987 - De Voorpost Je kan je nog moeilijk een KMO inbeelden waar er geen computer staat. Deze moderne bron van opslaan van allerlei gegevens maakt zelfs een centraal en onmisbaar deel uit van het geheel dat een bedrijf is. Hoe belangrijk compu ters wel zijn, welke moge lijkheden ze bezitten en vooral welke toepassings gebieden er allemaal zijn, dat heeft men het voorbije weekend kunnen zien in het Dendermondse stad huis waar de Kamer voor Koophandel de wereldfir ma Philips had uitgeno- Nederlandse Bureau voor Toerisme, Ravensteinstraat 68 te 1000 Brussel (02/ 512.44.09). Tijdens het weekend van 30 en 31 januari wordt voor de 35e maal de Werelddag voor de Melaatsen georganizeerd. In Vlaanderen is de Damiaan- aktie de grote promotor van deze werelddag. digd om zijn nieuwste pro- dukten tentoon te stellen. De heer Zerck, onderdi- rekteur Philips Professio nal Systems onderstreepte tijdens de opening van het weekend dat de pefsonel computer de wereld heeft veroverd omwille van zijn veelzijdigheid. Philips heeft in ons land 4.000 systemen geplaatst, waar onder een 1500 in scholen. Het bedrijf heeft zich vooral gespecialiseerd in oplossingen naar de klan ten toe. De PC kent vele toepassingen en wanneer men weet dat bievoor- beeld soms 60 gebruikers aan een enkel systeem zijn verbonden dan kan men zich enig idee vormen van het impakt. Philips komt ook met een nieuwigheid op de markt: de CD Rom waarop men 275.000 pagi na's Din A4 kan opslaan, een stapel van om en bij de 50 meter hoog. De computer is dus belang rijk, aldus de heer Zerck die het fijn vond dat de Kamer voor Koophandel aan zijn firma en aan So- bofi die Philips in deze materie vertegenwoordigt, de kans heeft gegeven de allernieuwste snufjes voor te stellen. Van de gelegenheid maak te hij gebruik om de nieu we direkteur van de Den dermondse Philips vesting voor te stellen en hem ook het woord te geven. Mare Vereecken, voorzit ter van de Kamer, zei dat informatie over het me dium computer steeds wel kom is. Ook hij was geluk kig met het initiatief dat zijn volledige steun genoot. Tijdens het weekend kon men doorlopend demon straties zien van personal computers, videobeeld di- gitalizatie, desktop publi shing, specifieke admini stratieve software pakket ten enz. In elk geval de moeite waard. TE I Met de komende feestdagen voor de boeg staan culinaire geneugten vaak centraal. Barbecues, eetfestijnen en Breughelmaaltijden maken furore het hele jaar door, winter zomer, buiten of binnen. Bij de komende festivi teiten stapt zelfs de Belg af van de traditionele steak met frieten, laat de huts- en stamppot al dan niet met boereworst voor wat hij is en wil meer naar dégustatie toe. «Nouvelle cuisine», de rage van de dag, is in. Mooi gepresenteerd, uiterst lekker en vooral goed voor de lijn. U kan het echter ook eens op zijn «Chinees» doen. Aalst biedt daartoe moge lijkheden te over. Me vrouw To van «De Lange Muur» aan het Stations plein haalde zopas bij de stichting Chineco in Utrecht (Nederland) haar hoger diploma gespeciali seerd restaurantkok Chi nese keuken. We zagen haar aan de slag en ervaar- den haar veel meer als ar tieste dan gewoon als kok. Uiterst fijne bereidingen die zoveel geduld vereisen dat geen enkele Wester ling er de moed voor kan opbrengen. Kunststukjes die uren werk vergden en die eigenlijk veel te kleu rig, veel te uitgekiend en veel te verleidelijk zijn om opgegeten te worden. En toch alleszins uiterst lekker. Maar zoals het eten van huis tot huis verschilt en zelfs bij U thuis niet elke dag het zelfde is biedt Mw. To de crème de la crème met bereidingen uit vier Chinese provincies die elk hun typische eigenheid hebben. Onder voorzitter schap van Mr. T.G. Chang genoot ze de veelvoudige opleiding bij de docenten Gang Wen-Bin voor de keuken uit Szechuan, bij Li Bing-Sen voor Dim Sum, bij Yang Zeng- Chong voor Shangay en bij Zheng Tie-Sheng voor Leng Pan. Szechuan In deze zuidchinese pro vincie zonder veel klimaat veranderingen zijn ingre diënten als zwarte bonen, groenen en ng-ling het jaar door verkrijgbaar. De szechuan keuken, ge kenmerkt door geur en kleur en zijn verfijnde smaak, kent zoete, zure en pikante gerechten, waarbij de ingrediënten als gember, paprika, sesam, visaroma en soja gebruikt worden. Centraal voor deze klas sieke keuken staat de bouillon, daarbij denkend aan het Chinese spreek woord: «Een opera kan niet zonder een mooie stem, de Szechuan-keuken niet zonder een goede bouillon». Dim Sum De bereiding van Dim Sum steunt op een 2000- jarige traditie. De klem toon wordt hier vooral ge legd op de keuken van Kanton en Peking. Er wordt gewerkt met kleine figuren, dikwijls realistisch uitgevoerd. Aandacht wordt geschon ken aan de techniek en de bereidingswijze, zodat de kursist dit op iedere denk bare wijze kan toepassen, waarbij uiteraard voortdu rend een beroep wordt ge daan op de eigen creativi teit. Shangay Guang Dong China is een groot land met enorm veel grondstof fen. Daardoor zijn er vele ingrediënten voor de ge rechten in allerlei soorten en variaties, terwijl elk van de vier grote 'keukens' door het gebruik van spe cifieke ingrediënten een ei gen karakter heeft ge kregen. Voor de 'Shangay-keuken' betekent dat vooral het ge- I bruik van zee- en riviervis gew en alle daarmee verband met houdende produkten. Op- j Te vallend in deze 'kookstijl' j is het vrijwel niet gebrui- i te ken van knoflook en de no, geheel eigen bereidings- 773 wijzen. Naast de toepassing van Mei technieken van roosteren, con braden en stomen is hier stai vooral het 'langzaam gaar- j te maken' kenmerkend. De Aiai Shangay-keuken wordt i daarom wel eens de 'sud- j derkeuken' genoemd. Bij de Kantonese keuken TE is vooral het creatieve as- peet van groot belang, j waardoor met gebruik van j te de daarvoor in aanmer- king komende produkten de gerechten min of meer 22.: seizoen gebonden zullen zijn. Juist door dit gebruik van £ev seizoen gebonden produk- 1 moi ten/ingrediënten zijn de j wintergerechten anders j van smaak dan van die in 052 andere seizoenen. Kenmerkend voor de Kan- i TE tonese bereiding is hef snel j verhitten gaarmaken en 13.1 het toepassen van kontras- I per terende smaken in één I gerecht. m LS. Leng Pan tein De koude keuken ofwel de stai keuken van de koude (voor)-gerechten. Leng Pan is echter vooral TE de kunst van de Chinese j uit2j Hors d'Oeuvre, met een jarenlange traditie in Chi- i 77. na's Culinaire Kunst en daarbij in het bijzonder de opmaak van een gerecht. 7^ Alhoewel Leng Pan om- i schreven wordt als de keu- ken van de koude gerech- j ye® ten, heeft juist het aspect van de opmaak der ge- TE rechten, waarbij het ge- lnll< recht de eigen versiering j te is, er toe geleid dat Leng j 50c Pan zich meer en meer als of' een eigen keukentechniek is gaan ontwikkelen. 1 te LH 10 Computerweekend in Dendermonds stadhuis De Boekenbeurs van Netwerk is reeds aan haar achtste editie toe. Haar deugdelijkheid staat dus boven kijf. Vooral omdat de omzetcijfers een stijgende trend verto nen wat o.m. het gevolg is van meer inschikkelijkheid van uitgeverijen. Typisch voor de Aalsterse boekenbeurs is de opstelling per thema zodat de veelheid overzichtelijk blijft. De verscheidene vereni gingen die deel uitmaken van het samenwer kingsverband dat de orga nisatie draagt brengen elk hun eigen typische geaard heid mede waardoor een veelheid van facetten mo gelijk wordt. Hierbij dan ook enkele doelstellingen en inzichten van de leden van het sa menwerkingsverband. HAK HAK (Hulp, Advies, Kontakt en Informatiecen trum) is een erkend JIAC (Jongeren Informatie- en Adviescentrum), maar ie dereen kan bij ons terecht. Er zijn tal van redenen waardoor je het soms moeilijk krijgt. Alle hulp is gratis en zelfs naamloos. Je wenst meer te weten over rechten van werkne mers en werklozen, drugs, rechten van minderjari gen, sexualiteit, leger- en burgerdienst, huurwet,... Je kan hiervoor terecht in het informatiecentrum waar je folders, tijdschrif ten en boeken kan raad plegen. Hak is ook Niemandsland: krisiscen- trum (053777.47.48). Teleshop: tweedehands meubelen (Stoofstraat 15, Aalst - 053/78.61.73) en tweedehandskleding (Pontstraat, Aalst 053/ 78.95.52). Openingsuren Maandag: 11.30-13.30 en 15.30-24.00 u. Dinsdag: 10.00-13.30 u. Woensdag: 10.00-24.00 u. Donderdag: 10.00-13.30 en 15.30-24.00 u. Vrijdag: 10.00-13.30 en 15.30-24.00 u. Zaterdag: 19.30-1.00 u. Zondag: 15.30-24.00 u. HAK, Sint-Martensplein 2, Aalst, telefoon: 053/ 70.38.88. Edukatief Samenwer kingsverband Het Edukatief Samenwer kingsverband zet kursus- programma's op voor mensen die niet over een diploma van het lager se- kundair onderwijs be schikken en daardoor moeilijkheden ervaren. Via drie programma's ('Opnieuw gaan leren', 'Algemene vorming' en een 'Taalwerkplaats') pro beert het E.S.V. om deze achterstandspositie goed te maken. Ervoor zorgen dat wie zich wil bijbenen dat kan doen, is een opdracht van het E.S.V. Het wil ook een bijdrage leveren in het tot stand komen van goed be leid voor al wie met laag geschoolde volwassenen aan de slag is. Het neemt daarom o.m. een aktieve plaats in in de Stedelijke Overleggroep voor de ba- sisedukatie, een overle gorgaan voor alle organi saties die met schoolden aan de gang zijn binnen het edukatieve veld. Het E.S.V. weet dat het realiseren van deze doel stellingen werk van lange adem is en dat samenwer king daartoe weg is. Edukatief Samenwer kingsverband, Het Open Leerhuis, Parklaan 151, Aalst, telefoon: 053/ 78.15.05. Iris vzw Iris propageert een meer natuurlijke levenswijze en wil in de eerste plaats een kontakt- en informatiecen trum zijn. Je mag Iris steeds kontakteren voor informatie in verband met natuurvoeding en allerlei alternatieve filosofieën. Men beschikt over een ve getarisch natuurvoedings- restaurant. Je bent er wel kom. Je kan er gerust eens binnenlopen om de aan kondigingen te lezen, een inlichting te vragen of een theetje te drinken. Je vindt er ook tijdschriften en boeken ter inzage. Wil je van de maaltijden ge bruik maken, dan moet je wel lid worden. Openingsuren: Woensdag tot en met zon dag: 12-14 u. IRIS vzw, Vooruitgang straat 7, Aalst, telefoon: 053/78.97.47. Clumzy Ondermeer door de eko- nomische krisis en verou deringsverschijnselen schrikken de grote uitge vers er steeds meer voor terug moeilijker te slijten werk en werk van jonge auteurs te publiceren. Clumzy wil juist dit kom- mercieel minder dankbaar Vorige zaterdag waren Bassie en Adriaan, de be kende jeugdvrienden, te gast in de Keizershallen te Aalst. Schepen van kui tuur en gezin, mevrouw Chris Lievens-Borms had daarvoor gezorgd. Het werd een sukses zonder meer met liefst 1.000 kin deren en om en bij de 500 volwassenen die een gezel lige namiddag beleefden. De schepen was dan ook in de wolken met deze tal rijke opkomst. De aandachtige toeschou wers konden er onder meer zien en horen hoe men op de radio een luis terspel samenstelt. De grote kunst van Bassie is dat hij via de herken baarheid van zijn acts zijn publiek weet te boeien. Hij illustreert dat met een voorbeeld. Iedereen kent het instrument waarmee men een televisie van op afstand kan bedienen. Als je nu als clown hetzelfde brengt en je je tegenspeler het zwijgen oplegt op de scène door een soort van afstandsbediening, dan is dat voor de jeugd een her kenbaar iets. Een ander facet van de nummers is het inspelen op reakties in de zaal. Je kan een act voorbereiden, maar je weet niet hoe de kinderen zullen reageren. Wil je nu als clown goed overkomen moet je voeling hebben met de kijkers. Binnen kort zijn Bassie en Adriaan weer op de BRT te zien, zo verklapte pro ducer Lambert Van de Sype. Het duo Bassie en Adriaan brengt tijdens de wintermaanden een zaal- cirkus onder meer in de hallen van Kortrijk. Op het feest speelde me vrouw Borms ook heel even voor kerstman. Bij het verlaten van de zaal kregen alle kinderen een zak met een kinderboekje, wat snoep. JM Heyman Aalst. Aandachtig volgden de kinderen de vele fratsen van Bassie en Adriaan (a) maar kwalitatief sterk werk van jonge(re) au teurs uitgeven. Een ande re doelstelling is te bewij zen dat bepaalde, door de kritiek ondergewaardeer de, genres als strip, fantas- tiek, SF, thriller, humor grote literaire kwaliteiten kunnen hebben en vaak ook een sociale dimensie bezitten. Clumzy, Postbus 140, 2500 Lier, telefoon: 053/ 78.30.10. C.G.S.O. Het Centrum voor Ge boorteregeling en Sexuele Opvoeding ofwel GSO is een door de overheid er kend centrum voor levens- en gezinsvragen. In de eerste plaats is het CGSO een consultatiebu reau waar men met zijn haar problemen terecht kan voor psycho-sociale begeleiding, medische consultatie of juridische begeleiding. Daarnaast houdt het CGSO zich ook bezig met vormingswerk. Dit is ge richt op het bespreekbaar maken van sexualiteit en sexualiteitsbeleving en op het verstrekken van verantwoorde informatie terzake. Het CGSO neemt ook een aantal maatschappelijke standpunten in. Het CGSO pleit o.a. voor een samenleving waarin ieder zijn/haar affektief, relatio neel en maatschappelijk leven kan inrichten zoals hij/zij dat zelf wil. Openingsuren: Maandag: 9.00-12.00 en 13.00-18.00 u. Dinsdag: 9.00-12.00 u. en 13.00 tot 22.00 u. Woensdag: 9.00-12.00 u., 13.00 tot 18.00 u. en 20.00 tot 22.00 u. Donderdag: 9.00-12.00 en 13.00 tot 20.00 u. Vrijdag: 9.00 tot 12.00 u. en 13.00 tot 19.30 u. CGSO, Cumontstraat 3, Aalst, telefoon: 053/ 21.75.13. RALDES Raldes... zo heet de Re gionale Actiegroep Leef milieu Dender en Schelde. Het is één van de zes re gionale milieuverenigin gen in Oost-Vlaanderen. Milieuverdediging, dat is: staan op de naleving van de milieuwetgeving, open bare onderzoeken de com- modo et incommodo op volgen, adviezen geven, persconferenties, voorlich ting en sensibilisering, ak tie allerlei... Signaleer ons uw milieu problemen. Kom onze mi lieu-informatie raadple gen. Word lid. Werk mee met Raldes aan een betere leefomgeving. Raldes, Kapelleomme- gang 23, Herdersem, tele foon: 053/21.44.78. Milieucentrum Dender streek, Dreisleutelstraat 49-51, Aalst, telefoon: 053/70.34.76. Oxfam Wereldwinkel Door de produkten willen de wereldwinkels de wer kelijke oorzaken van de onderontwikkeling bloot leggen: die hebben vaak te maken met de onrecht vaardige wereldhandel en met de uitbuiting van de Derder Wereld. Daarom wordt aan een wereldpro- dukt altijd informatie ge koppeld: een tekst op de verpakking, een folder of een brochure. Het produkt als middel ter informatie dus. Maar ook een werkelijke steun aan landen en groepen die hun eigen toekomst in handen nemen en een rechtvaar dig alternatief trachten uit te bouwen. Deze produk ten kopen is dus een kwes tie van solidariteit. Naast de produkten biedt de wereldwinkel ook een gamma van betere boeken aan. Oxfam Wereldwinkel, Hopmarkt 11, Aalst, tele foon: 053/77.08.83. VAKA Het VAKA verzet zich se dert '79 tegen alle atoom wapens. Het is de stuwen de kracht achter de vre- desbetogingen. Aktie, vorming en informatie i.v.m. kernwapen- en vre- desproblematiek zijn de doelstellingen die door ve le tientallen plaatselijke komitees en een twintigtal nationale organisaties on derschreven zijn en in de praktijk gebracht worden. VAKA is onafhankelijk, pluralistisch en democra tisch. Ook in Aalst is er een VAKA-komité dat open staat voor iedereen die be gaan is met vrede en ont wapening. VAKA, p/a Marthe Van- sevennant, Termurenlaan 24, 9440 Erembodegem, telefoon: 053/77.15.81. Netwerk In januari '81 opende Net werk zijn deuren, en offi cieel luidde het toen: 'De vereniging heeft tot doel buiten elke partijpolitieke gebondenheid het socio- cultureel werk, in de ruim ste zin van het woord, bin nen het Aalsterse te be vorderen en dit door mid del van de uitbouw van een onafhankelijk kultu- •reel centrum'. Er werd ge kozen voor een net werking (naar het voor beeld van Netwerk Seld- sthilfe Berlin), die verwe zenlijkt wordt door vrij willigsters die een deel van de werking (program matic - toogdienst - recla me - materialële uit bouw- financiën) op zich nemen. Na zeven jaar werking kan men zeggen dat Netwerk in zijn opzet geslaagd is. Via een eigen programma- tie van theater, dans, mu ziek, films, tentoonstellin gen... biedt Netwerk gedi versifieerde, hoogstaande culturele produkten aan. Anderzijds geeft Netwerk ook de kans aan Aalsterse groeperingen en indivi duen om met hun creativi teit naar buiten te komen. Openingsuren: Alle dagen vanaf 19.00 (behalve dinsdag), woens dag vanaf 12.00 u. Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst, telefoon: 053/78.89.81. De Weide, alleszins zon derling In Aalst en brede omge ving kijkt menig buiten staander nog steeds erg schichtig naar De Weide. Klein, onafhankelijk, voor gewone kinderen: dat heeft men ondertussen wel begrepen, maar toch laat het schooltje zich niet zo gemakkelijk een gerustel- lend etiket opkleven. Er blijven vragen zoals: Moet men ouders nu persé opzadelen met doorgedre ven consequent nadenken over het waarom en hoe van de opvoeding? of nog: neemt men niet teveel risi co's? Toegegeven, er zijn resul taten, ongegensprekelijk. Bereikt gedurende de 15 jaar die de school nu ach ter de rug heeft. Vanzelf sprekend blijft er nog een lange weg te gaan, dat kan. Stilstaan is immers roesten, schijnt. Wil u ook meer informa tie, zit u met een nagenoeg eindeloze reeks vragen omtrent een en ander? Men geeft U graag de ant woorden, hier op de boe kenbeurs of op school. Zijnde Hoogkouterweg 7 of 70.50.76 voor de kleu ter, Zevekoot 67 of 77.88.38 voor de lager, beide in Erpe, welkom al leszins. Aalst. Veel belangstelling voor het kinderfeest van schepen Borms (a) Het novembernummer van Test-Aankoop heeft het on der meer over de betrouw baarheid van kleinere auto's; over speelgoed en verwar- mingsystcmen. Verder komen de beleggers aan bod en kan men een test lezen over port, camcorders, reflekskamera's, kassettes, enz. Te verkrijgen bij Test Aankoop, Holland straat 13 te 1060 Brussel (02/ 536.64.50). Toeristisch Nederland heeft 1988 uitgeroepen tot een mu seumjaar. Nederland telt 800 musea en volgens het Neder lands Bureau voor Toerisme is er geen enkel ander land ter wereld dat op zo een klein grondgebied zoveel musea heeft. Voor meer inlichtingen over Nederland Museumland 1988 kan men terecht bij het Aalst. De Schramoeillekrabbers in 't Kapelleken met hun organizatie (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 6