VOLLEYBALOVERZICHT HEREN VOLLEYBALOVERZICHT SPANNING IN DE EERSTE SET ONDERMAATS EEN RONDE VERDER 26 - 18.12.1987 - De Voorpost VOLLEYBAL VOG GENT MODERNA LEBBEKE 0 3 Volleybal. De B-ploeg van ATB Sint-Niklaas verloor met 3-0 tegen Real Testa uit Lokeren (polo) strijd was een ware propagan da voor de volleysport. Tweede Provinciale Deinze 0 Nilco Lebbeke 3 14-16, 9-15, 11-15. De reservewedstrijd werd ge wonnen door de thuisploeg met 2-1. Setstanden waren 15- 13, 15-10 en 11-15. Bij de afreis naar Deinze ont braken twee basisspelers van Nilco (Van Kerckhoven en De Smedt). Hierdoor moest de Nilco coach zijn 5-1 spelsysteem ombuigen in een 4-2. Een aangename verras sing was dat de afwezigheid goed werd opgevangen door de medespelers. Met beweeg lijk volleybal namen ze de uitdaging aan. Bovendien ontredderden zij met vinnige opslagen de receptie van de thuisploeg. Na zes opslag beurten zorgde het Nilcoblok voor een 4-1 voorsprong. De thuisspelers boden hevig weerwerk. Ze begonnen aan een remonte. Na een span nend duel kwamen de ploe gen op gelijke hoogte bij 14- 14. Gelukkig beschikte Leb beke over een goede ploeg- geest om de aanvalsgolf op te vangen, waarna Nilco met twee krachtige aanvallen van Moens orde op zaken stelde. Deinze was aangeslagen door het nipte verlies, terwijl Nilco op zijn oorspronkelijk elan kon verder gaan. Het steeds weerkerende aanvalswerk be zorgde de gasten (met De Clercq en Ronny Pieters) de remonte, wanneer bovendien Paul De Clerck zijn duit in het zakje kwam doen, viel de be slissing vlug uit in het voor deel van de bezoekers. De derde set begon moeilijk voor de bezoekers met een 3-0 ach terstand maar in een goede positie om terug te slaan. Ives Obus en Annamans zorgden er met steek- en korte passen voor dat de tegenstander in de vernieling werd gespeeld. Vermeldenswaardig is dat Jan Pieters de voor hem gekoe sterde verwachtingen zeker en vast ingelost heeft. Hij heeft met veel lef en zelfver trouwen zijn debuut in de eer ste ploeg bevestigd. Lebbeke diende twee keer de set uit te maken. Nadat de eerste scheidsrechter het herspelen aankondigde. Na de laattijdige tussenkomst van de tweede scheidsrechter bleef Lebbeke kalm en het won de laatste set met 11-15. Lebbeke trekt de lijn door na de schitterende wedstrijd te gen Steenhuize. Het zet een ernstige stap in de richting van het behoud in de reeks en Lebbeke zal het zeker hierbij niet laten. De volgende tegen stander (Zottegem) weze ge waarschuwd. Kangoeroes Aalst 0 Leeuwerik Lede 3 14-16, 10-15, 13-15. De heren van Kangoeroes Aalst verloren nipt maar dui delijk. Nipt door de setstan den, maar duidelijk doordat het 0-3 werd. De eerste set was zeer spannend: 3-3, 10- 10, 12-14 en 14-14. Lede kon de eerste setbal niet benutten maar toch met 14-16 afron den. De tweede set was kort en duidelijk. Na zes opslag beurten stond Kangoeroes nog altijd op één punt. terwijl de tegenstander reeds acht punten kon scoren. Kangoe roes kon nog even langszij komen bij 10-13, maar het was terug Lede dat de set kon besluiten bij 10-15. De derde set was de langste en ook de felst bekampte. Een goede start van de thuisploeg die tot 8-1 kon uitlopen. Ze konden nadien niet verhinderen dat de bezoekende ploeg terug kwam via 13-10. Zelfs 13-13 werd het om nadien te beslui ten met 13-15. Een niet-ver- diende nederlaag voor de Kangoeroe-boys. Misschien dient er minder op zekerheid gespeeld en meer risiko's ge nomen om een ploeg als Lede de baas te kunnen blijven. De reservewedstrijd werd eveneens met 0-3 verloren: 10-15, 7-15 en 9-15. Enkel in de eerste set, kon de thuisploeg voor enige span ning zorgen en gelijke tred houden met de bezoeksters. In de tweede en derde set was het lebbeke dat sterk naar voren, kwam en vlot voor winst zorgde. In de eerste set bleef het een nek aan nek en we kregen zelfs een II-II op het bord, nadat beide ploegen om beurten voorsprong had den genomen. Toen was het aan de bezoekers om tot 12-14 voorsprong te nemen maar de eerste setbal niet konden be nutten. Vog kon wel aandik ken en we kregen 13-14. De volgende setbal lukt het wel. De tweede set ging het van 5- 6 in één ruk naar 5-15, een set waaraan de thuisploeg niet te pas kwam. Een goed blok van José Claessen en Liliane Breuckelaers ontnam de thuisploeg alle vertrouwen. De derde set werd geken merkt door het prima opslag- werk van Iris Ravijts die aan de service bleef tot 7-0 op het bord prijkte. Nadat de thuis ploeg enige punten kon goed maken was het de beurt aan Ann Van Steen om met enke le harde opslagen uit te pak ken. Neem daarbij het prima aanvalsspel van José Claessen en Lebbeke ging door naar 8- 15. Reserven Vog Gent - Moderna Lebbeke 1 - 2 Hier waren de setstanden 10- 15, 15-10, 10-15. Beste wedstrijd van het Leb- beekse reserveteam dat om zeggens tegen de eerste ploeg van Vog speelde. De thuis ploeg die moeilijkheden had met de speelsters kwam met 9 speelsters naar deze wedstrijd en stelde op twee na hetzelfde team op. Dat Moderna deze wedstrijd won bewijst wel dat dit B-team voor een prima verrichting zorgde. Uitblink ster in de Lebbeekse ploeg was Nadette Tilley die met een feilloze receptie uitpakte en zich daarbij ook aan het net liet opmerken. Een speelster die klaar is om haar plaats op te eisen in het fanionteam. Een proficiat aan het ganse team: Laila Steppé, Katrien Stilten, Christine De Greef, Liliane Staes, Nadette Tilley, Karin Van Ransbeke, Nancy Verheyden en Conny Franckaert. DAMESVOLLEYBAL 2E PROVINCIAAL Snuffel Grembergen 0 Eksaarde 3 Er schort iets bij de Grem- bergse damesploeg. Niet al leen deze vierde opeenvol gende nederlaag is een teken aan de wand maar vooral de manier waarop de nederlagen dienen geïncasseerd is veelzeg gend. Ook zondag tegen Eksaarde was de prestatie on dermaats en al wie bij de Snuffelploeg betrokken is ver telde ons dat het zo niet ver der kan. Hoe het kan veran deren moet de groep zelf uit maken maar dan dient ieder een zijn verantwoordelijkheid Tegen het snel en technisch vaardige Eksaarde lukte Snuf fel vrijwel niets. In de eerste set werd het een voor zichzelf sprekend 1-15 verlies en ook in de tweede set leidde Eksaarde met 2-10 vooraleer de thuisploeg een vuist maak te. Het werd 9-10 maar dan was de kous opnieuw af. In de derde set bleek ook nog eens de taktische. onmondigheid en technische misgrepen voor al bij de receptie van de Snuffel-ploeg die ons ook niet zo best gemotiveerd over kwam. Via 4-9 werd het 8-15 in de derde set. Neen, dit Snuffel is nog slechts een schim van de ploeg die wij leerden waarderen... Voor Snuffel speelden: K. De Blende, G. De Ridder, C. Claes, M. Waegeman, A. Van Boterdael, A. Van he- cke, T. Caudron, P. Vlac- minck, K. Depouillon. EVA Ereklasse Lennik 3 Vitesse Kruibeke 0 15-9, 15-8, 15-8. Vitesse heeft een unieke kans laten liggen om Lennik, zon der de gekwetste Jo Baatens het vuur aan de schenen te leggen. Toch kwam Kruibeke met knikkende knieén op het veld. De thuisploeg hield deze rommelige partij onder kon- trole, ook toen de bezoekers in de eerste set op voorsprong kwamen bij 3-4. Zo ook in de tweede faze bij een 2-3. Spo radisch kwam er aangenaam volley met rally's. Ben Croes kombineerde vrij vlot met Baeklandt, maar een overdui delijk gebrek aan lef werd Vitesse noodlottig. Guy De Beer maakte ophef met zijn aanvallen vanop positie 1. Zelfs de inschakeling van Bart Wuyts die een lange tijd inak- tief geweest was, in de tweede en derde set kon het tij niet doen keren. Eerste nationale VC Zele 3 Hemiksem 0 15-11, 15-4, 15-9. De bezoekers kenden de bes te start, maar van zodra de Zeelse aanvalsmachine op gang gekomen was, kon de thuisploeg onder impuls van spelverdeler Johan Seymoens en Dannv De Maesschalk, die moordende aanvallen afvuur de, de voorsprong naar 8-3 uitbouwen. De bezoekers zorgden voor een goede re pliek en zaten de gastheren op de hielen bij 12-11. In de lage verdediging was De Meer niet te pakken en met de daarop volgende opslag van kapitein Seymoens haalde Zele de eer ste set binnen. Zele, ongeslagen leider, ging op zijn elan verder tijdens de tweede set. Hun overwicht was zo groot dat Hemiksem geen vuist kon maken. In de derde set liepen de thuisspe lers uit tot 9-2 onder impuls van Danny De Maesschalk, die de fouten van de gasten onverbiddelijk afstrafte. De bezoekers, met Majevski op de bank kwamen terug tot 12- 9. Wanneer de netspelers over de meeste kracht be schikten, kwamen de opslag beurten langs de Zeelse kant Hemiksem werd met een dro ge 3-0 huiswaarts gezonden. slissende set wist Aalst de bo venhand te halen en de pun ten thuis te houden, zodat het nu in de middenmoot terecht komt. Wondelgem 3 Kemzeke 1 9-15. 15-5, 15-10, 15-9. Kemzeke ging goed van start in de eerste set. De voor sprong werd in handen gehou den om de eerste deelzege veilig te stellen. De Wase ploeg speelde te wisselvallig en ze bracht geen lijn in haar spel. In de tweede set verloor ze de greep op de wedstrijd toen een 0-3 voorsprong werd omgebogen in een 14-3 ach terstand Toen de Wase spe lers met de scheidsrechter ging redetwisten was elke koncentratie weg, zodat hun spelpeil eronder leed. Eerste Provinciale Rapid St.-Niklaas 1 VC Elversele 3 15-12, 7-15, 8-15, 7-15. Rapid speelde een goede eer ste set, die dan ook verdiend werd gewonnen. Maar vanaf de tweede set werd er te veel persoonlijk in de fout gegaan, Elversele, dat regelmatig speelde, bracht lijn in zijn spel. Rapid bood nog weinig tegenstand zodat de setstand op 1-2 werd gebracht. Tijdens de vierde set stak Ra pid nog even de neus aan het venster, toen het een 0-7 ach terstand milderde tot 6-8, maar verder kwamen de Klaasjes niet. Blauwe Hoek Hamme 3 Be veren Waas 1 16-14. 4-15, 15-13,15-10. Het duel met de tweede plaats als inzet werd door meer dan 200 supporters bijgewoond. Blauwen Hoek kende een beste start en toen Tony Se- ghers vanuit de opslagzone keihard uithaalde liep Blauwe Hoek uit tot 9-1. Beveren was van de verrassing bekomen en vond zijn evenwicht terug zo dat het op gelijke hoogte kwam, 11-11. Het versierde zelfs een eerste setbal bij 13-14. Coach Eddy Van Driessche bracht Mare Van Goethem tussen de lij nen als steun voor het mid- denblok. Deze goede wissel was een slimme zet. Blauwe Hoek Hamme kon met een paar goede aanvallen de eer ste set binnenhalen. In de tweede set zag men een herboren Beveren aan het werk. Blauwen hoek geraakte niet op een grote voorsprong, 2-5. Toen Malfliet zich aan de hand kwetste en definitief uit viel moest hij vervangen wor den en Hamme was totaal ontredderd. Een 4-15 zegt al les. Tijdens de derde set her pakte Hamme zich en Beve ren werd in alle onderdelen overmeesterd. Zo kon Ham me drie punten uitlopen. Be veren kwam terug om zelf de leiding te nemen bij 11-12. Hamme gaf het niet op en bij de eerste setbal bracht het de stand op 2-1. Blauwen Hoek ging in de vierde set op zijn elan verder en geraakte aan een 5-0 voor sprong. De bezoekende coach probeerde met wissels en spelonderbrekingen het spel van de tegenstander te bre ken. Tevergeefs echter want Bart Malfliet slaagde erin en kele goede ballen af te blok ken. Kurt Heirman bracht met zijn aanvallen vanop de hoek de stand op 12-5. Een terugvechtende Wase ploeg kwam terug tot 13-10. Na twee missers van de bezoe kers kon Everaert met rake smashes Blauwe Hoek aan een 3-1 zege helpen. De wed- Derde Landelijke V.K. Aalst 3 Menen 2 Eerste landelijke Pardaf Kruibeke 3 Merelbeke 1 15-10, 15-13, 14-16, 15-9. Pardaf kon dit weekeinde re kenen op een uitstekende Ann Moens. Tijdens de eerste set werd onder impuls van de motor van de ploeg de zege binnengehaald. Merelbeke rook in de tweede set de winst en het pakte de derde set, waardoor er weer spanning in de wedstrijd kwam. Toen Ni cole van Bruynder, aanvalster Ann Moens een handje toe stak, moesten de Gentse meisjes zich neerleggen bij het meesterschap van de Wa se ploeg. Tweede landelijke Sinda St.-Niklaas 1 Gooikt 3 8-15, 15-17, 15-1, 13-15. Sinda liet zich in de eerste set door de rode lantaarn van de reeks verrassen. In een mum van tijd werd het op een 2-11 achterstand gepl-atst, een kloof die het niet meer kon overbruggen. Tijdens de tweede set konden de gast vrouwen tot 9-7 de leiding nemen. Een enthousiast spe lend Gooik kon de kentering teweegbrengen. In de derde faze waren de Wase meisjes in goede doen en ze zorgden voor een echte walk-over. Het verschil in de speelwijze van de Sindamcis- jes was overduidelijk. Terwijl in de vierde set Sinda gelijke tred hield tot 12-12. Na de eerste set en matchbal konden de Brabantse meisjes een on verwachte zege binnenrijven. Vierde provinciale Sinda St. Niklaas 1 Buggenhout 3 14-16, 12-15, 15-10, 9-15. In de reservewedstrijd namen de bezoeksters de maat van Sinda met 0-3. De overtuigen de setstanden luidden: 5-15, 4-15 en 9-15. In de eerste set kende Bug genhout reeds cpn goede start en kon uitlopen tot 2-6. Sinda had zijn tegenstander bijge- beend en het bleef gelijk tot 9-9. Bij 12-13 werd De Croock gewisseld door nieuw komer Caeckenberg H, Sinda geraakte aan een eerste set bal, maar Buggenhout ontfut selde de set. De tweede set was gelijkop- gaand tot 5-5. Bij 5-8 wisselde de Sinda-coach een speelster die niet op het blad was inge schreven. De Vogel ging naar de bank en Lieve Mertens zorgde voor een grotere kloof. Met vijf punten bracht ze de stand op 6-13. Onder tussen was Wijmeersch de plaats van Van Raemdonck komen innemen. Bij de derde setbal brachten de gasten de stand op 0-2. In de derde set werden de boskrabbers in de achtervolging gedrukt en ze konden nooit dichter komen dan twee punten. De kapitein van Sinda, Van Nuffel, werd even naar de bank geroepen, maar Buggenhout geraakte nooit over zijn tegenstander heen. Tijdens de vierde set ging Buggenhout vanaf de start aan de haal met de punten. Via 0-3 werd het 2-11. Wissels en spelonderbrekingen brach ten geen aarde aan de dijk. Aan twee setballen had Bug genhout genoeg om af te ron den. Alle speelsters kunnen terugblikken op een goede prestatie. Nieuwkomer Hilde Van Caeckenbergh viel voor haar eerste optreden geweldig mee. Watervliet, momenteel tweede, is reeds gewaar schuwd. Buggenhout zal geen gewillig slachtoffer zijn. Tweede provinciale B V.K. Aalst 3 Scorpio Aaigcm 0 (15-2, 15-1, 15-0). De twee stijgers (en ook de eerste twee uit derde provin ciale) kwamen in de kompeti tie tegen elkaar uit. Vorig seizoen was dit treffen van een beter niveau dan dit sei zoen. Zoals de setcijfers laten blijken was er van een wed strijd geen sprake. Met amper drie tcgenpunten kon de Aal- sterse volleybalfamilie haar 44c zege veilig stellen. Deze overdonderende zege komt op het juiste tijdstip en kan van doorslaggevende aard zijn bij de toekenning «Sport ploeg van het jaar» in de stad Aalst. De toekenning was de titel sportploeg van haar, zou een terechtbeloning voor drie jaar onafgebroken inzet zijn. Derde Provinciale B Kangoeroes Aalst 3 Leeuwerik Lede 0 (15-5, 15-7, 15-1). De wedstrijd tegen Leeuwe rik werd met groot gemak gewonnen. Dat was ook zo voorzien, want de tegenstan der was niet één van de ster kere ploegen uit de reeks. Aalst begon nochtans vrij Volleybal. Pardaf Kruibeke-Merelbeke 3-1. Het Kruibeek- se éénmansblok stopt de Merelbeekse aanval (dw) zwak aan de eerste sei. Slechts bij de vijfde opslag beurt konden de eerste pun ten worden gescoord, maar ondertussen stond Lede wel voor met 0-2. De bezoekers kwamen nog terug tot 9-5, Maar nadien kon Kangoeroes uitmaken met 15-5. De tweede set was nog eenvoudiger: opnieuw van 0-2 naar 9-2 en 15-7. De derde set werd ook de laatste en was tevens de kortste. In dertien minuten werden de bezoeksters naar de kleedka mer teruggewezen met 15-1. Dus een zeer duidelijk mees terschap van de thuisploeg. De reservewedstrijd werd eveneens door Kangoeroes gewonnen: 2-1. Setstanden 10-15, 15-4, en 15-4. Volleybal. Pardaf Kruibeke-Merelbeke 3-1. Het Pardaf- blok wordt omspeeld door Janssen (dw) Tweede landelijke Toff Steendorp 3 Assenede 1 15-7, 15-1. 7-15, 15-12. Steendorp kon geen beroep doen op de gekwetste Danny Van Acker. Ondanks deze af wezigheid pakten de Toffspe- lers uit met volleybal, gekruid met vele kombinaties. Na de ze blitzstart kon de thuisploeg via 7-5 tot 11-7 uitlopen. Ze was niet meer te stoppen. Zo ook in de tweede set waar het aksent op de opslag lag en het blok, opslag-blok zorgde er voor dat het 14-0 werd. Per ongeluk konden de gasten een punt scoren. Voor de derde set moest de bezoekende ploeg iets probe ren In een heel andere op stelling werden de Waaslan- ders aangepakt. Het noncha lante spel van Steendorp werd afgestraft. Na een 4-4 gelijke stand werden de gastheren op een 5-14 achterstand ge plaatst. Een enthousiast spe lend Assenede kon na de vier de set uitmaken. Steendorp was verwittigd en het pakte nu met ander spel uit. Een 8-2 werd door de bezoekers teniet gedaan. Bij 9-9 kon Assencde voorsprong nemen tot 9-12. Na een volle dige rotatie wezen de bordjes 12-12 waarna Steendorp in één ruk uitmaakte. De eerste twee sets waren voor Steen- dorp, in de laatste twee was het Assenede dat de toon aan gaf. Zoals Assenede speelde is het geen degradatiekandi daat. Steendorp moet volgen de week naar leper en de meest gevreesde datum is 2 januari, dan moet de Vlaamse ploeg in de Beker aantreden. 15-8, 3-15, 15-4. 14-16, 15-8. Deze wedstrijd kende een ei genaardig scoreverloop. On danks het weinig hoogstaand spelpeil van de ajuinen zijn ze met deze zege uit de degrada tiezone geraakt. In deze vijf setter van bedenkelijk niveau kon V.K. Aalst de eerste set overtuigend winnen. Tijdens de tweede set gooiden de V.K. spelers er met hun pet naar en ze kregen een opdon der van jewelste. De derde set bood een omgekeerd scena rio. Terwijl in de vierde set de thuisspelers met domme fou ten een 13-8 voorsprong uit handen gaven, sprokkelden de bezoekers puntjes voor de deelzege. In de vijfde en be- Volleybal. VC Temse-dames is geplaatst voor de volgende Europese ronde. Opnieuw is het tegen een Turkse ploeg (dw) Volleybal. V Temse-Argelik 3-1. Van de Velde en Kayaerts blokken de Turkse aanval af (dw) EUROPABEKER VC Temse Arcelik 15-7, 10-15, 15-3, 15-13. Temse heeft zich kunnen plaatsen voor de halve finale. De Wase ploeg had in de heenwedstrijd te Istanboel voor een 0-3 zege gezorgd en kon in een overvol Tielrodia voor verder kwalifikatie zor gen. De Turkse meisjes wer den fal aangemoedigd door een schare supporters. De il lusie van degasten werd na een uitstekende start de grond ingeboord Van de Velde zorgde voor een 5-2 en toen Van den Brande uitpakte met haar gevreesde opslagen was het Turkse liedje vlug uit. Na de verzekerde kwalifikatie vierde Temse de teugels en dit lag aan de basis van het set- verlies. De gasten namen een enthousiaste start en konden Temse in de hoek drummen. Het aanvalswerk van Key- waets reikte niet ver genoeg om de Turkse meisjes te be dreigen. In de derde set leg den Flebus en Van den Bran de Temse opnieuw in de goe de plooi. Tijdens de vierde set was er opnieuw enige tegen stand omdat alle speelster spelgelegenheid werd gebo den. Op 6 januari neemt het kon zich plaatsen ten ko- Temsa het op tegen de andere ste van het Franse Stade Fran- Turkse formatie: Boukais en $ais. Volleybal. VC Temse-Argelik 3-1. Nadja Van den Branden smasht eepast door het Turkse blok (dw) I

De Voorpost | 1987 | | pagina 10